PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل پاک نشدن فایل های ویندوز قبلی

4unknown4
04-12-2012, 21:52
سلام
من قبلا ویندوزم رو توی درایو d نصب کرده بودم بعدش بدون فرمت کردن درایو d (اطلاعاتش رو لازم داشتم) تو درایو c ویندوزم رو نصب کردم
الان که می خوام فایل های مربوط به ویندوز قبل رو پاک کنم نمی تونم :|
لطفا بگید چطوری پاک کنم
ممنونم

jafarian
05-12-2012, 00:14
شما منوی run اجرا کنید داخلش این دستور

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تایپ اینتر کنید درکادری که باز میشه روی اون درایو خودتون که میخواین ویندوزش حذف کنید کلیک راست گزینه Delete Volume انتخاب کنید بعدشم که پاک شد اون درایو ازنوع بسازین بعدشم فرمتش کنید اگر که بازم مشکل داشتین سیدی ویندوز داخلش دستگاه بزارین بصورت بوت بالا بیاین اون درایو فرمت کنید بعد سیستم ریست وارد ویندوز بشین:20:

4unknown4
05-12-2012, 18:54
توی این درایوم بجز ویندوز فایلای دیگه ای ام دارم
نمی خوام اونا پاک شن :|

jafarian
06-12-2012, 00:16

منظورتون از فایلهای دیگه چه نوع فایلهایی شما میبایست اون فایلهای که بطور مثال لازم دارین به یک درایو دیگه انتقال بدین بعدشم طبق همون روش که گفتم اون درایو پاک کنید از نوع بسازی یا که از طریق بوت ویندوز عمل پاک کردن بعدشم فرمت همون درایو انجام بدین بعدش از نوع فایلها به جای اولیه انتقال بدین.

4unknown4
09-12-2012, 13:40
منظورتون از فایلهای دیگه چه نوع فایلهایی شما میبایست اون فایلهای که بطور مثال لازم دارین به یک درایو دیگه انتقال بدین بعدشم طبق همون روش که گفتم اون درایو پاک کنید از نوع بسازی یا که از طریق بوت ویندوز عمل پاک کردن بعدشم فرمت همون درایو انجام بدین بعدش از نوع فایلها به جای اولیه انتقال بدین.

بازم از تو دوست عزیز تشکر می کنم ولی
تو این درایو من کلی فایل دارم که بخوام انتقال بدم کلی طول میکشه تازه فضای خالی هم واسه انتقال ندارم
نمیشه یه طوری اونارو پاک کنم (بدون حذف باقی فایلام)
.
.
.

RTS
09-12-2012, 13:58
الان که می خوام فایل های مربوط به ویندوز قبل رو پاک کنم نمی تونم :|

سلام

چرا پاک نمیشه؟ چه error میده؟

jafarian
10-12-2012, 16:36
بازم از تو دوست عزیز تشکر می کنم ولی
تو این درایو من کلی فایل دارم که بخوام انتقال بدم کلی طول میکشه تازه فضای خالی هم واسه انتقال ندارم
نمیشه یه طوری اونارو پاک کنم (بدون حذف باقی فایلام)
.
.
.

اگر فایلها بصورت عادی پاک نمیشه امکانش هست فایلهای بوت داخل اون فلدر باشه که به صورت عادی پاک نشود برای پاک کردنش این روش پایین برین که سایت پایین اشاره کرده به اون

منوی run اجرا داخلش دستور cmd رو تایپ اینتر کنید بعد درکادرمورد نظر که باز میشه این دستور پایین وارد اینتر کنید

بعداز این دستور پنجره task manager باز میشه که داخل این پنجره از سربرگ process گزینه Explorer.exe پیدا کنید روی کلیک کنید بعدم گزینه End Process انتخاب کنید بعدپنجره task manager به حالت minimize دربیارین بعد به پنجره cmd برگردین

دراین مرحله بطور مثال فرض میکنیم فایل شما در شاخه system32 واقع شده که شما باید ازاین دستور پایین به این صورت استفاده کنید ابتدا این دستور میزنید

بعدم فایل خودتون بطور مثال اگر که اسمش undeletable.exe طبق دستور پایین پاک میکنید

بعدش باز پنجره task manager رو به حالت maximize دربیارین بعد روی گزینه File بعدشم New Task کلیک کنید درکادری که باز میشه این دستور پایین وارد اینتر کنید

نکته: گزینه cd با del جزو فرامین اما گزینه بالا بعد از cd مسیر فایلمون در دستور پایینم گزینه undeletable.exe بعد از del اسم فایلی که قرارهست پاک شود.

