PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک اختصاصی محصولات COMODO ← راهنمای تاپیک در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Jadda
05-04-2013, 20:23
بفرمایید اینم لینک
ممنون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3e1970303c0067/analysis/

سلام

این فایل مخرب نـیست

mhimhdi
05-04-2013, 22:20
HIPS به 3 تا فایل گیر داد (مربوط به نرم افزار کریو). هر چی گزینه Allow میزدم بازم آلارم میداد. آخرش Treat as و سپس Allowed Applocation زدم تا دست از سرم برداشت. چرا با Allow زدن هنوزم آلارم میداد ؟

Jadda
05-04-2013, 22:25
HIPS به 3 تا فایل گیر داد (مربوط به نرم افزار کریو). هر چی گزینه Allow میزدم بازم آلارم میداد. آخرش Treat as و سپس Allowed Applocation زدم تا دست از سرم برداشت. چرا با Allow زدن هنوزم آلارم میداد ؟

وقتی سوالی را اجازه میدهید فقط همون عمل فایل را اجازه میدهید، ولی وقتی بهش قانون میدید فایل از قوانین اون قانون مشخص استفاده میکنه.

mhimhdi
05-04-2013, 22:29
وقتی سوالی را اجازه میدهید فقط همون عمل فایل را اجازه میدهید، ولی وقتی بهش قانون میدید فایل از قوانین اون قانون مشخص استفاده میکنه.

یعنی این کارم درسته ؟ میشه بیشتر توضیح بدین ؟

Jadda
05-04-2013, 22:45
یعنی این کارم درسته ؟ میشه بیشتر توضیح بدین ؟

دقیقا کارتون درست بوده.

وقتی فایلی امن هست در حالت عادی نیازی نیست به سوالات متعدد جواب بدهید، وقتی HIPS پپغام داد قانون مجاز یا همون Allowed Applocation را بهش بدهید.

mhimhdi
05-04-2013, 23:03
Antir Error چیه ؟ برخی اوقات آلارم میده .

mohammad_87
05-04-2013, 23:18
فقط خروجی! حتی IDM:n01:
idm مگه نیاز به دریافت لینک نداره؟میشه ورودی که.
کومودو رو روی این ویندوزم ندارم الان نمیتونستم امتحان کنم.

Antir Error چیه ؟ برخی اوقات آلارم میده .

anti error ابزاریست که برای پایداری امنیت و سرعت سیستم عامل پیغامهایی رو به کاربر میده.مثلا اگه start up یا رجیستری سیستم شما مشکلی داشته باشه که باعث کند شدن یا ایجاد مشکل در عملکرد سیستم بشه به شما اخطار میده و شما با استفاده از اتصال به geekbuddy یا همون پشتیبانی آنلاین،برای رفع مشکل راهنمایی میشوید.که این امکان فقط در نسخه های پولی قرار داره.
البته برای رفع مشکلات سیستمی،برنامه های زیاد و تخصصی تری موجوده که با توجه به اروری که دریافت می کنید می تونید ازش استفاده کنید.ضمنا فکر کنم خود anti error هم جزو نسخه های پولی باشه.

fb.atheist
06-04-2013, 00:05
علی آقای عزیز چند تا از دوستان اومدن یه برنامه به اسم Mirillis Action (مربوط به فیلم برداری از بازی) رو نصب کردن و تنظیمات فایروال کومودو رو هم رو custom rulest قرار دادن ولی برنامه به راحتی تونسته با سرور خودش ارتباط برقرار کنه و کرک برنامه از کار بیفته و فایروال کومودو هم هیچ پیغامی مبنی بر اینکه این برنامه میخواد به سرورش وصل بشه نداده، ولی همین برنامه رو روی سیستمی که نورتون اینترنت سکیوریتی داشته نصب کردن فایروال نورتون پیغام داده که برنامه میخواد به سرورش وصل بشه و دوستان هم به راحتی جلوی پیغامش رو گرفتن، این مشکل هم برای یه نفر نبوده چندین نفر همین رو گزارش کردن، خود من هم برای بعضی برنامه ها که کرک هستن حتی وقتی کلیه فایل ها و پوشه های برنامه رو تو فایروال کومودو جز مسدودی ها قرار میدم باز هم برنامه به راحتی با سرورش ارتباط برقرار میکنه و حتی کومودو پیغامی هم نمیده که این فایل میخواد ارتباطی برقرار کنه (تنظیم فایروال هم روی custom rulest هست) واقعا مشکل از کجاست آیا کومودو مشکل داره یا مراحل کار درست انجام نمیشه؟ اگه میشه شما خودتون این برنامه بالایی رو نصب و کرک کنید ببینید بهتون اخطار میده میخواد با سرورش ارتباط برقرار کنه یا نه؟ اگه خواستید لینک نرم افزار هم براتون پیام خصوصی میکنم

FeelGood
06-04-2013, 00:11
یه مشکل دیگه!!
هر کاری میکنم پرو* کسی *فایر نمیتونه کانکت بشه
همه کانکشنها با ارور 10060 fail میشه
کمککککککککک

FeelGood
06-04-2013, 00:12

من روی این حالت گذاشتم به راحتی داره دانلود میکنه

aylar6888
06-04-2013, 00:20

سلام :
با اجازه علی جان ::n16:
این پست رو بخونید جوابتون رو کامل میگیرید...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aylar6888
06-04-2013, 00:29
من ورژن 6 دا دارم. اما KillSwitch ترافیک همرو 0 نشون میده.

تیکهای نشون داده شده رو فعال کنید ترافیک سند و ریسیوتون فعال میشه دوست عزیز :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

FeelGood
06-04-2013, 01:07
با یاهو مسنجر پورتابل هم نمیتونم کانکت بشم؟؟
مشکل از کجاست؟؟؟
دوستان راهنمایی کنید

mhimhdi
06-04-2013, 12:36
تیکهای نشون داده شده رو فعال کنید ترافیک سند و ریسیوتون فعال میشه دوست عزیز :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این گزینه هایی که شما میگین بطور پیش فرض وجود دارند اما ترافیک را صفر نشون میدن. در هر صورت مشکل از جای دیگه بود ، یکی از کاربران اشاره کرده بود. باید killswitch را run as admin کرد.

Jadda
06-04-2013, 15:17
علی آقای عزیز چند تا از دوستان اومدن یه برنامه به اسم Mirillis Action (مربوط به فیلم برداری از بازی) رو نصب کردن و تنظیمات فایروال کومودو رو هم رو custom rulest قرار دادن ولی برنامه به راحتی تونسته با سرور خودش ارتباط برقرار کنه و کرک برنامه از کار بیفته و فایروال کومودو هم هیچ پیغامی مبنی بر اینکه این برنامه میخواد به سرورش وصل بشه نداده، ولی همین برنامه رو روی سیستمی که نورتون اینترنت سکیوریتی داشته نصب کردن فایروال نورتون پیغام داده که برنامه میخواد به سرورش وصل بشه و دوستان هم به راحتی جلوی پیغامش رو گرفتن، این مشکل هم برای یه نفر نبوده چندین نفر همین رو گزارش کردن، خود من هم برای بعضی برنامه ها که کرک هستن حتی وقتی کلیه فایل ها و پوشه های برنامه رو تو فایروال کومودو جز مسدودی ها قرار میدم باز هم برنامه به راحتی با سرورش ارتباط برقرار میکنه و حتی کومودو پیغامی هم نمیده که این فایل میخواد ارتباطی برقرار کنه (تنظیم فایروال هم روی custom rulest هست) واقعا مشکل از کجاست آیا کومودو مشکل داره یا مراحل کار درست انجام نمیشه؟ اگه میشه شما خودتون این برنامه بالایی رو نصب و کرک کنید ببینید بهتون اخطار میده میخواد با سرورش ارتباط برقرار کنه یا نه؟ اگه خواستید لینک نرم افزار هم براتون پیام خصوصی میکنم

سلام

منظورتون این برنامه است؟:

خب، مسدودش کنید!

Jadda
06-04-2013, 15:25
با یاهو مسنجر پورتابل هم نمیتونم کانکت بشم؟؟
مشکل از کجاست؟؟؟
دوستان راهنمایی کنید

ببینید دوستان کومودو یک محصول ماورایی نیست! یعنی اینجوری نیست که حرکاتش دلیل متافیزیکی و مابعدالطبیعه داشته باشه. هر مسئله ای که برای کاربران به صورت مشکل بروز میکنه یک دلیل (علت) کاملا روشن داره.

برای اینکه علت را متوجه بشوید، خیلی ساده قسمت گزارشها را باز کنید و ببینید چه چیزی مسدود شده.

FeelGood
06-04-2013, 16:09
ببینید دوستان کومودو یک محصول ماورایی نیست! یعنی اینجوری نیست که حرکاتش دلیل متافیزیکی و مابعدالطبیعه داشته باشه. هر مسئله ای که برای کاربران به صورت مشکل بروز میکنه یک دلیل (علت) کاملا روشن داره.

برای اینکه علت را متوجه بشوید، خیلی ساده قسمت گزارشها را باز کنید و ببینید چه چیزی مسدود شده.

مشکلش حل شد فهمیدم دلیلش چی بود کمودو برای من وقتی تنظیماتش تغییر میدم حتما باید سیستم ریستارت کنم تا تاثیر داشته باشه!!برای شما هم همینطوره؟؟
شما هم درست میفرمایید دوست عزیز اما برای شما که دیگه چمو خم نرم افزار دستت اومده روشنه نه من که آخرین بار 3سال پیش نصب کردم و دقیقا به خاطر همین سخت بودن تنظیماتش و گرفتاریهای خودم که وقت نداشتم مجبور شدم پاکش کنم
به هر حال اگر سوالای ما باعث آزردگی خاطر شما شد به بزرگی خودتون عفو کنید.

mhimhdi
06-04-2013, 16:16
تمام نرم افزارهایی که به نوعی با اینترنت ارتباط دارند باید قانونشان از نوع Outgoing باشد ؟

غم زرد
06-04-2013, 17:09
یه مشکل کوچیکی با کومودو دارم اخزین نسخه از اینترنت سکیوریتیش با اپدیت به روز هست و زمان نصب privilege level روی administrator گذاشتم و از ویندوز 8 استفاده می کنم ولی باز
چرا بعضی از فایل هایی که با idm دانلود می شه این مشکل داره:
" you'll need to provide administrator permission to save files in the selected location"
و وقتی روی continue کلیک می کنی این ارور می ده:
البته با رفتن به پوشه تمپ و کپی کردن فایل در مسیر دیگه قابل استفاده هست
برای رفع این ارور یه راهنمایی می خواستم
ممنون

Jadda
06-04-2013, 19:14
تمام نرم افزارهایی که به نوعی با اینترنت ارتباط دارند باید قانونشان از نوع Outgoing باشد ؟

من خودم برای اکثر برنامه ها این قانون را استفاده میکنم.

یه مشکل کوچیکی با کومودو دارم اخزین نسخه از اینترنت سکیوریتیش با اپدیت به روز هست و زمان نصب privilege level روی administrator گذاشتم و از ویندوز 8 استفاده می کنم ولی باز
چرا بعضی از فایل هایی که با idm دانلود می شه این مشکل داره:
" you'll need to provide administrator permission to save files in the selected location"
و وقتی روی continue کلیک می کنی این ارور می ده:
البته با رفتن به پوشه تمپ و کپی کردن فایل در مسیر دیگه قابل استفاده هست
برای رفع این ارور یه راهنمایی می خواستم
ممنون

IDM را کرک کردید؟

fb.atheist
06-04-2013, 19:59
سلام

منظورتون این برنامه است؟:

خب، مسدودش کنید!

نه فایل برنامه در لیست مسدودی ها قرار داره ولی باز هم برنامه به سرورش کانکت میشه، یه فایل هست به اسم DWM که اون فایل با سرور برنامه ارتباط پیدا میکنه و کرک نرم افزار باطل میشه، خب ما همه میدونیم که وقتی DWM رو تو مسدودی ها قرار بدیم مشکل حل میشه اما مساله اینجاست که فرض کنید یه کاربر نمیدونه این فایل به سرور برنامه ارتباط پیدا میکنه خب اینجا کومودو با اینکه تنظیمات فایروالش روی custom rulest هست ولی باز هم پیغامی مبنی بر ارتباط فایل DWM با سرورش نمیده فایل بدون اجازه کاربر با سرور کانکت میشه! در صورتی که در آنتی ویروس نورتون وقتی تنظیمات فایروال رو روی custom قرار دادم همین فایل DWM که خواست به سرورش کانکت شه بهم هشدار داد و منم به راحتی بلوکش کردم، ولی کومودو هیچ هشداری نداد و به راحتی اجازه ارتباط داد( با اینکه تنظیمات روی custom بود)، کلا من تو چندتا نرم افزار دیگه از جمله فولدر لاک هم این مشکل رو تو کومودو دیدم

arfnpm
06-04-2013, 20:01
درود

ضعف کومودو به تایید AV-TEST ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][report_no]=130519)

نمره حفاظتی 3.5 از 6 چیزی در حدود 60%

فقط توی تست های ما نیست که کومودو نتایج ضعیفی داره!

Jadda
06-04-2013, 20:20
درود

ضعف کومودو به تایید AV-TEST ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][report_no]=130519)

1-اتفاقاً کومودو امسال تونسته تاییدیه AV-TEST را بدست بیاره

2-معذرت میخواهم، توی کدوم تست شما نتایج ضعبف گرفته؟ تستهای حفاظت شما؟؟ کو؟

Jadda
06-04-2013, 20:22
نه فایل برنامه در لیست مسدودی ها قرار داره ولی باز هم برنامه به سرورش کانکت میشه، یه فایل هست به اسم DWM که اون فایل با سرور برنامه ارتباط پیدا میکنه و کرک نرم افزار باطل میشه، خب ما همه میدونیم که وقتی DWM رو تو مسدودی ها قرار بدیم مشکل حل میشه اما مساله اینجاست که فرض کنید یه کاربر نمیدونه این فایل به سرور برنامه ارتباط پیدا میکنه خب اینجا کومودو با اینکه تنظیمات فایروالش روی custom rulest هست ولی باز هم پیغامی مبنی بر ارتباط فایل DWM با سرورش نمیده فایل بدون اجازه کاربر با سرور کانکت میشه! در صورتی که در آنتی ویروس نورتون وقتی تنظیمات فایروال رو روی custom قرار دادم همین فایل DWM که خواست به سرورش کانکت شه بهم هشدار داد و منم به راحتی بلوکش کردم، ولی کومودو هیچ هشداری نداد و به راحتی اجازه ارتباط داد( با اینکه تنظیمات روی custom بود)، کلا من تو چندتا نرم افزار دیگه از جمله فولدر لاک هم این مشکل رو تو کومودو دیدم

سلام

یعنی فایلی به نت وصل میشه بدون اینکه فایروال پیغامی بده؟ میشه کرک برنامه را از طریق پیغام خصوصی به من بدهید؟
مرسی

mhimhdi
06-04-2013, 20:33
چرا محصولات Comodo قابلیت Anti spam ندارند ؟

Jadda
06-04-2013, 21:37
چرا محصولات Comodo قابلیت Anti spam ندارند ؟

توی CIS همچین قابلیتی نیست. هر چند کاربرانی که از سرویسهای ایمیل نظیر یاهو میل و جیمیل استفاده میکنند نیازی به آن ندارند.

mhimhdi
06-04-2013, 22:21
من فایلی را در فایروالم add کرده ام (Blocked Application) . اما همچنان کرک آن از کار میفتد. مشکل از کجاست ؟

pedram_01
06-04-2013, 22:23
درود

چقدر ضعیف عمل کرد؟:n21: اه یک انتی ویروس رایگان بدودن دردسر پیدا کرده بودیما :n03:

حالا دوباره باید بگردیم دنبال انتی ویروس .:n28:

این با کلود و هوش مصنوعی و hips و سند باکس این امتیاز رو گرفت ؟

یا فقط اسکن ؟

Jadda
06-04-2013, 22:42
چقدر ضعیف عمل کرد؟:n21: اه یک انتی ویروس رایگان بدودن دردسر پیدا کرده بودیما :n03:

یا فقط اسکن ؟

بیشتر حول تشخیص است، و تنظیمات پیشفرض هست.

نمره حفاظتی باحاله=> 60 درصد!! ؛ یعنی الان 60 درصد حفاظت میشیم؟ چطور انتظار میره که مثلا من باور کنم CIS از من 60 درصد حفاظت میکنه؟

Serenity
06-04-2013, 23:04

یا فقط اسکن ؟

من نمیدونم جرا این تست ها با نتایجی که برو بچه های فروم میگرن فرق داره ! من واقعآ نمیدونم از ترند مایکرو چی دیدن یا حتی بیت دیفندر که انقدر امتیازاشون بالا هست !!
یکی از مزیت های اصلی و شاید اصلی ترین مزیت کومودو ، انعطاف پذیری و شخصی سازی بالایی هست که داره که طبق گفته AV TEST از تنظیمات پیش فرض استفاده شده تو این تست ها یعنی هیچی !!! !
پس این تست ها و نتایجشون برای افرادی میتونه قابل توجه باشه که فقط آنتی ویروس و فایروالشون رو نصب میکنن و دست به تنظیماتش نمی زنن :n01:
با اینکه من کلآ این نتایج رو قبول ندارم.:n12:

غم زرد
06-04-2013, 23:13
من خودم برای اکثر برنامه ها این قانون را استفاده میکنم.

IDM را کرک کردید؟

بله. البته چون اجازه اجرا نمی داد توی excluded application گذاشتمش

mhimhdi
06-04-2013, 23:15
پس چرا Comodo اینقدر گیج بازی در میاره. من یه فایلیو Block کردم اما متاسفانه به اینترنت وصل شد . حالا دیگه کرکش کار نمیکنه. تو فایروال ویندوز اصلا چنینی مشکلی نبود.

fb.atheist
06-04-2013, 23:17
سلام

یعنی فایلی به نت وصل میشه بدون اینکه فایروال پیغامی بده؟ میشه کرک برنامه را از طریق پیغام خصوصی به من بدهید؟
مرسی

اصلا ربطی به کرک نداره که،فرض کنید ما برنامه رو اصلا کرک نکردیم، حالا یه فایلی هست به اسم DWM که تو پوشه نرم افزار هست این فایل بدون اینکه کومودو از کاربر سوال کنه به سرورش وصل میشه، در صورتی که با نورتون و کسپر وقتی تست میکنی میبینی که بهت اخطار میده که این فایل DWM میخواد به اینترنت و سرورش وصل بشه ، من سوالم اینه که کومودو چرا همچین اخطاری نمیده! چندین نفر همین مشکل رو گزارش کردن

Jadda
06-04-2013, 23:54
بله. البته چون اجازه اجرا نمی داد توی excluded application گذاشتمش

ببریدش در لیست فایل های امن

پس چرا Comodo اینقدر گیج بازی در میاره. من یه فایلیو Block کردم اما متاسفانه به اینترنت وصل شد . حالا دیگه کرکش کار نمیکنه. تو فایروال ویندوز اصلا چنینی مشکلی نبود.

بهتره فایروال پیغام بده و بعد مسدود کنید، در غیر این صورت شاید اشتباهاً فایل دیگری را به لیست فایروال اضافه و مسدود کنید.

فایروال ویندوز خاموشه؟؟

اصلا ربطی به کرک نداره که،فرض کنید ما برنامه رو اصلا کرک نکردیم، حالا یه فایلی هست به اسم DWM که تو پوشه نرم افزار هست این فایل بدون اینکه کومودو از کاربر سوال کنه به سرورش وصل میشه، در صورتی که با نورتون و کسپر وقتی تست میکنی میبینی که بهت اخطار میده که این فایل DWM میخواد به اینترنت و سرورش وصل بشه ، من سوالم اینه که کومودو چرا همچین اخطاری نمیده! چندین نفر همین مشکل رو گزارش کردن

شما کرک برنامه را به من بدید، تا من برنامه را رجیستر کنم، بعد یه بررسی کنم ببینم چه اتفاقی میافته... الان اون برنامه ای که من نصب کردم تریال هست. میخواهم از کرک شما استفاده کنم.

mhimhdi
07-04-2013, 10:33
فایروال ویندوز خاموشه. فایلی را که قبلا در فایروال ویندوز Block میکردم حالا در Comodo هم اینکارو میکنم.

mhimhdi
07-04-2013, 13:51
هر چی فایل که در رابطه با نرم افزار کرک شده، بود از Comodo پاک کردم. بعدش خود Comodo پیغام داد که به اینترنت وصل بشه منم Block کردم. تا الآن مشکلی ایجاد نشده.

taghi_ramzi
07-04-2013, 16:19
سلام
کمودو اجازه ی extract شدن هیچ فایل اگزه ای رو از فایلهای رر نمیده
هیچ ارور یا ایراد پیدا شدن ویروس نمیده ، فقط نمیزاره اکسترکت بشه
چیکارش می تونم بکنم؟

Jadda
07-04-2013, 16:29
سلام
کمودو اجازه ی extract شدن هیچ فایل اگزه ای رو از فایلهای رر نمیده
هیچ ارور یا ایراد پیدا شدن ویروس نمیده ، فقط نمیزاره اکسترکت بشه
چیکارش می تونم بکنم؟

سلام

لیست فایلهای ناشناخته را بررسی کنید ببینید چه فایل/برنامه هایی اونجا هست. برنامه های سالم را به لیست امن انتقال بدهید. مشکل حل میشه.

pedram_01
07-04-2013, 22:47
کمودو PC Tune Up داره ؟ مثل نورتون و بولگارد و.....

اگه نداره میشه چند نرم افزار رایگان و خوب پیشنهاد بدید مرسی

Jadda
07-04-2013, 23:30
کمودو PC Tune Up داره ؟ مثل نورتون و بولگارد و.....

اگه نداره میشه چند نرم افزار رایگان و خوب پیشنهاد بدید مرسی

یه ابزار رایگان داره کومودو به اسم Comodo System Utilities ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] acc9937a11e7&key5sk2=2128&key5sk3=1365364655000&key5sk4=2720&key5sk5=1365364662000&key5sk6=2720&key5sk7=1365364700000&key6sk1=&key6sk2=CH26020&key6sk3=7&key6sk4=en-us&key6sk5=IR&key6sk6=0&key6sk7=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، ببین به کارت میاد

Alli13
08-04-2013, 08:01
آخرین ورژن نسخه 5 رو از کجا میشه دانلود کرد؟من با این ورژن مشکل دارم

TimeWarp
08-04-2013, 09:19
سلام

1- این محصول کاملاً رایگان است. و مدت دار نیست. نصب کنید و برای همیشه عمر رایگان استفاده کنید.

2-اینکه داستان رایگان بودن کومودو چیه، باید عرض کنم که کومودو منابع درآمد دیگری هم داره و فقط منوط به آنتی ویروس خانگی نمیشه، ضمن اینکه کومودو محصول پولی هم داره که مزایاش ساپورت آنلاین هست. پس کومودو از آنتی ویروسش هم پول درمیاره. ولی برای محافظت از کاربران خانگی پولی دریافت نمیشه و رایگان به همراه آپدیت روزانه ارائه میشه و هیچ فرقی بین ارائه آپدیت برای نسخه های پولی و رایگان وجود نداره. چون کومودو برای آنتی ویروسش پولی نمیگره که تفاوتی قائل بش برای ارائه آپدیت نسخه رایگان و پولی، (پول را بخش پشتیبانی میگیره)

3- در زمینه روشن کردن، اگه من خودم بخواهم توضیحاتی بدم، باید خیلی ساده عرض کنم که کومودو رایگان است، البته برای خرید این محصول و دریافت پشتیبانی آنلاین، کومودو در ایران نمایندگی فروش نداره و حالا حالا هم نخواهد داشت! هیچ نیازی هم به خرید این محصول نیست. آی پی ایران را هم مسدود نکرده. البته اگر برای خرید اقدام کنید احتمالا موفق نمی شوید چون اونها بلافاصله میگن ما توی کشور شما سرویس ارائه نمیدویم، و امکان خرید وجود نداره.=> کلا خرید کومودو را بیخیال بشید. همه با هم رایگان استفاده میکنیم و لذت میبریم. ساپورت آنلاینش هم همین فروم پی سی ورلد!

برای دانلود آخرین نسخه هم از سایت کومودو میتونید اقدام کنید:

لیست محصولات رایگان کومودو برای دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بقیه مسائل را هم همراه ما باشید متوجه میشید، از آپدیت و هر چیز دیگری( پست دوم تاپیک را بخونید، مطالب آموزشی هست)

سلام
بنده بعد اینکه ویندوز عوض کردم و کلا سیستم رو از ویروس پاک کردم به خود سایته کومودو (لینک در بالا) رفتم تا نسخه ی فری آنتی ویروس رو دانلود کنم اما هر کاری کردم نتونستم این نسخه رو دانلود کنم .
بیشتر تایپکای آموزشی پست دو رو هم مطالعه کردم ولی با توجه به اینکه این آنتی ویروس تنظیمات بسیاری می خواد (بنده از اون دست کاربرانی هستم که زیاد تنظیمات رو دستکاری نمی کنم ، چون وقتشو هم ندارم) و همچنین میگن که فقط فایروالش خوبه و آنتی ویروسش خوب نیست و سیستم رو کند میکنه و ویروس زیادی نمیشناسه ، کلا قیدشو زدم.
با تشکر از شما به خاطر پاسخگویی به مشکلات کاربرانی همچون بنده.:n16:

itrsssv
08-04-2013, 10:29
سلام
فایروال کومودو روی سرور2003 و 2008 نصب میشه؟
من روی 2003 نتونستم نصب کنم

pedram_01
08-04-2013, 13:12
این چیه؟ وقتی بلاکش میکنم کامپیوترم هنگ میکنه یا صفحه ابی مرگ میاد

mohammad_87
08-04-2013, 15:52
سلام
فایروال کومودو روی سرور2003 و 2008 نصب میشه؟
من روی 2003 نتونستم نصب کنم
برای سرور باید Comodo Endpoint Security Manager رو نصب کنید.

saeediranzad
08-04-2013, 16:33
این چیه؟ وقتی بلاکش میکنم کامپیوترم هنگ میکنه یا صفحه ابی مرگ میاد

سلام
خودش نوشته. مربوط به برنامه Connectify هست.
از توی Task Scheduler آپدیتش (آپدیت کانکتیفای) را غیرفعال کنید.

alen sherif
08-04-2013, 18:07
سلام
CIS 6.1 کی میاد؟

Jadda
08-04-2013, 21:22
آخرین ورژن نسخه 5 رو از کجا میشه دانلود کرد؟من با این ورژن مشکل دارم

اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام
CIS 6.1 کی میاد؟

داره روش کار میشه، زمان دقیق که هیچوقت مشخص نیست، به عناوین مختلف وقفه میافته، ولی تا پایان آوریل منتشر نشه، من باید سرمو بزارم زیر گیوتین...

====

جناب TimeWarp نظرتون محترمه، در مورد اظهار نظرها در مورد کومودو، هر کسی یه چیزی میگه، ولی برای من فقط نظر کسانی مهمه که با کومودو مدتی کار کردند، هیچ محصولی هم نمیتونه نظر همگان را جلب کنه، وگرنه همه باید میرفتن یک آنتی نصب میکردند، این همه آنتی ویروس، کومودو هم یکیش، من خودمم اصلا توصیه نمیکنم کسی کومودو نصب بکنه/یا نکنه، نفعی هم نداره برام، فعالیت من هم فقط جنبه تفریح سالم و لذت داره، و پر کننده اوقات فراغت من هست، نه بیشتر!

:n16:

matin 99
08-04-2013, 21:53
استاد jadda من از قند شكن كرك شده استفاده ميكنم كه گاهي اتو ماتيك سايت خودشو باز ميكنه و از كار ميفته.

سوالم اينه ايا ميشه ادرس سايت مشخصي رو تو سط كمودو بلاك كرد كه ديگه باز نشه تو مرورگرم(اپرا)؟
:n01:

Jadda
08-04-2013, 22:23
من از قند شكن كرك شده استفاده ميكنم كه گاهي اتو ماتيك سايت خودشو باز ميكنه و از كار ميفته.

سوالم اينه ايا ميشه ادرس سايت مشخصي رو توسط كمودو بلاك كرد كه ديگه باز نشه تو مرورگرم(اپرا)؟
:n01:

سلام

در رابطه با این مورد از طریق پیغام خصوصی با هم حرف میزنیم، و میگم چیکار کنید.

pedram_01
08-04-2013, 23:10
لطفا یکی به من کمک کنه اینا چی هستن میزنم بلاک صفحه ابی مرگ میاد میزنم اجازه دادن بعد کمودو یک ویروس تشخیص میده میزنم پاک سازی صفحه ابی مرگ میاد باید چکار کنم؟

pedram_01
08-04-2013, 23:52
داره همینجور پیام های مختلف ویروس میده هر کدوم رو میزنم پاکسازی صفحه ابی میاد

Jadda
08-04-2013, 23:53
لطفا یکی به من کمک کنه اینا چی هستن میزنم بلاک صفحه ابی مرگ میاد میزنم اجازه دادن بعد کمودو یک ویروس تشخیص میده میزنم پاک سازی صفحه ابی مرگ میاد باید چکار کنم؟

سلام

اینو یک نگاه بندازید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یک کپی اون فایلی که کومودو از طریق پردازش ابری مخرب شناخته را از طریق پیغام خصوصی به من بدهید.

امن هست، البته بستگی داره از کجا دانلودش کرده باشید، یا ....

حتما اون فایل را از طریق پیغام خصوصی به من بدهید. شایدم فالس باشه، کنار کومودو از چه محصولی استفاده میکنید؟ تداخل ایجاد نشده باشه؟ منظورم HIPS هست.

موقع نصب این برنامه کومودو پیغام نداد؟؟

pedram_01
08-04-2013, 23:55
سلام

اینو یک نگاه بندازید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یک کپی اون فایلی که کومودو از طریق پردازش ابری مخرب شناخته را از طریق پیغام خصوصی به من بدهید.

امن هست، البته بستگی داره از کجا دانلودش کرده باشید، یا ....

حتما اون فایل را از طریق پیغام خصوصی به من بدهید. شایدم فالس باشه، کنار کومودو از چه محصولی استفاده میکنید؟ تداخل ایجاد نشده باشه؟ منظورم HIPS هست.

موقع نصب این برنامه کومودو پیغام نداد؟؟

من نصبش نکردم رفتم داخل نرم افزار ها هم دیدم نبودش

چجوری به شما کپی فایل کمودو رو بدم؟

کنار کمودو از کینگ سافت کلود استفاده میکنم که تاحالا هیچ تداخلی نداشتن

pedram_01
09-04-2013, 00:04
راستی اینو ببینین کار میکنه ایا؟ برای کمودو اینترنت سیکروبتی پرو هست

HSV1O-J7VTW-DTE1I-MGD4S-VL3DR
من که فکر نمیکنم کار کنه

Jadda
09-04-2013, 00:06
من نصبش نکردم رفتم داخل نرم افزار ها هم دیدم نبودش

چجوری به شما کپی فایل کمودو رو بدم؟

کنار کمودو از کینگ سافت کلود استفاده میکنم که تاحالا هیچ تداخلی نداشتن

نصب نشده!! یعنی فقط یک فایل دانلود کردید،

برو به این مسیر:

c=> programdata=> connectifyupdat

و از این فایل کپی بگیر و فشرده کن و رمز بزار و به من بده.

بعد از این کار اون فایل را بزار توی لیست فایلهای مسدود شده کومودو

یک لینک سالم بهت میدم، دانلود و نصب کن

راستی اینو ببینین کار میکنه ایا؟ برای کمودو اینترنت سیکروبتی پرو هست

HSV1O-J7VTW-DTE1I-MGD4S-VL3DR
من که فکر نمیکنم کار کنه

شوخی: وسط بحث این دیگه چیه گذاشتی؟

pedram_01
09-04-2013, 00:32
نصب نشده!! یعنی فقط یک فایل دانلود کردید،

برو به این مسیر:

c=> programdata=> connectifyupdat

و از این فایل کپی بگیر و فشرده کن و رمز بزار و به من بده.

بعد از این کار اون فایل را بزار توی لیست فایلهای مسدود شده کومودو

یک لینک سالم بهت میدم، دانلود و نصب کن

یک ساعت داشتم دنبال این ادرس میگشتم. بعد پیش خودم گفتم شاید هیدن باشه من نمیتونم ای ادرس رو پیدا کنم دیدم اره هیدن بود برات تو فایل فشرده گذاشتمش رمز 123

لینک ویروس حذف شد

اینم لینک ویروس توتال
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 0c2ee1dfbf2179/analysis/1365455108/

Jadda
09-04-2013, 00:42
یک ساعت داشتم دنبال این ادرس میگشتم. بعد پیش خودم گفتم شاید هیدن باشه من نمیتونم ای ادرس رو پیدا کنم دیدم اره هیدن بود برات تو فایل فشرده گذاشتمش رمز 123

اینم لینک ویروس توتال
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 0c2ee1dfbf2179/analysis/1365455108/

از نظر من این فایل مخربه، بزارش در لیست فایلهای مسدود شده.

pedram_01
09-04-2013, 00:48
از نظر من این فایل مخربه، بزارش در لیست فایلهای مسدود شده.

نامرد حذف هم نمیشه. تو ویروس توتا 13 انتی ویروس اینو تشخیص میدادن . کمودو رو حذف میکنم یکی از اونا رو نصب میکنم کامپیوتر رو ویرس کشی میکنم بعد دوباره کمودو نصب میکنم ببینم چی میشه

بازم مرسی

aylar6888
09-04-2013, 00:59
نامرد حذف هم نمیشه. تو ویروس توتا 13 انتی ویروس اینو تشخیص میدادن . کمودو رو حذف میکنم یکی از اونا رو نصب میکنم کامپیوتر رو ویرس کشی میکنم بعد دوباره کمودو نصب میکنم ببینم چی میشه

بازم مرسی
توی سیف مد ببین حذف میشه؟؟ مطمئنا پروسه یا سرویس فعال داره که حذف نمیشه...با تسک منیجر یا کیل سویچ ببین فعال نیست تو پروسه ها؟؟توی سیف مد یا با دیسک نجات حذفش کن...

Jadda
09-04-2013, 01:11

بازم مرسی

بار اولی که در VT اسکن شده بود، چند روز پیش، از 46 آنتی موجود فقط کسپر میشناخته،اینجاست که میگم اگه آنتی نشناسه چی میشه! یعنی بقیه. حالا خدا را شکر اگر واقعا مخرب باشه، کومودو بلوکش میکرد، ابر هم که وارد جریان شده بود،
رو سیستم من کومودو راحت حذفش کرد. اگر دوباره خواستی کومودو بنصبی، کنارش هیچی نصب نکن.

فایل را برای بررسی بیبشتر برای کومودو ارسال کردم.

با CCE و اتوران انلایزر کومودو یه بررسی بکن. کفایت میکنه.

pedram_01
09-04-2013, 01:23
توی سیف مد ببین حذف میشه؟؟ مطمئنا پروسه یا سرویس فعال داره که حذف نمیشه...با تسک منیجر یا کیل سویچ ببین فعال نیست تو پروسه ها؟؟توی سیف مد یا با دیسک نجات حذفش کن...

پروسه شو پیدا کردم همین که بستم صفحه ابی مرگ امد دوباره کمپیوترم رو روشن خاموش کردم . و کوچیک ترین وری باهاش میرم صفحه ابی میاد . حتی با کمودو گزاشتمش تو فایل های مسدود شده باز صفحه ابی امد

Jadda
09-04-2013, 01:35
پروسه شو پیدا کردم همین که بستم صفحه ابی مرگ امد دوباره کمپیوترم رو روشن خاموش کردم . و کوچیک ترین وری باهاش میرم صفحه ابی میاد . حتی با کمودو گزاشتمش تو فایل های مسدود شده باز صفحه ابی امد

با Autorun Analyzer کومودو سیستم را بررسی بکن(اینجا فقط این ابزار به کمکت میاد)، چون فایل خودشو در استارت آپ قرار میده، از اون قسمت حذفش کن، کلید رجیستریهایی که ساخته را حذف کن. و بعد سیستم را ریستارت کن، دیگه اجرا نمیشه.

matin 99
09-04-2013, 01:41
سلام

در رابطه با این مورد از طریق پیغام خصوصی با هم حرف میزنیم، و میگم چیکار کنید.

مرسي.توضيحاتي در پيام خصوصي ارسال شد استاد

pedram_01
09-04-2013, 02:44
ام سی سافت 20 دقیقه پیش در ویروستوتال نمیشناخت الان میشناسه جالبه

تازه با موتور خودش میشناسه نه بیتدفندر

arfnpm
09-04-2013, 09:43
ام سی سافت 20 دقیقه پیش در ویروستوتال نمیشناخت الان میشناسه جالبه

تازه با موتور خودش میشناسه نه بیتدفندر

تیم آنالیز امسی سافت با چندین کارمند در نقاط مختلف جهان، سریع ترین بروزرسانی رو داره!

ALI16437
09-04-2013, 10:35
با سلام ،
خدمت دوستان من هم با کمودو یک مشکل دارم اونم اینه که برنامه game port که برای گیم نت ها هست
ارتباط بین کلاینتها و سرور باید برقرار بشه من اومدم و این برنامه رو در لیست برنامه های امن اضافه کردم
و در قسمت قوانین برنامه ها هم در فایروال کومودو هم اونوجزو اپلیکیشنهای اجازه داده شده قرار دادم ولی
مشکلی که دارم اینه که وقتی کلاینتها رو روشن میکنم نمیتونه به سرور وصل بشه مگه اینکه سرور رو ریست کنم
یا کومودو رو ببندم با دکمه خروج ، اونوقت مشکل حل میشه و میتونه کلاینتها با سرور ارتباط برقرار کنه
میخوام اساتید توضیح بدند تنظیمات فایروال رو چگونه انجام بدم تا برنامه game port بدون مشکل کانکت بشه
به کلاینتها بدون نیاز به بستن کومودو.

ممنونم علی .

pedram_01
09-04-2013, 12:12
کمودو رو حذف کردم به امید این که نورتون ویروس رو بشناسه چون تو ویروس توتال میشناسه با کمال تعجب دیدم نمیشناسه و هیچ کاری با ویروس نداره . تا اینکه کینگ سافت کلود این ویروس رو تشخیص داد ولی یک مرتبه صفحه ابی امد بعد از خاموش کردن و روشن کردن کامیپوتر دیدم قبل از این روشن بشه صفحه ابی امد و باز ریسترات شد . ولی این دفعه کامپیوتر بالا امد و روشن شد و قبل از اینکه ویروس بالا بیاد کینگ سافت اونو حذف و قرنطینه کرد. قبلا حتی کامیوتر رو میخواستم ریستارت هم بکنم صفحه ابی میامد مجبور میشدم دکمه پاور رو نگه دارم تا خاموش بشه ولی الان کامپیوتر درست شده و دیگه صفحه ابی و .... نمیاد و راحت هم کامپیوتر ریستارت میشه .

fb.atheist
09-04-2013, 14:39
علی آقا من رفتم تو سایت GRC بعد تست پورت ها رو انجام دادم( Common port,all port) که متاسفانه برای جفت تست ها failed زد و نشون داد که رو سیستمم چندتا پورت باز وجود داره، حالا میخوام بدونم کار خاصی باید تو فایروال کومودو انجام داد تا همه پورت های بسته باشن؟
اینم عکس های تست:

mostafa akbari
09-04-2013, 16:02
علی آقا من رفتم تو سایت GRC بعد تست پورت ها رو انجام دادم( Common port,all port) که متاسفانه برای جفت تست ها failed زد و نشون داد که رو سیستمم چندتا پورت باز وجود داره، حالا میخوام بدونم کار خاصی باید تو فایروال کومودو انجام داد تا همه پورت های بسته باشن؟
اینم عکس های تست:

شما پشت مودم یا روتر قرار دارید و کامپیوترتون را اسکن نکردید بلکه مودم یا روتر را پورت اسکن کردید. برای امتحان میتونید سرویسهای ftp and ssh and telnet را روی دیوایس غیر فعال کنید و دوباره امتحان کنید. میبینید که توی تست هم بسته نشون میده.
برای بلاک کردن همه ارتباطات ورودی در قسمت کارهای فایروال مخفی سازی پورتها blockl incoming connections را انتخاب کنید.

mostafa akbari
09-04-2013, 16:09
با سلام ،
خدمت دوستان من هم با کمودو یک مشکل دارم اونم اینه که برنامه game port که برای گیم نت ها هست
ارتباط بین کلاینتها و سرور باید برقرار بشه من اومدم و این برنامه رو در لیست برنامه های امن اضافه کردم
و در قسمت قوانین برنامه ها هم در فایروال کومودو هم اونوجزو اپلیکیشنهای اجازه داده شده قرار دادم ولی
مشکلی که دارم اینه که وقتی کلاینتها رو روشن میکنم نمیتونه به سرور وصل بشه مگه اینکه سرور رو ریست کنم
یا کومودو رو ببندم با دکمه خروج ، اونوقت مشکل حل میشه و میتونه کلاینتها با سرور ارتباط برقرار کنه
میخوام اساتید توضیح بدند تنظیمات فایروال رو چگونه انجام بدم تا برنامه game port بدون مشکل کانکت بشه
به کلاینتها بدون نیاز به بستن کومودو.

ممنونم علی .

احتمالا در قسمت مخفی سازی پورتها همه ارتباطات ورودی را بلاک کردید.رولزهای گیم پورت را حذف کنید و فایروال را روی حالت کاربر تنظیم کنید همچنین در قسمت مخفی سازی پورتها حالت هشدار برای ارتباطات ورودی را انتخاب کنید.

fb.atheist
09-04-2013, 16:12
شما پشت مودم یا روتر قرار دارید و کامپیوترتون را اسکن نکردید بلکه مودم یا روتر را پورت اسکن کردید. برای امتحان میتونید سرویسهای ftp and ssh and telnet را روی دیوایس غیر فعال کنید و دوباره امتحان کنید. میبینید که توی تست هم بسته نشون میده.

من متوجه منظورتون نشدم! یعنی اینکه مشکلی از لحاظ امنیتی نداره که این پورت ها رو باز نشون میده؟پس چرا قبلا که با کومودو 5.12 تست کرده بودم همه پورت ها رو بسته نشون میداد؟ خب راهی نیست ما این پورت ها رو از طریق خود روتر ببندیم (البته در صورتی که مشکلی برای ارتباط با اینترنت پیدا نکنه)

mostafa akbari
09-04-2013, 16:19
من متوجه منظورتون نشدم! یعنی اینکه مشکلی از لحاظ امنیتی نداره که این پورت ها رو باز نشون میده؟پس چرا قبلا که با کومودو 5.12 تست کرده بودم همه پورت ها رو بسته نشون میداد؟ خب راهی نیست ما این پورت ها رو از طریق خود روتر ببندیم (البته در صورتی که مشکلی برای ارتباط با اینترنت پیدا نکنه)

اگر مشکل امنیتی هم باشه متوجه روتر میشه . میتونید سرویسهای ssh و telnet و ftp را غیر فعال کنید چون همیشه نیاز نیست باز باشند و مشکلی برای ارتباط اینترنتی پیش نمیاد. با همین ورژن 6 یکبار این سرویسها را غیر فعال و دوباره اسکن کنید.

fb.atheist
09-04-2013, 16:25
اگر مشکل امنیتی هم باشه متوجه روتر میشه . میتونید سرویسهای ssh و telnet و ftp را غیر فعال کنید چون همیشه نیاز نیست باز باشند و مشکلی برای ارتباط اینترنتی پیش نمیاد. با همین ورژن 6 یکبار این سرویسها را غیر فعال و دوباره اسکن کنید.

چجوری باید غیر فعال کرد؟ بلد نیستم

mostafa akbari
09-04-2013, 16:31
چجوری باید غیر فعال کرد؟ بلد نیستم

manual روترتون را مطالعه کنید

fb.atheist
09-04-2013, 16:53
پورت ها رو بستم، جالبه با اینکه الان تمامی پورت رو بسته نشون میده ولی باز هم میزنه test failed ، مشکل از کجاست به نظرتون؟اینم عکسش:

mostafa akbari
09-04-2013, 17:06
پورت ها رو بستم، جالبه با اینکه الان تمامی پورت رو بسته نشون میده ولی باز هم میزنه test failed ، مشکل از کجاست به نظرتون؟اینم عکسش:

بخاطر اینه که از روتر پینگ میگیره که اون را هم میشه یه کلک سوار کرد که پینگ نده اما احتیاجی نیست.
حالا چرا پورت 80 را بستید الان به روترتون دسترسی دارید؟

dvb595959
09-04-2013, 17:10
سلام ....
از طریق سایت کومودو میتونم پورتهای باز رو تشخیص بدم؟اگه آره ... لطفا لینکش رو بهم بدین و اگه نه ...سایتی که بتونم پورتهای باز رو تشخیص بدم بهم معرفی کنید.تشکر

dvb595959
09-04-2013, 17:14
چرا بعضی از نرم افزارها مثلا مسنجر الفور توی سند باکس نصب نمیشن و اجرا نمیشن؟
در ضمن قبل اگه اشتباه نکنم وقتی نرم افزاری رو توی سندباکس نصب میکردم روی دسکتاپ ویندوز اصلی هم قرار میگرفت ولی الان فقط توی دسکتاپ کیوسک مجازی تنها قرار میگیره؟

Jadda
09-04-2013, 17:15
بخاطر اینه که از روتر پینگ میگیره که اون را هم میشه یه کلک سوار کرد که پینگ نده اما احتیاجی نیست.

سلام

مصطفی اطلاعات خوبی داری، سعی کن بیشتر در خدمتت باشیم. و استفاده کنیم.

در مورد پورت 80، که فرمودید چرا این دوستمون بسته: اینجا فقط تست شده که آیا راه ورود باز است یانه، و در واقع ورودی پورت80 سیستم دوستمون بسته است.

جناب ALI16437، شما نیاز به ارتباط وردی دارید، و با اون تنظیماتی که من حدس میزنم دارید، این امر میسر نیست، راهش همونیه که مصطفی گفت.

در مورد پینگ و یا دقیقتتر Echo Reply خودِ کومودو مسدودش میکنه و پاسخی به پینگ نمیده، خیالتون راحت.

pcsoft
09-04-2013, 17:20
سلام ....
از طریق سایت کومودو میتونم پورتهای باز رو تشخیص بدم؟اگه آره ... لطفا لینکش رو بهم بدین و اگه نه ...سایتی که بتونم پورتهای باز رو تشخیص بدم بهم معرفی کنید.تشکر

سلام
هربار که این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])لینک رو باز کنید با زدن دکمه Proceed و انتخاب نوع تست می تونین پورت های سیستم رو تست کنید. در آخر هم نتیجه رو نشون میده که جزئیات تست چطور پیش رفته.

mostafa akbari
09-04-2013, 17:24
در مورد پورت 80، که فرمودید چرا این دوستمون بسته: اینجا فقط تست شده که آیا راه ورود باز است یانه، و در واقع ورودی پورت80 سیستم دوستمون بسته است.

