PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب نویز

amir-shakh
29-10-2012, 23:58
سلام دوستان من فوق لیسانس کامپیوترم
اینو میگم تا بدونید اطلاعاتم صفر نیست اما یه مشکل عجیب خوردم
من کارم با هدست کامپیوتر همش
این هدست درست کار میکرد تا چند وقت پیش یهو همه میگفتن اوه اوه چه نویزی میده همش صدای هواس صدات
من تنظیماتو درایور .و هر کاری میشد کردم درست نشد که نشد
حتی کل سیستم و باز کردم2باره اسمبل کردم
تو این مدت هم از نوت بوک استفاده میکردم
اونم زمانی که با باطری کار میکردم اوکی بود تا برق و وصل مکیردم نویز میداد
جالبی اینجاس حتی اگه شارژر نوت بوک به برق بود اما به نوت بوک وصل هم نبود نویز میداد
تا اینکه به طور عجیبی خود به خود درست شد
هم نوت بوک هم پی سی
اما امشب بعد از فرستادن یه اس ام اس :sq_2: دوباره نویز افتاد میخواستم گریه کنم, جالبی اینجاس که وقتی دستمو میزارم هرجای کیس نویز به حداقل میرسه اما 100% از بین نمیره
رفتم پنجره رو 2باره باز کردم که هوا بخورم
دیدم نویز برطرف شد :sq_6::sq_14:
اصن من موندم این از کجا میاد چه جوری حل میشه ؟
ضمننا هدست و با 10 تا کامپیوتر دیگه چک کردم کاملا سالمه

djhl
30-10-2012, 15:01
سلام دوستان من فوق لیسانس کامپیوترم
اینو میگم تا بدونید اطلاعاتم صفر نیست اما یه مشکل عجیب خوردم
من کارم با هدست کامپیوتر همش
این هدست درست کار میکرد تا چند وقت پیش یهو همه میگفتن اوه اوه چه نویزی میده همش صدای هواس صدات
من تنظیماتو درایور .و هر کاری میشد کردم درست نشد که نشد
حتی کل سیستم و باز کردم2باره اسمبل کردم
تو این مدت هم از نوت بوک استفاده میکردم
اونم زمانی که با باطری کار میکردم اوکی بود تا برق و وصل مکیردم نویز میداد
جالبی اینجاس حتی اگه شارژر نوت بوک به برق بود اما به نوت بوک وصل هم نبود نویز میداد
تا اینکه به طور عجیبی خود به خود درست شد
هم نوت بوک هم پی سی
اما امشب بعد از فرستادن یه اس ام اس :sq_2: دوباره نویز افتاد میخواستم گریه کنم, جالبی اینجاس که وقتی دستمو میزارم هرجای کیس نویز به حداقل میرسه اما 100% از بین نمیره
رفتم پنجره رو 2باره باز کردم که هوا بخورم
دیدم نویز برطرف شد :sq_6::sq_14:
اصن من موندم این از کجا میاد چه جوری حل میشه ؟
ضمننا هدست و با 10 تا کامپیوتر دیگه چک کردم کاملا سالمه
فوق فوق مافوق دکترا هم که داشته باشی بحث عیب یابی و قاط زدن سخت افزار یک چیز دیگست.
یکی از فن های کیستون مشکل داره , و خاصیت مغناطیسی اهن ربای احاطه شده ی ارمیچر فن قاط زده و از بین رفته و نسبت به قطب ها حساس شده n و s و باعث نویز میشه فن را عوض کنید و کیس را از اسپیکر یا موبایل دور کنید.کلا از موبایل نزدیک, هدفون, اسپیکر, کیس,مغز,و کلا وسایلی که مغناطیس داره استفاده نکنید .

amir-shakh
01-11-2012, 23:11
فوق فوق مافوق دکترا هم که داشته باشی بحث عیب یابی و قاط زدن سخت افزار یک چیز دیگست.
یکی از فن های کیستون مشکل داره , و خاصیت مغناطیسی اهن ربای احاطه شده ی ارمیچر فن قاط زده و از بین رفته و نسبت به قطب ها حساس شده n و s و باعث نویز میشه فن را عوض کنید و کیس را از اسپیکر یا موبایل دور کنید.کلا از موبایل نزدیک, هدفون, اسپیکر, کیس,مغز,و کلا وسایلی که مغناطیس داره استفاده نکنید .

حرف شما درست
اما 2 تا نکته
1 چرا وقتی دستمو رو کامپیوتر میزارم نویز قطع میشه ؟
2: چرا بعضی وقتا نویز میاد ؟ مثلا 1 هفته بود نویز نداشتم اما امشب 2باره دارم

EXTREME
01-11-2012, 23:27
بله احتمالا یکی از فن ها نویز ایجاد میکنه و مشکل داره

djhl
01-11-2012, 23:46
حرف شما درستاما 2 تا نکته 1 چرا وقتی دستمو رو کامپیوتر میزارم نویز قطع میشه ؟2: چرا بعضی وقتا نویز میاد ؟ مثلا 1 هفته بود نویز نداشتم اما امشب 2باره دارمعزیز شما فنت را عوض کن فن کیست مثل قطب نما شده نسبت به گردش زمین واکنش نشون میده....