PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد خرید پرینتر جوهر افشان برای چاپ عکس

karbar200
04-12-2012, 19:39
سلام دوستان

من پرینتر جوهر افشان برای چاپ کردن عکس در خانه دارم و حال اینکه مد نظر خودم 2 مدل می باشد که Epson p50 و canon ip 4940 می باشد اگر شما مدل دیگری را می شناسید لطفا اعلام کنید فقط قابلیت مخزن و 5 رنگ به بالا باشد

در مورد epson p50 شنیدم که اگر هفته ای 1 بار چاپ نکنید به مشکل بر می خورید آیا درست است این مسله برای canon هم صحت دارد؟؟

لطفا راهنمایی کنید

m_2t_ab
04-12-2012, 22:04
سلام دوست عزیز
خشک شدن جوهر برای همه دستگاه های جوهر افشان وجود داره اما نکته ای که من به تجربه بهش رسیدم اینه که اپسون مقاوم تر و با مخزن سازگار تر هست اما کانن کیفیت بالاتری دارد.

karbar200
04-12-2012, 23:32
مرسی از جواب

پس خشک شدن برای همه جوهر افشان ها هست شنیدم hp این مشکل را ندارد

من می خواهم عکس های با کیفیت خوب چاپ کنم حال بین این 2 مدل موندم اپسون الان حدود 600 و کنون حدود 400 فیمت دارد که اختلاف قیمت بالاست و موندم چه کار کنم

آیا hp هم مدل خوبی سراغ دارید؟؟؟

m_2t_ab
05-12-2012, 03:06
من به شخصه کیفیت کانن رو بسیار بیشت می پسند اما دوام اپسون بیشتره.
شما مگر چندتا عکس می خوایدچاپ کنید که می خواید براش پرینتر بگیرید؟

karbar200
05-12-2012, 09:19
من شاید هفته ای بخواهم یکبار عکس چاپ کنم به خاطر چاپ کردن عکس بچه و عکس های خانوادگی

یعنی هزینه چاپ کردن بیرون کمتر از داشتن یک پرینتر برای خود نیست؟

یک سوال دیگر یعنی کنونو دوام نمیاره و زودتر خراب میشه ؟ برای چی؟ دلیل شو می تونید بگید؟

با تشکر

m_2t_ab
06-12-2012, 00:55
دوست عزیز قطعا برای چاپ عکس در این مقدار، داشتن پرینتر هایی مثلا 4940 یا پی 50 به صرفه نیست.
شما احتساب کنید که فقط حدود 500 تومن هزینه اولیه دارن، هزینه شارژ کارتریج یا خرید کارتریج جدید به کنار، مشکلات هم دارن، یعنی اگر بهشون نرسید،‌خراب میشن.
در اینجور موارد من توصیه می کنم یا عکس ها رو بدید بیرون چاپ کنن و یا پرینتر هایی بگیرید که ارزون تر باشن.
اچ پی و کانن پرینتر هایی دارن که علاوه بر داشتن کیفیت خوب، هد همراه کارتریج هست، یعنی به فرض اگر به دستگاه توجه نکردید و هدش خشک شد، با خرید کارترج جدید دستگاه کاملا نو میشه.
خصوصا برای کار شما که تیراژ پایینی داره شارژ این کارتریچ ها هم راحت و بی درد سر هست.
حالا یه وقت میگید نه، من می خوام خوبشو داشته باشم و هزینه اش مهم نیست که در اون صورت همون پی 50 رو بگیرید.

m_2t_ab
06-12-2012, 01:03
اینکه گفتم دوام اپسون بیشتره دلیل بر بدی کانن نیست.
کلا ساختار این دودستگاه تفاوت داره، کانن به دلیل نوع فرآیند چاپ که حرارتی هست می تونه دقت بسیار بالاتری رو چاپ کنه اما در عوض کمی حساس تر هست. البته این حساسیت در کاربرد های خانگی اصلا خودشو نشون نمیده بلکه در کارهای سنگین و خصوصا استفاده از مخزن اپسون که ساختاری پیزو الکتریکی داره مقاوت بیشتری نشون میده.
اما من به شخصه کیفیت کانن رو با هیچی عوض نمی کنم.

karbar200
06-12-2012, 09:20
مرسی از پاسختون دوست عزیز

برای من کیفیت مهمه ولی نمی خواهم پولمو دور بریزم که دستگاه زود خراب بشه.

1- اینکه اگر من کنون 4940 را با مخزن بخرم بهتر است یا کاتریج قابل شارژ

2- کنون 4940 چه مراقبت هایی می خواهد جایی توضییحات کامل دارد که بخونم تا ببینم از پسش بر می آیم یا نه؟؟

3- گفتید چاپگر هایی هست که هد همراه کارتریج هست چه مدلی و اگر بخواهم کاتریج آنها رو بخرم هزینه اش چقدر است؟

m_2t_ab
06-12-2012, 16:15
1- چون تیراژ کار تون کمه حتی اگر اپسون می خرید کارتریج قابل شارژ بذارید،‌مخزن برای کار بالا پیشنهاد میشه.
2- مراقبت که چه عرض کنم، اینکه پرینتر نخوابه خو کلی مراقبته! مثلا هر 4 روز یه پرینت بکنید یا روشن و خاموش کنید. از جوهر مرغوب (پیشنهاد من: پارت تکنیک) استفاده کنید. حتما نذارید جوهرش تموم شه و قبل از اون شارژ کنید و ...
3- الان من دقیقا مدل بازار تو دستم نیست اما مدل هایی زیادی دارن خصوصا اچ پی و کانن. کارتریج هاشون هم متفاوته قیمتاشون، دوتا کارتریج دارن که حدود 40 تومن هست هر کدوم حالا یکم بالا و پایین.

من پیشنهاد می کنم یا پرینتر نخرید یا از مورد 3 بخرید.

4940 و پی 50 گرچه دستگاه های خوبی هستن اما هم گرونن و هم در صورت خراب شدن هد خرج بزرگی برای تعمیر و تعویضش دارن.

موفق باشید