PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نشناختن CPU

qwertym
23-11-2012, 23:53
سلام

من مین بردم EliteGroup مدل P4VMM2 هستش رو مینم برچسب زده تا FSB 533 میره. عکس از برنامه CPU-Z هم گذاشتم

سی پی یویی که تهیه کردم 2.4 با یک مگ کش و FSB 533 هستش ( سوکت 478 ) اما زدم به مین تصویر نداد

مشکل چیه ؟ حتی بایوس رو هم دیفالت کردم اما باز تصویر نداد و وقتی سیستم رو روشن میکنی اصلا بوق نمیزنه

عکس : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
23-11-2012, 23:59
چند علت داره یا باتری مین مشکل داره یا سی پی یو از طرف مین ساپورت نمیشه و اگه با آپدیت بایوس درست نشه باید سی پی یو یی تهیه کنید که مین ساپورت کنه که این اطلاعات رو از سایت مین میتونید تهیه کنید علت بعدی میتونه از سیستم خودتون باشه حالا یا ایراد درخود مین یا گرافیک و رم و پاور
فن سی پی یو رو هم چک کنید

qwertym
24-11-2012, 00:02
چند علت داره یا باتری مین مشکل داره یا سی پی یو از طرف مین ساپورت نمیشه و اگه با آپدیت بایوس درست نشه باید سی پی یو یی تهیه کنید که مین ساپورت کنه که این اطلاعات رو از سایت مین میتونید تهیه کنید علت بعدی میتونه از سیستم خودتون باشه حالا یا ایراد درخود مین یا گرافیک و رم و پاور
فن سی پی یو رو هم چک کنید

باتری مثلا چه مشکلی میتونه داشته باشه ؟ آپدیت بایوس رو چه جوری بدست بیارم و چه جوری اپدیت کنم راهنمایی پلیز - گرافیک آنبرد و رم و پاور هم سالم هستند

qwertym
24-11-2012, 00:27
یه چیز دیگه تو سایت اینتل نوشته میخوره به سوکتم : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
24-11-2012, 00:35
شما باید ببینید fsb سی پی یو به مین میخوره یا نه همچنین تو سایت مینتون باید ببینید لیست cpu support ها چیه و ببینید ورژن بایوسی برای مین برای ساپورت سی پی یو های دیگر اومده یا نه مهم فقط سوکت نیست

باتری مین اگه خیلی ضعیف شده باشه بعضی اوقات سیستم تصویر نمیده

qwertym
24-11-2012, 00:42
شما باید ببینید fsb سی پی یو به مین میخوره یا نه همچنین تو سایت مینتون باید ببینید لیست cpu support ها چیه و ببینید ورژن بایوسی برای مین برای ساپورت سی پی یو های دیگر اومده یا نه مهم فقط سوکت نیست

باتری مین اگه خیلی ضعیف شده باشه بعضی اوقات سیستم تصویر نمیده

راستش آقا مهرداد رفتم تو سایت مین اما چیزی دستگیرم نشد یعنی شاید من نتونستم درست سرچ کنم که بفهمم ، شما زحمتش رو میکشی فدات شم ؟

ess_1362
24-11-2012, 10:26
باید ببینی مادربرد شما چه ریویژنی داری بعد بایاس را آپدیت کنی
مثلا برای ریویژن 1.1 آخرین نسخه بایاس 37434 هست که پردازنده p4 با فرکانس 2.4 و 512k کش را ساپورت می کنه

qwertym
24-11-2012, 13:08
باید ببینی مادربرد شما چه ریویژنی داری بعد بایاس را آپدیت کنی
مثلا برای ریویژن 1.1 آخرین نسخه بایاس 37434 هست که پردازنده p4 با فرکانس 2.4 و 512k کش را ساپورت می کنه

والا سر در نمیارم این عکس رو ببینید شما بهتر از من متوجه میشید : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
24-11-2012, 14:08
این لینک رو ببینید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هم لیست سی پی یو هایی که ساپورت میکنه رو نشون میده
هم آخرین ورژن بایوس ورژن 1f شکه فکر کنم با توجه به توضیحاتش نیاز باشه بایوس مین رو هم آپدیت کنید به این ورژن

ess_1362
24-11-2012, 22:00
توی این شاتی که گذاشتی نوشته ریویژن 1 ولی چون احتمال باگ نرم افزاری هم وجود داره اکیدا توصیه می کنم مدل مادربرد را از روی خود مادربرد بخونی و ریویژنش را متوجه بشی
بعدش می تونی با خیال راحت بایاس را آپدیت کنی

qwertym
25-11-2012, 07:02
توی این شاتی که گذاشتی نوشته ریویژن 1 ولی چون احتمال باگ نرم افزاری هم وجود داره اکیدا توصیه می کنم مدل مادربرد را از روی خود مادربرد بخونی و ریویژنش را متوجه بشی
بعدش می تونی با خیال راحت بایاس را آپدیت کنی

ممنون روی خود برد ورژنش رو کجا نوشته ؟

EXTREME
25-11-2012, 09:52
ممنون روی خود برد ورژنش رو کجا نوشته ؟

اگه منظورتون ورژن بایوس است تو نرم افزار cpu-z در تب مینبورد نوشته
روی مین هم مدل دقیق مین رو میتونید ببینید