How to Delete Undeletable Files in Windows ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

4unknown4
11-12-2012, 20:57
اگر فایلها بصورت عادی پاک نمیشه امکانش هست فایلهای بوت داخل اون فلدر باشه که به صورت عادی پاک نشود برای پاک کردنش این روش پایین برین که سایت پایین اشاره کرده به اون

منوی run اجرا داخلش دستور cmd رو تایپ اینتر کنید بعد درکادرمورد نظر که باز میشه این دستور پایین وارد اینتر کنید

بعداز این دستور پنجره task manager باز میشه که داخل این پنجره از سربرگ process گزینه Explorer.exe پیدا کنید روی کلیک کنید بعدم گزینه End Process انتخاب کنید بعدپنجره task manager به حالت minimize دربیارین بعد به پنجره cmd برگردین

دراین مرحله بطور مثال فرض میکنیم فایل شما در شاخه system32 واقع شده که شما باید ازاین دستور پایین به این صورت استفاده کنید ابتدا این دستور میزنید

بعدم فایل خودتون بطور مثال اگر که اسمش undeletable.exe طبق دستور پایین پاک میکنید

بعدش باز پنجره task manager رو به حالت maximize دربیارین بعد روی گزینه File بعدشم New Task کلیک کنید درکادری که باز میشه این دستور پایین وارد اینتر کنید

نکته: گزینه cd با del جزو فرامین اما گزینه بالا بعد از cd مسیر فایلمون در دستور پایینم گزینه undeletable.exe بعد از del اسم فایلی که قرارهست پاک شود.

How to Delete Undeletable Files in Windows ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تشکر از شما :n01:
در این صورت نمیشه من ادرس درایو دیگم رو بدم که
فایلای درایوای اصلی رو پاک می کنه
:n13:

4unknown4
11-12-2012, 21:00
سلام

چرا پاک نمیشه؟ چه error میده؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jafarian
12-12-2012, 01:07
با تشکر از شما :n01:
در این صورت نمیشه من ادرس درایو دیگم رو بدم که
فایلای درایوای اصلی رو پاک می کنه
:n13:

منظورتون از این جمله بالا زیاد متوجه نشدم این روش دیگه رو هم میتونید برین

مرحله اول

منوی run اجرا داخلش دستور cmd رو تایپ اینتر کنید درکادری که باز میشه درقسمت شماره 1 دستور مورد نظر تایپ اینتر کنید بعدشم یک کادر باز میشه که طبق شماره های 2 با 3 با 4 باید عمل کنید درقسمت شماره 3 گزینه مورد نظر انتخاب کنید بعدشم گزینه شماره 4 انتخاب کنید

مرحله دوم

بعد طبق شماره 5 این دستور پایین تایپ اینترکنید

بجای r شما اسم همون فلدر که فایلهای شما در اون قراردارن پاک نمیشن وارد اینتر کنید بعد باز پنجره task manager اجرا کنید روی گزینه File کلیک کنید بعدشم گزینه New Task Run انتخاب کنید درکادری که باز میشه این دستور explorer.exe رو تایپ اینتر کنید.

891044884
09-02-2014, 16:15
ممنون مفید بود

miladz
11-07-2014, 02:30
من از همین روش استفاده کردم اما access denied میده

vahidmir2000
11-07-2014, 15:46
یک روش کلی برای این کارها که در ویندوز امکان انجامش نیست استفاده از فلش یا سی دی بوت لینوکس هست. یک توزیع سبک لینوکس (که در اینترنت میتونید به راحتی پیدا کنید) دانلود کنید و اون رو روی سی دی یا فلش به صورت بوتیبل بریزین و سیستم رو باهاش بوت کنید. حالا به درایو مربوطه برین و هر فایلی رو خواستین خیلی راحت پاک کنید. فقط حواستون باشه که فایلهای ویندوز اصلیتون رو پاک نکنید.

891044884
28-08-2014, 02:48
ممنون مفید بود

با سلام
ممنون از اینکه وقت گذاشتید و جواب منو دادید اما متاسفانه خیلی خیلی دیر شده و زودتر از اینها به جواب رسیدم.
اما ایرادی نداره به هر حال برای تبادل نظر با چند مهندس دیگه خوبه، برای مدیر و کلیه اعضای دانشجوی سایت آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.

ایام به کام:n26:

roya.rashidi
28-08-2014, 05:40
با برنامه Unlocker هر فایل و فولدری بخایید پاک میشه.
فقط انتی ویروس رو قبلش دیزیبل کنید. چون حجم فایل بالا باشه شدیدا سی پی یو مصرف میکنه . موقع پاک کردن هم کمی وقت میبره . اگه دیدید not Respon اینا اومد . بزور نبندینش بزارین کارشو کنه .

ببخشید هواسم نبود مشکل حل شده .
ولی به هرحال هرکسی میخاس هرفایلی (سیستم یا ویندوز و ... ) حذف کنه میتونه از این روش استفاده کنه.