PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهکار آزموده و جامع برای نصب XP به روی حافظه فلش

ICAROOS
22-11-2012, 14:02
با سلام
هدف من نصب ویندوز xp به روی فلش و بوت نمودن سیستم از این طریق می باشد به گونه ای که قابلیت نصب و اجرای انواع نرم افزارهای مختلف به روی آن موجود باشه و در واقع هیچ گونه تفاوتی با ویندوز نصب شده به روی hdd نداشته باشه :5:
تا به حال تاپیکهای متعددی در این بازه ایجاد شده اما متاسفانه بنده با مطالعه اکثریت تاپیکهای مرتبط شاهد بودم که هیکدوم به نتیجه قطعی و راه کار خاصی منتج نشده :9:
یک سری از تاپیکها صرفا به معرفی نسخه های live و کار راه انداز (بدون قابلیت نصب نرم افزار و غیره) بسنده کرده بودند از قبیل :
Windows XP Live USB 2009
Windows XP USB Stick Edition
Windows XP Pro SP2 USB Edition
PeBuilder
Windows XP USB Flash Edition SP3 2010
که در واقع هیچ کدوم از نسخه های فوق منظور ما رو برآورده نمیکنه (هدف استفاده از یک فلش مموری به جای hdd در دستگاه می باشد که ویندوز xp نصب شده به روی آن دقیقا همان عملکرد ویندوز xp نصب شده به روی hdd بدون کم و کاست داشته باشد)
تنها دو پست و مطلب در پی.سی.ورد بود که نظر من رو جلب کرد
آدرس پست اول به این شرحه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
که گمان میکنم (مطمئن نیستم) در واقع همون ویندوز لایو باشه :23:
و آدرس پست دوم هم به این ترتیب هست :
کاربری که پست بالای رو گذاشته در اینجا :
ادعا میکنه که حتی "بازی و نرم افزار" هم تونسته روی این نسخه از ویندوز نصب کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما متاسفانه از اونجایی که سالهاست لاگین نکرده بنابراین نمیتونم در این باره سوالی ازش بپرسم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ضمنا لینک آن ویندوز کذایی که در پست این کاربر قرار داره از کار افتاده و با گوگل کردن اسم این نسخه هم چیزی دیندانگیری به دست نیامد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا من از تمامی خبرگان که تجربه موفقی در زمینه هدف مورد نظر من داشتن درخواست میکنم اگر راهکار "آزمایش شده ای" سراغ دارند من و سایر دوستانی که به دنبال این هدف هستیم رو راهنمایی بفرمایند
باتشکر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saeed_136915
22-11-2012, 14:23
سلام
دوست عزیز روی فلش ها میشه به تعداد محدودی دیتا رایت کرد و بعد از اون مقدار نوشتن دیتا، چیپ های فلش کارایی شون رو از دست میدن (ربطی به کیفیت فلش نداره و خاصیت چیپ هاش اینجوریه). ویندوز هم هر ثانیه به تعداد زیادی عمل خوندن و نوشتن انجام میده (سرویس های Background ) پس اگه ویندوز رو بتونین روی فلش هم نصب کنین بعد از مدت کوتاهی فلش تون خراب میشه.

reza61520
05-04-2013, 18:34
با سلام:n01:
من موضوع را تازه دیدم و شاید خیلی دور :n02:اما به هر حال شاید بدرد سایر دوستان بخورد:n26:
بیشنهاد می کنم از لینک زیر دیدن نمایید
winusb.de
موفق باشی:n26::n26: