PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گرافیک یا CPU

alexjojo
02-11-2012, 15:27
من اول یه cpu intel 2 duo core e 4600 2.4 ghz داشتم که با اور کلاک تونستم فرکانس اون رو 3.0 ghz برسون و تونستم بازی fifa 2013 رو با تنضیمات بالا (high) بودن لگ و گیر کزدن بازی کنم با گرافیک 5450 ati بازی کردم و چون سیستم پایدار نبود و صفحه Blue screen می امد ( البته یک ساعت بازی کردن) مجبور شدم یه cpu pentium dual-
core e5700 3.0 ghz بگیرم که داشتن این cpu و با فرکانس بالا و با همان گرافیک در پایین ترین تنظیمات بازی (Low) دارای لگ و تیک زدن می باشد

در ضمن جدید ترین نسخه داریکس و آخرین نسخه داریور کارت گرافیک را نصب کردم
واقعا می خواستم بودنم مشکل از کجاست که داره دیونم می کنه و هیچ راه منطقی هم نمیبینم بدونم مشکل از کجاست

مشخصات سیستم Ram : 3G
مادر بورد گیگابایت Socket 775 - GA-P31-S3G
Power : Green 330watt GP 330A

EXTREME
02-11-2012, 15:54
من اول یه cpu intel 2 duo core e 4600 2.4 ghz داشتم که با اور کلاک تونستم فرکانس اون رو 3.0 ghz برسون و تونستم بازی fifa 2013 رو با تنضیمات بالا (high) بودن لگ و گیر کزدن بازی کنم با گرافیک 5450 ati بازی کردم و چون سیستم پایدار نبود و صفحه Blue screen می امد ( البته یک ساعت بازی کردن) مجبور شدم یه cpu pentium dual-
core e5700 3.0 ghz بگیرم که داشتن این cpu و با فرکانس بالا و با همان گرافیک در پایین ترین تنظیمات بازی (Low) دارای لگ و تیک زدن می باشد

در ضمن جدید ترین نسخه داریکس و آخرین نسخه داریور کارت گرافیک را نصب کردم
واقعا می خواستم بودنم مشکل از کجاست که داره دیونم می کنه و هیچ راه منطقی هم نمیبینم بدونم مشکل از کجاست

مشخصات سیستم Ram : 3G
مادر بورد گیگابایت Socket 775 - GA-P31-S3G
Power : Green 330watt GP 330A

شما سی پی یو ی جدید گذاشتین حتما باید ویندوز رو عوض کنید وگرنه ویندوز بوت نمیشه با بلواسکرین است یا ریست شدن یا بوت میشه سرعت کمه
همچنین شما باید بایوس مین رو به ورزن f6 آپدیت کنید

alexjojo
02-11-2012, 16:23
شما سی پی یو ی جدید گذاشتین حتما باید ویندوز رو عوض کنید وگرنه ویندوز بوت نمیشه با بلواسکرین است یا ریست شدن یا بوت میشه سرعت کمه
همچنین شما باید بایوس مین رو به ورزن f6 آپدیت کنید

ممنون
ویندوز عوض کردم یه ویندوز 32 بیتی 7 گذاشتم ولی با کندی نصب شد اما چطور باید بایوس مین رو به ورژن f6 ببرم؟؟؟ با این حرکت مشکلم حل میشه؟؟؟

EXTREME
02-11-2012, 16:30
ممنون
ویندوز عوض کردم یه ویندوز 32 بیتی 7 گذاشتم ولی با کندی نصب شد اما چطور باید بایوس مین رو به ورژن f6 ببرم؟؟؟ با این حرکت مشکلم حل میشه؟؟؟

