PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سئوال در مورد نصب ويندوز؟

ali_1469
27-07-2006, 16:13
سلام به همه دوستان یک سئوالی داشتم این که وقتی ویندوز ایکس پی رو میزارم میرم توی بوت موقعی که می خواد لود کنه تا گزینه ها رو بیاره گیر میکنه و جدیداً هم اصلاً صفحه آبی رنگ بوت رو نمیاره علت چیه؟؟
با تشکر

Admiral
27-07-2006, 17:49
اخیراً تغییری در سخت افزار سیستمتون ندادین ؟

مشکل میتونه از رم باشه.

احتمال دیگه داغ کردن Cpu هست.

خش دار شدن و خراب بودن سی دی یا ضعیف شدن لنز سی دی درایو

موفق باشید.

ali_1469
27-07-2006, 20:01
از این لحاظ فکر نمی کنم البته جدیداً یک رم 256 به همراه گرافیک 128 و یک رایتر کمبو گرفتم و نصب کردم همه هم سالم هستند و مشکلی ندارم؟؟
فقط نمی دونم مشکل از کجاست حتی وقتی خواستم لیندوز هم نصب کنم تا 26 درصد رفت و گیر کرد علتش رو نمی دونم؟؟

Naeim
27-07-2006, 21:08
به احتمال زیاد مشکل از سیدی
سی دی رو عوض کن
اگه Sp2 نشد یه Sp1 نصب کن
ولی اگه حتما میخوای Sp2 نصب کنی بایوس مادربرد رو آپدیت کن

ali_1469
27-07-2006, 21:22
مشکل من سی دی هم نیست نزدیک به 5 سی دی ویندو و یک لینوکس و یک لیندوز و یک 2000 هم تست کردم اما فایده نداشت؟؟

Diego
27-07-2006, 21:39
فقط نمی دونم مشکل از کجاست حتی وقتی خواستم لیندوز هم نصب کنم تا 26 درصد رفت و گیر کرد علتش رو نمی دونم؟؟
به احتمال زیاد هاردت بدسکتور گرفته.هارد دیسکتو چک کن.

Mohammad Modarresi
27-07-2006, 21:46
لطف كن با پارتيشن مجيك تحت داس از اول پارتيشن بندي كن درست ميشه

ali_1469
28-07-2006, 13:08
از این جوابتون ممنونم یک سئوال داشتم اینکه اگه من رم جدیدم را در آورم آیا دوباره میشه ویندوز رو نصبش کرد؟
و اینکه از طریق داس چه جوری میشه یک جا هرد رو فرمت کرد؟

Naeim
28-07-2006, 13:14
از داس با دستور fdisk میتونی این کار رو بکنی اگه با بوت ویندوز 98 بالا میای
اگه با بوت xp بالا میای با دستور diskpart
در آوردن رم به نصب ویندوز هم ربطی نداره فقط رم کمتر از 128 نشه.

Diego
28-07-2006, 13:23
از این جوابتون ممنونم یک سئوال داشتم اینکه اگه من رم جدیدم را در آورم آیا دوباره میشه ویندوز رو نصبش کرد؟
و اینکه از طریق داس چه جوری میشه یک جا هرد رو فرمت کرد؟
منظورت اینه که دو تا رم 256 گذاشتی؟اگه اینطوره که نه.اصلا مشکلی نداره.البته بهتره یه بار فقط رم جدید رو ,رو سیستم بذار و ویندوز نصب کن و دفعه ی دیگه فقط رم قدیمی.
برای فرمت کردن هم از Fdisk استفاده کن و اگر تجربه ی این کار رو نداری بهتره از partition magic تحت داس استفاده کنی که اینتر فیس گرافیکی هم داره.

ali_1469
28-07-2006, 14:21
حالا پارتیشن مجیک تحت داس از کجا بیارم البته این رو هم بگم قبل از نصب ویندوز 6 تا درایو داشم و 3 تا ازو انها رو حذف کردم و فضای این 3 داریو را به 3 داریو دیگم دادم و حجم 3 درایو باقی مانده رو افزایش دادم این کار رو با پارتیشن مجیک کردم و تو ویندوز ایکس پی انجام دادم.
روی دستگاهم داس ندارم باید از دیسکت بوت استفاده کنم؟؟