سلام علی آقا خدا قوت
بله این پورت روی سیستم که بسته هست و این تست هم از روتر گرفته شده نه سیستم شون .این دوستمون پورت 80 روتر را بسته الان علی القاعده صفحه تنظیمات روتر را نباید بتونه باز کنه.

fb.atheist
09-04-2013, 17:27

پورت http رو بستم، نه الان به روتر دسترسی ندارم، باید ریست کنم فکر کنم

mostafa akbari
09-04-2013, 17:30
پورت http رو بستم، نه الان به روتر دسترسی ندارم، باید ریست کنم فکر کنم

بله http رو پورت 80 هست و برای دسترسی به تنظیمات از طریق وب باید باز باشه ولی بقیه را ببندید. الان باید ریست فکتوری کنید و دوباره تنظیم کنید. :n02:

Jadda
09-04-2013, 17:34
چرا بعضی از نرم افزارها مثلا مسنجر الفور توی سند باکس نصب نمیشن و اجرا نمیشن؟
در ضمن قبل اگه اشتباه نکنم وقتی نرم افزاری رو توی سندباکس نصب میکردم روی دسکتاپ ویندوز اصلی هم قرار میگرفت ولی الان فقط توی دسکتاپ کیوسک مجازی تنها قرار میگیره؟

الان وضعیت سندباکستون چطوریه؟ فعاله و روی چه سطحی قرار داره؟ ابنکه میفرمایید در کیوسک مجازی روی دسکتاپ قرار میگره ولی روی سیتم اصلی این اتفاق نمیافته، به این دلیل است که کیوسک یک محیط کاملا مجازی است و فایل میتونه هر کاری بکنه و تغییرات هم در محیط کیوسک اعمال میشه، ولی در محیط اصلی ویندوز، کومودو _سندیاکس_ این اجازه را نمیده که فایل به محیط اصلی ویندوز دسترسی داشته باشه و بنابراین شورتکاتش هم در دسکتاپ ویندوز نمیاد. و اتفاقات در پوشه VTRoot در درایو C میافته،

Jadda
09-04-2013, 17:39
سلام علی آقا خدا قوت
بله این پورت روی سیستم که بسته هست و این تست هم از روتر گرفته شده نه سیستم شون .این دوستمون پورت 80 روتر را بسته الان علی القاعده صفحه تنظیمات روتر را نباید بتونه باز کنه.

اوکی، من بیشتر تستهام روی شبکه LAN هست، به لحاظ ذهنی همیشه در اون فضا هستم.:n01:

dvb595959
09-04-2013, 17:53
الان وضعیت سندباکستون چطوریه؟ فعاله و روی چه سطحی قرار داره؟ ،

میدونی چرا این کومودو رو میپسندم؟ فقط به خاطر تو علی جون :n02:
منظورتون رو از جمله بالا متوجه نشدم... مگه سند باکس غیر فعال هم داره؟سطح اش دیگه چیه؟من که درجه و سطحی برای تنظیم نمیبینم؟:n13:

fb.atheist
09-04-2013, 17:58
آقا یه سوالی، چجوری میشه کلیه تنظیمات کومودو رو مثل روز اولش کرد؟ یعنی یه جورایی Reset Factory کردش!

Jadda
09-04-2013, 18:05
آقا یه سوالی، چجوری میشه کلیه تنظیمات کومودو رو مثل روز اولش کرد؟ یعنی یه جورایی Reset Factory کردش!

از همون قسمت پیکربندی، قبلش از تنظیمات فعلی بکاپ بگیر.

میدونی چرا این کومودو رو میپسندم؟ فقط به خاطر تو علی جون :n02:
منظورتون رو از جمله بالا متوجه نشدم... مگه سند باکس غیر فعال هم داره؟سطح اش دیگه چیه؟من که درجه و سطحی برای تنظیم نمیبینم؟:n13:

دست میندازی مارو!:n02:

منظورم "محدود کننده رفتار" بود یا همون BB، یا درواقع اتوسندباکس، گفتم شاید روی "کاملاً مجازی " باشه. ولی با این سوالت فهمیدم که منظورتون همون "سندباکس" بوده.

دلیلش هم همونیه که گفتم.

fb.atheist
09-04-2013, 19:05
از همون قسمت پیکربندی، قبلش از تنظیمات فعلی بکاپ بگیر.

چجوری؟یعنی باید اون 3تا پیکربندی رو remove کنم؟من که تو اینجا گزینه ریست نمیبینم

myusac
09-04-2013, 21:52
دوستان من خودم از کومودو استفاده میکنم الان توی یکی از تاپیک ها دیدم لینک مربوط به تست برنامه ها گذاشتن و کومودو یکی از بدترین نتایج رو داشته نظرتون چیه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Jadda
09-04-2013, 22:28
دوستان من خودم از کومودو استفاده میکنم ...

خب، اگر استفاده میکنید که خودتون بهتر میتونید تصمیم بگیرید، محصول زیر دستتونه، خوب بود ادامه بدید و اگر نه عوضش کنید.

خب، کسی نمیخواد از من بپرسه این کومودو که اینقدر ضعیفه چرا ازش استفاده میکنی؟؟؟:n01:

Beta
09-04-2013, 22:34
خب، کسی نمیخواد از من بپرسه این کومودو که اینقدر ضعیفه چرا ازش استفاده میکنی؟؟؟:n01:
خب دلیلشو بگو،ببینم میتونی منو قانع کنی واسه انتخاب COMODO!

pedram_01
09-04-2013, 22:41

کمودو اصلا ضعیف نیست. رایگان هم که هست. و کلی امکانات هم داره.:n02:

خودت هم که فارسیش کردی. حالا چرا دلت میخواست ما ازت این سوال رو بکنیم؟:n24:

mhimhdi
09-04-2013, 22:42
بهتره به تستها توجه نکنیم. نه فقط آنتی ویروس یا فایروال ، کلا اگه بخواهیم نرم افزاری را نصب کنیم باید نرم افزاری باشه که کارمونو راه بندازه . البته این کار با تجربه بدست میاد. من یه زمانی آویرا داشتم (همون سال آویرا بهترین آنتی ویروس شد در سایت Av-comparatives). اما امسال Bit defnder شده بهترین . پس حالا چون امسال آویرا بهترین نیست باید پاکش کنم ؟ حدود 6 سال پیش من یه بار آویرا نصب کردم و ویروس سیستممو از بین برد (اون زمان کسی آویرا رو نمیشناخت) میگفتن به درد نمیخوره. اما چون کار منو راه انداخت سالها باهاش کار کردم. حتی به خیلی از دوستان گقتم نصب کنن.

pcsoft
09-04-2013, 23:08
خب دلیلشو بگو،ببینم میتونی منو قانع کنی واسه انتخاب COMODO!

دوست عزیز شما رو نباید کسی قانع کنه برای انتخاب آنتی ویروس. بلکه خودتون پی ببرید که چه محصولی مناسب سیستم و استفاده شماست.
این هم که دوستان و علی آقا ممکنه دلایل استفاده شون رو بگن صرفا نظر شخصی هست و تا وقتی به قدرت واقعی کومودو پی نبرید هزار Review و تست و نظر و پیشنهاد هم بخونین فایده ای نداره چون برای شما یک خاطر جمعی اغلب کاذب بوجود میاره که محصول x محصول خیلی خوبی هست و نیازی به تحقیق بیشتر در مورد نحوه عملکرد این محصول نیست و امنیت خوبی خواهم داشت که این فکر اشتباهی هست.

Jadda
09-04-2013, 23:10
...حالا چرا دلت میخواست ما ازت این سوال رو بکنیم؟..

مخلصیم رفیق!

چون خواستم این فضا باز بشه تا یه کم صحبت بکنم در مورد کومودو=> هنوز منو نشناختی!!!:n06:

امروز میخواهم یک نکته دیگری بگم:

ببینید همین شمایی که گرفتار اون مخرب شدید، اون لحظه فقط کسپر اونو میشناخته، ولاغیر.

اینجا باید ببینی بقیه انتی ها در برابر این نمونه/نمونه ها، چیکار میکنند. فلان آنتی که بهترینه، اینجا چی داره واسه حفاظت شما؟؟ و اون ماژلش چقدر قدرت داره تا در برابر این مخرب ایستادگی کنه؟؟

فرض اگر آنتی Y تشخیص خیلی خوبی هم داشته باشه=> اما اینجا تشخیصش به درد من نخورده..... اگر هم چیزی برای این مرحله به بعد نداشته باشه من میندازمش توی سطل اشغال:n02:

اگر شناخت که شانس آوردیم، اگر نشناخت میره کنار وامیسه!!=> بهش میگن سیستم=>Default Allow

اما یه سیستم دیگری هم هست که اگر تشخیص صورت نگرفت، به این راحتیها وا نمیده، بهش میگن سیستم=> Default Deny

سیستم دفاعی کومودو بر مبنای Default deny هست، و من جزو طرفداران این سیستم هستم. من بهش میگم سیستم حفاظت در برابر سیستم تشخیص؛ حفاظت پیشرفته!!

توجه: البته این گوشه ای از نظر من بود و قصد اقناع کسی را ندارم و نخواهم داشت. گفتم دورهمیم یه حرفی در مورد "حفاظت" زده باشم.

pedram_01
09-04-2013, 23:26
مخلصیم رفیق!

چون خواستم این فضا باز بشه تا یه کم صحبت بکنم در مورد کومودو=> هنوز منو نشناختی!!!:n06:

امروز میخواهم یک نکته دیگری بگم:

ببینید همین شمایی که گرفتار اون مخرب شدید، اون لحظه فقط کسپر اونو میشناخته، ولاغیر.

اینجا باید ببینی بقیه انتی ها در برابر این نمونه/نمونه ها، چیکار میکنند. فلان آنتی که بهترینه، اینجا چی داره واسه حفاظت شما؟؟ و اون ماژلش چقدر قدرت داره تا در برابر این مخرب ایستادگی کنه؟؟

فرض اگر آنتی Y تشخیص خیلی خوبی هم داشته باشه=> اما اینجا تشخیصش به درد من نخورده..... اگر هم چیزی برای این مرحله به بعد نداشته باشه من میندازمش توی سطل اشغال:n02:

اگر شناخت که شانس آوردیم، اگر نشناخت میره کنار وامیسه!!=> بهش میگن سیستم=>Default Allow

اما یه سیستم دیگری هم هست که اگر تشخیص صورت نگرفت، به این راحتیها وا نمیده، بهش میگن سیستم=> Default Deny

سیستم دفاعی کومودو بر مبنای Default deny هست، و من جزو طرفداران این سیستم هستم. من بهش میگم سیستم حفاظت در برابر سیستم تشخیص؛ حفاظت پیشرفته!!

توجه: البته این گوشه ای از نظر من بود و قصد اقناع کسی را ندارم و نخواهم داشت. گفتم دورهمیم یه حرفی در مورد "حفاظت" زده باشم.

حرف شما درسته اگه هر انتی ویروسی جای کمودو در سیستم من بود من باز ویروسی میشدم چون اون ویروس رو نمیشناختن . ولی چرا کمودو باید انقدر دیر عمل بکنه؟ بعد از اینکه 15 انتی شناختن بشناسه

جالب اینجا بود که هیچ کدام از امکانات کمودو بدرد نخورند از hips بگیر تا سند باکس و هوش مصنوعی

من عاشق کمودو شدم و بعد از اینکه نورتون لانسیش تمام شد دوباره کمودو نصب میکنم

ولی هیچی کاسپر نمیشه من فقط چون نمیخوام از کرک و یا هروز دنبال سریال بگردم از کاسپر استفاده نمیکنم

کار هایی رو انجام داده ویروس هایی رو از تو کامپیوتر من از بین برده که من بگم شاید شاخ در بیارید دی:

راستی اینو بگم همون موقع که کاسپر میشناخت npe نورتون هم این ویروس رو میشناخت

myusac
10-04-2013, 00:01
من خیلی ساله دارم از کومودو استفاده میکنم و مشکلی هم ندارممن این تست ها رو دنبال نمیکنم هر چند وقت یکبار اتفاقی ببینم یه نگاهی میندازم و با توجه به اینکه کومودو خیلی تو اینجور تست ها شرکت نمیکنه میخواستم نظر دوستان رو بدونم

aylar6888
10-04-2013, 00:36
راستی اینو بگم همون موقع که کاسپر میشناخت npe نورتون هم این ویروس رو میشناخت
پدرام عزیز سلام...منم یه نظر کوچولو بدم که شایدم درست نباشه..:n02:
نورتون پاور ایریزر فالس بسیار بالایی داره و کامل نمیشه به شناساییهاش تکیه کرد...کلا محصولاتی که از روی دیتابیس یا هوش اکتشافی صرفا شناسایی میکنن هر چقدر ضریب امنیت و سختگیریشونو بیشتر کنیم درصد فالسشون به همون نسبت بشدت بالا میره و صرف شناسایی دلیل کارامدی نیست...
کما اینکه خودتون میگین الان خیلیها میشناسن اما قادر به کنترل یا پاکسازی نیستند...
کومودو اگه شناسایی نکرده هم اخطار داده و هم پیشگیری کرده از آلودگی و حداقلش اینه که سیستمتون آلوده نشده و توی اون زمان شاید اگه محصول دیگه ای بود وضعیت خیلی متفاوت میشد...
================================================== =
بعد از مدتهای مدید چشممون به جمال مصطفی و دیگر دوستان (pcsoft ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) متاسفانه اسمتون رو نمیدونم )روشن شد...:n16:
علی آقا از سوال شما هم خوشمان آمــــــــــــــــــــد:n02 ::n16:

fb.atheist
10-04-2013, 01:57
آقا یکی ما رو کمک کنم، من هر نرم افزاری که مخیام تو محیط Virtual Kiosk نصب کنم یه پیغام ارور میاد با این متن :
Unable to create a temporary file .setup aborted
Eror3: the system cannot find the path specified

یکی از دوستان میگفت برای نصب برنامه تو محیط مجازی حتما باید برنامه Comodo dragon virtual رو نصب کنم، آیا همچین چیزی درسته؟ با نصب این برنامه مشکل حل میشه؟یا نه مشکل از جای دیگه ای هست، چندتا فایل نصبی دیگه رو اجرا کردم همه همین ارور رو میدن، یکی 2تاشون وقتی روشون کلیک میکنم هیچ چیز اجرا نمیشه و اروری هم نمیده، سند باکس رو ریست کردم ولی بازم فرقی نکرد، برنامه های نصب شده تو خود ویندوز و مرورگرها به راحتی تو محیط مجازی کار میکنن ولی نمیتونم برنامه جدیدی نصب کنم، اگه کمک کنید ممنون میشم ((:

mhimhdi
10-04-2013, 10:20
جدیدا Virtual Kiosk من روی Loading میمونه و باز نمیشه. چرا ؟

pedram_01
11-04-2013, 01:25
بار اولی که در VT اسکن شده بود، چند روز پیش، از 46 آنتی موجود فقط کسپر میشناخته،اینجاست که میگم اگه آنتی نشناسه چی میشه! یعنی بقیه. حالا خدا را شکر اگر واقعا مخرب باشه، کومودو بلوکش میکرد، ابر هم که وارد جریان شده بود،
رو سیستم من کومودو راحت حذفش کرد. اگر دوباره خواستی کومودو بنصبی، کنارش هیچی نصب نکن.

فایل را برای بررسی بیبشتر برای کومودو ارسال کردم.

با CCE و اتوران انلایزر کومودو یه بررسی بکن. کفایت میکنه.

من دوباره کمودو نصب میکنم ولی کنارش اوریا رایگان هم نصب میکنم

fb.atheist
11-04-2013, 01:53
جدیدا Virtual Kiosk من روی Loading میمونه و باز نمیشه. چرا ؟

آره دقیقا برای من هم همین مشکل پیش اومد، بعد حدود 1 ماه ازش استفاده نکردم دوباره که زدم باز شد ولی اون مشکلی که تو پست قبلی گفتم رو داشت(نصب نشدن نرم افزارها)، حالا دوباره بعد از چند بار باز و بسته کردنش هر چی میزنم تو حالت لود میمونه و اجرا نمیشه، سند باکس هم ریست کردم ولی بازم بالا نیماد، من فکر کردم مشکل از سیستم منه ولی ظاهرا یه باگ هست تو کومودو

pcsoft
11-04-2013, 06:34
آره دقیقا برای من هم همین مشکل پیش اومد، بعد حدود 1 ماه ازش استفاده نکردم دوباره که زدم باز شد ولی اون مشکلی که تو پست قبلی گفتم رو داشت(نصب نشدن نرم افزارها)، حالا دوباره بعد از چند بار باز و بسته کردنش هر چی میزنم تو حالت لود میمونه و اجرا نمیشه، سند باکس هم ریست کردم ولی بازم بالا نیماد، من فکر کردم مشکل از سیستم منه ولی ظاهرا یه باگ هست تو کومودو

سلام. نسخه 6 هنوز نیاز به کار داره و باگ های زیادی هم داره. صبر کنید نسخه جدید بیاد و آپدیت کنید. ان شاءالله حل میشه.

من دوباره کمودو نصب میکنم ولی کنارش اوریا رایگان هم نصب میکنم

سلام
من چندین ماهه کومودو به تنهایی روی سیستم دارم و آنتیش هم خاموشه ولی هیچ مشکلی توی سیستم ندارم از لحاظ امنیتی و با دیفنس اش کار میکنم. فلشی چیزی هم بزنم یا چیزی دانلود بکنم یه لحظه آنتی رو روشن و اسکن میکنم و تمام. نمیدونم شما تا چه حد ریسک داره سیستمون که دو تا آنتی با هم میخواین نصب کنید. هر چند یکیشون رو غیرفعال کنین ولی خب هر دو ماژول Real Time Scanning رو دارن و موقع نصب فعال میشه.

dvb595959
11-04-2013, 13:20
سلام....
فلش یکی از دوستانم آلوده به ویروس ---- و ---- شده ... فکر کنم کومودو نمیتونه که اونو پاک کنه....البته هنوزه به سیستم خودم که کومودو روش نصب دارم متصلش نکردم.... از دوستان کسی توسط کومودو تونسته این ویروس رو پاک کنه؟اگه کومودو نمیتونه پس یک انتی دیگه بهم معرفی کنید برای پاک سازی این ویروس... مرسی

pedram_01
11-04-2013, 13:30
سلام موق نصب تیک dns رو باید بردارم یا باشه اصلا کارش چیه ؟

Jadda
11-04-2013, 15:01
سلام

در مورد کیوسک: برای اینکه دقیقاً نقش یک VM را ایفا بکنه نیاز به بهبود داره، اما فعلا برای عملیات بانکی و اجرای مروگرها خیلی خوبه،

در مورد ویروس ....: من ندیدم کومودو ویروسی را بشناسه و نتونه پاک کنه، البته شاید این اتفاق بیافته، ولی من ندیدم. ( اگر هم آلودگی سیستم شدید باشه با COMODO CCE & KS & AA ویروس را کله پا میکنم)

در مورد DNS: بهتره فعال باشه، و اگر موقع نصب تیک بزنید، تنظیمات DNS سیستم شما به DNS کومودو تغییر میکنه، COMODO Secure DNS حاوی یک لیست سیاه از سایتهای مخرب و خطرناک است که از دیتابیس COMODO webinspector تغدیه میشه، در واقع این سایتها را مسدود میکنه،

در مورد آپدیت جدید: برای ارائه آپدیت جدید برنامه-نسخه جدید_ فقط فوت آخر مونده، من حس میکنم اینبار دیگه تغییراتی در اینترفیس داریم، ایرادات گزارش شده رفع میشه، و پایداری و کارایی هم بهبود پیدا میکنه، نسخه بهبود یافته زبان فارسی هم در اینستالر قرار گرفته (البته دیشب از تیم توسعه، یک فایلم برگشت خورد که باید اصلاحاتی بکنم)

pedram_01
11-04-2013, 16:04
Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جون بدادم برس کمودو نصب کردم بعد با اون نرم افزاری که گفتی اسکن کردم بعد یک چیزایی امد زدم فیکس بعد الان رو هر فولدری یکی کلیک میکنم اون فولدر باز میشه یا رو نرم افزاری یک کلیک میکنم اون نرم افزار باز میشه

Jadda
11-04-2013, 16:33
Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جون بدادم برس کمودو نصب کردم بعد با اون نرم افزاری که گفتی اسکن کردم بعد یک چیزایی امد زدم فیکس بعد الان رو هر فولدری یکی کلیک میکنم اون فولدر باز میشه یا رو نرم افزاری یک کلیک میکنم اون نرم افزار باز میشه

کدوم نرم افزار؟

میتونی بیایی یاهو؟

mhimhdi
11-04-2013, 17:29
با ریست کردن سند باکس VirtualKiosk اجرا شد.

pcsoft
11-04-2013, 17:48
یه چک بکنین:

Jadda
11-04-2013, 18:44
یه چک بکنین:

حل شد......

pedram_01
11-04-2013, 19:33
یه چک بکنین:

مرسی بابت جواب دادنتون ولی من قبل از اینکه جواب شمارو ببینم لپتاپ خودم رو ریستور کردم به چند روز قبل و درست شد

Jadda
12-04-2013, 10:31
سلام

یکی از دوستان از من پرسید که قصد دارم کومودو نصب کنم، چه توصیه ای دارید.... به ذهنم رسید که توی فروم این مطلب را بیان که به عنوان:

تنظیمات کومودو برای کاربران تازه کار

1-پرواکتیو 2-HIPS روشن 3-مسدود کننده رفتار خاموش 4-فایروال حالت کاربر

خب، بریم سر اصل موضوع و اینکه کاربری برای اولین بار کومودو را نصب کرده، حالا باید چیار بکنه که هم امنیت داشته باشه و هم اینکه اذیت نشه، برای این منظور بعد از نصب کومودو به ترتیب این کارها را انجام بدهید:

نکته : من توصیه میکنم از زبان فارسی استفاده کنید، چون یک کاربر تازه کار کومودو هستید، زبان فارسی شاید بتونه در مواردی به کمکتون بیاد، و مطمئن باشید در ابتدا زبان فارسی کمکتون میکنه، قول میدم.

برای این کار بهتره کومودو را در حالت زبان فارسی نصب کنید، یعنی در ابتدای نصب زبان فارسی را انتخاب کنید، بعد از مدتی اگر خواستید زبان برنامه را به انگلیسی تغییر بدهید،

نکته: هنگام نصب گزینه DNS کومودو و قابلیت آنالیز و تجزیه و تحلیل فایل مبتنی بر ابر/کلود را فعال کنید.

1- بعد از نصب اولین کار تغییر پیکربندی به حالت پرواکتیو است. (چه کاربرانی که اینترنت سکیوریتی دارند و چه کاربرانی که فایروال کومودو دارند):

2- HIPS را فعال کنید و روی حالت "امن" قرار دهید. بقیه قسمتها هم طبق عکس انجام شود. نکته: برای ابتدای کار تیک گزینه " حالت پرگو" را بردارید، بعد از یکماه فعالش بکنید.

3- "مسدود کننده رفتار" را غیرفعال کنید.

4- فایروال را روی "حالت کاربر" قرار بدهید. بعدا اگر علاقه مند بودید تنظیمات را طبق ( تنظیمات + نحوی پاسخ دادن به سوالات فایروال) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) انجام بدهید.

یک نکته مهم در مورد کار با کومودو: وقتی کومودو در مورد برنامه ای پیغام داد، فقط به اون برنامه که کومودو پیغام داده توجه کنید_در ابتدا خود را درگیر متن پیغامها نکنید_ و اگر برنامه را میشناسید و سالمه "اجازه دادن" یا "مجاز" را انتخاب کنید.

نکته: در مورد سوالهای HIPS و نحوی پاسخ دادن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سوال: من اصلا برنامه ای که کومودو پیغام داده را نمیشناسم، این دیگه چیه داره اجرا میشه، از کجا اومده؟ چیکار کنم؟ جواب: اگر واقعا برنامه ای که کومودو پیغام داده را نمیشناسد و یا اینکه میبینید حرکاتش مشکوکه، عقل حکم میکنه اول مسدود کنید بعد بررسی کنید چه برنامه/فایلی است؛ به فوت آخر توجه کنید:

فوت آخر: بهترین مکمل برای استفاده ابزار VirusTotal Uploader ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) است، حتما این ابزار را نصب و استفاده کنید، اوه! اشتباه فکر نکن، این برای ضعف آنتی ویروس کومودو نیست، که اصلا ضعیف نیست!! بلکه من این ابزار را برای این همیشه به شما معرفی میکنم که -> بتونید فایلهای سالم را تشخیص بدهید، و بعد اجازه بدهید، متوجه شدید.:n12:

سوال: این کومودو ویروس هم پیدا میکنه؟ یا اگر پیدا کرد حذف میکنه، ویروسهای کامپیوتر، فلش و ... ریل تام داره آنتی ویروسش؟ جواب: کومودو را به رایگان نصب کنید و انگار یک آنتی ویروس پولی نصب کردید، هیچ فرقی نداره، هر کاری که بقیه آنتی ویروسها با ویروسها میکنند، کومودوی رایگان هم میکنه، اگر عادت به این کلمه "اورجینال" و "پولی" دارید=> باید عرض کنم که کومودو رایگان نیست، قیمتش هم 0 ریال هست، پس شما اونو قانونی میخرید و استفاده میکنید. اورجینال!

سخن پایانی: با این تنظیمات _ یعنی همین 4 تا تنظیمی که گفتید_ امنیت داریم؟ جواب: بـلـه،

fb.atheist
12-04-2013, 19:45
با ریست کردن سند باکس VirtualKiosk اجرا شد.

برای من حتی با ریست کردن هم اجرا نمیشه

Jadda
12-04-2013, 20:25
برای من حتی با ریست کردن هم اجرا نمیشه

سلام

یکبار ابزار عیب یابی کومودو را هم اجرا کنید بد نیست، ویندوز8 و 64 بیتی دارید؟

fb.atheist
12-04-2013, 23:10
سلام

یکبار ابزار عیب یابی کومودو را هم اجرا کنید بد نیست، ویندوز8 و 64 بیتی دارید؟

اجرا کردم ولی عیبی پیدا نکرد، آره وین 8 64 بیت

matin 99
13-04-2013, 15:51
اگه زمان نصب يادمون رفته باشه dns و قابليت اناليز ابري رو فعال كنم. الان كه كمودو رو نصبيدم براي فعال شدن اونها راهي هست؟

علي اقا علت اينكه مسدود كننده رفتار خاموش باشه بهتره چيه؟ واسه من hips روشن حالت امن.و مسدود كننده رفتار هم روشن .
به نظرتون اينجوري درست نيست؟

Jadda
13-04-2013, 17:07
1- اگه زمان نصب يادمون رفته باشه dns و
2- قابليت اناليز ابري رو فعال كنم. الان كه كمودو رو نصبيدم براي فعال شدن اونها راهي هست؟
3- علي اقا علت اينكه مسدود كننده رفتار خاموش باشه بهتره چيه؟
4- واسه من hips روشن حالت امن.و مسدود كننده رفتار هم روشن .
به نظرتون اينجوري درست نيست؟

سلام

1- موردی نداره، میتونید خودتون دستی DNS کامپیوتر را وارد کنید

Control Panel -> Netwoek and Sharing Center -> Change adapter settings

روی کانکشن کلیک راست کنید و بعد Properties و بعد طبق عکسIP سرور کومودو را وارد کنید. OK و بعد ریستارت:

IP:
8.26.56.26
8.20.247.20

2- قسمت اعتبار سنجی دو گزینه را فعال کنید:

3- با کومودو دو جور میشه کار کرد، اول اینکه امور دست شما باشه، دوم اینکه امور دست کومودو باشه. خب، وقتی مسدود کننده رفتار فعاله حالت AutoHIPS داره و پیغامها کمتر میشه و کومودو امور را دست میگره این برای کاربران خیلی مبتدی که اصلا راه این فرومها را بلد نیستند خوبه، ولی کسی که حداقل هفته ای دو ساعت میاد توی فرومهای امنیتی دیگه مبتدی نیست، هر چند به نظر من اگر کسی فقط و فقط همین پست بالایی من و روشی که معرفی کردم را بخونه، فقط بعد از خوندن همین پستم سطحش در کار با CIS دیگه مبتید.تازه کار نیست!!)

اگر مسدود کننده رفتار غیر فعال باشه، و HIPS فعال باشه، کار به کاربر سپرده میشه، و شما خیلی راحت میتونید با سیستم کار کنید، و همه چیز تحت کنترل شماست. اصلا هم نترسید آی کومودو پیغام داد چی کار کنم؛ روش کار با کومودو را هم که ذکر کردم. خیلی راحته. و اینکه الان لیست سفید کومودو (چه مستقر بر سیستم شما و چه در کلود) گسترده شده و طبیعتا پیغامها نسبت به سالهای قبل کمتر شده.

4- اینجوری هم درسته. اول اینکه HIPS را هیچوقت خاموش نکن، بعد اگر مسدود کننده رفتار فعال بود، بزاریدش روی سطحهای بالاتر، مشکلی وجود نداره، ضمن اینکه الان برخی دوستان و حتی خود شما با کومودو آشنا هستید و میدونید چی برای شما خوبه؛ البته من خودم با BB غیر فعال کار میکنم. ولی گاهی اوقات مسدود کننده رفتار را روشن میکنم و در سطحهای مختلف؛ هر چند اگر فعال باشه اکثرا هم روی " کاملاً مجازی " قرار داره.

کلاً لِولهای بالا را انتخاب کنید.

matin 99
13-04-2013, 17:42
مرسي علي اقا
راستش اشنايي من با كمودو پستهاي اقا مهران و انگيزه كار با اون راهنمايي شما و بقيه دوستان بوده الان تقريبا يك سال ونيم هست دارم
باهاش سركله ميزنم و پستهاي شما رو ميخونم .

خوشحالم از اينكه بالاخره از اينكه بالخره بعد از امتحان محصولات مختلف كه به كمودو رسيدم و اگه نباشه يه جوري احساس ارامش ندارم

ولي بيشتر تنظيمات من روي حداكثري هست اخه اگه پيام نده احساس ميكنم يه پاش ميلنگه:n02:

dvb595959
13-04-2013, 17:57
سلام

در مورد ویروس ....: من ندیدم کومودو ویروسی را بشناسه و نتونه پاک کنه، البته شاید این اتفاق بیافته، ولی من ندیدم. ( اگر هم آلودگی سیستم شدید باشه با COMODO CCE & KS & AA ویروس را کله پا میکنم)

در مورد DNS: بهتره فعال باشه، و اگر موقع نصب تیک بزنید، تنظیمات DNS سیستم شما به DNS کومودو تغییر میکنه، COMODO Secure DNS حاوی یک لیست سیاه از سایتهای مخرب و خطرناک است که از دیتابیس COMODO webinspector تغدیه میشه، در واقع این سایتها را مسدود میکنه،

)
سلام و مرسی از کمک...ویروس یابی کردم و فایلهای ویروسی رو تشخیص داد و قرنطینه کرد... و من هم از توی قرنطینه پاکش کردم ... ولی باورت میشه هنوز جرات نکردم فلش رو باز کنم...یجورایی هنوز ترس دارم که فلش رو باز کنم و اون ویروس ها توش باشن... چجوری مطمئن بشم ویروسها پاک شدن بدون اینکه ویروسی بشم.... از طریق سیف مود میشه وارد فلش بشم و چک کنم؟ یا راه دیگه ای بهم پیشنهاد میکنید؟

pcsoft
13-04-2013, 18:48
سلام و مرسی از کمک...ویروس یابی کردم و فایلهای ویروسی رو تشخیص داد و قرنطینه کرد... و من هم از توی قرنطینه پاکش کردم ... ولی باورت میشه هنوز جرات نکردم فلش رو باز کنم...یجورایی هنوز ترس دارم که فلش رو باز کنم و اون ویروس ها توش باشن... چجوری مطمئن بشم ویروسها پاک شدن بدون اینکه ویروسی بشم.... از طریق سیف مود میشه وارد فلش بشم و چک کنم؟ یا راه دیگه ای بهم پیشنهاد میکنید؟

با WinRAR می تونید داخل فلش برید.( برای مواقعی که مشکوک هستید) فقط مواظب فایل هایی که باز می کنید باشید.( هر چند من بدون ترس با HIPS کومودو به راحتی وارد فلش ها میشم و تا الان هم ویروسی نشدم) ولی خب با کومودو و بدون استفاده از برنامه جانبی دیگه، لذت دیگه ای داره وارد فلش ویروسی شدن:n02:
یه چیز مرتبط اینکه: امروز اتفاقا 10 نفر فلش زدن به لپ تاپ، چون حالت AutoPlay در ویندوز رو خاموش کرده بودم با Send to به راحتی فایل ها رو میفرستادم و با ویروس ها بای بای میکردم:n02:

roteal2007
13-04-2013, 18:51

حالا مدیران میان بهتر توضیح میدن اما هر چیزی تو سیستم اجرا بشه یراست میره تو کومودو سند باکس اگر هم ویروس باشه هوش مصنوعی دسترسیش رو به سیستم قطع میکنه نترس شما یبار هم فلش رو اسکن کردی...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Jadda
13-04-2013, 18:54
سلام و مرسی از کمک...ویروس یابی کردم و فایلهای ویروسی رو تشخیص داد و قرنطینه کرد... و من هم از توی قرنطینه پاکش کردم ... ولی باورت میشه هنوز جرات نکردم فلش رو باز کنم...1-یجورایی هنوز ترس دارم که فلش رو باز کنم و اون ویروس ها توش باشن... 2-چجوری مطمئن بشم ویروسها پاک شدن بدون اینکه ویروسی بشم.... از طریق سیف مود میشه وارد فلش بشم و چک کنم؟ یا راه دیگه ای بهم پیشنهاد میکنید؟

سلام

حالا فرض کن ویروسها توی فلش باشن، ترس نداره که؛ وقتی کومودو روی سیستمت نصبه اصلا نباید بترسی،
پس ما چی داریم خطرناکترین مخربها را روی سیستم با دابل کلیک اجرا میکنیم! نا سلامتی کومودو نصبه ها!:n02:

به هر حال جهت اطمینان، اول مسدود کننده رفتار را فعال کن و بزارش روی "مسدود" _یا محدودیت حداکثر، یا کاملاً مجازی_بعد فلش را وصل کن به سیستم و برو تو فلش دور بزن!

البته این یک راهش بود، میتونی مسدود کننده را غیر فعال کنی و با همون HIPS فعال، فلش را وصل کن و اگر CIS پیغامی داد بزن مسدود کن.

فلش را وصل کن و روش کلیک راست کن و با کومودو اسکن کنید.....

من عاشق اینم که یه فلش ویروسی بزنم به سیستم، چه حالی میده.

من جایی که کار میکنم، روی سیستمها پر ویروسه، بیکار که میشم، میرم فلشم را به عناوین مختلف میزنم به سیستم همکارها و بعد ویروس میره توش_ طرح جمع آوری ویروس:n02:_ میام خونه و میزنم به سیستم؛ بدون هیچ ترسی، بعد اگر احیانا کومودو نشناسه، واسه تیم کومودو میفرستم. البته قبلش یه چند بار اجراشونم میکنم!!!

pedram_01
13-04-2013, 19:08
سلام....
فلش یکی از دوستانم آلوده به ویروس ---- و ---- شده ... فکر کنم کومودو نمیتونه که اونو پاک کنه....البته هنوزه به سیستم خودم که کومودو روش نصب دارم متصلش نکردم.... از دوستان کسی توسط کومودو تونسته این ویروس رو پاک کنه؟اگه کومودو نمیتونه پس یک انتی دیگه بهم معرفی کنید برای پاک سازی این ویروس... مرسی

ویروس رو برام اپلود میکنی . تو پیغام خوصوصی برام بفرست

dvb595959
13-04-2013, 19:14
سلام

حالا فرض کن ویروسها توی فلش باشن، ترس نداره که؛ وقتی کومودو روی سیستمت نصبه اصلا نباید بترسی،
پس ما چی داریم خطرناکترین مخربها را روی سیستم با دابل کلیک اجرا میکنیم! نا سلامتی کومودو نصبه ها!:n02:

به هر حال جهت اطمینان، اول مسدود کننده رفتار را فعال کن و بزارش روی "مسدود" _یا محدودیت حداکثر، یا کاملاً مجازی_بعد فلش را وصل کن به سیستم و برو تو فلش دور بزن!

البته این یک راهش بود، میتونی مسدود کننده را غیر فعال کنی و با همون HIPS فعال، فلش را وصل کن و اگر CIS پیغامی داد بزن مسدود کن.

فلش را وصل کن و روش کلیک راست کن و با کومودو اسکن کنید.....

من عاشق اینم که یه فلش ویروسی بزنم به سیستم، چه حالی میده.

من جایی که کار میکنم، روی سیستمها پر ویروسه، بیکار که میشم، میرم فلشم را به عناوین مختلف میزنم به سیستم همکارها و بعد ویروس میره توش_ طرح جمع آوری ویروس:n02:_ میام خونه و میزنم به سیستم؛ بدون هیچ ترسی، بعد اگر احیانا کومودو نشناسه، واسه تیم کومودو میفرستم. البته قبلش یه چند بار اجراشونم میکنم!!!
مرسی از راهنمایی شما و دوستان..
طبق راهنمایی شما عمل کردم و خوشبختانه خبری از اون فایلها نبود.... انتی ویروس هم پیامی نداد.:n02:

dvb595959
13-04-2013, 19:26
ویروس رو برام اپلود میکنی . تو پیغام خوصوصی برام بفرست

شرمنده پدرام جان دیر رسیدی... من قبلا پاک کرده بودم...خود کومودو پاکش کرد یعنی:n02: من فقط اطمینان نداشتم...که خدا را شکر یکبار دیگه امروز فهمیدم به کومودو میشه اطمینان کرد ....:n02:اونم در حد تیم ملی

dvb595959
13-04-2013, 20:48
اگه ممکنه کمی در مورد
comodo cleaning essentiale توضیح بدین.... کارش چیه؟ جدا از انتی ویروس عمل میکنه؟با فایروال نصب میشه یا با انتی ویروس؟​
برای ابدیت کردنش باید جداگانه عمل کرد؟

Jadda
13-04-2013, 22:13
اگه ممکنه کمی در مورد
comodo cleaning essentiale توضیح بدین.... کارش چیه؟ جدا از انتی ویروس عمل میکنه؟با فایروال نصب میشه یا با انتی ویروس؟

برای ابدیت کردنش باید جداگانه عمل کرد؟

سلام

از این پس قصد کردم یکسری فیلم تهیه کنم و انواع مخربها را تست کنم و فیلمشو در تاپیک کومودو قرار بدم.......

سعی میکنم در فیلمها دو بخش را نشون بدم. حفاظت و پاکسازی،

تست اول: مخربها را اجرا میکنم تا ببینیم کومودو چطور حفاظت میکنه

تست دوم: سیستم را آلوده میکنم تا ببینیم چه ابزارهایی بعد از آلودگی در اختیار داریم (که در واقع
Comodo Cleaning Essentiale که به CCE معرفه را تست میکنیم)

پس منتظر باشید.

توی تستهام هم نشون میدم در دنیای واقعی چطور رفتار کنیم.

حس میکنم چند تا از این فیلمها بزارم بد نیست.

نظرتون چیه؟

dvb595959
13-04-2013, 22:30
سلام

از این پس قصد کردم یکسری فیلم تهیه کنم و انواع مخربها را تست کنم و فیلمشو در تاپیک کومودو قرار بدم.......

تست دوم: سیستم را آلوده میکنم تا ببینیم چه ابزارهایی بعد از آلودگی در اختیار داریم (که در واقع

پس منتظر باشید.

نظرتون چیه؟

نیکی و پرسش علی جان :n06:

قبلن هم گفتم نمیدونم بیشتر عاشق این کومودو شدم یا مرام شما....:n02:

دمت گرم... هنوز منتظر اون اموزش جامعی که گفتی در حال آماده کردن هستی نشستیم... فدات.:n12:

Jadda
13-04-2013, 22:38
نیکی و پرسش علی جان :n06:

قبلن هم گفتم نمیدونم بیشتر عاشق این کومودو شدم یا مرام شما....:n02:

دمت گرم... هنوز منتظر اون اموزش جامعی که گفتی در حال آماده کردن هستی نشستیم... فدات.:n12:

مرام از خوت تونس!

باور کن اصلا حوصله نوشتن و تایپ ندارم.... یک حوصله ای میخواد که نگو... اما من کسی نیستم که حرفی بزنم و انجام ندم. کتاب کومودو را تموم میکنم!

AM4
13-04-2013, 22:54
من عاشق این مسدود کننده رفتار هستم گذاشتمش روی مسدود هرفایلی که گرفتارش بشه اگه امن باشه که من اعتماد سازیش میکنم اگه نه که میره واسه اسکن و ارسال برای کومودو فقط نمیدونم چرا اصلا باhips حال نمیکنم با اومدن نتایج تست انتی ویروسها من دیگه به هیچی اطمینان ندارم واصلا نتایج تست ها برام مهم نیست یه انتی ویروس تو یکی پنجم هست تو تست سایتهای دیگه بیستم هست برای من بهترین کومودو هست رایگان هست تنظیمات عالی که میتونم شخصی سازی کنم سوم که از همه برام مهمتر هست اگه یه فایل مخرب رو نشناسه بی خیالش نمیشه مثل بقیه انتی ویروسها جلوی فعالیتش رو میگیره وبا اسکن انلاین بهتون خبر میده به نظر من اگه فردی به امنیت سیستمش اهمیت میده وبراش مهم هست هیچ وقت نباید از پیغامهای کومودو خسته بشه میتونی تنظیمش کنی تا مثل بقیه انتی ها بدون هیچ پیغامی کارش رو انجام بده ویا میتونی کاری بکنی اگه یه فایل خواست از جاش تکون بخوره کومودو بهت بگه خدا وکیلی این همه انعطاف پذیری رو تا حالا تو کدوم سوئیت امنیتی دیدی

pedram_01
13-04-2013, 23:24
سلام

پس منتظر باشید.

نظرتون چیه؟

به به چه عالی فقط خیلی طول نکشه مثلا الان تصمیم گرفتی فیلم بگیر سه هفته بعد فیلم هارو بزاری.(من از صبر کردن از انتظار متنفرم)

ممنون که انقدر برای کمودو و برای کسانی که کمودو دارن وقت میزاری

pedram_01
13-04-2013, 23:33
من تو کیوسک مجازی نمیتونم کمودو رو اجرا کنم مشگل از منه یا کلا نمیشه تو کیوسک مجازی کمودو رو اجرا کرد؟ همه نرم افزار ها میشه ولی کمودو باز نمیشه

Jadda
14-04-2013, 01:24
به به چه عالی فقط خیلی طول نکشه مثلا الان تصمیم گرفتی فیلم بگیر سه هفته بعد فیلم هارو بزاری.(من از صبر کردن از انتظار متنفرم)

ممنون که انقدر برای کمودو و برای کسانی که کمودو دارن وقت میزاری

نه دیگه، عرض کردم حوصله تایپ ندارم، ویروس بازی که کار روزانه منه: د ی

تست کومودو با 124 مخرب:

1) نمونه ها جدید و مربط به همین یکی دو روز اخیر میشه، نمونه های صفر کیلومتر هم توش به وفور یافت میشه.

2) مبنای تست را هم دنیای واقعی قرار دادم، و طبق همون عرایضی که در صفحه قبل به عنوان کومودو و تنظیمات کاربران تازه کار بیان کردم تست را منطبق کردم،

3) فایلها را اسکن میکنم ( دیتابیس)
باقی را اجرا میکنم آنالیز حفاظت و کلود
باز نهایت باقی مانده از باقی! را در VT چک میکنم، مثل دنیای واقعی این اتفاق میتونه برای هر کاربری بیافته،

====
4)
درنهایت فقط یک فایل باقی میمونه که هیچ انتی ویروسی اونو نمیشناسه، اما من اون یک فایل باقی مونده را وارد لیست امن نمیکنم، به دلیل اینکه اون فایل برای اولین بار در VT اسکن شده و شاید دو روز دیگه چندین آنتی اونو بشناسن. اگر همین فایل یک هفته قبل یا بیشتر در VT اسکن شده بود و الان هم هیچ آنتی ویروسی اونو نمیشناخت، احتمال سالم بودنش وجود داشت،

فوت تشخیص فایل در ویروس توتال: در دنیای امروزی محاله یک فایل حدود 10 روز قبل در VT اسکن شده باشه و الان هم هیچ آنتی ویروسی اون نشناسه، <--اینم یک قلق دیگه.

ولی چون مثلا اون فایل برام ناشناخته است و تازه برای اولین بار توسط خودم! در سطح دنیا در ویروس توتال اسکن شده و هیچ انتی ویروسی اونو نمیشناسه، دلیل بر امن بودنش نیست. البته چون ادله کافی برای مخرب بودن هم مثلا در دست ندارم، فایل را برای تیم کومودو ارسال میکنم.(در دنیای واقعی)

البته من فایل را دو روز دیگه هم در VT اسکن میکنم ببینم کیا شناختنش:n02: شایدم واقعا امن باشه.

پس فعلا چون امن بودن فایل برام مشخص نشده همون مسدود باشه بهتره. و منتظر تیم کومودو میمونم.

فیلم را ببینید توضیحات منو متوجه میشید.

دانلود ویدئو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شوخی: فیلم را ببینید یه کم ترستون از ویروسها بریزه!

چون دارم فایلهای ترجمه را هم تست میکنم یه جاهایی متنها عجیب و غریبه، مثلا میگه فایل را برای OneName ارسال کنید. منظور همون کومودو هست.

تست های بعدی هم مربوط به سندباکس و CCE و غیره خواهد بود....

pedram_01
14-04-2013, 02:15
سلام من یک توضیح کوچیک میخوام بدم ( شاید هم اشتباه میکنم ) با اجازه Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جون
چند جا خوندم که گفته بودن که من یک برنامه نصب کردم و کرکش کردم ولی به سرور خودش وصل شده و کرک پریده و برنامه از کار افتاده چرا کمودو پیام نداد اه من از کمودو نا امید شدم . ولی نورتون تونست جلوشو بگیره

خوب من فکر میکنم کسانی که کمودو دارن پیام های hips رو با پیام های فایروال اشتباه گرفتن و فکر میکنند باید hips این پیام رو بده خوب وقتی hips یک فایل رو امن بشناسه و در لیست سفید باشه اجازه میده با سرور خودش وصل بشه بدون این که پیام بده . ولی فایروال کمودو باید به شما پیام بده حالا چرا پیام نداده بخاطر تنظیمات شما!!! و یا بهتره بگم تنظیمات خود کمودو برای ساکت موندن بیشتر و اذیت نشدن کاربر حالا شما باید این تنظیمات رو انجام بدید

و کامپیوترتون رو ریستارت کنید تمام

dvb595959
14-04-2013, 10:54
سلام....
زیاد حرف نمیزنم چون تصاویر همه چی رو میگه....
با cce اسکن کردم فایل bubbles رو تهدید شناخت... ولی توی vt اسکن کردم تهدیدی محسوب نمیشد... حتی خود کومودو هم توی vt بعنوان تهدید نمیشناسه... این یعنی چی؟ گیج شدم

pcsoft
14-04-2013, 11:21
سلام....
زیاد حرف نمیزنم چون تصاویر همه چی رو میگه....
با cce اسکن کردم فایل bubbles رو تهدید شناخت... ولی توی vt اسکن کردم تهدیدی محسوب نمیشد... حتی خود کومودو هم توی vt بعنوان تهدید نمیشناسه... این یعنی چی؟ گیج شدم

کار از محکم کاری عیب نمیکنه. پاکش کنین دوباره دانلودش کنین. توی سایت ها پره این اسکرین سیور محبوب:n02:

dvb595959
14-04-2013, 11:29
کار از محکم کاری عیب نمیکنه. پاکش کنین دوباره دانلودش کنین. توی سایت ها پره این اسکرین سیور محبوب:n02:

ممنون از اینکه جواب دادین...
اره پاک کردم... ولی برای من این سوال پیش اومده که چرا توی vt خود کومودو به عنوان تهدید نشناختش؟ مگه cce جدا از کومودو است ؟

mhimhdi
14-04-2013, 13:06
نظرتون در مورد این ویدیو چیه ؟

pedram_01
14-04-2013, 14:17
اره پاک کردم... ولی برای من این سوال پیش اومده که چرا توی vt خود کومودو به عنوان تهدید نشناختش؟ مگه cce جدا از کومودو است ؟

سلام cce مثل نورتون پاور اریزر هست و هوش مصنوعی خیلی خیلی قدرتمندی داره تا بتونه با ویروس های ناشناخته و ویروس های سمج که پاک نمیشن مقابله کنه بعد یک اشگال هم داره اینکه بخاطر هوش مصنوعی که داره فالس بسیار بالایی داره

pedram_01
14-04-2013, 15:56
تست کومودو با 124 مخرب:

1) نمونه ها جدید و مربط به همین یکی دو روز اخیر میشه، نمونه های صفر کیلومتر هم توش به وفور یافت میشه.

2) مبنای تست را هم دنیای واقعی قرار دادم، و طبق همون عرایضی که در صفحه قبل به عنوان کومودو و تنظیمات کاربران تازه کار بیان کردم تست را منطبق کردم،

3) فایلها را اسکن میکنم ( دیتابیس)
باقی را اجرا میکنم آنالیز حفاظت و کلود
باز نهایت باقی مانده از باقی! را در VT چک میکنم، مثل دنیای واقعی این اتفاق میتونه برای هر کاربری بیافته،

====
4)
درنهایت فقط یک فایل باقی میمونه که هیچ انتی ویروسی اونو نمیشناسه، اما من اون یک فایل باقی مونده را وارد لیست امن نمیکنم، به دلیل اینکه اون فایل برای اولین بار در VT اسکن شده و شاید دو روز دیگه چندین آنتی اونو بشناسن. اگر همین فایل یک هفته قبل یا بیشتر در VT اسکن شده بود و الان هم هیچ آنتی ویروسی اونو نمیشناخت، احتمال سالم بودنش وجود داشت،

فوت تشخیص فایل در ویروس توتال: در دنیای امروزی محاله یک فایل حدود 10 روز قبل در VT اسکن شده باشه و الان هم هیچ آنتی ویروسی اون نشناسه، <--اینم یک قلق دیگه.

ولی چون مثلا اون فایل برام ناشناخته است و تازه برای اولین بار توسط خودم! در سطح دنیا در ویروس توتال اسکن شده و هیچ انتی ویروسی اونو نمیشناسه، دلیل بر امن بودنش نیست. البته چون ادله کافی برای مخرب بودن هم مثلا در دست ندارم، فایل را برای تیم کومودو ارسال میکنم.(در دنیای واقعی)

البته من فایل را دو روز دیگه هم در VT اسکن میکنم ببینم کیا شناختنش:n02: شایدم واقعا امن باشه.

پس فعلا چون امن بودن فایل برام مشخص نشده همون مسدود باشه بهتره. و منتظر تیم کومودو میمونم.

فیلم را ببینید توضیحات منو متوجه میشید.

دانلود ویدئو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شوخی: فیلم را ببینید یه کم ترستون از ویروسها بریزه!

چون دارم فایلهای ترجمه را هم تست میکنم یه جاهایی متنها عجیب و غریبه، مثلا میگه فایل را برای OneName ارسال کنید. منظور همون کومودو هست.

ببخشد ولی من این تستت رو اصلا قبول ندارم و یک جورایی واسم خنده دار بود.

Jadda
14-04-2013, 16:26
ببخشد ولی من این تستت رو اصلا قبول ندارم و یک جورایی واسم خنده دار بود.

سلام

اول اینکه بیشتر جنبه آموزشی داشت تا تست

بعدش ایرادش چیه؟

pedram_01
14-04-2013, 16:35
ایرادش اینجا بود که شما میدونستی ویروسن .

مثلا من یک بازی نصب کردم که خیلی دلم میخواد بازی رو داشته باشم بد کمودو پیام میده یک فایل امن در حال اجرای یک فایل ناشناختست معلومه رو اجازه دادن کلیک میکنم بعد کی حال داره بگرده دنبال اون فایله واسه ویروس توتال بفرسته نتیجه رو ببینه ایا ویروسه یانه . اگه بخوام برای هر پیغام کمودو اینکارو بکنیم که کچل میشیم:n08:

بنظر من تو این تست کمودو چندین فایل رو نتونست جلوشو بگیره و تشخیص بده نه یکی

Jadda
14-04-2013, 16:53
1-ایرادش اینجا بود که شما میدونستی ویروسن .

2-مثلا من یک بازی نصب کردم که خیلی دلم میخواد بازی رو داشته باشم بد کمودو پیام میده یک فایل امن در حال اجرای یک فایل ناشناختست معلومه رو اجازه دادن کلیک میکنم بعد کی حال داره بگرده دنبال اون فایله واسه ویروس توتال بفرسته نتیجه رو ببینه ایا ویروسه یانه . اگه بخوام برای هر پیغام کمودو اینکارو بکنیم که کچل میشیم:n08:

3-بنظر من تو این تست کمودو چندین فایل رو نتونست جلوشو بگیره و تشخیص بده نه یکی

1- من فرض را براین گذاشتم که نمیدونم ویروسه، اونهایی که آنتی ویروس و حفاظت بهم میکن ویروسه را که باید پیشفرض قبول کنم ویروسه. موارد باقی مانده را هم از طریق VT باز اگر مطئمن نشدم ارسال به کومودو. این روش منه، بهترین روش دنیا هم هست، امنیت میاره 99 درصد واقعی!!! من کجا پیش خودم قضاوت دانسته و علم به اینکه اینها ویروسن کردم؟

2- اول اینکه کومودو مگر برای همه برنامه ها پیغام میده، چرا اون برنامه هایی را که نصب میکنی و کومودو هیچ پیامی نمیده حرفی نمیزیی؟؟؟ چند تا برنامه نصب کردی که CIS لام تا کام حرفی نزد!!

به این سوال من خوب دقت کن=> مگر شما در روز چند تا برنامه جدید نصب میکنی؟؟؟ مگه قرار شما روزی 50 تا برنامه نصب کنی و CIS برای هر 50 تا برنامه پیغام بده و شما همه را در VT چک کنی؟

بعدش عزیز روشی که من برای امنیت معرفی کردم 99 درصد واقعی است، آره شاید یک وقت یه بازی منم با هشدار مواجه بشه، اما این در دنیای امنیت خیلی بهتره تا اینکه یک مخرب بدون هشدار وارد سیستم من بشه و بعد اجرا بشه. امنیت 99 درصدی واقعی کدوم را میپسنده؟؟

3- بحث داشتن امنیت با کومودو هست، دقیق نمیدونم_ تو فیلم هست_ 5 /6 تا را نشاخت که در VT چک کردم. اینکه نتونست جلوشو بگیره یعنی چی؟ سیستم ویروسی شد؟ عرض کردم که کومودو بر مبنای Default Deny هست، پس به صورت پیشفرض رد میکنه،

کدوم آنتی ویروسی همه ویروسها را میشناسه؟ معرفی کن من برم نصبش کنم.

pedram_01
14-04-2013, 17:01
1- من فرض را براین گذاشتم که نمیدونم ویروسه، اونهایی که آنتی ویروس و حفاظت بهم میکن ویروسه را که باید پیشفرض قبول کنم ویروسه. موارد باقی مانده را هم از طریق VT باز اگر مطئمن نشدم ارسال به کومودو. این روش منه، بهترین روش دنیا هم هست، امنیت میاره 99 درصد واقعی!!! من کجا پیش خودم قضاوت دانسته و علم به اینکه اینها ویروسن کردم؟

2- اول اینکه کومودو مگر برای همه برنامه ها پیغام میده، چرا اون برنامه هایی را که نصب میکنی و کومودو هیچ پیامی نمیده حرفی نمیزیی؟؟؟ چند تا برنامه نصب کردی که CIS لام تا کام حرفی نزد!!

به این سوال من خوب دقت کن=> مگر شما در روز چند تا برنامه جدید نصب میکنی؟؟؟ مگه قرار شما روزی 50 تا برنامه نصب کنی و CIS برای هر 50 تا برنامه پیغام بده و شما همه را در VT چک کنی؟

بعدش عزیز روشی که من برای امنیت معرفی کردم 99 درصد واقعی است، آره شاید یک وقت یه بازی منم با هشدار مواجه بشه، اما این در دنیای امنیت خیلی بهتره تا اینکه یک مخرب بدون هشدار وارد سیستم من بشه و بعد اجرا بشه. امنیت 99 درصدی واقعی کدوم را میپسنده؟؟

3- بحث داشتن امنیت با کومودو هست، دقیق نمیدونم_ تو فیلم هست_ 5 /6 تا را نشاخت که در VT چک کردم. اینکه نتونست جلوشو بگیره یعنی چی؟ سیستم ویروسی شد؟ عرض کردم که کومودو بر مبنای Default Deny هست، پس به صورت پیشفرض رد میکنه،

کدوم آنتی ویروسی همه ویروسها را میشناسه؟ معرفی کن من برم نصبش کنم.

خوب معلومه هر فایلی که بخواد اجرا بشه با hips کمودو برخورد میکنه شما همه رو زدی بلاک خوب ویروسی نشدی دیگه حتی اونایی که پیغام ویروسی نبودن هم دادن تو زدی بلاک

داری رو کمودو تعصبی نظر میدی و تعصبی تست میکنی

هیچ انتی ویروسی نمیتونه 100 درصد ویروس هارو شناسایی کنه ولی اینجور که شما تست کردی همه رو بلاک کردی نه نرم افزاری نصب میشه نه ویروسی میشد :n02:

Jadda
14-04-2013, 17:11
خوب معلومه هر فایلی که بخواد اجرا بشه با hips کمودو برخورد میکنه شما همه رو زدی بلاک خوب ویروسی نشدی دیگه حتی اونایی که پیغام ویروسی نبودن هم دادن تو زدی بلاک

داری رو کمودو تعصبی نظر میدی و تعصبی تست میکنی

هیچ انتی ویروسی نمیتونه 100 درصد ویروس هارو شناسایی کنه ولی اینجور که شما تست کردی همه رو بلاک کردی نه نرم افزاری نصب میشه نه ویروسی میشد :n02:

خدا وکیلی چند وقته کومودو داری؟ احساس میکنم، اصلا متوجه امور نیستی....

کومودو فایلها را به سه بخش تقسیم میکنه=> 1 امن 2- مخرب 3- ناشناخته

خب برادر وقتی من دارم 124 مخرب تست میکنم بنابراین امن که نیستند=> بایدم کومودو پیغام بده:n02: حالا پیغامش یا پیغام خطر و ویروس است یا حداقل پیغام فایل ناشناخته.

میخواهی همین الان یک فیلم بزام که کلی فایل/برنامه سالم اجرا کنم و کومودو حتی یک پیغام هم نده؛ چرا میگی این روش نمیشه هیچ برنامه ای نصب کرد؟ پس لیست سفید مستقر بر سیستم شما و مستقر در کلود چی میشه؟ الان یعنی من با این روش نمیتونم برنامه نصب کنم.؟:n02:

خب وقتی من دارم توی فیلم ویروس اجرا میکنم بایدم CIS پیغام بده؛ دلت میخواهد اونو امن فرض کنه و پیغامی نده؟

======

اگر کسی سختشه؛ بهتره به قول استاد vtn54 بره توی گروه کاربران "نصب کن و فراموش کن" ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، اما من قول امنیت 99 درصدی واقعی را بهش نمیدم.

متوجه یک مطلبی نیستی: فرض من این بود که اون چند مورد باقی مونده برای من واقعا ناشناخته هستند بنابراین مسیر VT و بعد مسیر ارسال به کومودو را طی میکنم> امنیت 99 درصدی واقعی:n02: مخالف کیه بیاد جلو!:n06:

در ماه شاید یک بار این اتفاق برام نیافته:n01:

Jadda
14-04-2013, 17:25
سلام

یک فیلم/تست/آموزش، تهیه کردم که ویروسهای آقا مسعود که در تاپیک دانلود ویروس قرار داده بود را اجرا میکنم و همه پیغامها را اجازه و مجاز میدم تا سیستم آلوده بشه، بعد ابزار" پاکسازی " این کامپیوتر کومودو را اجرا میکنم.

نکته" هنگام اجرای این ابزار کلید شیفت کیبورد را نگه دارید، تا CCE در "حالت تهاجمی" اجرا بشه، مزیت این کار اینه که میاد تمام پروسه های ناامن و مخرب را قطع میکنه، و اگر مخربی در حال اجرا باشه اونو از رم پرت میکنه بیرون. (مثلا برخی از مخربها مثل آنتی قلابی ها اجازه اجرای آنتی ویروس را نمیدن که این قابلیت CCE اینجا بکار میاد و ..)

وقتی خواستم پوشه مخربها را حذف کنم موفق نبودم، بنابراین یعنی فایلهایی در حال اجرا و اکتیو هستند، بنابراین فعال بودن پروسه مخرب، میطلبه که CCE را در "حالت تهاجمی" اجرا کنیم.

نکنه: بعد اتمام تست باید هم یکبار سیستم را فول اسکن بکنم که وقتش نبود در فیلم.

دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نکته: پیشگیری بهتره از درمان است.

pedram_01
14-04-2013, 17:28
خدا وکیلی چند وقته کومودو داری؟ احساس میکنم، اصلا متوجه امور نیستی....

کومودو فایلها را به سه بخش تقسیم میکنه=> 1 امن 2- مخرب 3- ناشناخته

خب برادر وقتی من دارم 124 مخرب تست میکنم بنابراین امن که نیستند=> بایدم کومودو پیغام بده:n02: حالا پیغامش یا پیغام خطر و ویروس است یا حداقل پیغام فایل ناشناخته.

میخواهی همین الان یک فیلم بزام که کلی فایل/برنامه سالم اجرا کنم و کومودو حتی یک پیغام هم نده؛ چرا میگی این روش نمیشه هیچ برنامه ای نصب کرد؟ پس لیست سفید مستقر بر سیستم شما و مستقر در کلود چی میشه؟ الان یعنی من با این روش نمیتونم برنامه نصب کنم.؟:n02:

خب وقتی من دارم توی فیلم ویروس اجرا میکنم بایدم CIS پیغام بده؛ دلت میخواهد اونو امن فرض کنه و پیغامی نده؟

======

اگر کسی سختشه؛ بهتره به قول استاد vtn54 بره توی گروه کاربران "نصب کن و فراموش کن" ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، اما من قول امنیت 99 درصدی واقعی را بهش نمیدم.

متوجه یک مطلبی نیستی: فرض من این بود که اون چند مورد باقی مونده برای من واقعا ناشناخته هستند بنابراین مسیر VT و بعد مسیر ارسال به کومودو را طی میکنم> امنیت 99 درصدی واقعی:n02: مخالف کیه بیاد جلو!:n06:

در ماه شاید یک بار این اتفاق برام نیافته:n01:

من نزیدک دوماه میشه کمودو نصب کردم.

بنظرت بخش لیست سفید کمودو کامل هست ؟

دیدی گفتم یکی ار اشگالاتت این تست این بود که میدونستی ویروس هستن (خب برادر وقتی من دارم 124 مخرب تست میکنم بنابراین امن که نیستند)

من نگفتم پیغام نده مشگل من با پیغام نبود من گفتم شما همه پیغام هارو بلاک کردی حتی اون هایی رو که گفت ویروسی نیستن و مشگلی ندارن شما چون میدونستی ویروسه بلاک کردی اگه نمیدونستی و یا کاربری نمیدونست اجازه میداد درست نمیگم؟

aylar6888
14-04-2013, 19:17
سلام :
CCE با بالا بردن میزان شناساییش درصد فالس آلارمش بالا میره والبته روی پیش فرض هم همینطوری که شناسایی عالی داره درصد فالسشم کمی بالاست..البته این زیادم بد نیست و حداقل انسان رو به اون فایل مشکوک میکنه و میره تستش میکنه که بدون دغدقه ازش استفاده کنه نه با شک و تردید

dvb595959
14-04-2013, 19:38
نمیدونم چرا CCE برای من دچار اشکال شده.... اسکن میکنه ولی وقتی اعمال تغییرات رو میزنم تا تهدیدهای پیدا کرده رو پاکسازی کنه تا نصف میره ولی بعدش ویندوز اخطار میده که برنامه CCE رو ببند . میشه دوباره کومودو رو تعمیر کنم؟ابدیتهاش از بین نمیره؟

ZeroNetizen
14-04-2013, 20:03
سلام
من تازه کاربر COMODO Internet Security شدم و چند تا سوال دارم.
اول اینکه تا قبل از این، از ترکیب آنتی ویروس kaspersky و فایروال outpost استفاده میکردم که به نظرم هر دو فوق العاده هستند به شرطی که اونها رو بخرید و مجبور نباشید هر روز دنبال کلید و سریال بگردید. :n03:
ولی من دیگه از جستجو برای کلید و سریال خسته شدم و بعد از تحقیق از بین گزینه های رایگان کومودو رو انتخاب کردم.
در نگاه اول به نظرم CIS خوب هست ولی به نظر بعضی کاستیهایی داره که باید دید چقدر در امنیت تاثیر گذار هست؟ :n13:
مثلا آنتی ویروسش به اندازه KAV تنظیمات شخصی سازی نداره،
بعد از اتصال فلش مموری درخواست اسکن و جلوگیری از autorun نمیده (شاید به دلیل غیر فعال کردن Behavior Bkocker که جناب Jadda نوشته بودن بعد از یک ماه فعال کنید)،
و یا اینکه برای اولین آپدیتش حدود 120 مگابایت دانلود کرد!

در بخش فایروال خیلی مشخص نیست تکلیف مقابله با حملات خارچی میشه؟ (Outpost در این زمینه واقعا کامل و حرفه ای هست :n12:)
البته شاید خود کومودو بی سر و صدا کارش رو میکنه و مثل outpost جیغ نمیکشه ولی من حالت دوم رو بیشتر دوست دارم.

و اما خوبیهای COMODO Internet Security بعد از آشنایی 48 ساعته:
- رایگان هست. :n02:
- سیستم رو کند نمیکته. :n19:
- در بخش کنترل رفتار نرم افزارها چه از نظر دسترسی در سیتسم و یا اتصال به اینترنت عالی هست و چیزی از دستش فرار نمیکنه. :n24:

حالا چند سوال مبتدیانه از دوستان:
رنگ آیکن COMODO Internet Security در حالتهای مختلف چطور هست؟
من تا الان رنگهای زرد و قرمز رو داشتم ولی نمیدونم چرا با اینکه سیستم secure هست سبز نمیشه؟ :n13:

سوال آخر اینکه در مورد تنظیمات بهینه Firewall و HISP دوستان پیشنهاد داده بودند ولی در مورد Antivirus مطلبی ندیدم.
لطفا اگر میشه تنظیمات بخش آنتی ویروس رو کمی آموزش بدید. :n26:

Jadda
14-04-2013, 20:23
من نزیدک دوماه میشه کمودو نصب کردم.

بنظرت بخش لیست سفید کمودو کامل هست ؟

دیدی گفتم یکی ار اشگالاتت این تست این بود که میدونستی ویروس هستن (خب برادر وقتی من دارم 124 مخرب تست میکنم بنابراین امن که نیستند)

من نگفتم پیغام نده مشگل من با پیغام نبود من گفتم شما همه پیغام هارو بلاک کردی حتی اون هایی رو که گفت ویروسی نیستن و مشگلی ندارن شما چون میدونستی ویروسه بلاک کردی اگه نمیدونستی و یا کاربری نمیدونست اجازه میداد درست نمیگم؟

اصلا دوست ندارم ادامه بدم......

فقط یک موردی که باید توضیح بدم اینه:

در چه مواردی سوالها باید مسدود شوند؟

1- وقتی CIS خودش اعلام خطر میکنه و یه جورهایی میگه مسدود کنید

2- بتونیم از طریق پیغامها به فایل شک کنیم

3- وقتی فایل ناشناخته باشه.

یا ترکیبی از این 3 مورد، مثلا هم فایل نامشخص باشه هم از طریق پیگیری پیغامها به رفتارش شک کنیم و ...

اما در تست قبلی اون چند مورد باقی مونده را من به دلیل مورد سوم اونها را مسدود کردم=> یعنی فایل برای من ناشناخته بود، (نه اینکه بدونم ویروسه و مسدود کنم) ضمن کومودو کدوم از فایلها را گفته بود مشکلی ندارن، فیلمش هست عکس بزار ببینم...
سوال: وقتی فایلی برای من نامشخص است و از یک سایت نامعتبر دانلودش کردم یا اینکه اصلا نمیدونم از کجا وارد سیستم من شده، چرا باید اجازه بدم. همونقدر که شما میفرمایید نباید مسدود میکردی من هم میگم ادله کافی برای اجازه دان هم در اختیار نداشتم!؛ حالا تکلیف این فایلها چی میشه، خیلی راحته: ته توشو در میارم ببینم فایل چیکارست امن هست یا خیر=> یکی از راها فقط VT بود..... برو روی 99 درصد واقعی:n12:

اگر نتونستم هش فایل را در نت سرچ میکنم..... اگه نتونستم حتی اسم فایل را سرچ میکنم..... اگه نتونستم توی سندباکس اجراش میکنم..... اگه نتونستم فایل را اجرا میکنم بعد در حالت پرگو پیغامها را دونه دونه مسدود میکنم ببینم فایل چیکار میکنه...... اگه نتونستم توی V.COMODO اسکن میکنم.....اگه نتونستم به کومودو ارسال میکنم.... ولی تا ادله کافی برای امن بودنش نداشته باشم "اجازه" نمیدم.

خیلی زیادم در نظر بگیرم هفته ای یک برنامه نصب/آپگرید میکنم، در بدترین حالت اگه برنامه در لیست TVL و Cloud White نباشه و CIS پیغام ناشناخته بده ،پس میشه هفته ای یکی؛ هر چند به ماهی یکی هم نمیرسه، پس دردسر ساز نیست، برو روی 99 درصد واقعی، اونم رایگان:n12:

aylar6888
14-04-2013, 20:37
سلام :
علی جان خسته نباشی...حجم فیلمهات خیلی زیاد شده برار///نمیشه کم حجمترشون کرد؟؟؟البته تا حدی که کیفیتم خیلی پایین نیاد...در ضمن از چه نرم افزاری برای فیلم استفاده میکن؟؟کامتشیا؟؟؟
دوستان ببخشیذ آف تاپیک زدم:n06:

Jadda
14-04-2013, 20:45
سلام :
علی جان خسته نباشی...حجم فیلمهات خیلی زیاد شده برار///نمیشه کم حجمترشون کرد؟؟؟البته تا حدی که کیفیتم خیلی پایین نیاد...در ضمن از چه نرم افزاری برای فیلم استفاده میکنی؟؟کامتشیا؟؟؟
دوستان ببخشیذ آف تاپیک زدم:n06:

OFF TOPIC

معذرت.... سعی میکنم کم حجمترشون بکنم برار!

بنا به دلایلی اصلا مرسوم نیست که یک فیلم امنیتی ادیت و ویرایش بشه.... ولی به روی چشم.

Jadda
14-04-2013, 20:47
نمیدونم چرا CCE برای من دچار اشکال شده.... اسکن میکنه ولی وقتی اعمال تغییرات رو میزنم تا تهدیدهای پیدا کرده رو پاکسازی کنه تا نصف میره ولی بعدش ویندوز اخطار میده که برنامه CCE رو ببند . میشه دوباره کومودو رو تعمیر کنم؟ابدیتهاش از بین نمیره؟

هفته ای یکبار از فایل آپدیت کپی جدید بگیرید و برای روز مبادا نگه دارید

Jadda
15-04-2013, 00:31
سلام
من تازه کاربر COMODO Internet Security شدم و چند تا سوال دارم.
اول اینکه تا قبل از این، از ترکیب آنتی ویروس kaspersky و فایروال outpost استفاده میکردم که به نظرم هر دو فوق العاده هستند به شرطی که اونها رو بخرید و مجبور نباشید هر روز دنبال کلید و سریال بگردید. :n03:
ولی من دیگه از جستجو برای کلید و سریال خسته شدم و بعد از تحقیق از بین گزینه های رایگان کومودو رو انتخاب کردم.
در نگاه اول به نظرم CIS خوب هست ولی به نظر بعضی کاستیهایی داره که باید دید چقدر در امنیت تاثیر گذار هست؟ :n13:
مثلا آنتی ویروسش به اندازه KAV تنظیمات شخصی سازی نداره،
بعد از اتصال فلش مموری درخواست اسکن و جلوگیری از autorun نمیده (شاید به دلیل غیر فعال کردن Behavior Bkocker که جناب Jadda نوشته بودن بعد از یک ماه فعال کنید)،
و یا اینکه برای اولین آپدیتش حدود 120 مگابایت دانلود کرد!

در بخش فایروال خیلی مشخص نیست تکلیف مقابله با حملات خارچی میشه؟ (Outpost در این زمینه واقعا کامل و حرفه ای هست :n12:)
البته شاید خود کومودو بی سر و صدا کارش رو میکنه و مثل outpost جیغ نمیکشه ولی من حالت دوم رو بیشتر دوست دارم.

و اما خوبیهای COMODO Internet Security بعد از آشنایی 48 ساعته:
- رایگان هست. :n02:
- سیستم رو کند نمیکته. :n19:
- در بخش کنترل رفتار نرم افزارها چه از نظر دسترسی در سیتسم و یا اتصال به اینترنت عالی هست و چیزی از دستش فرار نمیکنه. :n24:

حالا چند سوال مبتدیانه از دوستان:
رنگ آیکن COMODO Internet Security در حالتهای مختلف چطور هست؟
من تا الان رنگهای زرد و قرمز رو داشتم ولی نمیدونم چرا با اینکه سیستم secure هست سبز نمیشه؟ :n13:

سوال آخر اینکه در مورد تنظیمات بهینه Firewall و HISP دوستان پیشنهاد داده بودند ولی در مورد Antivirus مطلبی ندیدم.
لطفا اگر میشه تنظیمات بخش آنتی ویروس رو کمی آموزش بدید. :n26:

سلام

امکاناتی که آنتی ویروس در اختیارتون میزاره اینکه که هوش مصنوعی را روشن یا خاموش بکنید یا سطح حساسیتش را تغییر بدهید، پروفایلهای مختلف اسکن بسازید با تنظیمات متفاوت و بخش استثنائات و ...

کلا بخش آنتی ویروس در کلیه محصولات به نظر من تنظیمات خاصی نیاز نداره، و تنظمات این بخش را همه سر در میارن و نیازی به پست آموزشی نیست.

میشه گفت آپدیت را بزارید روی هر 1 ساعت (پیشفرض روی 6 ساعت قرار داره) کلود فعال باشه، و هوش مصنوعی را بزارید روی زیاد، یکسری آپشن برای پرفورمنس داره که فعالش بکنید بد نیست.

من خودم تنظیماتم اینجوریه:

در مورد فایروال و حملات خارجی ، یا در واقع باید بگیم حملات ورودی. پست دوم مطلب تنظیمات فایروال را بخونید. حمله خاصی مد نظرتون هست؟ (کومودو میاد همه ورودی ها را میبنده و خیال خودشو راحت میکنه، یا اگر بخواهد ارتباط ورودی داشته باشیم بازم پیغام مربوطه را از جانب فایروال داریم)

در مورد رنگ وقتی بخشهای مختلف فعال باشه و آپدیت انجام شده باشه و ... در واقع در حالت "امن" ویجت کومودو به رنگ سبز در میاد. ولی آیکون کومودو همیشه به رنگ قرمز هست. هر آنتی ویروسی یک رنگی داره، کسپر سبز، نورتون زرده ....کومودو هم رنگ قرمز را برگزیده. اینها مهم نیست...

در مورد فلش و قابلیت اتوران و ....=> بر فرض که یک فلش ویروسی را بزنید به سیستم و یک مخرب بخواد اتو ران بشه!( خودکار اجرا بشه) خب یا BB روشنه و میره توی سندباکس یا HIPS پیغام میده، ما هم فقط یک فلش زدیم به سیستم و هنوز کاری نکردیم، این فایل چیه میخواد اجرا بشه و بیاد تو سیستم؟ ویروس! مسدود میکنیم. ضمن اینکه آنتی ویروس هم روشنه، همه کارو هم که قرار نیست HIPS انجام بده. اون مثالی که شما فرمودی ماله زمانی و محصولاتی بود که آنتی ها روی دیتابیس خودشون تکیه میکردن، دیدن یک فلش ویرسی را میزنن به سیستم و آنتی ویروس مخرب را نمیشناسه، ولی مخرب با با قابلیت AR میاد تو سیستم.... اما کومودو همچین موردی اصلا براش مطرح نیست.

دقیقا مثل اینه که شما یه فایروال (اینبار از جنس آنتی ویروس و +Defense) بین سیستم و فلش روی پورت مربوطه قرار دادی. و یک حمله ورودی بخواد انجام بشه، اما راه بسته است.

homayooni
15-04-2013, 08:00
این یعنی چی؟:n13:

dvb595959
15-04-2013, 08:12
سلام علی جان ....
اگه لطف کنی و کمی در مورد ساختن قانون برای برنامه ها توی hips توضیح بدی ممنون میشم.... اگه ممکنه مثال بزنید برای چندتا برنامه مختلف .
یک پوشه توی کامپیوترم دارم که پاک نمیشه .... حتی بعد از ریستارت مستقیم میرم که پاکش کنم بازم نمیشه...توی یکی از ویدئو ها دیدم که برای شما هم همین اتفاق در مورد یک پوشه افتاد ... دقت نکردم چجوری پاکش کردی.... باید دوباره ببینمش...
حیف نیست ویدئو آموشی به این قشنگی تهیه میکنی ولی صامت ... (خجالت نکش علی جان ):n02: کار آن کرد که نمام کرد...
بازم تشکر.

K1lou
15-04-2013, 11:34
با سلام خدمت دوستان
در قسمت قوانین hips در عکسهای زیر اون قسمتی که زده modify و عدد 2 جلوش هست چه چیزی رو نشون میده

و یک سئوال دیگه اینکه
من در محیط کیوسک می خوام فایلی رو دانلود و در همان محیط نصب کنم اما این فایل میاد با idm در محیط ویندوز دانلود میشه و در کیوسک بهش دسترسی ندارم

الان از طریق share space نرم افزار foxit reader رو در کیوسک نصب کردم و خارج شدم و بعد دوباره به محیط کیوسک رفتم اما اثری از این برنامه نبود و بعد رو ی فایل pdf را که رو دسکتاپ مجازی داشتم کلیک کردم با برنامه foxit phantom باز شد( این برنامه در محیط ویندوز من نصب هست ) چرا به این صورت هست
اصلا زمانی که در محیط کیوسک اون فلش زرد رنگ رو میزنیم و صفحه تغییر کرده و به صفحه برنامه های دسکتاپ ویندوزمون دسترسی داریم تفاوت در اجرای اون برنامه با زمانی که در محیط ویندوز اجراشون میکنیم چیه ؟ ایا فقط به صورت مجازی اجرا میشن و این تفاوت هست

من این پست از علی رو الان دوباره پیدا کردم ایا منظور اینه که بعد از نصب نرم افزار در کیوسک و خارج شدن از اون نرم افزار از کیوسک حذف میشه

در مورد کیوسک، میشه برنامه در این محیط نصب کرد، و برنامه نصب شده در محیط اصلی ویندوز نصب نـمی شود و فقط در کیوسک نصب میشه و قابل استفاده است. با پاکسازی کیوسک هم همه چیز حذف میشه. و کیوسک میشه عین اولش. من یک ویدئو تهیه کردم که میتونید ببینید. یک فایل PDF در سیستم اصلی دارم که چون نرم افزار پی-دی-اف خوان روی سیستم اصلی من نصب نیست، این فایل اجرا نمیشه. در کیوسک هم اجرا نمیشه، ولی بعد من برنامه FoxitReader را در کیوسک نصب میکنم و فایل در محیط کیوسک باز میشه، ولی همچنان در محیط اصلی باز نمیشه. همچنین توی ویدئو من برنامه TeamViewer را هم در کیوسک نصب میکنم و در سیستم اصلی نصب نمیشه....

با تشکر

fb.atheist
15-04-2013, 21:02
چرا تو قسمت فایل های امن برای من هیچ فایل رو نشون نمیده در صورتی که مربع بقل فایل رو نشون میده؟من چندتا فایل رو به این قسمت معرفی کردم ولی نشون نمیده، تو چندین باری هم که ویندوز رو عوض کردم هر بار هم همین مشکل بوده و trusted file رو نشون نمیده، اینم عکسش:

ZeroNetizen
15-04-2013, 22:22
سلام

امکاناتی که آنتی ویروس در اختیارتون میزاره اینکه که هوش مصنوعی را روشن یا خاموش بکنید یا سطح حساسیتش را تغییر بدهید، پروفایلهای مختلف اسکن بسازید با تنظیمات متفاوت و بخش استثنائات و ...

کلا بخش آنتی ویروس در کلیه محصولات به نظر من تنظیمات خاصی نیاز نداره، و تنظمات این بخش را همه سر در میارن و نیازی به پست آموزشی نیست.

میشه گفت آپدیت را بزارید روی هر 1 ساعت (پیشفرض روی 6 ساعت قرار داره) کلود فعال باشه، و هوش مصنوعی را بزارید روی زیاد، یکسری آپشن برای پرفورمنس داره که فعالش بکنید بد نیست.

من خودم تنظیماتم اینجوریه:

در مورد فایروال و حملات خارجی ، یا در واقع باید بگیم حملات ورودی. پست دوم مطلب تنظیمات فایروال را بخونید. حمله خاصی مد نظرتون هست؟ (کومودو میاد همه ورودی ها را میبنده و خیال خودشو راحت میکنه، یا اگر بخواهد ارتباط ورودی داشته باشیم بازم پیغام مربوطه را از جانب فایروال داریم)

در مورد رنگ وقتی بخشهای مختلف فعال باشه و آپدیت انجام شده باشه و ... در واقع در حالت "امن" ویجت کومودو به رنگ سبز در میاد. ولی آیکون کومودو همیشه به رنگ قرمز هست. هر آنتی ویروسی یک رنگی داره، کسپر سبز، نورتون زرده ....کومودو هم رنگ قرمز را برگزیده. اینها مهم نیست...

در مورد فلش و قابلیت اتوران و ....=> بر فرض که یک فلش ویروسی را بزنید به سیستم و یک مخرب بخواد اتو ران بشه!( خودکار اجرا بشه) خب یا BB روشنه و میره توی سندباکس یا HIPS پیغام میده، ما هم فقط یک فلش زدیم به سیستم و هنوز کاری نکردیم، این فایل چیه میخواد اجرا بشه و بیاد تو سیستم؟ ویروس! مسدود میکنیم. ضمن اینکه آنتی ویروس هم روشنه، همه کارو هم که قرار نیست HIPS انجام بده. اون مثالی که شما فرمودی ماله زمانی و محصولاتی بود که آنتی ها روی دیتابیس خودشون تکیه میکردن، دیدن یک فلش ویرسی را میزنن به سیستم و آنتی ویروس مخرب را نمیشناسه، ولی مخرب با با قابلیت AR میاد تو سیستم.... اما کومودو همچین موردی اصلا براش مطرح نیست.

دقیقا مثل اینه که شما یه فایروال (اینبار از جنس آنتی ویروس و +Defense) بین سیستم و فلش روی پورت مربوطه قرار دادی. و یک حمله ورودی بخواد انجام بشه، اما راه بسته است.

سلام
در بخش آنتی ویروس تنها تفاوت برای من هوش مصنوعی بود که الان مثل شما روی High گذاشتم
البته کمی نگران هستم چون حتی وقتی روی Low بود فایل کرک شده IDM رو مخرب تشخیص میداد ولی قبلا با کاسپرسکی از این مشکلات نداشتم
حتی برای اطمینان فایل رو در virustotal تست کردم دیدم فقط کومودو و سیمانتک به این فایل مشکوک هستند :n23:

و اما اینکه کومودو همه ورودیها رو میبنده خیلی نمیتونه مطمئن باشه چون به هر حال همیشه پورتهایی باز هستند و یا در برابر حملات باز میشن
هیمنطور کار با نرم افزارهای مثل µTorrent آسیب پذیری سیستم رو بیشتر میکنه و اگر فایروال مجهز به آنتی هکر باشه بهتره
از این گذشته من متوجه نشدم کار Stealth Ports چطور هست :n03:
وقتی رو اون کلیک میکنم این گزینه ها میاد:

بعد فرقی نمیکنه با انتخاب هر دو گزینه صفحه بسته میشه و تمام:

حالا اثر Stealth Ports کجای نرم افزار ثبت میشه معلوم نیست چون هیچ تغییری ایجاد نشده :23: (از B-2 Spirit هم stealth تره :n02: )

از کمبودهای دیگه کومودو در بخش فایروال که یادم رفت در پست قبل اشاره کنم نداشتن Web Control یا چیزی شبیه اون هست (اگر وب کنترل در Outpost رو دیده باشید)
از بلاک کردن ip ، آدرسها و کلمات کلیدی خاص تا فایلهای فلش و اسکریپتها و تبلیغات و ...
البته بعضی از اینها رو میشه در مرورگر انجام داد، ولی وقتی از چند مرورگر استفاده میکنید با قرار دادن این قابلیتها در فایروال کار راحتتر و یا حتی مطمئنتر میشه.

با تشکر از راهنماییهای ارزشمند شما :n16:

pedram_01
15-04-2013, 22:47
سلام این چیه ؟

Comodo Endpoint Security Manager 3

Jadda
15-04-2013, 23:54
سلام
1- در بخش آنتی ویروس تنها تفاوت برای من هوش مصنوعی بود که الان مثل شما روی High گذاشتم
البته کمی نگران هستم چون حتی وقتی روی Low بود فایل کرک شده IDM رو مخرب تشخیص میداد ولی قبلا با کاسپرسکی از این مشکلات نداشتم
حتی برای اطمینان فایل رو در virustotal تست کردم دیدم فقط کومودو و سیمانتک به این فایل مشکوک هستند :n23:

2-و اما اینکه کومودو همه ورودیها رو میبنده خیلی نمیتونه مطمئن باشه چون به هر حال همیشه پورتهایی باز هستند و یا در برابر حملات باز میشن
هیمنطور کار با نرم افزارهای مثل µTorrent آسیب پذیری سیستم رو بیشتر میکنه و اگر فایروال مجهز به آنتی هکر باشه بهتره
از این گذشته من متوجه نشدم کار Stealth Ports چطور هست :n03:
وقتی رو اون کلیک میکنم این گزینه ها میاد:

بعد فرقی نمیکنه با انتخاب هر دو گزینه صفحه بسته میشه و تمام:

حالا اثر Stealth Ports کجای نرم افزار ثبت میشه معلوم نیست چون هیچ تغییری ایجاد نشده :23: (از B-2 Spirit هم stealth تره :n02: )

3-از کمبودهای دیگه کومودو در بخش فایروال که یادم رفت در پست قبل اشاره کنم نداشتن Web Control یا چیزی شبیه اون هست (اگر وب کنترل در Outpost رو دیده باشید)
از بلاک کردن ip ، آدرسها و کلمات کلیدی خاص تا فایلهای فلش و اسکریپتها و تبلیغات و ...
البته بعضی از اینها رو میشه در مرورگر انجام داد، ولی وقتی از چند مرورگر استفاده میکنید با قرار دادن این قابلیتها در فایروال کار راحتتر و یا حتی مطمئنتر میشه.

با تشکر از راهنماییهای ارزشمند شما :n16:

سلام

در مورد کرک ها باید عرض کنم که کومودو در کل کرک ها را سالم نمیدونه، مطلب یک از مطالب آموزشی را بخونید( در کل لطفا مطالب پست دوم را بخونید....) در مطلب یک در پست دوم به تفصیل توضح دادم که کومودو کرک ها را سالم نمیدونه، بنابراین برای این مورد فرقی نداره هوش مصنوعی روی کم باشه یا زیاد. در مورد اینکه با یک محصول خاصی این مشکل را نداشتید، هر محصولی یک دستور کاری داره، انتخاب با شماست. برای برای اینکه انتخاب بهتری داشته باشید، عرض کردم که کومودو کلا به کرک ها گیر میده.

اصلا بحث بسته بودن پورت نیست، شما بیا اصلا همه پورتها را باز کن، بحث نظارت/کنترل/مانیتورینگ هست، ضمن اینکه هر پورتی دو طرفه است، الان پورتهای شما برای ارتباطات خروجی بازه، آیا خطری شما را تهدید میکنه، خیر، چرا چون فایروال Outbound Traffic را کنترل میکنه، هر بسته.پکت ی نمیتونه خروج بکنه به صرف اینکه خروجی پورتها باز هستند، قبلش اجازه فایروال نیازه. در رابطه با باز بودن ورودی پورتها هم همین حالت متصور هست، من اصلا تمام پورتهام هم ورودی بازه و هم خروجی!! ایا باز بودن ورودی پورتها باعث ترس من میشه؟ عینا همین کنترل روی Inbound Traffic هم صورت میگیره، بنابراین من با هیچ ترسی ورودی تمام پورتها را باز گذاشتم، اما فایروال هم طوری تنظیم هست که پیغامهای Inbound Request را دریافت میکنم.

اینکه میگیم بیایید تمام پورتها را ببندید، میخواهیم کار را برای کاربر این فروم راحت بکنیم..... در ضمن توجه داشته باشید که موضوع حول تبادل ترافیک روی یک پورت نیست، بحث درخواست کننده و در واقع مبدا شروع این ارتباط هست که از سیستم من هست یا از خارج سیستم من<- با در نظر گرفتن این مورد ->بسته بودن پورتها در اولویت قرار نمیگره. در کومودو این ارتباط (منظور ارتباط ورودی است) به دوصورت تعریف میشه، اول اینکه آیا این ارتباط به طور کل با این آدرس و این پورت مشخص مجاز است یا مسدود، و در مرحله بعدی این ارتباط ورودی با چه پروسه/فایل/سرویسی مجاز یا مسدود هست. (واسه این میگم برنامه ها را قانون فقط خروجی بدین!) البته من فرض را بر این گذاشتم که تمام ورودی پورتها هم باز باشن.

یا به صورت دیگه شما میتونید ورودی را باز بزارید، ولی در مرحله دوم ارتباط ورودی را برای تمام پروسه ها مسدود کنید، یا بلعکس .... و یا هر دو؛

اما من اینجا هر دو روش را برای کاربران عرض کردم، همین گفتم ورودی را با فایروال کلا مسدود کنید و هم برنامه ها را بزارید روی فقط خروجی،

و مطلب آخر اینکه اینجا تاپیک مقایسه نیست، دو نرم افزار CIS و OP قابلیتهای خودشون را دارند، که البته قابلیتهای CIS منو به سمت خودش کشونده، قابلیتهایی که CIS را به یک بسته کامل امنیتی تبدیل کرده، ولی اوتپوست نتونسته پاشو از یک فایروال خالی فراتر بزاره. که حتی یک کاربر خانگی با فایروال ویندوز (که من قبولش دارم) همین امنیت را داره.

البته من اوتپوست را به عنوان یک فایروال خالی و عالی قبول دارم، نه بیشتر، اما CIS یک محصول با امکانات و ویژگیهای بسیار کاربردی تر و مهمتر و ضروری ترجهت امنیت است، تا مسدود کردن تبلیغات.

mhimhdi
16-04-2013, 00:41
دوستان ، اگر سد شکن دارید بد نیست یه سری اینجا بزنید. شاید به دردتون خورد. رو قلب کلیک کنید.

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) :n12:
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

fb.atheist
16-04-2013, 00:51
دوستان ، اگر سد شکن دارید بد نیست یه سری اینجا بزنید. شاید به دردتون خورد.

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) :n12:
:n12: ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فیلمش در مورد چی هست؟

mhimhdi
16-04-2013, 00:53
در مورد تست انواع آنتی ویروس و فایروال

fb.atheist
16-04-2013, 03:59
چرا تو قسمت فایل های امن برای من هیچ فایل رو نشون نمیده در صورتی که مربع بقل فایل رو نشون میده؟من چندتا فایل رو به این قسمت معرفی کردم ولی نشون نمیده، تو چندین باری هم که ویندوز رو عوض کردم هر بار هم همین مشکل بوده و trusted file رو نشون نمیده، اینم عکسش:

کسی نمیدونست مشکل از چیه؟

یه سوال دیگه هم داشتم، وقتی فایروال یه پیغام مبنی بر دسترسی یه فایل به اینترنت رو میده آِیا میشه جزییات این دسترسی رو از تو اخطار فهمید؟مثلا اینکه به چه سایتی میخواد وصل بشه؟یعنی به جای IP که تو اخطار نشون میده بتونیم آدرس وب سایت رو که فایل میخواد باهاش ارتباط برقرار کنه رو متوجه بشیم

pcsoft
16-04-2013, 15:05
کسی نمیدونست مشکل از چیه؟

یه سوال دیگه هم داشتم، وقتی فایروال یه پیغام مبنی بر دسترسی یه فایل به اینترنت رو میده آِیا میشه جزییات این دسترسی رو از تو اخطار فهمید؟مثلا اینکه به چه سایتی میخواد وصل بشه؟یعنی به جای IP که تو اخطار نشون میده بتونیم آدرس وب سایت رو که فایل میخواد باهاش ارتباط برقرار کنه رو متوجه بشیم

از این سایت استفاده کنید who.is
CIS که سرور DNS نیست برای شما IP ترجمه کنه.

fb.atheist
16-04-2013, 15:22
از این سایت استفاده کنید who.is
CIS که سرور DNS نیست برای شما IP ترجمه کنه.

ولی فایروال نورتون هم IP رو میزنه و هم آدرس سایتی که فایل میخواد باهاش ارتباط برقرار کنه، حالا اگه کومودو هم میزد که چیز بدی نبود،خیلی هم بدرد میخورد، تعصب نشون ندید دیگه ((:

ZeroNetizen
16-04-2013, 19:04
سلام

در مورد کرک ها باید عرض کنم که کومودو در کل کرک ها را سالم نمیدونه، مطلب یک از مطالب آموزشی را بخونید( در کل لطفا مطالب پست دوم را بخونید....) در مطلب یک در پست دوم به تفصیل توضح دادم که کومودو کرک ها را سالم نمیدونه، بنابراین برای این مورد فرقی نداره هوش مصنوعی روی کم باشه یا زیاد. در مورد اینکه با یک محصول خاصی این مشکل را نداشتید، هر محصولی یک دستور کاری داره، انتخاب با شماست. برای برای اینکه انتخاب بهتری داشته باشید، عرض کردم که کومودو کلا به کرک ها گیر میده.

اصلا بحث بسته بودن پورت نیست، شما بیا اصلا همه پورتها را باز کن، بحث نظارت/کنترل/مانیتورینگ هست، ضمن اینکه هر پورتی دو طرفه است، الان پورتهای شما برای ارتباطات خروجی بازه، آیا خطری شما را تهدید میکنه، خیر، چرا چون فایروال Outbound Traffic را کنترل میکنه، هر بسته.پکت ی نمیتونه خروج بکنه به صرف اینکه خروجی پورتها باز هستند، قبلش اجازه فایروال نیازه. در رابطه با باز بودن ورودی پورتها هم همین حالت متصور هست، من اصلا تمام پورتهام هم ورودی بازه و هم خروجی!! ایا باز بودن ورودی پورتها باعث ترس من میشه؟ عینا همین کنترل روی Inbound Traffic هم صورت میگیره، بنابراین من با هیچ ترسی ورودی تمام پورتها را باز گذاشتم، اما فایروال هم طوری تنظیم هست که پیغامهای Inbound Request را دریافت میکنم.