سی پی یو 64 بیتی است چرا ویندوز 64 بیتی نمیریزین ؟
ممکنه موثر باشه اینکار
از طریق نرم افزار bios@ بایوس مین رو آپدیت کنید ابتدا برین سایت مینتون فایل بایوس رو دانلود کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از سرور آسیا بگیرید
بعد با نرم افزار bios@ اول از همه یک بکاپ از بایوس تهیه کنید
سپس با گزینه ی update from file فایل بایوس رو که هم اسم مین است brows کنید و بایوس آپدیت میشه
آنتی ویروس و فایروال غیرفعال است

alexjojo
02-11-2012, 16:40
سی پی یو 64 بیتی است چرا ویندوز 64 بیتی نمیریزین ؟
ممکنه موثر باشه اینکار
از طریق نرم افزار bios@ بایوس مین رو آپدیت کنید ابتدا برین سایت مینتون فایل بایوس رو دانلود کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از سرور آسیا بگیرید
بعد با نرم افزار bios@ اول از همه یک بکاپ از بایوس تهیه کنید
سپس با گزینه ی update from file فایل بایوس رو که هم اسم مین است brows کنید و بایوس آپدیت میشه
آنتی ویروس و فایروال غیرفعال است

آپدیت رو دانلود کردم نرم افزار bios@ رو از کجا گیر بیارم تو گوگل که پیدا نکردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

EXTREME
02-11-2012, 16:46
از همون سایت گیگابایت در بخش utility میتونید آخرین ورژنشو دانلود کنید

alexjojo
02-11-2012, 17:25
خوب همه اینکار را رو انجام دادم ماردربورد به F6 تغییر کرد طبق چیزی که برنامه نوشته ولی بازم هیچ تغییری احساس نکردم تورو خدا بگید مشکل از کجاست خودتون هم میدونید 1 ماه تمام درگیرشم

EXTREME
02-11-2012, 17:31
خوب همه اینکار را رو انجام دادم ماردربورد به F6 تغییر کرد طبق چیزی که برنامه نوشته ولی بازم هیچ تغییری احساس نکردم تورو خدا بگید مشکل از کجاست خودتون هم میدونید 1 ماه تمام درگیرشم

شما با سی پی یو ی قبلیتون این نوع مشکل رو نداشتین ؟
با سی پی یو جدید اینطور شده ؟
الان مشکلتون چیه کلا ؟ کمبود سرعت دارین ؟

alexjojo
02-11-2012, 17:42
شما با سی پی یو ی قبلیتون این نوع مشکل رو نداشتین ؟
با سی پی یو جدید اینطور شده ؟
الان مشکلتون چیه کلا ؟ کمبود سرعت دارین ؟
با سی پی یو قبلیم در حالت اورکلاک که فرکانس به 3.0 رسید و با همین گرافیکی که دارم هیچ مشکلی در اجرای بازی نداشتم الان cpu جدیدم از cpu قبلیم قویتره فرکانسشم 3.0 هست و با همون گرافیک قبلیم مشکل لگ یا تیک تو بازی رو دارم اونم در حالت تنظیمات low کارت گرافیک ولی با cpu قبلیم در حالت اورکلاک و در حالت high تیک یا لگ خیلی خفیف داشتم

EXTREME
02-11-2012, 17:47
با سی پی یو قبلیم در حالت اورکلاک که فرکانس به 3.0 رسید و با همین گرافیکی که دارم هیچ مشکلی در اجرای بازی نداشتم الان cpu جدیدم از cpu قبلیم قویتره فرکانسشم 3.0 هست و با همون گرافیک قبلیم مشکل لگ یا تیک تو بازی رو دارم اونم در حالت تنظیمات low کارت گرافیک ولی با cpu قبلیم در حالت اورکلاک و در حالت high تیک یا لگ خیلی خفیف داشتم

در کار ویندوز و قسمت های دیگه هم مشکل دارین ؟
بایوس مین رو دیفالت کنید بعد از آپدیت بایوس
من بهتون گفتم اونموقع شما گرافیک رو ارتقا بدین بهتره همون سی پی یو رو نگه میداشتین یا یک گرافیک بهتر و گفتم توی بازی گرافیک تاثیرش بیشتره شما بهترین سی پی یو رو هم رو این سیستم بزارین بازم فریم نمیگیرین تو بازی به دلیل گرافیک

alexjojo
02-11-2012, 18:36
در کار ویندوز و قسمت های دیگه هم مشکل دارین ؟
بایوس مین رو دیفالت کنید بعد از آپدیت بایوس
من بهتون گفتم اونموقع شما گرافیک رو ارتقا بدین بهتره همون سی پی یو رو نگه میداشتین یا یک گرافیک بهتر و گفتم توی بازی گرافیک تاثیرش بیشتره شما بهترین سی پی یو رو هم رو این سیستم بزارین بازم فریم نمیگیرین تو بازی به دلیل گرافیک

