PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چجوری کامپیوتر رو از کار بندازم!؟

matin_blue
06-12-2012, 12:35
سلام دوستان
خواستم بپرسم چه جوری میشه سخت افزار کامپیوتر رو یه تغییری داد که دیگه سیستم از کار بیفته موقتا؟ میخوام یه جوری باشه که هر کسی هم متوجه نشه چرا سیستم از کار افتاده :ی
کسی میتونه یه پیشنهاد بده؟

EXTREME
06-12-2012, 14:03
باید با تنظیمات بایوس وربرین مثلا تامینییگ رم و ... که سیستم بوت نشه

یا اینکه قطعه ای رو فیزیکی از سیستم بردارین

matin_blue
06-12-2012, 14:17
تامینگ رم کدوم قسمت تنظیمات بایوس هست؟ چه جوری تغییرش بدم؟
میدونم تنظیمات بایوس هر سیستم فرق میکنه ولی ممنون میشم اگه تا اونجایی که میشه با جزئیات توضیح بدید.
برداشتن قطعه به صورت فیزیکی هم که خیلی تابلوئه...
بعد اگر تنظیمات تامینیگ رم رو تغییر بدم بعدن درست میشه دیگه؟

EXTREME
06-12-2012, 16:41
تامینگ رم کدوم قسمت تنظیمات بایوس هست؟ چه جوری تغییرش بدم؟
میدونم تنظیمات بایوس هر سیستم فرق میکنه ولی ممنون میشم اگه تا اونجایی که میشه با جزئیات توضیح بدید.
برداشتن قطعه به صورت فیزیکی هم که خیلی تابلوئه...
بعد اگر تنظیمات تامینیگ رم رو تغییر بدم بعدن درست میشه دیگه؟

از قسمت های مختلف بایوس عکس بدین

saeedk2
11-12-2012, 14:55
به نظر من این کار زیاد جالب نیست چون اگه کسی که بتونه متوجه نبود سخت افزار و بر طرف کردن این دست مشکلات بشه حتما میتونه با یه default کردن بایوس هم مشکلشو حل کنه

matin_blue
11-12-2012, 18:22
عکس از main و adcance و power
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکس از زیرمنوهای adcance
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شرمنده آقای EXTREME عکسا یه کم بی کفیتیت هستن. اگر خوب نبود بگید من یه جور دیگه عکس بندازم. ولی زومش نسبتاً خوبه.
ممنون از کمکتون.

matin_blue
11-12-2012, 18:23
شما نظر دیگه ای دارید؟

شـیـفــو
11-12-2012, 18:30
سیسم هارد رو جدا کن .

behbod1
11-12-2012, 23:02
درود
من چند حالت به ذهنم میرسه یکی اینکه شما کیس رو باز کن و سیم دکمه پاور که سیستم باهاش روشن میشه رو قطع کن بعد که خواستی دوباره به کار بندازی وصلش کن منظورم از قطع کردن بریدن سیم نیست اشتباه برداشت نکنید
مورد بعدی: یکی از فیش های تغزیه پاور که مهمه رو بکش بیرون بعد طوری بزن که به نظر بیاد وصله ولی اتصال برقرار نباشه اینجوری هرکس بگرده بازم چیزی پیدا نمیکنه
یه راه دیگه هم هست: میتونی جامپر های روی هارد رو جابه جا کنی البته هر جامپری رو نه و عواقبشم با خودت:n02:
ولی من اگر بودم از 2 راه استفاده میکردم یکی اینکه اتصالات مهم رو شل میکردم مثل هارد طوری که معلوم نباشه البته برای رد گم کنی
دوم میرفتم سراغ کلید پاور کیس 100% طرف نمیفهمه:n09:

SAMCRO
11-12-2012, 23:28
سی پی یو رو در بیار بعد دوباره سینکش رو بزن جا که تابلو نباشه :دي

kalantarahura
12-12-2012, 09:38
رم سیستم رو بردار خیالت راحت

matin_blue
12-12-2012, 21:12
رم رو برداشتن و سیم هارد رو شل کردن که خیلی تابلوئه....
کلا شل کردن اتصالات خیلی خیلی ضایعی هستنش :ی من که خودم وقتی ببینم کار نمیکنه، اولین کاری که میکنم اینه که همه رو یه دونه دونه در میارم دوباره تست مکنم. (چون اصولا ما بچه های نرم افزار وقتی به یه مشکلی میخوریم یا ریست میکنیم یا ویندوز عوض میکنیم :ی)
جامپرای روی هارد رو هم که بلند نیستم جا به جا کنم :(
یکی یه راه حل بگه دیگه، کلی از اون قضیه که بخاطرش میخوام سیستم از کار بیفته گذشته، ضایع شدیم رفت که نتونستیم کاری بکنیم :ی
پلیییز
از تنظیمات بایوس کسی چیزی نمیدونه؟

