PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تبدیل MBR به GPT

hosein_haq
02-11-2012, 00:38
سلام من امروز قصد نصب ویندوز 8 داشتم که با مشکل مواجه شدم.
میگه دیسکت باید GPT باشه . حالا چی جوری تبدیلش کنم. C رو فرمت کردم.لپتاپم لنوو Z580. دو تا پارتیشن پر دارم دو تا خالی که یه دونش C هست. لطفا کمکم کنید

EXTREME
02-11-2012, 00:56
سلام من امروز قصد نصب ویندوز 8 داشتم که با مشکل مواجه شدم.
میگه دیسکت باید GPT باشه . حالا چی جوری تبدیلش کنم. C رو فرمت کردم.لپتاپم لنوو Z580. دو تا پارتیشن پر دارم دو تا خالی که یه دونش C هست. لطفا کمکم کنید

الان این اخطار رو موقع نصب ویندوز میگه یا در ویندوز این مشکل است ؟

hosein_haq
02-11-2012, 10:10
اصلا میگه تو دیسک mbr نمیشه نصب کرد باید gpt باشه تا نصب بشه.جایی که باید پارتیشن ویندوز رو برای نصب ویندوز انتخاب کنیم این اخطار رو میده . بعد از مرحله انتخاب زبان.

EXTREME
02-11-2012, 11:06
اصلا میگه تو دیسک mbr نمیشه نصب کرد باید gpt باشه تا نصب بشه.جایی که باید پارتیشن ویندوز رو برای نصب ویندوز انتخاب کنیم این اخطار رو میده . بعد از مرحله انتخاب زبان.

برای اینکار باید کلا پارتیشن های هارد و mbr رو پاک کنید بعد بیان به جای اینکه mbr درست کنید gpt درست کنید و دوباره پارتیشن بندی کنید
شما یک کار بکنید ویندوز سون نصب کنید و با نرم افزار paragon partion غیر از درایو ویندوز بقیه پارتیشن هارو به logical کانورت کنید بعد ببرید رو نصب ویندوز 8 ببینید بازم مشکل بوجود میاد یا نه
اگه نشد از اطلاعات باید بکاپ بگیرید کل پارتیشن و mbr رو باید پاک کنید و یک gpt بسازید و دوباره پارتیشن بندی کنید پارتیشن بندی که در نصب میتونید انجام بدین
ولی برای اون کار و ایجاد یک gpt باید هارد رو به یک سیستمی که هارد داره بزنید و انجام بدین

hosein_haq
02-11-2012, 11:28
بوتیبل این برنامه رو دارم.نمیشه 7 نصب نکنم ؟
اگه کانورت کنم اطلاعاتشون از بین نمیره؟

hosein_haq
02-11-2012, 11:36
میشه بگید اینا دقیقا چین؟ چیکار میکنن؟

EXTREME
02-11-2012, 12:10
میشه بگید اینا دقیقا چین؟ چیکار میکنن؟

آره با بوتیبلش میتونید کار کنید نه در این کانورت به اطلاعات آسیب نمیرسه من چندین بار اینکارو کردم به اطلاعات آسیب نرسیده ولی از اطلاعات یک بکاپ داشته باشین من فکر میکنیم شاید با اینکار درست بشه تستش ضرری نداره

hosein_haq
02-11-2012, 13:25
من فقط تا حالا با نورتون گوئست بک اپ گرفتم که خیلی طویل میکشه خود ایمیجش هم 180گیگ میشه. چه کنم بدون بک اپ کانورت کنم؟ یا یه جور دیگه بکاپ بگیرم؟

EXTREME
02-11-2012, 13:34
من فقط تا حالا با نورتون گوئست بک اپ گرفتم که خیلی طویل میکشه خود ایمیجش هم 180گیگ میشه. چه کنم بدون بک اپ کانورت کنم؟ یا یه جور دیگه بکاپ بگیرم؟

کانورت کردن به اطلاعات آسیبی نمیرسونه ولی من برای احتیاط گفتم

hosein_haq
02-11-2012, 13:41
فقط کانورت به حالت fat 32 داره تو همون پاراگون پارتیشن.درسته دیگه؟

hosein_haq
02-11-2012, 13:50
تبدیل کردم ولی باز همون پیام رو می ده.
حالا چی جوری بکاپ بگیرم؟ با چه برنامه ای بکاپ بگیرم؟دقیقا چی کار کنم ؟
دو تا پارتیشن پر دارم یه خالی.از این دو تا با نورتون گوست ایمیج بگیرم بریزم تو سومی؟ کلی حجمش میشه؟
من سی دی hiren boot دارم.

EXTREME
03-11-2012, 15:24
تبدیل کردم ولی باز همون پیام رو می ده.
حالا چی جوری بکاپ بگیرم؟ با چه برنامه ای بکاپ بگیرم؟دقیقا چی کار کنم ؟
دو تا پارتیشن پر دارم یه خالی.از این دو تا با نورتون گوست ایمیج بگیرم بریزم تو سومی؟ کلی حجمش میشه؟
من سی دی hiren boot دارم.

با نرم افزار acronis true image میشه بکاپ گرفت ولی باید یک حجم اضافه داشته باشین یا بریزین رو دی وی دی
بعد هارد رو به یک سیستم دیگه که هارد داره بزنید کل پارتیشن ها و mbr رو پاک کنید و از نوع gpt درست کنید
من فقط همین راهو بلدم
حالا بزارید سرچ کنم ببینیم راه دیگه ای میتونم گیر بیارم یا نه

EXTREME
03-11-2012, 15:28
خوب دوست من سرچ کردم نرم افزا acronis director home این قابلیت رو داره که بتویند mbr رو به gpt تبدیل کنید ولی قبلش بکاپ بگیرید حتما از اطلاعات

اگه اجازه بدین بیشتر سرچ کنم یک چیزایی دارم پیدا میکنم بدون از دست دادن اطلاعات

EXTREME
03-11-2012, 15:45
متاسفانه همون چیزی که گفتم باید پارتیشن ها همه پاک بشه هارد unlocaed بشه بعد از قسمت همون disk کانورت کنید به gpt سپس پارتیشن بندی کنید

hosein_haq
03-11-2012, 20:35
مممنون از وقتی که گذاشتید.
الان همش unlocaed شده ولی چنین چیزی تو این برنامه نداره .
تنها چیزی که در این رابطه هست copy mbr .

EXTREME
03-11-2012, 21:27
مممنون از وقتی که گذاشتید.
الان همش unlocaed شده ولی چنین چیزی تو این برنامه نداره .
تنها چیزی که در این رابطه هست copy mbr .

unlocated که شده برید تو disk managment و روی اون قسمت disk راست کلیک کنید و گزینه ی convert to gpt رو بزنید
برای اینکار هارد رو باید به سیستمی بزنید که هارد روش باشه

hosein_haq
03-11-2012, 22:21
اصلا acronis director چنین چیزی نداره convert to gpt
متوجه نمیشم هارد لپتاپم رو چیجوری باید به سیستم دیگه وصل کنم؟

EXTREME
03-11-2012, 22:30
من فکر کردم هارد اینترنال مال pc است در همون قسمتی که در اکرونیس نوشته راست کلیک کنید گزینه ی convert to gpt نداره ؟

hosein_haq
03-11-2012, 22:35
نه نداره فقط اینا رو داره:
clear
copy mbr
edit که چیزقابل فهمی توش نیست
رو یunlocated هم که کلیک راست میکنم اینا:
create
wipe

EXTREME
03-11-2012, 22:43
هارد لپ تاب یکم کارو سحت کرد
چون این نرم افزارها کار نمیکنه فقط مثل اینکه از disk managment ویندوز میشه

بزارید یکم دیگه سرچ کنم ببینیم چی میشه برای خودمم سوال شده

hosein_haq
03-11-2012, 22:46
یعنی 7 نصب کنم از تو اون تبدیل میشه؟

EXTREME
03-11-2012, 22:48
QUOTE=hosein_haq;7299951]یعنی 7 نصب کنم از تو اون تبدیل میشه؟[/QUOTE]

مشکل اینجاست که باید هارد رو unlocated کنید که بتونید کانورت کنید به gpt همین که هاردتون لپ تابه و دردسر داره به یک pc بزنید و از طرفی هم همین هارد رودارین و ویندوز روش نصب میشه نمیشه نیاز به یک سیستم دارین که هارد رو بزنید به اون از طریق اون سیستم کانورت کنید

hosein_haq
03-11-2012, 22:55
یعنی نمیشه کاری کرد؟

EXTREME
03-11-2012, 22:58
یک راه پیدا کردم
باید از دستورات داس استفاده کنی
یک دی وی دی ریپیر ویندوز سون درست بکن و از طریق cmd باید یک سری دستورات رو تایپ کنی که به gpt تبدیل بشه یک ویدئو است الان برات آپلود میکنم و دستوراتشو ببین و تست کن یکم طول میکشه

hosein_haq
03-11-2012, 23:01
دست گلت درد نکنه فردا دانلودش میکنم
فقط لطفا یه جور بگو بفهمم ریپر ویندوز 7 چیه و...

EXTREME
03-11-2012, 23:02
اینم لینکش تست کن ببین چی میشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .rar.html

روی یک سیستم دیگه که ویندوز سون نصبه دی وی دی خام بزار تو سرچ بار بنویس repair disc گزینه ی create a system repair disc رو بزن دی وی دی رو بزار که روش رایت کنه با اون بوت کن سیستم رو و از طریق cmd اون دستورات رو وارد کن شاید جواب بده

hosein_haq
04-11-2012, 13:56
سیستم دیگه 7 ندارم رو همین 7 نصب می کنم مثل همین فیلمه انجام میدم فقط به دلایلی خوب نتونستم دستوراتشو بفهمم یه لطف کن به ترتیب اینجا بنویس اگه حل بشه این موضوع به درد خیلی ها می خوره

EXTREME
04-11-2012, 16:00
سیستم دیگه 7 ندارم رو همین 7 نصب می کنم مثل همین فیلمه انجام میدم فقط به دلایلی خوب نتونستم دستوراتشو بفهمم یه لطف کن به ترتیب اینجا بنویس اگه حل بشه این موضوع به درد خیلی ها می خوره

شما از یک سیستم که ویندوز سون داره ریپیر دیسک درست کن نباید سون نصب کنی زمانی این دستور کار میکنه که هارد unlocated باشه باید از ریپیر دیسک از تو cmd اون این دستورات رو وارد کنی

\cd
diskpart
list disk
select diskx
convert gpt
exit
این دستورات رو وارد میکنی به جای x باید شماره دیسک رو بزاری
راستی شما در نصب ویندوز 8 کل پارتیشن رو پاک کنی و دوباره پارتیشن بندی کنی به gpt تبدیل نمیشه ؟ تست کردین ؟

hosein_haq
04-11-2012, 17:21
اگه منظورتون با خود ستاپ ویندوزه نه نمیشه.
حالا این روش جواب میده؟

EXTREME
04-11-2012, 20:44
اگه منظورتون با خود ستاپ ویندوزه نه نمیشه.
حالا این روش جواب میده؟

به احتمال زیاد بله جواب میده

hosein_haq
07-11-2012, 11:30
سلام مجدد
اقا روشه جواب داده و برای تشکر اومدم
خدا خیرت بده زحمت کشیدی.
ارزششو نداشت این همه وقت ازم گرفت ولی کسیکه از اول بدونه چیکار باید بکنه مشکلی نیست.
یکی از دوستان میگفت همون جاموقع نصب shift+f11 دستور cmd میاره نیازی به ریپیر دیسک نیست.

ehsas1
25-10-2013, 20:09
سلام مجدد
خدا خیرت بده زحمت کشیدی.
ارزششو نداشت این همه وقت ازم گرفت ولی کسیکه از اول بدونه چیکار باید بکنه مشکلی نیست.
یکی از دوستان میگفت همون جاموقع نصب shift+f11 دستور cmd میاره نیازی به ریپیر دیسک نیست.
آقا منم همچین مشکلی دارم
بدون اینکه پارتیشنهامو پاک کنم میشه این دستور رو موقع نصب ویندوز 8.1 زد و تبدیل به gpt کرد؟
ینی اینجا که میگی( یکی از دوستان میگفت همون جاموقع نصب shift+f11 دستور cmd میاره نیازی به ریپیر دیسک نیست ) بدون پاک کردن پارتیشن میشه؟الآن 7 دارم

EXTREME
25-10-2013, 21:56
سلام مجدد
خدا خیرت بده زحمت کشیدی.

برای تبدیل پارتیشن تیبل حتما باید هارد به حالت unlocated در بیاد حتی گر بخواهید از دستورات داس استفاده کنید فرقی نداره

بله اون کار هم میتونید بکنید shift+f11
ولی موقع نصب ویندوز هم گزینه repair است اون رو بزنید و command rate رو میزنید فرقی نداره اون میانبرش است

ehsas1
26-10-2013, 00:12
برای تبدیل پارتیشن تیبل حتما باید هارد به حالت unlocated در بیاد حتی گر بخواهید از دستورات داس استفاده کنید فرقی نداره

بله اون کار هم میتونید بکنید shift+f11
ولی موقع نصب ویندوز هم گزینه repair است اون رو بزنید و command rate رو میزنید فرقی نداره اون میانبرش است

داداش یه راه حلی هم به ما میدی که توش پاک کردن پارتیشن نباشه؟
اخه خیلی اطلاعات روش دارم و جایی ندارم بریزم
از بایوس نمیشه؟
لپ تاپم لنوو g580 هستش
مرسی

starpars
26-10-2013, 23:06
دوستان منم همین مشکل رو روی لپ تاپ z500 توی نصب ویندوز 8.1 داشتم با بدبختی خلاصه فهمیدم چیکار کنم
به احتمال زیاد داستان اینجوریه که اگه مادربوردتون از UEFI پشتیبانی میکنه که باید اونو فعال کنید (مخصوص ویندوز 8 ) بعد میاید مراحل نصب وین 8.1 رو تا انتخاب پارتیشن نصب اما اونجا بهتون میگه دیسکتون از نوع MBR هست و نمیتونید نصب کنید همونجا باید دیسک رو به گفته دوستمون باید unlocated کنید بعد پارتیشن هارو بسازید اینجوری پارتیشن هایی که میسازه رو میتونید روشون نصب کنید
حالا اینکه اگه اطلاعات داشته باشین دیگه من نفهمیدم چیکار باید کرد
چون اون دستور convert توی cmd هم وقتی unlocated نباشه عمل نمیکنه!!!!

ehsas1
26-10-2013, 23:59
دوستان منم همین مشکل رو روی لپ تاپ z500 توی نصب ویندوز 8.1 داشتم با بدبختی خلاصه فهمیدم چیکار کنم
به احتمال زیاد داستان اینجوریه که اگه مادربوردتون از UEFI پشتیبانی میکنه که باید اونو فعال کنید (مخصوص ویندوز 8 ) بعد میاید مراحل نصب وین 8.1 رو تا انتخاب پارتیشن نصب اما اونجا بهتون میگه دیسکتون از نوع MBR هست و نمیتونید نصب کنید همونجا باید دیسک رو به گفته دوستمون باید unlocated کنید بعد پارتیشن هارو بسازید اینجوری پارتیشن هایی که میسازه رو میتونید روشون نصب کنید
حالا اینکه اگه اطلاعات داشته باشین دیگه من نفهمیدم چیکار باید کرد
چون اون دستور convert توی cmd هم وقتی unlocated نباشه عمل نمیکنه!!!!

آقا فهمیدم چطوری حلش کنم
باید بری تو تنظیمات مادربورد و سپش قسمت بوت گزینه UEFI رو غیرفعال کنی.درست میشه و دیگه اون ارور رو نمیده.تست شده روی g580

starpars
27-10-2013, 15:16
آقا فهمیدم چطوری حلش کنم
باید بری تو تنظیمات مادربورد و سپش قسمت بوت گزینه UEFI رو غیرفعال کنی.درست میشه و دیگه اون ارور رو نمیده.تست شده روی g580
البته واسه من غیر فعال بود ولی بازم نمیشد

sajad6838
30-10-2013, 12:41
منم همین مشکل رو دارم
کسی راه حلی که اطلاعات هارد رو حذف نکنه پیدا نکرد؟
من از نرم افزارهای mini tool و EASEUS , AOMEI در ویندوز LIVE استفاده کردم ولی فقط تونستم پارتیشن ها رو از حالت dynamic به basic تبدیل کنم و تبدیل به EFI رو هنوز نتونستم. لطفا هرکی میدونه اطلاع بده

hamdoo
16-11-2013, 23:12
من یه بار خواستم ویندوز 8 نصب کنم همین مشکل رو داشتم. به gpt تبدیلش کردم(بک آپ و ... ) و نصب کردم.
دوباره که خواستم 7 نصب کنم میگفت باید mbr باشه :n03: ناگفته نماند که در همین حین طی اشتباهی احمقانه کل اطلاعاتم به باد فنا رفت.... یه صحنه این طور بودم :n04: پس توصیم اینه که با دستورات cmd شوخی نکنید وقتی بک آپ ندارید...

