PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تنظیمات ویندوز برای دانلود شبانه

Ali Angel
13-11-2012, 12:57
دوستان من میخواستم شب ها کامپیوتر روشن بذارم برای دانلود تو ساعات مشخص فقط وقتی روش میذاشتم بهد چند ساعت خودش خاموش میشه تو تنظیمات power هم رفتم و ساعت خاموش شدن رو روی حداکثر گذاشتم میخواستم کمکم کنید بگید چه تنظیماتی برای روشن ماندن کمتر آسیب دیدن سیستم باید انجام بدم؟

kor.kamel
15-11-2012, 16:23
دوستان من میخواستم شب ها کامپیوتر روشن بذارم برای دانلود تو ساعات مشخص فقط وقتی روش میذاشتم بهد چند ساعت خودش خاموش میشه تو تنظیمات power هم رفتم و ساعت خاموش شدن رو روی حداکثر گذاشتم میخواستم کمکم کنید بگید چه تنظیماتی برای روشن ماندن کمتر آسیب دیدن سیستم باید انجام بدم؟دوست عزیز، اگر می خواهید برنامه ای از اینترنت دانلود کنید بهتر است لینک آن برنامه را به دانلود منیجرها بدهید. مثلا free download managerدر لیست تنظیمات این دانلودمنیجر، سربرگی هست با عنوان time limit. در این جا می توانید ساعاتی را که می خواهید برنامه از اینترنت فایلهایتان را دانلود کند معرفی کنید مثلا از ساعت 1 نیمه شب تا 5 صبح. سپس در ویندوز به کنترل پنل رفته و در منوی power options تنظیم را روی balanced قرار داده و بعد روی گزینه change plan setting که روبروی همان گزینه balanced است کلیک کنید. در پنجره باز شده در گزینه dim to display مدت زمانی که لازم است نمایشگر روی گزینه حداکثر نور باشد را انتخاب کنید. مثلا دو دقیقه. پس از دو دقیقه نمایشگر به حالت نیمه تاریک می رود تا انرژی کمتری مصرف شود. در turn off the display مدت زمانی که می خواهید نمایشگر روشن باشد را انتخاب کنید. مثلا ده دقیقه. پس از ده دقیقه نمایشگر خاموش می شود اما سیستم همجنان روشن است. گزینه put the computer to sleep مدت زمانی است که بعد از آن سیستم به حالت خاموش یا خواب می رود. بهتر است برای دانلود شبانه این حالت را روی never یا هرگز بگزارید. در این حالت نمایشگر یا صفحه نمایش مثلا نوت بوک شما پس از دو دقیقه به حالت نیمه خاموش می رود پس از ده دقیقه خاموش می شود ولی هرگز سیستم خاموش نمی شود. در این حالت سیستم فعال است و سر ساعت مشخصی که به فری دانلود منیجر داده اید سیستم شروع به دانلود می کند و پس از دریافت نرم افزارها از اینترنت می توانید در تنظیمات فری دانلود منیجر دستور بدهید که پس از اتمام دانلودها سیتسم را خاموش کند. امیدوارم بتوانم کمکی کرده باشم.

mlk0000
16-11-2012, 00:57
می توانید از Idm هم استفاده کنید
ولی در مورد کامپیوتر یک چیز رو برات درست روشن کنم
اگر یک کامپیوتر 24 ساعته روشن باشه ضرر کمتری می بینه از کامپیوتری که در روز چندین بار روشن میشه! دلیل علمی این فرآیند هم این است که هنگامی که کامپیوتر روشن میشه یه شک ضعیف الکتریکی به اون وارد میشه که در تعداد زیاد مشکل زا است
ولی در مورد نوت بوک ها این که میگن کمتر روشن باشه درسته کا اون هم بستگی به محل کار دستگاه و کیفیت دستگاه و سیستم خنک کننده اون دستگاه داره ولی در دسکتاپ ها این مشکل وجود ندارد.

بهتر این است که:
فقط مانیتورت رو بذاری که خاموش بشه.

student_2002
16-11-2012, 11:12
می تونید از این برنامه استفاده کنید DontSleep ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تنظیمات خاصی هم نداره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]