PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید لب تاب از بین سه مدل hp 4540 s , asuse k55 , lenovo z580

prance dark
06-12-2012, 22:16
با سلام و احترام
اطلاعات تقریباْ کاملی از مدلهای معرفی شده کسب کردم و همین انتخاب رو واسم سخت کرده حالا خلاصه ای از اطلاعاتم و خواستم از لب تابو میارم:
-------------------
کانفیگی که میخوام اینها هستش : alminiume body is important for me / cpu ivy core i5 / ram 4 G or 8 G / h.d. 750g or 1 tra / vga 2 G geforce or ati / display without reflect light
-------------------
اطلاعات کانفیگ مدلها معرفی شده رو هم میشه راحت پیدا کرد پس دیگه نمیارمشون .

HP 4540 s : لب تابیه که واقعا خوش ساخته و با کیفیت ، کانفیگ خیلی خوبی داره و امکانات امنیتی فوق العاده انتخاب اولم همین مدله .

asus k55 : صرف نظر از دو مدل vm , vd که فرقشون تو گرافیکه لب تاب های خوبی هستن شاید بشه گفت مطمئن ترین لب تاب ایرانه چیزی که منو شاید اذیت کنه صفحه براق که بازتاب نور داره و عدم یک تیکه بودن کی برد ( هر مدل جدید که میاد یه چیزیش رو کم میکن k53 عالی بود حیف سی پی یو ش ivy نیست ) یه قسمت آلمینیومی به قول خودشون سرد یخی و یه قسمت پلاستیکه که من نمی پسندم .

lenovo z580 : اطلاعات زیادی ازش ندارم از کیفیت مارکشم چیزی نمیدونم طراحیش خوبه اما یه نمه ضمخته که شاید باعث شده زیاد تو چش نیاد البته از نزدیک این مدلو هنوز ندیدم .
-------------------------
مشکلاتی که انتخاب رو واسم سخت کرده رو در مورد هر مارک میگم امیدوارم که کمکم کنید :

hp : به لحاظ ظاهری اغوا کننده است اما از دو مورد نگرانم
1- مسئله سویچ گرافیک که شنیدم بین گرافیک داخلی intel hd 4000 و ati 7650 است البته شاید مشکل از عدم نصب درست درایور یا عدم آپدیت بایاس باشه نظرهای عجیبی رو در این مورد پیدا می کنید اعم از داخلی و در سایتهای خارجی که خود سایت اچ پی زده حل شد اما در این مورد میگن در محیط های گرافیکی به اسم اینتل گرافیک شناخته میشه اما سویچ شده روی گرافیک مجزای ati هستش. فروشنده که میگفت اگه گرافیک مشکل داشت که اصلن تولید نمی شد.
2- مسئله یا شاید بهتر بگم شایعه ای که در مورد داغ شدن اچ پی هستش یا سیستم تهویه و فنش که جدا فکر نمیکنم از اساس درست باشه و از مدل های قدیم اچ پی این شایعه روش مونده نظر فروشنده هم همین بودش.

asus : مشکلی که ذکر شده باز هم به گرافیک بر میگرده البته در مدل k55vm اومده و اینطور به نظر میرسه که گرافیک geforce 630 در این مدل بعد از یه تایم کاریه 20 دقیقه ای نگهانی لب تاب رو خاموش میکنه این تنها نگرانی من از این مدله که فروشنده می گفت اطلاع از این مورد نداره.

در مورد lenovo هم چیزی ازش پیدا نکردم جز ضخامتش که تو دل برو نیست.
---------------------------
در مورد خواستم از لب تاب هم چون در محیط های مختلف دائما در حال حرکتم جنس بدنه واسم خیلی مهمه دوما مسئله کیفیت و ماندگاری لب تابه که فقط کسی که یک لب تاب رو داره میتونه در این زمینه کمکت کنه در مورد گارانتی ها هم که فروشنده می گفت مسئله اسم خیلی مهم نیست چون اگه معتبر نباشن ما اصلن ازشون خرید نمیکنیم چون پای آبروی خودمون در میونه و در مورد زمان خرید هم باید بگم که تا 15 دی مهلت خرید دارم و تا 2.200 هم میتونم هزینه کنم در آخر هم از همه ی کسایی که این مطالب رو خونده ونظر هاشون که واسه من هم خیلی مهم و خیلی محترمه تشکر میکنم .

flower boy2
06-12-2012, 23:23
دوست عزیز منم مث شما بین z580 , v3 4540 البته همگی باcpu core i5 گیر کردم .اول از همه قصد خرید z580رو داشتم که بازار آشفته شد و این مدل کمیاب و قیمتاشم ب الطبع فضایی شدن.در مورد بدنه آره زمخته و قطعاتشم انگار کمیابه. اما انگار چند روزیه که قیمتاش شدید افت داشتن و البته هنوزم کمیابه!در مورد v3 هم که همه چیزش خوبه و بدنه افتضاح که اگه بدنش خوب بود از همه نظر از جمله کولینگ و خیلی خوبه.میمونه این وسط 4540 که بدنه بی نظیری داره و وسوسه کننده و اما از نظر کولینگ انگار مشکل داره و فنش زود خراب میشه و دمای قطعاتش بالا میره.به نظر من کلا اسسوس رو بیخیال شو .چون اینو دیگه همه میدونند که ایسوس در کانفیگای مشابه نسبت به سایر برندها سرعت کمی حین کار میده.فقط خواستم بگم که اگه به نتیجه ای رسیدی مارو هم خبر کن!!!

prance dark
07-12-2012, 00:36
دوست عزیز منم مث شما بین z580 , v3 4540 البته همگی باcpu core i5 گیر کردم .اول از همه قصد خرید z580رو داشتم که بازار آشفته شد و این مدل کمیاب و قیمتاشم ب الطبع فضایی شدن.در مورد بدنه آره زمخته و قطعاتشم انگار کمیابه. اما انگار چند روزیه که قیمتاش شدید افت داشتن و البته هنوزم کمیابه!در مورد v3 هم که همه چیزش خوبه و بدنه افتضاح که اگه بدنش خوب بود از همه نظر از جمله کولینگ و خیلی خوبه.میمونه این وسط 4540 که بدنه بی نظیری داره و وسوسه کننده و اما از نظر کولینگ انگار مشکل داره و فنش زود خراب میشه و دمای قطعاتش بالا میره.به نظر من کلا اسسوس رو بیخیال شو .چون اینو دیگه همه میدونند که ایسوس در کانفیگای مشابه نسبت به سایر برندها سرعت کمی حین کار میده.فقط خواستم بگم که اگه به نتیجه ای رسیدی مارو هم خبر کن!!!

ممنونم از نظرتون هر چند که کلاً نمی دونم چرا هیچ رقمه از v3 ایسر خوشم نمیاد گفته بودم که به دلیل شرایط کاری جنس بدنش واسم مهمه ، شاید دلیلش همین باشه.

PersianEm0b0y
07-12-2012, 10:08
من تاکید می کنم تو خرید 4540 اصلا شک نداشته باشین چون به طور بسیار محسوس و واضحی سرتر از مدل های هم کلاس و هم کانفیگ خودش هست ...
کلاس Probook محبوب ترین کلاس سری نوت بوک های اداری دنیاست و این دستگاه به شدت میان کاربرای نوت بوک در سراسر جهان محبوبه ...
اون دوتا مدل اصلا نمی تونن در مقابل 4540 حرفی داشته باشه و مقایسه شون اشتباهه ..
اما در مورد سوییچ گرافیک Intel و AMD به هیچ عنوان مشکلی نیست و موضوع با آپدیت بایاس حل میشه و اینکه 99 % کاربرا متاسفانه نمی تونن درست همه چی رو نصب کنن و ناشی بودن خودشون رو به مشکلات سخت افزاری ارتباظ میدن ...
اگر قرار باشه دستگاه مشکل داشته باشه و در این حد تولید وحشتناک هم داشته باشه اچ پی باید درشو ببنده برای همیشه !
در مورد بحث داغی و ...که به شدت این موضوع کذب هست به دلیل این که طراحی درونی و مدار و سیستک کولینگ و ....به قدری عالی هست که حتی اجازه گرما رو هم نمیده چه برسه به داغی ...
اچ پی فقط سال 2008 به دلیل استفاده از گرافیک های انویدا مشکل داغی داشت که سریعا هم گرافیک های انویدیا جمع شد و تمام قراردادها با این شرکت کنسل !
ضمنا چیپ های گرافیک AMD که اچ پی استفاده می کنه فوق العاده کم مصرف و با گرمای پایین هست و به هیچ عنوان مشکلی نداره !
متاسفانه مردم ایزان در مورد یه کمپانی که ر یه چیپ شرکت دیگه مشکل گرما داشت خوب حافظه تاریخی دارن اما در مورد تاریخ و تکرارش اصلا تا به وضع فعلی گرفتار نشن !
اینطور مردمی هستیم ما !
من انتخاب نهایی رو 4540 می دونم و اصلا نمی تونم تو این که خیلی دستگاه فوق العاده ای هست ذره ای شک کنم و شما هم تو خریدش شک نکن .

sobhan93
07-12-2012, 13:54
منم مشکل سوئیچ دارم.
به چه شکل میتونم سوئیچ کنم ؟؟
4540

PersianEm0b0y
07-12-2012, 13:56
بایاس رو Up کردی ؟
Catalyst درست نصب شده / دو تاگرافیک Intel و AMD رو شناخته ؟

sobhan93
07-12-2012, 14:12
بایوس رو نه ! به چه شکل باید به روز کرد بایوس رو ؟؟؟
Catalyst نمیدونم چیه !
دوتا کارت گرافیک رو هم شناسایی کرده.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

PersianEm0b0y
07-12-2012, 14:26
این فایل رو دانلود کن و فقط اجرا کن خودش آپدیت می کنه .

برای نصب درایور AMD Catalyst که مخصوص گرافیک های AMD هست به پست خودم ( 4717 ) تو این تاپیک مراجعه کن !

sobhan93
07-12-2012, 14:54
بله اون موفعه که درایور کارت گرافیک رو نصب کردم من روی express گذاشتم. و الان amd catalyst روی سیستمم نصب هست.

prance dark
07-12-2012, 21:22
من تاکید می کنم تو خرید 4540 اصلا شک نداشته باشین چون به طور بسیار محسوس و واضحی سرتر از مدل های هم کلاس و هم کانفیگ خودش هست ...
کلاس Probook محبوب ترین کلاس سری نوت بوک های اداری دنیاست و این دستگاه به شدت میان کاربرای نوت بوک در سراسر جهان محبوبه ...
اون دوتا مدل اصلا نمی تونن در مقابل 4540 حرفی داشته باشه و مقایسه شون اشتباهه ..
اما در مورد سوییچ گرافیک Intel و AMD به هیچ عنوان مشکلی نیست و موضوع با آپدیت بایاس حل میشه و اینکه 99 % کاربرا متاسفانه نمی تونن درست همه چی رو نصب کنن و ناشی بودن خودشون رو به مشکلات سخت افزاری ارتباظ میدن ...
اگر قرار باشه دستگاه مشکل داشته باشه و در این حد تولید وحشتناک هم داشته باشه اچ پی باید درشو ببنده برای همیشه !
در مورد بحث داغی و ...که به شدت این موضوع کذب هست به دلیل این که طراحی درونی و مدار و سیستک کولینگ و ....به قدری عالی هست که حتی اجازه گرما رو هم نمیده چه برسه به داغی ...
اچ پی فقط سال 2008 به دلیل استفاده از گرافیک های انویدا مشکل داغی داشت که سریعا هم گرافیک های انویدیا جمع شد و تمام قراردادها با این شرکت کنسل !
ضمنا چیپ های گرافیک AMD که اچ پی استفاده می کنه فوق العاده کم مصرف و با گرمای پایین هست و به هیچ عنوان مشکلی نداره !
متاسفانه مردم ایزان در مورد یه کمپانی که ر یه چیپ شرکت دیگه مشکل گرما داشت خوب حافظه تاریخی دارن اما در مورد تاریخ و تکرارش اصلا تا به وضع فعلی گرفتار نشن !
اینطور مردمی هستیم ما !
من انتخاب نهایی رو 4540 می دونم و اصلا نمی تونم تو این که خیلی دستگاه فوق العاده ای هست ذره ای شک کنم و شما هم تو خریدش شک نکن .

--------------
از راهنمایی تون بی نهایت متشکرم
خودم هم اعقادم بر گفته های شما هستش که از همون اولم اشاراتی داشتم توضیحات شما رو در پست های دیگه از جمله ( 4717 ) هم مشاهده کردم از اینکه وقت گذاشتید و صادقانه سعی در کمک دارید جا داره دوباره از شما تشکر کنم.
--------------
یک سوال دیگه هم در مورد گارانتی محصولات hp داشتم چون فروشنده می گفت که گارانتی ها زیاد فرقی نداره و اسم یه شرکت رو گفت که یادم نیست با قیمت 1.860 .
اگه ممکنه گارانتی های معتبر رو معرفی کنید چون شنیدم که 2 گارانتی ایران اچ پی و مادیران گرانتی های hp هستند و در مورد سریر یا سازگار هم اطلاعاتی ندارم.

moein20
09-12-2012, 17:03
مهندس عزیز
اینقدر وسواس به خرج نده hp یا asuse هر کدوم رو که بگیری جزء بهترین ها هستند شاید کیفیت ساخت hp بالاتره و هر مشکلی که ذکر میشه شایعه هستش یا یک در هزار پیش میاد.
در مورد گارانتی ها هم به ترتیب سازگار ، ماد ایران ، ایران اچ پی و سریر جزء بهترین ها هستند.

prance dark
09-12-2012, 17:35
مرسی از پاسختون
در مورد گارانتی ها ولی تا جایی که می دونم hp گارانتی سازگار نداره ولی در مورد دیگر گارانتی ها حق با شماست .
در مورد راهنمایی تون در مورد برند هم خیلی کلی ذکر فرمودید اگه من سوال یا کمک در مورد برندی می پرسم دلیلش وسواس نیست میخوام در مورد هزینه ای که می کنم انتخاب خوبی داشته باشم که تبعاً راه کسب اطلاع از کیفیت و کارکرد یک برند رو کاربری که با اون کار کرده رو میتونه واستون بگه که در کل باعث جمع بندی در مورد یک برند میشه تا حالا که بیشترین نظرات رو از hp گرفتم نمیدونم چرا کسی در مورد asuse یا lenovo نظرش رو بیان نمیکنه من مشکلات انتخابم رو در اول تایپیک ذکر کردم که به واسطه ی نظرات دوستان که لطف کردن و نظرشون رو نوشتند تا حدودی نگرانیم از برند hp بر طرف شد بازم جا داره از تمام دوستانی که سعی در راهنمایی دارن تشکر کنم چون همانطور که گفتم نظرات واسه من خیلی مهم و محترمه.

prance dark
12-12-2012, 01:33
:n12: اگه کسی از دوستان تجربه کار کردن با مدل های معرفی شده رو داره ممنون میشم اگه ، نقطه نظرش رو در مورد برند یا مدل بیان کنه:n12:

prance dark
16-12-2012, 02:18
واقعاً از حسن توجه همگی ممنونم
بگذریم
امروز با یکی از دوستانم که خودش در زمینه لب تاب فعالیت داره صحبت کردم و مشکلات انتخابم رو باهاش مطرح کردم نهایتاً یک مدل رو بهم معرفی کرد که هم ظاهرش اغوا کننده بود و هم کانفیگ خیلی خوبی داشت
HP pavilion m6
که خیلی مشابهت با مدل dv6 از همین برند hp داشت منتهی کم عرض تر بود .
با یک جست و جو تو فروم ها متوجه شدم که حتی یک پست هم درمورد این مدل وجود نداره و این اولین پستیه که نام این مدل برده میشه یک سری اطلاعات از فیلمهای youtube ازش بدست اوردم که واقعاً تحسین برانگیز بودش.

prance dark
18-12-2012, 23:22
نمی دونم چرا ولی به نظرم ایجاد این پست لازم بودش به چند دلیل :
1- در مورد hp m6 هیچ تایپیکی وجود نداره
2- نظری در موردش داده نشده
3- قیمتش با asus تقریباً یکیه یه نمه بیشتره
...
در مورد k55 توصیه میکنم اصلاً به عکسایی که ازش تو نت هستش توجه نکنید چون خیلی ظریف تر از عکساش هستش و رنگشم خیلی مات تر ( حتی تو سایت اصلی ) اینو لازم دونستم که ذکر کنم چون به محض دیدنش جزء اولویت هام قرار گرفت.

hp 4540s از اولویتهام خارج شدش چون با این اختلاف قیمت 200 تومنی که با مدل های دیگه داره اصلاً انتخاب عاقلانه ای نیستش و ضخامتش باعث شد نادیده بگیریمش.

اما hp m6 1070 طراحی خیلی خوب و کانفیگی مشابه asus k 55 داره ( به جز گرافیک) و اگه نور بک لایت داشته باشه ( اگه که داشته باشه سریعاً میخرمش تو مشخصاتش در سایت Hp داره اما در داخل رو نمی دونم ) حتماً اولویت اولمه.

حالا دیگه انتخابم رو محدود به یکی از این دو مدل کردم ( قیمت 9/28)

1- $2.480.000 hp pavilion m6 1070se /i5 3210 ivy 3m/6g ram/750g h.d.d/7670m 2g ati vga/finger print/backlit keyboard
2- $2.220.000 Asus k55 vd/i5 3210 ivy 3m/4g ram/750g h.d.d/610 2g geforce vga

تا آخر هفته بعد از اینکه به یک جمع بندی در مورد هر کدوم از دو مدل برسم (دغدغه نور بکلایت کیبرد m6 و ظاهر که سلیقه شخصیه) واسه شنبه حتماً میرم واسه خرید امیدوارم که نظر دوستان بتونه منو به سمت گزینه بهتر راهنمایی کنه .

asadi3077
19-12-2012, 00:07
سلام
چه جالب منم تقریبا مثل شما تو همین مدل ها گیر کردم.
اگه راهنماییم کنید ممنون میشم
لپ تاپ برای برنامه نویسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

asadi3077
19-12-2012, 13:21
تفاوت گرافیک Radeon HD 7650M و GeForce GT 630M DDR3 چیه؟ کدومشون بهتره؟

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2

prance dark
20-12-2012, 00:22
خوب تا اونجایی که تجربه شخصی و اطلاع دارم سعی میکنم راهنمایی تون کنم هر چند که خودم یک جورایی درگیر این مسئله هستم

1- در مورد گرافیک ati میتونم بگم واسه کارای طراحی بیشتر توصیه میشه و گرافیک geforce واسه کار گرافیکی و خوره های بازی . البته این رو بگم که هر دو گرافیک های 2 گیگ که با استفاده از ram تا 4 گیگ هم آپ میشن جوابگوی اکثر بازیها نه تنها امسال بلکه به یقین بگم تا 4 سال آینده هم هسنتد البته باید دید توقع از سطح گرافیک چی هستش به عنوان مثال 2 سال پیش که سیستم تازه بستم گرافیک رو geforce 9400 gt بستم که حافظه 1 گیگ داره و با استفاده از ram تا 1.7 گیگ آپ میشه صادقانه بگم ظرف این دو سال با تمام نیازهای گرافیکیم سازگار بوده البته من خودم قبول دارم که گرافیک های geforce قوی تر از ati هستن این دیگه به خودتون بستگی داره که چه سطحی و چه کنتراستی و چه نرخی رو از گرافیک بخواهید و در آخر هم من زیاد فرق رو محسوس نمیدونم بخصوص اگه نیاز گرافیکی معمول باشه .

2- در مورد مدلهایی که ذکر کرده بودید من نظر شخصیم رو میگم شاید نظر یک شخص دیگه چیز دیگه باشه به هر حال تمام نظرها محترم اند
acer v3 شاید بالاترین کانفیگ سخت افزاری رو با قیمت پایی تر داشته باشه اما بدنش کیفیت خوبی نداره من اصلاً ازش خوشم نمیاد
hp 4540s یک زمانی اولویت اولم بودش ولی وقتی از نزدیک دیدمش نظرم برگشت چون واسه حمل و نقل به خصوص برای کسایی مثل من که زیاد اینور و اونور میرن اصلاً مناسب نیستش
sony شاید کیفیتش خوب باشه اما کانفیگ و قیمتش اصلاً با عقل جور در نمیاد بخصوص تو مملکت ما
در مورد دیگر برند ها هم چون پردازشگرشون سند بریج با گرافیک داخلی 3000 هستش رو اصلاً توصیه نمیکنم چون حال که ivy هستش اونم با گرافیک 4000 چرا یک پله به عقب رفت.
در کل با 2.300 تومن میشه یک لب تاب که جوابگوی نیازتون باشه اونم از بالاترین کانفیگ و کیفیت پیدا کرد البته نه i7 ، مدلی هم پیشنهاد نمیدم که تبلیغ برندی نباشه هر چند اگه پست هام رو پیگیر بوده باشید( بازم ذکر میکنم نظر شخصیم) رو حتماً متوجه شدید.

prance dark
20-12-2012, 01:56
سلام
چه جالب منم تقریبا مثل شما تو همین مدل ها گیر کردم.
اگه راهنماییم کنید ممنون میشم
لپ تاپ برای برنامه نویسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به نظر من پیرو نظر فروشنده نباش انتخابت رو محدود به 2 یا 3 مدل کن که اگه احیاناً به مشکلی خوردی مدل جایگزین داشته باشی و تمام جنبه ها و توقعاتت رو از کانفیگی که میخای در نظر بگیر و در آخر از نزدیک مدل ها رو ببین چون قضاوت از روی نت خصوصاً در مورد شکل ظاهری ممکنه درست نباشه از چند جا قیمت بگیر (تو این اوضاع بازار هر کی یه نرخ میده) در آخر هم از یه جای مطمئن خرید کن.

dj_shalam
22-12-2012, 21:09

prance dark
23-12-2012, 14:53
لب تاب hp pavilion m6 1070se رو ثبت سفارش کردم (91/10/3) تا آخر هفته که به دستم برسه حتماً یک بررسی کامل ازش رو واستون میزارم .

prance dark
27-12-2012, 02:34
لب تاب hp pavilion m6 1070se به دستم رسیدش واقعاً از هر نطر به همه توصیه میشه بخصوص ظاهرش اغوا کننده هستش و کانفیگ خوبی که داره گارانتیش ماندگار 2 ساله هستش ، ویندوزش اورحینال با تمام درایورها نصب شده و اکانت 60 روزه نورتون و... فعلاً در حال بررسیش و سعی در بک آپ گیری ازش هستم و چون نمیشه بررسی رو در این تایپیک قرار داد سعی میکنم تا هفته آینده در نقد، بررسی و مباحث پس از خرید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])قرار بدم منتهی چون نمیشه اونجا تایپیک جدید باز کرد در یکی از تایپیک ها میزارم و اطلاع رسانی میکنم اگه سوالی بودش در خدمتم.

airplay
27-12-2012, 11:15
لب تاب hp pavilion m6 1070se به دستم رسیدش واقعاً از هر نطر به همه توصیه میشه بخصوص ظاهرش اغوا کننده هستش و کانفیگ خوبی که داره گارانتیش ماندگار 2 ساله هستش ، ویندوزش اورحینال با تمام درایورها نصب شده و اکانت 60 روزه نورتون و... فعلاً در حال بررسیش و سعی در بک آپ گیری ازش هستم و چون نمیشه بررسی رو در این تایپیک قرار داد سعی میکنم تا هفته آینده در نقد، بررسی و مباحث پس از خرید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])قرار بدم منتهی چون نمیشه اونجا تایپیک جدید باز کرد در یکی از تایپیک ها میزارم و اطلاع رسانی میکنم اگه سوالی بودش در خدمتم.
شما با رفتن به
نقد و بررسی لپ تاپ ها / کلوب برند ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می تونید تایپیک جدید بزنید

prance dark
28-12-2012, 03:24
اگه بخوام به موارد مهمی که تا حالا واسم پیش اومده اشاره کنم باید بگم که از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری هیچ ایرادی نیستش ( نمیدونم چرا برخی الکی ایراد هایی از نظر تهویه و گرم شدن یا شارژ دهی و یا سویچ گرافیک و ... از hp میگیرن ) در حالی که ویندوز اورجینالی که روش هست تمام درایورها رو نصب شده داره و کیفیت ساخت از بهترین قطعات هستش .

اگه کسی اطلاعات پارتیشین بندی بخواد ممکنه این تجربه ی من کمک کنه
شاید تنها مشکلی که من با اون مواجه شدم پارتیشین بندی هارد بودش که 750g رو به دو درایو تقسیم کرده . یک درایو با نام d و با حجم تقریبی 20gb که به نرم افزار ریکاوری hp که از طریق زدن f11 قبل از استارت ویندوز بالا میادش ، تخصیص داده شده که یک بکاپ از ویندوز اصلی با تمام درایورها داخلش هستش وشما عملاً نمیتونید کنترلی روی این حجم مصرف شده داشته باشید در واقع وقتی از ریکاوری استفاده بشه مثل این میمونه که لب تاب رو تازه برای اولین بار میخواید راه اندازی کنید < هرچند من واسه اطمینان خاطر بیشتر از اینکه مبادا این پارتیشین روزی حذف شه قبل از هر کاری یا نصب برنامه ای با Norton.Ghost یک بک آپ دیگه هم ازش گرفتم لازم به ذکره تنها نرم افزاری هستش که هارد اکسترنال رو بدون دردسر میشناسه( توصیه میشه از نرم افزارهای ریکاوری تحت ویندوز استفاده شه چون تحت boot ایرادای زیادی از قبیل نوع فرمت درایو ر مقصد ، نشناختن حافظه های جانبی متصل مثل هاد اکسترنال ، primary بودن درایو ویندوز و... مواجه میشید. >.
مشکل اصلی با حجم باقیمانده هارد هستش که به یک درایو c تقسیم شده که ویندوز روش نصب هستش واسه کسایی که اطلاعاتشون رو روی لب تاب ذخیره میکنن قطعاً یک درایو جوابگو نیستش و چون در هر صورتی چه نصب ویندوز یا ریکاوری این درایو فرمت میشه پس حتماً باید پارتیشین بندی شه . لازمه ذکر کنم که عمل پارتیشین بندی از طریق ویندوز 7 و 8 قابل انجام نیستش چون وقتی این حجم رو حذف میکنید و میخواید اون رو به صورت چند درایو تخصیص بدید چون هارد علاوه بر این حجم و 20g اختصاص داده شده به ریکاوری ، 2 تا پارتیشین مخفی با حجم خیلی کم داره حتماً با خطا در این امر مواجه میشید .از طریق وینوز xp هم پارتیشین بندی اصلاً امکان پذیر نیستش چون وارد محیط نصب به هیچ وجه نمیشه با سه نسخه از xp امتحان کردم همه این مشکل رو داشتن .

پس تنها راه حل نرم افزار پارتیشین بندی مستقل هستش ( توصیه میکنم از نرم افزاری استفاده کنید که تحت ویندوز باشه نه تحت boot که ویندوز اورجینال رو حذف کنید و مجبور به ریکاوری که یک فرایند یک ساعت و نیمه هستش اونم فقط در صورتی که پارتیشین درایو d یا همون 20g رو اشتباهاً حذف نکرده باشید ) چون یک سری از نرم افزارها هستن که بدون فرمت یا حذف پارتیشن میتونن فضای آزاد رو به هر تعداد پارتیشین که میخواید تبدیل کنن در حالی که حجمی از درایو که مصرف شده دست نخورده باقی بمونه که به عنوان مثال میشه از نرم افزار EASEUS.Partition.Master نام برد.

جز این مورد که شاید از کج سلیقه گی یا سیاست اتخاذ شده برای محدود کردن ویندوز اصل از سوی hp در نظر گرفته شده هیچ مشکل دیگه ای به هیچ وجه تا حالا واسم پیش نیومده.
امیدوارم این راهنمایی بتونه کمک کننده واسه انتخاب باشه.

prance dark
01-01-2013, 12:55
همون طور که به همه قول داده بودم قرار شدش یک بررسی از HP pavilion m6 1070 se واسه همه ی کسایی که علاقه دارند با این مدل آشنا شن قرار بدم .
منتها چون این تاپیک واسه مشاوره خرید هستش و با قرار دادن بررسی از سوی ناظر انجمن مسدود میشه ، مجبور شدم یک تاپیک جدید بزارم که با کیک بر روی لینک زیر میتونید یک معرفی همراه با عکس از این مدل ( که واسه اولین باره عکس غیر تجاری در سراسر وب ازش قرار میگیره ) داشته باشید.
کلوپ HP PAVILION M6 1070SE ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

امیدوارم که مطالب مفید و راهنمایی بخش در انتخابتون باشه .

prance dark
04-01-2013, 22:51
مرسی از توجه 1000 نفری در این تاپیک و تشکرها تون در تاپیک
کلوپ HP PAVILION M6 1070SE ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

prance dark
10-01-2013, 11:27
salam
میخاستم از ایسوسk55
az hp 4540
بخرم که
که به پست شما رسیدم نظرتن راجب اسوس و4540 چیه
راجب m6که خریدن هم بگین....من تو سایت دیجی کالا ندیدم از کجا خریدین و گارنتیس معتبر هست؟
مشکل داغ کردن که نداره؟
شکم به4540 شد و ام6
سایت خرید یا لینک مفیدی راجبش بدین اگه میشه میخام بخرم امروز نهاییش کنم
معلوم نیس شنبه چچند بشه

این پست واسه راهنمایی دوست عزیز sss2145 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و تمومی کسایی که شاید سوال ایشون رو داشته باشن گذاشتم

من کانفیگ هر مدل رو میدونم و کاش یه مقدار بیشتر توضیح میدادید اما در کل با توجه به مدل هایی که ذکر فرمودید فکر میکنم صفحه نمایش لب تاب 15.6 و کارایی متوسط گرافیک و پردازش i5 ivy همراه با مقدار هارد قطعاً 750 گیگ با توجه به مدل ها و رم 6 یا 4 از نوع 1333 یا 1600 مد نظرتونه باشه که به این دو مدل رسیدید با این فرضیات تک به تک مواردی رو که سوال کردید و اطلاع دارم ذکر میکنم

در مورد 4540s لب تاب خوب و با کفیتیه طراحیش خوبه کانفیگ خوبی داره و کلی موارد دیگه که قبلنا گفتم اما مشکلات نصب درایور داره ویندوز اصلی روش نصب نیست که درایورش نصب باشه که هر دفعه مشکل داشتی بتونی از طریق اچ پی ریکاوری کنی ضمناً اگه از نزدیک ببینیش لب تاب ضخیمی تشخیصش میدی که به وضوح اگه زیاد اهل حمل لب تاب هستید دردسر سازه صفحش شاید ضد انعکاسه اما کیفیتش از لب تابهای هم رده پایین تره در مورد گرم کردن همه لب تابها مثل هم هستن اینکه میگن hp گرم میکنه شایعه هستش هر سال یک سری فن آوری به لبتابهای اون سال اضافه میشه که تموم شرکت های ساخت برای اینکه از قافله عقب نمونن ازش استفاده میکنن برای همین اکثر لب تابها از قطعات داخلی یکسانی استفاده میکنن که تا قطعات داخلی رو نبینی ازش مطلع نمیشی.

در مورد asus k55 دقیقا مدلش رو ذکر نکردید که بتونم دقیق راهنمایی کنم اما در کل طراحیش هوشمندانه هستش از این لحاض که قسمت زیرین لب تاب رو با زاویه در گوشه ها طراحی کردن که وقتی روی سطح صاف قرار میگیره دیده نمیشه و به نظر خیلی باریک میاد ولی وقتی بلندش کنی تازه متوجه این مسئله میشی در مورد صفحه نمایش در طراحی میتونستند خیلی بهتر عمل کنن که صفحه نمایش رو تو بدنه محو کنن مثل سایر شرکتها این کاریه که ایسوس اصلن انجام نمیده و یکم تو دید میاد در مورد قطعات و کانفیگ کانفیگ خیلی خوبی داره یک مشکلی که در سری vm اومده و قبلاً هم گفتم خاموشی لب تاب بعد کارهای گرافیکی هستش که مشکل با geforce 630 هستش که این مشکل ممکنه بعدها با آپدیت بایاس یا درایور جدید حل شه اما هنوز همه از این مشکل شاکیند اما ایسوس یک حسن داره که نمایندگی مستقیم داره لب تابهاش تو ایران با کیبرد فارسی عرضه میشه و گارانتی2 ساله سازگار داره که بینهایت عالیه .

نظر منو خواستید که چون شخصیه ترجیه میدادم که نگم اما لازمه بگم اگه بخوام انتخاب از بین این دو مدل داشته باشم ایسوس رو ترجیه میدم

خوب برسیم به سوال بعدیتون
در مورد m6 1070se چون خودم دارم هر مطلبی مورد سوال بودش صراحتاً پاسخ میدم
در مورد خریدش به نظرم امکانات و کانفیگش از هر دو مدل قبلی بهتره که تو تاپیک خودش آوردم از سایت دی جی کالا گفتید که سایت خوبیه ولی قرار نیست همه مدل ها رو داشته باشه در ضمن گارانتیش مال خودشه من شخصاً خیلی احترام واسشون قائلم چون واسه معرفی یک مدل بینهایت عالی عمل میکنن ، از خریدم خواستید که از دوستم گرفتم که خودش از نمایندگی مستقیم وارد کننده hp که نمایندگی گارانتی هم هستند واسم سفارش داد اینم لینکشون هر چند شاید ذکرش صحیح نباشه ، خواستم آدرسشون رو هم بزارم که از همون لینک زیر میتونید پیدا کنید بیشتر ذکر نمیکنم که تبلیغی نباشه
در مورد گرم کردن گفتید که هیچ لب تابی نیست که گرم نکنه هر کی ادعا غیر داشته باشه شک نکنید راست نگفته من مشکل گرم کردن به هیچ وجه ندارم اخه نمیدونم چرا مشکل 8 سال پیش رو بیخودی بسط میدن حتی بعد کارکرد 9 ساعته به کمک شارژ هیچ مشکلی نداشتم در مورد خرید هیچ توصیه ای با توجه به روند دلار نمیکنم چون یه چیز 100 درصد شانسیه و بستگی به انصاف طرف مقابل هم داره ولی اون مقطعی که من گرفتم قیمت و شرایط گارانتی لینکی که ذکر کردم از همه بهتر بودش شرایط گرانتیش هم یا معتبر بودنش رو از عکسایی که تو تاپیک همین مدل زدم میتونید تشخیص بدید

sss2145
10-01-2013, 18:09
دوست عزیز خیلی خیلی ممنون
4540 کیبورد فارسی نداره و صفحه نمایش از 55ضعیفتره درسته؟؟؟کات گرافیک عمل کردش چطوره برای کارای بازی و یا به ندرت بازی؟
برنامه برخط شبکه اموزش لپ تاپ اچ پی هست و ضخامت دستم اومده چجوریه تو4540البته تاحدودی
اکا55ندیدم ولی از عکسای تو اینترنت خوشم نیومد ....مدل خاصی ازش درنظر ندارم ولی همشن گرافیکgrforcr630هستن که در مقایسه باamdنمدنم چجوریه
جایی که میرم بردارم قیمتش از سایتا بیشتر60تمن به بالا (ولی خوش انصافه ودرصد سود خودش کمتر برمیداره...سونی میخاسم بردارم30تمن گرئنتر از نمایندگی میگفت و مثلا1700میدمش مابقی وقتش رو بهش نمیکم که کی میدمت قبول میکنه چون میشناسه منو...به نظرتنm6بگم بیاره با همین شرایط ک گفتم) از شرایط گارنتی شرکت خبر ندارم که ایا معتبره یا نه....میگفت طرف حساب مثلا فلش1روز مانده به انقضا کارانتی خراب بشه قبول میکنن و عوض میکنن....نظرتن رو بگین یا بطورخصوصی
بودجه من2300هست اخرش

prance dark
11-01-2013, 02:49
4540 کیبورد فارسی نداره و صفحه نمایش از 55ضعیفتره درسته؟؟؟کات گرافیک عمل کردش چطوره برای کارای بازی و یا به ندرت بازی؟
برنامه برخط شبکه اموزش لپ تاپ اچ پی هست و ضخامت دستم اومده چجوریه تو4540البته تاحدودی
اکا55ندیدم ولی از عکسای تو اینترنت خوشم نیومد ....مدل خاصی ازش درنظر ندارم ولی همشن گرافیکgrforcr630هستن که در مقایسه باamdنمدنم چجوریه
جایی که میرم بردارم قیمتش از سایتا بیشتر60تمن به بالا (ولی خوش انصافه ودرصد سود خودش کمتر برمیداره...سونی میخاسم بردارم30تمن گرئنتر از نمایندگی میگفت و مثلا1700میدمش مابقی وقتش رو بهش نمیکم که کی میدمت قبول میکنه چون میشناسه منو...به نظرتنm6بگم بیاره با همین شرایط ک گفتم) از شرایط گارنتی شرکت خبر ندارم که ایا معتبره یا نه....میگفت طرف حساب مثلا فلش1روز مانده به انقضا کارانتی خراب بشه قبول میکنن و عوض میکنن....نظرتن رو بگین یا بطورخصوصی
بودجه من2300هست اخرش
در مورد صفحه نمایش بله کیفیتش پایین تره ، چون اچ پی نمایندگی ایران نداره پس کیبرد فارسیم نیستش البته تمام لب تابهای خاورمیانه اچ پی که تو بازار میان کیبرد عربی رو دارند برای حروف " چ پ ژ گ د ذ ئ ز ط ظ " باید برچسب این حروف فارسی رو بزنید، مسلماً گرافیک amd ضعیف تر از geforce هستش اکثر لبتابهای اچ پی گرافیک رو با همون اسم اینتل میارن که وقتی روی حالت advanced قرار بدی به گرافیک amd سویچ میشی که گرافیک ضعیفی نیستش فقط نرخ فریمش پایین تر از گرافیک های هم رده هستش اگه روی حالت متوسط یا پایین بازی کنی مشکلی پیش نمیاد ، لب تاب من گارانتی ماندگار دو ساله هستش 6 ماه گارانتیه باطری داره و گارانتیه معتبریه ولی چون کیفیت ساخت بالا هستش بعید میدونم مشکلی پیش بیادش در مورد k55 تو مدل vd که گرافیک 610 داره من مشکل گرافیک که ذکر کردم نشنیدم در مورد رنگشم تو نت صحیح نیستش اگه از نزدیک ببینی قهوه ای خیلی تیره ای هستش ، m6 رو من 1460 گرفتم اگه میتونید این قدر هزینه کنید شک نکن که از هر دو مدل بهتره مخصوصاً بک لایت کیبرد و beatsaudio که روش گذاشتن محشره رمش 6g از نوع 1600 و گرافیک 7670m hd داره که با اینتل کل ظرفیت گرافیکیش 4800 هستش ویندوز اورجینال داره که درایورهاش نصب هستش و از همه مهمتر با f11 میتونید هر وقت مشکلی داشتید دوباره به همون لحظه اول راه اندازی برگردید پردازشگر هم که تو هر سه مدل i5 3210 ivy هستش تصمیم با خودتونه ولی اولویتهای من اگه جای شما بودم به ترتیب از چپ hp m6 1070se ، asus k55 ، hp probook 4540s بودش

prance dark
21-01-2013, 18:30
مرسی از توجه همگی

saeed afshar
28-01-2013, 15:19
بودجه من2300هست اخرش

4540 بسیار پر قدرت و با کیفیته
من سونی هم دارم برچسب فارسی نداره که البته خیلی هم خوبه که نداره چون خیلی بی ریخته
ولی الان دیگگه حفظ شدم و خیلی تند تند تایپ می کنم

کلا کیفیتش خیلی خوبه

گارانتی اچ پی الان مادیران خیلی خوبه
سونی هم ایران رهجو
سازگار ارقام هم دیگه خیلی معروفه ولی نمی دونم خوبه یا نه
ولی هر کاری می کنی با گارانتی بگیریا

prance dark
01-02-2013, 18:10
راهنمایی خیلی دقیق و بی نقص هستش.

hamid_IT63
03-02-2013, 11:32
تعریف این سه مدل رو زیاد شنیدم ولی خودم یک ماه پیش بای خواهرم همین 4540s hp رو گرفتم . هم ظاهر قشنگ و محکمی داره و هم کانفیگش خوبه .

مشخصات :

پردازنده: Intel Ivy Bridge® Core™ i5
حافظه: 4 گيگابايت
هارد ديسك: 640 گيگابايت
گرافيك: 2 گيگابايت Radeon

arashlolos
05-05-2013, 01:09
راهنمایی خیلی دقیق و بی نقص هستش.

سلام
بین لپتاپی که خودتون گرفتین و lenovo z500 کدوم رو پیشنهاد می کنید؟

Tech-man
06-05-2013, 14:28
من 4540 خریدم برای داییم خیلی راضیه

برای من 2 تومن تموم شد قسطی خریدم از اعتبارات مادیران
مشخصاتش هم این بوددقیقا

پردازنده (CPU)
Intel Ivy Bridge ® Core™ i5-3210M @ 2.50GHz

Cache
3MB

حافظه (RAM)
4GB DDR3

هارد ديسك (H.D.D)
640GB

گرافيك
AMD Radeon 7650M , 2GB

صفحه نمايش
15.6" LED

سيستم عامل (O.S)
DOS

درايو
DVD/RW

باتري
6-Cell Li-ion battery

رنگ
Silver

وزن
Starting at 2.33 kg

ساير ويژگی ها
Camera
WLAN
Bluetooth
Microphone

ورودي/خروجي
D-SUB
HDMI
USB3*2
USB2*2
Card Reader
Headphone
Network(RJ-45)

ابعاد (W x D x H)
375 x 256 x 28 mm

hamid_IT63
06-05-2013, 15:30
سلام
بین لپتاپی که خودتون گرفتین و lenovo z500 کدوم رو پیشنهاد می کنید؟
ببین توی لپ تاپهای lenovo اینو میدونم که z500 جزء مدلهای خوبشه ولی راستش من اگه بازم بخوام بخرم بین ایندوتا همون hp میخرم . هرچی باشه hp هست . بخصوص 4540s اش که هرکی خریده راضی بوده .

Tech-man
12-05-2013, 10:02
آره 4540 طرفدارای خودشو داره و عموم افرادی که خریدن راضین
وزنش فقط بیچاره یکم زیاده

hamid_IT63
13-05-2013, 14:53
tech man جان بیچاره وزنشم که زیاد نیست که آخه !
زیر 2.5 هست دیگه . وزنشم اکیه .