PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک تخصصی ال ای دی شارپ LC-4xLE8300x

صفحه ها : [1] 2

Unknown12
01-11-2012, 00:30
با اینکه گزینه تشخیص اتوماتیک سه بعدی فعاله، فیلم های سه بعدی Frame-packed (فیلمایی که تصویر چپ و راست روی هم قرار دارن) رو تلویزیون تشخیص نمیده و عینک رو فعال نمیکنه. چطوری باید این فیلما رو نگاه کرد؟ راهی نداره که عینک رو دستی فعال کینم؟

Unknown12
10-11-2012, 17:14
اینجا کسی داره این تلویزیونو؟ زیرنویس srt برای شما نشون داده میشه؟

mhs_837
11-11-2012, 11:33
دکمه 3D روی کنترل که بزنی ازت سوال میکنه سه بعدی باشه یا دوبعدی. سه بعدی که انتخاب کنی بصورت شماتیک سوال میکنه چطور سه بعدی باشه(چپ و راست یا بالا و پایین)؟ بسته به فیلمت یه نوع رو انتخاب کن بعد دکمه عینک رو بذار رو حالت 3D و بعد حالشو ببر:sq_8:

سوگند5243183
11-11-2012, 12:08
سلام دوست خوبم شما شارپ le8300x خریدن از ش راضی هستید کیفیت تصویرش خوب است برای بازی فوتبال عالی است واضح در دیدن رنگها خوب است وقیمتش چند گرفتی و و کنراستش چند است وکیفیت تصویرش چند هرتز است
واقعا همه این چیزهاش اوکه بود بهمن بگو بخرم

mhs_837
11-11-2012, 13:05
والا منم زیاد تحقیق کردم تا به این نتیجه رسیدم بخرم.تصویر فول اچ دی معرکه ای داره مخصوصا اینکه با فلش مموری براحتی فیلمهای سه بعدی و فول اچ دی رو پخش میکنه.پسوندهای زیادی هم میگیریه، ازجمله mkv که اکثرفیلمهای من همین پسوند بود.کیفیت صدای عالی داره،یعنی نسبت به اینکه ال ای دی هست و جای کمی برای بلندگو داره درعین حال یک سابووفر پشت داره که بیس خوبی به صدا میده. سه بعدی بقیه برندها رو چک نکردم ولی سه بعدی ساید بای ساید این خیلی جالب بود برام.تصاویر دوبعدی هم میتونه سه بعدی کنه البته نه خیلی زیاد.کیفیت کانالهای دیجیتال خوبه.درکل اینجور فهمیدم که منبع پخش تصویر خیلی مهم هست که باکیفیت سیگنالها رو ارسال کنه چون با فیشهای سوزنی تصویر معمولی داره.هنوز با hdmi چک نکردم .من 40اینچ رو 2880000تومان با دوعینک ویک فیلم سه بعدی بلوری و ذره بین تشخیص پیکسل خریدم.این کل ماجرا بود.البته من قبلا می خواستم سونی بخرم ولی سونی وحشتناک گرون شده برای همین این تی وی رو خریدم که پنلش هم ژاپنی بود.درضمن مشخصات فنی اش در سایت مادیران هست میتونی کاملا اوونجا بررسی کنی و پیشنهاد بنده اینکه از نزدیک هم ببین و بگو برات یه فیلم سه بعدی بذارن.

سوگند5243183
11-11-2012, 17:28
اسمارت است یا نه

Unknown12
11-11-2012, 17:47
دکمه 3D روی کنترل که بزنی ازت سوال میکنه سه بعدی باشه یا دوبعدی. سه بعدی که انتخاب کنی بصورت شماتیک سوال میکنه چطور سه بعدی باشه(چپ و راست یا بالا و پایین)؟ بسته به فیلمت یه نوع رو انتخاب کن بعد دکمه عینک رو بذار رو حالت 3D و بعد حالشو ببر:sq_8:

دوست عزیز، توی فیلمای ساید بای ساید و بالا پایین رو که مشکلی ندارم. مشکل من با فیلمای frame-packed هست، یعنی فیلمایی که دو تا تصویر از اول روی هم هستن (تصویر سایه داره). گزینه ای واسه فعال کردن اینا نداره.

سلام دوست خوبم شما شارپ le8300x خریدن از ش راضی هستید کیفیت تصویرش خوب است برای بازی فوتبال عالی است واضح در دیدن رنگها خوب است وقیمتش چند گرفتی و و کنراستش چند است وکیفیت تصویرش چند هرتز است
واقعا همه این چیزهاش اوکه بود بهمن بگو بخرم

من راضیم، اما تلویزیونهای دیگه رو از نزدیک ندیدم که بتونم مقایسه کنم.

والا منم زیاد تحقیق کردم تا به این نتیجه رسیدم بخرم.تصویر فول اچ دی معرکه ای داره مخصوصا اینکه با فلش مموری براحتی فیلمهای سه بعدی و فول اچ دی رو پخش میکنه.پسوندهای زیادی هم میگیریه، ازجمله mkv که اکثرفیلمهای من همین پسوند بود.کیفیت صدای عالی داره،یعنی نسبت به اینکه ال ای دی هست و جای کمی برای بلندگو داره درعین حال یک سابووفر پشت داره که بیس خوبی به صدا میده. سه بعدی بقیه برندها رو چک نکردم ولی سه بعدی ساید بای ساید این خیلی جالب بود برام.تصاویر دوبعدی هم میتونه سه بعدی کنه البته نه خیلی زیاد.کیفیت کانالهای دیجیتال خوبه.درکل اینجور فهمیدم که منبع پخش تصویر خیلی مهم هست که باکیفیت سیگنالها رو ارسال کنه چون با فیشهای سوزنی تصویر معمولی داره.هنوز با hdmi چک نکردم .من 40اینچ رو 2880000تومان با دوعینک ویک فیلم سه بعدی بلوری و ذره بین تشخیص پیکسل خریدم.این کل ماجرا بود.البته من قبلا می خواستم سونی بخرم ولی سونی وحشتناک گرون شده برای همین این تی وی رو خریدم که پنلش هم ژاپنی بود.درضمن مشخصات فنی اش در سایت مادیران هست میتونی کاملا اوونجا بررسی کنی و پیشنهاد بنده اینکه از نزدیک هم ببین و بگو برات یه فیلم سه بعدی بذارن.
شما اون مشکلی که من گفتم در مورد سه بعدی رو دارین؟ کلا تشخیص اتوماتیک سه بعدی کار نمیکنه. حالا توی حالت ساید بای ساید و بالا و پایین میتونم دستی بذارم روی حالت سه بعدی، اما frame-packed رو نمیشه.

زیرنویس srt رو تست نکردین؟

samira_googleOne
13-11-2012, 15:29
دوست عزیز، توی فیلمای ساید بای ساید و بالا پایین رو که مشکلی ندارم. مشکل من با فیلمای frame-packed هست، یعنی فیلمایی که دو تا تصویر از اول روی هم هستن (تصویر سایه داره). گزینه ای واسه فعال کردن اینا نداره.

من راضیم، اما تلویزیونهای دیگه رو از نزدیک ندیدم که بتونم مقایسه کنم.

شما اون مشکلی که من گفتم در مورد سه بعدی رو دارین؟ کلا تشخیص اتوماتیک سه بعدی کار نمیکنه. حالا توی حالت ساید بای ساید و بالا و پایین میتونم دستی بذارم روی حالت سه بعدی، اما frame-packed رو نمیشه.

زیرنویس srt رو تست نکردین؟

دوست عزیز راستش من راجع به مشکلی که گفتی تحقیق کردم و بالاخره توی دفترچه راهنمای le8300x جواب سوالت رو پیدا کردم :
توی دفترچه راهنما توضیح داده که اين دستگاه توانايي پشتيباني از تصاوير سه بعدي كه دو تصوير 3 بعدي در بالا و پايين قرار دارند را دارا مي‌باشد و در اونصورت هم شما باید نوع فيلم 3 بعدي خودت را با استفاده از ريموت كنترل طبق توضیحاتی که در دفترچه راهنما هست انتخاب کنی .

زیر نویس srt رو هم ساپورت نمیکنه .

Unknown12
13-11-2012, 19:41
خیلی لطف کردین، اما من با فیلم سه بعدی بالا و پایین هم مشکلی نداشتم. مشکل من با فیلم های سه بعدی frame-packed هست، مثل این فیلم:

دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]): 16 مگابایت.

من که بلوری پلیر ندارم و فیلما رو با فلش میبینم، ولی گویا فیلمهای اصلی بلوری هم سه بعدیشون اینطوریه. حالا سوال من اینه که کلا اینجور فیلما رو چطوری میشه از طریق فلش نگاه کرد؟

در مورد srt هم درست میفرمایین. منم چندجا پرسیدم گفتن ساپورت نمیکنه.

samira_googleOne
14-11-2012, 13:25
خواهش میکنم دوست عزیز
خب من منظورم این بود که این فیلمها رو ساپورت نمیکنه چون توی دفترچه نوشته شده :
"اين دستگاه توانايي پشتيباني از تصاوير سه بعدي كه دو تصوير 3 بعدي در بالا و پايين قرار دارند را دارا مي‌باشد"

mhs_837
14-11-2012, 17:57
اینجور فیلمها رو باید با عینکهای آناگلیف دید(عینکهای آبی وقرمز) که اصلا نیازی نیست تلویزیونتون سه بعدی باشه.برو به لینک زیر تا بیشتر اشنا بشی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] d f a .ir/425-download-learning-make-3d-anaglyph-glasses/#more-425
درضمن فکر می کنم تکنولوژی اینجور فیلمها قدیمی باشه.
برای اینکه زیرنویس ها رو ببینید باید زیرنویس رو در دل فایل اصلی قرار بدین با بعضی نرم افزارها مثل MKVtoolnix .البته هنوز زیرنویس فارسی رو نتونستم کاری بکنم تا نشون بده ولی اگه به نتیجه رسیدم اطلاع میدم.
من یه مشکلی که با این تی وی دارم ساعتش هست که بصورت اتومات تنظیم میشه و همیشه اشتباهه !! نمیدونم اطلاعات زمان رو از کجا دریافت میکنه؟و اینکه میشه بصورت دستی تغییر داد؟

Unknown12
14-11-2012, 21:02
خیلی ممنونم از هر دو شما. منم بعدا روی این قضیه زیرنویس کار میکنم اگه به نتیجه ای رسیدم میگم. قاعدتا میشه زیرنویس رو چسبوند روی تصویر (به عنوان جزئی از تصویر) اما خب این روش معمولا با افت کیفیت همراهه.

این تلویزیون هم نیاز به یه تاپیک اختصاصی واسه سوالات و مشکلات داره.

mhs_837
15-11-2012, 13:33
خیلی ممنونم از هر دو شما. منم بعدا روی این قضیه زیرنویس کار میکنم اگه به نتیجه ای رسیدم میگم. قاعدتا میشه زیرنویس رو چسبوند روی تصویر (به عنوان جزئی از تصویر) اما خب این روش معمولا با افت کیفیت همراهه.

این تلویزیون هم نیاز به یه تاپیک اختصاصی واسه سوالات و مشکلات داره.

این نرم افزاری که پیشنهاد دادم اصلا افت کیفیت نداره و درسریعترین زمان ممکن اینکار رو می کنه و از همه مهمتر زیرنویسها جزئی از تصویر نمیشن.راستی شما با ساعت این تی وی مشکل ندارین؟دقیق نشون میده؟تو منوها جایی پیدا نکردم که بشه تغییرش داد.
درضمن از مدیران محترم تقاضا داریم اسم همین تاپیک رو تغییر بدین به "تاپیک تخصصی ال ای دی شارپ LC-4xLE8300x" که تمامی نظرات و پیشنهادات و راه حلها دریکجا جمع شده باشد.ممنون

Unknown12
15-11-2012, 14:13
این نرم افزاری که پیشنهاد دادم اصلا افت کیفیت نداره و درسریعترین زمان ممکن اینکار رو می کنه و از همه مهمتر زیرنویسها جزئی از تصویر نمیشن.راستی شما با ساعت این تی وی مشکل ندارین؟دقیق نشون میده؟تو منوها جایی پیدا نکردم که بشه تغییرش داد.
درضمن از مدیران محترم تقاضا داریم اسم همین تاپیک رو تغییر بدین به "تاپیک تخصصی ال ای دی شارپ LC-4xLE8300x" که تمامی نظرات و پیشنهادات و راه حلها دریکجا جمع شده باشد.ممنون

واسه من ساعتش دقیقه. تو حالت Store هم گزینه ای نداره؟ وقتی فکتوری ریست کنین، ازتون میپرسه و میتونین بذارین رو حالت Store. تا حالا من نذاشتم رو این حالت ولی ممکنه تو این حالت تنظیمات دیگه ای هم داشته باشه.

برای تاکید بیشتر!

mhs_837
15-11-2012, 14:34
واسه من ساعتش دقیقه. تو حالت Store هم گزینه ای نداره؟ وقتی فکتوری ریست کنین، ازتون میپرسه و میتونین بذارین رو حالت Store. تا حالا من نذاشتم رو این حالت ولی ممکنه تو این حالت تنظیمات دیگه ای هم داشته باشه.

شما ایران رو انتخاب کردین؟چون تا قبل اینکه از استرالیا به ایران تغییر بدم، ساعتش درست بود.فکر می کنم الان ساعت استرالیا رو نشون میده!!باید زنگ بزنم نمایندگی احتمالا آپدیت باید بشه.برای اینکه کانالهای دیجیتال رو بگیرم باید روی منطقه ایران میذاشتم.

Unknown12
15-11-2012, 17:48
شما ایران رو انتخاب کردین؟چون تا قبل اینکه از استرالیا به ایران تغییر بدم، ساعتش درست بود.فکر می کنم الان ساعت استرالیا رو نشون میده!!باید زنگ بزنم نمایندگی احتمالا آپدیت باید بشه.برای اینکه کانالهای دیجیتال رو بگیرم باید روی منطقه ایران میذاشتم.
بله ایران رو انتخاب کردم. میتونید زنگ بزنید به شماره 88846410 (تهران) بعد داخلی 211 رو بگیرید و از کارشناساشون بپرسین.

Unknown12
22-11-2012, 16:53
همونطور که میدونید مدلی به اسم 8300x رو فقط ایران میزنه. بقیه جاها این مدل به اسمای دیگه هست و یه تغییرات کوچیکی هم دارن. یه جستجو کردم تا ببینم آیا این مدل دقیقا با همین امکانات جای دیگه ای هم تولید میشه یا نه. فعلا به این نتیجه رسیدم که مدلی که در استرالیا به اسم 830x هست خیلی به این مدل نزدیکه یا شاید دقیقا همین باشه. جالبه که mhs_837 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز هم میگن که ساعت تلویزیونشون با ساعت استرالیا تنظیمه!

Unknown12
25-11-2012, 13:07
من یک مشکلی تا حالا چند بار برام پیش اومده و فقط با فکتوری ریست حل میشه. مشکل از این قراره: وقتی دارم با usb یه فیلم میبینم، اگر return رو بزنم، برنمیگرده به منو، بلکه تصویر سیاه میشه و هیچ دکمه ای کار نمی کنه و فقط مینویسه No operation available at web view. و تا زمانی که از برق نکشم تلویزیون رو، همینطوری میمونه. تا زمانی هم که فکتوری ریست نکنم، هر دفعه با return زدن وسط فیلم این اتفاق تکرار میشه.

جالب اینجاست توی فروشگاهی که ازش خریدیم وقتی داشتم تلویزیون توی فروشگاه رو واسه دیدن کیفیت تصویر تست می کردم، اونم همین مشکلو داشت! دوستان تا حالا به این مشکل برخوردید؟

mhs_837
26-11-2012, 00:30
نه منکه این چنین مشکلی ندارم.شاید باید آپدیت کنی؟ورژنش چیه؟

Unknown12
26-11-2012, 11:20
ورژن رو کجا نوشته؟ همون یه ماه پیش که تلویزیونو گرفتم، به نفر از نمایندگی شارپ اومد که تلویزیونو نصب کنه همونجا آپدیتش هم کرد.

در ضمن من دیروز تازه آنتن (معمولی) رو وصل کردم و تلویزیون دیجیتال رو گرفتم. کانال رو که میخوام عوض کنم هر کانال شاید بیشتر از 5 ثانیه طول میکشه تا بیاد! نرماله؟

راستی شما ساعت تلویزیونتون درست شد؟

mhs_837
27-11-2012, 00:03
درمسیر : setup - information - identification
عدد بالاییش حدس میزنم ورژن نرم افزار باشه.روزی که نصاب اوومد فایل آپدیت رو ازش گرفتم.اگر خاستی ورژن آپدیت خودت رو برام پیغام خصوصی کن تا برات یه جایی آپلود کنم بذارم تو تاپیک همه استفاده کنن.
اینکه کانالها دیرمیاد طبیعی است . واسه منم یکم طول میکشه بیاد.ساعت تی وی من هم درست نشد.البته به یه نتیجه رسیدم، وقتی ریست میکنم و کانالهای دیجیتال رو سرچ مجدد میکنم تاوقتیکه روی کانالهای بدون اطلاعات EPG (مثل شبکه 1،2،3 ...)هست ساعت صحیح هست ولی وقتی روی شبکه مثلا شما ، نمایش ، ورزش و... میرم ساعتش اشتباه میشه! نمیدونم دلیلش چیه؟!! فرصت نشده زنگ بزنم نمایندگی و پیگیری کنم.

Unknown12
27-11-2012, 18:50
واسه من اینا رو زده:
101SEARCH1222-4
M000105

من چک کردم، واسه منهم ساعت روی اون کانالها اشتباه میشه. وقتی که برمیگردم روی ماهواره باز درست میشه. احتمالا اشکال از اطلاعات اون کانالهاست.

mhs_837
27-11-2012, 23:51
واسه منم همین رو زده.پس شما هم مشکل ساعت رو دارین؟!! ولی من وقتی رو حالت دیگه میرم درست نمیشه. اگر از نمایندگی پیگیری شدی و راه حلی پیدا کردی به ما هم بگو.ممنون

samira_googleOne
04-12-2012, 14:02
در تلویزیون le8300x قسمتي برای تنظيم ساعت به صورت دستي وجود نداره و ساعت نمايش داده شده بر روي صفحه نمايش از فرستنده دريافت ميشه.
ساعت ارسالي از طرف فرستنده بر روي هر TS ( هشت كانال اول بر روي يك TS و 10 كانال دوم بر روي TS دوم و شبكه سلامت نيز به تنهايي بر روي يك TS ) ، متفاوته . در حال حاضر ساعت ارسالي در تهران بر روي دو TS اول صحيح ولي روي شبكه سلامت نادرست است.
در صورتيكه ساعت فرستنده صحيح باشد ، تلويزيون هم ساعت صحيح رو نمايش خواهد داد. اما اگر فرستنده داراي اطلاعات ساعت نبوده و يا اين ساعت صحيح نباشد، تلويزيون نيز ساعت صحيح رو نمايش نخواهد داد.
در ضمن در صورتيكه در تنظيم اوليه كشور ايران انتخاب نگردد ، در بيشتر موارد دريافت كانال‌ها هم امكان پذير نبوده و يا با مشكلاتي همراه است.

Unknown12
06-12-2012, 11:37
وقتی تلویزیون تازه روشن شده یا تازه خاموش شده، یکی دو بار صدای تق از داخل تلویزیون میاد! نرماله؟

mhs_837
06-12-2012, 15:20
وقتی تلویزیون تازه روشن شده یا تازه خاموش شده، یکی دو بار صدای تق از داخل تلویزیون میاد! نرماله؟

دوست عزیز شما دیگه خیلی حساسی.اره طبیعیه.این صدای رله هایی هست که در مدارهای داخلیش استفاده میشه.واسه من وقتی روشنش میکنم ، بیشتر به گوش میاد.

Unknown12
17-12-2012, 15:05
یه موردی هست که بیشتر در حالت تلویزیون دیجیتال به چشم میاد بخصوص وقتی دوربین میچرخه: تصویر انحنا بر می داره! درست مثل اینکه تصویر رو چسبونده باشن روی سطح داخلی یه استوانه!

شما هم متوجه همچین چیزی شدین؟!

mhs_837
17-12-2012, 17:02
دوست عزیزم
دلیلش اینه که شما حالت 4:3 رو به پانوراما تغییر دادین.یکی از ویژگی های این تی وی اینه که تصاویر با سایز 4:3 (مثل تصاویر کانالهای دیجیتال و...) را خیلی جالب wide میکنه یعنی به سایز 16:9 تبدیل میکنه و اصلا کشیدگی (منظورم اینه که مثلا افراد رو قدکوتاه نشون نمیده)درتصویر احساس نمیشه.اینکار رو با کشیدن کمی از تصویر درکناره ها و دربالا و پایین انجام میده.اگر با تصویر 16:9 (مثل تصاویر HD )امتحان کنید موردی که گفتین رو نخواهید دید.

Unknown12
17-12-2012, 17:43
آها چه جالب! پس واسه همین هم اسمش پانوراماست!

یه مشکلی که من فعلا دارم اینه (البته زیاد نمیشه بهش گفت مشکل!): تنظیمات تصویرش 4-5 تا حالت کلی داره. فکر کنم توی فروشگاه ها اکثرا روی حالت داینامیک هست. توی حالت داینامیک تصویر فوق العاده زیبا و چشمگیره، اما همونقدر هم بدور از واقعیت! حالت استانداردش که فوق العاده کم نور و ناامید کنندست، بقیه حالتها زیاد چنگی به دل نمیزنه. اگر بخوای خودت یه حالت جدید رو تنظیم کنی اینقدر تنظیمات واسه تصویر داره که به نتیجه خاصی زیاد نمیرسی! من توی دو تا از سایت های معروف (cnet و flatpanelshd) تنظیماتی که طبیعی ترین تصویر رو بده (کالیبراسیون) رو واسه این تلویزیون پیدا کردم. البته مطمئن نیستم دقیقا همین مدل باشه، چون مدلی به اسم 8300x رو فقط ایران میزنه، بقیه جاها مدلش 830 یا 835 هست. تنظیمات رو که اعمال کردم تصویر به قدری مرده و بی حال بود که گفتم اگه تصویر واقعی اینه، من همون تصویر غیر واقعی رو ترجیح میدم.

دوستان شما کالیبراسیون مناسبی پیدا کردید؟ به نظرم همون حالت داینامیک اگه color رو 4-5 واحد بیارید پایین طبیعی تره.

mhs_837
17-12-2012, 23:55
تنظیمات من بشرح زیر است:
OPC & Eco: off
Backlight: 0
Contrast: +29
Brightness: +1
Colour: -4
Tint : 0
Sharpness: 0
Gamma: 0
Colour Temp: middle
DNR: Auto
این تنظیمات کانالهای دیجیتال هست.کلا تنظیمات سلیقه ای هست.بستگی به خودت داره

rising
31-12-2012, 00:40
سلام دوستان .

دكمه هاي روي تي وي به چه صورت كار مي كنه لمسي هست يا بايد فشار بيشتري رو بهش وارد كنيم آخه مثلا دكمه ولوم رو فشار مي ديم دير عمل مي كنه يا گاهي عمل نمي كنه طرز كارش تنظيم خاصي داره ؟قبلا زمان روش شدن تي وي چراغ هاي كليد هاي روي تي وي هم روشن ميشد اما روشن نميشه و كار هم نميكنه احتمالا غير فعال شده.
و طريقه ضبط از روي گيرنده ديجيتال داخلي اين تي وي به چه صورت هست ؟ فلش رو كه وصل مي كنيم و دكمه ضبط رو فشار ميدي ميگه اين سرويس خارج هست از عملكرد.

rising
31-12-2012, 18:36
دوستان بازيابي توي تنظيمات رو هم زدم كه تي وي ري استارت ميشه و به حالت تنظيمات كارخانه بر مي گرده اما چراغ هاي كليد هاي پنل فعال نشد وكار هم نميكنه .....:n03:

rising
31-12-2012, 20:17
دوستان 10 دقيقه دو شاخ تي وي رو از برق كشيدم درست شد . اين مشكل به نظرتون از چي پيش اومده ؟

mhs_837
01-01-2013, 09:06
اول ازهمه اینکه کلیدها لمسی هستن، شاید گاهی اوقات پوست دست کاملا تماس پیدا نکنه.
وقتی چراغ کلیدها غیرفعال بود، علامت هرم زیر شارپ هم خاموش بود؟درتنظیمات اگر اوون ال ای دی هرم زیر کلمه SHARP رو خاموش کنی کلیدها هم خاموش میشه.

rising
01-01-2013, 22:36
اول ازهمه اینکه کلیدها لمسی هستن، شاید گاهی اوقات پوست دست کاملا تماس پیدا نکنه.
وقتی چراغ کلیدها غیرفعال بود، علامت هرم زیر شارپ هم خاموش بود؟درتنظیمات اگر اوون ال ای دی هرم زیر کلمه SHARP رو خاموش کنی کلیدها هم خاموش میشه.

اون قضيه خاموش روشن هرم رو تست كردم اما اون ها روشن نشد زماني هم كه كار نمي كرد و چرا غ هاي كليد ها خاموش بود هرم روشن بود . طريقه ضبط از رو كانال هاي ديجيتال به چه صورت هست دوست عزيز ؟من يك ماه هست تي وي رو گرفتم واسه ثبت گارانتي بايد تلفن زده بشه ؟ چون تاريخ گارانتي رو ارديبهشت زده بود منظورم توي همون برگه گارانتي كه توي جعبه تي وي هست بعد رفتم جاي فروشنده يك مهر زد وتاريخ رو همون تاريخ برگه خريد زد همون كفايت مي كنه يا بايد واسه ثبت جايي هم تماس بگيريم ؟

mhs_837
01-01-2013, 23:48
اون قضيه خاموش روشن هرم رو تست كردم اما اون ها روشن نشد زماني هم كه كار نمي كرد و چرا غ هاي كليد ها خاموش بود هرم روشن بود . طريقه ضبط از رو كانال هاي ديجيتال به چه صورت هست دوست عزيز ؟من يك ماه هست تي وي رو گرفتم واسه ثبت گارانتي بايد تلفن زده بشه ؟ چون تاريخ گارانتي رو ارديبهشت زده بود منظورم توي همون برگه گارانتي كه توي جعبه تي وي هست بعد رفتم جاي فروشنده يك مهر زد وتاريخ رو همون تاريخ برگه خريد زد همون كفايت مي كنه يا بايد واسه ثبت جايي هم تماس بگيريم ؟

برای ضبط باید در تنظیمات Time shift یک فلش مموری ثبت کنید.کار سختی نیست وارد تنظیمات بشین متوجه میشین.حتما به نمایندگی مادیران درشهر خودتون تماس بگیرین که هم بیان آخرین آپدیت رو براتون بریزه و هم ثبت گارانتی رو انجام بده.

samira_googleOne
14-01-2013, 13:02
یه نکته ای رو من به صحبتهای دوستان اضافه میکنم و اون اینکه در ایران اکثر تلویزیونهایی که مجهز به گیرنده دیجیتال داخلی هستن فقط قابلیت پخش تصاویر دیجیتال دارند و قابلیت ضبط ندارن . فقط تلویزیونهایی که تولید ایران هستن قابلیت ضبط و پخش برنامه های تلویزیونی رو دارن . مثل تلویزیونهای صنام ، ایکس ویژن و ...

smhsh121
14-01-2013, 13:27
یه نکته ای رو من به صحبتهای دوستان اضافه میکنم و اون اینکه در ایران اکثر تلویزیونهایی که مجهز به گیرنده دیجیتال داخلی هستن فقط قابلیت پخش تصاویر دیجیتال دارند و قابلیت ضبط ندارن . فقط تلویزیونهایی که تولید ایران هستن قابلیت ضبط و پخش برنامه های تلویزیونی رو دارن . مثل تلویزیونهای صنام ، ایکس ویژن و ...

در واقع دقیقترش این میشه که اگر توانایی ضبط داشته باشند فقط روی همون تلویزیون توانایی پخش دارند.

samira_googleOne
16-01-2013, 16:18
در واقع دقیقترش این میشه که اگر توانایی ضبط داشته باشند فقط روی همون تلویزیون توانایی پخش دارند.

ببین فرمتی که صدا و سیما برای برنامه های شبکه های تلویزیونی ، ارسال میکنه ts هست . بنابراین وقتی این برنامه ها رو ضبط میکنی با همین فرمت ts ضبط میشه . حالا این برنامه ضبط شده رو روی هر تلویزیونی که فرمت ts رو پخش کنه میتونی ببینی .

smhsh121
16-01-2013, 22:40
ببین فرمتی که صدا و سیما برای برنامه های شبکه های تلویزیونی ، ارسال میکنه ts هست . بنابراین وقتی این برنامه ها رو ضبط میکنی با همین فرمت ts ضبط میشه . حالا این برنامه ضبط شده رو روی هر تلویزیونی که فرمت ts رو پخش کنه میتونی ببینی .

بله ولی مشکل اینجاست که تلویزیون های خارجی روی فایل ts انکریپشن می ذارن و اجازه نمی دن روی کامپیوتر پخش بشه. علتش کپی رایت شبکه های تلویزیونی هست ولی تولیدات داخل مثل اکس ویژن این مشکلو ندارند.

Soroush-S
16-01-2013, 22:59
بله ولی مشکل اینجاست که تلویزیون های خارجی روی فایل ts انکریپشن می ذارن و اجازه نمی دن روی کامپیوتر پخش بشه. علتش کپی رایت شبکه های تلویزیونی هست ولی تولیدات داخل مثل اکس ویژن این مشکلو ندارند.

منم تصاویر ضبط شده از تلویزیون خودم روی سامسونگ تست کردم پخش نکرد.

Actros
05-02-2013, 11:51
دوستان در حالت sd کیفیت تصاویر چه طوره ؟ من 99% استفادم فوتبالای خارجی هست و نهایتا سریال و و ... این حرفا
این مدل خوبه ؟ تو بعضی ریویو ها گفته شده که hd خیلی بهتر پخش میکنه وsd تعریفی نداره

mhs_837
05-02-2013, 16:04
دوستان در حالت sd کیفیت تصاویر چه طوره ؟ من 99% استفادم فوتبالای خارجی هست و نهایتا سریال و و ... این حرفا
این مدل خوبه ؟ تو بعضی ریویو ها گفته شده که hd خیلی بهتر پخش میکنه وsd تعریفی نداره

دوست عزيز.اگر از گيرنده ديجيتال داخليش استفاده كني و تصوير رو خوب كاليبره كني ميتوني تصوير خوبي داشته باشي.من كلي تو تاپيكها جستجو كردم و چندمورد تنظيمات پيدا كردم و همش رو امتحان كردم و درنهايت با كمي تغيير(به سليقه خودم) به تصوير دلخواهم رسيدم.

samira_googleOne
06-02-2013, 16:04
گیرنده دیجیتال داخلی داره کیفیت تصویرش خوبه . کلا" پنلهای ژاپنی نسبت به بقیه برندها کیفیت تصویر بهتری ارائه میدن . توی کیفیت تصویر این مدل شارپ شک نکن چون پنلش 4 رنگ هست و این مدل کواترون یکی از بهترین کیفیت تصویرها رو ارائه میده .

Actros
07-02-2013, 12:35
ممنون از دوستان
حالا تو بازار هست ؟ طرفای خودمون نبود . با گارانتی مادیران چنده 40 اینچش ؟

super star22
07-02-2013, 14:37
سلام دوستان لطفا تنظیمات sd و hd و3d رو برای این مدل برام بگذارید.

super star22
07-02-2013, 14:42
راستی چرا این tv فلش transcend رو نمی خونه؟

samira_googleOne
13-02-2013, 15:12
راستی چرا این tv فلش transcend رو نمی خونه؟
دوست عزیز ربطی به برند فلش نداره ... اگه فلشت رو شناسایی نمیکنه شاید فلشت سوخته و مشکل از فلشت هست . . یه بار فلش رو فرمت کن و دوباره تست کن اگه بازم نخوند مشکل حتما" از فلشت هست و با یه فلش دیگه تست کن .

NewDesigner
13-02-2013, 15:31
ممنون از دوستان
حالا تو بازار هست ؟ طرفای خودمون نبود . با گارانتی مادیران چنده 40 اینچش ؟
اتفاقا" یکی از آشنایان 40 اینچ همین مدل رو میخواست من 23 بهمن 40 اینچش رو قیمت کردم 3 میلیون و 50 هزار تومن بود . من زنگ زدم به شماره تلفن خود مادیران که توی سایتشون زده :
88796200
زنگ بزن بهت آدرس نمایندگی ای که اینو داشته باشه میدن .

samira_googleOne
13-02-2013, 15:52
سلام دوستان لطفا تنظیمات sd و hd و3d رو برای این مدل برام بگذارید.
تنظیمات تصویر در حالت 2d و 3d یکی هست . یعنی اگه یه سری تنظیمات خاص برای تلویزیونت تعریف کنی در حالت 2d و 3d تصویر رو با همون تنظیمات میبینی .
این مدل یه سری تنظیمات به صورت پیش فرض داره که اگه بخوای میتونی بر حسب کاربردت تنظیمات را روی حالت sport ، movie و یا ... بذاری .
در غیر اینصورت دو تا انتخاب داری که یا تنظیمات رو روی حالت user بذاری و تنظیمات مورد پسندت رو دستی بزنی یا اینکه حالت داینامیک رو انتخاب کنی . به نظر من حالت داینامیک بهترین انتخابه چون حالت user خیلی سلیقه ای هست و ممکنه شما از تنظیمات بقیه دوستان خوشت نیاد .

Kiaaaaaa
19-02-2013, 15:20
با سلام
می خواستم نظر کلی راجع به le8300x بدونم . مشکلی که هست اینه که این سیستم full array یا ال ای دی کامل نیست فقط دورش ال ای دی من خیلی وقت دارم راجب این مدل شارپ تحقیق می کنم ولی در مورد تصاوید sd یا معمولی ایرانی ازش راضی نیستن . حالا دوستان راهنمایی کنن که ایا با 3100000 تومان خرید این مدل منطقب هست یا برم سراغ یه مدل دیگه ؟؟؟؟

mhs_837
20-02-2013, 14:38
با سلام
می خواستم نظر کلی راجع به le8300x بدونم . مشکلی که هست اینه که این سیستم full array یا ال ای دی کامل نیست فقط دورش ال ای دی من خیلی وقت دارم راجب این مدل شارپ تحقیق می کنم ولی در مورد تصاوید sd یا معمولی ایرانی ازش راضی نیستن . حالا دوستان راهنمایی کنن که ایا با 3100000 تومان خرید این مدل منطقب هست یا برم سراغ یه مدل دیگه ؟؟؟؟

دوست عزيز بهترين كار اين هست كه خودت از نزديك تصويرش رو ببيني.من موقعي كه ميخواستم تي وي بخرم اصلا شارپ رو نميشناختم و مسخره ميكردم!!:n07: اول تو ذهنم سوني ex720 و بعد سامسونگ s6950 بود ولي وقتي رفتم نماينگي شارپ و از نزديك تصوير ، صدا و سه بعدي اين مدل رو ديدم واقعا علاقه مند شدم.البته الان هم كه خريدم واقعا ازش راضي هستم.درتصاوير sd اگر از ديجيتال داخلي خودش استفاده كني افت كيفيتي نميبيني .من با سوني ex710 هم كه داداشم داره مقايسه كردم حتي شارپ تصوير شفافتري داشت.از صداش هم واقعا راضي ام.يه ساب ووفر داره كه نسبت به باريك بودن پنل واقعا بيس خوبي داره.دركل تنها مشكل من نداشتن اينترنت وساپورت نكردن زيرنويس فارسي از يو اس بي هست.همونطور كه گفتي full array نيست ولي مشكي رو با عمق بالايي نشون ميده.بازم درپايان تاكيد ميكنم از نزديك تصويرش رو ببيني .بعد تصميم بگير.موفق باشي.

Kiaaaaaa
23-02-2013, 09:53
دوست عزيز بهترين كار اين هست كه خودت از نزديك تصويرش رو ببيني.من موقعي كه ميخواستم تي وي بخرم اصلا شارپ رو نميشناختم و مسخره ميكردم!!:n07: اول تو ذهنم سوني ex720 و بعد سامسونگ s6950 بود ولي وقتي رفتم نماينگي شارپ و از نزديك تصوير ، صدا و سه بعدي اين مدل رو ديدم واقعا علاقه مند شدم.البته الان هم كه خريدم واقعا ازش راضي هستم.درتصاوير sd اگر از ديجيتال داخلي خودش استفاده كني افت كيفيتي نميبيني .من با سوني ex710 هم كه داداشم داره مقايسه كردم حتي شارپ تصوير شفافتري داشت.از صداش هم واقعا راضي ام.يه ساب ووفر داره كه نسبت به باريك بودن پنل واقعا بيس خوبي داره.دركل تنها مشكل من نداشتن اينترنت وساپورت نكردن زيرنويس فارسي از يو اس بي هست.همونطور كه گفتي full array نيست ولي مشكي رو با عمق بالايي نشون ميده.بازم درپايان تاكيد ميكنم از نزديك تصويرش رو ببيني .بعد تصميم بگير.موفق باشي.

ممنون از جوابت
البته که از 710 بهتره من رفتم بازار و دیدم ولی نتونستم از نزدیک جفتشو کنار هم ببینم من الان بین nx720 و le8300 موندم اگر کسی این دو تارو کنار هم دیده ممنون میشم کمک کنه
مورد بعدی راجب سینمای خانگی شارپ .خوبه ؟

mhs_837
23-02-2013, 10:14
ممنون از جوابت
البته که از 710 بهتره من رفتم بازار و دیدم ولی نتونستم از نزدیک جفتشو کنار هم ببینم من الان بین nx720 و le8300 موندم اگر کسی این دو تارو کنار هم دیده ممنون میشم کمک کنه

اگه پول nx720 رو داري حتما بگير .سري nx جزو بهترين سري هاي سوني هست.درمورد سينما خانگي شارپ من اطلاعي ندارم.

samira_googleOne
23-02-2013, 15:17
با سلام
کیاجان خب معلومه تلویزیونهای full array قطعا" کیفیت تصویر بی نظیری دارن چون بدلیل وجود لامپهای led در سرتاسر پنل تلویزیون ، کنترل بیشتری روی عمق رنگ و کنتراست تصویر وجود داره و رنگ سفید خیلی سفیدتر و مشکی مشکی تر هست و کنتراست تصویر بالایی دارن ولی خب قیمت این تلویزیونهای full array واقعی خیلی نجومی هست ... حتی چند سال پیش هم خرید این tvها واقعا" سخت بود ولی الان با این قیمتها دیگه تقریبا" خریدشون محاله و فکر نمیکنم مدلهای full array زیادی توی بازار باشه .. در مورد le8300x هم باید بگم کیفیت تصویرش به نسبت بقیه ledهای بازار خیلی بهتره چون یه تکنولوژی پنل 4 رنگ داره که تصویرها رو با رنگهای طبیعی تری نشون میده و اینکه پنلش هم ژاپنی و مرغوبه . توی تصاویر sd هم کیفیت خوبی داره چون گیرنده دیجیتال داخلی داره و تصاویر دیجیتال ارائه میده که نمیتونه بد باشه .
توی ledهای بازار یکی از بهترین انتخابهاس . خودت اگه از نزدیک ببینی و مقایسه کنی به نتیجه میرسی .

parham511
23-02-2013, 15:36
ممنون از جوابت

NX720 به نظرم بهتره، NX720 یکی از بهترین LED های سونی هست که تو بررسیها فقط با سری 8 سامسونگ مقایسه شده و از سری 8 سامسونگم از بعضی جهات بهتر شناخته میشه . کنتراست NX720 خیلی بالاست، شاید بالاتر از سری 8
LE8300 هم خوبه ولی باید با مثلا EX720 سونی یا سری 6 سامسونگ مقایسه بشه نه NX720 سونی یا سری 7 و 8 سامسونگ یا سری 9 LG چون کنتراستش اینقدر نیست رفیق...

CLP
23-02-2013, 16:16
سینمای شارپ فکر میکنم خوب باشه چون هرچی باشه لنزش ژاپنیه و باید راحت پخش کنه و مشکلی نداشته باشه . چه مدلیشو میخوای ؟ بگو آمارشو برات در بیارم ؟

Kiaaaaaa
24-02-2013, 10:22
ممنون از اینکه وقت گزاشتین و جواب دادین
nx720 هم قیمت le 8300 هست جفتشون 3100 تومان هست ولی nx720 گارانتی نداره نمیدونم چرا ؟
کنتراست le8300 هم خیلی بالاست حالا نمیدونم از nx720 بالاتر هست یا نه . من فقط می خوام بدونم کسی این دو تا رو کنار هم دیده ؟ و در نهایت جدا از بحث فنی نتیجه تصویر (کیفیت) کدوم یک بالاتر هست ؟
در مورد سینمای خانگی مدل 9990 - 1200w :صدا و کیفیت چطوره ؟
مرسی

parham511
24-02-2013, 11:10
ممنون از اینکه وقت گزاشتین و جواب دادین
nx720 هم قیمت le 8300 هست جفتشون 3100 تومان هست ولی nx720 گارانتی نداره نمیدونم چرا ؟
کنتراست le8300 هم خیلی بالاست حالا نمیدونم از nx720 بالاتر هست یا نه . من فقط می خوام بدونم کسی این دو تا رو کنار هم دیده ؟ و در نهایت جدا از بحث فنی نتیجه تصویر (کیفیت) کدوم یک بالاتر هست ؟
مرسی

چون گارانتی دارش پیدا نمیشه اگرم پیدا میشد نزدیک 5 تومن قیمتش بود الان.

Kiaaaaaa
24-02-2013, 13:05
مرسی

Kiaaaaaa
25-02-2013, 11:48
مرسی
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید

samira_googleOne
25-02-2013, 13:06
ببین این دو تا تلویزیون هردوشون ژاپنی هستن و خوبن . منم کنار هم ندیدم تصویرشونو ولی میدونم که هر دوشون بهترینای بازارن .
به نظر من توی این اوضاع بازار و قیمتها واقعا" خرید جنس بدون گارانتی ریسکه ... به نظر من بهتره گارانتی دار بخری تا با خیال راحت از تلویزیونت استفاده کنی و همیشه نگران این موضوع نباشی .

CLP
25-02-2013, 16:52
مرسی
توی سینماهای شارپ 9990 مشخصات بهتری داره و فکر میکنم قیمتشم نسبت به مدلهای دیگه شارپ گرونتر باشه . قیمت به روزش رو ندارم ولی فکر کنم حدود 800 باشه . انتخاب خیلی خوبیه ولی چون این مدل جزء مدلهای خوب شارپه که مشخصات و ظاهر قشنگی داره یکم کمیاب تر از مدلهای جدیدشه . چند ماه پیش توی تاپیکها خیلی غوغا کرده بود و چند نفر که خریده بودن اعلام رضایت داشتن از کیفیت صداش ... البته یادش بخیر اون موقعها قیمتها هم خیلی مناسبتر بود :n03:

Kiaaaaaa
26-02-2013, 09:46
در نهایت le8300 خریدم خیلی خوبه راضیم . سینمای خانگی 9990 گرفتم .فقط 2 تا مشکل دارم یکی اینکه وقتی موزیک از سینما خانگی پخش میشه صدایی که از tv میاد با صدای سینما خانکی یکی نیست و با تاخیر پخش میشه که مجبورم خاموش کنم tv . دوم اینکه le8300 زیر نویس ساپورت نمی کنه . من با نرم افزار MKV Merge زیر نویسو بهش چسبوندم ولی بازم کار نکرد
ممنون از راهنمایی دوستان عزیز

mhs_837
26-02-2013, 10:58
در نهایت le8300 خریدم خیلی خوبه راضیم . دوم اینکه le8300 زیر نویس ساپورت نمی کنه . من با نرم افزار MKV Merge زیر نویسو بهش چسبوندم ولی بازم کار نکرد
ممنون از راهنمایی دوستان عزیز

اولا مباركت باشه ثانيا خدمتت عرض كردم زيرنويس فارسي رو ساپورت نميكنه و اينترنت نداره.البته با DLNA مي توني براحتي اين دو نقيصه رو برطرف كني فقط يكم حوصله و كار با كامپيوتر و شبكه داره.

mhs_837
26-02-2013, 11:07
سینمای خانگی 9990 گرفتم .فقط 2 تا مشکل دارم یکی اینکه وقتی موزیک از سینما خانگی پخش میشه صدایی که از tv میاد با صدای سینما خانکی یکی نیست و با تاخیر پخش میشه که مجبورم خاموش کنم tv

فكرميكنم دليلش رفلكس صدا يا بازتاب صدا باشه.احتمالا چون بلندگوهاي تي وي در پشت هست و انعكاس اوون به مانعي و رسيدن به گوش ، زمان مي بره باعث اين اشكال ميشه.سينما رو چند خريدي؟كيفيت صدا چجوريه؟

Kiaaaaaa
26-02-2013, 16:03
سینما رو 830 تومن گرفتم کیفیتشم خدایی خوبه و بلنده ولی نه مشکلش انعكاس نیست نمی دونم چیه!

بعدش چه رپطی به اینترنت داره؟
کسی مشکل زیر نویس توی این مدل حل کرده ؟
مرسی

fsh_rsh
01-03-2013, 11:25
دوستان سلام
چند تا سوال دارم اگه جواب بدین ممنون میشم
اول اینکه کیفیت و امکانات 8300 بهتره یا سونی hx750 ? قیمت هاشون خیلی با هم متفاوتند ولی من زیاد تفاوتی بینشون نمیبینم. اگه کسی این دوتارو باهم جایی مقایسه کرده بگه.
دوم اینکه گفتین 8300 اینترنت نداره آیا مرورگر نداره و نمیشه باهاش به اینترنت وصل شد ؟

saman1010
01-03-2013, 13:45
سلام
دوستان اگه میشه فایل آپدیت 46 اینچش رو یک نفر آپ کنه. یا لینک آپدیتش رو قرار بده. ممنون

fsh_rsh
01-03-2013, 17:54
فایل آپدیت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Kiaaaaaa
02-03-2013, 10:13
اقا اینو بر le8300 40" میشه استفاده کرد ؟ چطوری باید اپدیت کنیم ؟ و در نهایت چه فایده ای داره ؟

mhs_837
02-03-2013, 12:16
فایل آپدیت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اقا اینو بر le8300 40" میشه استفاده کرد ؟ چطوری باید اپدیت کنیم ؟ و در نهایت چه فایده ای داره ؟

كاربر fsh_rsh شما اين فايل رو امتحان كردي؟چون من اين رو قبلا دانلود كردم ولي تي وي فايل اپديت رو قبول نكرد و نوشت مطابقت نداره.اين تي وي چون مونتاژ ماديران هست فقط فايلهايي كه نمايندگي ها دارند رو قبول ميكنه.واسه منم نمايندگي يكي رو فرستاد برام آپديت كرد.

saman1010
02-03-2013, 19:03

كاربر fsh_rsh شما اين فايل رو امتحان كردي؟چون من اين رو قبلا دانلود كردم ولي تي وي فايل اپديت رو قبول نكرد و نوشت مطابقت نداره.اين تي وي چون مونتاژ ماديران هست فقط فايلهايي كه نمايندگي ها دارند رو قبول ميكنه.واسه منم نمايندگي يكي رو فرستاد برام آپديت كرد.

سلام
درسته منم که فایل رو امتحان کردم گفت که مطابقت نداره. آخرین ورژن آپدیت مادیران چنده؟

mhs_837
03-03-2013, 00:26
من اینو دارم :
101search1222-4
M000105
نمیدونم آخریش هست یا نه

saman1010
04-03-2013, 23:20
من اینو دارم :
101search1222-4
M000105
نمیدونم آخریش هست یا نه

واسه من اینو زده:

102X1112261
M000105

Kiaaaaaa
05-03-2013, 16:17
اقا بر قضیه زیر نویس از چه نرم افزاری میشه استفاده کرد که افت کیفیت نداشته باشه؟؟؟

super star22
08-03-2013, 22:35
سلام دوستان من وقتی فیلم سه بعدی یا اچ دی می بینم در بعضی تصاویر متوجه نقاط ریزی میشم مخصوصا وقتی شارپنسو زیاد میکنم این نقاط بیشتر مشخص می شه می خواستم دلیلشو بدونم . ممنون

samira_googleOne
09-03-2013, 15:57
اقا بر قضیه زیر نویس از چه نرم افزاری میشه استفاده کرد که افت کیفیت نداشته باشه؟؟؟
کیا جان روی تلویزیونت که نمیتونی نرم افزاری نصب کنی . کیفیت زیرنویس برمیگرده به مدل و نوع دستگاه دی وی دی پلیری که داری باهاش فیلم می بینی . اگه از کیفیت زیرنویس دستگاهت راضی نیستی با خدمات پس از فروش دستگاه پخش کننده ای که باهاش فیلم میبینی تماس بگیر و بهشون بگو که فونت زیرنویسش خوب نیست . اونا یه آپدیت جدید ارائه میدن و توی این آپدیت یه فونت خوب برای زیرنویس میذارن که با نصب آپدیت جدید روی دستگاه دی وی دی پلیرت مشکلت حل میشه .
دستگاهی که باهاش فیلم میبینی چیه و چه مدلی هست ؟

samira_googleOne
09-03-2013, 16:04
سلام دوستان من وقتی فیلم سه بعدی یا اچ دی می بینم در بعضی تصاویر متوجه نقاط ریزی میشم مخصوصا وقتی شارپنسو زیاد میکنم این نقاط بیشتر مشخص می شه می خواستم دلیلشو بدونم . ممنون
نباید اینطوری باشه .
اگه میتونی با یه دستگاه دیگه فیلم رو پخش کن ببین بازم همینجوری نشون میده ؟
یا اگه نمیتونی دستگاهی تهیه کنی از طریق کابل HDMI لپ تاپت رو به تلویزیون وصل کن و با لپ تاپ یه فیلم اچ دی play کن ببین با اونم همینجوری نشون میده ؟

behzad habib
09-03-2013, 21:53
دوستان عزیز اگر لطف کنید و راجب مدل 60le9400 که در بازاره و اینکه این مدل کدام مدل جهانی شارپ هست توضیحاتی بفرمایید ممنون میشم قیمتش حدود 8800000 تومانه برای یکی از اقوام میخوام و به نسبت کیفیتش و اینچش بسیار با ارزش هست چون واقعا نمیشه تو هیچ برندی همچین سایزی و قیمتی پیدا کرد البته از نزدیک در منزل با 46le8300 آشنا هستم ولی این مدلو هنوز در منزل و سورسهای خانگی تست نکردم و رویویی ازش پیدا نکردم ممنون از دوستان گلم.

fsh_rsh
11-03-2013, 00:14
کسی جواب منو نداد :n03::n03:

دوستان سلام
اول اینکه کیفیت و امکانات 8300 بهتره یا سونی hx750 ? قیمت هاشون خیلی با هم متفاوتند ولی من زیاد تفاوتی بینشون نمیبینم. اگه کسی این دوتارو باهم جایی مقایسه کرده بگه.
دوم اینکه گفتین 8300 اینترنت نداره آیا مرورگر نداره و نمیشه باهاش به اینترنت وصل شد ؟

CLP
11-03-2013, 15:19
دوستان عزیز اگر لطف کنید و راجب مدل 60le9400 که در بازاره و اینکه این مدل کدام مدل جهانی شارپ هست توضیحاتی بفرمایید ممنون میشم قیمتش حدود 8800000 تومانه برای یکی از اقوام میخوام و به نسبت کیفیتش و اینچش بسیار با ارزش هست چون واقعا نمیشه تو هیچ برندی همچین سایزی و قیمتی پیدا کرد البته از نزدیک در منزل با 46le8300 آشنا هستم ولی این مدلو هنوز در منزل و سورسهای خانگی تست نکردم و رویویی ازش پیدا نکردم ممنون از دوستان گلم.
یه هفته ای هست که این مدلو از نزدیک توی بازار دیدم . باید بگم شارپ با این مدلش واقعا" ترکوند چون این مدل همه ویژگی های خوبی که یه تلویزیون باید داشته باشه رو داره . اکثر تلویزیونها پنلشون 8 بیتی هست ولی پنل این مدل 10 بیتی هست و کیفیت رنگها و تصاویرش واقعا" خوبه .
le9400 فرمت Divx رو به صورت HD پخش میکنه . یکی از ویژگی های خوب دیگه این مدل صرفه جویی در مصرف برقش هست .
wireless lan داره .
موتور پردازش صدا یاماها داره و توی کیفیت صداش خیلی موثره .
خروجی صداش 35 وات هست .
فرکانسش 240 هرتز هست .
به نظر من که یه انتخاب کامله .

alilosting
11-03-2013, 15:43
دوستان سلام
هردوشون تلویزیونهای خوبین . زاویه دید خوبی دارن . full hd هستن . کیفیت تصویر خوب و یه سری امکانات روتین دیگه دارن .
تفاوتشون توی پنل 4 رنگ le8300x sharp و پخش انواع فرمتها مثل فیلم و ... از طریق usb مدل le8300x هست .

Kiaaaaaa
12-03-2013, 09:45
کیا جان روی تلویزیونت که نمیتونی نرم افزاری نصب کنی . کیفیت زیرنویس برمیگرده به مدل و نوع دستگاه دی وی دی پلیری که داری باهاش فیلم می بینی . اگه از کیفیت زیرنویس دستگاهت راضی نیستی با خدمات پس از فروش دستگاه پخش کننده ای که باهاش فیلم میبینی تماس بگیر و بهشون بگو که فونت زیرنویسش خوب نیست . اونا یه آپدیت جدید ارائه میدن و توی این آپدیت یه فونت خوب برای زیرنویس میذارن که با نصب آپدیت جدید روی دستگاه دی وی دی پلیرت مشکلت حل میشه .
دستگاهی که باهاش فیلم میبینی چیه و چه مدلی هست ؟
من با سینمای خانگی شارپ میبینم منظورم از نرم افزار این بود که توی کامپوتر تبدیل انجام بشه . من ممولا فیلمها رو با فلش از طریق led میبینم

ma3743
12-03-2013, 11:24
سلام دوستان
دفترچه این تلوزیون رو از کجا دانلود کنم؟

hamid_IT63
12-03-2013, 14:19
سلام دوستان
تا جاییکه من میدونم دفترچه یه سری دستگاهها که حجمشون کمه رو توی سایت شرکتها میذارن . تا حالا دفترچه راهنمای تلویزیون ها رو توی سایتها ندیدم چون حجم دفترچه هاش بالاس . اگه دفترچش رو لازم داری زنگ بزن خدمات تلویزیونت و ازشون درخواست کن . احتمالا" از طریق ایمیلی چیزی می رسونن بهت .

ma3743
12-03-2013, 17:27
ممنون از پاسخ شما دوست عزیز
من قصد خرید این تلوزیون رو داشتم خواستم از طریق دفترچه کمی از امکاناتش سر در بیارم
99.5 درصد محصولات manual دارن تو سایتشون یه بررسی یه چیزی الا این محصول که مثل اینکه فقط ایرانیه هیچ جا تو اینترنت هیچی ازش نیست :n29:
نکنه گارانتی مادیران هم مثل خدمات سایتش باشه؟
این مگا کنتراست یعنی دقیقا چقدر کنتراست؟:n02:

pooria-ir
14-03-2013, 23:30
سلام دوستان
امروز مدل 40اینچ 8300 رو خریدم،فردا برامون میارنش :)

امیدوارم دستگاه خوبی باشه چون با کلی تحقیق خریدمش
قیمت هم با کلی چک و چونه 2940

karbar200
15-03-2013, 00:15
سلام

یک تلویزیون مدل sharp 830 که 52 اینچ هست از بانه خریدم می خواستم ببینم با مدل 8300 فرق داره ؟

من می خواهم فریمور این تلویزیون آپدیت کنم جدیدترین فریمور آن را از کجا می تونم گیر بیارم هر چی تو نت کشتم تو سایت ملزی برای شارپ نبود از کجا می تونم گیر بیارم؟

mhs_837
15-03-2013, 09:31
سلام دوستان

شرکت مادیران که مونتاژکننده این محصول هست وباید پشتیبانی هم انجام بده متاسفانه درسایتش کوتاهی کرده و نه دفترچه و هیچ آپدیتی نگذاشته.:n23:
می تونید از آدرس زیر دفترچه LC40-46LE830E رو دانلود کنید که تقریبا مشابه 8300X هست با این تفاوت که 8300X وب براوزر (+AQUOS NET ) و ر.س.ی.و.ر نداره .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام دوستان
امروز مدل 40اینچ 8300 رو خریدم،فردا برامون میارنش :)

امیدوارم دستگاه خوبی باشه چون با کلی تحقیق خریدمش
قیمت هم با کلی چک و چونه 2940

مبارکه.خوبیش اینه با کلی تحقیق خریدیش

سلام

یک تلویزیون مدل sharp 830 که 52 اینچ هست از بانه خریدم می خواستم ببینم با مدل 8300 فرق داره ؟

من می خواهم فریمور این تلویزیون آپدیت کنم جدیدترین فریمور آن را از کجا می تونم گیر بیارم هر چی تو نت کشتم تو سایت ملزی برای شارپ نبود از کجا می تونم گیر بیارم؟

سلام.مبارکه دوست عزیز.همونطور که گفتم بیشترین تفاوتی که هست نداشتن وب براوزر (+AQUOS NET ) و ر.س.ی.و.ر که بعضی نسخه ها ر.س.ی.و.ر ندارن.برای آپدیت فریمور هم می تونید از آدرس زیر دانلود کنید ولی مسئولیت اتفاقات بعدیش با خودت چون دقیقا معلوم نیست مدل تلویزیونتون چی هست!

karbar200
15-03-2013, 09:59
سلام.مبارکه دوست عزیز.همونطور که گفتم بیشترین تفاوتی که هست نداشتن وب براوزر (+AQUOS NET ) و ر.س.ی.و.ر که بعضی نسخه ها ر.س.ی.و.ر ندارن.برای آپدیت فریمور هم می تونید از آدرس زیر دانلود کنید ولی مسئولیت اتفاقات بعدیش با خودت چون دقیقا معلوم نیست مدل تلویزیونتون چی هست!

سلام

با سپاس فراوان

اسم کامل tv ما این هست LE830M و 52 اینچ می باشد اگر عکس هم نیاز هست بگید بزارم

آیا این فریمور زبان فارسی هم دارد؟

من به خاطر این می خواهم فریمور آن را آپدیت کنم که شبکه های دیجیتال را ساپورت کنه چون الان سرچ برای شبکه دیجیتال نداره و اینکه موقع پخش فیلم از طریق USB بعضی مواقع صدا ندارد را به راحتی ساپورت کند.

hamid_IT63
16-03-2013, 11:30
سلام

با سپاس فراوان

اسم کامل tv ما این هست LE830M و 52 اینچ می باشد اگر عکس هم نیاز هست بگید بزارم

آیا این فریمور زبان فارسی هم دارد؟

من به خاطر این می خواهم فریمور آن را آپدیت کنم که شبکه های دیجیتال را ساپورت کنه چون الان سرچ برای شبکه دیجیتال نداره و اینکه موقع پخش فیلم از طریق USB بعضی مواقع صدا ندارد را به راحتی ساپورت کند.

ببین گیرنده دیجیتال تلویزیونهایی که از ایران نمیگیری فعال نیست . معمولا" یه سری افراد که تلویزیونشونو از بانه و ... میگیرن خودشون وارد منوی مخفی تلویزیون میشن و دستی گیرنده دیجیتال داخلیشونو فعال میکنن .
که البته من اصلا" این راهو بهت پیشنهاد نمیکنم چون وارد شدن به منوی مخفی tv مشکلات خاص خودشو داره و البته خارج شدن از منوی مخفی مشکلات خیلی بیشتری داره و اگه اینکار رو درست انجام ندی ممکنه مشکلات جبران ناپذیری برات داشته باشه .
به نظرم حتی خرید دستگاه گیرنده دیجیتال توی این شرایط منطقی تره تا اینکه بخوای کاری کنی که مشکلساز بشه ..

pooria-ir
16-03-2013, 20:37
دوستان امروز اومدن از مادیران و دستگاه رو راه اندازی کردن،خیلی دقیق و مرتب،مثل همیشه،کار مادیران همیشه خوب بوده :)

از نصاب پرسیدم که آپدیت و اینا ... ؟
گفت از سایت مادیران،گفتم الان هیچ چی روش نیست،گفتش دارن آدرس سایت رو عوض میکنن و بزودی هم دفترچه گذاشته میشه رو سایت ،هم فایل آپدیت
پس نگران نباشید،من به ساپورت مایران به شدت اعتماد داشتم و دارم :)

کیفیت تصویر دستگاه بالاخص رو HD،فوق العاده بالاس ،3ِD هم که جای خودش رو داره
راستی یه برگه دادن که اگر تو سایت ثبت بکنیم،1 ماه هم گارانیت دستگاه افزوده میشه

mhs_837
17-03-2013, 09:00
دوستان امروز اومدن از مادیران و دستگاه رو راه اندازی کردن،خیلی دقیق و مرتب،مثل همیشه،کار مادیران همیشه خوب بوده :)

از نصاب پرسیدم که آپدیت و اینا ... ؟
گفت از سایت مادیران،گفتم الان هیچ چی روش نیست،گفتش دارن آدرس سایت رو عوض میکنن و بزودی هم دفترچه گذاشته میشه رو سایت ،هم فایل آپدیت
پس نگران نباشید،من به ساپورت مایران به شدت اعتماد داشتم و دارم :)

کیفیت تصویر دستگاه بالاخص رو HD،فوق العاده بالاس ،3ِD هم که جای خودش رو داره
راستی یه برگه دادن که اگر تو سایت ثبت بکنیم،1 ماه هم گارانیت دستگاه افزوده میشه

اميدوارم سايت و پشتيباني ماديران سريعتر تغييراتي داشته باشه.منم تعجب كرده بودم كه چرا ماديران تو اين زمينه ضعيف عمل ميكنه؟!
درضمن به ساب ووفر و قدرت صدا اين تي وي هم دقت كن.

pooria-ir
17-03-2013, 11:37
اميدوارم سايت و پشتيباني ماديران سريعتر تغييراتي داشته باشه.منم تعجب كرده بودم كه چرا ماديران تو اين زمينه ضعيف عمل ميكنه؟!
درضمن به ساب ووفر و قدرت صدا اين تي وي هم دقت كن.

وضوح صدا فوق العادس.اصلا با ال جی قابل مقایسه نیست.
اما هنوز اثری از ساب ووفر ندیدم :D

Sent from my WT19i using Tapatalk 2

mhs_837
17-03-2013, 12:51
وضوح صدا فوق العادس.اصلا با ال جی قابل مقایسه نیست.
اما هنوز اثری از ساب ووفر ندیدم :D

Sent from my WT19i using Tapatalk 2

توقع نداشته باش مثل يه سينما خانگي خونت رو بلرزونه:n19: ولي نسبت به باريك بودن وكمبود جا، بيس خوبي داره.ساب ووفر حدودا در مركز پشتش قرار داره.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

pooria-ir
29-03-2013, 22:58
دوستان این اسم کانال ها یا Input ها که میاد گوشه تصویر رو چطور میشه برداشت ؟

2- کیفیت تصویر رو HDMI واقعا فراتر از حد تصوره،اما رو ماه**وره جالب نیست،برای یه تصویر پرنور و خوشرنگ چه تنظیماتی رو باید اعمال کرد ؟ ( با کابل کامپوننت وصله )

sanaznuri
01-04-2013, 01:37
لطفا یه نفر منو راهنمایی کنه....SHARP LED LC-46LE8300X بگیرم یا sony ex650 ....قیمت هر دوتاشون یکیه...میگن تلویزیون های شارپ مونتاژ ایرانه...لطفا راهنمایی کنید...ممنون

parham511
01-04-2013, 01:57
ex650 خیلی ضعیفه از نظر تصویر و امکانات

pooria-ir
05-04-2013, 22:45
سوال قبلیمم جواب ندادید :-(

ضبط شبکه هایداخلی چقد سخته؟
بعد از ضبط اگر شبکه رو عوض کنیم مثلا, چجوری میشه فایل ضبط شده رو دید؟

Sent from my GT-P7510 Using tapatalk 2

pooria-ir
14-04-2013, 11:17
تاپیک نافرم خوابیده ها

aha7120
17-04-2013, 13:38
منم تازه این تلویزیون رو گرفتم .تا جاییکه من میدونم وبا مسئولین مادیران صحبت کردم .این تلویزیون این قابلیت رو نداره به دفترچه رجوع کن کلیدها فقط برای تایم شیفت استفاده می شود.

hosein3224
19-04-2013, 15:23
لطفا یکی بگه این مدل 8300 بهتره یا سونی ex650 ؟
از نظر کیفیت تصویر sd ?

samira_googleOne
19-04-2013, 23:31
لطفا یکی بگه این مدل 8300 بهتره یا سونی ex650 ؟
از نظر کیفیت تصویر sd ?
ببین ex650 sony هم الان یکی از تلوفزیونهای خوب بازاره ولی مدل شارپ چند تا مزیت نسبت به این مدل سونی داره :
1- پنلش ژاپنیه
2- یه تکنولوژی منحصر به فرد شارپ بنام کواترون داره که رنگ تصاویر رو واقعی تر نشون میده
3- سه بعدی هست
4- اکثر فرمتهای رایج رو با usb پخش میکنه .
5- فرکانس بالاتری داره که توی کیفیت تصویر بخصوص تصاویر اکشن و متحرک کاملا" تاثیرگذاره

samira_googleOne
19-04-2013, 23:35
لطفا یه نفر منو راهنمایی کنه....SHARP LED LC-46LE8300X بگیرم یا sony ex650 ....قیمت هر دوتاشون یکیه...میگن تلویزیون های شارپ مونتاژ ایرانه...لطفا راهنمایی کنید...ممنون
الان همه تلویزیونهای بازار مونتاژ ایرانه . ولی شارپ این مزیت رو داره که پنل تلویزیون و قطعاتش ژاپنیه .

aha7120
20-04-2013, 16:07
سلام دوستان ،من نرم افزار mkvmerge GUI ورژن 6 رو برای str تست کردم جواب نداد.این نرم افزار mkv رو با str بدون رندر یکی میکنه و حاصل یک mkv میشه اسم دیگه این نرم افزار mkvtoolnix-unicode-6.1.0 هست. وقتی فایل از usb پخش میشه در بخش info می نویسه زیرنویس : خاموش کسی راه حلی برای این نداره ؟
در ضمن کسی دانگل بی سیم این تلویزیون رو خریده و ازش غیراز اطلاعات دفترچه خبری داره؟
دیگه اینکه نرم افزار این سیستم آپدیت جدیدی داره(مدل من 40 اینچ 8300x تولید بهمن ماهه)؟

pooria-ir
20-04-2013, 18:56
سلام دوستان ،من نرم افزار mkvmerge GUI ورژن 6 رو برای str تست کردم جواب نداد.این نرم افزار mkv رو با str بدون رندر یکی میکنه و حاصل یک mkv میشه اسم دیگه این نرم افزار mkvtoolnix-unicode-6.1.0 هست. وقتی فایل از usb پخش میشه در بخش info می نویسه زیرنویس : خاموش کسی راه حلی برای این نداره ؟
در ضمن کسی دانگل بی سیم این تلویزیون رو خریده و ازش غیراز اطلاعات دفترچه خبری داره؟
دیگه اینکه نرم افزار این سیستم آپدیت جدیدی داره(مدل من 40 اینچ 8300x تولید بهمن ماهه)؟

آقا دانگل و آپدیت سوال منم هست
اصلا چه مدل دانگلی میشه برا این تلویزیون خرید؟ یعنی هر دانگل وایرلسی بخریم و وصل کنیم کار میکنه؟؟ چه کارایی میشه باهاش انجام داد؟

bestmovie
21-04-2013, 15:13
دوستانی که 8300x دارند لطفا فایل زیر رو تست کنند ببینند کدام زیرنویس نمایش داده میشه !؟ (درون فایل mkv چندتا زیرنویس گنجانده شده)

bestmovie
22-04-2013, 15:15
لینکی که دیروز گذاشتم مثل اینکه مشکل داره، دوستان این لینک رو دانلود کنند
لطفا نتیجه تست رو همینجا بذارید

aha7120
22-04-2013, 20:34
لینکی که دیروز گذاشتم مثل اینکه مشکل داره، دوستان این لینک رو دانلود کنند
لطفا نتیجه تست رو همینجا بذارید

با سلام وتشکر فعلا قبلی رو تست کردم حیف فیلم خیلی کوتاهه و تغییر زیر نویس کند،ولی متنها همه بریده ونیمه کاره هست ولی 6 زیر نویس شناخته وپخش میشه غیر از 5 )، 6 هم فارسی ولی غیر از یک انگلیسی مابقی نصفه و موربند. دومین لینکتون رو دانلود کردم می خواستم تست کنم ولی مثل اینکه فرقی نکرده ؟ خودم هم دارم فرمتهای دیگه ای رو تست میکنم.

aha7120
22-04-2013, 20:58
اصلا چه مدل دانگلی میشه برا این تلویزیون خرید؟ یعنی هر دانگل وایرلسی بخریم و وصل کنیم کار میکنه؟؟ چه کارایی میشه باهاش انجام داد؟

من یک دانگل Linksys داشتم تست کردم نشناخت، یک لیست از نوع دانگل ها در دفترچه هست ولی نمی دونم حتی اونا روهم ساپورت میکنه یا نه،فروشنده ها هم با چند تاشون صحبت کردم اصلا نمی دونن دانگل چی هست.شما تست دیگه ای کردید؟

sanaznuri
22-04-2013, 23:49
من این تلویزیون رو هفته پیش خریدم 3950000 تومان از نمایندگی شارپ...بسیار عالی...هم از لحاظ رنگ....هم از لحاظ کیفیت....هم از لحاظ صدا..واقعا عالیه...اکثر فرمت ها رو هم می خونه....تنها مشکلم اینه که خود تلویزیون تویه تنظیماتش نوشته که زیر نویس فارسی رو ساپورت می کنه...ولی من هر چی می زارم زبونش قاطی می شه...با زیرنویس انگلیسی مشکلی نداره..فقط با فارسی اینطوری میشه..علتش رو نفهمیدم هنوز
در ضمن باید بگم که کیفیت شبکه های دیجیتال هم عالیه...:n12::n02:

mhs_837
23-04-2013, 08:02
دوستان
من از 5ماه پيش هر روشي كه فكر كنيد انجام دادم تا زيرنويس فارسي از يو اس بي بخوونه ولي نشد!! با زيرنويس انگليسي مشكلي نداره.تنها راه اينكه فيلم رو با زيرنويس فارسي و بدون افت كيفيت ببينيد استفاده از خصوصيت DLNA هست كه مي تونين با نرم افزار PS3 Media Server هست.البته اوونم بايد كمي باهاش كلنجار بريد تا راه بيوفته كه اگر خواستين من راهنماييتون مي كنم زودتر به نتيجه برسيد.راجب دانگل هم بايد بگم متاسفانه نمايندگي خدمات مشهد نميدونست چي هست:n07: چه برسه به فروشنده!با هيچ دانگل ديگه اي بجز خودش كار نميكنه.دوستاني كه تهران هستند از نمايندگي ماديران تهران سوال كنن و نتيجه رو اعلام كنن.

bestmovie
23-04-2013, 19:03
با سلام وتشکر فعلا قبلی رو تست کردم حیف فیلم خیلی کوتاهه و تغییر زیر نویس کند،ولی متنها همه بریده ونیمه کاره هست ولی 6 زیر نویس شناخته وپخش میشه غیر از 5 )، 6 هم فارسی ولی غیر از یک انگلیسی مابقی نصفه و موربند. دومین لینکتون رو دانلود کردم می خواستم تست کنم ولی مثل اینکه فرقی نکرده ؟ خودم هم دارم فرمتهای دیگه ای رو تست میکنم.

سلام
لطفا لینک زیر رو هم تست کنید
خطوط بیشتری داره ، فایل زمانش بیشتره و فرمت های بیشتری رو هم توی فایل ماکس کردم

aha7120
23-04-2013, 20:50
سلام

علیک سلام،
با تشکر فایل رو تست کردم . تعداد زیرنویس رو 8 تا اعلام میکنه وشماره 8 رو که زرد رنگه و به صورت مورب ،فارسی و قابل خوندنه ولی انگار متنها از کادرشون خارج شدن و اول و آخرشون از کادر دور زیرنویس خارجه عجیب تر اینکه انگار توسط فتوشاپ Distort شده.این چه نوع زیر نویسیه؟(منظورم اینه که نوع زیر نویس، نوع font بکار رفته در آن رو بفرمایید.)

aha7120
23-04-2013, 21:05
دوستان
من از 5ماه پيش هر روشي كه فكر كنيد انجام دادم تا زيرنويس فارسي از يو اس بي بخوونه ولي نشد!! با زيرنويس انگليسي مشكلي نداره.تنها راه اينكه فيلم رو با زيرنويس فارسي و بدون افت كيفيت ببينيد استفاده از خصوصيت DLNA هست كه مي تونين با نرم افزار PS3 Media Server هست.البته اوونم بايد كمي باهاش كلنجار بريد تا راه بيوفته كه اگر خواستين من راهنماييتون مي كنم زودتر به نتيجه برسيد.راجب دانگل هم بايد بگم متاسفانه نمايندگي خدمات مشهد نميدونست چي هست:n07: چه برسه به فروشنده!با هيچ دانگل ديگه اي بجز خودش كار نميكنه.دوستاني كه تهران هستند از نمايندگي ماديران تهران سوال كنن و نتيجه رو اعلام كنن.

با تشکر از اعلام تجربتون با کمال میل آماده دانستن نظرات و تجربیات شما هستم ،در مورد تهران نمایشگاه مرکزی وقتی تلفنی پرسیدم ،عزیزی که ازش سوال کردم طوری جواب داد که احساس کردم من از فضا اومدم و فقط یک جواب میداد اینا ممکنه مال مدلهای دیگه باشه که دفترچه اش با این یکی هست!؟ و اصلا این مدل دارای دانگلی نیست!؟
اما مسئول نصب تلویزیون میگفت چند وقت پیش یکی از مشتریها از خارج گیر آورده و سفارش داده آوردن و با iPad هم به تلویزیون وصل شده و کارهایی هم که انجام شده برای مسئول نصب جالب بوده و خود مسئول عزیز هم تا حالا بلد نبوده...خلاصه هنوز پیگیرم ولی احتمالا حداقل تبدیل Lan به Wifii با یک Bridge router نباید نا ممکن باشه.

samira_googleOne
24-04-2013, 14:57
من این تلویزیون رو هفته پیش خریدم 3950000 تومان از نمایندگی شارپ...بسیار عالی...هم از لحاظ رنگ....هم از لحاظ کیفیت....هم از لحاظ صدا..واقعا عالیه...اکثر فرمت ها رو هم می خونه....تنها مشکلم اینه که خود تلویزیون تویه تنظیماتش نوشته که زیر نویس فارسی رو ساپورت می کنه...ولی من هر چی می زارم زبونش قاطی می شه...با زیرنویس انگلیسی مشکلی نداره..فقط با فارسی اینطوری میشه..علتش رو نفهمیدم هنوز
در ضمن باید بگم که کیفیت شبکه های دیجیتال هم عالیه...:n12::n02:
ساناز جان زیرنویس فارسی رو ساپورت نمیکنه ولی یه نرم افزارهایی هست که میتونه زیرنویس رو به ادامه فیلم بچسبونه و اینجوری مشکل پخش زیرنویست حل میشه . توی وبلاگ مادیران قبلا" راجع به این نرم افزاها مطلب خونده بودم . برو توی وبلاگ و کلمه "زیرنویس" رو سرچ کن . ایشالا مشکت برطرف میشه .

samira_googleOne
24-04-2013, 15:11

در مورد این دانگل وایرلسی که گفتی :
اینو باید از خدمات پس از فروش مادیران تهیه کنی . چند تا از دوستام میخواستن توی بازار نبود ولی رفتم خدمات براشون خریدم راحت . برندش هم همون شارپ بود .
در مورد کاراییش:
اگه شما یه مودم وایرلس توی خونه داشته باشی و یه pc بهش وصل باشه ، شما میتونی از طریق شبکه DLNA بین اون pc و تلویزیون ارتباط برقرار کنی و فیلم یا تصویر یا موزیکی که روی pc داری رو توی تلویزیونت نمایش بدی .

aha7120
24-04-2013, 18:24
سلام سمیرا در وبلاگ مادیران جستجو کردم تنها چیزی که پیدا کردم:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بود که برای گیرنده دیجیتال 131 هست.

pooria-ir
26-04-2013, 00:58
در مورد این دانگل وایرلسی که گفتی :
اینو باید از خدمات پس از فروش مادیران تهیه کنی . چند تا از دوستام میخواستن توی بازار نبود ولی رفتم خدمات براشون خریدم راحت . برندش هم همون شارپ بود .
در مورد کاراییش:
اگه شما یه مودم وایرلس توی خونه داشته باشی و یه pc بهش وصل باشه ، شما میتونی از طریق شبکه DLNA بین اون pc و تلویزیون ارتباط برقرار کنی و فیلم یا تصویر یا موزیکی که روی pc داری رو توی تلویزیونت نمایش بدی .

ولی من فکر میکنم با توجه به چیزی که تو دفترچش هم گفته شده, هر مارک دانگلی که استاندارد های روتین رو دلشته باشه, قابل استفادس
حیف که دم دست ندارم وگرنه حتما تست میکردم

aha7120
27-04-2013, 09:53
ولی من فکر میکنم با توجه به چیزی که تو دفترچش هم گفته شده, هر مارک دانگلی که استاندارد های روتین رو دلشته باشه, قابل استفادس
حیف که دم دست ندارم وگرنه حتما تست میکردم

این دانگلو خدمات پس از فروش ارائه میده قیمتش هم حدود 200000هزار تومانه.(همین الان از مرکز خدمات تهران قیمت گرفتم).

aha7120
27-04-2013, 10:04
ساناز جان زیرنویس فارسی رو ساپورت نمیکنه ولی یه نرم افزارهایی هست که میتونه زیرنویس رو به ادامه فیلم بچسبونه و اینجوری مشکل پخش زیرنویست حل میشه . توی وبلاگ مادیران قبلا" راجع به این نرم افزاها مطلب خونده بودم . برو توی وبلاگ و کلمه "زیرنویس" رو سرچ کن . ایشالا مشکت برطرف میشه .

این دانگلو خدمات پس از فروش ارائه میده قیمتش هم حدود 200000هزار تومانه.(همین الان از مرکز خدمات تهران قیمت گرفتم). بدلیل نداشتن فونت فارسی به صورت سخت افزاری این دستگاه قادر به نمایش فونت های فارسی نیست(طبق گفته مسئول بخش خدمات)
با توجه به تستهایی که در این قسمت با دوستان انجام دادیم بهتره برای دیدن زیر نویس فارسی اول از نرم افزارهای تبدیل srt به vob/sub استفاده کنید وبعد اونها رو با نرم افزار toolnix به فایلهای mkv اضافه کنید.اینطوری بدون رندر و کاهش کیفیت و بدون صرف زمان زیاد(تقریبا بلافاصله) قادر به دیدن فیلم هستید. اصلا وقت زیادی نمیگیره و تخصص خواصی نمی خواهد،نکته : وقتی می خواهید این تبدیل به vob/sub انجام بدید قسمت هایی از خطها رو که در فایل srt مربوط به تنظیم رنگ هست نه کل خط رو حذف کنید.:n01:

mhs_837
27-04-2013, 11:54
این دانگلو خدمات پس از فروش ارائه میده قیمتش هم حدود 200000هزار تومانه.(همین الان از مرکز خدمات تهران قیمت گرفتم). بدلیل نداشتن فونت فارسی به صورت سخت افزاری این دستگاه قادر به نمایش فونت های فارسی نیست(طبق گفته مسئول بخش خدمات)
با توجه به تستهایی که در این قسمت با دوستان انجام دادیم بهتره برای دیدن زیر نویس فارسی اول از نرم افزارهای تبدیل srt به vob/sub استفاده کنید وبعد اونها رو با نرم افزار toolnix به فایلهای mkv اضافه کنید.اینطوری بدون رندر و کاهش کیفیت و بدون صرف زمان زیاد(تقریبا بلافاصله) قادر به دیدن فیلم هستید. اصلا وقت زیادی نمیگیره و تخصص خواصی نمی خواهد،نکته : وقتی می خواهید این تبدیل به vob/sub انجام بدید قسمت هایی از خطها رو که در فایل srt مربوط به تنظیم رنگ هست نه کل خط رو حذف کنید.:n01:

بله كاملا تاييد ميشه.بنده هم الان زنگ زدم نمايندگي مشهد شماره تهران رو داد گفت قبل گروني ها 110هزار تومان بوده!!راجب آپديت جديد پرسيدم كه گفت نداره و زيرنويس فارسي هم ساپورت نميكنه.كلا لذت بردم از پشتيباني ماديران.:n21:
براي زيرنويس فارسي دوستمون aha7120 پيشنهاد خوبي دادند.بنده هم پيشنهاد مي كنم از طريق كابل شبكه و DLNA و نرم افزار Ps3 media server زيرنويس فارسي srt را همراه انواع فرمتها ببينيد.اين نرم افزار چون متن باز هست قابليتهاي زيادي داره.من خودم زماني كه وي پي ان ها وصل بود از طريق تلويزيون بعضي كليپهاي يوتيوب رو بصورت آنلاين ديدم.حتي پلاگين داره براي اينكه از طريق تي وي ، كامپيوتر يا لپ تاپي كه باهاش شبكه هست رو خاموش ريستارت و... كنيد.

pooria-ir
27-04-2013, 14:55
اما من فکر میکنم هرجور دانگلی هم که باشه کار میکنه. خیلی بعیده که فقط با یه دانگل مخصوص کار بکنه, دفترچه هم اسمی از مدل یا مارک خاصی نبرده

aha7120
27-04-2013, 17:30
اما من فکر میکنم هرجور دانگلی هم که باشه کار میکنه. خیلی بعیده که فقط با یه دانگل مخصوص کار بکنه, دفترچه هم اسمی از مدل یا مارک خاصی نبرده

پس تکلیف درایور سخت افزار چی میشه؟ شاید یک دو مدل رو بشناسه ولی مسلما نمی تونه با هر چی کارکنه.ولی میتونید با استفاده از یک Bridge Router از درگاه LAN استفاده کنید.فکر کنم ارزون تر در بیاد و یا اگر مودم روتر بی سیم دارید اونو به LAN تلویزیون وصل کنید و با بقیه تجهیزات مثل لپ تاپ و موبایل و ... بی سیم کار کنید.درصورتیکه
روتر از شما دوره و نمی تونید یا نمی خواهید نزدیک تلویزیون بزارید تا از درگاه LAN استفاده کنید و امکان کابل کشی ندارید ممکنه بشه از وسائلی مثل Power Line (انتقال اطلاعات LAN از طریق سیم برق )استفاده کرد ،که با اینکه روش استفادشون بسیار ساده است (تقریبا در حد زدن تو پریز برق)،ولی شرایط استفاده خودشون رو دارن.

aha7120
27-04-2013, 20:51
البته هنوزم منظورشونو از به صورت "سخت افزاری " درک نکردم.:n13:

mhs_837
28-04-2013, 08:09
ممکنه بشه از وسائلی مثل Power Line (انتقال اطلاعات LAN از طریق سیم برق )استفاده کرد ،که با اینکه روش استفادشون بسیار ساده است (تقریبا در حد زدن تو پریز برق)،ولی شرایط استفاده خودشون رو دارن.

ميشه درمورد اين دستگاه و نحوه عملكردش كمي توضيح بدي؟اگر عكس هم داري بذار.

aha7120
28-04-2013, 21:12
power line وسیله ای هست که از اون برای انتقال دیتا از طریق سیم برق استفاده می کنند.برای اینکار حداقل یک جفت از اینها لازم داریم که مثل دو تا ادپتور به پریز برق وصل میشن واضحه که هر دو پریز باید در سیم کشی به هم مرتبط باشند.معمولا حد اقل یک طرف Lan ولی طرف دوم میتونه Wifi یا یک سوئیچ تک یا چندتایی (بسته به مدل) Lan باشه سرعت ارتباط این دو تا رو 200Mتا 300M اعلام می کنند ولی تا جاییکه من دیدم پورت Lan 10/100 دارن.برای ارتباط دادنشون به هم بسته برند ومدل روشهای ساده یا نسبتا ساده خودشون رو دارن ،مثل فشاردادن یک دکمه برای چند لحظه یا دادن ip از طریق پورت Lan تقریبا تمام برند های معروف هم یکی یا چند مدل از اینا رو دارن تو ایران هم اومده ،در ضمن تجهیزات دیگه ای برای انتقال اطلاعات (Lan)از طریق کابل کواکسیل (آنتن)همچنین برق از طریق کابل شبکه هم وجود داره که این دو تا رو تو بازار ندیدم ولی ممکنه اینجام باشه.اگر امری بود بازم در خدمتم.

mhs_837
29-04-2013, 08:49
power line وسیله ای هست که از اون برای انتقال دیتا از طریق سیم برق استفاده می کنند.برای اینکار حداقل یک جفت از اینها لازم داریم که مثل دو تا ادپتور به پریز برق وصل میشن واضحه که هر دو پریز باید در سیم کشی به هم مرتبط باشند.معمولا حد اقل یک طرف Lan ولی طرف دوم میتونه Wifi یا یک سوئیچ تک یا چندتایی (بسته به مدل) Lan باشه سرعت ارتباط این دو تا رو 200Mتا 300M اعلام می کنند ولی تا جاییکه من دیدم پورت Lan 10/100 دارن.برای ارتباط دادنشون به هم بسته برند ومدل روشهای ساده یا نسبتا ساده خودشون رو دارن ،مثل فشاردادن یک دکمه برای چند لحظه یا دادن ip از طریق پورت Lan تقریبا تمام برند های معروف هم یکی یا چند مدل از اینا رو دارن تو ایران هم اومده ،در ضمن تجهیزات دیگه ای برای انتقال اطلاعات (Lan)از طریق کابل کواکسیل (آنتن)همچنین برق از طریق کابل شبکه هم وجود داره که این دو تا رو تو بازار ندیدم ولی ممکنه اینجام باشه.اگر امری بود بازم در خدمتم.

واقعا جالبه.يعني برق 220ولت توي سيمها جريان داشته باشه و اين دستگاه رو به پريز و با كابل لن به كامپيوتر وصل كنيم از پريز بعدي - بدون افت كيفيت شبكه - ديتا دريافت مي كنيم و ميشه به پورت لن تي وي وصل كنيم؟!!! بدون هيچ افزايش ولتاژ و خطري؟!!! اگه اينجوري باشه واسه خونه مسكوني عاليست...
قيمت اين دستگاه چند هست؟چه ماركهايي تو بازار هست؟لطفا كمي اطلاعات بيشتر بده.ممنون

aha7120
29-04-2013, 09:23
خواهش میکنم.لینک میهن مارکت رو گذاشتم تا تنوع قیمت و مدل و برند رو ببینید ،ولی هم مدلهای بیشتیری تو بازار هست و شاید از مغازه یا نمایندگیها جدید تر یا قیمت بهتر بتونید بخرید مثلا سیسکو یا linksys بین اینا نیست ولی احتمالا شبکه پرداز داشته باشه.بازم عرض میکنم تقریبا همه برندهایی که کار شبکه میکنند،دارای این زیر شاخه هم هستند.
در مورد کیفیت سیگنال من خودم تست نکردم ولی بسته به هر برند و مدل ، باید به سیمکشی داخلی و نویز روی سیم برق مثل جوشکاری ،استارت واستاپ یخچال و ... (جوشکاری بیشتر) کمی حساس باشن.

mhs_837
29-04-2013, 09:37
اين قيمتها تفاوت زيادي با دانگل نميكنه.تازه بايد جفت بخريم.درسته؟

aha7120
29-04-2013, 09:54
فقط یک نکته بعضی از مدلها دارای بسته های دو تایی هستند یعنی در یک بسته دو تا وجود داره ولی در صورت خرید تکی ها فراموش نکنیم حداقل دو تا از این وسیله رو لازم داریم.

aha7120
29-04-2013, 10:25
در مورد اختلاف قیمت باید بگم همون طور که قبلا هم عرض کردم ارزون ترین کار آوردن روتر نزدیک تلویزیونه.در باره سوال دوم،بله باید جفت خرید ولی بعضی ها در بسته هاشون دو تا از این وسیله هست که معمولا با نام starter kit شناخته میشن،از نظر قیمت بسته به نوع استفاده و طرح شبکه خانگی ،مساحت وشکل منزل و محل قرار گرفتن تلویزیون تو خونه و متراژ سیم مورد نیاز برای سیم کشی عادی و یا فاصله روتر شما از تلویزیون داره که صرف کنه یا نه.ضمنا دانگل فقط به درد همین تلویزیون میخوره و باید حداقل فاصله رو از منبع فرستنده با توجه به موانع و نویز موجود داشته باشه.
البته فراموش نشه هدف من از نوشتن این اطلاعات مطلقا تبلیغ یا عدم تبلیغ برای هیچ سخت افزار وبرندی نیست فقط می خوام هر کسی بسته شرایط و نوع استفاده و محیطی که در اون سکونت داره بدونه وبتونه طرح و روش مناسب تر رو با کمترین هزینه و محدودیت برای خودش انتخاب کنه. تا مجبور نشه به ازای هر کاری سیستم و روش و هزینه جدیدی رو قبول کنه.مثلا کسی که یک laptop داره و یک تلویزیون به نظر من با اتصال Lan یا حتی HDMI کاملا کارش راه می افته.تازه میتونه از موبالش هم به عنوان ریموت کنترل لپ تاپ استفاده کنه.

samira_googleOne
29-04-2013, 13:47
سلام سمیرا در وبلاگ مادیران جستجو کردم تنها چیزی که پیدا کردم:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بود که برای گیرنده دیجیتال 131 هست.ببین این نرم افزاره که توی وبلاگ هست فقط برای مدل 131 نیست . کلا" یه روشه که روی زیرنویس یه عملیاتی انجام میده که اونو به یک ایمیج و فرمتی قابل نمایش برای دستگاه تبدل میکنه . حتما" روشش رو امتحان کن ببین جواب میده یا نه...

samira_googleOne
29-04-2013, 14:28
ولی من فکر میکنم با توجه به چیزی که تو دفترچش هم گفته شده, هر مارک دانگلی که استاندارد های روتین رو دلشته باشه, قابل استفادسحیف که دم دست ندارم وگرنه حتما تست میکردمSent from my GT-P7510 Using tapatalk 2ببین ممکنه با هر دانگلی کار کنه ولی به نظرم صلاح نیست بخاطر چند تومن اختلاف قیمت از دانگلهای متفرقه بازار استفاده کنی و خدایی نکرده برای تلویزیونت مشکلی پیش بیاد . الان از بس مارکای متفرقه زیاده توی بازار که ریسکش زیاده .

samira_googleOne
29-04-2013, 15:48
اين قيمتها تفاوت زيادي با دانگل نميكنه.تازه بايد جفت بخريم.درسته؟
در صورتیکه بخوای اطلاعات رو با لپ تاپ share کنی و لپ تاپت مجهز به wifi باشه فقط یه دونه دانگل برای همون تلویزیونت لازم داری و لپ تاپت دیگه دانگل نمیخواد .
اگر از pc استفاده میکنی و اینترنت داری و pc به مودم وایرلس وصله بازم برای pc دانگل لازم نداری .
ولی اگر مودمت وایرلس نیست و pc وای فای داخلی نداره باید یه دانگل هم برای pc بخری و در این حالت 2 تا دانگل لازم داری .

mhs_837
29-04-2013, 18:01
در صورتیکه بخوای اطلاعات رو با لپ تاپ share کنی و لپ تاپت مجهز به wifi باشه فقط یه دونه دانگل برای همون تلویزیونت لازم داری و لپ تاپت دیگه دانگل نمیخواد .
اگر از pc استفاده میکنی و اینترنت داری و pc به مودم وایرلس وصله بازم برای pc دانگل لازم نداری .
ولی اگر مودمت وایرلس نیست و pc وای فای داخلی نداره باید یه دانگل هم برای pc بخری و در این حالت 2 تا دانگل لازم داری .

سمیرا فکر کنم پست های قبلی رو مطالعه نکردی.منظور من از یک جفت پاورلاین بود.دانگل رو میدونم.

aha7120
29-04-2013, 18:06
سلام لطفا پستای قبلی رو ببین با توجه به تست های انجام شده و پرسشهای به عمل اومده از مادیران به این نتیجه رسیدیم که این تلویزیون RTU فارسی رو ساپورت نمی کنه.بنابر این من و mhs_837 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به کمک فیلمهای تست bestmovie ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به نتایجی هم رسیدیم وچند روش رو پیشنهاد دادیم .در ضمن اگر منظور از دانگل کارت شبکه USB هست ،من یک دانگل linksys وصل کردم جواب نداد.

aha7120
30-04-2013, 09:42
خیلی جالبه وقتی تبدیل به sub رو با txt2sub انجام میدم بعد میکس میکنم جز کیفییت متن (یکم بد رنگه بدلیل رنگهای نرم افزارش چون سعی میکنه فونت رو برجسته کنه) پخش میشه ولی با SubtitleCreator متنها بریده میشن و مورب مثل نمونه تستهای شما.
راه حلی دارید؟

aha7120
30-04-2013, 09:43
سلام

خیلی جالبه وقتی تبدیل به sub رو با txt2sub انجام میدم بعد میکس میکنم جز کیفییت متن (یکم بد رنگه بدلیل رنگهای نرم افزارش چون سعی میکنه فونت رو برجسته کنه) پخش میشه ولی با SubtitleCreator متنها بریده میشن و مورب مثل نمونه تستهای شما.
راه حلی دارید؟

pooria-ir
30-04-2013, 12:23
ببین ممکنه با هر دانگلی کار کنه ولی به نظرم صلاح نیست بخاطر چند تومن اختلاف قیمت از دانگلهای متفرقه بازار استفاده کنی و خدایی نکرده برای تلویزیونت مشکلی پیش بیاد . الان از بس مارکای متفرقه زیاده توی بازار که ریسکش زیاده .

مارک های خوب زیادن. دی لینک. تی پی لینک....

pooria-ir
30-04-2013, 12:24
سلام لطفا پستای قبلی رو ببین با توجه به تست های انجام شده و پرسشهای به عمل اومده از مادیران به این نتیجه رسیدیم که این تلویزیون RTU فارسی رو ساپورت نمی کنه.بنابر این من و mhs_837 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به کمک فیلمهای تست bestmovie ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به نتایجی هم رسیدیم وچند روش رو پیشنهاد دادیم .در ضمن اگر منظور از دانگل کارت شبکه USB هست ،من یک دانگل linksys وصل کردم جواب نداد.

این که فرمودید لینک سیس جواب نداد یعنی چی شد؟ کلا دیتکت نکرد؟

bestmovie
30-04-2013, 13:48
راه حلی دارید؟

من خودم این تی وی رو ندارم فقط چون تو کار فروش دیتا بودم میخواستم بدونم زیرنویس روی این دستگاه چطور نمایش داده میشه !
شما فونتهای مختلف رو تست کن و همینطور نرم افزارهای مختلف انشاا.. که به نتیخه دلخواه برسی و همینجا قرار بدی تا دوستان هم استفاده کنند
من خودم قصد تعویض تی وی رو دارم اگه تصمیم نهاییم خرید این مدل شد خودم هم تمام سعیم رو میکنم

mhs_837
30-04-2013, 14:32
مارک های خوب زیادن. دی لینک. تی پی لینک....

دوست عزيز اين دانگلها براي استفاده در كامپيوتر هست كه سيستم عامل داره.اگر در مشخصاتشون دقت كرده باشي مثلا نوشته قابليت استفاده در ويندوز xp , 7 و... حتي بعضي از اوونها نياز به سي دي راه انداز داره.پس در تي وي كاربرد نداره.اما شايد دانگلهايي كه براي تلويزيون هاي سامسونگ يا ماركهاي ديگر استفاده ميشه در اين تي وي هم جواب بده.

aha7120
30-04-2013, 14:45
این که فرمودید لینک سیس جواب نداد یعنی چی شد؟ کلا دیتکت نکرد؟

بله کلا دیتکت نکرد.چراغ روی دانگل هم روشن نشد.همون طورکه قبلا هم عرض کردم قاعدتا نباید با هر دانگلی کارکنه بالاخره باید درایورشو داشته باشه یا نه؟

aha7120
30-04-2013, 14:48
دوست عزيز اين دانگلها براي استفاده در كامپيوتر هست كه سيستم عامل داره.اگر در مشخصاتشون دقت كرده باشي مثلا نوشته قابليت استفاده در ويندوز xp , 7 و... حتي بعضي از اوونها نياز به سي دي راه انداز داره.پس در تي وي كاربرد نداره.اما شايد دانگلهايي كه براي تلويزيون هاي سامسونگ يا ماركهاي ديگر استفاده ميشه در اين تي وي هم جواب بده.
موافقم احتمال داره همگی یا چند تاشون از یک پروتکل استفاده کنند.یا اینکه از یک برند سوم مشترک خرید کرده باشن.

aha7120
30-04-2013, 14:57
من خودم این تی وی رو ندارم فقط چون تو کار فروش دیتا بودم میخواستم بدونم زیرنویس روی این دستگاه چطور نمایش داده میشه !
شما فونتهای مختلف رو تست کن و همینطور نرم افزارهای مختلف انشاا.. که به نتیخه دلخواه برسی و همینجا قرار بدی تا دوستان هم استفاده کنند
من خودم قصد تعویض تی وی رو دارم اگه تصمیم نهاییم خرید این مدل شد خودم هم تمام سعیم رو میکنم

فعلا بهترین روشی که من جواب گرفتم استفاده از نرم افزار TXT2SUB برای تبدیل srt با فرمت ANSI به فرمت SUB و استفاده از MKVTOOLNIX ورژن 4 یا 6.1 یا 6.2 (همگی تست شده وپاسخ یکسانه) برای افزودن زیرنویس به mkv و AVI و یا سایر فرمتها وایجاد یک MKV جدید هست.این تا اینجا جواب داده و درست کار میکنه.

aha7120
30-04-2013, 15:18
برای دانلود TOOLNIX :
برای دانلود TXT2VOBSUB:

mhs_837
01-05-2013, 08:28
ممنونaha7120 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزيز از فعاليتهايي كه براي چسباندن زيرنويس به فيلمها انجام دادي و دراختيار گذاشتي.من با نرم افزار 3d subtitler كه براي ساخت و تبديل زيرنويس فيلمهاي سه بعدي هست ، نيز srt رو به sub تبديل كردم.البته يك گزينه براي زيرنويس فيلمهاي دو بعدي هم داره.وقتي تست كردم ديدم بعضي خطوط زيرنويس همونطور كه قبلا عنوان شده بود مورب شديد و خارج از كادر هستند.مي خواستم بدونم اين اشكال مربوط به اين ميشه كه بايد زيرنويس ANSI باشه يا اينكه اين نرم افزار TXT2VOBSUB اين نقيصه رو برطرف كرده؟

aha7120
01-05-2013, 23:49
ممنونaha7120 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزيز از فعاليتهايي كه براي چسباندن زيرنويس به فيلمها انجام دادي و دراختيار گذاشتي.من با نرم افزار 3d subtitler كه براي ساخت و تبديل زيرنويس فيلمهاي سه بعدي هست ، نيز srt رو به sub تبديل كردم.البته يك گزينه براي زيرنويس فيلمهاي دو بعدي هم داره.وقتي تست كردم ديدم بعضي خطوط زيرنويس همونطور كه قبلا عنوان شده بود مورب شديد و خارج از كادر هستند.مي خواستم بدونم اين اشكال مربوط به اين ميشه كه بايد زيرنويس ANSI باشه يا اينكه اين نرم افزار TXT2VOBSUB اين نقيصه رو برطرف كرده؟
خواهش میکنم.تا جاییکه من تست کردم باید نرم افزار TXT2SUBVOB با ANSI کارکنه و حتی لازم نیست شما حالت نمایش متون غیر UNICODE ویندوز رو به فارسی تغییر بدید.علاوه اون فارسی رو هم میشناسه و میتونه نوع زیر نویس رو فارسی تعیین کنه.
SRT هایی رو که UNICODE کردم اصلا قبول نکرد.ولی وقتی تبدیل به SUBVOB رو با همین زیر نویس SRTاز نوع ANSI با نرم افزار SubtitleCreator کردم خطوط مورب شدند.این مشکل حتی در زیر نویس های انگلیسی هم دیدم.اکر فایل الحاق شده bestmovie رو دانلود کنید VOBSUB های اییشون هم مورب هستند. اما اگر انگلیسی ها رو به UNICODE تبدیل کنید و به صورت SRT با TOOLNIX به فیلم اضافه کنید، درست و خوب نمایش میده.

aha7120
02-05-2013, 00:18
جالب این که حتی کدهای رنگ روهم لازم نیست حذف کنید. فقط خطش رو می خواد برجسته کنه، زشت میشه.

emad_hs
02-05-2013, 00:35
آقا گیرنده دیجیتال داره؟برنامه ها رو ضبط میکنه؟

aha7120
02-05-2013, 09:10

گیرنده دیجیتال خوبی داره ، تایم شیفت داره ولی ضبط نمی کنه

mhs_837
02-05-2013, 09:25
اين برنامه txt2sub خيلي خوبه ولي تنها مشكلش اينه كه زيرنويس رو خيلي بي كيفيت ميكنه.مثلا يه فيلم فول اچ دي با زيرنويس بي كيفيت ديدن چنگي به دل نميزنه . aha7120 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزيز راهي پيدا نميشه اين مشكل رو حل كرد؟مثلا يه فونت خاصي انتخاب كنيم ؟اگر بشه كه واقعا برنامه تكي خواهد بود.

aha7120
02-05-2013, 10:02
اين برنامه txt2sub خيلي خوبه ولي تنها مشكلش اينه كه زيرنويس رو خيلي بي كيفيت ميكنه.مثلا يه فيلم فول اچ دي با زيرنويس بي كيفيت ديدن چنگي به دل نميزنه . aha7120 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزيز راهي پيدا نميشه اين مشكل رو حل كرد؟مثلا يه فونت خاصي انتخاب كنيم ؟اگر بشه كه واقعا برنامه تكي خواهد بود.
کاملا حق باشماست هنوز راهی پیدا نکردم مشکل از اون رنگ خاکستری که برای صاف نمایش دادن دور متن به اون اضافه می کنه و متنش رو که سعی در برجسته سازی اون داره.بازم باهاش کار میکنم ببینم چی میشه.

aha7120
02-05-2013, 10:28
mhs_837 عزیز یک سوال داشتم می بینید نرم افزارشما برای تبدیل گزینه ای بنام stretch داره یا نه؟ با بازی با اون ممکنه بشه مشکل کشیدگی رو حل کرد.

bestmovie
02-05-2013, 16:01
mhs_837 عزیز یک سوال داشتم می بینید نرم افزارشما برای تبدیل گزینه ای بنام stretch داره یا نه؟ با بازی با اون ممکنه بشه مشکل کشیدگی رو حل کرد.

زیرنویسی که با SubtitleCreator ساختید رو با برنامه Vobsub Muxer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ماکس کنید و بعد با برنامه mkvmerge به فایل فیلم اضافه کنید ببینید تغییری میکنه !؟

aha7120
02-05-2013, 18:20
bestmovie ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گرامی ،دانلود کردم تست می کنم جواب میدم ممنون

aha7120
03-05-2013, 20:35
متاسفانه فرقی نکرد.

aha7120
04-05-2013, 11:13
فکر کنم مشکل در سایز فریمها باشه فریمهی یک فیلم hd720 معادل 1280x720 در حالیکه یک فیلم عادی pal معادل 720x576 مشکل از همین جا شروع میشه

aha7120
04-05-2013, 11:18
تک تک فریمهای vobsub رو چک کردم همه سالمن ولی باز بعد از میکس این اتفاق می افته. این کارو با نرم افزار 3Dsub هم انجام دادم روی 1080 از همه بهتر جواب میده.تقریبا فانع شدم که با توجه به اختلاف سایز فریم قابل فهم نرم افزار های سازنده ،سایز فریمهای vobsub و کادر پیش فرز نرم افزار سازنده vobsub برای هر فریم زیر نویس این مشکل پیش میاد.

pooria-ir
04-05-2013, 12:41
بچه ها اگر بخوایم تلویزیون رو با کابل لن وصل بکنیم به مودم و شبکه بشه با کامپیوتر, میشه؟ دردسر نداره؟
ضمنا مارک و مدل اون دانگل مخصوص چی بود؟

Sent from my SHW-M380W using Tapatalk 2

aha7120
04-05-2013, 13:34
من هنوز با LAN وصل نشدم.صفحه 76 دفترچه مدلها رو نوشته :ki-oua004wjn3,ki-oua004wjn2,ki-oua004wjn1 و ki-oua004wjn4 ولی گفته بسته به کشور متفاوته و ایران رو هم تو لیستش نداره بهتره از خدمات بپرسید.

mhs_837
04-05-2013, 14:08
بچه ها اگر بخوایم تلویزیون رو با کابل لن وصل بکنیم به مودم و شبکه بشه با کامپیوتر, میشه؟ دردسر نداره؟

زياد سخت نيست.به تاپيك زير مراجعه كن اگر مشكلي داشتي بنده درخدمتم
راه اندازی DLNA سرور به کمک نرم افزار متن باز PS3 Media Server ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
درضمن طبق بررسي هاي من دانگل مارك شارپ هست ولي معلوم نيست در خدمات پس از فروش چه ماركي بدهند.من چند روزپيش كه زنگ زدم خدمات تهران گفت حدود200تومان هست.

aha7120
08-05-2013, 08:20
قابل توجه دوستانی که می خواهند این تلویزیون رو بخرند، اخیرا بعضی از فروشندگان (تاکید می کنم فروشندگان نه عوامل فنی و منتصب به مادیران) هنگام پرس وجوی مشتریان از کارت شبکه بیسیم wifi قابل اتصال به تلویزیون شارپ 8300 (دانگل) مدعی شده اند که بزودی این تلویزیون با آپدیت نرم افزاری دیگر نیازی به دانگل ندارد!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ضمن عدم امکان این اتفاق از نظر عقلی وفنی این موضوع از مر کز پشتیبانی پیگیری شد و صحت ندارد .وظاهرا فقط این قطعه مستقیم از مرکز پشتیبانی ( تهران) قابل تهیه ای است و قیمت آن هم تا دیروز (پرسش چند باره من) حدود 215هزار تومان است.

aha7120
20-05-2013, 18:45
به نظر میرسه برای دوستانی که نخواهند دانگل بخرند ولی به ارتباط wifi احتیاج دارن راه حل دیگه ای هم هست اونم خرید یک bridge بی سیم و اتصال LAN تلویزیون به اونه که بسته به مدل و تعداد پورت و سایر شرایط میتونه مثلا از 90،000 تومن شروع شه . با این تفاوت که منحصر به این تلویزیون نیست ودر صورت نیاز و چند پورت بودن میتونه تجهیزات دیگه ای مثل بلوری یا دی وی دی یا سینمای خانگی یا ... رو هم که بیسیم نیستند ولی LAN دارن رو به سیستم wifi متصل کرد.

ma3743
22-05-2013, 11:20
دوستانی که تمایل دارند تلوزیون شارپ خودشون رو عوض کنند بنده خریدار مدلهای 40 و 46 هستم :n01:

samira_googleOne
25-05-2013, 15:58
زياد سخت نيست.به تاپيك زير مراجعه كن اگر مشكلي داشتي بنده درخدمتم
راه اندازی DLNA سرور به کمک نرم افزار متن باز PS3 Media Server ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

درضمن طبق بررسي هاي من دانگل مارك شارپ هست ولي معلوم نيست در خدمات پس از فروش چه ماركي بدهند.من چند روزپيش كه زنگ زدم خدمات تهران گفت حدود200تومان هست.
من برای چند نفر آمار این دانگل رو گرفتم و با خدمات تماس گرفتم گفتن مارک این دانگل شارپ هست . منم 200 تومن قیمت دارم .

aha7120
07-06-2013, 09:20
من برای چند نفر آمار این دانگل رو گرفتم و با خدمات تماس گرفتم گفتن مارک این دانگل شارپ هست . منم 200 تومن قیمت دارم .
منتظر جواب از بانه هستم فعلا نداشتن ولی 70000 می گفتن،تا اطلاعات بیشتر دستم بیاد صبر میکنم

rising
07-06-2013, 12:33
دوستان اين قطع شدن شبكه هاي ديجيتال و ارور 203 از چيه ؟ آخه زياد پيش اومده و يك روزم قطع بوده توي دفترچه راهنما نوشته اين ارور امكان داره از ايستگاه تلويزيون باشد .

aha7120
08-06-2013, 00:08
دوستان اين قطع شدن شبكه هاي ديجيتال و ارور 203 از چيه ؟ آخه زياد پيش اومده و يك روزم قطع بوده توي دفترچه راهنما نوشته اين ارور امكان داره از ايستگاه تلويزيون باشد .

دقیقا نمی دونم ولی برای تلویزیونهای دیجیتال دیگه مثل سامسونگ 6950 هم دیده شد.

rising
08-06-2013, 04:22
دقیقا نمی دونم ولی براب تلویزیونهای دیجیتال دیگه مثل سامسونگ 6950 هم دیدهشد.

درسته اما مي بيني تو يه منطقه مدل هاي مختلفه از ال جي تا مدل هاي ديگه وجود داره بعد در همون زمان سوال مي كني از اونها درسته سيستم ديجيتال تي وي اما شارپ داره همين

ارور E 203 رو ميده .دوستان شماره تلفن نمايندگي مشهد چنده ؟

aha7120
09-06-2013, 18:04
درسته اما مي بيني تو يه منطقه مدل هاي مختلفه از ال جي تا مدل هاي ديگه وجود داره بعد در همون زمان سوال مي كني از اونها درسته سيستم ديجيتال تي وي اما شارپ داره همين

ارور E 203 رو ميده .دوستان شماره تلفن نمايندگي مشهد چنده ؟
تلفن مشهد:7410016

aha7120
09-06-2013, 18:12
یک نکته :چند روز قبل یک فایل فیلم با پسوند m2ts رو که توسط دوربین گرفته بودم با فلش به تلویزیون وصل کردم که نشناخت ،ولی وقتی اونو با MKVTOOLNIX که قبلا معرفی کردم تولفاف MKV گذاشتم(MUX کردم ) به راحتی شناخت وبدون افت کیفیت پخش کرد.

samira_googleOne
15-06-2013, 15:27

آره گیرنده دیجیتال داخلی داره . ماشین زمان و تایم شیفت هم داره ولی قابلیت ضبط برنامه ها رو نداره .
معمولا" تلویزیونهای ایرانی و تولید داخل قابلیت ضبط و پخش برنامه ها با usb رو دارن ولی تلویزیونهای خارجی فقط قابلیت پخش انواع فرمتها با usb دارن .

aha7120
22-06-2013, 08:36
یک نرم افزار کاربردی برای تبدیل DTS به دالبی دیجیتال:

dollar
02-07-2013, 09:29
با سلام
دوستان من یه شارپ 8300 40 اینچ گرفتم . خب
حالا می خام dlnd شو فعال کنم
وسایل منم . یه کامپیوتر . یه مودم وایرلس تی پیلینک 8901 و یه کابل لن 20 متری هستش
ولی دقیقا نمی دونم باید چطور این کارو بکنم ؟
البته نرم افزار Mezzmo رو هم بدون کرک روی سیستمم نصب کردم . و همینطور خیلی با این نرم افزار اشنا نیستم
مودممو با لن وصل کردم به کامپیوتر و یه کابل لن دیگه هم ازش گرفتم دادم به تی وی
روی تی وی تو بخش شبکه که میرم ای پیه مودممو می شناسه ولی هر کاری می کنم نمی تونم فیلم ببینم . اصلا دقیقا نمی دونم باید بعدش به کدوم قسمت تلویزیونم برای دیدن فیلم برم ؟ من خودم تو قسمت شبکه خانگی رفتم ولی تو قسمت فیلم و عکسو موزیک می نویسه که / ارتباط با سرویس نا موفق بود دوباره برسی کنید. اینجا موندم چکار کنم؟
البته خودم هدفم این بود که بدون کابل لن به تی وی و به صورت بی سیم وصل شم ولی انگار توی منوش نوشته که نیاز به ادابتور لن هست که بنده از اون دیگه بی خبرم .فعلا با همین سر می کنم تا بعد
ممنون میشم خیلی دقیق و کامل و به صورت تصویری منو راهنمایی بفرمایید

mhs_837
03-07-2013, 10:40
با سلام
وسایل منم . یه کامپیوتر . یه مودم وایرلس تی پیلینک 8901 و یه کابل لن 20 متری هستش
البته نرم افزار Mezzmo رو هم بدون کرک روی سیستمم نصب کردم . و همینطور خیلی با این نرم افزار اشنا نیستم
روی تی وی تو بخش شبکه که میرم ای پیه مودممو می شناسه ولی هر کاری می کنم نمی تونم فیلم ببینم . اصلا دقیقا نمی دونم باید بعدش به کدوم قسمت تلویزیونم برای دیدن فیلم برم ؟ من خودم تو قسمت شبکه خانگی رفتم ولی تو قسمت فیلم و عکسو موزیک می نویسه که / ارتباط با سرویس نا موفق بود دوباره برسی کنید. اینجا موندم چکار کنم؟
البته خودم هدفم این بود که بدون کابل لن به تی وی و به صورت بی سیم وصل شم ولی انگار توی منوش نوشته که نیاز به ادابتور لن هست که بنده از اون دیگه بی خبرم .فعلا با همین سر می کنم تا بعد

اولا مباركت باشه.ثانيا من اكثر نرم افزارهاي ارتباطي رو امتحان كردم ولي هيچ كدوم به پاي PS3 media server نميرسه به تاپيك زير مراجعه كنيد
راه اندازی DLNA سرور به کمک نرم افزار متن باز PS3 Media Server ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])البته براي اينكه ارتباط خوبي داشته باشيد يك سري تنظيمات داره.يكي از كاربرهاي همين تاپيك aha7120 يك لينكي گذاشته بودند كه به معرفي و مشخصات نرم افزارهاي مشابه مي پرداخت.اوونجا من Universal media server رو پيدا كردم كه به نظرم بايد بهتر از بقيه باشه.(البته هنوز باهاش كار نكردم).خوبيه اين دو نرم افزار اينه كه رايگان هستند و به هيچ وجه كيفيت تصوير رو پايين نميارند.شما يكي از اين دو نرم افزار رو نصب كنيد(به نظر من universal media server رو نصب كنيد)
لينك دانلود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هيچ فرقي باهم ندارند فقط نرم افزار دوم كلي تر و براي اكثر لوازم صوتي تصويري هست.اگر به مشكل خورديد درهمين تاپيك عنوان كنيد.موفق باشيد.

pooyan_hagh
03-07-2013, 18:43
با سلام ، 2 تا تجربه که خودم داشتم رو می نویسم شاید مفید باشه ، برای زیر نویس فیلم های 720 به بالا می تونید برنامه MKVTOOLNIX رو دانلود کرده فایل SRT و فایل اصلی فیلم رو با هم ادغام کرده و 1 فایل خروجی با همین برنامه بسازید ، اون فایل توسط شارپ پشتیبانی میشه اگه نمایش نداد دکمه ... که در پایین ریموت هست رو اسیتفاده کنین ، البته ساب تایتل انگلیسی رو من تست کزدم فقط ، اگه از تارنت فیلم های کیفیت بالا 720 دریافت می کنین با حجم بالا ممکنه صدای اون رو پخش نکنه اونم به دلیل تبدیل DTS هست که با برنامه popcorn audio convector باید این فرمت رو به AAC تبدیل کنید.

pooyan_hagh
03-07-2013, 19:01
دوست عزیز من از همیت برنامه ای که گفتی استفاده کردم ورژن 6.2.7 البته 6.3.0 هم اومده که اون رو تست نکردم ولی شما فایل ها رو مرج کن و وقتی فایل نهایی رو میذاری از روی ریموت دکمه ... که پاین ریموت هست رو بزن شاید باید اکتیو کنتی زیر نویس رو البته زیو نویس انگلیسی رو من جواب گرفتم نه فارسی .

aha7120
04-07-2013, 01:48
سلام دویت عزیز اگر به چند صفحه قبل مراجعه کنید می بینید که قبلا این تلاش صورت گرفته .لطفا اون چند صفحه وتلاش جمعی رو مطالعه بفرمایید بعد اگر ایده جدیدی داشتید و یا یافتید با اشتیاق آماده شنیدن و همراهی هستیم:n16:

aha7120
04-07-2013, 01:52
راحتتر اینه که lan رو مستقیم به tv وصل کنید.کار با این نرم افزار هم ساده است.

aha7120
04-07-2013, 01:56
با سلام

این نرم افزار هم کار با هاش خیلی مشکل نیست . راحتترین کار اینه که شما مستقیم به تلویزیون وصل بشید ونیاز به مودم نیست.تنظیم IP رو روی خود کار تنظیم کنید و...

aha7120
04-07-2013, 01:57
در ضمن POWER DVD هم میتونه انتخاب دیگه ای باشه

dollar
30-07-2013, 02:19
با سلام
دوستان بنده اخرین نرم افزار le830 رو میخاستم .میخام ابدیتش کنم
ممنون میشم همراه با اموزش برام قرار بدید
و همچنین چطور میتونم وارد منوی مخفیش بشم؟
با تشکر:n16:

matinpour
30-07-2013, 16:28
با سلام
دوستان بنده اخرین نرم افزار le830 رو میخاستم .میخام ابدیتش کنم
ممنون میشم همراه با اموزش برام قرار بدید
و همچنین چطور میتونم وارد منوی مخفیش بشم؟
با تشکر:n16:

دوست عزیز
از این سایت نرم افزار تان را دانلود کنید.
LC-40/46/52/60LE830E Software-Update - ver. 2.08-USB GB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Software for LE830 Series ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این آدرس سایت

dollar
31-07-2013, 20:22
با سلام و تشکر از شما
عزیز ی سوالم جا موند
چطور می تونم وارد منوی مخفیش بشم؟
و چطور می تونم بفهمم که ورژن فعلی دستگاه چنده؟ یعنی باید وارد کدوم قسمت بشم؟
با تشکر

mohammadkj
02-08-2013, 10:01
دوست عزیز
از این سایت نرم افزار تان را دانلود کنید.
LC-40/46/52/60LE830E Software-Update - ver. 2.08-USB GB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Software for LE830 Series ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این آدرس سایت

هیچکدوم از این آپدیت ها بهش نمیخوره . چیز دیگه ای نیست؟

matinpour
02-08-2013, 17:55
هیچکدوم از این آپدیت ها بهش نمیخوره . چیز دیگه ای نیست؟

دوست عزیز
توی سایت بجز اینها ورژن جدیدی نیامده این تنها ورژنی که بروز است که در پست بالا به آن اشاره کردم
Software Update for LC-40/46/52/60LE830E via USB, version 2.08, English language
15.01.2013 | 59.99 MB

dollar
02-08-2013, 23:11
با سلام
عزیز این دوستمون راست میگه .بنده هم امتحان کردم ولی دستگاه میگه که مدلش هم خونی نداره
با این تفاسیر راهکار بعدی از نظر شما چیه؟

matinpour
03-08-2013, 00:07
با سلام
عزیز این دوستمون راست میگه .بنده هم امتحان کردم ولی دستگاه میگه که مدلش هم خونی نداره

دوست عزیز
تنها راه کار از طریق اینترنت تلویزیون بصورت آنلاین است که فقط زمانبر است یعنی اگر تلویزیون نیاز به آبدیت داشته باشد

dollar
03-08-2013, 00:55
ممنون
راسش من توی سایتش دیدم .مدل تلویزیون ر سی ور داره .همینطور اسکایپ وهمینطور قارد به رکورد هستش
پس چرا اینایی که دست ما هستش ناقصه؟
و چطور میتونم تمام این مواردو فعال کنم؟

POROMA2008
03-08-2013, 02:48
با سلام

داداش این مشکل تمامی مدل ها چون مدل نرما
افزارکه از سایت اصلی که در کره یا امریکا و... دان میکنی درسته که نام مدل یکی و ولی با نسخه سخت افزاری که ذر کشور ایران و در منزل شماست اصلا مطابقت ندارذ

mhs_837
03-08-2013, 14:24
داداش این مشکل تمامی مدل ها چون مدل نرما
افزارکه از سایت اصلی که در کره یا امریکا و... دان میکنی درسته که نام مدل یکی و ولی با نسخه سخت افزاری که ذر کشور ایران و در منزل شماست اصلا مطابقت ندارذ

دقیقا حرف شما تایید میشه.حتی در نسخه اصلی این تی وی ----S هم داره یعنی ر س ی و ر خودمون.اما نسخه ای که توسط مادیران مونتاژ میشه علاوه بر اینکه این خصیصه رو نداره ، وب بروزر ، اسلات مموری کارت و ... هم کسری داره و برای آپدیت کردن فقط باید مادیران فایلی در سایتش قرار بده که من تا الان چنین چیزی ندیدم!!
وبه همین دلیل هم هست که مدلش رو عوض کردند و گذاشتن 8300X

dollar
03-08-2013, 22:16
با سلام
دوستان من چطور میتونم زیر نویسو با این مدل داشته باشم؟ یعنی با چه روش یا کدوم نرم افزار میشه که زیر نویسو با فیلم یکی کرد و بعدش با تی وی دید؟
ممنونم میشم اموزش کامل همراه با تصویر باشه
با تشکر

matinpour
03-08-2013, 22:29
با سلام
دوستان من چطور میتونم زیر نویسو با این مدل داشته باشم؟ یعنی با چه روش یا کدوم نرم افزار میشه که زیر نویسو با فیلم یکی کرد و بعدش با تی وی دید؟
ممنونم میشم اموزش کامل همراه با تصویر باشه
با تشکر

دوست عزیز
از این مطلب استفاده کنید
روش اول
اول فایل زیر نویس را با فایل فیلم هم نام می کنید و سپس روی فلش مموریتان ذخیره کرده وبعد به تلویزیون وصل میکنید .و آن را به نمایش در می آورید ودر هنگام نمایش از روی کنترول کلید ابزار (TOOLS ) را فشار داده و در منو ابزار روی تنظیمات زیر نویس رمزگزاری یا( ENCODE ) رابه زبان عربی تغییر می دهید و آن را OK کرده و خارج میشوید هم اکنون متوانید از دیدن فیلم تان لذت ببرید.
روش دوم
برای استفاده از رو کامپیوتر فایل srt که داری رو open with بکنی بعد با notepad باز کنی بعد این مسیر رو به ترتیب دنبال کن
file>save as>encoding<unicode<save>yesحالا فایل زیرنویس رو با فیلم هم نام کن و بعد آن را روی usb کپی کنید و به تلویزیون وصل کنید و در موقع نمایش کلید tools از روی کنترول رابزنید آن موقع خواهید دید که در قصمت منو tools شما uncode نمایش در میآید واز آن عربی را انتخاب وسپس از فیلمتان لذت ببرید .
دوست عزیز
اگر زیر نویس شما مشگلش حل نشد می توانید از نرم افزاری که در سایت زیر است استفاده کنید.
تصور کنید فیلم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ی را دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کرده‌اید و به دنبال آن، زیرنویس فارسی مربوط به فیلم را نیز تهیه و دریافت می‌کنید اما هنگام مشاهده، همه چیز آن‌طور که انتظار دارید نیست! قطعا این اتفاق برای خیلی از شما پیش آمده که نمایش زیرنویس فایل‌های با فرمت SRT در سیستم‌تان همراه با مشکل بوده است.
دلیل این اتفاق به تنظیمات یونیکد و زبان موجود در سیستم عامل شما مربوط می‌شود و اصولا یکی از راه‌حل‌ها، فارسی کردن زبان کلی سیستم عامل نصب شده روی کامپیوتر کاربر است اما بنا به دلایلی ممک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ن است نتوانید (و یا نخواهید) زبان سیستم خود را به فارسی تبدیل کنید.

بسیاری از راه حل هایی که برای این منظور استفاده می شوند، اصولا همگی دارای بیش از دو یا سه مرحله جهت دریافت خروجی نهایی هستند و در صورتی که بخواهید بیش از یک فایل زیرنویس را اصلاح کنید، باید زمان زیادی را صرف این کار نمایید. شاهین کاتبی، برنامه‌نویسی است که برای هر دو سیستم ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و مک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، برنامه کم‌حجم و کاربردی‌ Sh Persian Subtitle Fixer را تهیه کرده‌است تا تنها به وسیله کشیدن و رها کردن فایل در محیط برنامه، زیرنویس اصلاح شده خود را دریافت نمایید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1/%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-Sh-Persian-Subtitle-Fixer/)
این برنامه را با جستجو در گوگل خواهید یافت
در موقع اجرا یک پنجره کوچک باز می شود که در آن چیزهای به انگلیسی نوشته شده است شما فایلتان را در همان صفحه بکشید و رها کنید خواهید دید که فایل زیر نویس شما اصلاح شده است

dollar
03-08-2013, 23:20
گرامی واقعا اقایی کردی خیلی خوشحال شدم.از شما واقعا مچکرم
چشم امتحان میکنم اگه موفق نشدم بازم بازگو میکنم تا مشکلم حل بشه
فقط ی سوال مهم
چطور میتونم وارد منوی مخفی این مدل بشم؟

mohammadkj
04-08-2013, 07:37
دوست عزیز
تنها راه کار از طریق اینترنت تلویزیون بصورت آنلاین است که فقط زمانبر است یعنی اگر تلویزیون نیاز به آبدیت داشته باشد

سلام میتونید بگید چطور میشه به اینترنت وصلش کرد ؟ با کابل شبکه ؟

mhs_837
04-08-2013, 09:20
دوست عزیز
از این مطلب استفاده کنید
روش اول
اول فایل زیر نویس را با فایل فیلم هم نام می کنید و سپس روی فلش مموریتان ذخیره کرده وبعد به تلویزیون وصل میکنید .و آن را به نمایش در می آورید ودر هنگام نمایش از روی کنترول کلید ابزار (TOOLS ) را فشار داده و در منو ابزار روی تنظیمات زیر نویس رمزگزاری یا( ENCODE ) رابه زبان عربی تغییر می دهید و آن را OK کرده و خارج میشوید هم اکنون متوانید از دیدن فیلم تان لذت ببرید.
روش دوم
برای استفاده از رو کامپیوتر فایل srt که داری رو open with بکنی بعد با notepad باز کنی بعد این مسیر رو به ترتیب دنبال کن
file>save as>encoding<unicode<save>yesحالا فایل زیرنویس رو با فیلم هم نام کن و بعد آن را روی usb کپی کنید و به تلویزیون وصل کنید و در موقع نمایش کلید tools از روی کنترول رابزنید آن موقع خواهید دید که در قصمت منو tools شما uncode نمایش در میآید واز آن عربی را انتخاب وسپس از فیلمتان لذت ببرید .
دوست عزیز
اگر زیر نویس شما مشگلش حل نشد می توانید از نرم افزاری که در سایت زیر است استفاده کنید.
تصور کنید فیلم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ی را دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کرده‌اید و به دنبال آن، زیرنویس فارسی مربوط به فیلم را نیز تهیه و دریافت می‌کنید اما هنگام مشاهده، همه چیز آن‌طور که انتظار دارید نیست! قطعا این اتفاق برای خیلی از شما پیش آمده که نمایش زیرنویس فایل‌های با فرمت SRT در سیستم‌تان همراه با مشکل بوده است.
دلیل این اتفاق به تنظیمات یونیکد و زبان موجود در سیستم عامل شما مربوط می‌شود و اصولا یکی از راه‌حل‌ها، فارسی کردن زبان کلی سیستم عامل نصب شده روی کامپیوتر کاربر است اما بنا به دلایلی ممک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ن است نتوانید (و یا نخواهید) زبان سیستم خود را به فارسی تبدیل کنید.

بسیاری از راه حل هایی که برای این منظور استفاده می شوند، اصولا همگی دارای بیش از دو یا سه مرحله جهت دریافت خروجی نهایی هستند و در صورتی که بخواهید بیش از یک فایل زیرنویس را اصلاح کنید، باید زمان زیادی را صرف این کار نمایید. شاهین کاتبی، برنامه‌نویسی است که برای هر دو سیستم ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و مک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، برنامه کم‌حجم و کاربردی‌ Sh Persian Subtitle Fixer را تهیه کرده‌است تا تنها به وسیله کشیدن و رها کردن فایل در محیط برنامه، زیرنویس اصلاح شده خود را دریافت نمایید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1/%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-Sh-Persian-Subtitle-Fixer/)
این برنامه را با جستجو در گوگل خواهید یافت
در موقع اجرا یک پنجره کوچک باز می شود که در آن چیزهای به انگلیسی نوشته شده است شما فایلتان را در همان صفحه بکشید و رها کنید خواهید دید که فایل زیر نویس شما اصلاح شده است

اقا متین از شما بعیده که ناظر هستین و دوستمون رو به اشتباه راهنمایی میکنین.
dollar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز شما کمی حوصله به خرج بدین و همه صفحات 11 تا 16 این تاپیک رو مطالعه کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.
جهت اطلاع عرض کنم این تی وی زیرنویس srt فارسی رو بجز روش انتقال تصویر dlna به هیچ طریق دیگه ای پخش نمیکنه.شما باید حتما طبق تنظیماتی که توضیح داده شده srt رو به sub/idx تبدیل کنید تا از طریق usb زیرنویس فارسی نمایش داده بشود.

mhs_837
04-08-2013, 09:24
سلام میتونید بگید چطور میشه به اینترنت وصلش کرد ؟ با کابل شبکه ؟

متاسفانه بازهم اشتباه راهنمایی کردند.این تی وی وب بروزر نداره (البته نسخه ای که توسط مادیران مونتاژ میشه) و درنتیجه نمیشه به اینترنت وصل شد و آپدیت کرد.

matinpour
04-08-2013, 12:31
متاسفانه بازهم اشتباه راهنمایی کردند.این تی وی وب بروزر نداره (البته نسخه ای که توسط مادیران مونتاژ میشه) و درنتیجه نمیشه به اینترنت وصل شد و آپدیت کرد.

دوست عزیز
این سیستم ممکن بروزر نداشته باشد ولی روی کنترول آن دکمه net دارد و یا از مسیر
"منو"> "CH فهرست"> "ورودی"> "نت". “Menu” >“CH list” > “INPUT” > “NET”.
که اگر تلویزیون نیاز به آبدیت داشته باشد
توجه
• در هنگام تعویض به تلویزیون نت، یک پیام که درخواست
نرم افزار به روز رسانی ممکن است در برخی موارد نشان داده شود.
E یک سرویس را انتخاب کنید
فشار دهید B / C / D /A برای انتخاب خدمات مورد نظر،
و سپس فشار دهید.

• شما همچنین می توانید نرم افزار از طریق به روز رسانی شبکه می باشد. برو به "منو"> "نصب"> "اطلاعات">"نرم افزار به روز رسانی"> "شبکه به روز رسانی" و به دنبال
دستورالعمل های روی صفحه.

این چیزی است که در منوال این تلویزیون نوشته است

dollar
04-08-2013, 21:00
با سلام و تشکر
راسش دوستان من طبق گفته های شما هر کاری کردم زیرنویسو نتونستم د رحد مطلوب اوکی کنم
الان میخام برم سراغ دانگل
فقط نمیدونم چرا وقتی وارد بخش تنظیمات دنگل میشم
تصویر اموزشش رو نمی تونم ببینم .تقریبا با تمام مروگر ها هم امتحان کردم منظورم این بخشه
راه اندازی DLNA سرور به کمک نرم افزار متن باز PS3 Media Server
اگه در این مورد راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
در ضمن وسایل منم
کامپیوتر
مودم وایرلس با چهار خروجی لن
کابل لن 20 متری
با تشکر

matinpour
05-08-2013, 14:47
با سلام و تشکر
راسش دوستان من طبق گفته های شما هر کاری کردم زیرنویسو نتونستم د رحد مطلوب اوکی کنم
الان میخام برم سراغ دانگل
فقط نمیدونم چرا وقتی وارد بخش تنظیمات دنگل میشم
تصویر اموزشش رو نمی تونم ببینم .تقریبا با تمام مروگر ها هم امتحان کردم منظورم این بخشه
راه اندازی DLNA سرور به کمک نرم افزار متن باز PS3 Media Server
اگه در این مورد راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
در ضمن وسایل منم
کامپیوتر
مودم وایرلس با چهار خروجی لن
کابل لن 20 متری
با تشکر

دوست عزیز
به آن دوستمان که تایپیک را راه انداخته پیام دادم تا آن را اصلاح کند و در ضمن نرم افزار بروز شده آن هم را می توانید از این سایت دانلود کنید

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])عکسها را از این جا دانلود کنید
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

dollar
05-08-2013, 21:26
با سلام و تشکر مجدد
گرامی این نرم افزار قسمت ترنس کدینگش فونت ازم میخاد
من از چه فونتی باید استفاده کنم؟
از طرفی باید کابل لن رو از مودم بگیرم بزنم به تی وی؟ و بعدش به طور اتوماتیک خودش ای پیش ست میشه یا باید کاری بکنم؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
با تشکر

matinpour
05-08-2013, 21:41
با سلام و تشکر مجدد
گرامی این نرم افزار قسمت ترنس کدینگش فونت ازم میخاد
من از چه فونتی باید استفاده کنم؟
از طرفی باید کابل لن رو از مودم بگیرم بزنم به تی وی؟ و بعدش به طور اتوماتیک خودش ای پیش ست میشه یا باید کاری بکنم؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
با تشکر

دوست عزیز
از فونت تا هما Tahoma و ویندز عربی عدد آن را خاطرم نیست استفاده کنید

mhs_837
05-08-2013, 22:08
دوست عزیز
این سیستم ممکن بروزر نداشته باشد ولی روی کنترول آن دکمه net دارد و یا از مسیر
"منو"> "CH فهرست"> "ورودی"> "نت". “Menu” >“CH list” > “INPUT” > “NET”.
که اگر تلویزیون نیاز به آبدیت داشته باشد
توجه
• در هنگام تعویض به تلویزیون نت، یک پیام که درخواست
نرم افزار به روز رسانی ممکن است در برخی موارد نشان داده شود.
E یک سرویس را انتخاب کنید
فشار دهید B / C / D /A برای انتخاب خدمات مورد نظر،
و سپس فشار دهید.

• شما همچنین می توانید نرم افزار از طریق به روز رسانی شبکه می باشد. برو به "منو"> "نصب"> "اطلاعات">"نرم افزار به روز رسانی"> "شبکه به روز رسانی" و به دنبال
دستورالعمل های روی صفحه.

این چیزی است که در منوال این تلویزیون نوشته است

دوست عزیز شما مطمئنی داری راجب مدل 8300X که داخل ایران مونتاژ میشه صحبت میکن؟!!!
اصلا دکمه به نام net روی کنترل وجود نداره.فقط بروز رسانی داره که کانالهای دیجیتال جدید و پیامهای دریافتی از شبکه دیجیتال رو ثبت میکنه.

aha7120
07-08-2013, 05:20
dollar عزیز در چند صفحه قبل تر دوستمون mhs_837 لینک به تاپیک دیگه ای برای تنظیم PS3 Media Server کذاشته اند .بامراجعه به اون مشکلتون و حل کنید. در مورد فونت هم مجبور به استفاده از یک فونت نیستید.

dollar
10-08-2013, 12:11
با سلام
دوستان من با کابل لن و نرم افزار PS3 Media Server نمیتونم با تی وی ارتباط برقرار کنم.تی وی ای پی رو میشناسه ولی با اینکه تمام تنظیمات PS3 Media Server رو طبق اموزش انجام دادم .ولی با وجود تشخیص ای پی خودکار توسط تی وی بازم نمیتونم پوشه هامو ببینم
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید اونم به صورت تصویری
با تشکر

mhs_837
10-08-2013, 18:23
با سلام
دوستان من با کابل لن و نرم افزار PS3 Media Server نمیتونم با تی وی ارتباط برقرار کنم.تی وی ای پی رو میشناسه ولی با اینکه تمام تنظیمات PS3 Media Server رو طبق اموزش انجام دادم .ولی با وجود تشخیص ای پی خودکار توسط تی وی بازم نمیتونم پوشه هامو ببینم
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید اونم به صورت تصویری
با تشکر

فایروال سیستمت یا آنتی ویروست رو غیرفعال کن

dollar
10-08-2013, 23:19
با سلام و تشکر
عزیز هر دو رو غیر فعال کردم ولی بازم نشد.دیگه می تونه چی باشه؟

mhs_837
11-08-2013, 08:00
اسم کامپیوترت روی تی وی می بینی؟منظورم اینه تی وی سرور رو تشخیص میده؟

dollar
11-08-2013, 14:15
سلام عزیز
نه دوست گرامی .منم مشکلم همینه... وقتی میزنم که سرورو پیدا کنه ....ای پی مودممو تو بخش تنظیمات شبکه میشناسه... ولی وقتی میرم قسمت مدیا که مثلا وارد پوشه فیلم بشم.اصلا وارد نمیشه
و مینوسه که سروری تشخیص داده نشد دوباره تلاش کنید
. با این تفاسیر باید چکار کنم؟
با تشکر

mhs_837
12-08-2013, 08:07
سلام عزیز
نه دوست گرامی .منم مشکلم همینه... وقتی میزنم که سرورو پیدا کنه ....ای پی مودممو تو بخش تنظیمات شبکه میشناسه... ولی وقتی میرم قسمت مدیا که مثلا وارد پوشه فیلم بشم.اصلا وارد نمیشه
و مینوسه که سروری تشخیص داده نشد دوباره تلاش کنید
. با این تفاسیر باید چکار کنم؟
با تشکر

در تی وی : با زدن کلید input وارد شبکه خانگی شوید سپس یکی از کلیدها آبی یا زرد رو باید بزنی (دقیقا خاطرم نیست .الان جایی نیستم که از روی تی وی بهت بگم)به هرحال ، زیر تصویر راهنمایی کرده بازیابی شبکه یا انتخاب سرور ، بعد شروع میکنه به پیدا کردن.دراین مرحله اگر همه شرایط فراهم باشه باید اسم کامپیوترت(که همون سرور میشه) رو نشون بده.انتخابش کن و باید فولدرهاتو نشون بده.

dollar
13-08-2013, 06:54
با سلام
دوست عزیز من تمام این کار ها رو کردم ولی بازم نشون نمیده و حتی تو پست قبلیم اشاره کردم که وقتی تو همون قسمت کلید سرچ رو میزنم فکر کنم کلید ابی بود یا اگه اشتباه نکنم یا زرد
بازم چیزی پیدا نمیکنه
مینویسه هیچ سروری شناخته نشد دوباره تلاش کنید
مشکل منم همین جاست
باز باید با این شرایط چکار کنم؟
با تشکر

mhs_837
15-08-2013, 08:24
با سلام
دوست عزیز من تمام این کار ها رو کردم ولی بازم نشون نمیده و حتی تو پست قبلیم اشاره کردم که وقتی تو همون قسمت کلید سرچ رو میزنم فکر کنم کلید ابی بود یا اگه اشتباه نکنم یا زرد
بازم چیزی پیدا نمیکنه
مینویسه هیچ سروری شناخته نشد دوباره تلاش کنید
مشکل منم همین جاست
باز باید با این شرایط چکار کنم؟
با تشکر

دوست عزیز، به نظر من به فروم خود سازنده نرم افزار برو بهتر به نتیجه میرسی.منم قبلا یه مشکلی داشتم هیچکی تو این سایت نتونست کمک کنه ولی اوونجا مشکلم حل شد.این مشکل شما هم نباید چیز حادی باشه.کمی حوصله و سماجت به خرج بدی حل میشه.

البته نظر من رو اگر بخوای با نرم افزار universal media server کار کن . چون این برنامه (UMS) برای همه نوع شبکه و دستگاهی هست ولی PMS مختص پلی استیشن تنظیم گردیده هرچند که من با همین PMS فیلم سه بعدی 9 گیگی رو بدون هیچ فریز شدنی نگاه کردم ولی خیلی وقتم رو گرفت تا به نتیجه مطلوب رسیدم.درضمن شرکت سازنده دو نرم افزار یکی هست.یه تجربه شخصی دیگه اینکه سعی کن plugin ها و encoder هایی که تو سایت اصلی برنامه هست رو اول موردمصرفشون رو مطالعه کن بعد نصب کن.

samira_googleOne
19-08-2013, 09:21
دوست عزیز
از این مطلب استفاده کنید
روش اول
اول فایل زیر نویس را با فایل فیلم هم نام می کنید و سپس روی فلش مموریتان ذخیره کرده وبعد به تلویزیون وصل میکنید .و آن را به نمایش در می آورید و ..............
یه نکته به صحبتای matinpour عزیز اضافه میکنم و اون اینکه بعد از اینکه فایل زیرنویس و فیلم را با هم همنام کردی حواست باشه اونارو در یک مسیر یکسان ذخیره کنی (هر دوشون باید باهم توی یه فلدر یکسان باشن). یه نکته دیگه اینکه این تلویزیون زیرنویس فارسی رو ساپورت نمیکنه و این چیزایی که گفتیم در مورد سایر زیرنویس هاس.

aban366
19-08-2013, 17:33
سلام
دوستان من این تلویزیون رو شرکت فرهنگیانمون اورده میخواستم چندتا راهنمایی کنین تا از خریدم مطمئن باشم
1- در مقایسه با سری 6 سامسونگ این بهتره یا سامسونگ؟هم از لحاظ کیفیت نمایش تصویر و هم کیفیت ساخت
2- تو تایپیک خوندم نوشته اینترنت نداره یعنی مرورگر نداره یا نه کارت شبکه نداره/./.
3- قیمتش الان حدودی چنده؟
4- همراه خرید این تلویزیون الان مادیران هدیه ای هم کنارش میده؟چون روز اول بهم شرکت گفت سینما خانگی رایگان کنارش هستش بعد که فرداش رفتم بخرم گفتن امروز استان فاکتور کرده و رایگان نبوده

matinpour
19-08-2013, 18:09
سلام
دوستان من این تلویزیون رو شرکت فرهنگیانمون اورده میخواستم چندتا راهنمایی کنین تا از خریدم مطمئن باشم
1- در مقایسه با سری 6 سامسونگ این بهتره یا سامسونگ؟هم از لحاظ کیفیت نمایش تصویر و هم کیفیت ساخت
2- تو تایپیک خوندم نوشته اینترنت نداره یعنی مرورگر نداره یا نه کارت شبکه نداره/./.
3- قیمتش الان حدودی چنده؟
4- همراه خرید این تلویزیون الان مادیران هدیه ای هم کنارش میده؟چون روز اول بهم شرکت گفت سینما خانگی رایگان کنارش هستش بعد که فرداش رفتم بخرم گفتن امروز استان فاکتور کرده و رایگان نبوده

دوست عزیز
در هنگام خرید تلویزیون ببینید از تلویزیون چه انتظاری دارید یعنی چه چیزی از امکانات تلویزیون برایتان مهم است و آن وقت در برندهای مختلف جستجو و آن برندی که احتیاجات شما را برآورد می کند از همان برند خرید کنید البته نسبت به بودجه تان و فریب هدیه و اینجور چیزها را نخرید که بعدا پشیمان می شوید.

aban366
19-08-2013, 19:05
دوست عزیز
در هنگام خرید تلویزیون ببینید از تلویزیون چه انتظاری دارید یعنی چه چیزی از امکانات تلویزیون برایتان مهم است و آن وقت در برندهای مختلف جستجو و آن برندی که احتیاجات شما را برآورد می کند از همان برند خرید کنید البته نسبت به بودجه تان و فریب هدیه و اینجور چیزها را نخرید که بعدا پشیمان می شوید.
من انتظاری که دارم
کیفیت تصویر
نشون دادن فیلم از یو اس بی با زیرنویسش
حالا ممنون میشم بهم بگین
اینترنت با کابل میشه بهش وصل کرد؟
کیفیت تصویر در مقایسه با سری 6 سامسونگ چطوره؟
قیمتش الان در بازار چقدره حدودی؟(چون شرکت یه مقدار گرونتر میده میخوام فی بازار رو بدونم)

matinpour
19-08-2013, 21:12
من انتظاری که دارم
کیفیت تصویر
نشون دادن فیلم از یو اس بی با زیرنویسش
حالا ممنون میشم بهم بگین
اینترنت با کابل میشه بهش وصل کرد؟
کیفیت تصویر در مقایسه با سری 6 سامسونگ چطوره؟
قیمتش الان در بازار چقدره حدودی؟(چون شرکت یه مقدار گرونتر میده میخوام فی بازار رو بدونم)

دوست عزیز
همه این امکانات را سامسونگ دارد حتی اتصال بدون کابل به اینترنت پس دیگر دنبال چه هستید.

aban366
19-08-2013, 22:09
دوست عزیزهمه این امکانات را سامسونگ دارد حتی اتصال بدون کابل به اینترنت پس دیگر دنبال چه هستید.
دوست عزیز من تو پستم نوشتم که من میخواهم بخرم و شرکتمون اورده
مدل سامسونگ رو نداره ولی چون دامادمون مدل سامسونگ سری 6 داره و راضی هستش میخواستم ببینم کدوم یکی بهتره
شارپ 40 اینچی تری دی مدل LE8300X یا سری 6 سامسونگ
و سوالهای دیگرم که دوستان که مطلع هستند جواب بدن و راهنمایی کنند ممنون میشم

aban366
26-08-2013, 10:20
سلام
دوستان من این تلویزیون رو خریدم ممنون میشم راهنمایی کنین بالاخره زیرنویس فارسی راهی براش پیدا شد یا نه؟
اخرین اپدیت مادیران رو کسی داره بهم بده من بتونم اپدیش کنم؟

alilosting
26-08-2013, 15:30
سلام
دوستان من این تلویزیون رو خریدم ممنون میشم راهنمایی کنین بالاخره زیرنویس فارسی راهی براش پیدا شد یا نه؟
اخرین اپدیت مادیران رو کسی داره بهم بده من بتونم اپدیش کنم؟
نه آقا راهی برای زیرنویس فارسی وجود نداره . دنبال آخرین آپدیتشم از اینور اونور نباش چون اگه فایلی که گیر میاری مشکلدار باشه تنظیمات تلویزیونت به کلی بهم میریزه . زنگ بزن از خدمات پس از فروش مادیران بپرس و آخرین فایلشو بگیر .

aban366
26-08-2013, 19:30
سلام
دوستان میشه بهترین تنظیمات رو برای شبکههای تلیوزیون ایران انالوگ و ماهواره رو بگین
تنظیمات تصویرش خیلی زیاده
تنظیمات صدا هم بهترین حالتش کدومه؟
lدر تماسی که با مادیران گرفتم گفتن اصلا این تلویزیون سخت افزار نشون دادن زیرنویس رو نداره و با اپدیت و اینها درست نمیشه

mhs_837
31-08-2013, 09:03
خدمت دوست عزیزمون dollar باید عرض کنم موارد زیر رو چک کن:
1-کابل لن حتما سالم باشه.می تونی کابل رو از پشت کارت شبکه(کیس کامپیوتر) به مودم وصل کنی و جهت سالم بودن اطمینان حاصل کنی.
2-احتمال داره Mac Address مودمت فعال باشه و دراین صورت به تی وی ، آی پی نمیده پس باید اول مودمت رو ریست سخت افزاری کنی و سپس کانفیگ نمایید.
3-بعضی دوستان درهمین سایت میگفتند بدون مودم هم میشه، یعنی کابل لن رو مستقیم از کارت شبکه کیس به کارت شبکه تی وی وصل کرد.
درپایان باید خدمتت عرض کنم فقط دانگلهای مخصوص شارپ روی تی وی جواب میدهند.به جهت اطمینان بنده دانگل وای فای متفرقه به تی وی وصل کردم اما نتیجه ای نگرفتم.

aban366
31-08-2013, 09:56
اقا کسی نیست بهترین تنظیمات رو برای شبکه انالوگ و ماهواره بده
هر کاری میکنم تصویر مثل تی وی های دیگه نمیشه در حالیکه همه میگفتن این بهتره
یه سوال:
این که تو سامسونگ بخصوص کانالهایی مثل فارسی وان که از تصویر 16:9 استفاده میکنن تصویر سر یکم کشیده بودش اما تو این اصلا اینطور نیست این نشون دهنده چی هستش؟خوبه یا نه بده؟اخه به نظرم سامسونگ سری 6 دامادمون بهتر از این نشون میده

matinpour
31-08-2013, 13:33
یه سوال:
این که تو سامسونگ بخصوص کانالهایی مثل فارسی وان که از تصویر 16:9 استفاده میکنن تصویر سر یکم کشیده بودش اما تو این اصلا اینطور نیست این نشون دهنده چی هستش؟خوبه یا نه بده؟اخه به نظرم سامسونگ سری 6 دامادمون بهتر از این نشون میده

دوست عزیز
کشیدگی تصاویر در تلویزیون دلیلش این است که از منبعی که تصاویر به تلویزیون می آید همان گونه ارسال می شود مثلا وقتی شما از یک ریسیور استفاده می کنید باید از قسمت تنظیمات ریسیور تنظیمات خروجی اندازه تصویر را تغییر دهید . که در بعضی از دستگاه های پیشرفته قسمت خودکار دارد که خودش بصورت خودکار تغییر می دهد.

mhs_837
31-08-2013, 13:45
یه سوال:

تنظیم تصویر یه چیز سلیقه ای هست.بستگی به خودتون داره.درضمن تصاویر آنالوگ کلا با بهترین شرایط دریافت سیگنال ، بازهم بی کیفیت هستند به نظر بنده حتما از کانالهای دیجیتال استفاده کنید.برای تصویر بهتر می تونین بر روی پیشفرض دینامیک قراردهید.نظر بنده:
روشنایی پس زمینه 7+
شفافیت 28+
روشنایی 1+ یا 2+
رنگ 8-
وضوح 1+یا حتی 0
در منوی پیشرفته شفافیت فعال رو هم روشن کنید.
من از شما سوال میکنم:به نظر شما تصاویر 4:3 را در تی وی واید و با فرمت 16:9 بدون اینکه احساس کنید از اطراف تصاویر کاسته شده یا تصویر پخش شده باشه براحتی ببینید ، مزیت هست یا عیب؟به نظرم من این مزیت بسیار خوبی است که البته در تی وی های پاناسونیک دیدم ولی سامسونگ را اطلاعی ندارم.درضمن می توانید با زدن دکمه wide در کنترل هرطور که می خواهید تصویر راببینید.در قسمتی از منوی تی وی ( الان خاطرم نیست کجا بود) حتی می تونین مزیت فوق رو نداشته باشید و به حالت تصویر استاندارد تبدیل کنید.از حالت پانوراما به استاندارد برگردانید.

mhs_837
31-08-2013, 14:05
دوست عزیز
کشیدگی تصاویر در تلویزیون دلیلش این است که از منبعی که تصاویر به تلویزیون می آید همان گونه ارسال می شود مثلا وقتی شما از یک ریسیور استفاده می کنید باید از قسمت تنظیمات ریسیور تنظیمات خروجی اندازه تصویر را تغییر دهید . که در بعضی از دستگاه های پیشرفته قسمت خودکار دارد که خودش بصورت خودکار تغییر می دهد.

ضمن تایید گفته شما ولی باید عرض کنم منظور این دوستمون aban366 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) حالتی هست که تصاویر4:3 را بصورت 16:9 و تمام تصویر بخواهید تماشا کنید.دراین تی وی برای اینکه تصاویر4:3 را بصورت پخش یا کشیده نبینید ، در منو گزینه ای بنام پانوراما گذاشته که میتونید با انتخاب آن تصاویر4:3 را بصورت 16:9 و با کمترین کشیدگی در تصویر ببینید.نحوه کار اینطور هست که کناره های چپ و راست تصاویر را که فضای مرده هست را به انتهای صفحه می کشاند( البته دقت کردم تا متوجه این قضیه شدم) و درنتیجه وسط تصویر که اصل سوژه در انجا قرار دارد بدون هیچگونه کشیدگی نمایش داده می شود.

aban366
31-08-2013, 16:17
متاسفانه منظورم رو بد گفتم
ببینین تو تلویزیونهای 40 اینچ به بالا سامسونگ و حتی یه مقدار کمتر سونی وقتی تصاویر رو در حالت 16:9 میزاری از تی وی و تصاویر پخش شده کانال هم از اون طرف بر مبنای 16:9 پخش بشه(مثل فارسی1) تصاویر سر کشیده تر هستش که این در تلویزیونهای شارپ دیده نمیشه ولی به جاش در حرکتهای افراد یه کندی یا چطوری بگم یه حرکت مصنوعی در تصویر دیدهمیشه انگار که داری تئاتر میبینی رو سن
نمیدونم تونستم منظورم رو متوجه بگم یا نه
در کل به نظرم تصویر و رنگ ساموسنگ رو بیشتر زندهتر و شفافتر میبینم تا شارپ

dollar
09-09-2013, 08:59
با سلام
دوستان بالاخره ط با لطف راهنمایی های شما شکستمو ارتباطو برقرار کردم
فقط 3 تا مشکل این وسط هست.یکی اینکه صدای بعضی فیلم ها رو با نویز میشنوم در اصل صدا فقط نویزه
دوم اینکه اصلا نتونتستم به وسیله کلیدهای کنترل تصویرو جلو و عقب کنم.....اصلا شدنی هست؟
و سوم اینکه بعضی فرمت های اصلی قابل پخش نیستن.....در اصل توی تی وی فیلم ها قابل مشاهده نیستن که بخام پخششون کنم......میخاستم بدونم برای اینم راه حلی دارید؟
و خاهش اخر اگه یه تنظیم کلی و حرفه ای اونم به صورت تصویری از
uninersal media server قرار بدید ممنون میشم

با تشکر

NewDesigner
14-09-2013, 15:58
دوست عزیز من تو پستم نوشتم که من میخواهم بخرم و شرکتمون اورده
مدل سامسونگ رو نداره ولی چون دامادمون مدل سامسونگ سری 6 داره و راضی هستش میخواستم ببینم کدوم یکی بهتره
شارپ 40 اینچی تری دی مدل LE8300X یا سری 6 سامسونگ
و سوالهای دیگرم که دوستان که مطلع هستند جواب بدن و راهنمایی کنند ممنون میشم
به نظرم مقایسه شارپ و سامسونگ باهم بی اصافیه .
شارپ رو با سونی و توشیبا و فیلیپس و اینا مقایسه کنی بهتره .
سامسونگ و ال جی و ایکس ویژن و یه سری اینجور برندها رو هم باید باهم مقایسه کنی .
معلومه که le8300x بهتره چون هرچی باشه پنل ژاپنی داره و مرغوبیت پنلش روی کیفیت تصویرش بی تاثیر نیست . از طرفی مدل le8300x جزو مدلای خفن شارپه که مجهز به تکنولوژی کواترون هست و رنگها رو فوق العاده طبیعی نشون میده . من خودم واقعی بودن و لذت نمایش رنگ زرد این tv رو توی هیچ تلویزیونی ندیدم .

diroozz
15-09-2013, 15:43
سلام
شايد اين سوال تكراري باشه ولي تو چند تا صغحه اي كه خوندم نبود .
من با گيرنده ديجيتال داخلي اين تلويزيون مشكل پيدا كردم . مرتبه اول نصب تمام شبكه ها رو پيدا كرد ولي بدون علت تنظيمات به هم ريخت و الان كه از نصب خودكار استفاده مي كنم فقط چند تا شبكه رو به من ميده .
حالا سوال اصلي اگه راهي براي تنظيم دستي داره راهنمايي كنيد يا تنظيم خودكار با جزئيات بيشتر .
اگه لينك فايل آپذيت رو هم قرار بديد ممنون مي شم .
با تشكر

moeini711
27-09-2013, 20:46
سلام
تلوزیون من امروز به هم ریخت و همه تنظیمات پرید و حالا که دوباره شبکه ها را جستجو کردم از کانال 9 به بعد رو میشه برنامه گذاشت و در تنظیمات دستی هم برای جابجایی و ویرایش کانالها 1 تا 8 وجود نداره
لطفا راهنمایی کنید

aha7120
03-10-2013, 09:47
یه سوال:
در این تلویزیون روش بزرگ کردن تصویر با سامسونگ فرق داره یعنی برای بزرگ تر کردن تصویر بیشترین کشیدگی رو به گوشه ها اعمال میکنه بنابراین تغییرسایز(پهن وباریک شدن)اشیاء وتصویر افراد در فیلم به چشم نمی آید ولی گاهی ممکنه احساس کنید که تصویر عمق پیدا کرده

omidh81
07-10-2013, 08:27
سلام دوستان
پس از تحقيق به جز (دقت نكردم كه زيرنويس فارسي ساپورت نميشه)تلويزيون شارپ 46" 8300 خريدم
حالا واقعا نااميد شدم
فكر نميكردم كه اصلا نشه!!!
:(

mhs_837
07-10-2013, 09:29
فكر نميكردم كه اصلا نشه!!!
:(

اگر همه صفحات این تاپیک رو خوونده باشی متوجه میشی اینطور نیست که اصلا نشه.زیرنویس با فرمت srt رو پخش نمیکنه با نرم افزار (که معرفی شده) می تونی به فرمت sub تبدیل کنی و فیلمت رو با زیرنویس فارسی ببینی.ازطرفی به نظرمن مزایای زیادی داره که دلیلی بر نا امیدشدن نیست.بخاطر عدم پخش زیرنویس فارسی srt که نباید کل تلوزیون رو زیر سوال برد.

omidh81
09-10-2013, 09:13
اگر همه صفحات این تاپیک رو خوونده باشی متوجه میشی اینطور نیست که اصلا نشه.زیرنویس با فرمت srt رو پخش نمیکنه با نرم افزار (که معرفی شده) می تونی به فرمت sub تبدیل کنی و فیلمت رو با زیرنویس فارسی ببینی.ازطرفی به نظرمن مزایای زیادی داره که دلیلی بر نا امیدشدن نیست.بخاطر عدم پخش زیرنویس فارسی srt که نباید کل تلوزیون رو زیر سوال برد.

خب با نرم افزار TXT2Sub امتحان كردم كيفيت زيرنويس افتضاحه
بجز اينها راه ديگه هست؟
ممنون

mhs_837
09-10-2013, 13:04
خب با نرم افزار TXT2Sub امتحان كردم كيفيت زيرنويس افتضاحه
بجز اينها راه ديگه هست؟
ممنون

نه متاسفانه فعلا نرم افزار دیگه ای مطرح نشده است.البته اگر از طریق DLNA ارتباط بدین زیرنویس با هر فونت واندازه ی دلخواه میتونین داشته باشین.

omidh81
10-10-2013, 07:56
نه متاسفانه فعلا نرم افزار دیگه ای مطرح نشده است.البته اگر از طریق DLNA ارتباط بدین زیرنویس با هر فونت واندازه ی دلخواه میتونین داشته باشین.
باز هم ممنون
راستي براي DLNA چيزي مثل سخت افزاري لازم داره كه بخرم؟
شارپ 46LE8300X دارم

aban366
11-10-2013, 19:29
باز هم ممنون
شارپ 46LE8300X دارم
چند خریدین 46 اینچش رو؟

omidh81
12-10-2013, 07:09
چند خریدین 46 اینچش رو؟

با تخفيف 37.500 حدود اواخر مرداد ماه

aban366
12-10-2013, 13:10
با تخفيف 37.500 حدود اواخر مرداد ماه
مطمئنی 46 اینچشه
من اوایل مرداد 40 اینچش رو خردیم 3550 که با ارزش افزوده شد 3790 که اون موقع از خود مادیرانم با تماس قیمت گرفتم همین بود 46 هم زیر 4500 نبودش

omidh81
13-10-2013, 09:08
شارپ 46LE8300X دارم

سلام
كسي نبود؟

mhs_837
13-10-2013, 09:46
سلام
كسي نبود؟

کابل لن به متراژ لازم +روتر(اکثر مودمهای ADSL روتر هم داره)+کامپیوتر شخصی یا لپ تاب

aha7120
16-10-2013, 11:22
کابل لن به متراژ لازم +روتر(اکثر مودمهای ADSL روتر هم داره)+کامپیوتر شخصی یا لپ تاب

البته روتر در صورتی نیاز هست که بخواهید بیسیم وصل شید(منظورم wifi) وگرنه میتونید لپتاپ یا کامپیوتر رو مستقیم با کابل شبکه LANبه تلویزیون وصل کنید.

omidh81
21-10-2013, 08:04
البته روتر در صورتی نیاز هست که بخواهید بیسیم وصل شید(منظورم wifi) وگرنه میتونید لپتاپ یا کامپیوتر رو مستقیم با کابل شبکه LANبه تلویزیون وصل کنید.

نتوانستم تي وي با لپ تاپ ارتباط برقرار كنم با مودم بي سيم ولي تي وي با آيفونم رو پيدا كرده و كانكت ميشه ولي لپ تاپ نه! :(
البته لپ تاپم جاي كابل لن نداره

mhs_837
21-10-2013, 09:22
نتوانستم تي وي با لپ تاپ ارتباط برقرار كنم با مودم بي سيم ولي تي وي با آيفونم رو پيدا كرده و كانكت ميشه ولي لپ تاپ نه! :(
البته لپ تاپم جاي كابل لن نداره

به نظرم شما مودم وایرلس رو با کابل به تی وی وصل کردین.اگر ارتباط بین گوشی آیفون و تی وی مشکلی نداره پس ارتباط بین لپ تاب هم نباید مشکلی داشته باشه.از چه نرم افزاری در لپ تاب برای ارتباط استفاده میکنی؟

omidh81
21-10-2013, 11:32
بله درسته كابل لن از پورت مودم وايرلس ( 4 تا پورت داره) به تي وي وصل كردم و لپ تاپ با واي فاي به مودم وصل ميشه
فعلا از برنامه ويندوز مديا پلير ( ويندوز7) تست كردم با همين برنامه به آيفونم وصل شده

mhs_837
21-10-2013, 14:02
بله درسته كابل لن از پورت مودم وايرلس ( 4 تا پورت داره) به تي وي وصل كردم و لپ تاپ با واي فاي به مودم وصل ميشه
فعلا از برنامه ويندوز مديا پلير ( ويندوز7) تست كردم با همين برنامه به آيفونم وصل شده

نه. این برنامه کارایی نداره.به چندین صفحه قبل(همین تاپیک) مراجعه کنید برنامه هایی معرفی شده ولی به نظر بنده Universal Media Server ویا Ps3 Media Server از همه بهتر و کارایی بالاتری دارند.