behbod1
13-12-2012, 22:07
دوست عزیز بهترین راه اینه که دکمه پاور رو از کار بندازی که وقتی دکمه پاور رو میزنه سیستم روشن نشه برای این کار هم باید جلوی کیس رو در بیاری یه رشته سیم هست ببین کدومش میخوره به پاور اونو در بیار در اینصورت کمتر کسی میتونه بفهمه مشکل از چیه شایدم هیچ کس نفهمه:n09:
همه دوست دارن سیسمشون کار کنه شما دوست داری کار نکنه خیلی جالبه:n02: به جز این راه من هیچ راه مطمئن تری به ذهنم نمیرسه و فکر نکنم بشه از توی بایوس کاری کرد که وقتی پاور رو میزنی هیچ اتفاقی نیوفته ,میشه کارایی کرد که سیستم بالا نیاد ولی اینکه روشن نشه فکر نکنم از تنظیمات بایوس بشه به هر حال بازم از اساتید سوال کن شاید شد.
موفق باشی.

hamidreza2010
13-12-2012, 23:07
کابل پاورش رو بکن از روی مادربورد

soroosh_cz
14-12-2012, 01:08
شما اول بگو دلیلت برا اینکار چیه، شاید بشه بهتر راهنمایی کرد.

یعنی امکانش هست که مجبور بشی بدیش دست یه خدمات کامپیوتری تا چکش کنه؟ یا فرضا احتمال اینکه شخص متخصصی بیاد رو سیستم زیاده؟

به نظر من جدا از بایوس، که ممکنه کمی خطری باشه، بهتره تا سیم دکمه ی Power کیس رو از مادربرد جدا کنی، طرف هر چی بیاد دکمه بزنه هیچی نمیشه :n09:

matin_blue
14-12-2012, 13:41
راستش من و داداشم هر دومون رشته مون کامپیوتره. من لیسانسم و اون دبیرستانه :ی
بعد سر یه قضیه ای که حالا بماند چیه، میخوام سیستمش دیگه کار نکنه، ولی احتمال اینکه کیس رو برداره ببره به معلمشون نشون بده زیاده.
خلاصه یه جوری میخوام از کار بیفته که معلم فنی حرفه ای نفهمه چرا کار نمیکنه؟ نه اینکه اصلا روشن نشه. روشن هم شد اشکال نداره، ولی سیستم بالا نیاد.
احیانا یه بوق بوق طولانی هم بکنه که اصلا بترسه نزدیکه سیستم بیاد دیگه :ی
ممنون از راهنمایی دوستان
دکمه پاور رو قطع کنم تابلو نیست به نظرتون؟!

Altairezio
14-12-2012, 13:48
راستش من و داداشم هر دومون رشته مون کامپیوتره. من لیسانسم و اون دبیرستانه :ی
بعد سر یه قضیه ای که حالا بماند چیه، میخوام سیستمش دیگه کار نکنه، ولی احتمال اینکه کیس رو برداره ببره به معلمشون نشون بده زیاده.
خلاصه یه جوری میخوام از کار بیفته که معلم فنی حرفه ای نفهمه چرا کار نمیکنه؟ نه اینکه اصلا روشن نشه. روشن هم شد اشکال نداره، ولی سیستم بالا نیاد.
احیانا یه بوق بوق طولانی هم بکنه که اصلا بترسه نزدیکه سیستم بیاد دیگه :ی
ممنون از راهنمایی دوستان
دکمه پاور رو قطع کنم تابلو نیست به نظرتون؟!

نه داش دکمه پاورو اصلا" نکن چون ببره پیش مهندس فنی سری لو میره!
اونا اول اینجور چیزارو چک میکنن!
من یه روش بلدم ولی خیلی خرج میزاره رودستت!

matin_blue
14-12-2012, 18:27
نه داش دکمه پاورو اصلا" نکن چون ببره پیش مهندس فنی سری لو میره!
اونا اول اینجور چیزارو چک میکنن!
من یه روش بلدم ولی خیلی خرج میزاره رودستت!

اولا که من آبجی ام :n10: بعدم چه روشی؟ :n13:

Altairezio
14-12-2012, 18:49
اولا که من آبجی ام :n10: بعدم چه روشی؟ :n13:

خوب به راحتی چوب لا چرخ فن پاور یا فن سی پی یو بزار کامپیوترو روشن کن تا 30 دقیقه به فیض بزرگی نایل میشی!:n10::n19:
خرجشم که میدونی با این اوضاع بازار برا یه سی پی یوهه خوب بالایه 300 آب میخوره!:n09::n10:

hamidreza2010
14-12-2012, 21:45
خوب به راحتی چوب لا چرخ فن پاور یا فن سی پی یو بزار کامپیوترو روشن کن تا 30 دقیقه به فیض بزرگی نایل میشی!:n10::n19:
خرجشم که میدونی با این اوضاع بازار برا یه سی پی یوهه خوب بالایه 300 آب میخوره!:n09::n10:

میخواد ویندوزش بالا نیاد نه اینکه کامپیوترش رو بترکونه.روش شما خوب هست ولی نه برای این مشکل.
شما هر بلایی سر سیستم بیاری بالاخره میشه درستش کرد.مشکلات نرم افزاری که راحت درست میشه.مشکلات سخت افزاری هم که قطعه میخواد:n22:

matin_blue
14-12-2012, 22:29
میخواد ویندوزش بالا نیاد نه اینکه کامپیوترش رو بترکونه.روش شما خوب هست ولی نه برای این مشکل.
شما هر بلایی سر سیستم بیاری بالاخره میشه درستش کرد.مشکلات نرم افزاری که راحت درست میشه.مشکلات سخت افزاری هم که قطعه میخواد:n22:

ای بابا... یعنی هیچ راهی نداره؟ تنظیمات بایوس رو میدونم چیزی ازش نمیدونه زیاد. کسی میتونه تو این زمینه راهنمایی کنه بگه من چیکار کنم؟

hamidreza2010
15-12-2012, 02:26
ای بابا... یعنی هیچ راهی نداره؟ تنظیمات بایوس رو میدونم چیزی ازش نمیدونه زیاد. کسی میتونه تو این زمینه راهنمایی کنه بگه من چیکار کنم؟

خب بایوس رو هم دستکاری کنین شاید برادرتون نتونه درست کنه ولی معلمش که میتونه.خودتون گفتید احتمال اینکه ببره پیش معلمش زیاده.خب اگه ببره شاید معلمش بتونه درست کنه

pcsoft
15-12-2012, 07:04

من خودم دو سه رور بدون فن CPU کار میکردم :n02: دمای CPU هم روی 100 درجه میره. ولی اتفاق خاصی نیوفتاد. Intel Celeron 1.80 Ghz
به نظر من کار بیهوده ای هست که یه چیزی رو خراب کنیم.
نظر من اینه که بیان و یه عکس طراحی کنن بزارن دسکتاپ که روش نوشته باشه مثلا شما ه-ک شدید و همینطور بنویسن که اگر سیستم را ریستارت یا خاموش کنید تمام درایوها فرمت خواهند شد. و آیکون های دسکتاپ رو هم پنهان میکنن(با برنامه) و Taskbar ویندوز هم پنهان میکنن و کار تمامه. حداقل آدمی که اطلاعات کامپیوتری نداشته باشه حالش بدجوری گرفته میشه.:n02:
تسک منیجر رو هم می بندین.Run رو هم می بندین. یه صدای خفن Beep همراه با انفجار هم میزارین Start Windows که طرف هنگ کنه! به همین راحتی. به همین خوشمزشگی:n10:
دانلود صدای Beep ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

soroosh_cz
15-12-2012, 08:37
بهترین کار اینه که سیستمت رو ویروسی کنی :n09:
یکی از این ویروس ها که MBR رو به فنا میدن پیدا کن، بعد از اجرا سیستمت بلو اسکرین میده و دیگه هر چی بخوای ویندوز رو بیاری بالا Blue Screen میده :n19: فقط با عوض کردن ویندوز و فرمت کامل درایو C (البته اگر مجبور به F Disk نشید) میشه درستش کرد.
البته اگر اطلاعات خاصی ندارید رو کامپوتر :n02:

matin_blue
15-12-2012, 10:11
من خودم دو سه رور بدون فن CPU کار میکردم :n02: دمای CPU هم روی 100 درجه میره. ولی اتفاق خاصی نیوفتاد. Intel Celeron 1.80 Ghz
به نظر من کار بیهوده ای هست که یه چیزی رو خراب کنیم.
نظر من اینه که بیان و یه عکس طراحی کنن بزارن دسکتاپ که روش نوشته باشه مثلا شما ه-ک شدید و همینطور بنویسن که اگر سیستم را ریستارت یا خاموش کنید تمام درایوها فرمت خواهند شد. و آیکون های دسکتاپ رو هم پنهان میکنن(با برنامه) و Taskbar ویندوز هم پنهان میکنن و کار تمامه. حداقل آدمی که اطلاعات کامپیوتری نداشته باشه حالش بدجوری گرفته میشه.:n02:
تسک منیجر رو هم می بندین.Run رو هم می بندین. یه صدای خفن Beep همراه با انفجار هم میزارین Start Windows که طرف هنگ کنه! به همین راحتی. به همین خوشمزشگی:n10:
دانلود صدای Beep ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این خیلی جالب بود :ی یادمه 5-6 سال پیش یه نرم افزار از این الکیا واسه -- کردن بود، ولی در نوع خودش خوب کار میکرد. انتخاب میکردی چیا رو از کار بندازه، بعد همونا رو خراب از کار مینداخت رو سیستم طرف.
ولی این با عوض کردن ویندوز درست میشه.

حالا تنظیمات بایوس رو هرکی بلده بگه پلیز، شاید معلمه هم بلد نباشه خب! اصلا شاید نفهمه بایوس دستکاری شده و ریستش نکنه
احتمال اینکه ویندوز عوض کنه خیلی بیشتره تا اینکه ببره پیش معلمش. لااقل وقتی ببره یه کم اذیت شده دیگه :ی همینم بسشه!

pcsoft
15-12-2012, 10:48
این خیلی جالب بود :ی یادمه 5-6 سال پیش یه نرم افزار از این الکیا واسه -- کردن بود، ولی در نوع خودش خوب کار میکرد. انتخاب میکردی چیا رو از کار بندازه، بعد همونا رو خراب از کار مینداخت رو سیستم طرف.
ولی این با عوض کردن ویندوز درست میشه.

حالا تنظیمات بایوس رو هرکی بلده بگه پلیز، شاید معلمه هم بلد نباشه خب! اصلا شاید نفهمه بایوس دستکاری شده و ریستش نکنه
احتمال اینکه ویندوز عوض کنه خیلی بیشتره تا اینکه ببره پیش معلمش. لااقل وقتی ببره یه کم اذیت شده دیگه :ی همینم بسشه!
شما وقتی که تهدیدش کنی که کامپیوتر رو خاموش کن و روشن نکن وگرنه درایوها فرمت می شن من فکر میکنم که اثر منفی خودش را به خوبی میزاره. کافیه این کارایی که گفتم را توی یه برنامه سی شارپ نوشته بشه و exe بشه بزارید توی درایوها به همراه اتوران توی درایو. میبینین که با نصب ویندوز دوباره هم همون آش و همون کاسه میشه:n10: چون هنگام وارد شدن به درایوها. این برنامه اجرا می شود و نمایش خود را شروع خواهد کرد.:n02: ضمنا بخاطر صدای وقفه ای که داخل فایل Beep هست میشه ازش به عنوان شمارشگر زمان استفاده کرد تا مثل بمب موقع انفجار صفر بشه و صدای انفجار بیاد:n10:

matin_blue
15-12-2012, 13:52
شما وقتی که تهدیدش کنی که کامپیوتر رو خاموش کن و روشن نکن وگرنه درایوها فرمت می شن من فکر میکنم که اثر منفی خودش را به خوبی میزاره. کافیه این کارایی که گفتم را توی یه برنامه سی شارپ نوشته بشه و exe بشه بزارید توی درایوها به همراه اتوران توی درایو. میبینین که با نصب ویندوز دوباره هم همون آش و همون کاسه میشه:n10: چون هنگام وارد شدن به درایوها. این برنامه اجرا می شود و نمایش خود را شروع خواهد کرد.:n02: ضمنا بخاطر صدای وقفه ای که داخل فایل Beep هست میشه ازش به عنوان شمارشگر زمان استفاده کرد تا مثل بمب موقع انفجار صفر بشه و صدای انفجار بیاد:n10:

ممنون خیلی عالی بود :n02: فکر کنم دیگه کاملاً اثر منفی رو بذاره.. ببینم چی کار میکنم دیگه :ی مرسی از راهنماییتون، خیلی عالی بود :)