PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارتباط چند فرم

nima1901
24-11-2012, 20:54
سلام ببخشید چند تا فرم داخل c#دارم یه کلاس نوشتم ولی فرم ها اونو نمیشناسه !چیکا کنم

rayansys
24-11-2012, 21:35
سلام ببخشید چند تا فرم داخل c#دارم یه کلاس نوشتم ولی فرم ها اونو نمیشناسه !چیکا کنم

حتما کلاس را اشتباه نوشتی یه بار چک کن و مطمعن باش توی پروژه اصلی ساخته باشی

nima1901
25-11-2012, 18:48
[QUOTE=rayansys;7332468]حتما کلاس را اشتباه نوشتی یه بار چک کن و مطمعن باش توی پروژه اصلی ساخته باشی[/QUOTE
ممنون، میخوام چند تا فرم رو با هم ارتباط بدم،یه شی از یه کلاس تو یه فرم ساختم میخوام تو فرم دیگه ازش استفاده کنم؟

nima1901
25-11-2012, 18:49
ممنون، میخوام چند تا فرم رو با هم ارتباط بدم،یه شی از یه کلاس تو یه فرم ساختم میخوام تو فرم دیگه ازش استفاده کنم؟

senaps
26-11-2012, 00:22

اولا اون متغییری که میخواید ازش استفاده کنین، باید پابلیک باشه که همه بتونن استفاده بکنن!!
بعد شما وقتی یه دونه ازش میسازی، اسکوپش فقط تو اون کلاس مربوط به فرم مربوطه هست.... پس اونجا هم پابلیک باید باشه....
حالا فرض کنیم شما توی فرم 1، شیئ رو با نام Test ساختی....برای دسترسی بهش از فرم دوم اینجوری میری:
form1 frm1 = new Form1();
frm1.Test
گرفتی چی شد؟! یعنی از فرممون باید یه دونه بسازیم، بعد اون شی فرم رو با شیئی که از نوع کلاس مربوطه ساختیم فراخوانی میکنیم که همینطوری که می‌بینین، دردسرش زیاده!!
در صورتی که نیازی به این دنگ و فنگ ها ندارین، بهتره که از استاتیک ها استفاده کنین!!!