PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک اختصاصی محصولات COMODO ← راهنمای تاپیک در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Hidden-Hunter
08-01-2013, 19:02
سلام

امیر جان استفاده از این ابزارهها که اسم بردید فکر نکنم ارتباطی با قضیه داشته باشه.... یعنی مطمئنم ربطی به قضیه نداره.

اگر برنامه ای مسدود بشه با فایروال، اصلا ربطی به نوع شبکه نداره،فایل مسدود شده دیگه مسدوده، اینترنت هم فقط یک نوع از شبکه است.

کومودو میاد جلوی ارتباط یک فایل و برنامه را با یک آدرس یعنی IP میبنده. ربطی نداره از چه نوع ارتباطی استفاده کنید. ارتباطتون از هر نوعی که باشه، بالاخره برنامه باید با یک IP دیگه (مقصد) ارتباط برقرار میکنه.

فایروال هم جلوی ارتباط فایل با هر نوع ادرس مقصد را میگیره. البته طبق قانون شما.

اگر هم فرضاً ارتباط رمزنگاری شده باشه، بازهم ارتباطی نداره که فایروال نتونه جلوشو بگیره. رمزنگاری فقط حالت ضد شنود داره. یا دقیقتر اگر بخواهم بگم : اگر ارتباط دزدیه بشه و شنود بشه، چون دیتاها رمز نگاری شده اند باید رمز گشایی بشوند، که این امکان برای سارق مقدور نیست.؛؛؛ در واقع ارتباطات رمزنگاری شده هم قابل کنترل و فیلتر هستند. این دو مقوله با هم متفاوت هستند.

بنابراین در فایروال کومودوشما هر قانوی که تعریف کنید دقیقاً هموان قانون کار میکنه، نه کمتر و نه بیشتر. حالا شما یک فایل را با چه آدرس مقصدی مسدود کردید؟ Host Name یا IPv4 یا IPv4 Subnet Mask یا IPv6 Address یا IPv6 Subnet Mask یا Mac Address یا Network Zone یا اصلا ANY؟

ارتباط فایل با چه پروتکلی را ممنوع کردید؟ TCP یا UDP یا ICMP یا IGMP یا Raw IP یا PUD یا GGP یا GRE یا RSVP یا ICMPv6 یا اصلا ANY؟

خروجی را بستید ، ورودی را بستید ، یا اصلا هردو؟

ولی هر جوری که قانون بسازید عین همون قانون کار میکنه.
====

این مورد، دو دلیل داره:

1- یا قانون را اشتباه تعریف کردی. ( چون توی عکس نوشته Custom) حالا دقیقا چی براش تعریف شده را من نمیدونم.:n13:

درستش اینه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2- یا قبلا برنامه از کار افتاده بوده.

از این دو حال خارج نیست.

سلام

والا تستی که من با کسپر انجام دادم ، این گونه بود .

و از یکی از بزرگان سوال کردم ، همین حرف من را گفتند ...منم گفتم شاید برای کومودو این گونه باشه.

Hidden-Hunter
08-01-2013, 19:06
آقا شما به این حرفتون اطمینان دارید؟حالا هیچ راهی نداره....منظورم اینه که توی تنظیمات کومودو نمیشه کاری کرد که همه جوره راه این برنامه بسته بشه و نتونه به اینترنت وصل بشه...حتی در صورت استفاده از و ی *ییییی*ان

من چون سا*کس داشتم و با کسپر تست کردم و حتی فکر میکردم عیب از تنظیمات کسپر هست از یکی دوستان سوال کردم که گفتن بخاطر رمزنگاری دیتای رد و بدل شده هست.

Jadda
08-01-2013, 19:07
سلام

والا تستی که من با کسپر انجام دادم ، این گونه بود .

و از یکی از بزرگان سوال کردم ، همین حرف من را گفتند ...منم گفتم شاید برای کومودو این گونه باشه.

سلام

نه، نه، نه، اصلا اینجوری نیست. لااقل توی کومودو اینجوری نیست.

اون بزرگ هم اشتباه کرده.

Jadda
08-01-2013, 19:11
من امروز این سویئت رو دوباره نصب کردم برای دانلود آپدیت آفلاین از خود سایت کمودو میشه اقدام کرد ؟

چچون فایل آپدیت آفلاین فقط 7 روز زمان داره و فایلی که دوست عزیزمون jadda قرار داده واسه 31 هستش که امروز 8 روزه و گذشته

آقای jadda یه فایل گذاشتن همونو دانلود کنم مشکلی نیست ؟

با این سرعت کشکی نمیشه آنلاین 115 مگابیات رو دانلود کرد

ظبق تست من تا 10 الی 15 روز کار میکنه. البته ورژن 5 ، الان شاید بیشتر هم شده باشه.

من که میگم دانلودش کن

Hidden-Hunter
08-01-2013, 19:28
سلام

نه، نه، نه، اصلا اینجوری نیست. لااقل توی کومودو اینجوری نیست.

اون بزرگ هم اشتباه کرده.

سلام علی

من الان با کسپر تست کردم همون طبق حرف من درامد ولی شما هم با ساک*س تست بکنید ببینید کومودو هم اینگونه هست یا نه؟

این هم تست من بود برای فایروال کسپر و ساک*س ..وگرنه اگر برای کومودو اینگونه باشه که خیلی خوب هست.

لینک دانلود فیلم : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مخلصیم

Jadda
08-01-2013, 19:31
سلام علی

من الان با کسپر تست کردم همون طبق حرف من درامد ولی شما هم با ساک*س تست بکنید ببینید کومودو هم اینگونه هست یا نه؟

این هم تست من بود برای فایروال کسپر و ساک*س ..وگرنه اگر برای کومودو اینگونه باشه که خیلی خوب هست.

لینک دانلود فیلم : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مخلصیم

سلام

ابزار مورد نظر را در پیغام خصوصی به من بدهید، تا روی سیستم خودم با فایروال کومودو تست کنم......

مرسی

jolan57
08-01-2013, 19:48
سلام
یادمه من این تست رو قبلا انجام داده بودم و پرایوت فایروال مثل کسپر بود ولی انلاین ارمور و کمودو جلوی برنامه رو میگرفتن
یادمه با یکی از برنامه های leak test سایت pcflank این کار رو انجام میدادم
فکر کنم این برنامه بود

shahram20
08-01-2013, 20:01
درود

خواستم از دوستان عزیز بپرسم چطوری IDM رو با آخرین ورژن فایروال Comodo مچ کنم؟

توی نسخه ی 5 مشکلی نداشت اما انگار تو این ورژن 6 نهایی قضیه فرق داره و اجازه دانلود به IDM رو نمیده

اینو هم اضافه کنم که وقتی فایروال رو خاموش می کنم IDM به خوبی کار میکنه

با تشکر

Hidden-Hunter
08-01-2013, 20:21
بچه ها نسخه جدید کومودو کی میاد؟

چون یکم از نظر hips در ویندوز 8 باید مشکل داشته باشه .

اگر دوستانی که نسخه 6را دارن و روی ویندوز 8 نصب هست یه پیغام خصوصی به من بدهند ، فقط یا در همین تایپیک اعلام بکنند.

میخوام ببینم HIPSکومودو با بلاک کردن کیلاگری که برای تست هست و BB روی حالت لیمیت هست میتونه کلید ها رو تایپ بکنه یا نه؟
این را تست کنه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برنامه شبه کیلاگر هست .

فقط برای تست : اتوسندباکس یا همون BB را روی LIMITED قرار بدهید و بعد این برنامه را اجرا بکنید و بعد تایپ کنید . فقط باید برای تست گزینه Start هم بزنید تا کیلاگر شروع به کار بکنه یا کسایی که بروی حالت verbose تست می کنند موقعی که سوال میکنه این برنامه میخواد به کیبورد دسترسی پیدا بکنه و شما باید بلاک کنید و بعد کلید های کیبورد را بزنید و ببینید چیزی تایپ میکنه یا نه.

مردونه انجام بدید / چون من برای تست بود کومودو 6 را نصب کردم روی ویندوز 8 و این برنامه را تست کردم و کیلاگر تونست ثبت کنه.
مرسی مرسی...:n16:

Hidden-Hunter
08-01-2013, 20:22
سلام
یادمه من این تست رو قبلا انجام داده بودم و پرایوت فایروال مثل کسپر بود ولی انلاین ارمور و کمودو جلوی برنامه رو میگرفتن
فکر کنم این برنامه بود

من تست کردم و کسپر رد شد : دی

kases
08-01-2013, 21:18
سلام
فکر کنم این برنامه بود

سلام

اول عذر خواهی میکنم در مورد کسپر در تاپیک کومودو پست میزنم :11:

اگه منظور شما جلوگیری از اتصال این برنامه به سرور grc است باید بگم این برنامه در لیست trusted کسپر قرار داره
و مستقیما بعد از اجرا وارد لیست امن برنامه ها میشه و کسپر دسترسی اون رو به نت ازاد میزاره اما من قوانین این برنامه روتغییر دادم و در زمان اتصال برنامه به سرورش پیام دریافت کردم!!!

ویندوز 8 نسخه 64 بیت

dvb595959
08-01-2013, 21:23
سلام

امیر جان استفاده از این ابزارهها که اسم بردید فکر نکنم ارتباطی با قضیه داشته باشه.... یعنی مطمئنم ربطی به قضیه نداره.

اگر برنامه ای مسدود بشه با فایروال، اصلا ربطی به نوع شبکه نداره،فایل مسدود شده دیگه مسدوده، اینترنت هم فقط یک نوع از شبکه است.

کومودو میاد جلوی ارتباط یک فایل و برنامه را با یک آدرس یعنی IP میبنده. ربطی نداره از چه نوع ارتباطی استفاده کنید. ارتباطتون از هر نوعی که باشه، بالاخره برنامه باید با یک IP دیگه (مقصد) ارتباط برقرار میکنه.

فایروال هم جلوی ارتباط فایل با هر نوع ادرس مقصد را میگیره. البته طبق قانون شما.

اگر هم فرضاً ارتباط رمزنگاری شده باشه، بازهم ارتباطی نداره که فایروال نتونه جلوشو بگیره. رمزنگاری فقط حالت ضد شنود داره. یا دقیقتر اگر بخواهم بگم : اگر ارتباط دزدیه بشه و شنود بشه، چون دیتاها رمز نگاری شده اند باید رمز گشایی بشوند، که این امکان برای سارق مقدور نیست.؛؛؛ در واقع ارتباطات رمزنگاری شده هم قابل کنترل و فیلتر هستند. این دو مقوله با هم متفاوت هستند.

بنابراین در فایروال کومودوشما هر قانوی که تعریف کنید دقیقاً هموان قانون کار میکنه، نه کمتر و نه بیشتر. حالا شما یک فایل را با چه آدرس مقصدی مسدود کردید؟ Host Name یا IPv4 یا IPv4 Subnet Mask یا IPv6 Address یا IPv6 Subnet Mask یا Mac Address یا Network Zone یا اصلا ANY؟

ارتباط فایل با چه پروتکلی را ممنوع کردید؟ TCP یا UDP یا ICMP یا IGMP یا Raw IP یا PUD یا GGP یا GRE یا RSVP یا ICMPv6 یا اصلا ANY؟

خروجی را بستید ، ورودی را بستید ، یا اصلا هردو؟

ولی هر جوری که قانون بسازید عین همون قانون کار میکنه.
====

این مورد، دو دلیل داره:

1- یا قانون را اشتباه تعریف کردی. ( چون توی عکس نوشته Custom) حالا دقیقا چی براش تعریف شده را من نمیدونم.:n13:

درستش اینه:

2- یا قبلا برنامه از کار افتاده بوده.

از این دو حال خارج نیست.

سلام و ممنون از جواب . باتصویر قوانین تعریف شده برای بلوک کردن برنامه رو گذاشتم...خودتون مشاهده کنید که قوانین تعریف شده برای بلوک کردن برنامه درست هست یا نه. در ضمن من این اطمینان رو بهتون میدم که از قبل برنامه رو کاملا رجیستر کرده بودم و قبل از اینکه به اینترنت کانکت بشم برنامه رو بلوک کردم از طریق فایروال. و برنامه هم بخوبی کار میکرد. من حتی برای احطیاط تمام فایلهای برنامه رو بلوک کردم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

satansilent
08-01-2013, 21:37
systemFL7.$dk رو یا سرچ کن و یا برو تو این مسیر C:\Users\Admin\AppData\Local\systemFL7.$dk پاک کن و دوباره برنامه رو رجیستر کن درست می شه احتمالا بجای admin اسم user خودتون قرار می گیره :n09:

kaivanika
08-01-2013, 21:42
تو محیط ورتیکال کیوسک . نمیشه از فارسی استفاده کرد درسته ؟ فقط انگلیسی میشه تایپ کرد
راه حلی داره ؟

dvb595959
08-01-2013, 21:45
systemFL7.$dk رو یا سرچ کن و یا برو تو این مسیر C:\Users\Admin\AppData\Local\systemFL7.$dk پاک کن و دوباره برنامه رو رجیستر کن درست می شه احتمالا بجای admin اسم user خودتون قرار می گیره :n09:

