PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا نیامدن ویندوز

نیک ناز
02-12-2012, 13:35
سلام

یه روز که سیستم رو روشن کردم ویندوز تا صفحه ی استارت بالا اومد ولی مانیتور تکون خورد خاموش شد (مانیتور من LED است) بعدش کابل پشت مانیتور رو دست زدم درست شد ولی دیگه ویندوز بالا نیومد
من تمام قطعات سیستم جدا کردم تخلیه ولتاژ کردم حتی باطری.
پاور سیستم تست کردم سالم بود
مانیتور و سیستم روشن میشه ، بوق سلامت میزنه ولی من حتی نمیتونم وارد بوت سیستم شم
گرافیک آن بورد هم دارم
حتی با یک مانیتور جدا هم تست کردم تفاوتی نداشت
مرسی
:sq_3:

EXTREME
02-12-2012, 14:18
یعنی الان سیستم رو روشن میکنید تصویر نمیده ؟

نیک ناز
03-12-2012, 11:17
بله من فقط یه صفخه مشکی میبینم که نه وارد بوت میشه نه ویندوز

EXTREME
03-12-2012, 13:51
به این ترتیب عمل کنید با برداشتن باتری مین بایوس مین رو دیفالت کنید و باتری مین رو چک کنید

رم سیستم رو جابه جا کنید و اسلات رم و پایه رم رو تمیز کنید وبا یک رم دیگه تست کنید
با یک گرافیک دیگه تست کنید
فن سی پی یو رو چک کنید و با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید
درست نشد مشکل از طرف مین و بایوس مین میتونه باشه

باید با قطعه سالم سیستم رو چک کنید

نیک ناز
03-12-2012, 19:51
به این ترتیب عمل کنید با برداشتن باتری مین بایوس مین رو دیفالت کنید و باتری مین رو چک کنید

رم سیستم رو جابه جا کنید و اسلات رم و پایه رم رو تمیز کنید وبا یک رم دیگه تست کنید
با یک گرافیک دیگه تست کنید
فن سی پی یو رو چک کنید و با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید
درست نشد مشکل از طرف مین و بایوس مین میتونه باشه

باید با قطعه سالم سیستم رو چک کنید

رم سیستم رو جابه جا کردم . اسلات ها رو تمیز کردم - پاور تست کردم سالم بود - گرافیک آن بورد دارم -
سیستم به یکی از دوستان دادم که با کارت گرافیک سیستم خودش امتحان کنه ولی گفت که سیستم بدون مشکل بالا اومد ولی من منزل آوردم سیستم مثل قبل بود فقط یه صفحه مشکی - لطفا راهنمایی کنید

EXTREME
03-12-2012, 23:48
رم سیستم رو جابه جا کردم . اسلات ها رو تمیز کردم - پاور تست کردم سالم بود - گرافیک آن بورد دارم -
سیستم به یکی از دوستان دادم که با کارت گرافیک سیستم خودش امتحان کنه ولی گفت که سیستم بدون مشکل بالا اومد ولی من منزل آوردم سیستم مثل قبل بود فقط یه صفحه مشکی - لطفا راهنمایی کنید

یعنی سیستم شما رو برد خونش و با قطعات سیستم خودتون بدون اینکه قطعه ای عوض کنه روشن کرد سیستم رو و اومد بالا ؟

نیک ناز
04-12-2012, 09:12
یعنی سیستم شما رو برد خونش و با قطعات سیستم خودتون بدون اینکه قطعه ای عوض کنه روشن کرد سیستم رو و اومد بالا ؟

بله سیستم برد خونه خونش بدون اینکه قطعه ای عوض کنه سیستم بالا اومد ولی گفت که ویندوز پریده بود ولی وارد بوت میشد

EXTREME
04-12-2012, 09:31
محل کیس رو عوض کنید و به یک پریز برق دیگه بزنید اگه محافظ برق دارین اون رو خارج کنید و دوباره تست کنید

نیک ناز
05-12-2012, 11:12
:41: بدون محافظ به یه پریز برق دیگه زدم فایده نداشت رم سیستم خودمو بردم رو یه سیستم دیگه امتحان کردم مشکلی نداشت
ممکنه از گرافیک باشه ؟ گرافیکه سیستمم آنبورد هست . چطور میتونم تستش کنم؟
یکی بهم گفت ممکنه از بایوس باشه باید دوباره پروگرام شه
من چطور میتونم مطمئن شم؟
خواهش میکنم راهنمایی کنید

behbod1
05-12-2012, 17:57
با درود
غیر ممکنه سیستم بخاطر جای قرار گرفتنش اینطوری بشه
شما یه کارت گرافیک تهیه کن هرچی میخواد باشه باشه بعد بزار روی سیستمت ببین با اون گرافیک میاد بالا؟
ترجیحا با یک پاور دیگه هم تست کن چون منم مشکل مشابهی داشتم پاور هم سالم بود و راحت کار میکرد ولی آخرش فهمیدم از پاور بود

