PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با اجرای pes2013 در 5110 دل

ali4561m
21-11-2012, 19:39
سلام دوستان من تمامی مراحل اجرای بازی رو رفتم طبق راهنمای زیر
ولی باز هم وقتی seting رو باز میکنم توی تب منوی آخر گرافیک رو gt 525 نوشته ولی به جای good روبروش نوشته unable در ضمن درایور جدید گرافیکو هم دانلود کردم و نصب کردم ورژنشم 268.83 هستش

بالاخره بعد از یک سال بازی پرطرفدار PES2013 به بازار اومد ولی بعضی از دوستان که با لب تاپ دو گرافیکه مثل لب تاپ دل مدل 5110N می خوان این بازی رو اجرا کنند مشکل دارند.
من چون خودم این بازی رو خیلی دوست دارم و از بچگی بازی میکردم و کامپیوترم چون گرافیک نداره دیگه خوب جواب نمیده این بازی رو و مجبورم با لب تاپ کار کنم و همین امر باعث شد تا بتونم مشکل این مدل از لب تاپ ها رو حل کنم.
البته ناگفته نمونه که از نت خیلی استفاده کردم مخصوصا از سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که همین جا ازشون تشکر میکنم.
و این مسئله رو برای اولین بار با اینکه اینترنت ندارم ، توی سایت ویدئوفریند میزارم که خیلی به سایت و داش سعید و دوستان بدهکارم
اما قبل از هر چیز دوستانی که میخوان بازی PES2013 رو روی لب تاپ DELL 5110N اجرا کنند بعد از نصب بازی و کرک اون باید کارت گرافیکشون رو آپدیت کنند که میتونند از این سایت استفاده کنند
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نکته مهم : اگر کارت گرافیکتون رو آپدیت نکردید ادامه ابن ماجرا رو بی خیال بشید، پس حتما حتما کارت گرافیکتون رو آپدیت کنید.
اما بعد از این ماجرا چون سیستم لب تاپ شما دارای سیستم Optimus است ، مشكل از اين جاست كه سیستم شما می تونه براى اجراى برنامه اى كه به توان گرافيكى زيادى نياز ندارند، از كارت گرافيك دوم رايانه استفاده كند. اين كارت گرافيك يك كارت از سرى اينتل با توانايى كم تر، 128 مگابايت حافظه و مصرف انرژى به مراتب كم تر است. در هنگام اجراى برنامه هاى سبك، كارت گرافيك اصلى از كار می افتد تا در مصرف انرژى صرفه جويى شود و شارژ كمترى از باترى مصرف شود. شروع بازى PES 2012 سبك است و رايانه آن را به عنوان يك برنامه ی سبك شناسايى كرده و كارت گرافيك اصلى را از كار می اندازد. حال دو راه حل براى جلوگيرى از اين اتفاق وجود دارد. راه اول اين است كه به Panel خاصى كه براى كارت گرافيك شما طراحى شده است، مراجعه كنيد. در اين Panel تنظيماتى وجود دارد كه كارت گرافيك اصلى را مجبور می كند تا براى اجراى برنامه هاى خاصى لزوما فعال يا غيرفعال باشد. راه حل دوم اين است كه قبل از آغاز به كار ويندوز، وارد محيط Setup مادربورد شده و فناورى Optimus را در اين قسمت غيرفعال كنيد. در اين صورت به طور دائم رايانه ی شما از كارت گرافيك اصلى و توانمند رايانه ی شما استفاده خواهد كرد. اما هنگامى كه لپ تاپ از باترى استفاده می كند، بيشتر از قبل انرژى مصرف خواهد كرد.
(منبع: pesedit )
یک نکته دیگه از سایت pesedit : (بزرگ*ترین مشکل بر سر راه استفاده از پردازنده*های گرافیکی قدرتمند در لپ*تاپ*ها، مصرف بسیار بالای انرژی در این پردازنده*ها است. این مصرف انرژی روی طول شارژ باتری لپ*تاپ تاثیر مستقیم می*گذارد. معمولا انتخاب به این صورت بوده که کاربر باید بین کارآیی بالای گرافیکی (با یک پردازنده گرافیکی مجزا وقدرتمند) و طول عمر باتری بیشتر(با پردازنده گرافیکی مجتمع درون چیپ*ست یا سی پی یو) یکی را انتخاب کند. برای مخلوط کردن این دو مزیت، کاربر یک انتخاب دیگرهم دارد و آن خرید لپ*تاپ با گرافیک قابل تغییر (Switchable Graphics) است. حتما لپ*تاپ*هایی را دیده*اید که دارای دو پردازنده گرافیکی، یک مجتمع و دیگری مجزا است. پردازنده گرافیکی مجتمع درون چیپ*ست و البته اخیرا درون سی پی یو قرار می*گیرد و قدرت پردازش سه بعدی زیادی ندارد.قدرت پردازنده گرافیکی مجتمع برای کاربردهای عادی که به پردازش سه بعدی سنگینی نیاز ندارند جوابگو است ضمن این*که انرژی بسیار کم*تری نسبت به پردازنده گرافیکی مجزا(Dedicated Graphics) مصرف می*کند. در عوض پردازنده*های گرافیکی مجزا معمولا، قدرت پردازشی و همچنین مصرف انرژی بالاتری دارند. در لپ تاپ*هایی که گرافیک قابل تغییر دارند سیستم عامل برحسب نیازهای پردازشی بین گرافیک مجزا و گرافیک مجتمع سوییچ می*کند تا اولا قدرت پردازش گرافیکی در هر لحظه، متناسب با نیاز نرم*افزارها بوده و ثانیا مصرف انرژی تا حد امکان پایین نگه داشته شود. انویدیا در نمایشگاه CES امسال، نسل سوم گرافیک قابل تغییر با نام Optimus را به کاربران معرفی کرد. این تکنولوژی امکانات جدید و برتری قابل ملاحظه*ای نسبت به نسل*های قبلی دارد.)
ولی کار شما به مرحله دوم نمیرسه پس بی خیالش بشید و همین چیزی که من میگم رو ادامه بدید.
بعد از آپدیت کارت گرافیک و نصب هر دو گرافیک ( اول گرافیک Intel رو نصب کنید وبعد Nvidia ) با کلیک راست روی دسکتاپ روی گزینه Nvidia control panel کلیک کنید تا صفحه تنظیمات Nvidia باز شود.
حال از منوی سمت چپ روی گزینه Manage 3D settings کلیک کنید
و بعد از صفحه ی باز شده سمت راست،از سر برگ مشخص شده یعنی Global Settings
گزینه High-Performance NVIDIA processor رو انتخاب کنید و گزینه Apply رو بفشارید تا تنظیمات ذخیره بشن.
حال سراغ سر برگ بعدی یعنی Program Settings میرویم
و بازی PES2013 رو برای اینکه همیشه با کارت گرافیک Nvidia اجرا بشه رو Add کنید. اینطوری با هر بار کلیک کردن روی آیکون بازیتون براحتی Nvidia می فهمه که باید با کارت گرافیک قوی خودش بازی رو براتون اجرا کنه.
حال بازی رو اجرا کنید اگر مشکل داشتید مرحله بعدی رو اجرا کنید.
اما در مرحله ی آخر به جایی که بازی رو نصب کردید بروید (معمولاً C:\Program Files (x86)\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2013 ) و فایل settings رو اجرا کنید و به سربرگ آخر بروید و مطمئن شوید که همه ی سخت افزار ها اونجا GOOD باشند در غیر اینصورت پنچره را ببندید و مجدد روی فایل settings کلیک راست کرده و از گزینه ی Run with Graphics processor گزینه ی (High-Performance NVIDIA processor (default رو انتخاب کنید و حال می بینید که تمام گزینه ها در سربرگ آخر GOOD شده است.
حال هر دو فایل settings و pes2013(یعنی فایل بازی) رو انتخاب کنید و کلیک راست رو بزنید و از گزینه ی Run with Graphics processor گزینه ی (High-Performance NVIDIA processor (default رو انتخاب کنید حال بازی به راحتی اجرا میشود.
ضمناً رستارت فراموش نشود و بعد از آن تنظیمات گرافیکی بازی رو بالا ببرید تا مثل من از ب

ssiinnaarad
21-11-2012, 19:49
دوست عزیز ورژن درایورت قدیمیه من با همین ورزن در دل5110 خودم دارم کار میکنم ارور میده برو از سایت دل یا انویدیا و یا از دیوایس منیجر آپدیت کن