سلام و ممنون دوست عزیز...راستش من برنامه رو دیگه پاک کردم و بجاش برنامه دیگه ای نصب کردم و این فایل رو هم که شما گفتین سرچ کردم گفتم شاید هنوزم باشه توی سیستم ولی نبود و پیدا نشد.بیشتر برای من سواله که چرا فایروال اجازه بهش داده . در صورتی که بلوک شده بود و نباید این اتفاق می افتاد و میخام بدونم اشکال کار کجا بوده.منتظرم jadda جان بیاد و جواب بده و ما رو راهنمایی کنه. :n01:

jolan57
08-01-2013, 21:53
سلام

اول عذر خواهی میکنم در مورد کسپر در تاپیک کومودو پست میزنم :11:

اگه منظور شما جلوگیری از اتصال این برنامه به سرور grc است باید بگم این برنامه در لیست trusted کسپر قرار داره
و مستقیما بعد از اجرا وارد لیست امن برنامه ها میشه و کسپر دسترسی اون رو به نت ازاد میزاره اما من قوانین این برنامه روتغییر دادم و در زمان اتصال برنامه به سرورش پیام دریافت کردم!!!

ویندوز 8 نسخه 64 بیت

خب از این نظر که مشکلی وجود نداره
اگه صفحه قبل رو بخونی منظور ما در زمان استفاده از س*ا*ک*س است

dara0
08-01-2013, 23:38
باسلام

در تایید نظر دوستمون jaddaباید بگم که عملکرد فایر وال ها نظارت وجلو گیری از تبادل اطلاعات ارسالی ودر یافتی هست حال این اطلاعات رمز گذاری شده باشه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ویا بدون رمز گذاری (http)

موفق باشید

Jadda
08-01-2013, 23:39
سلام

امیر جان من تستم را با کومودو انجام دادم و همینطور که قبلا توضیح دادم اتفاق افتاد و نتیجه دقیقا مطابق با عرایض قبلی بنده بود. در واقع چیزی نمیتونه مانع فیلترینگ فایروال بشه.

یک ویدئو از تستم اینجا قرار میدهم، و تست را طوری انجام دادم که کاملا واضح است، و نیازی به توضیح نداره. کافیه ویدئو را ببینید. همه چیز مشخص است و توضیحی نمیخواهد.

اون بزرگوار هم احتمالا بر مبنای عملکرد کسپر به اشتباه اون تصور براش حاصل شده. وگرنه اصول شبکه در مورد این تست همینیه که در ویدئوی من میبینید و در صفحه قبل توضیح دادم.

بروز هر عملکردی از فایروالها،خارج از این چارچوب یک باگ و ایراد هست. که امیدوارم رفع بشه.

دانلود ویدئوی تست. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

:n16:

==

آقا ما سر آواتارمون کلاه رفت...

روی عنوانمون هم کلاه گذاشتن.....:n16:

به یک کلاهبردار قهار نیازمندیم!:n18:

jolan57
09-01-2013, 01:04
بچه ها نسخه جدید کومودو کی میاد؟

چون یکم از نظر hips در ویندوز 8 باید مشکل داشته باشه .

اگر دوستانی که نسخه 6را دارن و روی ویندوز 8 نصب هست یه پیغام خصوصی به من بدهند ، فقط یا در همین تایپیک اعلام بکنند.

میخوام ببینم HIPSکومودو با بلاک کردن کیلاگری که برای تست هست و BB روی حالت لیمیت هست میتونه کلید ها رو تایپ بکنه یا نه؟
این را تست کنه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برنامه شبه کیلاگر هست .

