PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش شدن كامپيوتر

zivar
14-11-2012, 13:41
سلام دوستان
چند وقت پيش كامپيوتر برادر زادهام را پيش من آوردند كه تعمير كنم منتها من يكم تو سخت افزار مشكل دارم .و مشكل كامپيوتر اين هست كه هر وقت روشن مي كنم بعد از 3 ثانيه يك بوق بلند مي زنه و خاموش مي شه ، البته من فكر مي كنم از مادربرد هست ولي پاور و رم و گرافيك و cpu را چك كردم و سالم هستند
اميدوارم با كمك شما قبل از اينكه مجبور بشم بدم تعميرگاه بتونم درست كنم

EXTREME
14-11-2012, 14:32
با برداشتن باتری مین بایوس مین رو دیفالت کنید و با یک باتری مین دیگه تست کنید
اگه با یک پاور دیگه تست شده دمای قطعات مثل سی پی یو و گرافیک رو چک کنید اگه دمای قطعات مناسب بود مشکل از مین است که میتونه از سوختن یکی از چیپ ها یا بالا بودن دمای یکی از چیپ ها باشه یا خرابی در چیپ i/o و چیپ جنوبی
برای تست کابل atx رو بکشین و سیستم رو روشن کنید ببینید سیستم خاموش میشه یا نه اگه خاموش نشد مدار تغذیه مین میتونه مشکل داشته باشه

همچنین گرافیک رو دربیارین و روشن کنید ببینید سیستم خاموش میشه یا نه

zivar
14-11-2012, 17:44
با برداشتن باتری مین بایوس مین رو دیفالت کنید و با یک باتری مین دیگه تست کنید
اگه با یک پاور دیگه تست شده دمای قطعات مثل سی پی یو و گرافیک رو چک کنید اگه دمای قطعات مناسب بود مشکل از مین است که میتونه از سوختن یکی از چیپ ها یا بالا بودن دمای یکی از چیپ ها باشه یا خرابی در چیپ i/o و چیپ جنوبی
برای تست کابل atx رو بکشین و سیستم رو روشن کنید ببینید سیستم خاموش میشه یا نه اگه خاموش نشد مدار تغذیه مین میتونه مشکل داشته باشه

همچنین گرافیک رو دربیارین و روشن کنید ببینید سیستم خاموش میشه یا نه
دوست عزيز مگه ميشه بدون وارد شدن به setup دماي قطعات را بررسي كرد چون كامپيوتر تا روشن مي شه مهلت هيچ كاري را پيدا نمي كنم و خاموش مي شه

EXTREME
14-11-2012, 21:51
دوست عزيز مگه ميشه بدون وارد شدن به setup دماي قطعات را بررسي كرد چون كامپيوتر تا روشن مي شه مهلت هيچ كاري را پيدا نمي كنم و خاموش مي شه

مگه من گفتم بررسی کنید !
فن سی پی یو رو چک کن خمیرز بزن بهش
گفتم گرافیک رو دربیار و دوباره روشن کن ببین خاموش میشه سیستم یا نه
موراد دیگرو هم که گفتم با دقت چک کنید

zivar
15-11-2012, 10:06
خوب من با راهنمايي هايي كه شد تونستم مشكل را حل كنم و وظيفم دونستم كه هم تشكر كنم هم راه حل را بنويسم .
با در آوردن باطري و ديفالت كردن آن مشكل حل شد و من از ته دلم براي دوست عزيزي كه راهنمايي كردن آرزو كردم به هر چي كه دوست دارند برسند باز هم ممنون