PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند تا از دکمه های کیبورد نوت بوک من کار نمی کنه !

mahramasrar2
15-11-2012, 16:11
سلام دوستان
یه نوت بوک قدیمی دست دوم خریدم اما چند تا از دکمه های کیبوردش کار نمی کنه
مهمترین دکمه ها دکمه های اینتر و F2 است اف 2 برای ورود به بایوس این نوت بوک است
از بدبختی هر روز تاریخش بر میگرده به 1998 و ویندوز موقع بوت قبل از صفحه welcome گیر می کنه ومدتها باید صبر کنم تا بیاد بالا :sq_6:
بنابراین مجبورم یک کیبورد دیگه به نوت بوک وصل کنم و تاریخ بایوس رو دوباره تنظیم کنم تا بیاد بالا (جالبه که مشکلش فقط تاریخه )

حالا سئوال=
آیا به غیر از وصل کردن یک کیبورد دیگه و یا تعویض و یا تعمیر باطری بایوس( نوت بوکه و این کار خیلی سخت و پر هزینه است احتمالا)
راه دیگه ای بلدید؟
آیا می تونید بگید چطور جای دکمه های اساسی اینتر و F2 را با دکمه های دیگه عوض کنم؟:sq_8:

EXTREME
15-11-2012, 16:26
ممکنه تلق زیر کیبورد مشکل پیدا کرده باشه اگه اونا سالم باشه مشکل از برده

دکمه ورود به بایوس رو فکر نکنم بتونید تغییر بدین و مثلا بزارین رو یک دکمه دیگه

mahramasrar2
15-11-2012, 18:01
منظورم از تغییر دکمه های کیبورد این نیست که دکمه ها را بکنیم و جایشان دکمه جدید بگذاریم منظورم نرم افزاری است یعنی دکمه جدید به جایشان تعریف کنیم
یعنی یک دکمه دیگر کیبورد رو بزنیم تا مثلا به جای اینتر عمل کند !
ظاهرا این وظیفه از عهده برنامه های keyboard layout editors بر می آید گرچه من کار این برنامه ها رو بلد نیستم ومعلوم نیست چطوری کار می کنند
مثل لینک زیر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کسی از دوستان تجربه مشابهی داشته؟
البته برنامه باید تحت بوت و قبل از بوت شدن ویندوز هم کار کند !

EXTREME
15-11-2012, 18:06
منظورم از تغییر دکمه های کیبورد این نیست که دکمه ها را بکنیم و جایشان دکمه جدید بگذاریم منظورم نرم افزاری است یعنی دکمه جدید به جایشان تعریف کنیم
یعنی یک دکمه دیگر کیبورد رو بزنیم تا مثلا به جای اینتر عمل کند !
ظاهرا این وظیفه از عهده برنامه های keyboard layout editors بر می آید گرچه من کار این برنامه ها رو بلد نیستم ومعلوم نیست چطوری کار می کنند
مثل لینک زیر
[[]url][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/url]

کسی از دوستان تجربه مشابهی داشته؟
البته برنامه باید تحت بوت و قبل از بوت شدن ویندوز هم کار کند !

فهمیدم منظورتون رو منم منظورم نرم افزاری بود برای ورود به بایوس من گفتم بعید میدونم به طور نرم افزار ی بشه اینکارو کرد و دکمشو تغییر داد ولی برای ویندوز که بخواین دکمه های میانبر رو تغییر داد نرم افزار است اسمشو یادم نیست یک سرچ گوگل بکنید میتونید پیدا کنید

این نرم افزاری هم معرفی کردین خوبه ولی من باهاش کار نکردم