PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : علت سیاه بودن مدفوع چیست؟

Golbarg01
02-12-2012, 15:12
سلام
یه شخصی مشکل معده داره رفته پیش دکتر عمومی بهش دارو داده
یک هفتست داره مصرف می کنه دردش کمتر شده ولی ادامه داره و مدفوعش هم سیاه رنگ هست.
دلیل این رنگ مدفوع چیه؟
داروهایی که مصرف می کنه کپسول امپرازول و قرص کلیدینیوم سی هست.

raana
02-12-2012, 19:30
سلام
منم یه مدت از این داروها به علت ورم معده استفاده می کردم ولی تا اونجا که یادمه این مشکل برام پیش نیومد.

رنگ تیره مدفوع معمولا به خاطر وجود آهن هست ..البته علت های دیگه ای هم می تونه داشته باشه... ولی شایع ترینش وجود آهنه....

حالا این آهن می تونه به صورت قرص باشه یا غذای آهن دار.

یا نشانه وجود خونریزی در یه قسمت از دستگاه گوارش.

ولی بهتره هر چه سریعتر با یه دکتر داروساز مشورت کنید.

h-blade
07-12-2012, 21:51
لبو هم ممكنه باشه

shabnam1986
15-12-2012, 21:42
سلام
منم یه مدت از این داروها به علت ورم معده استفاده می کردم ولی تا اونجا که یادمه این مشکل برام پیش نیومد.

رنگ تیره مدفوع معمولا به خاطر وجود آهن هست ..البته علت های دیگه ای هم می تونه داشته باشه... ولی شایع ترینش وجود آهنه....

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ولی بهتره هر چه سریعتر با یه دکتر داروساز مشورت کنید.

علایم ظاهری خونریزی چیه؟

raana
16-12-2012, 15:17
علل خونریزی های گوارشی: التهاب یا ورم معده- زخم معده-التهاب یا زخم دوازدهه- التهاب یا زخم روده بزرگ -هموروئید.

اگر مشکل خونریزی تو معده یا دوازدهه باشه که علائمش شامل:

درد شکم-حالت تهوع- قطع نشدن درد حتی در زمان مصرف دارو- سخت قورت دادن غذا-درد قفسه سینه - مدفوع سیاه و.....

اگر مشکل تو روده باشه در مراحل اولیه هیچ علامتی جز مدفوع سیاه نداره و همچنین وجود خون در مدفوع نداره.

که در هر دو حالت فوق فرد بیمار به علت از دست دادن خون دچار بی حالی و کم خونی میشه...

shabnam1986
17-12-2012, 12:51
من حدود 3 ساله مدفوع سیاه دارم اما ن درد دارم ن این مشکلاتی ک گفتین
داروی متفورمین و فلوکستین و سیپروترون کامپاند رو تو این مدت مصرف میکنم
سونو گرافی و آزمایش خون و مدفوع هم سالم بودن دستگاه گوارشم رو تایید کردن ب نظرتون با این داروها ارتباط داره؟

raana
17-12-2012, 19:08
من حدود 3 ساله مدفوع سیاه دارم اما ن درد دارم ن این مشکلاتی ک گفتین
داروی متفورمین و فلوکستین و سیپروترون کامپاند رو تو این مدت مصرف میکنم
سونو گرافی و آزمایش خون و مدفوع هم سالم بودن دستگاه گوارشم رو تایید کردن ب نظرتون با این داروها ارتباط داره؟

منم داروی متفورمین و سیپروترون کامپاند رو مصرف کردم ولی این مشکل رو نداشتم...ولی فلوکستین رو نمی دونم

با توجه به مدتی که این مشکل رو داری یعنی 3 سال ...فکر نمی کنم مسئله ی خاصی باشه ....چون اگر هر چی بود تو این مدت خودشو نشون میداد...شاید به خاطر نوع تغذیه باشه....

Kimia17
19-12-2016, 19:35
سلام من قرص مصرف کردم ژلوفن و مسکن بالای چهارتا پنج تا بیمارستان هم رفتم معدم رو شست شو دادن الان یک روز از اون ماجرا میگذره و معدم ورم کرده و درد میکنه مدفوع هم سیاه وسفت و کمه میخاستم بدونم به اون قرصا ارتباط داره ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-12-2016, 23:55
سلام من قرص مصرف کردم ژلوفن و مسکن بالای چهارتا پنج تا بیمارستان هم رفتم معدم رو شست شو دادن الان یک روز از اون ماجرا میگذره و معدم ورم کرده و درد میکنه مدفوع هم سیاه وسفت و کمه میخاستم بدونم به اون قرصا ارتباط داره ؟
سلام
سیاه بودن مدفوع گاهی به علت وجود آهن هست مثل خوردن قرص آهن یا اسفناج زیاد یا قرصهای دیگه
اما میتونه علامت خوتریزی در قسمتهای اولیه ی دستگاه گوارش هم باشه مثل مری و معده و اوایل روده کوچک
بهتره برید دکتر تا معاینه کنه ."یک آزمایش مدفوع هم برای پی بردن به وجود خون در مدفوع لازم هست
اگر قسمتهای انتهائی روده ی کوچک و یا روده ی بزرگ خونریزی داشته باشه مدفوع قرمز میشه چون مواد هضم کننده وجود نداره تا باعث سیاه شدنِ خونِ توی مدفوع بشه