PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ویندوز xp داخل سون

salar79
17-11-2012, 23:17
با سلام
من هرکاری کردم نتونستم در ویندوز سون ویندوز اکس پی نصب کنم چه توی خود ویندوز چه توی سیستم داس از روی روش کتابی هم رفتم بازنم نشد

polestar98g
18-11-2012, 08:07
با سلام
من هرکاری کردم نتونستم در ویندوز سون ویندوز اکس پی نصب کنم چه توی خود ویندوز چه توی سیستم داس از روی روش کتابی هم رفتم بازنم نشد
سلام
منظورت از نصب ايکس​پي داخل سون چيه؟ مي​خواي بصورت ويندوز مجازي نصبش کني يا در کنار ويندوز بصورت دوال​بوت؟
روش کتابي ديگه چيه؟

jafarian
18-11-2012, 16:19
اگرمنظورتون اینه که ویندوز 7 اول نصب کردین بعدشم ویندوز xp رو نصب کردین باید طبق فروم پایین قسمتی که نوشته When Windows 7 is Installed First پیش برین که گفته شده

When Windows 7 is Installed First ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ابتدا منوی run اجرا کنید داخلش دستور

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تایپ اینتر کنید بعدشم طبق شکل پایین از کادری که باز میشه طبق شماره 1 روی درایو c کلیک راست طبق شماره 2 گزینه مورد نظر انتخاب کنید

بعددرکادری که باز میشه درقسمت شماره 3 اونمقدار فضایی رو که میخواین برای نصب xp بکارببرین انتخاب کنید درقسمت شماره 4 هم مابقی فضا رو برای درایو ویندوز 7 بزارین

بعدشم روی اون پارتیشن جدید که ساخته میشه کلیک راست طبق شکل گزینه مورد نظرانتخاب کنید بعدشم درکادری که باز میشه طبق ویزارد پیش برین فقط کافیه که Next بزنید

بعد ویندوز xp داخل این پارتیشن جدید نصب کنید بعد که نصب xp به پایان رسید احتمالش هست ارور Error loading Operating System دریافت کنید که باید dvd ویندوز 7 داخل دستگاه بزارین بصورت بوت بالا بیاین بعدش هم داخل کادراول کلیدهای shift + f10 همزمان فشار بدین درکادری که بازمیشه این دستورات پایین بترتیب اونجا وارد کنید برای هرکدوم هم جدا اینتربزنید

بعد همین پنجره رو ببنیدین سیستم که ریست شد بالا که اومد برنامه Net Framework 2.0 رو باید داخل ویندوز xp نصب کنید بعدشم برنامه EasyBCD رو که لینک جفت پایین قراردادم چون بعد ازنصب ویندوز xp به احتمال زیاد منوی بوت 7 ناپدید شود بعدشم طبق شماره 9 همون فروم که بصورت تصویر توضیح داده شده پیش برین.

Net Framework 2.0 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EasyBCD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

salar79
18-11-2012, 16:25
سلام
منظورت از نصب ايکس​پي داخل سون چيه؟ مي​خواي بصورت ويندوز مجازي نصبش کني يا در کنار ويندوز بصورت دوال​بوت؟
روش کتابي ديگه چيه؟

در کنای ویندوز سون

payan_zaman
21-11-2012, 12:04
با سلام

بهترین کار استفاده از Winxpmode هست برنامش هم رایگان هست از سایت مایکروسافت می گیری ویندوز XP رو در کنار ویندوز 7 برات اجرا می کنه