PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با خرابي چيپ گرافيک y560 lenovo

hasanoooooooo
22-11-2012, 21:09
سلام دوستان چيپ گرافيک لپتاپ من ظاهرا خراب شده. نماينده سازگار گفت که ظاهرا چيپ گير نمياد. و بايد بديم به يکي که ميره چين با دبي بياره!‌ قيمت هم حدود 300 گفت بمن.. البته گفت ما قبل از اينکه چيپ رو عوض کنيم يک بار ريبال ميکنيم شايد درست بشه.... 

کسي ميدونه ريبال دقيقا چي هست؟ اين يارو ميگفت که اگه با ريبال درست بشه ميشه مثل قبلش؟‌     يه سرچ زدم ديدم ظاهرا يه روش ديگه هم هست که چيژ رو گرم ميکنن که بهش زنگ زدم گفت ممکنه تاب برداره بردت ما اينکارو نميکنيم... ميگفت اگه با ريبال برگرده 70 80 خرجشه ...
کسي ميتونه کمکم کنه تو اين موضوع؟ تو اين وضعيت دلار و قيمت لپتاپ بايد برا همچين کانفيگي 2 ميليون بدم.... از يک طرف هم ميترسم لپتا1 ديگه برام لپتاپ نشه... کسي تجربه اي نداره؟  اينم بگم که حودش ميگفت يه بار سيستم رو روشن کرده و يه راست رفته تو ويندوز... بدون هيچ مشکلي و درايور هم وصل بوده...  

hasanoooooooo
24-11-2012, 00:51
کسي نظري نداره؟؟ 

mrt2iran
24-11-2012, 23:11
ریبال یعنی. ! تعمیر ! تلاش ! حالا کجاست لبتاب ? من میگم اگه گارانتیه زنگ بزن باهاش خیلی مودبانه بگو روش کار کنن که 300 خرجش نشه ! موفق باشی

hasanoooooooo
25-11-2012, 01:29
پيش گارانتي هست اما دستگاهع که گارانتي نداره... من که از خدام هست. حالا نهايت اگه حتي بخوام 300 خرجش کنم بازممممم ميگه قطعه پيدا نميشه

mrt2iran
25-11-2012, 15:47
بازم بپرس شاید یه اوراقی گیر بیاری ! از گارانتی بگیرش نا امیدت میکنن ! تو اینتر نت بگرد شاید ! برد باشه برا خرید گوش بحرف گارانتی نده موفق باشی

mehrdad8086
25-11-2012, 18:15
دوست من .....
همونطور که تو PM هم گفتم چیپ دستگاه شما کمی کمیاب هست .
اصطلاح ریبال و Rework به heat دادن به چیپ گرافیک و ....می گویند با اینکار ممکنه اتصالات چیپ با برد دوباره برقرار بشه و دستگاه شروع بکار مجددی داشته باشه.

زمانی که با این وضعیت درست بشه با حتی اگر تعویض هم بشه تقریبا مثل روز اول نیست و بیشتر بایستی ملاحظه کنید.

چیپ رو اگر پیدا کردید حتما نو باشه .(بعضی ها شیطونی میکنن و...)

امیدوارم کار به برد نکشه .متحمل هزینه ای بیش از 300 خواهید شد.

M A M M U T
25-11-2012, 19:55
حالا چیکارش کردی که چیپش سوخت؟ بگو تا ما تکرار نکنیم :(

hasanoooooooo
25-11-2012, 21:27
زيرش کول پد بود . داشتم بازي ميکردم pes 13 با اخرين تنظيمات گرافيکي//// حدود 1 ساعت بازي کردم بعد هم سيستم رو خاموش کردم. بعد از 3 ساعت که روشنش کردم بعد از لوگو ويندوز هنگ ميکرد سيستم .... وارد safe mod شدم و درايور گرافيک رو ديسيبل کردم ويندوز بالا اومد/// خلاصه هر کاري که کرديم نشد که نشد. اول فکر کردم از ويروس هست يا ويندوز بيا درايور.  واقعا اونجوري که من مواظب دستگاه بودم  بعيد ميدونم والدين مواظب فرزندان باشن. لعنت به اين لنوو. ديگه غلط کنم باهاش حتي 1 دقيقه بازي کنم.

mehrdad8086
26-11-2012, 11:59
زيرش کول پد بود . داشتم بازي ميکردم pes 13 با اخرين تنظيمات گرافيکي//// حدود 1 ساعت بازي کردم بعد هم سيستم رو خاموش کردم. بعد از 3 ساعت که روشنش کردم بعد از لوگو ويندوز هنگ ميکرد سيستم .... وارد safe mod شدم و درايور گرافيک رو ديسيبل کردم ويندوز بالا اومد/// خلاصه هر کاري که کرديم نشد که نشد. اول فکر کردم از ويروس هست يا ويندوز بيا درايور. واقعا اونجوري که من مواظب دستگاه بودم بعيد ميدونم والدين مواظب فرزندان باشن. لعنت به اين لنوو. ديگه غلط کنم باهاش حتي 1 دقيقه بازي کنم.
دوست من.....
1 ساعت بازی با آخرین تنظیمات !!!!زیر کول پد که هیچی باید کولر گازی می ذاشتی!!!!!
این موضوع ربطی به لنوو بودن نداره.همه لب تاب ها بدلیل سیستم کولینگ بسیار ضعیفتر نسبت به کیس بایستی بیشتر مراعات بشن...
یادتون باشه هیچ وقت هیچ وقت بعد از بازی دستگاه رو خاموش نکنین.چند دقیقه ای تو محیط ویندوز بزارید بمونه تا حرارت توسط فن بخوبی دفع بشه....

hasanoooooooo
26-11-2012, 13:28
شما دعا کنيد اين لپتاپ لپتاپ بشه من براش هر شب لالايي ميخونم.. يکاري ميکنم اون با من بازي کنه!‌
ممنون از همه دوستان فعلا به تعمير کار گفتم که با تعهد خودم بره و ريبال بزنه اگرم نشد بايد 800 تومن برد بندازم زيرش! با اين وضعيت مالي بايد خودمو بچلونم . نميدونم ايا ميشه برد بهتري يعني به جاي i7 720 از برد i7 که خودش گرافيک intel هم داره استفاده کرد يا.... وضعيت برد نو داخل بازار چجورياست دوستان؟  يعني راحت گير مياد يا اونم بايد گشت!!!!

M A M M U T
29-11-2012, 21:08
البته ربطی به بازی نداره من با y580 یک ساعت و نیم GtA Iv با تنظیمات آلترا بازی کردم هیچ نشد....البته اینکه لپتاپ رو بعد از بازی سریع خاموش نکنید رو شدید موافقم....

irainian
29-11-2012, 21:24
مگه گارانتی نیست این لپتاپ چرا پول میگیرن ؟

hasanoooooooo
30-11-2012, 12:05
گرانتيش تموم شده!‌هر چند معلوم بود گارانتيشون بدرد هم نميخوره!

rzgh
30-11-2012, 18:33
سلام دوستان چيپ گرافيک لپتاپ من ظاهرا خراب شده. نماينده سازگار گفت که ظاهرا چيپ گير نمياد. و بايد بديم به يکي که ميره چين با دبي بياره!‌ قيمت هم حدود 300 گفت بمن.. البته گفت ما قبل از اينکه چيپ رو عوض کنيم يک بار ريبال ميکنيم شايد درست بشه....

کسي ميدونه ريبال دقيقا چي هست؟ اين يارو ميگفت که اگه با ريبال درست بشه ميشه مثل قبلش؟‌ يه سرچ زدم ديدم ظاهرا يه روش ديگه هم هست که چيژ رو گرم ميکنن که بهش زنگ زدم گفت ممکنه تاب برداره بردت ما اينکارو نميکنيم... ميگفت اگه با ريبال برگرده 70 80 خرجشه ...
کسي ميتونه کمکم کنه تو اين موضوع؟ تو اين وضعيت دلار و قيمت لپتاپ بايد برا همچين کانفيگي 2 ميليون بدم.... از يک طرف هم ميترسم لپتا1 ديگه برام لپتاپ نشه... کسي تجربه اي نداره؟ اينم بگم که حودش ميگفت يه بار سيستم رو روشن کرده و يه راست رفته تو ويندوز... بدون هيچ مشکلي و درايور هم وصل بوده...

چی شد ؟
با ریپال تا 80 درصد درست میشه
ببین یک راه هست ولی بعد از اون دیگه نمی تونی بازی کنی
و احتمال خرابی زیاد هست.
شما اگر از برد لپتاپ سر در میاری
اول از همه باید ای سی های کنار چیپ رو ببینی که ایا سالم هستند و ایا بر اثر گرمای بیش از حد چیپ از جای خود جدا نشده باشند.
یا نسوخته باشند و بعد یک بار چیپ را از برد جدا کرده دوباره گذاشته.
من خودم تعمیرات لپ تاپ انجام میدم و یک لپتاپ دل بود که اصلا چیپ گرافیک جدا شده بود.
همه اینها به طراحی لپتاپ بر میگرده و هم چنین سیستم کولینگ.
ولی من بعید می دونم چیپ شما سوخته باشه چون اگر هم چین چیزی بود لپ تاپ خود به خود خاموش می شد.
من احتمال میدم مشکل از رم های گرافیکی
خازن ها
و ای سی ها باشه.

mostafabad2007
08-02-2013, 09:39
سلام منم چیپ گرافیکمو دادم عوض کردن دستگاه روشن میشد اما تصویر نمییومد بردم گارانتی قبول نمیکرد دادم بیرون درست کردن 200 خرجش شد و یک ماه کار کرد بعد حالا روشن میکنم صفحه بوت که نوشته لنوو میاد و دوتا خط سبز افتاده و بعد از اون صفحه مرگ ویندوز میاد و هی ریستات میشه حالا بازم این چیپ گرافیکش به مشکل خورده یانه اصلا مین بوردش چند شده i7

hasanoooooooo
08-02-2013, 12:33
من فکر میکردم مشکل از چیپ هست.... یعنی نمایندگی گفت. اما یه تعمیر کار پیدا کردم گفت وقتی با باطری هستی راحت ویندوز بالا میاد و گغت به چیپ ربط نداره.130 خرج عوض کردن یک مدار شد. الان هم مشکلی نیست شکر خدا

taban341
13-02-2013, 12:54
اين مدل كلا مشكل داره خيلي داغ ميكنه منم لنگشو داشتم كه چيپش سوخته انداختم گوشه خونه چون گير نمياد الانم با اين وضيعيت دلار بايد بيشتر از پولي كه دادم خريدم واسش برد گير بيارم ...
گرافيك ATI رو باCPU هاي AMD
گرافيكnVedia رو با CPU هاي INTEL
كلا لپ تاپ هاي كه انويديا دارن خنك تر كار ميكنن مثل مدل K53 از ASUS‌كه الان يه نمونش رو دارم ...