PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هارد

amir_14
28-10-2012, 18:13
دوستان سلام
من یه مشکل در زمان تعویض ویندوز دارم
وقتی بوت از روی cd ویندوز انجام میدم ، پیغام میده هارد شناخته نشد
همون اول که ویندوز میاد بالا هم میگه هارد ساتا شناخته نشد
ولی ویندوزی که الان روش نصبه بعد از بالا اومدن هارد رو میشناسه
ممنون میشم کمک کنید
مین برد هم msi هست

saeed_136915
28-10-2012, 18:42
سلام
دوست عزیز آخه یه خورده اطلاعات بدین. مادربردتون مدلش چیه؟ چه ویندوزی میخوایین نصب کنین؟؟ ویندوز الانتون چیه؟؟ ...

amir_14
28-10-2012, 18:59
والا مدل دقیق مین رو نمی دونم
میخوام دوباره xp نصب کنم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

saeed_136915
28-10-2012, 19:10
پس از بایوس نمیشناسه
هاردتوی IDE هست دیگه نه؟
شما کابل پاور و IDE هارد رو چک کنین. جامپر رو هم هارد روی Master بزارین و رایتر رو روی Slave.

EXTREME
28-10-2012, 23:10
دقیقا بگین چند تا هارد دارین و هاردتون چه اینترفیسی هست

djhl
29-10-2012, 12:20
دقیقا بگین چند تا هارد دارین و هاردتون چه اینترفیسی هست
سلام دوست خوبم لطفا درباره اینترفیس توضیح کامل بدید میخوام بدونم چی هست . همچنین slave & master و فرقشون
من از مطالب شما چیز های زیادی یاد گرفتم
ایا تاپیک یا پستی یا ... چیزی هست که چنین تجربه ها یا نکات مهمی توش جمع اوری شده باشه چون خیلی به مباحث عیب یابی علاقه دارم و نمیتونم همه تاپیک ها را زیرو رو کنم چون dialup دارم لطفا راهنمایی کنید

EXTREME
29-10-2012, 14:39
سلام دوست خوبم لطفا درباره اینترفیس توضیح کامل بدید میخوام بدونم چی هست . همچنین slave & master و فرقشون
من از مطالب شما چیز های زیادی یاد گرفتم که مثلا
اگر بعد از 5 دقیقه صدای فن پاور اروم شد دلیلش خشک شدن روغن فن هست خوب
ایا تاپیک یا پستی یا ... چیزی هست که چنین تجربه ها یا نکات مهمی توش جمع اوری شده باشه چون خیلی به مباحث عیب یابی علاقه دارم و نمیتونم همه تاپیک ها را زیرو رو کنم چون dialup دارم لطفا راهنمایی کنید

منظور از اینترفیس یعنی اینکه از چه نوع رابطی استفاده میکند ساتا است یا IDE
مستر و اسلیو برای دیوایس های IDE است شا وقتی بخواین از یک کابل IDE از دو خروجیش استفاده کنید و به دو دیوایس IDE حالا یا دو تا هارد یا یک هارد و یک درایو یا دو تا درایو استفاده کنید باید جامپرهاشون رو درست کنید اولین دیوایس جامپرش باید روی مستر باشه و دومی روی اسلیو جامپر هم پشت دیوایس هست

فکر نکنم چنین تاپیکی باشه

djhl
29-10-2012, 15:21
منظور از اینترفیس یعنی اینکه از چه نوع رابطی استفاده میکند ساتا است یا IDE
مستر و اسلیو برای دیوایس های IDE است شا وقتی بخواین از یک کابل IDE از دو خروجیش استفاده کنید و به دو دیوایس IDE حالا یا دو تا هارد یا یک هارد و یک درایو یا دو تا درایو استفاده کنید باید جامپرهاشون رو درست کنید اولین دیوایس جامپرش باید روی مستر باشه و دومی روی اسلیو جامپر هم پشت دیوایس هست

فکر نکنم چنین تاپیکی باشه
خوب با این تفاسیر یکی از راه های انتخاب slave و master یکی از راه انتخاب از طریق تنظیمات بایوس هست , ایا راه سخت افزاری هم داره ؟ چگونه ؟
مثلا مثل clear cmos که جامپر را جابه جا میکنیم.
چند تا سوال هم دارم, شما خیلی تاکید بر باتری cmos دارید و تاکید بر برداشتن و دیفالت کردن اون دارید. خوب
1-فرق راه نرم افزاری دیفالت کردن از طریق بایوس با برداشتن فزیکی باتری چیه ؟ و فرقشون با clear cmos ?
2-کلیه مشکلات و عیب هایی که با برداشتن باتری حل میشه چیه ؟
3-من هرچیزی را تجربه یا یاد میگیرم توی word مینویسم شما مقاله ای یا چیزی ننوشتی که به من بدی ؟

EXTREME
29-10-2012, 17:09
خوب با این تفاسیر یکی از راه های انتخاب slave و master یکی از راه انتخاب از طریق تنظیمات بایوس هست , ایا راه سخت افزاری هم داره ؟ چگونه ؟
مثلا مثل clear cmos که جامپر را جابه جا میکنیم.
چند تا سوال هم دارم, شما خیلی تاکید بر باتری cmos دارید و تاکید بر برداشتن و دیفالت کردن اون دارید. خوب
1-فرق راه نرم افزاری دیفالت کردن از طریق بایوس با برداشتن فزیکی باتری چیه ؟ و فرقشون با clear cmos ?
2-کلیه مشکلات و عیب هایی که با برداشتن باتری حل میشه چیه ؟
3-من هرچیزی را تجربه یا یاد میگیرم توی word مینویسم شما مقاله ای یا چیزی ننوشتی که به من بدی ؟

نه متسفانه مقاله ای ننوشتم
فرق نمیکنه میتونید از بایوس هم از داخل محیطش دیفالت کنید مشکلی نداره معمولا زمانی از اون روش برداشتن باتری یا CLEAR CMOS استفاده میکنید که سیستم بوت نمیشه
خوب اگه مایل هستین بحث رو در پروفایل ادامه بدیم که تاپیک دوستمون شلوغ نشه