PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدوم بهتره(نیازه فوری به راهنمای) DELL 5520وASUS N55SLوASUS A53SM.چرا دل ارزون تره؟

xaniarf
02-12-2012, 00:13
سلام.با بودجه و نیازی که من دارم میتونم یکی ازاین سه لپ تاپ با مشخصات زیر رو بگیرم اما یه سوالی برام پیش اومده اگه به قیمت ها نگاه کنیم dell 5520 داری مشخصات بهتر یا حداقل هم سطح با asus هاست اما خیلی ارزون تره و به صرفه تره دلیل این اختلاف قیمت چیه؟چرا dell ارزون تره؟ همون سخت افزار و امکانات جانبی رو داره. با این اوصاف به نظر شما کدومو بخرم برا گیم و کارهای سه بعدی با مکس بهتره و قدرت بیشتری داره.بیشتر cpu و قدرت پردازش برام مهمه.خودم نظرم رو dell هستش چون با همون مشحصات قیمت کمتری داره و فک نکنم ازلحاظ قدرت وکیفیت نسبت به اونا کم بیاره.منتظر نظرات شما هم هستم.پیشاپیش ممنون از کمکتون.

قیمت ها مربوط به 1391/09/08 هستش.

Laptop DELL Inspiron 5520 i7:2,150,000 toman
Laptop ASUS N55SLi7:2,550,000 toman
Laptop ASUS A53SM i7:2,500,000 toman
llمشخصات:
Laptop DELL Inspiron 5520
Processor Type Intel® Core™ i7 3612QM Quad-Core, 6M Cache, BUS 1333 MHz
Processor Speed 2.1GHZ~3.1GHz
Memory 8.0 GB DDR3
Hard Disk Drive 1000 GB SATA (1.0 TB)
Display 15.6" LED Bright
Graphic Card ATI Radeon™ HD 7670M 1.0 GB UpTo 4.0 GB
Weight 2.7 Kg
Other DVD-RW, Card Reader, Webcam, LAN, WiFi, HDMI, Bluetooth, USB 3.0

Laptop ASUS N55SL
Processor Type Intel® Core™ i7 2670QM Quad-Core, 6M Cache, BUS 1333 MHz
Processor Speed 2.2GHZ~3.1GHz
Memory 4.0 GB DDR3
Hard Disk Drive 750 GB SATA
Display 15.6" LED Bright
Graphic Card NVIDIA® GeForce® GT635M 2.0 GB UpTo 4.0 GB
Weight 2.7 Kg
Other DVD-RW, Card Reader, Webcam, LAN, WiFi, HDMI, Bluetooth, USB 3.0, eSATA

Laptop ASUS A53SM
Processor Type Intel® Core™ i7 2670QM Quad-Core, 6M Cache, BUS 1333 MHz
Processor Speed 2.2GHZ~3.1GHz
Memory 8.0 GB DDR3

Hard Disk Drive 750 GB SATA

Display 15.6" LED Bright
Graphic Card NVIDIA® GeForce® GT630M 2.0 GB UpTo 4.0 GB
Weight 2.6 Kg
Other DVD-RW, Card Reader, Webcam, LAN, WiFi, HDMI, Bluetooth, USB 3.0

M A M M U T
02-12-2012, 01:28
در صورتی مشکل مالی ندارید همون ایسوز ها بهترن....دلیل ارزون بودن دل هم واضحه....اصولا لپتاپ های دل کیفیت خیلی بالایی ارائه نمیدن ...شما یه سر به تاپیکاشون بزنید میفهمید که چرا ارزون تره....(البته به همه ی مدل ها تعمیم نمیشه داد اما کیفیت سایر برند ها بالاتره) اما با توجه به قیمتش کارایی خوبی داره...
این دومدل ایسوز که معرفی کردید هردو پردازنده های نسل قدیم (سندی بریج) رو دارن که یه با پردازنده های ivy bridge جایگزین شده....
شما بهتره سقف بودجتون رو اعلام بفرمایین تا دوستان بهتر راهنمایی کنن.....

aftabit
02-12-2012, 07:13
سلام دوست من ، متاسفانه به خاطر شرایط ایران و البته چینی شدن همه اجناس ، فرقی بین برندها دیگه نیست اما به گفته دیگران دل از همه پایین تر و ایسوس دررده های بالاتری قرار داره اما به نسبت ام اس ای msi پایین تره
البته ایسوس از توان رقابتی بیشتری دربرابر سونی و دل و ... برخورداره اما نمیدونم شما این مدل هایی رو که نوشتی دیدی یانه مثلن ظاهر مدل های دل کیفیت خوبی نداره، این مدل رو ندیدم یا همه مدل های ایسوس از تاچ پد خوبی برخوردار نیستن البته این سری اس ال یا اس ام ها مدل های تقربین حرفه ای هستن اما اگر خودت هم مقایسه کنی متوجه میشی همه در یک سطح قرار دارند اما دل به خاطر حرف وحدیث ها با وجود میزان رم بالا و همینطور پردازشگر قوی تر در قیمت پایینتری قرار داره
البته تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها و یادمه که قبلن ها شاید دوسال یا کمتر قبل که برای خرید تو بازار بودم میپرسیدم اخه دل مگه چشه مگه میشه این همه خرابی داشته باشه؟ اما به من گفتند سودی که دل برای فروشنده داره خیلی پایین تراز دیگر برندهاست
ضمن اینکه من خیلی ایسوس باز هارو سراغ دارم که یه پاشون تو شرکت گارانتیه ، ضمن اینکه رو اکثر سیستم هاش هم ویندوز نصب نیست ، البته در ایران بیشتر اینجوریه وگرنه کانفیگ های مختلفی دارند همشون
خوب خیلی نوشتم ، فقط بگم اگه کارت بازیه به توان پردازشی کارت های جیفورس دقت کن ، یه تکنولوژی هست که الان فقط جیفورس هادارند ( یادم نیست الان ساعت 7صبحه که مینویسم و هنوز از شب نخابیدم) که برای بازی تنها اونا ساپورت میکنن
ضمن اینکه این مدل هایی که نوشتی از ایسوس همچین سنگین هم هستن ، به خاطر کارت گرافیک و باتریشون ، ضمن اینکه وقتی میخری به اسلات کارت حافظه دقت کن مثلن میدونی که کدوم دوتا از ایسوس ها دوتا اسلات حافظه دارند و کدوم بیشتر داره
این در اینده به دردت میخوره که بخای حافظه رو ارتفاء بدی مثلن اگه دوتا باشه باید دوتا 8 گیگ بگیری ببندی ولی اگه 3 یا 4 باشه کارت راحت تره
یه چیزی اونم اینکه کیبورد رو فراموش نکنید ، محل خرید رو دقت کن، از هرجا که میخری حواست باشه پشت ویترینی بهت ندن، ازشون مهلت تست بگیر، به بدنه دقت کن ، کوچکترین شکاف اضافی بین صفحه ال ای دی یا کیبورد میتونه یه عمری اسیرت کنه،
کمتر از 15 اینچ نگیر که اگه تونستی بزرگتر بگیر، لپ تاپی که میگیری اگه نور زمینه کیبورد داشته باشه خیلی خیلی برات مفیده، مدل هایی که گفتی همه در ایسوس از قابلیت بسته شدن وبکم بهره میبرن اگه مدل دیگه برند دیگه خواستی بگیری دقت کن
در خرید عجله نکن، سعی کن از کیبورد استفاده کامل رو ببری اگه بودجه ت رسید از کیبوردهایی که ماشین حساب هم دارند بهره ببر یعنی مدل بزرگتر که علاوه بر 64 کلید اصلی کلیدهای ماشین حساب هم داره، حواست باشه از هر برندی دکمه های چپ و راست کوچولو نباشند
پس اگه سراغ بازی نمیری منظورم بازی های با تکنولوژی خاص ک یادم نیست بین جی فورس و رادئون فرقی نیست هردوهم گرم میکنن ، از الانم هم بگم بدونی تبلیغات پفکی ایسوس درباره خنک نگه داشتن تاچ پد و سردی صفحه بالای پردازشگر گرافیک مزخرفه همچین دستت داغ میشه که این برچسب هاش همه کنده میشه ،
من که ب تجربه افت کیفیت نور و تصویر رو در نمایشگر های ایسوس به چشمم دیدم نمایشگر اینجا منظورم نمایشگر لپ تاپه
اام اس ای رو هم بررسی کن البته قیمت ها و امکانات زیباییش بهتر از ایسوس پس کمی گران تره
ضمنن از بازار رضا بازار دزدا فقط قیمت بگیر و خرید نکن از میرداماد پایتخت هم همینطور چون الکیه کجا بری؟ خوب بگرد دیگه من چی بگم؟

