PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 2 سوال در مورد مونتاژ عکس

behbod1
12-11-2012, 23:32
درود
دوستان من تازه کارم و در قسمت مونتاژ عکس به 2 مشکل بر خوردم که با عکس در ادامه توضیح میدم امیدوارم شما اساتید بتونید راهنمایی کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در این عکس من میخوام تصویر بدون بک گراند رو بردارم و روی عکس دیگه بزارم ولی وقتی با مجیک تولز روش کلیلک میکنم و بعد move میدم به این صورت در میاد
---------------------------------------------------------------------------------------------------
در این عکس هم میخوام نورپردازی کنم ولی میخوام شکل اون دایره شبیه به ماه بشه یعنی پرتو نور نداشته باشه باید چکار کنم؟

AriA jOhaRi
13-11-2012, 01:26
عکسها دیده نمیشن دوست عزیز

behbod1
13-11-2012, 12:54
عکس برای من باز میشد به هر حال در جای دیگه آپلود کردم
برای بزرگ کردن عکس ها هم روی عکس کلیک راست کنید و view image رو بزنید

Mohammad Yek110
13-11-2012, 14:29
سلام
در مورد سوال اولتون مشکل از انتخاب کردنتون هست
به نظر من چون بکگراندش مشکی هست اول قسمتای مشکی رو انتخاب کنید بعدش Ctrl + Shift + I رو بگیرید و بعد کپی کنید
موقع انتخاب کردن یکم دقت کنید
موفق باشید:40:

behbod1
13-11-2012, 15:38
منظورتون اینه که با مجیک روی بک گراند کلیک کنم و بعد ctrl+shift+I رو بگیرم و عکس رو move بدم روی عکس دیگه؟
من این کارو کردم کل عکس با بک گراندش برداشته شد
من میخوام قسمتی از یک عکس رو بردارم و در عکس دیگه قرار بدم با این کار که شما پیشنهاد دادید عکس با بک گراندش برداشته میشه و اون چیزی که من میخوام نمیشه

Mohammad Yek110
13-11-2012, 16:20
منظورتون اینه که با مجیک روی بک گراند کلیک کنم و بعد ctrl+shift+I رو بگیرم و عکس رو move بدم روی عکس دیگه؟
من این کارو کردم کل عکس با بک گراندش برداشته شد
من میخوام قسمتی از یک عکس رو بردارم و در عکس دیگه قرار بدم با این کار که شما پیشنهاد دادید عکس با بک گراندش برداشته میشه و اون چیزی که من میخوام نمیشه

فکر کنم مقدار حساسیت magic wand خیلی کم هست
tolerance رو کم و زیاد کنین

behbod1
13-11-2012, 17:39
مقدار حساسیت رو تغییر دادم روی 30 بود بهترین حالت برای این عکس 15 بود که خیلی بهتر شد بقیش رو هم با ابزار های دیگه درست کردم
خیلی متشکرم از شما
فقط سوال 2 مونده که اگر اونم یه راهنمایی کنید ممنون میشم.

Mohammad Yek110
13-11-2012, 17:47
برای Lens Flare :
از لایه یه کپی بگیرید و Lens Flare رو روی لایه جدید اعمال کنید
بعدش اون قسمتهای پرتو رو که نیاز ندارید با پاک کن پاک کنید

behbod1
13-11-2012, 18:02
نه میخوام با خود برنامه نورپردازی رو بدون پرتو کنم الان شبیه خورشید شده ولی میخوام شبیه ماه بشه بدون پرتو با قابلیت نورپردازی من تو یک کتاب دیدم با همین روش شبیه ماه در آورده بود ولی توضیح نداده بود چطوری اگر روشی هست که میشه بدون پرتو در آورد لطف کنید بگید.

YAHYA-PRO
13-11-2012, 19:23
در مورد عکس اولی محمد جواب داد
فقط اینو اضافه کنم چون دور تا دور سر بچه با ته رنگ سیاه قاطی شده نتیجه خوبی روی بکگراند سفید نمیگیرید مگر این که این تغییر رنگ رو اصلاح کنید
بهتره بکگراند رو همون سیاه بگیرید
در مورد سوال دوم باید از اون بیضی که محدوده تاثیر نور ور تنظیم میکنه استفاده کنی
با اون چهار تا مربع اون قدر کوچیکش کن تا وقتی فقط دایره و کمی نور دور بمونه تا شبیه ماه بشه:sq_25:

behbod1
13-11-2012, 20:01
در مورد عکس اولی محمد جواب داد
فقط اینو اضافه کنم چون دور تا دور سر بچه با ته رنگ سیاه قاطی شده نتیجه خوبی روی بکگراند سفید نمیگیرید مگر این که این تغییر رنگ رو اصلاح کنید
بهتره بکگراند رو همون سیاه بگیرید
در مورد سوال دوم باید از اون بیضی که محدوده تاثیر نور ور تنظیم میکنه استفاده کنی
با اون چهار تا مربع اون قدر کوچیکش کن تا وقتی فقط دایره و کمی نور دور بمونه تا شبیه ماه بشه:sq_25:

میشه یه عکس بزارید؟ بک گراند رو زمیمه میکنم

YAHYA-PRO
13-11-2012, 20:24
بهتره از این روش استفاده کنی و ماه درست کنی چون کلا اون روش برای ساخت ماه نیست:sq_25:

آموزش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

behbod1
13-11-2012, 21:53
میخوام علاوه بر ایجاد شکلی شبیه ماه نورپردازی هم کرده باشم یعنی روی قسمت مشخصی از عکس نور بندازه با این روش که شما معرفی کردی میشه چنین کاری کرد؟
یعنی نور هم داره؟

part gah
14-11-2012, 21:55
میخوام علاوه بر ایجاد شکلی شبیه ماه نورپردازی هم کرده باشم یعنی روی قسمت مشخصی از عکس نور بندازه با این روش که شما معرفی کردی میشه چنین کاری کرد؟
یعنی نور هم داره؟

ســـلام

بله میشه شما برای نرو پردازی روی خود تصویر روی لایه عکس برین و نور پردازی مختص اون عکس رو انجام بدین.
برای نورپدازی شکل ماه هم حتما حتما لایه مجزا بسازید و بعد شکل ماه و نرپردازی شو بسازید تا برای جابه جایی و کنترلش مشکل نداشته باشید .

salar79
18-11-2012, 21:08
سوال دوم رو بلاد نیستم ولی اولی رو درست نفهمیدم اما اگه درست فهمیده باشم جوابش اینه:
داخل نوار بالا گزینه ی فیلتر رو کمی زیاد و کم کن شاید درست بشه هر چی بیشتر دورش بیشتر محو میشه.
بدرود تا درودی دیگر.