PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش شدن لپ تاپ دل 5110

goldenlove777
04-12-2012, 12:17
سلام
یکساله n5110 cori7 گرفتم 5ماه پیش موقع بازی خاموش شدش بردمش تعمیرگاه گفت که از فنش باید سرویس بشه گذشت یک ماه پیش دوباره تو بازی خاموش شدش ایندفعه فنشو تعویض کردم ولی بازم تو بازی هنوز خاموش میشه برنامه gpu-z هم نصب کردم رندر چک رئ میزنم دما میره بالا به 100 درجه که میرسه لپ تاپ خاموش میشه درحالت معمولی دمای چیپ اینتل 57 درجه و چیپ انویدیا 67 درجه ولی موقعه چک کردن میره بالا تا خاموش میشه
با 3d mark هم چک کردم موقعه اجرا لپ تاپ هنگ میکنه یا خاموش میشه
لطفآ اگه اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید :sq_3::sq_3:

mehrdad8086
04-12-2012, 19:07
سلام
یکساله n5110 cori7 گرفتم 5ماه پیش موقع بازی خاموش شدش بردمش تعمیرگاه گفت که از فنش باید سرویس بشه گذشت یک ماه پیش دوباره تو بازی خاموش شدش ایندفعه فنشو تعویض کردم ولی بازم تو بازی هنوز خاموش میشه برنامه gpu-z هم نصب کردم رندر چک رئ میزنم دما میره بالا به 100 درجه که میرسه لپ تاپ خاموش میشه درحالت معمولی دمای چیپ اینتل 57 درجه و چیپ انویدیا 67 درجه ولی موقعه چک کردن میره بالا تا خاموش میشه
با 3d mark هم چک کردم موقعه اجرا لپ تاپ هنگ میکنه یا خاموش میشه
لطفآ اگه اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید :sq_3::sq_3:
دوست من....
5110 جزو دستگهاهائیه که سیستم خنک کنندگی خوبی نداره....
اگر این موضوع بیشتر تکرار بشه احتمال خراب شدن چیپ گرافیکش هست.در واقع فشار زیادی روی چیپ گرافیک هست.این رو هم بدون که مادربردش براحتی قابل تعمیر نیست و در بسیاری موارد مجبور به تعویض خواهید شد.
بیشتر دقت کنید و حتی المکان از بازی پرهیز نمائید.هزینه تعمیرش و دردسرش زیاده....

hasanoooooooo
05-12-2012, 00:35
شما يک کول پد بنداز زيرش و چهار تا واشر پلاستيکي نسبتا کلفت وصل کن روي هر 4 پايه کول پد. لپتاپ رو بزار روي کول پد. زير کول پد هم سعي کن يه چيزي بزاري تا فن روي کول پد بتونه هوارو خوب بکشه و به بالا هدايت کنه. اين نهايت کاري هست که ميتوني انجام بدي

goldenlove777
05-12-2012, 16:36
خیلی ممنون اوایل که خریده بودم با زی مکردم با کول پد خاموش نمیشد الانم کول پد داره ولی بازی میکنم خاموش میشه بردمش تعمیرگاه گفت از هدسینگه باید عوض بشه 90هزار تومان هم ازم گرفت که عوضش کنه ولی عوض نکرد (داستان داره) لطف کنید اگه تعمیرگاه مطمئن میشناسید معرفی کنید لپ تاپ رو ببرم پیشش .:sq_3::sq_3::sq_3::sq_3::sq_3:

rzgh
06-12-2012, 23:38
شما يک کول پد بنداز زيرش و چهار تا واشر پلاستيکي نسبتا کلفت وصل کن روي هر 4 پايه کول پد. لپتاپ رو بزار روي کول پد. زير کول پد هم سعي کن يه چيزي بزاري تا فن روي کول پد بتونه هوارو خوب بکشه و به بالا هدايت کنه. اين نهايت کاري هست که ميتوني انجام بدي
ببین
کول پد هوار رو نمی کشه بالا
هوای داخل لپتاپ رو تخلیه میکنه

goldenlove777
07-12-2012, 00:13
کول پد نانو داره قبلآ این مشکلو نداشتش الان اینطوری شده تخلیه هواش هم خوب کار میکنه ولی نمیدونم چرا خاموش میشه.
لطف کنید اگه تعمیرگاه مطمئن میشناسید معرفی کنید لپ تاپ رو ببرم پیشش. با تشکر

rzgh
07-12-2012, 00:32
تهران هستی ؟

goldenlove777
07-12-2012, 17:09
نه اراک هستم اگه تهران هست میفرستمش آخه یه بار فرستادمش (دلیران ) هدسینگ عوض کنن که عوض نکردند.

یه سوال دمای معمولی برای چیپ گرافیک باید چند باشه آخه با برنامه gpu-z لپ تاپ خودم n5110 اینتل 58 وجیفورس 65 میزنه ولی لپ تاپ دوستم که fujitsu هست و چیپهای گرافیک یکسانی دارن اینتل 35 و جیفورس 40میزد. هردو لپ تاپ هم ویندوز 8 دارن

واشر هم گذاشتم ولی باز موقع بازی خاموش شد.

73_POUYA
10-12-2012, 13:00
سلام دوستان منم 5110 core i7 دارم رمشم8 هستش 6 ماهه خریدم. منم اهل بازی های سنگینم حالا موقع بازی لپ تابم بیش از حد گرم میشه و فنشم زیاد سر و صدا میکنه بعضی وقتا هم تو حین بازی ازش میاد بیرون دوستان بهم کمک کنین آخه من چیکار کنم:n13:

hasanoooooooo
10-12-2012, 14:09
ببین
کول پد هوار رو نمی کشه بالا
هوای داخل لپتاپ رو تخلیه میکنه

شما کول پد داري؟ کول پد شما فضايي هست ظاهرا:n08:چ
تمام کول پد ها هوارو به سمت دريچه هاي لپتاپ هدايت ميکنن. واقعا که!

goldenlove777
11-12-2012, 11:26
سلام دوستان منم 5110 core i7 دارم رمشم8 هستش 6 ماهه خریدم. منم اهل بازی های سنگینم حالا موقع بازی لپ تابم بیش از حد گرم میشه و فنشم زیاد سر و صدا میکنه بعضی وقتا هم تو حین بازی ازش میاد بیرون دوستان بهم کمک کنین آخه من چیکار کنم:n13:

سلام کول پد داری هنوز خیلی داغ میکنه تو بازی خاموش میشه یا نه ؟ اگه خاموش میشه که کارش شده اگه نه
روی ایکون بازی کلیک راست کن و بازی رو از منوی run with graphicss روی حالت High اجرا کن مشکل خارج شدن از بازی حل میشه :n16:

یه زحمتی بکش اگه توی بازی خاموش نمیشه با برنامه GPU-Z چک کن ببین تو قسمت GPU Temperature توحالتی که هیچ برنامه ای باز نیست دمای هردو چیپ اینتل و جیفورس رو برات چند میزنه یه بار هم وقتی بازی در حال اجراست چک کن بهم اطلاع بده :42::42::42:

Soroush-S
11-12-2012, 14:08

اگه فقط از بازی بیرون میاد خب مشکل از یازیه - چون واسه منم تو 2تا بازی مثل battle field 2 و pes2013 همینطوری بود و ربطی به داغ کردن دستگاه نداشت چون دما تا 80 بالاتر نمیرفت و کلا معلوم بود که مشکل از خود بازیه.