با این حال هستن دوستانی که 8 و 7 رو باهم دارن. فک میکنم از نصب با فلش باشه. یکی میگفت با سی دی نصب شده ولی با فلش همین مشکلو داشته.
فایل ایمیج تون رو رو سی دی رایت کنین و امتحان کنید. اگه حل نشد احتمالا باید از خود فایل ایمیج باشه.

از دوستان کسی هست که با سی دی که خریده ، مشکل gpt و mbr داشته باشه؟

starpars
17-11-2013, 16:09
من یه بار خواستم ویندوز 8 نصب کنم همین مشکل رو داشتم. به gpt تبدیلش کردم(بک آپ و ... ) و نصب کردم.
دوباره که خواستم 7 نصب کنم میگفت باید mbr باشه :n03: ناگفته نماند که در همین حین طی اشتباهی احمقانه کل اطلاعاتم به باد فنا رفت.... یه صحنه این طور بودم :n04: پس توصیم اینه که با دستورات cmd شوخی نکنید وقتی بک آپ ندارید...

با این حال هستن دوستانی که 8 و 7 رو باهم دارن. فک میکنم از نصب با فلش باشه. یکی میگفت با سی دی نصب شده ولی با فلش همین مشکلو داشته.
فایل ایمیج تون رو رو سی دی رایت کنین و امتحان کنید. اگه حل نشد احتمالا باید از خود فایل ایمیج باشه.

از دوستان کسی هست که با سی دی که خریده ، مشکل gpt و mbr داشته باشه؟

من فایل ایمیج 8.1 رو روی dvd ریختم باز همین ایرادو گرفت که مجبور شدم هارد رو از اول پارتیشن بندی کنم ولی هنوز 7 رو تست نکردم که ببینم میشه یا نه
این که خیلی مسخرست اگه نشه 7 رو نصب کرد تکلیف چیه پس؟

hamdoo
18-11-2013, 21:01
من فایل ایمیج 8.1 رو روی dvd ریختم باز همین ایرادو گرفت که مجبور شدم هارد رو از اول پارتیشن بندی کنم ولی هنوز 7 رو تست نکردم که ببینم میشه یا نه

احتمالا اشکال از خود فایل ایمیج ـه. من یه ویندوز 8.1 دانلود کردم مشکلی برای نصب نداشت. درصورتی که قبلا این مشکل رو با 8 داشتم...با اجازه مدیر فروم( :n16:) از سافت 98 گرفتم.

hamdoo
20-11-2013, 04:42

یافتم...
اشکال از نرم افزاریه که باهاش سی دی یا یو اس بی میزنید .

از windows 7 USB/DVD download tool استفاده کنید. ویندوز 8 روی همون mbr نصب میشه. :n20: من با چند تا نرم افزار تست کردم و فقط این یکی درست کار کرد.

در این صورت اگر باز هم خواستید به gpt تبدیل کنید تو لینوکس میتونید به راحتی بدون از دست دادن اطلاعاتتون به gpt تبدیل کنید و بالعکس(البته برای تبدیل به mbr باید محتاط بود). لازم به نصب لینوکس هم نیست. یک LiveCD حاوی لینوکس کفایت میکنه.

saadatyar
04-04-2014, 23:54
سلام من امروز قصد نصب ویندوز 8 داشتم که با مشکل مواجه شدم.میگه دیسکت باید GPT باشه . حالا چی جوری تبدیلش کنم. C رو فرمت کردم.لپتاپم لنوو Z580. دو تا پارتیشن پر دارم دو تا خالی که یه دونش C هست. لطفا کمکم کنیددوست عزیز برو توی سایت labtob.irیا برو به این ادرس مستقیم و جال کن چقد سادست " [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] " [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

babi_rich
08-05-2015, 14:51
از نرم افزار aomei partiton assistanat استفاده کن، تبدیل می کنه

Satan1992
25-07-2015, 18:38
سلام.من یه هارد سه ترابایت خریدم.برای اینکه بتونم از کل ظرفیت هارد استفاده کنم باید پارتیشنشو به GPT تبدیل کنم.برای این کار به مادربورد جدید نیاز دارم؟چون مادربورد من قدمیه(p5kpl)
وقتی با نرم افزار میخوام به GPT تغییرش بدم خطا میده که ویندوز C در حال استفاده است و نمیتونی پارتیشن هاردتو از MBR به GPT تبدیل کنی.باید چیکار کنم؟

V i r u s e r
25-07-2015, 18:57
سلام.من یه هارد سه ترابایت خریدم.برای اینکه بتونم از کل ظرفیت هارد استفاده کنم باید پارتیشنشو به GPT تبدیل کنم.برای این کار به مادربورد جدید نیاز دارم؟چون مادربورد من قدمیه(p5kpl)
وقتی با نرم افزار میخوام به GPT تغییرش بدم خطا میده که ویندوز C در حال استفاده است و نمیتونی پارتیشن هاردتو از MBR به GPT تبدیل کنی.باید چیکار کنم؟

سلام
در مادربودر های قدیمی که قابلیت uefi ندارند نمیشه ویندوز رو در یک هارد gpt نصب کرد. البته راه داره ولی بسیار مشکله
راه حلش اینه که یه هارد دیگه با ظرفیت کمتر نصب کنید و توش ویندوز نصب کنید. یا از ویندوز استفاده نکنید
بعد از اینکه ویندوز رو در یک هارد دیگر نصب کردید می تونید هارد رو از mbr به gpt تغییر بدید

ata.royalfalcon
25-07-2015, 19:23

سلام .

همانطوریکه دوست عزیز هم گفتند با توجه به اینکه مادربردتان از UEFI پشتیبانی نمیکند نمیتوانید روی هارد دیسکهای GPT ویندوز نصب کنید ولی میتونید به عنوان هارد دیسک دوم و غیر ویندوزی استفاده کنید (بصورت GPT و بی نیاز به تعویض مادربرد) .

با اینحال اگر اصرار دارید که روی این هارد دیسک ویندوز نصب کنید و مادربرد رو هم عوض نکنید از روش گفته شده در پست 49# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید. یعنی الباقی فضای غیر قابل دسترس رو با استفاده از برنامه Acronis Extended Capacity Manager بعنوان هارد دیسک دوم شبیه سازی کنید .

Satan1992
25-07-2015, 20:49
سلام .

همانطوریکه دوست عزیز هم گفتند با توجه به اینکه مادربردتان از UEFI پشتیبانی نمیکند نمیتوانید روی هارد دیسکهای GPT ویندوز نصب کنید ولی میتونید به عنوان هارد دیسک دوم و غیر ویندوزی استفاده کنید (بصورت GPT و بی نیاز به تعویض مادربرد) .

با اینحال اگر اصرار دارید که روی این هارد دیسک ویندوز نصب کنید و مادربرد رو هم عوض نکنید از روش گفته شده در پست 49# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید. یعنی الباقی فضای غیر قابل دسترس رو با استفاده از برنامه Acronis Extended Capacity Manager بعنوان هارد دیسک دوم شبیه سازی کنید .
ممنون از دوستان.این نرم افزار
Acronis Extended Capacity Manager رو از کجا دانلود کنم؟با استفاده از این روش در دراز مدت برای هاردم مشکلی پیش نمیاد؟

ata.royalfalcon
25-07-2015, 21:22
ممنون از دوستان.این نرم افزار Acronis Extended Capacity Manager رو از کجا دانلود کنم؟با استفاده از این روش در دراز مدت برای هاردم مشکلی پیش نمیاد؟

لینکی که گذاشتم رو با دقت بخونید . باید برنامه Acronis True Image رو نصب کنید که Extended Capacity Manager هم در داخلش موجوده .

مشکلی هم برای هارد دیسک پیش نمیاد .