PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل کندی شدید ویندوز 7 موقع نصب

125
30-10-2012, 21:14
سلام دوستان،
خسته نباسید.

من یه مشکل عجیب برام پیش اومده ، اینجا مطرح میکنم امیدوارم کسی علتش رو بدونه.

قضیه این طوری که روی پی سی خودم تا حالا ایکس پی داشتم و بدون مشکل برای نصب،
اما ایندفعه اومدم وین 7 آلتیمیت 64 بیتی نصب کنم که شدیدا به مشکل برخوردم.

اول یه جزییات بگم:
سی پی یو 64 بیتی هست، رم 4 گیگ ، هارد 2 تا هست که رو جفتش همین مشکل رو دارم.

حالا مشکل اینه که وقتی وین 7 رو میذارم برای نصب ( چه از روی فلش چه دی وی دی )، بوت میشه سالم و اون لود فایل اولش هم میره ،
بعد میاد روی صفحه ی نصب ویندوز و حدود 4-5 دقیقه طول میکشه تا اون گزینه های اول که برای انتخاب زبان و کی بورد هست و بعد install داره بیاد.
موقعی که install رو میزنم که بره برای مرحله بعد باز بین 4 تا 10 دقیقه طول میکشه تا اون گزینه ی انخاب درایو نصب و custom upgrdae بیاد دوباره ،
بعد که کلا میره برای نصب تقریبا یه 30 دقیقه ای میکشه تا نصب کنه ،
بعد وقتی نصب کامل شد تا حالا 2 تا اتفاق افتاده:
1. یه بار که از روی فلش وین نصب کردم ( وین اورجینال که از تک نت مایکروسافت گرفتم فایل ایزو رو ) بعد از ری استارت آخر به جای اینکه بعد از لود بیاد رو نصب کامپوننت ها و سایر کانفیگ ویندوز دوباره میاد روی پروسه نصب!

2. یه بار که از روی دی وی دی وین نصب کردم ( وین شرکتی مال npsoft یا همچین چیزی ) با تمام کندی ها وین کامل نصب شد و تموم شد و اومد بالا.

حالا من میخوام بدونم علت این تاخیرها چیه؟ چون همون فلش و دی وی دی رو روی لپتاپ تست میزنم همه چی نرماله و سرعت هم خوبه ولی روی پی سی این طوری میشه.

به نظر خودم که از هارد و فلش و دی وی دی رام نیست ، کابل های ساتا هم تست زدم ، میخوام بدونم امکان داره از رم یا مین بورد باشه؟
لطفا راهنمایی کنین که اگر از این دوتا هست تا گارانتی دارن برم برای تعمیر یا تعویض.

بسیار ممنونم که وقت گذاشتین برای خوندن این مشکل.:11:

jb.NY
31-10-2012, 16:48
بنده هم موقع نصب وین 7 روی سیستم یکی از دوستان همین مشکل رو داشتم، نزدیک نیم ساعت تا 40 دقیقه طول کشید تا فقط انتخاب ها رو انجام بدم
البته با همون دیسک روی سیستم خودم به سرعت کارها پیشرفت، سیستممونم تقریبا یکسانه

jb.NY
31-10-2012, 16:58
چه جالب، کنجکاو شدم بدونم واقعا دلیل اینهمه کندی چیه
همین الان تو یکی از سایتای خارجی یکی مطلبی دقیقا عین شما گفته بود، اینکه هم فلش و هم دی وی دی رو امتحان کرده بود و هر دو حالت بسیار کند پیش میرفته
گفتن که داشتن تو تنظیمات بایوس دنبال راه چاره میگشتن که متوجه شدن گزینه فلاپی دیسک روشنه، با اینکه کامپیوترشون فلاپی درایو نداره
گفتن که واسه رفع کندی کافیه به تنظیمات بایوس برید و این گزینه رو غیر فعال کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه کسی تست کرد بگه نتیجه داد یا نه

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

125
31-10-2012, 18:38
بنده هم موقع نصب وین 7 روی سیستم یکی از دوستان همین مشکل رو داشتم، نزدیک نیم ساعت تا 40 دقیقه طول کشید تا فقط انتخاب ها رو انجام بدم
البته با همون دیسک روی سیستم خودم به سرعت کارها پیشرفت، سیستممونم تقریبا یکسانه

چه جالب، کنجکاو شدم بدونم واقعا دلیل اینهمه کندی چیه
همین الان تو یکی از سایتای خارجی یکی مطلبی دقیقا عین شما گفته بود، اینکه هم فلش و هم دی وی دی رو امتحان کرده بود و هر دو حالت بسیار کند پیش میرفته
گفتن که داشتن تو تنظیمات بایوس دنبال راه چاره میگشتن که متوجه شدن گزینه فلاپی دیسک روشنه، با اینکه کامپیوترشون فلاپی درایو نداره
گفتن که واسه رفع کندی کافیه به تنظیمات بایوس برید و این گزینه رو غیر فعال کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه کسی تست کرد بگه نتیجه داد یا نه

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خیلی ممنون رفیق، تست می کنم تا شب خبرشو میدم.

125
01-11-2012, 15:53
بله ، دقیقا علت کندی سیستم همون فعال بودن فلاپی درایو بود.

ممنون از لطفتون

J A C K S O N
02-11-2012, 01:04
منظور از خاموش کردن فلاپی همون legacy diskette A هست ؟

jb.NY
02-11-2012, 08:25
منظور از خاموش کردن فلاپی همون legacy diskette A هست ؟

بله، بنظر مشکل همونه

jafarian
02-11-2012, 13:32
سایت مایکروسافتم برای رفع این مشکل به چند تا نکته اشاره داشته که گفته شده:20:

گزینه های مربوط به USB رو در بایوس غیر فعال کنید برای نصب ویندوز بعد اقدام به نصب کنید داخل پست دومش به همین مورد اشاره شده یا که اگر مادربورد شما سری جدید حالت TURBO BOOST داره این گزینه رو از داخل بایوس غیر فعال یا همون DISABLE کنید یا که همین روش غیر فعال کردن فلاپی درایو هم اشاره شده این چند تا روش کلا برای افزایش سرعت اون قسمت.

Windows 7 installation hangs on blue wallpaper. What's wrong ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

8813222
11-11-2014, 10:15
مــــــــــــــــــــــشک ل با تعـــــــــــــــــــ RAM ــــــــــــــــــــویض حــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــل شد.:n22: