PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونگی حداکثر فشرده سازی با Winrar

omid-p30
03-11-2012, 00:37
سلام.

من یه فولدر 270 مگابایتی رو با winrar وقتی فشرده میکنم فقط 23 مگ ازش کم میکنه. نوع فشرده سازی رو هم روی best قرار میدم.

یعنی این کل خاصیت فشرده سازی winrar هست ؟

بعضی فایل های فشرده رو دیدم ک خیلی بیشتر از این ها فشرده شدند. حتی نصف.

چطور میشه این کار رو کرد ؟

ممنون.

EXTREME
03-11-2012, 01:22
سلام.

من یه فولدر 270 مگابایتی رو با winrar وقتی فشرده میکنم فقط 23 مگ ازش کم میکنه. نوع فشرده سازی رو هم روی best قرار میدم.

یعنی این کل خاصیت فشرده سازی winrar هست ؟

بعضی فایل های فشرده رو دیدم ک خیلی بیشتر از این ها فشرده شدند. حتی نصف.

چطور میشه این کار رو کرد ؟

ممنون.

بستگی داره که اون فایل چقدر بیت تکراری داشته باشه
با نرم افزار kgb هم تست کردین ؟

Ghaioom
03-11-2012, 07:23
همه چیزا رو با وین رار که فشرده نمیکنن! فک کنم یکی از نرم افزارها اسمش uharc بود.
ولی بازی blackbox رو خیلی فشرده میکنن. شاید با نرم افزارهای مخصوصه!

Dreamsss2011
03-11-2012, 22:59
سلام دوست گرامی فشرده سازی برای هر نوع فرمتی متفاوت هست در واقع همه فایل ها به صورت یک فایل فشرده هستند ولی بشکل ها و ریتم های گوناگون مثلاً نرم افزارهایی که فرمتشون exe هست با فرمت هایی که خودشون فشرده هستند مثل msi بیشتر فشرده میشن که اگر دقت کنین در هنگام اجرای فایل اول آنپکینگ میشن بعد فایل اصلی ستاپ اجرا میشه . که مثلاً یک فایل 90 مگ در موقع نصب یا آنپک میشه 400 مگ یا بیشتر . خلاصه اینکه در فشرده سازی شما باید نوع فرمت هارو مشخص کنین تا بدونین چقدر قابلیت کم شدن حجم رو داره مثل فرمت فیلم mkv که در بین فرمت هایی ویدیویی دارای بیشترین فشرده سازی هست و بدون افت کیفیت .مثال در یک انجمن دوستان فایل 5 مگی رو معرفی کردند که 3 نسخه ویندوز xp در اون وجود داشت اما اجرا نمی شدن و البته اکسترکتش خیلی خیلی طولانی هست که با نرم افزار kgb این فشرده سازی انجام شده بود این نرم افزار بیشترین توان رو در فشرده سازی دار ولی بقیه بر اساس قوانین اینکار رو می کنن.موفق باشید.

Master Root
04-11-2012, 10:38
پیشنهاد من اینه که از نرم افزار رایگان و بسیار قوی 7zip استفاده کنید که حجم فایل شما را تا حد بسیار زیادی پایین میاره چون از الگوریتم فشرده سازی خوبی استفاده میکنه مخصوصا اگر با فرمت 7 zip فشرده کنید.

shahram.sh
08-11-2012, 00:24
دوست عزيز ، تمامي نرم افزارهاي فشرده سازي تقريبا ار الگوريتمهاي يكسان استفاده ميكنن و فايلهاي متني (txt) بيشترين قابليت فشرده شدن را دارند .

A M ! N
08-11-2012, 00:30
بهترین حالتش اینه ، روی حالت Best بزارین، تیک Lock Archive رو فعال کنید ، تیک Solid Archive رو هم فعال کنید. فرمت هم Rar باشه.
فایلهای ویدئویی مث avi رو خیلی خوب میشه کمپرس کرد با این روش.