PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تردید بین Asus N53 sm و MSI CX61-i7

hamed72
02-12-2012, 12:56
سلام خدمت دوستان گرامی.بی مقدمه می خواستم نظر شما اساتید رو بدونم.راستش من بین این دو مدل بدحور گیر کردم.هر کدوم مزیت هایی دارن که نمیشه ازش رد شد

Asus N53s
Ci7 .2.2 to 3.1 2670QM . RAM 6 . VGA GT 630 2GB . DVDRW . FULL HD . HARD 750 . 2.6 KG

MSI CX61-i7
i7 3620QM IVY BRIDGE 2.3 TO 3.3 . RAM 6 . VGA GT640M 2GB . DVDRW . HD . HARD 750 . 2.4 KG

سوس 2850000 تومان و msi 2300000
ایسوس ivy نیست ولی ام اس ای هست
Cpu پایین تره
اسوس رمش تا 16 میره ولی msi تا 8
ایسوس Full HD هست اما msi Hd .
وزن ایسوس بیشتره.

منتظر نظرات شما هستم

PersianEm0b0y
02-12-2012, 16:05
msi که کلا رد میشه .
اسوس هم کانفیگ خوب به جزء گرافیک داره وگرنه مشکل تاچ بی کیفیت و پلاستیکی / کیبرد / سوکت های بی کیفیت و ....داره !
من اینارو تایید نمی کنم کلا ...
اگر N55 رو دیگه باشی متوجه میشی چه مشکلاتی متعددی داره و قطعا از اینایی که نام بردم بیشتره !
به نظر من hp pavilion dv6t 7000 بردار اینا جلوش هیچ هم نیستن !
فکرکنم الان شده باشه 3T البته بعضی سایت ها 3200T هم زدن !

hamed72
02-12-2012, 16:14
ممنون از نظرتون دوست عزیز.msi چرا رد شد از نظر شما ؟ چون میخوام اگه واقعا خوب نیست من هم متقاعد بشم.
تشکر.

hamed72
02-12-2012, 16:24
این مدل hp هم فوق العاده است . ولی خب چون من تهران دانشجو هستم و رفت و امد با این وزن کمی سخته.ولی خب وسوسه کننده است این مدل.

PersianEm0b0y
02-12-2012, 16:28
ببینید هر صنعتی یه رده بندی داره و کمپانی های برتر هم تو اون هم مشخص هستن ...
مثل صنعت اتومبیل / موبایل / کامپیوتر ...
ترجیح خیلی ها موقع خرید اینه که از بهترین کمپانی ها و به خصوص تخصصی ترین اون ها انتخاب داشته باشن ...
مثلا تو دنبا خیلی از کمپانی ها تبلت می زنن حتی برندهای خارج از صنعت الکترونیک اما شما می بینی اپل همچنان 60% بازار رو در اختیار داره ...
این به این معنی هست که اپل تخصص فوق العاده ای تو این کار داره که این آمار رو رقم زده ...
البته این موضوع به معنی بد بودن برندهای دیگه نیست و فقط فاصله زیاد اون ها با برند اول رو نشون میده !
تو بازار کامپیوتر ( منظور نوت بوک - پی سی ) هم تولید کنندگان زیادی هستن اما هیچ کدوم با هم برابر نیستن و ممکن فاصله کم یا زیاد داشته باشن !
باز هم ترجیح خیلی ها بر اینه که از برند های برتر انتخاب کنن مثل اپل / اچ پی و ...
این که من گفتم msi رو رد می کنم دقیقا به علت همین تفاوت هاس ...
شما از برندی مثل اچ پی / اسوس و ...خرید کنی خیلی به نفعتونه تا برندی مثل msi چون این ها تخصصی تر تو این مقوله فعالیت می کنن ..
نوت بوک های mis فقط اسمش نوت بوکه و اصلا قدرت رقابت با برندهای اول رو نداره !
شاید از هر 10 نفر 1 نفر msi بخره !
از لحاظ طراحی بدنه / کیفیت متریال استفاده شده / مدار درونی/ تکنولوژی های انحصاری شرکت و ...خیلی ضعیف تر هست از برندی مثل اچ پی ...
هر چقدر اچ پی رتبه اول رو داره msi اصلا در بین تولید کنندگان نیست و ....
نوت بوک هم فقط کانفیگ نیست که شما پردازنده 4 هسته ای رو شاسی msi ببینی بگی به به پس این دیگه عالیه !
اولویت های بالاتری هست برای انتخاب ...
در کل هدفم از این توضیح این بود که برند با برند خیلی فرق داره و این مسائل بعدا خودش رو خیلی نشون میده !

