PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالاتم در مورد c++ برای ساخت پلاگین در برنامه های گرافیکی (3ds max)

*Forgotten*
22-11-2012, 09:38
با سلام به اساتید و دوستان گرامی
میخواستم تو این مبحث سوالات خودمو مطرح کنم چون با برنامه های گرافیکی کار میکنم مثل تری دی مکس و نیاز دارم با c++ براشون پلاگین بنویسم
البته خود ابن برنامه ها زبان های برنامه نویسی داخلی دارن که من چند سالی باهاشون برنامه نوشتم ولی این زبان ها یه ضعف بزرگ دارن چون واسطه ای عمل میکنن از نظر سرعت پردازش خیلی سریع نیستن

مثلا خود تریدی مکس زبان برنامه نویسی داخلیش maxscript نام داره ولی برای کسانی که با c++ آشنایی دارن میتونن بویسیله maxSDK براشون برنامه بنویسن
براي همين من برای رهایی از محدودیت ها باید با c++ آشنا بشم

*Forgotten*
22-11-2012, 09:42
خوب سوالات اولم اینه که :

name space ها دقیقا چی هستند؟

از کجا میشه فهمید یه header نیاز به name space داره ؟

فرق header با فایل هایی مثل lib چی هستند؟

szh_1367
22-11-2012, 10:13
خوب سوالات اولم اینه که :

name space ها دقیقا چی هستند؟

از کجا میشه فهمید یه header نیاز به name space داره ؟

فرق header با فایل هایی مثل lib چی هستند؟

تعریف ساده :Namespace به فضاهای نامی گفته میشود که باعث سازمان دهی کلاس ها شده و از تکرار بعضی دستورات جلوگیری کند

ببینید هدر فایل ها یکسری دستورات از پیش تعرف شده هستند که با فراخوانی نام هدر میتوانید از انها در برنامه استفاده کنید اما namespace برای سازماندهی بهتر این دستورات و کتابخانه ها استفاده میشود

*Forgotten*
23-11-2012, 10:26
با سلام به دوستان و اساتید محترم

توی هلپ مکس اشاره کرده برای برنامه نویسی با c++ توی محیط مکس باید از microsoft visual studio استفاده کنید و همچنین از sdk مکس

کسی میتونه راهنمایی که من فایلای sdk مکس روی باید کجای نر افزار microsoft visual studio کپی کنم تا بتونم نوشتن کد هامو شروع کنیم
لطفا راهنمایی کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چون از مکس 2010 میخام استفاده کنم گفته شده فقط با ورژن microsoft visual studio 2008 سازگاری داره من نصبش کردم
حالا دقیقا فالای sdk مکس دقیقا کجا کپی بشه ؟؟؟؟؟؟؟

این عکسی از فایلای sdk مکس است:::

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

szh_1367
23-11-2012, 16:44
با سلام به دوستان و اساتید محترم

توی هلپ مکس اشاره کرده برای برنامه نویسی با c++ توی محیط مکس باید از microsoft visual studio استفاده کنید و همچنین از sdk مکس

کسی میتونه راهنمایی که من فایلای sdk مکس روی باید کجای نر افزار microsoft visual studio کپی کنم تا بتونم نوشتن کد هامو شروع کنیم
لطفا راهنمایی کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چون از مکس 2010 میخام استفاده کنم گفته شده فقط با ورژن microsoft visual studio 2008 سازگاری داره من نصبش کردم
حالا دقیقا فالای sdk مکس دقیقا کجا کپی بشه ؟؟؟؟؟؟؟

این عکسی از فایلای sdk مکس است:::

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من با sdk 3dmax کار نکردم اما برای اضافه کردن کتابخانه ای به ویژوال استدیو باید اون رو به بخش رفرنس های برنامه اضافه کنید

اینجـــا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])و اینجـــا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو مشاهده کنید