PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Acer V3-571 یا hp pro 4540S کدوم بهتره؟؟؟؟

iman1990
29-11-2012, 12:52
با سلام ...میخواستم از کسایی که این دو لب تاپو دارن خواهش کنم نظرات شخصی خودشونو بگن...میخوام به یک مقایسه حرفه ای و نتیجه گیری خوبی برسیم

مقایسه از نظر:

1 سی پی یو
2 کارت گرافیک
3 کیفیت صفحه نمایش
4 کیفیت ساخت
5 خرابی
6 ارزش خرید
7 مچ شدن قطعات
8 کیفیت صفحه کلید و تاچ پد

با تشکر فراوان از شما

Alireza.M1731
01-12-2012, 16:27
عضویتتون رو تبریک میگم. دیدم هیچکس جوابتونو نداده گفتم شاید بتونم کمکی بکنم:

اول از همه هم این رو بگم که من فرضم رو بر این میزارم که شما این دوتا کانفیگه که تقریبا هم قیمت بوده و مشخصات کانفیگشون هم یکیه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و اما مقایسه شما:

1-پردازنده جفتشون یکیه.
2-گرافیک ایسر بهتره و برای مقایسه پیشنهاد میکنم یه سری به این سایت بزنید:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3-نماشگر اچ پی مات هست و زیرنور مستقیم خیلی خوبه ام من شنیدم( و بعدش دیدم)که کیفیت رنگها توی نمایشگر ایسر بالاتره.
4- کیفیت ساخت 100% اچ پی(مال ایسرم خیلی خوب نیس.چون پلاستیکیه و پشتشو هی باید دستما بکشی زود چرب میشه و جای انگشت روش میمونه) تازه ایسر سنگینتره
5-آمار دقیقی ندارم
6-متوجه منظورتون نمیشم!چون هردو اینها مدلای خوبی اند و بستگی داره آدم از لپتاپش چی بخواد و اولویت هاش چی باشه
7-بازم اینو نفهمیدم!
8- فکر میکنم اچ پی بهتر باشه-کیبرد های سری پروبوک همیشه به خوشدستی و کیفیت معروفن

بقیه چیزها هم تقریبا سلیقه ای هست مثل قیافه و اینها...مثلا اچپی فینگرپرینت داره و نبودش تو ایسر خیلی مهم نیس..

ولی اگه جای شما بودم میرفتم سراغ ایسر.
به دودلیل:
1-گرافیک و گیم
2-اچ پی تو ایران گارانتی درست حسابی نداره در حالیکه ایسر رو سازگار ارقام که از بهترین شرکتهای گارانتی و خدمات پس از فروش تو ایرانه گارانتی کرده

در هر صورت این نظر من بود امیدوارم اگه چیزی کم و کسر داره بچه ها اضافه کنن
(خیلی نوشتم.تشکر یادت نره!)

iman1990
02-12-2012, 15:04
ازت ممنونم علیرضا جان...داشتم نا امید میشدم...

منظورم از مچ شدن اینه که (شنیدم).... کیفیت قطعاتی که توی لب تاپ اچ پی استفاده میشه (مثلا رم) بهتره !!!

ببخش دوباره تاکید میکنم اخه روی صفحه نمایش خیلی حساسم (برعکس خیلیا ک فقط سی پیو و رم براشون مهمه) اخه باید از کار با لپ تاپ ازش لذتم ببری خسته کننده نشه...میخواستم فول اچ دی بگیرم میبینم قیمت خیلی بالاست..میخوام حد اقل توی همین رزولوشن یکسان لپ تاپی بگیرم ک بالاترین کیفیت صفحه نمایش رو داشته باشه

اگه لپ تاپی میشناسی ک توی همین رزولوشن و قیمت کیفیت بالایی داره نام ببرید ازتون ممنون میشم...

علیرضاجان ممنون ک منو تحویل گرفتی:sq_9:

SNOW PATROL
02-12-2012, 15:11
دوست عزیز گارانتی اچ پی رو مادیران ارائه میده که فکر میکنم یکی از بهترین گارانتی ها در ایران هست
من خودم اچ پی رو دو شب پیش با گرانتی مادیران گرفتم 1890 تومن

sent from my open source device

Alireza.M1731
02-12-2012, 20:42
خواهش میکنم دوست عزیز.

در مورد مچ شدن باید بگم(البته طبق نظر و تجربه خودم) که آره درست فکر میکنی.
خوب باید اینطوری در نظر بگیری که اچ پی بزرگترین کمپانی تولید کننده در دنیاس و یه برند آمریکایی(هرچند همشون ساخت چینه ولی این مساله مورد بحث نیس)
و نمیشه کیفیت کار یه شرکت آسیایی رو با یه شرکت آمریکایی که حداقل تو حوزه لپتاپ بزرگترین رقیب اپل هست مقایسه کرد. و در انتها این که :به نظر شما مردم آمریکا به جنس با کیفیت بد راضی اند؟(اونطوری که مردم ایران راضی ان!)
حالا چون نمایشگر پروبوک ماته و زاویه دیدش هم محدود(متاسفانه )
در مورد نمایشگر هم باید بگم که فقط یه مدل در نظرمه و اونم همونیکه خودم میخوام بخرم فقط باید یه ذره بیشتر هزینه کنی نزدیک صد تومن چون سری پاویلیونه و کیفیت نمایشگر این سری از سری پروبوک یه ذره بهتره.
و برای خرید این کانفیگ باید قید هارد بالای 500 رو بزنی اما بدون که گرافیکش بینظیره میتونی تو همون سایتی که تو پست قبلیم دادم چکش کنی. درمورد کیفیت قطعات و کیبردو ساخت هم مثل پست قبلیم باید بگم که اچپی مایلها جلوتر از سایر شرکتهاس(مخصوصا تو کیبرد--البته به استثنای اپل و سونی)
بگذریم این مدلو بهت معرفی میکنم:
قیمتش با گارانتی ایران اچ پی حدود 1700

iman1990
03-12-2012, 19:46
ازت ممنونم علیرضا جان...جالبیش اینه ک هم قیمتشونه ...
فقط ی سوال قدرت سی پی یو هاشون یکیه... اایسر ایوا بریجه این سندی بریج ...!!!! قدیمی نمیشه؟؟؟
و اینکه کیفیت تصویر dv6-6c45 بهتر از ایسره؟؟؟
ببخش هی گیر دادم !!!!(آخه حساسم!!) ببخش

Alireza.M1731
03-12-2012, 20:09
اختیار داری دوست عزیز.منم خیلی حساس بودم وقتی میخواستم لپتاپ بگیرم.

کیفیت تصویر هردو تقریبا مثل همه هرچند به نظر من و صاحبان لپتاپ و ریویو نویس ها مدل اچ پی رنگ هارو یه مقدار درخشانتر و گرمتر نشون میده.
هرچند این مدلهم مثل بقیه مدلهای اچ پی(از هر سری)مشکل زاویه دید محدود نمایش داره که همچین چیزی تو ایسر کمترهست.

در مورد تفاوت سندی بریج و آیوی بریج پرسیدی:
اول اینو بگم که مدل 2450 سریعترین تراشه کور آی فایو توی نسل دومی(سندی بریج)بود. سریعتر و قویتر از 2410 یا 2430.ولی آره قدرت 3210 آیوی بریج خیلی خوبه واقعا بهتر از نسل دومه اما این توانایی و تفاوت های نسل دوم و سوم
برای کی محسوس و قابل لمسه؟؟من و شمای کاربر عادی؟؟ و یه سوال دیگه نمیشه رو کور آی3 نسل یک ویندوز سون ریخت؟یا نرم افزارهای مهندسی رو باهاش روون اجرا کرد؟
آدم باید اولیوت هاش رو طبقه بندی بکنه الکی نیست که داریم نزدیک دوتومن پول پای مدلهایی میدیم که دوماه پیش یک و نیم بودن!
حالا دلیلای من واسه خرید این مدل چی بود ؟بیشتر روی گرافیک و سیستم صوتی تاکید داشتم.(چون دانشجوی معماریم و پردازشگر و گرافیک قوی رو همزمان میخوام) و اینکه خوره موسیقی و گیم بودم.بیشتر از 500گیگ هارد لازم نداشتم.
حالا اولیویت های شما چیه؟

iman1990
03-12-2012, 21:22
ازت ی دنیا ممنونم....
اولین چیز اینکه از تماشای ویدیو(بازیهای با کیفیت تنیس1080p) لذت ببرم!!! قدرت خرید فول اچ دی هم ندارم
دوم اینکه من رشته مکانیک میخونم در حال حاضرم توی ی شرکت مهندسی کار میکنم میخوام نرم افزارهای مهندسی رو براحتی واسم اجرا کنه..این نرم افزارها جوریه که نیاز به کارت گرافیک بالا(معمولا اونایی که تو شرکت جی فورس دارن ب مشکل برنمیخورن ولی با amd هم میشه کار کرد)نیاز داره

فقط اخرین پرسش gforce 630 2g بهتره یا 7690 amd؟؟؟؟؟؟؟

Alireza.M1731
03-12-2012, 21:44
خواهش میکنم دوست عزیز.

برای گرفتن جوابت(همین الان بگم 100% 7690) یه نگاهی به دوتا لینک پایین بنداز:

البته اینم بگم که پروبوک مهندسی تر و پاویلیون بیشتر مصارف مولتیمدیا داره ولی شما مجبور نیستی انتخابهات رو به اینها محدود کنی.
راستی اگه دیر جواب میدم ناراحت نشو چون میرم دانشگاه اوجاهم اینترنت ندارم.فعلا شب به خیر.

ezioo
03-12-2012, 22:37
سلام .
مت 4540 دارم همه چیش عالیه فقط یه کم سرعت هاردش پایینه(5400) اگه بیشتر بود دیگه هیچ عیبی نمیشد روی این مدل گذاشت .
یه نکته ای که باید بهش اشاره کنم اینه که اچ پی خیلی با کلاس تره !