PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در ساخت کابینت آشپزخانه و کتابخانه کوچک(نجار ها وارد شوند)

osmaan
05-11-2012, 00:18
سلام دوستان
میخواستم از کسانی که تو نجاری تجربه دارن کمک بگیرم برای ساخت کابینت آشپزخانه و یه کتابخانه کوچک
کابینت رو دیواری میخوام باشه و جنسش ام دی اف باشه ولی نمیدونم از چه ضخامتی باشه چه میخ یا پیچی باید باشه اصلا چطور باید بهم وصل بشن

osmaan
05-11-2012, 18:17
کسی نیست؟ کمک کنه

moh72
08-11-2012, 02:04
سلام
(اول اینو بگم که اگه بدید نجار هم سریع تر کارتون را میوفته هم دردسر نداره) ولی اگه خودتون علاقه دارید بسازید:
از ام دی اف 1.7 cm استفاده کنید واسه پشتش هم از ورق 3 میل استفاده کنید از پیچ هم مخصوص ام دی اف(از این پیچایه چهارسوی سیاه به ابزار فروشا بگید میدونن) 3.5 سانتی یا 4 و واسه طبقات هم از همون پیچ ها 1 سانتیش رو استفاده کنید
+
بعضی mdf فروش ها mdf رو در هر اندازه ای که بگید میبرن تحویل میدن که فکر کنم به درد شما بخوره فقط اندازه هارو باید دقیق حساب بکنید
سوال دیگه هم داشتید بفرمایید

osmaan
08-11-2012, 18:58
سلام
برای اتصال به دیوار (کابینت دیواری) چند تا پیچ بزنم بهتره؟

moh72
09-11-2012, 12:35
برای اتصا به دیوار یه روش هست که نیاز به پیچ زدن نداره (البته داره ولی یه جور دیگه)
یه تکه ام دی اف (1.7) تقریبا به عرض 20 cm و طولش هم کمتر از عرض کابینت به صورت زاویه ی 45 از وسط ببرید حالا یکی از اینا رو به دیوار پیچ کنید یکی رو به کابینت اینطوری دیگه لازم نیست کابینت رو مسقیما به دیوار پیچ کنید
اینطوری:
شماره 2 رو به کابینت پیچ کنید دقت کنید زاوریه ی 45 درجه به سمت داخل باشه(به قسمت بالای بدنه پیچ کنید به ورق 3 میل وصل نکنید) و شماره یک رو به دیوار (قسمتی که خط چین زدم رو وصل کنید) فکر کنم دیگه خودتون متوجه بشید ایده ی کلی چیه، حالا کابینت رو بزارید رو اون قطعه ای که به دیوار وصل کردید تا به هم چفت بشن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد از اینکه کابنیتارو گذاشتید رو دیوار با پیچ به کابنت بغل دستیش وصل کنید یک پیچ کافیه
---------------------------------------------------------------------------------------
یادتون نره به دیوار رول پلاک بزنید و از پیچ مخصوص دیوار استفاده کنید
اگر امکانات ندارید میتونید این قطعه رو به نجار بگید ببره

osmaan
09-11-2012, 19:05
شرمنده متوجه نشدم

moh72
10-11-2012, 20:44
شرمنده متوجه نشدم
دیدی ابگرمکن چطوری به دیوار وصل میشه؟اول یه گیره به دیوار وصل میکنن بعد مثل قاب عکس میزارنش رو اون گیره اینجا هم مثل اونه ،
1- قطعه یک رو پیچ میکنی به دیوار (دقت کن که یک طرف هر دو قطعه 45 درجه بریده شده یکی بالاش یکی پایینش)
2- قطعه ی 2 رو هم به کابینت وصل میکنی بعد کابینتو میزاری رو اون گیره مانندی که درست کردی %
اگه بازم مشکلی بود بگید

osmaan
11-11-2012, 00:00
دیدی ابگرمکن چطوری به دیوار وصل میشه؟اول یه گیره به دیوار وصل میکنن بعد مثل قاب عکس میزارنش رو اون گیره اینجا هم مثل اونه ،
1- قطعه یک رو پیچ میکنی به دیوار (دقت کن که یک طرف هر دو قطعه 45 درجه بریده شده یکی بالاش یکی پایینش)
2- قطعه ی 2 رو هم به کابینت وصل میکنی بعد کابینتو میزاری رو اون گیره مانندی که درست کردی %
اگه بازم مشکلی بود بگید
بعد اون جایی که 45 درجه بریده رو از داخل کابینت با یه پیچ به هم وصل میکنیم؟
با همین یه پیچ وزن کابینت و وسایل داخلش رو تحمل میکنه؟

MrDevil
11-11-2012, 01:13
شما باید ستون (عرضی) پشت ( بالای ) باکس کابینت رو با این تکه ام دی اف 45 درجه کار کنید(سرتاسر ضلع افقی بالا) یعنی پشت کابینت تماما فیبر نباشه واینکه این برش 45 درجه به سمت داخل است و از بیرون معلوم نیست.
حالا تکه ای کوچکتر از طول این ستون با برش 45 درجه رو با پیچ و روپلاک به دیوار پیچ کنید و باز هم برش به سمت دیوار است. کابینت ها رو که سوار دیوار کردید با پیچ فیکس به هم وصل کنید.
میزون وصل کردن و تراز کردن کابینت ها یک کم سخته و فکر نکنم کار شما باشه. موفق باشید.

moh72
11-11-2012, 01:48
بعد اون جایی که 45 درجه بریده رو از داخل کابینت با یه پیچ به هم وصل میکنیم؟
با همین یه پیچ وزن کابینت و وسایل داخلش رو تحمل میکنه؟
کاش یه عکس داشتم ،بزار یه چیز 3 دی درست میکنم متوجه میشی

moh72
11-11-2012, 02:36
اینو درست کردم ولی موقع رندر ارور داد فقط این از این زاویه تونستم رندر بگیرم
فکر کنم دیگه اینجا معلومه الان تو شکل یک قطعه به دیوار وصله یکی به کابینت حالا فقط باید بزاریشون روی هم دیگه اینجا پیچ لازم نیست

ssass
11-11-2012, 14:22
دمت گرم. عالی بود. اگه طرح جالبی هم برا کتابخونه داری بزار تا استفاده کنیم. اگه نکته یا ترفندی هم برا ساختش داری ممنون میشم بگی.

moh72
11-11-2012, 19:19
دمت گرم. عالی بود. اگه طرح جالبی هم برا کتابخونه داری بزار تا استفاده کنیم. اگه نکته یا ترفندی هم برا ساختش داری ممنون میشم بگی.
خواهش میکنم
پس اینو متوجه شدید؟ راستی اون تخته زیاد بزرگ نباشه ها عرضش حدود 10 سانت و طولش هم یه خرده کمتر از کابینت (که از کابینت نزنه بیرون)تو شکل یه خرده بزرگ شده ولی شما کوچیک بزارید
+
کتابخونه عرضش میخواین چقدر باشه؟(بخاطر مقاومتش میپرسم)
طرح خاصی تو ذهنتون هست یا هنوز نمیدونید؟(گوگل خواستید سرچ کنید bookshelf بزنید)

osmaan
11-11-2012, 23:49
دوست عزیز بسیار کمک بزرگی کردید
فقط اینکه گفتید عرض تخته 10 سانت باشه یعنی به اندازه کابینت ربطی نداره؟

ssass
12-11-2012, 03:10
ممنون بابت راهنمایی.
می خوام واسه اتاقم یه کتابخانه و دکور بزنم. خودمم میخوام کاراشو انجام بدم به غیر از بریدن ام دی اف ها. حالا:
اگه میشه با توجه به این عکسی که گذاشتم راهنمایی کنی که چه نکاتی رو باید در ساختش رعایت کنم. هر نکته ای از خرید ام دی اف تا استفاده از یه پیچ رو که میدونی بدرد میخوره بگو.