Mohammad Modarresi
28-07-2006, 15:18
نه بابا اين پارتيشن مجيك تحت داس لازم نيست حتما تحت داس اجرا بشه اسمشه شما مي تونيد با يه سي دي Hiren اينكارو بكنيد

Diego
28-07-2006, 22:31
حالا پارتیشن مجیک تحت داس از کجا بیارم البته این رو هم بگم قبل از نصب ویندوز 6 تا درایو داشم و 3 تا ازو انها رو حذف کردم و فضای این 3 داریو را به 3 داریو دیگم دادم و حجم 3 درایو باقی مانده رو افزایش دادم این کار رو با پارتیشن مجیک کردم و تو ویندوز ایکس پی انجام دادم.
روی دستگاهم داس ندارم باید از دیسکت بوت استفاده کنم؟؟
پارتیشن مجیک تحت داس رو از منوی tools پارتیشن مجیک تحت ویندوز میتونی درست کنی.که دوتا دیسکت میسازه.باید اولی رو بذاری تا موقع بوت لود بشه بعد اعلام میکنه دومی رو هم بذار.
درایو c رو primary درست کردی یا نه؟

ali_1469
29-07-2006, 09:43
بله درایو C و بقیه درایو ها همگی primary هستند! کار با پارتیشن مجیک تحت داس آسونه؟

ali_1469
29-07-2006, 09:46
من فقط بسشتر از همه نیاز به این دارم که درایو C یا کل هاردم رو فرمت کنم و بعد نصب ویندوز رو شروع کنم!

ali_1469
29-07-2006, 12:58
من دوتا ديسکت بوت رو با پارتيشن مجيک درست کردم و گذاشتم بعد نوشت ديسک 2 رو بزار گذاشتم ولي چيزي رو نتونستم باز کنم و محيط تغييري نکرد من بايد چه کلمه اي رو تايپ کنم تا وارد محيط جديدي بشه يا شروع به فرمت کل هارد يا درايو سي کنه؟

Diego
29-07-2006, 14:07
من دوتا ديسکت بوت رو با پارتيشن مجيک درست کردم و گذاشتم بعد نوشت ديسک 2 رو بزار گذاشتم ولي چيزي رو نتونستم باز کنم و محيط تغييري نکرد من بايد چه کلمه اي رو تايپ کنم تا وارد محيط جديدي بشه يا شروع به فرمت کل هارد يا درايو سي کنه؟
نیاز به تایپ چیزی نیست .وقتی با دیسکت اول بوت میکنی بعد از اینکه کار لود شدن با دیسکت اول تموم بشه اعلام میکنه دیسکت دوم رو بذار.بعد خود به خود وارد محیط پارتیشن مجیک میشه.حتما دیسکتت مشکل داره.یه دیسکت نو قاب دار بخر.

ali_1469
29-07-2006, 19:18
من تو پارتیشن مجیک میرم اما اون عکسش که میاد قفل میکنه و بیشتر وقت ها هم اصلا نمیاد و یک صفحه ی مشکی رو نشون میده. اگه امکان یه راه دیگه ای پیشنهاد کنید چون فرمت داریو ها به فرمت درایو های لینوکس برگشته و همینطور موندم چکار کنم وقتی هم دیسکت بوت میزارم و :c رو میزنم C رو نمیشناسه؟؟؟؟

Diego
29-07-2006, 21:32
من تو پارتیشن مجیک میرم اما اون عکسش که میاد قفل میکنه و بیشتر وقت ها هم اصلا نمیاد و یک صفحه ی مشکی رو نشون میده. اگه امکان یه راه دیگه ای پیشنهاد کنید چون فرمت داریو ها به فرمت درایو های لینوکس برگشته و همینطور موندم چکار کنم وقتی هم دیسکت بوت میزارم و :c رو میزنم C رو نمیشناسه؟؟؟؟
حالا که این کار ها واست درد سر داره هاردتو ببر توی یه سیستم دیگه هارد تو هارد کن.و با پارتیشن مجیک فرمتش کن.هارد تو هارد زیر نظر یک حرفه ای باشه بهتره.

ali_1469
30-07-2006, 07:09
میشه کمی در مورد هارد تو هارد کردن توضیح بدین و چه جوری میشه این کار رو انجام داد؟؟

Diego
30-07-2006, 10:58
میشه کمی در مورد هارد تو هارد کردن توضیح بدین و چه جوری میشه این کار رو انجام داد؟؟
ببینید,برای این کار شما کیستون رو باز میکنید و کابل IDE و کابل برق رو از پشت هاردتون باز میکنید.بعد از این کار پیچهای هارد رو باز میکنید و خیلی اروم از تو کیس درش میارینو میبرین پیش یه سیستم دیگه.اونجا جامپر هاردتون رو در حالت slave قرار میدید(روی بدنه هارد در این مورد توضیح داده) و کابل IDE رو وصل کنید.همینطور کابل برق رو.(توجه داشته باشید که این دوکابل فقط در یک جهت جا میخورند)
سپس کامپیوتر رو روشن کنید.وقتی سیستم بالامیاد هارد دوم رو میشناسه.حاا اگه وارد پارتیشن مجیک بشید دوتا هارد رو نشون میده.دیگه از اینجا به بعد هر بلایی خواستید سر هاردتون بیارین.

ali_1469
30-07-2006, 20:00
ممنون توضیحاتون بسیار جامع بود فقط اینکه هارد جدید رو که میخواهم فرمت کنم جامپرش رو رو Slave قرار می دهم؟

ali_1469
30-07-2006, 21:01
آقا به نظرتون از من بدشانس تر پیدا میشه چون هارد به داستگاهم نمی خوره!!!

Diego
30-07-2006, 21:37
آقا به نظرتون از من بدشانس تر پیدا میشه چون هارد به داستگاهم نمی خوره!!!
منظورتون رو متوجه نمیشم.هاردتون به چی نمیخوره؟
در مورد مستر و slave هم به صورت تصویری روی بدنه ی هارد توضیح داده.(یه خورده روشو بگردی پیدا میشه :rolleye: )
پشت هارد بین ورودی کابل برق و کابل IDE یه سری پین هستش که به وسیله ی یک اتصال دهنده ی کوچک دو تا از پین ها به هم متصل هستند.به اون اتصال دهنده میگن جامپر.حالا طریقه ی قرار گرفتنش و اینکه چطوری در حالت های مختلف قرار میگیره ,روی بدنی هارد رو بخون.

ali_1469
31-07-2006, 17:42
سلام، من یک نگاهی به هاردم انداختم اما رو هارد من جامپری نبود البته جامپر اضافه دارم ولی نمی دونم چرا پشت هارد هیچ جامپری نبود منظور من خود جامپر هست نه جای گذاشتن جامپر؟؟؟
به نظر شما نیاز به جامپر نداره یا داره؟؟؟

Diego
31-07-2006, 21:44
سلام، من یک نگاهی به هاردم انداختم اما رو هارد من جامپری نبود البته جامپر اضافه دارم ولی نمی دونم چرا پشت هارد هیچ جامپری نبود منظور من خود جامپر هست نه جای گذاشتن جامپر؟؟؟
به نظر شما نیاز به جامپر نداره یا داره؟؟؟
احتمالا هارد شما با برداشتن جامپر در حالت slave قرار میگیره.که باز هم تاکید میکنم روی هارد رو مطالعه کنید.

Saeid.Online
01-08-2006, 10:31
علي جان سلام احتمالا مشكل از سيدي .

ولي احتمال داره از سيدي رام هم باشه چون اگر هد سوزني آن كثيف باشه يا از بين رفته باشه امكان داره موقع نصب درست روي همون سكتوري كه بايد بوت اجرا بشه تاثير بزاره.

احتمال ديگه اينكه شايد در قسمت Setup اول دستگاه boot first را روی هارد دیسک یا فلاپی دیسک گذاشته باشی و هنگام بوت سیدی را boot نکند که احتمال آن کمه.

Saeid.Online
01-08-2006, 10:32
علي جان سلام احتمالا مشكل از سيدي .

ولي احتمال داره از سيدي رام هم باشه چون اگر هد سوزني آن كثيف باشه يا از بين رفته باشه امكان داره موقع نصب درست روي همون سكتوري كه بايد بوت اجرا بشه تاثير بزاره.

احتمال ديگه اينكه شايد در قسمت Setup اول دستگاه boot first را روی هارد دیسک یا فلاپی دیسک گذاشته باشی و هنگام بوت سیدی را boot نکند که احتمال آن کمه.
.::ُSaeid.Online::.

ali_1469
01-08-2006, 13:38
خیلی از راهنمایی هاتون ممنون من هارد به هارد کردم و هاردم رو فرمت کردم و هارد رو در آوردم و وقتی خواستم ویندوز رو نصب کنم دستگاه تو قسمت آبی رنگ بوت دوباره هنگ می کرد بعد دوباره هارد به هارد کردم و بالاخره توی کامپیوتر خودم ویندوز رو نصب کردم اما حالا بعضی از نرم افزار ها مانند Acrobat Reader 7.0.7 و یا بازی هایی مثل San Anderias یا Fifa 06 رو میزارم نصب کنم یا موقعی که با Kaspesky کامپوتر رو اسکن می کنم و یا موقعی که به کامپیوتر دست نمی زنم خودش هنگ یا قفل می کنه و مجبور میشم ریسیت منم به نظر شما مشکل از کجاست از هارده یا قطعات جدیده که اضافه کردم مثل رم ؟؟؟ ( من حالا جامپر رو اضافه کردم و رو حالت Master هم گذاشتم و وقتی هم که جامپر رو برداشتم هیچ فرقی نکرد و باز هم قفل می کرد)

Diego
01-08-2006, 23:47
خیلی از راهنمایی هاتون ممنون من هارد به هارد کردم و هاردم رو فرمت کردم و هارد رو در آوردم و وقتی خواستم ویندوز رو نصب کنم دستگاه تو قسمت آبی رنگ بوت دوباره هنگ می کرد بعد دوباره هارد به هارد کردم و بالاخره توی کامپیوتر خودم ویندوز رو نصب کردم اما حالا بعضی از نرم افزار ها مانند Acrobat Reader 7.0.7 و یا بازی هایی مثل San Anderias یا Fifa 06 رو میزارم نصب کنم یا موقعی که با Kaspesky کامپوتر رو اسکن می کنم و یا موقعی که به کامپیوتر دست نمی زنم خودش هنگ یا قفل می کنه و مجبور میشم ریسیت منم به نظر شما مشکل از کجاست از هارده یا قطعات جدیده که اضافه کردم مثل رم ؟؟؟ ( من حالا جامپر رو اضافه کردم و رو حالت Master هم گذاشتم و وقتی هم که جامپر رو برداشتم هیچ فرقی نکرد و باز هم قفل می کرد)
خوشبختانه مشکل اول حل شد.اما یه موضوعی هست و اون اینه که اگه فقط موقع اجرای برنامه های نسبتا حجیم (مثل بازی) سیستم هنگ کنه ممکنه رم مشکل داشته باشه.ولی من نظرم اینه که هارد شما داره مرخص میشه.

ali_1469
03-08-2006, 20:36
با يکي از دوستان که صحبت مي کردم به من گفت که مشکل از رم هست و چون روي مادربورد جاي 3 تا رم بود و من دوتا رم داشتم رم ها را بافاصله گذاشتم اما تاثيري نداشت بعد فن رو سي پي يو رو باز کردم و هرچي خاک داشت رو تميز کردم توي خود کيث رو هم تميز کردم حالا مشکلي اينه که توي ويندوز که هستم سرعت خوبه وقتي به اينترنت وصل ميشم دستگاه سنگين ميشه و يا وقتي بازي مي کنم البته بازي Call Of Dutty رو راحت بالا میاره و هیچ گیری نمی زنه به نظر شما مشکل از کجاست؟؟؟

ali_1469
05-08-2006, 12:11
خبری نیست!!!!!!!