PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پیاده سازی کامپیوتر پایه (موریس مانو) با زبان VHDL

hamed29
16-11-2012, 21:41
سلام؛ واسه درس معماری کامپیوتر یه پروژه دارم که باید کامپیوتر پایه مانو رو با VHDL پیاده سازی کنم.
از عزیزان خواهش میکنم کمک کنند.
با 3پاس فراوان

hamed29
20-11-2012, 12:43
کسی نیست به داد ما برسه؟
اسپم نیست جان شما، فقط میخوام تاپیک بیاد بالا توی دید، شاید کسی دید و به داد ما رسید!:sq_6:

hamed29
01-12-2012, 21:02
قسمت اصلی پروژه نوشتن کد دیتا پس (data pass) می باشد.

mad86
02-12-2012, 01:15
کار خیلی قشنگیه...اما اسمشو نباید گذاشت کامپیوتر
وقتی میگید کامپیوتر چیزی که بذهن میرسه از یک سی دی رام مادربرد و...تا یک هارد و تمام تشکیلاتش تو ذهن میاد که مسلما قادر به پیاده سازی همه اون نیستیم!....احتمالا منظورتون یک میکروپروسسور یا cpu پایه هست..که اون هم باید بگید خوب با چه باس داده چندبیتی..چه دستورالعمل هایی مد نظرتونه...چه معماری و..بهرحال همه جورش از یک cpu خیلی ساده 4بیتی تا یکی از قوی ترین cpu ها مثل میکروبلیز تو نت هست

من توصیه میکنم از نوشتن یک کد خیلی ساده مثل نوشتن برنامه یک full adder شروع کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد واحدهایی دیگه رو مجموعه ای چندین شیفت رجیستر و لچ و...بهش اضافه کنید که عملیات های معروف fetch decode excute رو انجام بده

اگر هم در vhdl حرفه ای هستید و بدنبال یک پروسسور بسیار پیشرفته و...خوب میتونید برید سراغ پروسسروهای پیشرفته میکروبلیز در xilinx و...که با fpga ها پیاده سازی و میشه ساخت

hamed29
02-12-2012, 12:01
چیزی که باید طراحی کنیم دیتا پس کامپیوتر پایه کتاب موریس مانو هست.
اصلاً از vhdl چیزی بلد نیستم!

hamed29
07-12-2012, 21:46
از سایت زاگرس الکترونیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) چند تا فایل دانلود کردم نمیدونم به درد میخوره یا نه!
راستش هیچی از vhdl هالیم نیست!

البته برای دانلود باید عضو شد!

cpu موریس مانو + توضیحات کامپیوتر پایه موریس مانو + برنامه های کامپیوتر پایه موریس مانو :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mad86
08-12-2012, 23:05
اگر مدار منطقی و معماری در حد همین موریس مانو بلد باشید VHDL براتون واقعا کار خاصی نداره....مطمئنا شما کمی سرچ کنید آموزش های زیادی رایگان وعالی تو اینترنت هست
برای شروع هم با یک مدار ساده CPLD از شرکت xilinx شروع کنید و با Xilinx ISE کامپایل و پروگرام کنید ، پروگرامر هم با پورت پرینتره که میتونید راحت بسازید

این که لینک دادید من که نتونستم دانلود کنم
اما ازونجا که با پروتئوسه احتمالا با اسمبلی باشه ..برای شبیه سازی هیچ فرقی نداره مهم اینه که فرایند و عملیات یک پروسسور ساده رو بتونیم شبیه سازی کنیم و مسلط بشید ....