اینکه میگیم بیایید تمام پورتها را ببندید، میخواهیم کار را برای کاربر این فروم راحت بکنیم..... در ضمن توجه داشته باشید که موضوع حول تبادل ترافیک روی یک پورت نیست، بحث درخواست کننده و در واقع مبدا شروع این ارتباط هست که از سیستم من هست یا از خارج سیستم من<- با در نظر گرفتن این مورد ->بسته بودن پورتها در اولویت قرار نمیگره. در کومودو این ارتباط (منظور ارتباط ورودی است) به دوصورت تعریف میشه، اول اینکه آیا این ارتباط به طور کل با این آدرس و این پورت مشخص مجاز است یا مسدود، و در مرحله بعدی این ارتباط ورودی با چه پروسه/فایل/سرویسی مجاز یا مسدود هست. (واسه این میگم برنامه ها را قانون فقط خروجی بدین!) البته من فرض را بر این گذاشتم که تمام ورودی پورتها هم باز باشن.

یا به صورت دیگه شما میتونید ورودی را باز بزارید، ولی در مرحله دوم ارتباط ورودی را برای تمام پروسه ها مسدود کنید، یا بلعکس .... و یا هر دو؛

اما من اینجا هر دو روش را برای کاربران عرض کردم، همین گفتم ورودی را با فایروال کلا مسدود کنید و هم برنامه ها را بزارید روی فقط خروجی،

و مطلب آخر اینکه اینجا تاپیک مقایسه نیست، دو نرم افزار CIS و OP قابلیتهای خودشون را دارند، که البته قابلیتهای CIS منو به سمت خودش کشونده، قابلیتهایی که CIS را به یک بسته کامل امنیتی تبدیل کرده، ولی اوتپوست نتونسته پاشو از یک فایروال خالی فراتر بزاره. که حتی یک کاربر خانگی با فایروال ویندوز (که من قبولش دارم) همین امنیت را داره.

البته من اوتپوست را به عنوان یک فایروال خالی و عالی قبول دارم، نه بیشتر، اما CIS یک محصول با امکانات و ویژگیهای بسیار کاربردی تر و مهمتر و ضروری ترجهت امنیت است، تا مسدود کردن تبلیغات.

سلام
با وجود همه نکات مثبتی که کومودو داره همچنان کمبودهایی که گفتم برای من ملموس هست :n03:
حالا شاید بعد از گذشت زمان من هم مثل شما به همینی که هست راضی بشم :n02:

راستی اگر وقت کنم چندتا تست روی فایروال انجام میدم ببینم چطور هست و نتیجه رو اینجا میزارم.

pedram_01
17-04-2013, 01:53
این الان ویروس هست یا نه ؟:n02:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 88e6e47c622bba/analysis/1366150854/

TimeWarp
17-04-2013, 08:42
سلام
1-فرق کومودو (اینترنت سکوریتی ) با آنتی ویروسش چقدره؟آخه من دیدم بیشتر در مورد اینترنت سکوریتیش تعریف می کنن و اون رو نصب کردن و سخنی از آنتی ویروسش نیست و حتی در جایی خوندم که گفتن آنتی ویروسش اصلا خوب نیست و سیستم رو کند میکنه.
2- در زمان نصب اولیه ارتباط با اینترنت باید قطع باشه؟
3- رو ویندوز ایکس پی ، سرویس پک 2 میشه نصبش کرد؟

dvb595959
17-04-2013, 10:49

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 88e6e47c622bba/analysis/1366150854/
نمیدونم چرا این سایت مدتیه برام به سختی باز میشه اونم خیلی بد....:n03:

pedram_01
17-04-2013, 13:59
سلام
1-فرق کومودو (اینترنت سکوریتی ) با آنتی ویروسش چقدره؟آخه من دیدم بیشتر در مورد اینترنت سکوریتیش تعریف می کنن و اون رو نصب کردن و سخنی از آنتی ویروسش نیست و حتی در جایی خوندم که گفتن آنتی ویروسش اصلا خوب نیست و سیستم رو کند میکنه.
2- در زمان نصب اولیه ارتباط با اینترنت باید قطع باشه؟
3- رو ویندوز ایکس پی ، سرویس پک 2 میشه نصبش کرد؟

وقتی اینترنت سیکروبتیش مثل انتی ویروس خالیش رایگان هست ادم چرا باید بره انتی خالی رو نصب بکنه ؟!!! اینم بگم انتی ویروس کمودو ضعیف بود. ولی الان ضعیف نیست و مردم فکر اشتباهی دارن و فکر میکنن چون یک سال پیش انتی ویروسش قدرتمند نبود پس الانم نیست

اگه سیستمت قوی نباشه کمی کامپیوتر رو سنگین میکنه مثلا پسر خالم کامپوترش خیلی قدیمی بود و کمودو توش نصب کردیم و کامپیوتر رو سنگین کرده بود و بعد (زون الارم اینترنت سیکروبتی رایگان) ریختیم که هیچ مشگلی نداشت والان هم همون انتی ویروس رو داره بعد از 4 ماه و خیلی هم میگه قویه

فکر نمیکنم انتی ویروس های جدید برای نصب باید اینترنت قطع باشه . ایران ستاپ و.... میگن که قطع باشه بهتره .

775e
17-04-2013, 15:36
چرا آپدیت نمیشه؟؟؟؟

TimeWarp
17-04-2013, 15:39
وقتی اینترنت سیکروبتیش مثل انتی ویروس خالیش رایگان هست ادم چرا باید بره انتی خالی رو نصب بکنه ؟!!! اینم بگم انتی ویروس کمودو ضعیف بود. ولی الان ضعیف نیست و مردم فکر اشتباهی دارن و فکر میکنن چون یک سال پیش انتی ویروسش قدرتمند نبود پس الانم نیست

اگه سیستمت قوی نباشه کمی کامپیوتر رو سنگین میکنه مثلا پسر خالم کامپوترش خیلی قدیمی بود و کمودو توش نصب کردیم و کامپیوتر رو سنگین کرده بود و بعد (زون الارم اینترنت سیکروبتی رایگان) ریختیم که هیچ مشگلی نداشت والان هم همون انتی ویروس رو داره بعد از 4 ماه و خیلی هم میگه قویه

فکر نمیکنم انتی ویروس های جدید برای نصب باید اینترنت قطع باشه . ایران ستاپ و.... میگن که قطع باشه بهتره .

پس رو ایکس پی ، سرویس پک دو نصب میشه ؟

این نسخه ی اینترنت سکوریتی که تو پیج یک همین تایپک هست از نسخه ی فارسی پشتیبانی میکنه دیگه؟:n16:

Jadda
17-04-2013, 16:20

احتمالا تشخیص اشتباه هست، به عنوان مورد مشکوک به فالس گزارش دادم، خودت اینکارو نکردی ترسیدی کچل شی؟:n02:

در این موارد تا مطمئن نشدید که امن هست نباید اجازه بدهید.

dvb595959
17-04-2013, 16:27
سلام علی جان ....
اگه لطف کنی و کمی در مورد ساختن قانون برای برنامه ها توی hips توضیح بدی ممنون میشم.... اگه ممکنه مثال بزنید برای چندتا برنامه مختلف .
یک پوشه توی کامپیوترم دارم که پاک نمیشه .... حتی بعد از ریستارت مستقیم میرم که پاکش کنم بازم نمیشه...توی یکی از ویدئو ها دیدم که برای شما هم همین اتفاق در مورد یک پوشه افتاد ... دقت نکردم چجوری پاکش کردی.... باید دوباره ببینمش...
حیف نیست ویدئو آموشی به این قشنگی تهیه میکنی ولی صامت ... (خجالت نکش علی جان ):n02: کار آن کرد که نمام کرد...
بازم تشکر.

علی جان اگه ممکنه جواب این پست ما رو هم بده... ویدئو رو نگاه کردم ولی متاسفانه چیزی دستگیرم نشد؟ چجوری این پوشه رو حذف کنم؟

Jadda
17-04-2013, 16:56
علی جان اگه ممکنه جواب این پست ما رو هم بده... ویدئو رو نگاه کردم ولی متاسفانه چیزی دستگیرم نشد؟ چجوری این پوشه رو حذف کنم؟

سلام

ولله در مورد بخش HIPS بیشتر باید موردی پیش بیاد تا بشه بیشتر صحبت کرد، و سطح HIPS هم تاثیر گذار است، "حالت امن" که بیشتر توصیه میشه، هم امنیت داره و هم راحتی، و به مقدار زیادی کاربر را بینیاز میکنه از قسمت قوانین برنامه در HIPS ، موارد دیگه اینکه سعی نکنید explorer.exe را در گروه خاصی قرار بدهید، و همیشه حالت سفارشی را داشته باشه.

و قوانین "همه برنامه ها" هم اینجوری باشه( مال شما اینجوری نیست، میدونم):

توجه شود به بخش استثنائات

به هر حال سعی میکنم سر فرصت یکی دو پست مفید در این زمینه با عکس و ... تهیه کنم.

چه پوشه ای هست، نیازی بهش نداری؟ KillSwitch را باز کنید و ببینید چه فایلی از اون پوشه فعال هست، اول اون پروسه را قطع بکنید و بعد پوشه را حذف کنید.

توی فیلم هم من پوشه مخربها را بعد از اجرای اونها و آلودگی سیستم نتونستم دستی پاک کنم، به علت اکتیو بودن مخربهایی که در مسیر پوشه بودند.....اما بعد از اتمام کار اون پوشه پاک شد.

pedram_01
17-04-2013, 16:59
احتمالا تشخیص اشتباه هست، به عنوان مورد مشکوک به فالس گزارش دادم، خودت اینکارو نکردی ترسیدی کچل شی؟:n02:

در این موارد تا مطمئن نشدید که امن هست نباید اجازه بدهید.

الان که واقعا دارم کچل میشم رفتم تاپیک اختصاصی محصولات COMODO || آرشیو شماره 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اینو خوندم :n19:

اون اخرش ویروس بولدزر رو تست کردی خیلی باحال بود

و اونجایی که گفتی صبح بلند بشین نسخه 6 بتا میاد:n20:

و جالب اینجا بود شما قبل از اینکه نسخه 6 بیاد میخواستین کمودو رو فارسی کنید که اونا بهتون گفتن باید صبر کنید تا نسخه 6 بیاد

Jadda
17-04-2013, 17:09
الان که واقعا دارم کچل میشم رفتم تاپیک اختصاصی محصولات COMODO || آرشیو شماره 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اینو خوندم :n19:

اون اخرش ویروس بولدزر رو تست کردی خیلی باحال بود

و اونجایی که گفتی صبح بلند بشین نسخه 6 بتا میاد:n20:

و جالب اینجا بود شما قبل از اینکه نسخه 6 بیاد میخواستین کمودو رو فارسی کنید که اونا بهتون گفتن باید صبر کنید تا نسخه 6 بیاد

تاپیک شماره 1 کومودو برای من پر از خاطره است، دلم براش تنگ میشه :n14:

الانم میگم صبح بیدار بشید نسخه جدید ورژن 6 میاد....:n28:

dvb595959
17-04-2013, 17:25
چه پوشه ای هست، نیازی بهش نداری؟ KillSwitch را باز کنید و ببینید چه فایلی از اون پوشه فعال هست، اول اون پروسه را قطع بکنید و بعد پوشه را حذف کنید.

توی فیلم هم من پوشه مخربها را بعد از اجرای اونها و آلودگی سیستم نتونستم دستی پاک کنم، به علت اکتیو بودن مخربهایی که در مسیر پوشه بودند.....اما بعد از اتمام کار اون پوشه پاک شد.

تشکر به خاطر جواب..
اسم پوشه اینه KaKa_Folder_Protector_v5.43_[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نیازی بهش ندارم... فایلی هم داخلش نیست... حتی به صورت مخفی.

چجوری از طریق KillSwitch بفهمم؟ توی KillSwitch که اسم این پوشه نیست... اگه ممکنه بیشتر توضیح بدین... الته علی جان واقعا شرمنده که اذیتت میکنم.:n26:

Jadda
17-04-2013, 17:36
تشکر به خاطر جواب..
اسم پوشه اینه KaKa_Folder_Protector_v5.43_[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نیازی بهش ندارم... فایلی هم داخلش نیست... حتی به صورت مخفی.

چجوری از طریق KillSwitch بفهمم؟ توی KillSwitch که اسم این پوشه نیست... اگه ممکنه بیشتر توضیح بدین... الته علی جان واقعا شرمنده که اذیتت میکنم.:n26:

KillSwitch را اجرا کن و اونوقت روی پروسه های فعال کیک راست کن و Jump to Folder
اول از اون فایلهای فعالی که بیشتر مشکوکی شروع کن.

بعد همون کار را با Autorun Analyzer انجام بده.

حین پاک نشدن پیغام خاصی میده، یا همون پیغامی که در فیلم من بود؟ حجمش مگه صفر است؟

Jadda
17-04-2013, 19:01
CIS Version 6.1

...به صبح نکشید..

نسخه جدید را با آپدیت دریافت کنید

تغییرات

پنجره ارتباطات فعال بازگشت، بهبود زبان فارسی و ....200 باگ رفع شد!

پدرام، اون مورد آخری یعنی Sandboxed malware causes BSOD مربوط به مشکل شما بوده، من یک فیلم تهیه کرده بودم و با توضیحات برای Egemen فرستادم، فیکس شد!
درود

دانلود فایل نصب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]'s new in 6.1.275152.2801? NEW! Drag n Drop support in rule editors NEW! View Connections dialog which shows active connections without having to install Killswitch NEW! Ability to exclude files while restoring from quarantine There are over 200 bug fixes in this release. Below are the selected few: FIXED! cmdagent.exe consumes 100% FIXED! CPU when the size of cache is big enough FIXED! Sandboxed Google Chrome does not open Web pages if CIS and Bitdefender installed FIXED! Matousec Fileacc1 test fails FIXED! Malware can load drivers under certain circumstances bypassing the protection FIXED! 100% CPU consumption while running certain .jar files real-time FIXED! In Win8 x86, BSOD while scanning with CCE FIXED! Online videos don’t display correctly in kiosk Dragon when full screen FIXED! BSOD From Running Iobit Advanced SystemCare FIXED! Sandboxed malware causes BSOD)

dvb595959
17-04-2013, 19:16
KillSwitch را اجرا کن و اونوقت روی پروسه های فعال کیک راست کن و Jump to Folder
اول از اون فایلهای فعالی که بیشتر مشکوکی شروع کن.

بعد همون کار را با Autorun Analyzer انجام بده.

حین پاک نشدن پیغام خاصی میده، یا همون پیغامی که در فیلم من بود؟ حجمش مگه صفر است؟

نه توی KillSwitch و نه با Autorun Analyzer چیز مشکوکی پیدا نکردم که مربوط به این فولدر باشه...
حجم پوشه صفر است.... پیامی رو هم که میده توی عکس میتونید ببیند.

pcsoft
17-04-2013, 19:23
CIS Version 6.1

...به صبح نکشید..

تغییرات

پدرام، اون مورد آخری یعنی Sandboxed malware causes BSOD مربوط به مشکل شما بوده، من یک فیلم تهیه کرده بودم و با توضیحات برای Egemen فرستادم، فیکس شد!
درود

دانلود فایل نصب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام. تبریک میگم. من برم برای تست که اگر با ما ورژن 5 ای ها سازگار باشه کم کم بیام روی ورژن 6. امیدوارم خوب کار شده باشه.

775e
17-04-2013, 19:24
سلام چجور میتونم comoodo رو فارسی کنم؟
بعد از نصب توی زبان هاش فارسی نداره

Jadda
17-04-2013, 19:28
سلام چجور میتونم comoodo رو فارسی کنم؟
بعد از نصب توی زبان هاش فارسی نداره

* اگر قصد استفاده از زبان فارسی را دارید بهتره حین نصب زبان فارسی را انتخاب کنید تا کومودو پیشفرض به حالت زبان فارسی نصب بشه..... هر چند بعد از نصب هم میتونید زبان فارسی یا هر زبان دیگری را انتخاب کنید

* البته الان که من تست کردم سرورهای دانلود از طریق برنامه و همچنین سرور دانلود فایل ستاپ بسیار پرترافیک هست، اگر موفق به دریافت نشدید، کمی صبر کنید.... بعد دانلود کنید

* دوستانی که قصد دارند فایل ستاپ جدید را دریافت کنند و نسخه قبلی را حذف و نسخه جدید را نصب کنند دو کار یادشون نره: 1- از دیتابیس(اپدیت) کپی بگیرید_آموزش در پست دوم تاپیک هست_ تا نسخه جدید را آپدیت آفلاین بکنید 2- در صورت تمایل از تنظیمات فعلی خودتان بکاپ بگیرد و بعد از نصب نسخه جدید تنظیمات را وارد کنید

pedram_01
17-04-2013, 19:41
CIS Version 6.1

...به صبح نکشید..

تغییرات

درود

دانلود فایل نصب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]'s new in 6.1.275152.2801?NEW! Drag n Drop support in rule editorsNEW! View Connections dialog which shows active connections without having to install KillswitchNEW! Ability to exclude files while restoring from quarantineThere are over 200 bug fixes in this release. Below are the selected few: FIXED! cmdagent.exe consumes 100% FIXED! CPU when the size of cache is big enoughFIXED! Sandboxed Google Chrome does not open Web pages if CIS and Bitdefender installedFIXED! Matousec Fileacc1 test failsFIXED! Malware can load drivers under certain circumstances bypassing the protectionFIXED! 100% CPU consumption while running certain .jar files real-timeFIXED! In Win8 x86, BSOD while scanning with CCEFIXED! Online videos don’t display correctly in kiosk Dragon when full screenFIXED! BSOD From Running Iobit Advanced SystemCareFIXED! Sandboxed malware causes BSOD)

جالبه این اپدیت واسه من نیامده

(پدرام، اون مورد آخری یعنی Sandboxed malware causes BSOD مربوط به مشکل شما بوده، من یک فیلم تهیه کرده بودم و با توضیحات برای Egemen فرستادم، فیکس شد!
درود

دانلود فایل نصب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] g%20n%20Drop%20support%20in%20rule%20editorsNEW%21 %20View%20Connections%20dialog%20which%20shows%20a ctive%20connections%20without%20having%20to%20inst all%20KillswitchNEW%21%20Ability%20to%20exclude%20 files%20while%20restoring%20from%20quarantineThere %20are%20over%20200%20bug%20fixes%20in%20this%20re lease.%20Below%20are%20the%20selected%20few:%20FIX ED%21%20cmdagent.exe%20consumes%20100%%20FIXED%21% 20CPU%20when%20the%20size%20of%20cache%20is%20big% 20enoughFIXED%21%20Sandboxed%20Google%20Chrome%20d oes%20not%20open%20Web%20pages%20if%20CIS%20and%20 Bitdefender%20installedFIXED%21%20Matousec%20Filea cc1%20test%20failsFIXED%21%20Malware%20can%20load% 20drivers%20under%20certain%20circumstances%20bypa ssing%20the%20protectionFIXED%21%20100%%20CPU%20co nsumption%20while%20running%20certain%20.jar%20fil es%20real-timeFIXED%21%20In%20Win8%20x86,%20BSOD%20while%20s canning%20with%20CCEFIXED%21%20Online%20videos%20d on%E2%80%99t%20display%20correctly%20in%20kiosk%20 Dragon%20when%20full%20screenFIXED%21%20BSOD%20Fro m%20Running%20Iobit%20Advanced%20SystemCareFIXED%2 1%20Sandboxed%20malware%20causes%20BSOD))

با من بودی ؟!! من نفهمیدم چی گفتی

بعد این فایل که برای دانلود دادی کار نمیکنه یعنی صفحه دانلود نمیاد

pedram_01
17-04-2013, 19:47
نه توی KillSwitch و نه با Autorun Analyzer چیز مشکوکی پیدا نکردم که مربوط به این فولدر باشه...
حجم پوشه صفر است.... پیامی رو هم که میده توی عکس میتونید ببیند.

اینو دانلود ونصب کن و فایلتو پاک کن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 4d9aa8921449&key5sk2=2720&key5sk3=1366217206000&key5sk40=&key5sk41=1366057049000&key6sk1=&key6sk2=FF200&key6sk3=7&key6sk4=en-us&key6sk5=&key6sk6=0&key6sk7=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ree-products.php&key6sk8=113300&key6sk9=1366768&key6sk10=false&key6sk11=1cec55be0c7f5646f8e76e61b7c690c573287d51&key6sk12=2034&key7sk1=19&key1sk1=dt&key1sk2=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ree-products.php&entryURL=

pedram_01
17-04-2013, 19:51
Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جون اخرین نسخه اینترنت سیکروبتی ینی همین 6.1 رو برای دانلود میزاری ما دانلود کنیم چون برای من اپدیتش نیامده و شاید بهتر هم باشه از اول نصب بشه

اگه سریع تر بزاری ممنون میشم چون شبا سرعت اینترنتم خیلی پایین میاد. من میتونم از سافت 98 یا سافت پدیا دانلود کنم ولی میترسم دستکاری شده باشن

pcsoft
17-04-2013, 20:03
عجب شانسی دارم من. علی جان این لینک که 6.0 بود:n14: 120 مگ هدر رفت. دوستان دانلود نکنید فعلا تا نسخه 6.1 رو قرار بدن. آخه یکی نیست به این egeman بگه مجبوری لینک بذاری وقتی هنوز آپلود نکردی:n03:

pedram_01
17-04-2013, 20:07
عجب شانسی دارم من. علی جان این لینک که 6.0 بود:n14: 120 مگ هدر رفت. دوستان دانلود نکنید فعلا تا نسخه 6.1 رو قرار بدن. آخه یکی نیست به این egeman بگه مجبوری لینک بذاری وقتی هنوز آپلود نکردی:n03:

من میخواستم از سایت اصلی دانلود کنم ولی شک کردم که همون نسخه 6 باشه دانلود نکردم شانس اوردم :n12:

دوست عزیز سافت 98 و سافت پدیا نسخه 6.1 رو برای دانلود گذاشته میتونیاز اونجا دانلود کنی ولی من پیشنهاد نمیکنم

fb.atheist
علی آقا لطف میکنید لینک دانلود نسخه 64 بیت کومودو فایروال جدید(6.1) رو بذارید؟ من رفتم تو خود سایت کومودو برای دانلودش ولی هیچ جا رو پیدا نکردم که نسخه مجزا برای 64 و 32 بیت گذاشته باشه، اگه لطف کنید لینک بدید ممنون میشم

kases

سلام

نسخه ای که اقا علی قرار دادن نسخه 6.1 بود من دانلود کردم مشکلی نداشت.

fb.atheist
17-04-2013, 20:10
من میخواستم از سایت اصلی دانلود کنم ولی شک کردم که همون نسخه 6 باشه دانلود نکردم شانس اوردم :n12:

دوست عزیز سافت 98 و سافت پدیا نسخه 6.1 رو برای دانلود گذاشته میتونیاز اونجا دانلود کنی ولی من پیشنهاد نمیکنم

سافت پدیا ورژن فایروال کومودو رو زده 6.1.13008.2801 و برای اینترنت سکیوریتی زده 6.1.275152.2801 یعنی ورژن فایروال با اینترنت سکیورتی فرق میکنه؟

pcsoft
17-04-2013, 20:14
سلام

نسخه ای که اقا علی قرار دادن نسخه 6.1 بود من دانلود کردم مشکلی نداشت.

