PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در بوت شدن لپ تاپ inspiron 6400

delmajid
18-11-2012, 20:58
سلام من یه لپ تاب قدیمی دارم که میخواستم سیستم عاملش رو عوض کنم
البته خود لپ تاپ سی دی رام داره ولی خراب هستش
سیستم عامل قبلی حذف شده میخواستم با یه سی دی رام اکسترنال (یو اس بی ) ویندوز نصب کنم
ولی هر کاری میکنم با این سی دی رام بوت نمیشه.
وارد setup هم شدم همه تنظیمات رو انجام دادم ولی نمیشناسه
سی دی رامه روی سیستم های دیگه کار میکنه.
راه دیگه ای نداره؟
اگه میشه کمک کنید

mrt2iran
18-11-2012, 23:09
سلام شما در تنظیمات SETUP سی دی رام رو میبینی ؟شاید مشکل از سی دی ویندوز باشه با یه ویندوز دیگه تست کنید ! یا با فلش نصب کنید !

delmajid
19-11-2012, 06:45
من در تنظیمات setup گزینه هارو رو cdrom و usb storage هم تنظیم کردم ولی جواب نگرفتم
3 تا سی دی بوت هم امتحان کردم ولی بازم جواب نداد.
در صورتیکه این سی دی ها روی سیستم دیگه با همین اکسترنال درایو کار میکنند

delmajid
19-11-2012, 08:51
لطفا کمک کنید خیلی گیر کردم حسابی

asstubirs
19-11-2012, 09:38
اگر به یه کامپیوتر دیگه دسترسی داری ویندوز رو توی فلش بوت کن و بعد نصب کن.

sara_program
19-11-2012, 09:54
اگ برای سی دی رام اکسترنال از رابط آی دی ای به یو اس بی استفاده می کنید. باید به یه نکته حواستون جمع باشه. سوکت آی دی ای رو درست بزنید جا! اما اگه از رابط ساتا به یو اس بی استفاده میکنید. شاید اشکال از رابطتون باشه. رابطتون رو تست کنید ببینید درسته یانه.
شما گفتید سی دی رامتون سالمه. ولی رابطتون رو هم حتما امتحان کنید

delmajid
19-11-2012, 11:38
با تشکر از دوستان من با همون کابل به سیستم های دیگه متصل کردم و درست کار میکنه ولی روی این کار نمیکنه.

در ضمن من تو setup تنظیمات رو میذارم روی یو اس بی دیوایس ولی یو اس بی رو نمیشناسه

لطفا اگه راهی بنظرتون میرسه کمک کنید

sara_program
19-11-2012, 14:53
آهان فهمیدم اشکال کارتون کجاست.
شما ابتدا ویندوز رو بذارین بیاد بالا. بعدش سی دی رام رو وصلش کنید و کمی صبر کنید حدود 5 دقیقه بگذره تا خودش درایورش رو نصب می کنه. وقتی اسم سی دی رام توی my computer اومد سیستم رو ریست کنید. مشکلتون حل میشه

sara_program
19-11-2012, 14:56
ببخشید حواسم نبود که سیستم عامل ندارید. یه راه دیگه دارید خودتون رو راحت کنید. سی دی رام سالم از یه جا گیر بیارید ویندوز بریزید. بعدش که ویندوز ریختید میتونید سی دی رام رو بشناسونید.
یا اینکه ویندوز رو با فلش نصب کنید. البته این روش دردسر داره

sara_program
19-11-2012, 14:59
چون اون سیستم ها ویندوز دارند. باید حتما درایورش توی ویندوز نصب شده باشه. در غیر اینصورت نمیتونید باهاش بوت کنید

delmajid
19-11-2012, 17:11
اخه اصلا یو اس بی رو ساپورت نمیکنه
چیکار کنم؟
سی دی رامم سالمه ولی این کامپیوتر نمیشناسه
خیلی گرفتار شدم نمیدونم چیکار کنم

sara_program
19-11-2012, 18:53
سیستم شما usb رو ساپورت می کنه. اگه داخل بایوس گزینه usb دارید این یعنی ساپورت میکنه دیگه. من خودم با dvd rom external کار کردم. باید حتما از طریق ویندوز درایورش نصب بشه. خود ویندوز درایورش رو بصورت autorun نصب میکنه. اگه شما قبلا که ویندوز داشتید سی دی رامتون رو نصب نکردید الان نمیتونید باهاش بوت کنید. ببینید بذارید بهتر بگم. شما دارید از یه رابط استفاده میکنید. این رابط رو باید به مین بشناسونید. الان مادر برد شما با سیم رابط مشکل داره. هنوز نشناخته.

اگه تونستید از سیستمتون یه عکس بفرستید تا مشکلتون رو دقیق بفهمم
اگه میتونید با safemode برید داخل ویندوز و وقتی داخل ویندوز شد سی دی رام رو وصل کنید به سیستم. خودش نصب میکنه.

sara_program
19-11-2012, 19:03
ضمنا شما گفتید که لپ تاپ دارید . این یعنی احتمالا شما به سی دی رامتون برق نمیرسونید.
شما به یه پاور هم نیاز دارید. اینو که میدونید؟

ssiinnaarad
19-11-2012, 20:29
دوست عزیز شما این سی دی رام اکسترنال رو روی یه سیستم دیگه امتحان کن سالم بود با فلش روی لبتابت بریز با فلش هم نشد دیگه شاید موقع بوت usb کار نمیکنه برای امتحان یک موس وصل کن و ببین نور قرمزش هست یا نه اگه usb درست بود باید تو تنظیمات بوت درستش کنی از اونجا حتما میشه

sara_program
19-11-2012, 20:46
دوست عزیز شما این سی دی رام اکسترنال رو روی یه سیستم دیگه امتحان کن سالم بود با فلش روی لبتابت بریز با فلش هم نشد دیگه شاید موقع بوت usb کار نمیکنه برای امتحان یک موس وصل کن و ببین نور قرمزش هست یا نه اگه usb درست بود باید تو تنظیمات بوت درستش کنی از اونجا حتما میشه

دوست گرامی usb موس با usb که convert شده از نظر بایوس فرق داره. ایشون یکی از این دو نکته رو رعایت نمیکنه
1- برق رسونی از پاور نمی کنه
2- درایورش رو از طریق ویندوز نصب نکرده