PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب سرنوشت ساز بین دو رشته(کمکم کنید)

fanoos1
04-11-2012, 14:45
سلام دوستان
فرض کنید شما مجبور هستنید بین دو رشته زیر یکی رو انتخاب کنید
با توجه به بازارکار و آینده دو رشته شما کدوم رو پیشنهاد میکنید؟:41:

کارشناسی ناپیوسته تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر

کارشناسی ناپیوسته شیلات(تکثیر و پرورش ابزیان)
این که چرا بین این دو رشته حالا بماند:5:
خواهشا راهنماییم کنید...

ice-man
04-11-2012, 15:34
5 سال پیش منم مشکل شما رو داشتم. یعنی میخواستم رشته ای رو انتخاب کنم که نه خودم اطلاعات زیادی در رابطه با آیندش داشتم نه بقیه زیاد ازش سر در می آوردن.
اون زمان من رفتم وبلاگ های بچه هایی که تو همون رشته درس میخوندن و با ایمیل و تلفن باهاشون صحبت کردم و اطلاعات گرفتم. بهترین کار همینه
وگرنه نمیتونی به اطلاعاتی که تو این انجمن افراد غیر آشنا و غیر متخصص میزارن اعتماد کنی و زندگی آیندتو بر اساس این اطلاعات بچینی

Agame.Arash
04-11-2012, 16:43
سلام دوستان
فرض کنید شما مجبور هستنید بین دو رشته زیر یکی رو انتخاب کنید
با توجه به بازارکار و آینده دو رشته شما کدوم رو پیشنهاد میکنید؟:41:

کارشناسی ناپیوسته تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر

کارشناسی ناپیوسته شیلات(تکثیر و پرورش ابزیان)
این که چرا بین این دو رشته حالا بماند:5:
خواهشا راهنماییم کنید...

والا با قضاوت عقل سلیم (نمی دونم با کدوم س می نویسن !)...:sq_6:
چون شما محل زندگیو رشت نوشتی پرورش شیلات می تونه آینده بهتری داشته باشه ...:sq_19:
خداییش من تا حالا اسم اولیم که گفتی نشنیدم... خوب همینم یه ملاکه...:sq_25:
دنبال چیزی برو که اسمش بیشتر رو زبون باشه...

ice-man
04-11-2012, 17:38
والا با قضاوت عقل سلیم (نمی دونم با کدوم س می نویسن !)...:sq_6:
چون شما محل زندگیو رشت نوشتی پرورش شیلات می تونه آینده بهتری داشته باشه ...:sq_19:
خداییش من تا حالا اسم اولیم که گفتی نشنیدم... خوب همینم یه ملاکه...:sq_25:

به اینم نیست که سر زبون باشه.
مثلا شما تا به حال اسم رشته مهندسی دریا شاخه دریانوردی رو که بورسیه شرکت ملی نفتکش ایران باشه شنیدید (البته جدیدا اسمش زیاد تو اخبار میاد اون موقع ها تحریم نبودیم کسی زیاد نشنیده بود)
90 درصد نمیدونن چی هست؟ ولی 5 سال پیش همونطور که در پست قبلیم گفتم تحقیق کردم و وارد شدم و الان هم راضی هستم
به نظرم احتمال کار پیدا کردن تو رشته هایی که ملت زیاد ازش سر در نمیارن بیشتره، چون رقابت کمتره و کمتر کسی واردش میشه.
البته یه سری از همین رشته های بی نام و نشان هم هست که اصلا بازار کار نداره یعنی تو ایران از این رشته استفاده نمیشه که خوب معلومه نباید رفت.

mahmoodtaker
05-11-2012, 14:48
د همین ملاک انتخاب رشته خیلیا هست که باعث شده رشته های زیادی مثل کامپیوتر،برق،عمران و ... فارق التحصیلاش از نیاز جامعه بیشتر بشه!
به نظر من هم شیلات نسبت به گیاهان دارویی خیلی بهتره

mahmoodtaker
08-11-2012, 14:24
سلام از یکی از دوستان که مهندس کشاورزی هست درباره بازار کار رشته گیاهان دارویی ازش پرسیدم این طوری جواب داد.../
در مورد گیاهان دارویی، باید خدمتتون عرض کنم بازار کار داره خوبشم داره.الان به نسبت خیلی داره خوب پیش میره داروهای گیاهی و بازارش در کشور.
شما میتونید بعنوان کارشناس توی برخی ارگانها مشغول به کار بشید..
البته اینو خدمتتون عرض کنم که با مدرک فوق لیسانس هم میتونید توی برخی مراکز از جمله علمی کاربردی تدریس کنید بعنوان استاد.

ولی گفت بجز تهران تو بقیه استان ها فعلا بازار کار جالبی نداره

sharafpour
18-01-2013, 11:30
سلام هر دو تا رشته که اسمشون رو نوشتید خوبه.مخصوصا در جایی که شما زندگی می کنید.یکی از دوستانموندر شمال کارخونه تولید مواد دارویی از گیاهان دارویی رو داره و خیلی کارش درآمد زاست.در مورد شیلات هم حق با دوستمون هست.Agame.Arash ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])