سلام
والا تغییرات زیاده انگار. هر ثانیه یه ورژن هست

عجیبه:n03:

Jadda
17-04-2013, 20:29
شرمنده

تقصیر من بود که عجله کردم، ..... آقا رضا و بقیه=>چقدر سریع اومدین واسه دانلود، احتمالا من در دادن لینک عجله کردم و از کومودو جلو زدم و احتمالا بعد از من کومودو نسخه جدید را روی سرور قرار داده، :n02:

حجمش 144 مگ هست. اگه بود دانلود کنید

دانلود از سایتهای غیر!! توصیه نمیشه.

pedram_01
17-04-2013, 20:30
سلام

نسخه 124 مگی نسخه 6 هست اون 144 مگی نسخه 6.1 الا تو پرو فایل من لینک دانلود نسخه 6.1 هست برید دانلود کنید که اقای kases ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) لینکشو داد

pcsoft
17-04-2013, 20:31
شرمنده

تقصیر من بود که عجله کردم، ..... آقا رضا و بقیه=>چقدر سریع اومدین واسه دانلود، احتمالا من در دادن لینک عجله کردم و از کومودو جلو زدم و احتمالا بعد از من کومودو نسخه جدید را روی سرور قرار داده، :n02:

حجمش 144 مگ هست. اگه بود دانلود کنید

دانلود از سایتهای غیر!! توصیه نمیشه.

نه بابا تقصیر شما نبود. موقعی که من لینک رو دیدم لینک توی تاپیک کومودو فروم کومودو هم گذاشته شده بود.
جواب EricJH:
Apparently the load balance servers are not completely synched. Please try again later.

نسخه 124 مگی نسخه 6 هست اون 144 مگی نسخه 6.1 الا تو پرو فایل من لینک دانلود نسخه 6.1 هست برید دانلود کنید که اقای kases ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) لینکشو داد
شما تفاوتی توی لینک می بینید؟ مشکل از طرف خود کومودو بوده و گفتن که بخاطر ترافیک سرورها، مشکل جایگزین نشدن ورژن جدید داشتن.
همین الان دوباره لینک رو زدم. 144 مگابایت هست.

kases
17-04-2013, 20:32
سلام

رضا احتمالا لینک نسخه 6.1 برداشتن و نسخه قبل جایگزین کردن شاید مشکل خاصی بوده

Jadda
17-04-2013, 20:44
متاسفانه حجم ترافیک سرورها خیلی بالاست،.... به هر حال اگر فایل 144 مگی بود دانلود کنید.

دوستانی که الان قصد دارند آپدیت را از طریق محیط CIS دریافت کنند، من توصیه میکنم یکی دو ساعت صبر کنند، چون موفق نمیشن!

* البته الان که من تست کردم سرورهای دانلود از طریق برنامه و همچنین سرور دانلود فایل ستاپ بسیار پرترافیک هست، اگر موفق به دریافت نشدید، کمی صبر کنید.... بعد دانلود کنید

Hidden-Hunter
17-04-2013, 20:50

این لینک 144 مگ هست.

این رو دانلود بکنید : External mirror 3 - Universal Installer

pedram_01
17-04-2013, 20:52
متاسفانه حجم ترافیک سرورها خیلی بالاست،.... به هر حال اگر فایل 144 مگی بود دانلود کنید.

دوستانی که الان قصد دارند آپدیت را از طریق محیط CIS دریافت کنند، من توصیه میکنم یکی دو ساعت صبر کنند، چون موفق نمیشن!

اپدیت همن نسخه رو ذخیره کنیم و در نسخه 6.1 استفاده کنیم مشگلی نداره ؟ یا باید برای دفه اول انلاین اپدیتش کرد؟

M e i s a m
17-04-2013, 20:54
نسخه جدید اومده؟

تغییراتش چیه؟ من الان هر دو نسخه 5 و 6 رو دارم تو 2 تا سیستم مختلف ولی با همه پیشرفت ها همچنان سادگی و کارامدی 5 رو بیشتر دوست دارم حالا اگر نسخه جدید بهتر شده باشه اونو بگیریم

Hidden-Hunter
17-04-2013, 21:03
یه عکس از قسمت کانکشن بگذارید ببینیم کومودو چه کرده

mhimhdi
17-04-2013, 21:49
امروز فایروال Comodo آپدیت شد.

dvb595959
17-04-2013, 22:19
از دوستان کسی نسخه جدید رو نصب کرد؟ابدیت نسخه قبلش بدرد میخوره؟عکسی از نسخه جدید ندارید؟نحوه ابدیت افلاینش فرق کرده؟روی نسخه قبل نصب کنیم یا نسخه قبلی رو پاک کنیم؟

pedram_01
17-04-2013, 22:24
از دوستان کسی نسخه جدید رو نصب کرد؟ابدیت نسخه قبلش بدرد میخوره؟عکسی از نسخه جدید ندارید؟نحوه ابدیت افلاینش فرق کرده؟روی نسخه قبل نصب کنیم یا نسخه قبلی رو پاک کنیم؟

من نصب کردم فرقی نکرده فقط چند امکان بهش اضافه شده . اپدیت نسخه 6 بهش خورد عکس هم نمیخواد چون فرقی با نسخه 6 نداره

الان من یک مشگلی دارم نسخه 6.1 رو نصب کردم ولی اون پوشه ای که ویندوز اصلی رو با کیوسک مجازی در ارتباط قرار میده ومیشه فایل هارو جا به جا کرد رو صفحه نیست اونو چجوری بیارم ؟

مرسی

AM4
17-04-2013, 22:26
من نصب کردم - بدرد میخوره-ظاهرش تغییری نکرده- اپدیت افلاین تغییری نکرده -من روی نسخه قبلی نصب کردم فقط اونجوری که من دیدم توقسمت کارهای عمومی ..... پنجره مشاهده ارتباطات اضافه شده

dvb595959
17-04-2013, 22:31
من نصب کردم فرقی نکرده فقط چند امکان بهش اضافه شده . اپدیت نسخه 6 بهش خورد عکس هم نمیخواد چون فرقی با نسخه 6 نداره

الان من یک مشگلی دارم نسخه 6.1 رو نصب کردم ولی اون پوشه ای که ویندوز اصلی رو با کیوسک مجازی در ارتباط قرار میده ومیشه فایل هارو جا به جا کرد رو صفحه نیست اونو چجوری بیارم ؟

مرسی

ببین توی این مسیر نیستش C:\ProgramData توی نسخه قبلی مسیرش این بود. نسخه جدید رو که هنوز نصب نکردم و نمیدونم...

pedram_01
17-04-2013, 22:35
ببین توی این مسیر نیستش C:\ProgramData توی نسخه قبلی مسیرش این بود. نسخه جدید رو که هنوز نصب نکردم و نمیدونم...

نه. پیداش نکردم

pcsoft
17-04-2013, 22:46
نصبش کردم. در یک کلمه فوق العادست. پنجره Alert در حالت Verbose Mode دیگه اسکرول نمیخوره و از این بابت راحت شدم:n02: Active Connections هم که برگشته.:n12:
الان هم توی کیوسکم. سپر بلا:n02:

pedram_01
17-04-2013, 22:57
کسی Shared Space رو از پروگرام دیتاش برام اپلود میکنه ؟:n03:

بعد انتی ویروس کمودو هم در کیوسک مجازی کار نمیکنه؟!!! برای همه اینجوریه ؟

در نسخه 6 هم برای من کار نمیکرد

Jadda
17-04-2013, 23:26
اینم از پنجره مشاهده ارتباطات:

خب اوضاع داره بهتره میشه: اما summary screen برنگشته، کومودو گفته در آپدیت بعدی اونو بر میگردونند،

به هر حال همین مشاهده ارتباطات هم بازگشتش خوب بود، ضمن من احساس میکنم کمی سبکتر شده..... منوها و پنجره ها سریعتر باز میشن .....

فقط نمیدونم من تازه شروع کرده بودم به ترجمه KS ولی اونها اولین فایل ترجمه از KS را قرار دادن:n02: الان فایلی که من دارم ترجمش خیلی کاملتر از این هست، ولی چون کامل نبود واسه کومودو نفرستادم، اونها هم اولین فایل من که شامل چند کلمه هست را ارائه دادن، :n13:

pedram_01
17-04-2013, 23:29
فقط نمیدونم من تازه شروع کرده بودم به ترجمه KS ولی اونها اولین فایل ترجمه از KS را قرار دادن:n02: الان فایلی که من دارم ترجمش خیلی کاملتر از این هست، ولی چون کامل نبود واسه کومودو نفرستادم، اونها هم اولین فایل من که شامل چند کلمه هست را ارائه دادن، :n13:

منم از این تعجب کردم خواستم بهت بگم دیدم خودت گفتی :n02:

Jadda
17-04-2013, 23:52
نصبش کردم. در یک کلمه فوق العادست. پنجره Alert در حالت Verbose Mode دیگه اسکرول نمیخوره و از این بابت راحت شدم...

آره درسته، اینجوری کار HIPS کارها راحت میشه، من خودم یکی از منتقدین این مورد بودم، الان وقتی هشدار میده اسکرول به صورت اتوماتیک به سمت بالا باز شده است! و توضیحات جلوی چشم کاربر. در واقع سرعت کار بالاتر میره و نیازی به کلیک اضافی نیست.

koorkonkola
18-04-2013, 04:27
: There are over 200 bug fixes in this release. Below are the selected few

cmdagent.exe consumes 100% CPU when the size of cache is big enough
Sandboxed Google Chrome does not open Web pages if CIS and Bitdefender installed
Matousec Fileacc1 test fails
Malware can load drivers under certain circumstances bypassing the protection
100% CPU consumption while running certain .jar files real-time
In Win8 x86, BSOD while scanning with CCE
Online videos don’t display correctly in kiosk Dragon when full screen
BSOD From Running Iobit Advanced SystemCare

Sandboxed malware causes BSOD

fb.atheist
18-04-2013, 05:18
اینم از پنجره مشاهده ارتباطات:

خب اوضاع داره بهتره میشه: اما summary screen برنگشته، کومودو گفته در آپدیت بعدی اونو بر میگردونند،

به هر حال همین مشاهده ارتباطات هم بازگشتش خوب بود، ضمن من احساس میکنم کمی سبکتر شده..... منوها و پنجره ها سریعتر باز میشن .....

چرا وقتی پنجره مشاهدات ارتباطات رو میخوای اجرا کنی پشتش هم comodo home باهاش اجرا میشه و پنجره اصلی کومودو باز میشه، به نظر میرسه یه باگ باشه

dvb595959
18-04-2013, 07:56
آیکن فضای اشتراکی همانطور که پدرام گفتن از روی دسکتاپ حذف شده... توی مسیر قبلی هم نبودش ... فقط از طریق خود کومودو و توی قسمت سند باکس وجود داره....

pcsoft
18-04-2013, 08:30
آیکن فضای اشتراکی همانطور که پدرام گفتن از روی دسکتاپ حذف شده... توی مسیر قبلی هم نبودش ... فقط از طریق خود کومودو و توی قسمت سند باکس وجود داره....

برای من روی دسکتاپ وجود داره.
لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

dvb595959
18-04-2013, 08:54
برای من روی دسکتاپ وجود داره.
لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این لینک چی هست؟چیکارش کنم؟ دانلود کردم ... خالی بود که....

pcsoft
18-04-2013, 09:04
این لینک چی هست؟چیکارش کنم؟ دانلود کردم ... خالی بود که....

همین Shared Space هست. وقتی فشردش کردم شد فولدر.:n13:

dvb595959
18-04-2013, 09:27
حذف شد..................

roteal2007
18-04-2013, 10:29
امروز با خود کوموده به ورژن 6.1 آپدیت کردم تا 20% رو یواش رفت اما بعدش مثل جت پر کرد کلا فک نکنم بیشتر 20-30 مگ حجم دانلود داشت....من کیوسک رو داشتم همچنین آیکون shared space که همچنان هم وجود دارن باز کردن منو ها سریع تر شده اون پنجره کانکشن هم اومده که با وجود du meter کیلوبایتها هم از نظرمون دور نمیمونن :n02:

775e
18-04-2013, 10:33
مشکلم حل شد
حذف شود لطفا

noisymind
18-04-2013, 11:14
الان آنتی ویروس کومودو و فایروالش رایگان هست. اینترنت سکیوریتیش ولی رایگان نیست. حالا اگه آنتی ویروس و فایروالش رو جدا نصب کنیم فرقی داره؟

Nariman H
18-04-2013, 11:42
دیروز 5.12 داشتم این 6.1 رو امروز نصب کردم

نسبت به 5.12 خیلی بهتر و سبک تر شده

Active conection هم که برگشته

6.1 رو به همه کسایی که میخوان سیستم امنی داشته باشن پیشنهاد میکنم :n12:

pedram_01
18-04-2013, 12:05
چرا وقتی پنجره مشاهدات ارتباطات رو میخوای اجرا کنی پشتش هم comodo home باهاش اجرا میشه و پنجره اصلی کومودو باز میشه، به نظر میرسه یه باگ باشه

برای من این مشگل وجود نداره و فکر کنم بدونم مشگل شما از کجاست . نمیتونم از اون قسمت عکس بگیرم برای همین توضیح میدم

روی ویجت کلیک راست کنید بعد روی ویجت برید بعد تیک همیشه بالاترین پنجره رو بردارید

pedram_01
18-04-2013, 12:12

من برای خودم یکی درست کردم :n02:

matin 99
18-04-2013, 13:23
يه مشكل عجيب غريب
نسخه قبلي cis پاك كردم و رجيستري رو هم تميز .بعد نسخه جديد كه از كمودو گرفتم با حجم 144نصب. بعد شم ري استار كردم ولي ديگه ويندوزم
بالا نمياد .هر بار كه ري استار ميكنم فقط يه صفحه سياه مياد.اين مشكل بعد از نصب ورژن جديد به وجود اومد.

الان با اون يكي ويندوزم كه cis قبلي روش نصب اومدم مي ترسم اينم پاك كنم ورژن جديد نصب كنم اين ويندوزم هم بالا نياد

مگه تو اين cisجديد كه منتشر شده بايد سخت افزار خيلي بالايي داشته باشي؟ راستش با cis قبلي اين مشكلو ندارم؟

775e
18-04-2013, 13:33
همیشه آپدیت کردن comoodo اینقدر طول میکشه

pedram_01
18-04-2013, 13:56
يه مشكل عجيب غريب
نسخه قبلي cis پاك كردم و رجيستري رو هم تميز .بعد نسخه جديد كه از كمودو گرفتم با حجم 144نصب. بعد شم ري استار كردم ولي ديگه ويندوزم
بالا نمياد .هر بار كه ري استار ميكنم فقط يه صفحه سياه مياد.اين مشكل بعد از نصب ورژن جديد به وجود اومد.

الان با اون يكي ويندوزم كه cis قبلي روش نصب اومدم مي ترسم اينم پاك كنم ورژن جديد نصب كنم اين ويندوزم هم بالا نياد

مگه تو اين cisجديد كه منتشر شده بايد سخت افزار خيلي بالايي داشته باشي؟ راستش با cis قبلي اين مشكلو ندارم؟

دوست عزیز صفحه سیاه که امد به کامپیوتر اصلا دست نزنید بزارید 5 دقیقه به حال خودش باشه اگه صفحه بالا نیامد ( الت کنترل دلیت رو بزن ) بعد تکست مسنجر رو باز کن و یکم باز صبر کن اگه صفحه نیامد دوباره کامپیوتر رو ریستارت کن همین کار هارو بکن .

pedram_01
18-04-2013, 13:57
همیشه آپدیت کردن comoodo اینقدر طول میکشه

اپدیت اولیه طول میکشه و اپیدت های بعدش کم حجم و سریع اپدیت میشه بستگی به سرعت اینترنت هم داره

775e
18-04-2013, 14:01
سلام به همه دوباره فقط اومدم تشکر کنم از شما برای معرفی این انتی وبروس عالی
من الان روی لپتابم nod 32 دارم تقریبا چند ماه دگه اعتبار لایسنسم تموم میشه حالا که من کومودو رو روی سیستم خونه نصب کردم میتونم از آپدیت هاش استفاده کنم.؟( بجای آپدیت اولیه منظورمه)

mohammad_87
18-04-2013, 14:10
الان آنتی ویروس کومودو و فایروالش رایگان هست. اینترنت سکیوریتیش ولی رایگان نیست. حالا اگه آنتی ویروس و فایروالش رو جدا نصب کنیم فرقی داره؟
cis رایگانه.نسخه هایی که پشتیبانی دارن پولی هست.

يه مشكل عجيب غريب
من مشکل مشابه شمارو هنگام نصب نسخه قبل داشتم ولی روی اون یکی ویندوزم کومودو نبود.من این کاررو کردم الان مشکلی ندارم:
برو توی ویندوزی که بالا میاد و توی تنظیمات،ویندوز پیشفرض رو بذار روی همین ویندوز.بعد باید هردو بعد از ریستارت مشاهده بشن.بعد برو داخل ویندوزی که بالا نمیومد و در تنظیمات،ویندوز پیشفرض رو به همین ویندوز تغییر بده.
------------
منظورم از تنظیمات اینه که روی computer کلیک راست کن و بعد:
properties-->advanced system setting-->startup and recovery-->setting-->system startup
اینجا میتونی ویندوز پیشفرض رو تغییر بدی.

pedram_01
18-04-2013, 14:33
يه مشكل عجيب غريب

و اگه باز بالا نیامد برو تو سافت مود (safe mode ) از اونجا کمودو رو پاک کن

775e
18-04-2013, 14:59
یه سوال من با یه ویروس nod روامتحان کردم به محض اینکه ویروس از حالت زیپ خارج شد nod ئیرئس شناختش و اونو پاک کرد
اما comoodo اینجوری نبود بعد از اینکه از حالت زیپ خارج شد راست کلید کردم و اونوقت اسکنش کرد.و ویروس شناختش و پاکش کرد
comoodo میشه کاریش کرد مثل nod عمل کنه.

775e
18-04-2013, 15:05
پاک شود تکراری بود

matin 99
18-04-2013, 15:26
دوست خوبم اين كا را كردم دوباره نصب كردم ولي 5 دقيقه تا بالا اومدن ويندوز طول ميكشه

pedram_01
18-04-2013, 15:29
یه سوال من با یه ویروس nod روامتحان کردم به محض اینکه ویروس از حالت زیپ خارج شد nod ئیرئس شناختش و اونو پاک کرد
اما comoodo اینجوری نبود بعد از اینکه از حالت زیپ خارج شد راست کلید کردم و اونوقت اسکنش کرد.و ویروس شناختش و پاکش کرد
comoodo میشه کاریش کرد مثل nod عمل کنه.

matin 99
18-04-2013, 16:35
استاد jadda

اين كمودوي جديد از خود سايت كمودو گرفتم .قبليو پاك كردم.ورژن جديد و نصب كردم.به مشكل جديدي بر خوردم :

ويندوز قبل از بالا اومدن ويندوز صفحه سياهي مياد كه حدود 5 دقيقه طول ميكشه تا ويندوز لود بشه اين در حالي كه رو ي اون يكي ويندوزم

هنوز ورژن قبليه cis نصبه و وقتي وارد اون ويندوزم ميشه اين مشكل نيست.

دقيقا اين قضيه از امروز كه روي يكي ديگه از ويندوزم اين ورژن جديد نصب كردم شروع شد يعني اون صفحه سياه و زمان 5 دقيقه قبل

لود شدن ويندوز(xp).

راستش نميتونم از كمودو دل بكنم دلم ميخوات اين ورژن جديد بدون مشكل رو سيستمم مثل قبل داشته باشم ولي امروز اين جوري شد

كلي هم حالم گرفت.

فكر كنم بايد همون cis قبليو نصب كنم و از داخل خود كمودو برنامه رو ابديت كنم ولي اين جوري اصلا دل چركينم .:n13:

dvb595959
18-04-2013, 17:15
من برای خودم یکی درست کردم :n02:

منم رفتم و توی مسیری که بهت داده بودم پیداش کردم و کپی کردم روی دسکتاپ... حل شد .

mohammad_87
18-04-2013, 18:27
استاد jadda
اين كمودوي جديد از خود سايت كمودو گرفتم .قبليو پاك كردم.ورژن جديد و نصب كردم.به مشكل جديدي بر خوردم :
ويندوز قبل از بالا اومدن ويندوز صفحه سياهي مياد كه حدود 5 دقيقه طول ميكشه تا ويندوز لود بشه اين در حالي كه رو ي اون يكي ويندوزم
هنوز ورژن قبليه cis نصبه و وقتي وارد اون ويندوزم ميشه اين مشكل نيست.
دقيقا اين قضيه از امروز كه روي يكي ديگه از ويندوزم اين ورژن جديد نصب كردم شروع شد يعني اون صفحه سياه و زمان 5 دقيقه قبل
لود شدن ويندوز(xp).
راستش نميتونم از كمودو دل بكنم دلم ميخوات اين ورژن جديد بدون مشكل رو سيستمم مثل قبل داشته باشم ولي امروز اين جوري شد
كلي هم حالم گرفت.
فكر كنم بايد همون cis قبليو نصب كنم و از داخل خود كمودو برنامه رو ابديت كنم ولي اين جوري اصلا دل چركينم .:n13:
شما بگو چه ویندوزهایی داری و روی کدوم مشکل داری؟اون 5 دقیقه دقیقا کی اتفاق میفته؟
یکبار هم کومودو رو از ویندوزی که مشکل داری حذف کن ببین هنوز مشکل داری یا نه.

pedram_01
18-04-2013, 19:18
جالبه کمودو اپدیت هاش امروز سنگین شده . یک 3 مگ و یکی 2 مگ تا الان

matin 99
18-04-2013, 19:22
شما بگو چه ویندوزهایی داری و روی کدوم مشکل داری؟اون 5 دقیقه دقیقا کی اتفاق میفته؟
یکبار هم کومودو رو از ویندوزی که مشکل داری حذف کن ببین هنوز مشکل داری یا نه.

ويندوز xp

اون 5 دقيقه قبل از صفحه خوش امد گويي ويندوز اتفاق ميفته.

اين مشكل من فقط بعد از نصب كردن cis v6.1 اتفاق ميفته يعني تو ورژن قبلش اينطوري نميشد ويندوزم.

وقتي كمودو cis v6.1 پاك ميكنم مشكل حل ميشه .

ولي من به كمودو عادت كردم دوست دارم اگه بشه اين cis جديد مشكلي واسه سيستمم ايجاد نكنه كه گويا اين طوري شده.:41:

Jadda
18-04-2013, 20:16
سلام علیکم

جناب matin 99 من فکر میکنم بهتره از ویندوز XP خداحافظی کنید، ویندوز 7 یا 8 خوبه، البته این یک نظر کلی بود، لیست فایلهای ناشناخته را هم یک نگاهی بنداز، خواستید از قسمت وقایع حفاظت پیشرفته یک گزازش بگیر و در پیغام خصوصی به من بده یک نگاهی بندازم....

در مورد Shared space باید عرض کنم که اون فقط یک پوشه معمولی است، فقط آیکونش فرق میکنه، و اینکه اون قسمت به صورت پیشفرض مجازی سازی نمیشه، همین؛؛ هر مکان/پوشه دیگری را که در CIS تعرف بکنید که مجازی سازی نشود، در واقع یک Shared space یا همون فضای اشتراکی محسوب میشه، یعنی مکانی که بین محیط اصلی و محیط مجازی سندباکس مشترک هست.

در مورد آپدیت آفلاین هم تمام آپدیتهای نسخه 6 به هم سازگارند، یعنی اگر بعدا نسخه 6.5 بیاد باز همین آپدیتها روش کار میکنن. چون ساختارشون یکی هست. الانم میتونید از آپدیت CIS کپی بگیرد و روی سیستمهای دیگر کومودو را آپدیت آفلاین بکنید، به نوع ویندوز XP/7/8 و حتی نوع 32 یا 64 بیتی بودن هم ربطی نداره و کار میکنه.

pedram_01
18-04-2013, 21:55
خوب من یک اشگال دیگه دارم (شاید هم اشگال نباشه) cce کمودو من اپدیت نمیشه یعنی اتومات اپدیت نمیشه وقتی کمودو رو هم اپدیت میکنم اون اپدیت نمیشه حتما باید دستی اپدیت بشه . چجوری میتون cce کمودو رو پاک کنم و دوباره نصب کنم