hamed72
02-12-2012, 16:44
ممنون توضیحات خیلی مفیدی بود.تشکر.اگه یکم وایسم این hp پایین میاد یا نه ؟ چون هم از کیبوردش خوشم اومد هم از طراحی و قطعاتش. Ivy Bridge هست دیگه ؟ الان دقیقا نمایندگی اچ پی واسه نوت بوک کجاست.من مجتمع پایتخت رفتم دیروز اما اصلا درمورد hp تحقیق نکردم.گارانتی hp مورد اعتماد هست ؟ امار خرابیش چطوره ؟

PersianEm0b0y
02-12-2012, 16:52
نه هیچی پایین نمیاد همین مقدار هم که اومد کاذبه و به زودی بدترمیشه پس زود بخر !
طراجی و کیبرد و تاچ فوق العاده ای داره واسپیکر Beats Audio اون رقیب نداره تو بین نوت بوک ها و این که یه ساب ووفر هم زیر دستگاه داره !
بله Ivy هست .
نه اصلا پایتخت نرو چون قیمتا اونجا خیلی بالاس برو ایران / رضا / پارسیان ..
این مراکز بهترین مراکز هستن ...
بله الان گارانتی های خیلی خوبی داره مثل مادیران و سریر و ایران اچ پی که گرون تر از بقیه س ..
ببینید دیگه QC یا کنترل کیفیت یه کمپانی مثل اچ پی انقدر بالاست که امکان خرابی توش صفره ولی چون اینجا ایرانه اولین اولویت اینه که شما یه فروشگاه حرفه ای پیدا کن و خرید خوبی کنی ...
این موضوع از گارانتی خیلی مهم تره !

PersianEm0b0y
02-12-2012, 16:57
ضمنا دقت کنین این مدل سفارشی هست و کانفیگ خاورمیانه نیست و گرافیک 650 دو گیگ داره که با گرافیک 630 که روی کانفیگ خاورمیانه هست بسیار تفاوت داره ...
dv6t 7000 هست و به حرف t دقت کنین که نشون دهنده کاستوم ( سفارشی ) بودن هست ...

hamed72
02-12-2012, 19:27
چند جا مختلف وزن های متفاوتی زده شده واسه این نوت بوک hp 7000 . سه و خرده ای هست یا 2.6 ؟؟؟

PersianEm0b0y
02-12-2012, 19:47
بین 3T تا 3200T ...

sh@y@n
02-12-2012, 20:33
نظر دوستان محترمه
ولی من msi مدل ge70 دارم تا حالا از همه چیش راضیم
صفحه نمایش عالی - اسپیکرای عالی - کولینگ عالی و بیصدا - کیبورد steel series - گرافیک 660 - گارانتی ماتریس هم که خیلی خوبه - خیلی هم نازک و سبک هست - قابلیت خوردن ssd هم داره
فقط تنها مشکلش اینه که بدنش خیلی راحت لک میگیره البته راحتم پاک میشه:31:
شما اگه در این قیمت میخای خرید کنی میتونی رو ge60 و ge70 هم فکر کنی

hamed72
02-12-2012, 20:44
وزن دستگاه منظورمه.
قیمت با تلفن که پرسیدم بین 3 تا 3.3 اخرش بود

hamed72
02-12-2012, 20:48
بین 3T تا 3200T ...

نظر دوستان محترمه
ولی من msi مدل ge70 دارم تا حالا از همه چیش راضیم
صفحه نمایش عالی - اسپیکرای عالی - کولینگ عالی و بیصدا - کیبورد steel series - گرافیک 660 - گارانتی ماتریس هم که خیلی خوبه - خیلی هم نازک و سبک هست - قابلیت خوردن ssd هم داره
فقط تنها مشکلش اینه که بدنش خیلی راحت لک میگیره البته راحتم پاک میشه:31:
شما اگه در این قیمت میخای خرید کنی میتونی رو ge60 و ge70 هم فکر کنی

ممنون دوست عزیز.ولی مدل هایی که ذکر کردین بالای 3400000 هستن.تشکر

PersianEm0b0y
02-12-2012, 20:52
نه دوست عزیز خیلی بالا باشه 3200T اونم فقط یه سایت !
این سایت زده 3T زنگ بزن بهش !
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خوب وقتی شما می خوای 2800 بدی به اسوس 3T بده به این .

