PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل هنگام روشن شدن!

deC0d3R
18-11-2012, 19:13
سلام دوستان

من یه inspiron 5110 دارم و چند روز پیش برای اولین بار تصمیم گرفتم ویندوزش رو عوض کنم ، این کار رو که کردم تازه متوجه شدم چه کردم!!! تو جعبه لپ تاپم فقط یه سی دی داس بود! هیچ کدوم از درایور هاش رو نداشتم! بعد که درایواش رو پیدا کردم و همشو بجز bios تونستم نصب کنم دیدم usb 3.0 نصب نمیشه! دوباره رفتم یه نرم افزار دیگه ی usb 3.0 بهم دادن گفتن با این نصب میشه!!! و نصب شد.

مشکل از اینجا شروع شد که یکی دو روز خوب بود بعدش یه بار که رفتم روشن کنم چند تا صدای بوق ممتد اومد!! و دیگه بالا نیومد! تا اینکه چند بار بعد هم دکمه پاور رو زدم تا اومد بالا بدون بوق، بعد بالا که اومد یه ارور میداد به اسم usb device not recognized با اینکه همه ابزارای که با usb وصل بودن هم بخوبی کار میکردن! رفتم سایت سازنده فهمیدم اشکال از bios نصب نشده هستش ، گرفتم و نصب کردم و اون مشکل بوق ممتد و usb کامل حل شد.

اما یه مشکل دیگه که هست اینه که اغلب اوقات که با باتری روشن میکنم میبینم کلید پاور روشن میشه و اون سه چراغ هم روشن میشن اما به همینجا ختم میشه و دیگه اتفاقی نمیوفته، گاهی هم فقط پاور روشن میشه و همینطور میمونه! جالب اینجاس که دفعه دوم که روشن میکنم کاملن خوب میشه و میاد بالا!! و تا حالا با برق مستقیم آداپتور اینجوری نشده فقط با باتری اینجوریه...

اگه ممکنه بگین باید چیکار کنم

ممنون

mehrdad8086
18-11-2012, 20:04
ای کاش می تونستم تو امضام بزارم بابا DELL سری جدید نخرین.
در عین خوش قیمت بودن متاسفانه اذیت زیاد می کنه.
مشکل شما از مدار تغذیه مادر بردشه.حتما گارانتی ببرید که خیلیاشون الان برا تعمیر پیشمه.

زیر بار هم نروید و حتما بگین تعمیر یا تعویض کنن.

deC0d3R
18-11-2012, 20:17
یعنی انقدر مشکلش جدیه؟؟؟؟
این برام جای سوال که اگه مشکل از مدار مادربورده پس چرا بعد از تعویض ویندوز اینجوری شد و چرا با برق آداپتور مشکل نداره؟ و با باتری هم چرا گاهی اینجوریه (یعنی بالا نمیاد و باید مجددن دکمه پاور رو زد تا درست بشه؟) ، مشکل یا هست یا نیست مثل صفر و یک، نمیشه گاهی کار بکنه گاهی کار نکنه، البته این فقط نظر منه، و شاید هم توجیهی برای حال نداشتن مراجعه به گارانتی تو این هوای سرد :دی
ممنون از راهنماییتون

ssiinnaarad
18-11-2012, 20:52
دوست عزیز من خودم دل5110 دارم شما بایوس رو نباید دستکاری میکردی و اگر هم نصبش کردی باید باطری رو تو لبتاب میذاشتی حالا که نذاشتی خراب شده البته شاید بایوس باشه ولی اشتباه کردی درایورهای جدیدهم نصب کن و با برنامه slim drivers آپدیت کن درایوراتو من این کارو کردم از شر همچی راحت شدم

deC0d3R
18-11-2012, 21:25
آره شاید ولی وقتی داشتم بایوس رو نصب میکردم پیغام داد باید باتری رو بذاری و همه برنامه ها رو قطع کنی ، این کارا رو کردم نصب کردم و تا الان هم که چند بار امتحان کردم مشکل روشن شدنم خیلی کمتر شده، شاید هر 5 باری که با باتری روشن میکنم 1 بارش مجبور میشم دکمه پاور رو چند بار بزنم!
فک کنم لپ تاپم هم ترسیده ببرمش گارانتی !

mehrdad8086
18-11-2012, 21:42
یعنی انقدر مشکلش جدیه؟؟؟؟
این برام جای سوال که اگه مشکل از مدار مادربورده پس چرا بعد از تعویض ویندوز اینجوری شد و چرا با برق آداپتور مشکل نداره؟ و با باتری هم چرا گاهی اینجوریه (یعنی بالا نمیاد و باید مجددن دکمه پاور رو زد تا درست بشه؟) ، مشکل یا هست یا نیست مثل صفر و یک، نمیشه گاهی کار بکنه گاهی کار نکنه، البته این فقط نظر منه، و شاید هم توجیهی برای حال نداشتن مراجعه به گارانتی تو این هوای سرد :دی
ممنون از راهنماییتون
دوست من.عرض کردم مشکلی است که به وفور دیده میشه.
نمی خوام بترسونمتون.مطالبی که عرض کردم بصورت کلی هست والبته تا دستگاه از نزدیک دیده نشه نمیشه نسخه قطعی پیچید.
منم امیدوارم مشکل جدی نباشه و براحتی حل بشه.مطالبم برای این بود که دقت بیشتری برای استفاده داشته باشید.
ازگارانتی کمک بگیرین اگر نرم افزاری حل نشد