PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا میشه مسیر درایوی که ویندوز اکس پی نصب شده را تغییر داد؟

iMan.xP
08-11-2012, 21:00
سلام دوستان من ویندوز اکس پیم روی درایو H نصب شده میخواستم تغییر نامش بدم به F آیا امکان داره ؟ ویندوز هشت هم دارم اونجا نام درایوش درسته ولی اینجا توی اکس پی به هم ریخته

saeed_136915
08-11-2012, 21:11
خیر عزیز نمیشه اسم درایو ویندوز رو عوض کرد

jafarian
09-11-2012, 13:56
برای تغییرش دو تا سایت پایین که یکی از مایکروسافت باشه به یک نوع گفتن عمل کنید اونم از طریق رجیستری به اینصورت که:20:

مرحله اول

ازطریق اکانت ادمین بالا بیاین بعدشم منوی Run اجرا کنید داخلش تایپ کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اینترکنیدبعدشم به این مسیرپایین ازرجیستری برین

ازپنجره سمت راست روی گزینه

کلیک راست گزینه Permissions انتخاب کنید بعدشم به سربرگ

برین بعدشم گزینه Administrators بصورت full control تبدیل کنید تایید اکی کنید بعدشم پنجره Regedit.exe رو ببندین بیاین بیرون

مرحله دوم

منوی Run ازنوع اجرا کنیداینسری دستور Regedit.exe رو تایپ اینترکنید داخل کادری که باز میشه به این مسیر پایین ازرجیستری برین

بعدشم داخل پنجره سمت راست این گزینه

که C مربوط میشه به اون درایو شماکه روش ویندوز نصب هست بعدم که پیداش کردین روش کلیک راست اسمش به

تغییر بدین بعدشم روی درایو D خودتون که اسمش بصورت پایین میشه

کلیک راست گزینه Rename بعدم اسمش به

تغییر بدین درمرحله آخرم روی درایو

که همون درایو C میشه اسمش به Z تغییر دادین کلیک راست اسمش به

تغییر بدین رجیستری رو ببندین سیستم ریستارت کنید اگر با اون قسمتی که گفتم به سربرگ Security برین گزینه ادمین full control کنید مشکل داشتین بگین.

How to restore the system/boot drive letter in Windows ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Change drive letter on a boot device ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

iMan.xP
09-11-2012, 16:53
من همه مراحلی که گفتین انجام دادم نام درایو رو هم از H به F تغییر دادم و درایوی هم که نامش قبلا F بود هم تغییر دادم اما الان ویندوز کامل لود میشه ولی شروع نمیشه و روی لوگوی windows xp یا همون صفحه welcome میمونه توی حالت safe mode هم رفتم به همین صورت هست حالا به نظرتون چه کار کنم از repair سی دی یا گزینه دیگه ای میشه استفاده کرد؟

saeed_136915
09-11-2012, 19:43
داداش درایو ویندوز رو نمیشه اسمشو تغییر داد. میشه ها ولی حتما ویندوز به مشکل میخوره چون کلی متغیر داخل رجیستری باید تغییر داده بشن. شما ویندوز رو ریپیر کنین شاید درست بشه

jafarian
09-11-2012, 23:53
من همه مراحلی که گفتین انجام دادم نام درایو رو هم از H به F تغییر دادم و درایوی هم که نامش قبلا F بود هم تغییر دادم اما الان ویندوز کامل لود میشه ولی شروع نمیشه و روی لوگوی windows xp یا همون صفحه welcome میمونه توی حالت safe mode هم رفتم به همین صورت هست حالا به نظرتون چه کار کنم از repair سی دی یا گزینه دیگه ای میشه استفاده کرد؟

سایت مایکروسافتم قبل ازتغییر به این مورد اشاره داشته که این مورد بصورت عادی توصیه نمیشه برای درایو خودتون انجام بدین تنها زمانی ممکن است که شمابخواین اینکار انجام بدین که حروف درایو بدون دخالت شماتغییر کرده باشه دراونصورت که باید ازاین روش استفاده کنیداگر که از یکی شما هم همین مورد باشه درضمن برای تغییر دادن اسم کلیدها باید با استفاده از Regedt32 اقدام کنید.