EXTREME
05-12-2012, 18:40
:41: بدون محافظ به یه پریز برق دیگه زدم فایده نداشت رم سیستم خودمو بردم رو یه سیستم دیگه امتحان کردم مشکلی نداشت
ممکنه از گرافیک باشه ؟ گرافیکه سیستمم آنبورد هست . چطور میتونم تستش کنم؟
یکی بهم گفت ممکنه از بایوس باشه باید دوباره پروگرام شه
من چطور میتونم مطمئن شم؟
خواهش میکنم راهنمایی کنید

شما مگه نمیگین سیستمتون رو میبرید خونه دوستتون درسته و مشکلی نداره ؟

نیک ناز
06-12-2012, 18:09
:41: با یه کارن گرافیک دیگه هم حل نشد

نیک ناز
07-12-2012, 10:16
شما مگه نمیگین سیستمتون رو میبرید خونه دوستتون درسته و مشکلی نداره ؟

دوستم یه بار اومد سیستمم رو برد خونه خودشون گفت که ویندوز پریده بود ولی تو بوت میرفت
نمیدونم
کاری نیست که نکرده باشم خودم هم تو کار سیستمم موندم
یعنی میشه من جایی اشتباه کنم؟
من برای لپ تاپم رو همون محافظ و پریز برق استفاده میکنم . البته من با پریز برق دیگه و بدون محافظ هم امتحان کردم
:41:

EXTREME
07-12-2012, 11:22
دوستم یه بار اومد سیستمم رو برد خونه خودشون گفت که ویندوز پریده بود ولی تو بوت میرفت
نمیدونم
کاری نیست که نکرده باشم خودم هم تو کار سیستمم موندم
یعنی میشه من جایی اشتباه کنم؟
من برای لپ تاپم رو همون محافظ و پریز برق استفاده میکنم . البته من با پریز برق دیگه و بدون محافظ هم امتحان کردم
:41:

الان شما کلا چه چیزهایی رو کامل تست کردین
بگین اون کارهارو

akpa
07-12-2012, 11:29
یه راه حل غیر معقول! سیستم رو ببرین خونه دوستتون وببینی بالا میاد یا نه اگه اومد همونجا ویندوز نصب کنین براش و بیارین خونه منم یه مشکل نرم افزاری عجیب داشتم که اینجوری حل شد!!!

نیک ناز
07-12-2012, 17:57
الان شما کلا چه چیزهایی رو کامل تست کردین
بگین اون کارهارو

1 - تخلیه ولتاژ تمام قطعات
2 - تمیز کردن اسلات های مین
3 - سیدی رام و هارد جدا کردم که ببینم سیستم فقط با رم و سی پی یو پاور تو بوت میره یا نه که ثاتیر نداشت
4 - پاور بردم یه خدمات کامپیوتری با یه دستگاه تست کرد سالم بود
5 - یه مانیتور دیگه منزل داشتم با اون مانیتور امتحان کردم تاثیری نداشت
6 - رم و باتری مین سیستمم رو بردم رو یه سیستم دیگه امتحان کردم اون سیستم بدون مشکل بالا اومد
7 - کارت گرافیک رو مین گذاشتم تاثیر نداشت
8 - بدون محافظ امتحان کردم تاثیر نداشت
9 - با یه پریز دیگه منزل امتحان کردم بازم فایده نداشت
* سیستم بوق سلامت میزنه
* مانیتور روشن میشه ولی چیزی نمایش نمیده
* یه بار دوستم برد خونش بدون تعویض قطعه یا کاری گفت که ویندوز پریده بود ولی تو بوت میرفت

EXTREME
08-12-2012, 00:04
شما باید با قطعه سالم سیستم رو چک کنی نه اینکه قطعات سیستم رو روی یک سیستم دیگه چک کنی مثلا بهتره با یک رم دیگه و یک پاور دیگه سیستم رو چک کنی همچنین باتری مین

اگه گرافیک و رم و پاور و باتری مین همه تست شده و مشکل حل نشده مشکل قطعا از مین است که سیستم تصویر نمیده حالا یا بایوس مین یا خود مین
باید مین رو ببرید بیرون چک کنند

نیک ناز
22-12-2012, 09:22
سلام :n28:

مین سیستم رو بردم چک کردند گفتند مشکل نداره . آوردم خونه با مانیتور CRT که داشتم امتحان کردم این دفعه مانیتور تصویر داد
ولی مانیتور LED هنوز تصویر نمیده
اونی که سیستمم رو بردم پیشش گفت اگه بعد همه اون کارا که کرده بودم با CRT دوباره امتحان میکردم متوجه میشدم مشکل مانیتور LED هست

کابل مانیتور LED رو جای دیگه امتحان کردم مشکل نداشت
یه کابل دیگه اوردم با اونم تفاوتی نکرد
مانیتور وقتی به سیستم وصل نیست no signal مینویسه
وارد منو و ..... میشه
اینا باعث شد که من اصلا رو خرابی مانیتور احتمالی ندم
الان برای مانیتور میتونم کاری کنم یا ببرمش نمایندگی؟ :n28: