PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه ی رمز گذاری پوشه ها به وسیله ی خود ویندوز در ویندوز 7 ؟

TimeWarp
24-11-2012, 16:28
سلام

اگه امکانش هست یکی به صورت کامل توضیح بده یا لینک آموزش قرار بده

1-که چطور در ویندوز سون به وسیله ی خود ویندوز میشه پوشه ها یا درایو ها رو رمزگذاری کرد؟

شنیدم که چنین امکانی هست.اطفا راهنمایی کنید چون خیلی حیاتیه.

2- روی اطلاعات موجود در درایو که بلایی نمیاد ، مثلا آسیب ببینن یا پاک بشن ( چون ویندوزامون قفل شکسته هست به همون علت می گم )

پیشاپیش ازتون تشکر می کنم.:sq_24:

jafarian
25-11-2012, 00:17
برای پوشه ها طبق سایت پایین برین بعدشم بک آپ فراموش نشود که مهمترین قسمتش گرفتن بک آپ که داخل همون سایت بصورت شکل توضیح داده شده

Encrypt Your Files in Windows ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و اما برای قفل کردن درایوها از برنامه Bitloacker استفاده کنید که طبق شکل بصورت شماره گفتم چکار کنید به اینصورت که

ابتدا روی درایو خودتون که میخواین قفل کنید کلیک راست گزینه مورد نظرانتخاب کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

داخل کادری که باز میشه چکمارک گزینه مورد نظر بزنید پسورد مورد نظر خودتون داخل کادراول و دوم وارد کنید بعدبه صفحه بعد برین

بعد گزینه مشخص شده روانتخاب کنید درکادری که ازمیشه مسیری برای سیو همین فایل غیر از اون درایوی که میخواین قفل گذاری کنید مشخص کنید روی دکمه save کلیک کنید

بعدم گزینه مورد نظرانتخاب کنید تا رمزنگاری درایو شما شروع شود

برای غیر فعال کردن پسوردی که روی این درایو گذاشتین هم منوی استارت اجرا کنید درقسمت سرچش تایپ کنید

اینترکنید درکادری که باز میشه اون روی گزینه Unlock Drive کلیک کنید بعدشم پسورد وارد کنید تا درایو شما باز برگرده به حالت اول یا همین کاراز طریق کلیک راست روی همون درایو میتونید انجام بدین با انتخاب گزینه Unlock Drive ازطریق پنجره cmd هم میشه که یکم برای شما مشکل.

نکته: از اون دو تا فایلهایی که روی هارد ذخیره کردین دریک درایوی غیر از درایو c جفت ذخیره کنید:20:

TimeWarp
25-11-2012, 01:38
با تشکر بسیار فراوان

اما منظورتون رو از این نکته ی آخری که گفتین ، نگرفتم.

پس حتی در حالت قفل گذاری درایو هم امکان پریدن درایو و نیست شدن اطلاعات هست ؟ و این یک روش صد در صدی نیست؟

jafarian
25-11-2012, 23:52
با تشکر بسیار فراوان

اما منظورتون رو از این نکته ی آخری که گفتین ، نگرفتم.

پس حتی در حالت قفل گذاری درایو هم امکان پریدن درایو و نیست شدن اطلاعات هست ؟ و این یک روش صد در صدی نیست؟

درصورتی که پسورد اون درایو فراموش کنیدامکان برگشت اطلاعات نیست برای همینم گفتم اون دو تا فایل بک آپ که یکی مربوط به رمزنگاری فلدرمیشه اون یکی هم مربوط به رمز نگاری درایو داخل یک درایو ذخیره کنید که بعدا بطور مثال پسورد درایو فراموش کردین از این فایل بک آپ استفاده کنید.

shahin7580
07-12-2012, 18:06
هنگام رمزگذاري تيک آخري رو ميزارم پيغام خطا ميده؟از چيه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shahin7580
26-12-2012, 09:21
دوستان لطفا راهنمایی کنید

Pedram_IR
26-12-2012, 13:48
از قفل گذاری خود ویندوز استفاده نکنید، چون تا اونجا که می دونم اگر ویندوز خراب بشه و مجبور بشید ویندوز رو عوض کنید دیگه هرگر به فایلهاتون دسترسی نخواهید داشت.

mahdimahdiz
11-04-2016, 09:33
نخیر من خودم رو لب تابم نصب کردم همین رمز گذاریو
تا حالا ده بار هم ویندوز عوض کردم هیچ مشکلی ژیش نیومده داداش