PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شناسای نشدن پارتیشنها زمان نصب ویندوز

charlz
24-11-2012, 21:51
لطفا راهنمای کنید

سی دی ویندوز میزارم برای نصب زمانی که به انتخاب درایو میشه هیچ پارتیشنی شناسای نمیشه
از سی دی های بک اپ استفاده کردم با اونها هم نمیتونم ویندوز نصب یا ریکاوری کنم
از سی دی بوت ویندوز 98 استفاده کردم و داخل محیط داس شدم درایو cوd رو شناسای میکنه ولی حجمشون خیلی پایین

jafarian
25-11-2012, 00:28
این مشکل تازه به وجود اومده یا قبلا هم داشتین برای نصب ویندوز درضمن هارد شما ساتا یا که آیدی اگر که ویندوز 7 دردسترس دارین با اونم یک تست کنید:20:

charlz
25-11-2012, 13:16
تازه این مشکل پیش اومده
ویندوز اورجینال روش بود میخواشتم پاکش کنم ویندوز معمولی بریزم

درایو c فورمت کردم
وقتی سی دی وندوز xp3 میزارم بوت میشه ولی وقتی کلید R برای ripair میزنم ارور میده یا وقتی continue میزنم برای نصب هیچ درایوی رو شناسای نمیکنه
make sure any hard disk deives are [powered on properly conected to your computer and tht any disk related hardwre

jafarian
27-11-2012, 00:55
تازه این مشکل پیش اومده
ویندوز اورجینال روش بود میخواشتم پاکش کنم ویندوز معمولی بریزم

درایو c فورمت کردم
وقتی سی دی وندوز xp3 میزارم بوت میشه ولی وقتی کلید R برای ripair میزنم ارور میده یا وقتی continue میزنم برای نصب هیچ درایوی رو شناسای نمیکنه
make sure any hard disk deives are [powered on properly conected to your computer and tht any disk related hardwre

شمام باید طبق تاپیک پایین پست آخرش برین که توضیح دادم یا که از ویندوز xp sata support استفاده کنید.

AHCI Mode ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

charlz
28-11-2012, 15:11
ممنون از راهنمایت
ولی در قسمت confguraton گزینه sata mode فقط enable or disable داره
واز هر دو استفاده کردم بازم جواب نداد
همینطور وقتی cd ریکاوری رو میزازم اونم جواب نمیده میگه cd 1بزاربعد 2 .... وقتی تموم میشه دوباره میگه cd 1 بزار و همین طور تکرار میشه و وارد ویندوز نمیشه

jafarian
28-11-2012, 15:58
ممنون از راهنمایت
ولی در قسمت confguraton گزینه sata mode فقط enable or disable داره
واز هر دو استفاده کردم بازم جواب نداد
همینطور وقتی cd ریکاوری رو میزازم اونم جواب نمیده میگه cd 1بزاربعد 2 .... وقتی تموم میشه دوباره میگه cd 1 بزار و همین طور تکرار میشه و وارد ویندوز نمیشه

مشکل شما مربوط به درایورهای ساتا میشه شما از روش دوم برین به همون صورت که گفتم باید بسته به نوع مادربورد خودتون درایور ساتا رو دانلود کنید روی فلاپی بریزین با بوت فلاپی بالا بیاین بعدشم همینطوری کلید f6 بزنید درکادری که باز میشه درایور ساتا مربوط به xp که رو روی فلاپی منتقل کردین باید برای ویندوز تعریف کنید یا که از ویندوز xp ساتا ساپورت استفاده کنید.

Install XP: Setup did not find any hard disk drives installed in your computer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] XP: Setup did not find any hard disk drives installed in your computerRead more: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

charlz
29-11-2012, 13:04
اخه لب تاپ فلاپی نداره

jafarian
30-11-2012, 14:31
اخه لب تاپ فلاپی نداره

خب اگر لپ تاپه که از فلاپی درایو اکسترنال میتونید استفاده کنید اما برای شما پیشنهاد من windosw xp sata support برای اینکار چون درایورهای ساتا مخصوص به لپ تاپ درخودش داره نیازی هم به این موارد نیست که از لینک پایین پست آخرش میتونید دانلود کنید.

سرویس پک 3 ویندوز ایکس پی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

arastoo.rad
18-01-2013, 14:01
سلام.
سیستم منم در زمان نصب ویندوز 7 موقعی که به
پنجره انتخاب درایو میرسه هیچ پارتیشنی رو شناسایی نمیکنه ، شکل زیر :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به نظرتون اشکال از چیه ؟ البته من قبلا چندین بار روی سیستمم با همین سی دی ویندوز رو عوض کرده بودم و این اولین باره که پیغام میده .
:n03:

jafarian
30-01-2013, 01:02
سلام.
سیستم منم در زمان نصب ویندوز 7 موقعی که به
پنجره انتخاب درایو میرسه هیچ پارتیشنی رو شناسایی نمیکنه ، شکل زیر :

:n03:

برای این مورد شما که عدم نمایش درایوها میشه چند تا راه حل قرارداده شده :n01:

روش اول

اگر روی سیستم خودتون هارد دیگه هم دارین اون یکی هارد غیر فعال کنید روی این یکی هادری که میخواین ویندوز نصب کنید فقط فعال باشه هر چی دستگاه هم به پورت usb نصب هست جدا کنید یا هر دستگاه دیگه ای

روش دوم

به داخل بایوس برین بعد از قسمت SATA mode هارد از حالت AHCI به IDE تغییر بدین اگر که درست نشد باز به همین حالت اول هارد بازگردانی کنید

روش سوم

کابل ساتا هارد خودتون عوض کنید بعد محل قرارگیری این کابل روی مادربورد تغییر بدین

روش چهارم

شما باید درایورهای ساتا مربوط به مادربورد خودتون دانلود به ویندوز تعریف کنید تا اینکه شاید درایوهای شماظاهر شود برای اینکارم طبق پست 144 تاپیک پایین پیش برین.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید