PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید همزمان دوربین عکاسی و فیلم برداری تا قیمت 1.5 میلیون تومان

aluminum
19-11-2012, 22:38
سلام دوستان

بنده قصد تهیه دوربین فیلم برداری و عکاسی رو دارم

بوجه ای که در نظر گرفتم تا سقف 1.5 میلیون هست

اطلاعات خاصی هم در این مورد ندارم

فقط میخوام کیفیت ضبط دوربین فیلم برداری فول اچ دی باشه ( مهم نیست که روی فیلم دی وی ضبط کنه یا هارد - از یه فیلم بردار که پرسیدم گفت دوربینی تهیه کن که روی فیلم ضبط کنه )

اول قصد داشتم دوربین فیلم برداری بگیرم که قدرت عکاسی خوبی هم داشته باشه ولی به نظرم اگه دو تا دوربین بگیرم بهتر هست ( چون هر کدام مقوله خاص خودشون رو دارن )

باز ممنون میشم دوستان نظرشون رو اعلام کنند

هم نوع و مدل دوربین و هم قیمت آنها

این روز ها هم قیمت ها فوق العاده بالا رفته ( آیا اصلا صحیح هست که در این برهه از زمان اقدام به خرید کنم یا به آینده موکول کنم ؟ آینده هم معلوم نیست شاید گران تر هم بشه !! )

تو خیلی از سایت ها گشتم ، قیمت درست و حسابی هم پیدا نکردم ( آیا مرجع خاصی برای پیدا کردن قیمت ها دارید )

با تشکر از دوستان

*Alucard*
19-11-2012, 23:02
سلام
من قویا بهت توصیه میکنم دوربین عکاسی ای بخری که قابلیت فیلمبرداری داشته باشه با اوج وحشتناکی که قیمتها تو بازار گرفته با این هزینه که در نظر گرفتید دو تا محصول متوسط میتونید تهیه کنید ضمن اینکه تفاوت تو دوربینهای فیلمبرداری زیر دو میلیون واقعا کم حس میشه.

M A M M U T
19-11-2012, 23:16
منم یه تجربه ای از از دوربین هایی که روی mini dvd ضبط میکنم بگم که حدالمقدور از این مدلا نخر.من یه دونه خریدم(چهار سال پیش) فکر میکردم که خیلی کاره شاخی کردم اما بعدا به چند اشکال برخودم....
1-این mini dvd ها خیلی گرونن...مدل پاناسونیکشون چهار سال پیش دونه ای 5 تومن بود (البته قابلیت دخیره و ویرایش داشت dvd-rw)
2-حجم بسیار کمی دارن معمولا 1.4 گیگ حافظه دارن و اگه دوطرفه باشه میشه 2.8 گیگ که کلا با کیفیت 480 p و بهترین کیفیت هر طرفش 17 دقیقه فیلمبرداری میکرد.
البته اینا که گفتم ماله چهار سال پیش بود شاید تا الآن چیزای جدید تر اومده باشه اما نفس کار همونه ...هارد بهتره.
اما در کل به نظرم خرید یه دوربین با کیفیت خیلی بهتر از خرید هردوتاشون ولی با کیفیت متوسط هست.اساسا به نظرم دوربین فیلمبرداری خیلی چیز مضخرفیه.ارزش هزینه کردن نداره.اولا شما سال تا سال سراغ این فیلما که ضبط کردی نمیری....ثانیا به راحتی قابل شیر کردن نیستن.... سوما فضای خیلی زیادی اشغال میکنن....چهارما قابلیت چاپ ندارن و ....
البته تاکید میکنم که یک دوربین عکاسی شاید به اندازه ی یه دوربین فیلمبرداری خوب فیلم ضبط نکنه ولی انتظارتون رو برآورده میکنه.....
پبشنهاد میدم یه دوربین عکاسی با کیفیت بالا بگیرید.....

aluminum
20-11-2012, 13:47
ممنون از هر دو دوست عزیز

منظور من فیلم های دی وی بود نه ضبط بر روی دی وی دی که خودم هم اصلا ضبط بر روی دی وی دی رو دوست ندارم

از لحاظ جا مشکلی ندارم ( یه هارد یک ترا اکسترنال برای این منظور دارم که تا الان 100 گیگش هم پر نشده و 900 گیگ دیگه جا داره )

هر دو دوست صحیح میگن ( خرید یک دوربین حرفه ای خیلی بهتر از دو دوربین متوسط هست ) ولی بنده قصد دارم از مراسم هایی که در پیش رو دارم فیلم برداری کنم و همچنین همزمان عکس برداری هم داشته باشم. ( یه دوربین فیلم برداری سامسونگ دارم ولی با کیفیت اچ دی فیلم برداری نمیکنه!! ) تو همین انجمن خوندم که دوربین های عکاسی زیاد میونه ای با ضبط فیلم ندارن و محدودیت در ضبط فیلم دارن ( مدت زمان محدود و .... )

پس قصدم از خرید ، خرید یه دوربین فیلم برداری با کیفیت اچ دی هست و یه دوربین عکاسی نچندان حرفه ای که بشه نیاز های عکاسی خانوادگی رو برطرف کنه(دوربین فیلم برداری و عکاسی حرفه ای نمیخوام)
در مورد ضبط فیلم بر روی هارد هم اون فیلم برداری که ازش پرسیدم میگفت ( امکان بوجود آمدن مشکل برای فیلم بر روی هارد هست مثلا بدسکتور گرفتن به علت ضربه به دوربین یا عقب و جلو شدن صدا و عدم هماهنگی ، که این مشکلات برای دوربینی که روی فیلم ضبط میکنه بوجود نمی یاد )

دوستان نظرشون رو گفتن ولی برند و مدل دوربین و قیمت اون رو نگفتن

ممنون میشم از دوستان که اطلاع دارن نظرشون رو بگن

با تشکر

aluminum
20-11-2012, 20:48
دوستان من بر اساس این مقاله ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اول قصد دارم دوربین فیلمبرداری تهیه کنم که در اولویت اول بر روی فیلم دی وی ضبط کنه و بعد اگر دوربینی با این مشخصات پیدا نکردم در اولویت دوم دوربینی تهیه کنم که روی مموری کارت ضبط کنه ، البته با کیفیت اچ دی .

aluminum
23-11-2012, 11:32
سلام مجدد

متاسفانه بغیر از این دو دوست عزیز کسی راهنمایی نکرد

این دو دوست عزیز درست میگن با این قیمت نمیشه دو دوربین خوب تهیه کرد

در حال حاضر میخوام دوربین عکاسی نیمه حرفه ای خریداری کنم

ولی نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم

ممنون میشم راهنمایی کنید

Sony Cyber-Shot DSC-HX200V

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یا

Canon PowerShot SX40 HS

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] X40HS_Original_Pic02.jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] X40HS_Original_Pic01.jpg

toolhelp
23-11-2012, 13:08
سلام مجدد

متاسفانه بغیر از این دو دوست عزیز کسی راهنمایی نکرد

دليلش اينه كه شما بحث خريد دوربين فيلم برداري و دوربين عكاسي رو باهم مطرح كرديد و بيشتر افراد فعال اينجا در زمينه دوربين عكاسي فعاليت دارن.
البته بنده فكر ميكنم كه خريد دوربين فيلم برداري مثل قديمها ديگه بازارش براي كاربران معمولي داغ نيست چون دوربينهاي عكاسي جديد هم ميتونن نيازهاي فيلم برداري معمولي رو برآورده كنن...

چند مورد مهم رو به صورت كلي ميگم تا انتخاب راحت تر شه :

اگه كيفيت و امكانات فيلم برداري براي شما مهمتره ار برندهاي سوني و پاناسونيك دوربين عكاسي انتخاب كنيد...
اگه كيفيت و امكانات عكاسي مهمتره از برندهاي كنون و نيكون...

امكانات مهم در فيلم برداري: محدوه زوم لنز و كيفيت اپتيكي اون - فريم ريت بالاي 30 و 60 در حالت full HD - فوكوس ممتد حين فيلم برداري (فوكوس خودكار بر روي سوژه هاي مختلف و متحرك بدون دخالت دست همانند دوربينهاي فيلم برداري) - زوم لنز بدون صدا اولتراسونيك كه باعث ميشه صداي زوم در فيلم ضبط نشه - صفحه نمايش قابل چرخش

امكانات مهم در عكاسي : محدوده زوم لنز و كيفيت اپتيكي اون - اندازه ديافراگم در فوكالهاي مختلف كه هرچي بازتر باشه بهتره - ميزان وايد بودن لنز (لنرهايي كه در كمترين فوكال 24 يا كمتر باشن وايد محسوب ميشن) - ميزان نويز سنسور در ايزوهاي بالاي 400 - رزولوشن سنسور و سايز سنسور

با بودجه 1500 نميتونيد دوربين حرفه اي و لنز مناسب بخرين پس بايد بين دوربينهاي سوپرزوم و slr like و كامپكت گزينه مناسب رو انتخاب كنيد. از پست قبلي شما مشخصه كه slr like جز انتخابهاي اصلي هست...

اگه سوپر زوم و slr like مي خوايد از اينها انتخاب كنيد : Sony HX200 , Canon SX40, Canon SX50 , Panasonic FZ200

پيشنهاد من اگه فوكوس ممتد مهمه پاناسونيك هست اگه بتونيد FZ200 رو در بازار پيدا كنيد بهترين انتخابه و اگه نبود HX200 و Canon SX40
دوربينهاي عكاسي غير حرفه اي سوني رو هميشه در انتهاي ليست انتخابتون قرار بديد

اما اگه كيفيت خروجي دوربين بيشتر از امكانات ديگه براي شما مهمه پيشنهاد من ايناست : Canon G15 , Panasonic LX7
يك انتخاب طلايي هم داريد و اونم دوربين پيشرفته و فشرده سوني هست كه اگه بتونيد در بازار پيداش كنيد در خريدش يك لحظه هم شك نكنيد : Sony RX100

Canon SX50 به تازگي وارد بازار شده و زوم فوق العاده و بي نظير 50 برابر ! رو داره ولي متاسفانه كيفيت خروجي مناسبي نداره...

اگه دوربين حرفه اي با لنز ارزان قيمت ميخوايد در رنج 1500 يا كمي بيشتر ميتونيد به Canon 1100D , Nikon D3100 فكر كنيد كه البته با لنزهاي همراهشون زوم حداكثر 3تا 5 برابر بدست مياريد . دوربينهاي نيكون فوكوس ممتد حين فيلم برداري هم دارن...

aluminum
23-11-2012, 13:41
ممنون از شما دوست عزیز

توضیحات فوق العاده بود

اگر زحمتی نیست ادامه مطلب رو برام بگید چون برام جالب و در انتخاب گزینه مناسب ، ارزشمند است.

برای بنده گزینه فیلم برداری هم مهم هست. تو تحقیق های که انجام دادم دیدم با خرید یه دوربین عکاسی نیمه حرفه ای هم میتونم نیاز فیلمبرداری HD رو هم تامین کنم و نیازی به خرید دوربین فیلمبرداری با قیمت بالا که کیفیت واقعی HD داشته باشه نیست و همچین این نوع دوربین های فیلمبرداری دارای قدرت عکاسی به مراتب پایین تری نسبت به دوربین عکاسی هستند.

باز ممنون میشم گزینه های مناسب در مورد دوربین های كامپكت هم که تقریبا قدرتشون و امکاناتشون نزدیک به slr like هست رو معرفی کنید

در آخر تشکر ویژه از شما دارم

vvc
23-11-2012, 13:58
اگر برای شما کیفیت فیلمبرداری در اولویت HX200 سونی یا FZ200 پاناسونیک بهترین گزینه میتونه باشه
البته بازهم با توجه به کارایی و امکانات و قیمت فکر میکنم HX200 بهترین گزینه باشه

toolhelp
23-11-2012, 14:25
بهترين انتخابها در حال حاضر :

كامپكت ساده (قيمت زير 1000)
Canon SX260
Canon SX240

كامپكت پيشرفته (قيمت بين 1000 تا 2000)
Sony RX100
Canon G15
Panasonic LX7
Canon G1X
Canon S100

سوپرزوم و نيمه حرفه اي (قيمت بين 1000 تا 1800)
Panasonic FZ200
Canon SX40
Panasonic FZ150
Sony HX200
Canon SX50
Nikon P5100

حرفه اي ارزان قيمت (قيمت بين 1500 تا 1800)
Canon 1100D
Nikon D3100

كلا دوربينهاي حرفه اي دنياي خودشونو دارن اگه دنبال عكاسي جدي نيستيد و بودجه زياد نداريد بهتره سراقش نريد...

گزينه هاي قرمز رنگ در اولويت هست البته FZ200, LX7, RX100 هنوز وارد بازار ايران نشدن ولي اگه عجله نداريد ارزش صبر كردن دارن...

انتخاب من يكي از دو دوربين Canon G15, Sony RX100 هست. اين دوربينهاي فسقلي همه رو از كيفيت عكس و فيلمشون متعجب ميكنن. تنها ضعفشون محدوده زوم كم (5 برابر) هست كه به نظر من كيفيت بالاي خروجي اين دوربينها اين نقطه ضعفشونو ميپوشونه...

از دوربينهايي كه نام بردم FZ200, HX200, RX100, LX7, D3100 داراي فوكوس ممتد فيلم برداري هستند.

aluminum
23-11-2012, 15:45
ممنون از شما دوست عزیز

با این تفاسیری که از Sony Cyber-Shot DSC-RX100 خوندم فکر کنم بهتر صبر کنم این دوربین وارد بازار بشه و سپس اقدام به خرید کنم

شاید قیمتش بالا باشه و من نتونم بخرم !!!! به هر حال صبر میکنم

ممنون از شما دوست گرامی بابت اطلاعات تکمیلی که در اختیار بنده قرار دادید

Sony Cyber-Shot DSC-RX100

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] b14b_f6b4684cec71.jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] bcb0_126a8aba5b97.jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] a063_c98efe9334aa.jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] a248_db8761109e65.jpg

مشخصات کلی :
مشخصات کلی: دوربین فشرده و کوچک - وزن 213 گرم
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر BSI CMOS با کیفیت 20.9 مگاپیکسل - اندازه 8.8 × 13.2 میلی‌متر
فیلم: ابعاد Full HD - سرعت 60 فریم بر ثانیه
لنز: 28-100 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 3.6 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1/2000 ثانیه تا 30 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 و 6400 و 12,800 و 25,600 - فلاش داخلی Pop-up (بالا جهنده) - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند
صفحه نمایش: 3 اینچ با رزولوشن 1,228,800 پیکسل - Live View
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD, SDHC, SDXC, Memory Stick Duo, Pro Duo, Pro-HG Duo - تکنولوژی بی سیم - باتری یون لیتیوم استاندارد

toolhelp
23-11-2012, 17:10
البته صليقه ها متفاوته. بعضي ها با كيفيت متوسط و امكانات دوربينهاي سوپر زوم و نيمه حرفه اي كنار ميان و بعضي هم فقط بهترين كيفيت خروجي واسشون مهمه.
طبق تجربه خودم ميگم
شما ممكنه اينقدر از كيفيت خروجي دوربينتون لذت ببريد كه تقريبا همه جا همراهتون باشه (اگه كوچك و سبك باشه چه بهتر) ولي كيفيت خروجي يك دوربين سوپر زوم بعد از مدتي ممكنه دلتون رو بزنه و علارقم امكانات جالبي كه داره سالي يك بار از كيف خارجش كنيد و باهاش عكاسي كنيد...

به هرحال اگه دنبال كيفيت بالا در سطح دوربينهاي غير حرفه اي هستيد انتخابها محدوده و اين كارو راحت ميكنه :

Canon G1X كيفيت خروجي در حد دوربينهاي حرفه اي
Sony RX100 مانند G1X اما كمي پايينتر
Canon G15 كيفيت خروجي از ايروي 80 تا 800 تقريبا در حد دوربين حرفه اي
Panasonic LX7 مانند G15 اما كمي پايينتر

دوربينهاي كنون الان در بازار موجودن. (فوكوس ممتد ندارن البته)

در ضمن بد نيست نگاهي به اين مقاله جديد داشته باشيد كه همين امروز توسط يك سايت معتبر براي پيشنهاد بهترين دوربينها در رده غير حرفه اي منتشر شده داشته باشيد...

vvc
24-11-2012, 11:31
دوربین rx100 سونی اگر وارد بازار بشه فکر میکنم قیمتی بالای 2 میلیون داشته باشه
که با توجه به کارایی و محدوده لنز واید و تله بسیار کم برای کاربرهای معمولی ارزش خرید نداره
مگر بخواید کیفیت عکس رو فدای مابقی امکانات بکنید
البته این نظر شخص منه

toolhelp
24-11-2012, 16:50
دوربین rx100 سونی اگر وارد بازار بشه فکر میکنم قیمتی بالای 2 میلیون داشته باشه
که با توجه به کارایی و محدوده لنز واید و تله بسیار کم برای کاربرهای معمولی ارزش خرید نداره
مگر بخواید کیفیت عکس رو فدای مابقی امکانات بکنید
البته این نظر شخص منه

البته با توجه به قيمت دلاري اين دوربين و قيمت ارز در حال حاضر اگه وارد شه قيمتش حداكثر بايد 1800 در بياد...

payma
24-11-2012, 20:43
البته با توجه به قيمت دلاري اين دوربين و قيمت ارز در حال حاضر اگه وارد شه قيمتش حداكثر بايد 1800 در بياد...

مطمئن باشید زیر 2 تومن نخواهد بود قیمت دوربین بیشتر تابع جو بازاره تا قیمت ارز چون این دوربین مشتری خاص داره عکاس های حرفه ای این رو به عنوان بدنه دوم خواهند خرید

toolhelp
25-11-2012, 00:12
مطمئن باشید زیر 2 تومن نخواهد بود قیمت دوربین بیشتر تابع جو بازاره تا قیمت ارز چون این دوربین مشتری خاص داره عکاس های حرفه ای این رو به عنوان بدنه دوم خواهند خرید

براي عكاسان حرفه اي گزينه هاي بهتري وجود داره از جمله ميرورلسهاي فوجي و سوني. البته نميشه پيش بيني كرد قيمتش چقدر در مياد ولي اگه بالاي 2 تومن باشه احتمالا هيچ وقت توسط نمايندگي سوني وارد نخواهد شد مثل خيلي دوربيناي ديگه ! ولي به احتمال زياد قيمتش از 2 تومن بيشتر نميشه... اگه با دلار 2500 تومن وارد شه با احتساب سود قيمتش بين 1800 تا ماكزيمم 2000 خواهد بود.

payma
25-11-2012, 00:47
براي عكاسان حرفه اي گزينه هاي بهتري وجود داره از جمله ميرورلسهاي فوجي و سوني. البته نميشه پيش بيني كرد قيمتش چقدر در مياد ولي اگه بالاي 2 تومن باشه احتمالا هيچ وقت توسط نمايندگي سوني وارد نخواهد شد مثل خيلي دوربيناي ديگه ! ولي به احتمال زياد قيمتش از 2 تومن بيشتر نميشه... اگه با دلار 2500 تومن وارد شه با احتساب سود قيمتش بين 1800 تا ماكزيمم 2000 خواهد بود.

فراموش نکنید این دوربین سنسور فول فریم داره!
حتما یه نگاهی به Fuji X-Pro1 و X-E1 بندازید اینا هم دوربین دوم و بعضا دوربین اول هستن!

toolhelp
25-11-2012, 01:57
فراموش نکنید این دوربین سنسور فول فریم داره!
حتما یه نگاهی به Fuji X-Pro1 و X-E1 بندازید اینا هم دوربین دوم و بعضا دوربین اول هستن!

خير اين دوربين سنسور فول فريم نداره ! سنسور اين دوربين مشابه دوربينهاي ميرورلس نيكون هست. اين دوربين برخلاف تصور شما جايگاهي بين عكاسان حرفه اي نداره چون با قيمتهاي مشابه اين دوربين ميشه دوربينهاي ميرورلس از برندهاي مختلف خريداري كرد كه قابليت تعويض لنز هم دارن

اين دوربين براي استفاده كننده معمولي كه كيفيت خروجي بالاي عكاسي و فيلمبرداري در كنار حجم و وزن كم نياز داره مناسبه البته اگه قيمتش از ميرورلسها كمتر بود شايد حرفه اي هاي عكاسي هم جذبش ميشدن...
اين دوربين جز بهترين اختراعات سال 2012 معرفي شده و در خارج از ايران جز پر فروشترين دوربينهاي جهان هست...

سايز سنسور:

vvc
25-11-2012, 15:48
دوربین کانن G1X با توجه به قیمت جهانیش که حدود 80 دلار ارزونتر از سونی RX100 عرضه میشه
در ایران حدود1900 فروخته میشه با توجه به انحصاری بودن برندهایی مثل سونی و پاناسونیک
که در اکثر موارد قیمتهاشون بسیار بالاتر از قیمت جهانیش بعید میدونم این مدل سونی هم زیر 2 تومن عرضه بشه
بنظر منم با توجه به خواسته های دوستمون از دوربین بهتر یییهSLRlik تهیه کنن که گل سرسبد شونم FZ200 پاناسونیک
البته اگر قیمتش مناسب باشه و HX200 سونیه

payma
25-11-2012, 16:18
خير اين دوربين سنسور فول فريم نداره !

حق با شماست بنده با RX1 اشتباه گرفتم:sq_6:

aluminum
25-11-2012, 22:03
ممنون از همه دوستان عزیز

قیمت این دوربین پس بالاست !!! ( RX100 )

فکر کنم پاناسونیک رو بگیرم بهتره ( چون تمام اون چیزی که من میخوام رو داره ) FZ200 ( قیمتش حدودا چقدر هست ؟ )

و اگر هم نشد و قیمت بالایی داشت گزینه بعدی (Canon PowerShot SX40 HS) و گزینه بعدی هم ( Sony Cyber-Shot DSC-HX200V )

Panasonic Lumix DMC-FZ200

مشخصات کلی :
مشخصات کلی: دوربین نیمه حرفه ای - وزن بدون باتری و کارت حافظه 537 گرم و با باتری و کارت حافظه 588 گرم
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر CMOS با کیفیت 12.8 مگاپیکسل - اندازه 1/2.3 اینچ
فیلم: ابعاد Full HD - سرعت 60 فریم بر ثانیه
لنز: 25-600 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 24 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1/4000 ثانیه تا 60 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 و در حالت حساسیت بالا 6400 - فلاش داخلی Pop-up (بالا جهنده) با برد 13.5 متر با قابلیت نصب فلاش از طریق کفشک فلاش (Hot-Shoe) - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند - عکاسی سه بعدی
صفحه نمایش: 3 اینچ با رزولوشن 460,000 پیکسل - Live View
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD Memory Card, SDHC Memory Card, SDXC Memory Card, Compatible with UHS-I Standard - باتری یون لیتیوم استاندارد

نقاط قوت
مجهز بودن به لنز با کمینه‌ی نسبت کانونی f/2.8 و توانایی حفظ آن در سرتاسر گستره زوم
مجهز بودن به سنسور تصویر 12.1 مگاپیکسلی بسیار پیشرفته MOS
بهره گیری از ارگونومی بسیار خوب و دستگیره‌ی بزرگ
بهره گیری از همه‌ی ویژگی‌های دوربین‌های بریج پیشرفته
نقاط ضعف
چشمی الکترونیکی Field Sequential گاهی اوقات ایجاد خطای رنگی می‌کند

toolhelp
25-11-2012, 22:51
ممنون از همه دوستان عزیز

قیمت این دوربین پس بالاست !!! ( RX100 )

فکر کنم پاناسونیک رو بگیرم بهتره ( چون تمام اون چیزی که من میخوام رو داره ) FZ200 ( قیمتش حدودا چقدر هست ؟ )

و اگر هم نشد و قیمت بالایی داشت گزینه بعدی (Canon PowerShot SX40 HS) و گزینه بعدی هم ( Sony Cyber-Shot DSC-HX200V )

آره انتخاب خوبيه. معمولا سري FZ پاناسونيك زود وارد بازار ايران ميشه ميتونيد صبر كنيد برسه. قيمتش 50 دلار از RX100 كمتره. اگه از خريدش منصرف شديد يا گرون بود همون دو گزينه اي كه تام برديد مناسبن. البته G1X , G15 هم فراموش نشه. بهتره بريد بازار و از نرديك همه رو ببينيد (SX40, FZ200, HX200, G15 , G1X) و انتخاب نهايي رو اونجا بكنيد. HX200, FZ200 فيلم برداري بهتري دارن و كيفيت عكس G1X, G15 بهتره...

shourangiz
29-12-2012, 11:23
سلام دوستان اهل فن

ممنون می شم اگر منو راهنمایی کنید.
من به دوربینی می خوام در حدود یک و نیم الی دو میلیون. کیفیت عکسش بالا باشه، زوم بالایی داشته باشه. سرعت شاتر هم مهمه. لنزش قابل تغییر باشه که اگه زمانی پول داشتم بتونم از لنزهای مختلف استفاده کنم. بیشتر عاشق عکاسی از چهره و طبیعت هستم. می خوام عکاسی رو خوب یاد بگیرم و کلاس برم اما برای دل خودم و نه به عنوان یک حرفه.
ممنون می شم اگر بفرمایید شما چه نمونه هایی را پیشنهاد می کنید.

mahyar1333
24-02-2013, 18:27
سلام یه دوربین SLR میخوام
برای عکاسی نیمه حرفه ای و کیفیت فیلم خوب (جهت استفاده برای فیلم کوتاه)
دوتا پیشنهاد بهم شده یکی canon 1100d ,canon 650 d
1100 رو 1.700.000 و 650 رو 2.650.000 قیمت داده از خوبی یا بدیه این دو مدل بگین و اگرمدلهای دیگری هم پیشهناد دارین بهم بگین ممنون

shariot
21-07-2013, 16:43
با سلام خدمت دوستان
من دنبال یک دوربین نیمه حرفه ای با قیمتی بین 5/1 تا 2 میلیون بیشتر برای کارهای فیلمبرداری و ساخت کلیپ میگردم که سرعت 120 فریم در ثانیه HD رو داشته باشه ولی متاسفانه هنوز پیدا نکردم
ظاهرا مناسبترین دوربین همین FZ200 پاناسونیکه ولی علیرغم گذشت 7-8 ماه از تولیدش هنوز وارد بازار ایران نشده
کل نمایندگیهای پاناسونیک و دوربین فروشیهای جمهوری و حتی جزیره کیش گشتم ولی وجود نداره!
کسی از دوستان دوربین دیگری با این مشخصات سراغ نداره؟