PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : زیرنویس فارسی یا انگلیسی فیلم در تلویزیون سامسونگ

احسان پارسا
27-10-2012, 10:49
سلام. من یه تلویزیون سامسونگ مدل UA40ES5600/5960 دارم . چطور زیرنویس فارسی رو بیارم ؟ حتی قسمت tools هم که میرم واسه بعضی فیلمها زیرنویس فعال نمیشه در صورتی که توی هارد اکسترنام توی پوشه ی مربوط به اون فیلم همه فایل زیرنویس فارسی هست هم انگلیسی. اصلا این مدل از کدوم فایل های زیرنویس پشتیبانی میکنه ؟ چطوری باید آپدیتش کنم؟ ممنون میشم یکی جواب بده.

amir_t6262
27-10-2012, 11:11
سلام. من یه تلویزیون سامسونگ مدل UA40ES5600/5960 دارم . چطور زیرنویس فارسی رو بیارم ؟ حتی قسمت tools هم که میرم واسه بعضی فیلمها زیرنویس فعال نمیشه در صورتی که توی هارد اکسترنام توی پوشه ی مربوط به اون فیلم همه فایل زیرنویس فارسی هست هم انگلیسی. اصلا این مدل از کدوم فایل های زیرنویس پشتیبانی میکنه ؟ چطوری باید آپدیتش کنم؟ ممنون میشم یکی جواب بده.

LEDهای سامسونگ فقط زیرنویسهای متنی ( یعنی فرمت های SRT و چند فرمت دیگر، که عمده زیرنویسهای فارسی با فرمت srt هستند) را نمایش میدهد.

شما باید نام فیلم و زیرنویس را دقیقا یکی کنی و فقط پسوند فایلها متفاوت باشد.

مثلا:

Sunset Blvd 1950 PROPER 1080p BluRay X264-AMIABLE.MKV
Sunset Blvd 1950 PROPER 1080p BluRay X264-AMIABLE.SRT

بعد اسم فیلم یا پوشه هایی که فیلم در آن است، فارسی نباشد و همه به انگلیسی باشد.

در این حالت بطور خودکار همزمان با نمایش فیلم زیرنویس هم فعال میشود.
فقط ممکن است که زیرنویس شما حروفش عجق وجق باشد که در این حالت باید دکمه Tools را بزنی و بعد وارد تنظیمات زیرنویس شوی و گزینه ENCODING یا رمز گشایی را " عربی " بگذاری.

احسان پارسا
27-10-2012, 16:23
ا ز راهنماییت ممنون امیر جان . حالا فقط میخوام بدونم که تلویزیونم رو چطوری آپدیت کنم ؟ ممنون میشم به این سوالم هم جواب بدی

matin95
01-11-2012, 10:38
سلام اقا احسان من مارک lcdچیز دیگیه است اما معمولا مشکلاتشون یکی هست1- هم نام بودن زیر نویس و فیلم 2- اگه بازم باز نکرد زیر نویستو با notepadباز کن گزینه seve asروبزن بعد با unicode زیر نویستو سیو کن احتمالا نشون میده اگه نشون نداد گزینه سوم چهارم رو هم امتحان کن باید مشکلت حل شده باشد
منم همین مشکل رو داشتم به هر دری زدم مشکلم حل نشد بجز همین راه الان تمام زیر نویس هارو با همون گزینه که گفتم سیو میکنم وخیلی راحت زیر نویس پخش میشه موفق باشی

mozhgan85
11-12-2013, 01:19
سلام من همه این راه ها رو امتحان کردو ولی زیرنویس برعکس و بریده بریده ن م اینجوری

poyasalary
11-12-2013, 08:47
سلام من همه این راه ها رو امتحان کردو ولی زیرنویس برعکس و بریده بریده ن م اینجوری

سلام. ما پلاسما vt50 داریم و خیلی به این مشکل برخورد نکردیم. اما فقط یک مشکل بود اونهم اینکه سایز زیر نویس کوچیک بود. یعنی من فیلم رو تو یک پوشه و زیر نویس رو به صورت همنام تو همون پوشه قرار میدادم و هیچ چیز دیگه نباید تو اون پوش باشه فقط یک فایل فیلم و یک فایل زیر نویس . بعد تلویزیون در 80 در صد موارد بدون هیچ مشکلی زیر نویس رو نمایش میده فقط سایز زیرنویس کوچیکه ونمیشه خیلی دور نشست و زیر نویس رو راحت خوند . خب با این مشکل کنار اومده بودم تا اینکه یک هارد اکسترنال رو با قیمت بالاتر از بازار خریدم . قیمت بالاش برای این بود که فروشنده هارد رو با فیلمهای 3d برام پر کرده بود. ماهم خوشحال اومدیم فیلم ها رو ببینیم دیدم ای دل غافل زیر نویس رو درست پخش نمیکنه و فروشنده هم در جوابم گفت آره تلویزیونهای سونی و پاناسونیک با زیر نویس فارسی در فیلمهای سه بعدی مشکل دارند . کلی ضد حال خوردم تا اینکه یک مطلبی رو تو همین سایت در مورد DLNA خوندم و عملی کردمش و مشکل زیر نویس سه بعدی هم حل شد یعنی تلویزیون با کامپیوتر از طریق وای فای به هم لینک میشن و تی وی فیلمها رو از روی کامپیوتر میخونه . حالا دیگه اغلب اینطوری فیلم میبینم ولی اینهمه رو گفتم که این نکته رو بگم : با این روش اولا همه فیلمها(چه دو بعدی و چه سه بعدی) بدون استثنا با زیر نویس پخش میشن در حالی که وقتی از طریق USB میخواستم فیلم ببینم گاهی نمیشد . دوما سایز زیر نویس به خوبی قابل تنظیمه و کلا مشکل آدم از بیخ با زیر نویس برطرف میشه . این هم اون لینکی که باید بخونید و اجراش کنید :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته ناگفته نمونه که دوستان با سوادی هستند که شاید راه های دیگه ای رو هم پیشنهاد بدن اما به نظر من این راه به طور کلی مشکل رو مرتفع میکنه. انشالله که با صبر و حوصله بخونید و اجرا کنید و لذت ببرید

matinpour
11-12-2013, 19:41

دوست عزیز
طریقه فعال کردن زیر نویس در TV LED سامسونگ
شرکت سامسونگ برای راحتی حال مصرف کنندگان خود در مدیا پلیرهای خود از فونتهای جهانی استفاده میکند. که یکی از این فونت ها فونت عربی می باشد.
اول مطمئن باشید که گزینه زیر نویس روشن است از این مسیر بروید
منو-----> سیستم---- زیر نویس را روشن کنید و این کار را روی تلویزیون بزارید نه روی AV
روش اول
اول فایل زیر نویس را با فایل فیلم هم نام می کنید و سپس روی فلش مموریتان ذخیره کرده وبعد به تلویزیون وصل میکنید .و آن را به نمایش در می آورید ودر هنگام نمایش از روی کنترول کلید ابزار (TOOLS ) را فشار داده و در منو ابزار روی تنظیمات زیر نویس رمزگزاری یا( ENCODE ) رابه زبان عربی تغییر می دهید و آن را OK کرده و خارج میشوید هم اکنون متوانید از دیدن فیلم تان لذت ببرید.
روش دوم
برای استفاده از رو کامپیوتر فایل srt که داری رو open with بکنی بعد با notepad باز کنی بعد این مسیر رو به ترتیب دنبال کن
file>save as>encoding<unicode<save>yesحالا فایل زیرنویس رو با فیلم هم نام کن و بعد آن را روی usb کپی کنید و به تلویزیون وصل کنید و در موقع نمایش کلید tools از روی کنترول رابزنید آن موقع خواهید دید که در قصمت منو tools شما uncode نمایش در میآید واز آن عربی را انتخاب وسپس از فیلمتان لذت ببرید .
اگر زیر نویس شما مشگلش حل نشد می توانید از نرم افزاری که در سایت زیر است استفاده کنید.
تصور کنید فیلم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ی را دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کرده‌اید و به دنبال آن، زیرنویس فارسی مربوط به فیلم را نیز تهیه و دریافت می‌کنید اما هنگام مشاهده، همه چیز آن‌طور که انتظار دارید نیست! قطعا این اتفاق برای خیلی از شما پیش آمده که نمایش زیرنویس فایل‌های با فرمت SRT در سیستم‌تان همراه با مشکل بوده است.
دلیل این اتفاق به تنظیمات یونیکد و زبان موجود در سیستم عامل شما مربوط می‌شود و اصولا یکی از راه‌حل‌ها، فارسی کردن زبان کلی سیستم عامل نصب شده روی کامپیوتر کاربر است اما بنا به دلایلی ممک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ن است نتوانید (و یا نخواهید) زبان سیستم خود را به فارسی تبدیل کنید.

بسیاری از راه حل هایی که برای این منظور استفاده می شوند، اصولا همگی دارای بیش از دو یا سه مرحله جهت دریافت خروجی نهایی هستند و در صورتی که بخواهید بیش از یک فایل زیرنویس را اصلاح کنید، باید زمان زیادی را صرف این کار نمایید. شاهین کاتبی، برنامه‌نویسی است که برای هر دو سیستم ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و مک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، برنامه کم‌حجم و کاربردی‌ Sh Persian Subtitle Fixer را تهیه کرده‌است تا تنها به وسیله کشیدن و رها کردن فایل در محیط برنامه، زیرنویس اصلاح شده خود را دریافت نمایید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1/%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-Sh-Persian-Subtitle-Fixer/

در موقع اجرا یک پنجره کوچک باز می شود که در آن چیزهای به انگلیسی نوشته شده است شما فایلتان را در همان صفحه بکشید و رها کنید خواهید دید که فایل زیر نویس شما اصلاح شده است

matinpour
11-12-2013, 19:47
ا ز راهنماییت ممنون امیر جان . حالا فقط میخوام بدونم که تلویزیونم رو چطوری آپدیت کنم ؟ ممنون میشم به این سوالم هم جواب بدی

دوست عزیز
برای دانلود به این سایت بروید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آبدیت کردن فریمور
سایت سامسونگ رفته واز قسمت پشتیبانی واز قسمت دانلود سفت ابزار یا همان فریمور Firm W are دستگاه خود را دانلود و سپس آن فایل را در کامپیوتر استخراج کنید ( چون اگر اول آن را استخراج نکونید آن فایل فعال نمی شود و حتما باید همنام همان فایل زیپ شده باشد) سپس به وسیله فلش به تلویزیون وصل کنید و از قسمت منو - پشتیبانی - ابدیت نرمافزار آن را نصب کنید.