Picture1.jpg - 47.2 Kb ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

moh72
12-11-2012, 14:56
دوست عزیز بسیار کمک بزرگی کردید
فقط اینکه گفتید عرض تخته 10 سانت باشه یعنی به اندازه کابینت ربطی نداره؟
نه عرضش 10 سانت کافیه (کابینت معمولا یه اندازه استاندارد داره) طولش هم طوری باشه که از کابینت نزنه بیرون

osmaan
12-11-2012, 23:21
اندازه استانداردش رو میدونید؟

osmaan
01-06-2013, 16:01
سلام

بعد از مدت ها که وقت نشد کابینت رو بسازم الان میخوام شروع کنم به ساختش در اندازه عرض 65 سانت ارتفاع 70 سانت و عمق 30 یا 35 سانت

جنس کابینت رو هم میخوام MDF استفاده کنم (اندازه های رو به نجار میدم تخته رو برام ببره) نواز زنی و سوراخ کاری و نصبش با خودم

حالا دوستانی که اطلاعات کافی دارن کمک کنید که چه لوازمی باید داشته باشم برای این کار

مثلا از تخته به ضخامت چقدر استفاده کنم؟
چه ابزاری برای سواراخ کاری باید بگیرم (انواع سرمته)
از چه جور پیچ هایی باید استفاده کرد؟

osmaan
02-06-2013, 18:22
کسی نیست کمک کنه؟

moh72
02-06-2013, 19:43
سلام

بعد از مدت ها که وقت نشد کابینت رو بسازم الان میخوام شروع کنم به ساختش در اندازه عرض 65 سانت ارتفاع 70 سانت و عمق 30 یا 35 سانت

جنس کابینت رو هم میخوام MDF استفاده کنم (اندازه های رو به نجار میدم تخته رو برام ببره) نواز زنی و سوراخ کاری و نصبش با خودم

حالا دوستانی که اطلاعات کافی دارن کمک کنید که چه لوازمی باید داشته باشم برای این کار

مثلا از تخته به ضخامت چقدر استفاده کنم؟
چه ابزاری برای سواراخ کاری باید بگیرم (انواع سرمته)
از چه جور پیچ هایی باید استفاده کرد؟
سلام از ورق mdf معمولی (1.6mm) استفاده کنید واسه پشتشون ورق 3mm بزنید طبقه ها میتونید از ورق 6mm استفاده کنید
یه عدد مته خزینه احتیاج دارید یه مته ی 4 ،پیچ مخصوص mdf به مقدار لازم(واسه ساختن خود کابینت 4cm واسه لولا 1cm)،لولای کابینت(گازور هم میگن)واسه هر در 2 عدد اینا یه مدل داره که ارام بسته میشه حتما از اونا بگیرید بعد دیگه یه دریل شارژی احتیاج دارید البته با دستم میشه(خیلی به سختی) ولی باز باید واسه سوراخ کردن یه دریل (شارژی یا معمولی)داشته باشید

کابیننتون فقط یه قطعست؟(فقط یه 65 در 70)

moh72
02-06-2013, 19:56
یه نکته ی خیلی مهم پیچو از پایین به بالا بزن از بغل نزن! از بغل بزنی مقاومتش کم میشه فرو میریزه

مثل این عکس بزن

طرحتم بگو چجوریه بیشتر بشه راهنمایی کرد

osmaan
04-06-2013, 11:18
سلام
یه عکس درست کردم میزارم ببین چطوره

فقط یادم رفت یه چیزی رو بکشم اونم میخوام برای مقاومت بیشتر از پایین دو تا خرپا از جنس کابینت که mdf 1.5cm درست کنم

osmaan
12-06-2013, 09:54
سلام
کسی نیست کمک کنه؟

satansilent
12-06-2013, 21:41
به نظر من این بهتره و خودتون می تونید تو خونه درستش کنید..کارایی های دیگه هم داره!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hoonar
20-06-2013, 14:34
سلام دوستان
میخواستم از کسانی که تو نجاری تجربه دارن کمک بگیرم برای ساخت کابینت آشپزخانه و یه کتابخانه کوچک
کابینت رو دیواری میخوام باشه و جنسش ام دی اف باشه ولی نمیدونم از چه ضخامتی باشه چه میخ یا پیچی باید باشه اصلا چطور باید بهم وصل بشن

بستگی به اندازه های طولی و .. داره اگر کابینت آشپزخانه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) م دی اف کار میکنی جنس کارت سنگین نیست