PersianEm0b0y
02-12-2012, 20:55
ضمنا کسی نگفته msi بده اما در مقابل این همه برند معروق و با کیفیت تر باید پذیرفت اولویت پایین تری داره !
مثل این که شما می بینی این همه فلان برند فروش داره بعد بری یه برند نه چندان ناشناخته بخری که عیب هاش هم زیاد معلوم نیست .
این کار عقلانی به نظر نمی رسه و نوعی ریسکه !

sh@y@n
02-12-2012, 21:05
ممنون دوست عزیز.ولی مدل هایی که ذکر کردین بالای 3400000 هستن.تشکر
ge60 تقریبا 3400 هست
فکر کردم میخاید در این رنج خرید کنید

ضمنا کسی نگفته msi بده اما در مقابل این همه برند معروق و با کیفیت تر باید پذیرفت اولویت پایین تری داره !
مثل این که شما می بینی این همه فلان برند فروش داره بعد بری یه برند نه چندان ناشناخته بخری که عیب هاش هم زیاد معلوم نیست .
این کار عقلانی به نظر نمی رسه و نوعی ریسکه !

والله من با بقیه سری های msi مثل c و .... کار نکردم اما سری g هاش واقعا عالی هستن
الان سری g های msi و asus جز بهترین ها هستن review هاشون هم موجوده

PersianEm0b0y
02-12-2012, 21:28
منم گفتم همه شون خوبه ولی خوب در عین حال فرق های اساسی دارن ...
به اختلاف برند ها که اعتقاد داری !
تو همه چی همین طوریه ..

sh@y@n
02-12-2012, 22:43
منم گفتم همه شون خوبه ولی خوب در عین حال فرق های اساسی دارن ...
به اختلاف برند ها که اعتقاد داری !
تو همه چی همین طوریه ..
xotic pc از فروشنده های بزرگ لپتاپ امریکاست انواع لپتاپ ها رو هم ریویو میکنه
در قسمت لپتاپای پیشنهادیش تقریبا همه از برند msi هستن میتونید ببینید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بازم میگم سری g های msi و asus جز بهترین و با کیفیت ترین لپتاپ ها هستن

PersianEm0b0y
02-12-2012, 22:52
بحث لپ تاپ های مخصوص بازی که کلا فرق می کنه با خرید نوت بوک های مصرفی و خانگی !
چون خیلی بازار محدودی دارن و نسبت به بازار نوت بوک های خانگی تقریبا سهم ناچیزی دارن ..
حالا msi میزنه که دلیل نمیشه msi رو برند قابل اطمینان تری نسبت به اسوس و اچ پی بدونیم ...
مثلا الان دل هم allienware میزنه اما ببین چقدر سهم بازار رو از دست داده ...
هر چیزی اولویت بندی داره نه این که مثلا برندهای high رو ول کنی مستقیم بری سراغ برندی که تولید و سهم خیلی محدودی داره !
امیدوارم دقیق تر متوجه منظورم بشی و فکر نکنی کسی می خواد msi شما رو تخریب کنه !

sh@y@n
02-12-2012, 23:09
بحث لپ تاپ های مخصوص بازی که کلا فرق می کنه با خرید نوت بوک های مصرفی و خانگی !
چون خیلی بازار محدودی دارن و نسبت به بازار نوت بوک های خانگی تقریبا سهم ناچیزی دارن ..
حالا msi میزنه که دلیل نمیشه msi رو برند قابل اطمینان تری نسبت به اسوس و اچ پی بدونیم ...
مثلا الان دل هم allienware میزنه اما ببین چقدر سهم بازار رو از دست داده ...
هر چیزی اولویت بندی داره نه این که مثلا برندهای high رو ول کنی مستقیم بری سراغ برندی که تولید و سهم خیلی محدودی داره !
امیدوارم دقیق تر متوجه منظورم بشی و فکر نکنی کسی می خواد msi شما رو تخریب کنه !
داداش شرکت msi که مال پدر بنده نیست که اگر کسی بخاد تخریبش کنه یا زیر سوال ببره من ناراحت بشم
منم گفتم که با بقیه سریهاش کار نکردم که در موردشون نظر بدم شاید خیلی خوب باشن شاید هم فاجعه
گفتم که سری گیمینگش کیفیت خوبی داره
به نظر من مهم کیفیته مدلیه که میخاید بخرید حلا از هر برندی باشه هر چند msi هم برند کوچکی نیست و سابقه زیادی در ساخت مادربورد و کارت گرافیک و .... داره مادربورد همین لپتاپی که دارم هم ساخت خود msi هست

hamed72
08-12-2012, 00:47
بلاخره این لپ تاپ Hp dv6t 7000 رو با گارانتی دوساله و بیمه دوساله الماس به قیمت 3300000 خریدم.واقعا راضی هستم.اصلا مشکل خنک کنندگی نداره.کلا همه i7 ها نیاز به کولپد دارن به نظرم.
کیبورد فوق العاده ای داره.تاچ عالی.صدای فوق العاده.از همه مهمتر حسگر انگشت (جهت ورود به ویندوز) و هارد 1 ترابایت و پورت ssd و گرافیک Gt650M . . .
سوالی بود در خدمتم