aftabit
02-12-2012, 07:16
سلام دوست من ، متاسفانه به خاطر شرایط ایران و البته چینی شدن همه اجناس ، فرقی بین برندها دیگه نیست اما به گفته دیگران دل از همه پایین تر و ایسوس دررده های بالاتری قرار داره اما به نسبت ام اس ای msi پایین تره
البته ایسوس از توان رقابتی بیشتری دربرابر سونی و دل و ... برخورداره اما نمیدونم شما این مدل هایی رو که نوشتی دیدی یانه مثلن ظاهر مدل های دل کیفیت خوبی نداره، این مدل رو ندیدم یا همه مدل های ایسوس از تاچ پد خوبی برخوردار نیستن البته این سری اس ال یا اس ام ها مدل های تقربین حرفه ای هستن اما اگر خودت هم مقایسه کنی متوجه میشی همه در یک سطح قرار دارند اما دل به خاطر حرف وحدیث ها با وجود میزان رم بالا و همینطور پردازشگر قوی تر در قیمت پایینتری قرار داره
البته تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها و یادمه که قبلن ها شاید دوسال یا کمتر قبل که برای خرید تو بازار بودم میپرسیدم اخه دل مگه چشه مگه میشه این همه خرابی داشته باشه؟ اما به من گفتند سودی که دل برای فروشنده داره خیلی پایین تراز دیگر برندهاست
ضمن اینکه من خیلی ایسوس باز هارو سراغ دارم که یه پاشون تو شرکت گارانتیه ، ضمن اینکه رو اکثر سیستم هاش هم ویندوز نصب نیست ، البته در ایران بیشتر اینجوریه وگرنه کانفیگ های مختلفی دارند همشون
خوب خیلی نوشتم ، فقط بگم اگه کارت بازیه به توان پردازشی کارت های جیفورس دقت کن ، یه تکنولوژی هست که الان فقط جیفورس هادارند ( یادم نیست الان ساعت 7صبحه که مینویسم و هنوز از شب نخابیدم) که برای بازی تنها اونا ساپورت میکنن
ضمن اینکه این مدل هایی که نوشتی از ایسوس همچین سنگین هم هستن ، به خاطر کارت گرافیک و باتریشون ، ضمن اینکه وقتی میخری به اسلات کارت حافظه دقت کن مثلن میدونی که کدوم دوتا از ایسوس ها دوتا اسلات حافظه دارند و کدوم بیشتر داره
این در اینده به دردت میخوره که بخای حافظه رو ارتفاء بدی مثلن اگه دوتا باشه باید دوتا 8 گیگ بگیری ببندی ولی اگه 3 یا 4 باشه کارت راحت تره
یه چیزی اونم اینکه کیبورد رو فراموش نکنید ، محل خرید رو دقت کن، از هرجا که میخری حواست باشه پشت ویترینی بهت ندن، ازشون مهلت تست بگیر، به بدنه دقت کن ، کوچکترین شکاف اضافی بین صفحه ال ای دی یا کیبورد میتونه یه عمری اسیرت کنه،
کمتر از 15 اینچ نگیر که اگه تونستی بزرگتر بگیر، لپ تاپی که میگیری اگه نور زمینه کیبورد داشته باشه خیلی خیلی برات مفیده، مدل هایی که گفتی همه در ایسوس از قابلیت بسته شدن وبکم بهره میبرن اگه مدل دیگه برند دیگه خواستی بگیری دقت کن
در خرید عجله نکن، سعی کن از کیبورد استفاده کامل رو ببری اگه بودجه ت رسید از کیبوردهایی که ماشین حساب هم دارند بهره ببر یعنی مدل بزرگتر که علاوه بر 64 کلید اصلی کلیدهای ماشین حساب هم داره، حواست باشه از هر برندی دکمه های چپ و راست کوچولو نباشند
پس اگه سراغ بازی نمیری منظورم بازی های با تکنولوژی خاص ک یادم نیست بین جی فورس و رادئون فرقی نیست هردوهم گرم میکنن ، از الانم هم بگم بدونی تبلیغات پفکی ایسوس درباره خنک نگه داشتن تاچ پد و سردی صفحه بالای پردازشگر گرافیک مزخرفه همچین دستت داغ میشه که این برچسب هاش همه کنده میشه ،
من که ب تجربه افت کیفیت نور و تصویر رو در نمایشگر های ایسوس به چشمم دیدم نمایشگر اینجا منظورم نمایشگر لپ تاپه
اام اس ای رو هم بررسی کن البته قیمت ها و امکانات زیباییش بهتر از ایسوس پس کمی گران تره
ضمنن از بازار رضا بازار دزدا فقط قیمت بگیر و خرید نکن از میرداماد پایتخت هم همینطور چون الکیه کجا بری؟ خوب بگرد دیگه من چی بگم؟

xaniarf
02-12-2012, 14:11
ممنون دستون درد نکنه و اینکه بودجه من 2.500.000هستش و اینکه اینطور که من گشتم این مدل DELL مدل جدید DELL 5110 هستش که معایب 5110 در اون بر طرف شده تا حد زیادی CPU این مدل جدید 5520 نسل جدید هستش(ivy bridge)و نمیدنم که از لحاظ گرافیکHD 7670 خوبه یا GT635 واما این مدل دل حداقل از لحاظ سخت افزار بهتره و 4 پورت USB 3,0داره اما قیمتش ارزون تره دلیلش حالا میگید کیفیت ساخت این کیفیت ساخت شامل چه مواردی میشه چه مشکلاتی بعدا ممکنه پیش بیاد و مشکل دیگه مشکل تهویه دل هستش که میگن زود داغ میکنه کارایش به شدت میاد پایین این واقعا درسته؟ و اینقد محسوس هستش؟ در کل به هر کی میرسم میگه دل نخر اما نمیگه چرا این چرا برام مهمه.و اینکه امکانات حانبی زیاد برام مهم نیست حتی ظاهر و کیبورد تاچ پدو...مهم قدرت و کارای که سخت افزار لپ تاپ داره برام مهمه و همچنین اینکه من ساعات طولانی ازش استفاده میکنم و نباید اونقد داغ بشه که نشه باهاش کار کرد در اصل من میخوام از این لپ تاپ برا کارای سنگین رندر سه بعدی با مکس استفاده کنم و فقط میخوام مثه خر کار کنه اخ نگه اگه مدل دیگری یا از برند دیگری میشناسید کا با این بودجه بتونه برام بهترین سیستم باشه لطقا معرفی کنید.ممنون در ضمن این مدل جدید دل DELL Inspiron 5520 i7اگه کسی باهاش کار کرده یا از معایبش خبر داره لطفا بگه چون ماشاله سایتا همش تعریف مینویسن و از معایب چیزی نمیگن
نظرتون در مورد msi چیه به درد میخوره این مدلش مشخصات خوبی داره قیمتشم 2.500.000هستش.فقط usb 3.0نداره

Laptop

MSI CX61

Processor Type

Intel® Core™ i7 3610QM Quad-Core, 6M Cache, BUS 1333 MHz

Processor Speed

2.3GHZ~3.3GHz

Memory

4.0 GB DDR3

Hard Disk Drive

750 GB SATA

Display

15.6" LED Bright

Graphic Card

NVIDIA® GeForce® GT640M 2.0 GB UpTo 4.0 GB

Weight

2.6 Kg

Other

DVD-RW, Card Reader, Webcam, LAN, WiFi, HDMI, Bluetooth

OS

Genuine Windows® 7

amin666
02-12-2012, 14:21
سری Inspiron دل کیفیت خیلی خوبی نداره. n55 اگرافیکش بهتره.اگه از ظاهرش خوشت میاد و با کیبوردش مشکلی نداری.fullhd هم داره.البته نمی دونم این مدل شما fhd هست یا نه.ننوشته.cpu دل جدید تره.ولی من بودم همون ایسوس رو بر می داشتم

xaniarf
03-12-2012, 00:09
لطفا یکی راهنمای کنه با 2.500.000چی بخرم بهتره همه که میگن دل نخر میشه چند مدل معرفی کنید ممنون میشم...

bahman30
03-12-2012, 00:28
acer 3v i7 ivy