نه در کار با ویندوز مشکلی ندارم فقط بازی
قصد خرید گرافیک رو هم دارم آخه به شک افتادم وقتی دیدم cpu 2.4 من با اور کلاک به 3.0 رسید و همین بازی رو با همین گرافیک تو حالت high انجام دادم و اصلا لگ ندشت گفتم شاید از cpu باشه واسه همینم این بحث ها پیش اومد حالا میخوام بدونم این cpu جدیدم از cpu قدیمم e4600 ضعیف تره که همچین مشکلی دارم؟؟ (لعنت به گرانی)

EXTREME
02-11-2012, 19:31
لگ تو بازی همونطور که گفتم علاوه بر بازی و درایور گرافیک و ویندوز و ویروس میتونه از دما باشه که دمای قطعات شما فکر کنم مناسب بود
هارد و ضعیف بودن پاور
یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید اینجا
قبل از بازی پروسس های اضافرو ببندید و به نظر من یک بار دیگه ببرید رو نصب ویندوز سون 64 بیتی

alexjojo
04-11-2012, 23:50
لگ تو بازی همونطور که گفتم علاوه بر بازی و درایور گرافیک و ویندوز و ویروس میتونه از دما باشه که دمای قطعات شما فکر کنم مناسب بود
هارد و ضعیف بودن پاور
یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید اینجا
قبل از بازی پروسس های اضافرو ببندید و به نظر من یک بار دیگه ببرید رو نصب ویندوز سون 64 بیتی

بازم از شما ممنون من رفتم یه گرافیک 630 GT 2GIG گرفتم بازم تو بازی لگ درام دیگه می خوام بدونم مشکا از کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟

EXTREME
05-11-2012, 00:47
بازم از شما ممنون من رفتم یه گرافیک 630 GT 2GIG گرفتم بازم تو بازی لگ درام دیگه می خوام بدونم مشکا از کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟

رفتین خریدین ؟ من گفتم قبلش تست کنید !
شما تو همه بازی ها لگ دارین ؟

alexjojo
05-11-2012, 00:51
رفتین خریدین ؟ من گفتم قبلش تست کنید !
شما تو همه بازی ها لگ دارین ؟

بیشتر بازیها دارم ولی از قبل بهتره

alexjojo
05-11-2012, 00:54
اینم عکس از تب health:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
05-11-2012, 01:01
این ارور هارد باعث ایجاد لگ در بازی ها نمیشه
نرم افزار fraps رو دانلود کن و حین بازی ببین فریم ها چقدر است و بگو

alexjojo
05-11-2012, 01:39
این ارور هارد باعث ایجاد لگ در بازی ها نمیشه
نرم افزار fraps رو دانلود کن و حین بازی ببین فریم ها چقدر است و بگو

فریم بین 37 تا 44 هست بعضی وقتها هم تا50 میرسه

وقتی که تو اجرای بازی فریم رو رو 30fps قفل میکنم بازی روون تر اجرا میشه

EXTREME
05-11-2012, 09:21
فریم بین 37 تا 44 هست بعضی وقتها هم تا50 میرسه

وقتی که تو اجرای بازی فریم رو رو 30fps قفل میکنم بازی روون تر اجرا میشه

یعنی در فریم 50 تا لگ بوجود میاد ؟

alexjojo
05-11-2012, 13:17
یعنی در فریم 50 تا لگ بوجود میاد ؟

وقتی تنظیمات رو high قرار میگیره فریم بازی رو 60 میره یعنی از 62 بیشتر نمیشه تا پایان بازی ولی بشتر مواقع رو 60 ثابته ولی وقتی فریم روی 58 یا 57 میره لگ تو بازی به وجود میاد

یه سوال دیگه داشتم: رو سی دی و جعبه کارت گرافیک نوشته:
msi afterburner up to 85% overclocking capability
و
Supersonic Sled Configuration
اینا یعنی چی؟؟

EXTREME
05-11-2012, 14:05
وقتی تنظیمات رو high قرار میگیره فریم بازی رو 60 میره یعنی از 62 بیشتر نمیشه تا پایان بازی ولی بشتر مواقع رو 60 ثابته ولی وقتی فریم روی 58 یا 57 میره لگ تو بازی به وجود میاد

یه سوال دیگه داشتم: رو سی دی و جعبه کارت گرافیک نوشته:
msi afterburner up to 85% overclocking capability
و
Supersonic Sled Configuration
اینا یعنی چی؟؟

با نرم افزار msi after burner میتونید اورکلاک کنید گرافیک رو
فریم خوبه نباید تو این فریم لگ باشه یا مشکل از بازیه یا از سیستم خودتون ویندوز - ویروس درایور گرافیک دما پاور هارد و.....
هارد رو یک دور دیفرگمنت کنید
درایور آپدیت باشه ویندوز سالم باشه ویروسی نباشه سیستم
با یک پاور قوی تر تست کنید

alexjojo
05-11-2012, 15:38
با نرم افزار msi after burner میتونید اورکلاک کنید گرافیک رو
فریم خوبه نباید تو این فریم لگ باشه یا مشکل از بازیه یا از سیستم خودتون ویندوز - ویروس درایور گرافیک دما پاور هارد و.....
هارد رو یک دور دیفرگمنت کنید
درایور آپدیت باشه ویندوز سالم باشه ویروسی نباشه سیستم
با یک پاور قوی تر تست کنید

یه چیز دیگه : clock speed سی پی یو من 3.0ghz هست ولی گجت ویندوز نشون میده 1200mhz چرا؟؟ وقتی بایوس رو آپدیت کردم 3.0ghz بود الان شده 1.2 ghz با اینکه تو بایوس سیوش کردم مگه میشه واسه خودش بیاد رو فرکانس پایین تر؟؟

الان یه چیز دیگه فهمیدم وقتی امروز صبح تو بازی بودم فریم ریت از 60 تا بیشتر نبود و بازی لگ نداشت ولی حالا رفتم تو بازی و فریم ریت من 31 شده و بازی لگ داره دلیلش چیه؟؟؟

EXTREME
05-11-2012, 21:10
یه چیز دیگه : clock speed سی پی یو من 3.0ghz هست ولی گجت ویندوز نشون میده 1200mhz چرا؟؟ وقتی بایوس رو آپدیت کردم 3.0ghz بود الان شده 1.2 ghz با اینکه تو بایوس سیوش کردم مگه میشه واسه خودش بیاد رو فرکانس پایین تر؟؟

الان یه چیز دیگه فهمیدم وقتی امروز صبح تو بازی بودم فریم ریت از 60 تا بیشتر نبود و بازی لگ نداشت ولی حالا رفتم تو بازی و فریم ریت من 31 شده و بازی لگ داره دلیلش چیه؟؟؟

اون در زمان بیکاری ضریب سی پی یو کم میشه برای مصرف کمتر
الان سی پی یو رو تحت فشار بزارین در cpu-z کلاک بالا نمیره ؟

alexjojo
05-11-2012, 22:43
اون در زمان بیکاری ضریب سی پی یو کم میشه برای مصرف کمتر
الان سی پی یو رو تحت فشار بزارین در cpu-z کلاک بالا نمیره ؟

درسته کلاک بالا میره

ولی در مورد سوال قبلی فهمیدم که اگه فریم ریت تو بازی 60 تا ثابت باشه مشکلی پیش نمیاد ولی واسه من 31 ثابته

EXTREME
05-11-2012, 23:35
درسته کلاک بالا میره

ولی در مورد سوال قبلی فهمیدم که اگه فریم ریت تو بازی 60 تا ثابت باشه مشکلی پیش نمیاد ولی واسه من 31 ثابته

خوب بستگی به بازی داره
تنظیمات گرافیکی بازی رو کم کنید ببینید فریم ریت زیاد میشه یا نه

alexjojo
06-11-2012, 02:00
خوب بستگی به بازی داره
تنظیمات گرافیکی بازی رو کم کنید ببینید فریم ریت زیاد میشه یا نه

نه همون شکلی میمونه و وقتی فرم ریت پایین میاد یه صدایی شبیه سوت میده