فقط برای تست : اتوسندباکس یا همون BB را روی LIMITED قرار بدهید و بعد این برنامه را اجرا بکنید و بعد تایپ کنید . فقط باید برای تست گزینه Start هم بزنید تا کیلاگر شروع به کار بکنه یا کسایی که بروی حالت verbose تست می کنند موقعی که سوال میکنه این برنامه میخواد به کیبورد دسترسی پیدا بکنه و شما باید بلاک کنید و بعد کلید های کیبورد را بزنید و ببینید چیزی تایپ میکنه یا نه.

مردونه انجام بدید / چون من برای تست بود کومودو 6 را نصب کردم روی ویندوز 8 و این برنامه را تست کردم و کیلاگر تونست ثبت کنه.
مرسی مرسی...:n16:
شک نکن که از BB رد نمیشه :دی
اگه مشکلی هست واسه کمودو گزارش کن یا اینکه یک گزارش تصویری تهیه کن بده علی تو فروم بذار
ویندوز 7 که مشکلی نیست و بلاک میکنه

aylar6888
09-01-2013, 01:23
سلام :
س*ا*ک*س فقط فرقش اینه که از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یعنی پروتکل ssl و احتمالا tls که الان البته زیاد استفاده نمیشه استفاده میکنه و فقط اطلاعاتو برای خروج و ورود به مقصد رمزنگاری(تقسیم به قطعات مجزا و رمزنگاری به شکلی که هر کدام ازین اجزا هم وسط راه دزدیده بشه قابل خواندن اطلاعات نیست) و هر ورودی و خروجی باید از شبکه که نت هم شاملشه رد بشه...

خواستم از دوستان عزیز بپرسم چطوری IDM رو با آخرین ورژن فایروال Comodo مچ کنم؟

توی نسخه ی 5 مشکلی نداشت اما انگار تو این ورژن 6 نهایی قضیه فرق داره و اجازه دانلود به IDM رو نمیده

اینو هم اضافه کنم که وقتی فایروال رو خاموش می کنم IDM به خوبی کار میکنه

مشکل از IDM و کومودو نیست.من یکساله از نسخه 5 تا آخرین ورژن 6.14 روی کومودو 5 و 6 استفاده کردم...شما برو توی فایروال قسمت اپلیکیشن ببین ناخواسته ارتباط اونو مسدود نکردی؟اگه با دیسیبل فایروال درست میشه پس قطعا اونو بلاک کردی....

K1lou
09-01-2013, 07:27
باسلام
علی جان
در پیامهای hips وقتی با هشدارiهایی مثل زیر مواجه میشیم چطور باید تصمیم گیری کنیم مثلا پیامی creat a new file in directory یا modify a protect registry key
داریم آیا یک نرم افزار سالم و در لیست سفید کومودو این تغییرات را در سیستم ایجاد نمی کند که کومودو این هشدارها را می دهد مثلا همین برنامه du meter من کرک شده هست ایا هشدار ها به خاطر همین هست یا نسخه اورجینال هم این تغییرات رو در قسمتهای مشخص شده توسط کومودو ایجاد می کند
در واقع منظور من اینه که در ایجاد تغییرات در چه قسمتی هایی از ویندوز باید حساس باشیم یا چه قسمتهایی توسط نرم افزارهای اورجینال و در لیست سفید کومودو دچار تغییر نمی شوند که در زمان ایجاد تغییر در اون قسمتها باید احتیاط کرد یا تغییر یک کلید محافظت شده ریجستری توسط یک نرم افزار چیز غیر معمولی هست یا نه
پیامهای زیر و تغییرات در قسمتهای مختلف توسط یک نرم افزار
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تشکر

با سلام
دوستان بی زحمت به این سئوال من هم جوابی بدید
با تشکر

Hidden-Hunter
09-01-2013, 08:41
شک نکن که از BB رد نمیشه :دی
اگه مشکلی هست واسه کمودو گزارش کن یا اینکه یک گزارش تصویری تهیه کن بده علی تو فروم بذار
ویندوز 7 که مشکلی نیست و بلاک میکنه

سلام عباس

منظور من تست بروی ویندوز جدید یعنی 8بود وگرنه 7 که معلومه !!!

ویندوز من این بود : Windows 8 Enterprise 64 Bit

سلام عباس

این هم از فیلم من : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر دیدی اشتباه است یا نوع تست خوب نیست لطفا به رفقایی که در این تایپیک هستند و ویندوز 8 و کومودو ورژن 6 دارند بگید تست بکنند .

خلاصه شرمنده :40:

چون باید تست اتوسندباکس میشد که باید سیستم ریستارت می شد ولی من فقط تست verbose را قرار دادم ولی یادمه در حالت لیمیت هم رد شد.

Hidden-Hunter
09-01-2013, 08:44
سلام

امیر جان من تستم را با کومودو انجام دادم و همینطور که قبلا توضیح دادم اتفاق افتاد و نتیجه دقیقا مطابق با عرایض قبلی بنده بود. در واقع چیزی نمیتونه مانع فیلترینگ فایروال بشه.

یک ویدئو از تستم اینجا قرار میدهم، و تست را طوری انجام دادم که کاملا واضح است، و نیازی به توضیح نداره. کافیه ویدئو را ببینید. همه چیز مشخص است و توضیحی نمیخواهد.

اون بزرگوار هم احتمالا بر مبنای عملکرد کسپر به اشتباه اون تصور براش حاصل شده. وگرنه اصول شبکه در مورد این تست همینیه که در ویدئوی من میبینید و در صفحه قبل توضیح دادم.

بروز هر عملکردی از فایروالها،خارج از این چارچوب یک باگ و ایراد هست. که امیدوارم رفع بشه.

دانلود ویدئوی تست. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

==

آقا ما سر آواتارمون کلاه رفت...

روی عنوانمون هم کلاه گذاشتن.....:n16:

به یک کلاهبردار قهار نیازمندیم!:n18:

سلام علی جان

پس باید یک افرین به کومودو گفت :n16:

چون تست من را که با کسپر دیدی و حرف الکی نزدم و فکر کردم کومودو هم مانند کسپر عمل میکنه .

چاکرم دادا:n16:

dvb595959
09-01-2013, 09:14
یکی جواب ما رو نداد که...تنظیماتی رو که برای فایروال انجام داده بودم درست بود یا نه؟قوانین تعریف شده برای بلوک کردن درست بود؟:n13:

Jadda
09-01-2013, 19:52
باسلام
علی جان
در پیامهای hips وقتی با هشدارهایی مثل زیر مواجه میشیم چطور باید تصمیم گیری کنیم مثلا پیامی creat a new file in directory یا modify a protect registry key
داریم آیا یک نرم افزار سالم و در لیست سفید کومودو این تغییرات را در سیستم ایجاد نمی کند که کومودو این هشدارها را می دهد مثلا همین برنامه du meter من کرک شده هست ایا هشدار ها به خاطر همین هست یا نسخه اورجینال هم این تغییرات رو در قسمتهای مشخص شده توسط کومودو ایجاد می کند
در واقع منظور من اینه که در ایجاد تغییرات در چه قسمتی هایی از ویندوز باید حساس باشیم یا چه قسمتهایی توسط نرم افزارهای اورجینال و در لیست سفید کومودو دچار تغییر نمی شوند که در زمان ایجاد تغییر در اون قسمتها باید احتیاط کرد یا تغییر یک کلید محافظت شده ریجستری توسط یک نرم افزار چیز غیر معمولی هست یا نه
پیامهای زیر و تغییرات در قسمتهای مختلف توسط یک نرم افزار

با تشکر

سلام

اون قسمتی که مشخص کردم، جمله کلیدی است و قابل توضیح دادن،

خب، ابتدای کار باید این نکته مهم را عرض کنم که سیستم HIPS سیستم تشخیص نیست. درک این نکته مهم است..... برای همین خواستم اول بحث بگم.

1-در کل اکثر مخرب ها یکسری رفتارهای خاص و مشابه دارند. 2-برخی رفتارها فقط مختص ویروسها است 3- برخی رفتارها هم مربوط به فایلهای امن میشه و هم مربوط به مخرب ها 4- برخی رفتارهای مخرب ها را فقط باید برخی فایلهای امن داشته باشند و نه همه فایلهای امن؛ و ...5- فایل امن هر کاری که دلش خواست میتونید اجازه بدهید( از لحاظ امنیتی مشکلی نداره، مگر اینکه طبق سلیقه خودتون اجازه ندهید، که این بحثش فرق مکینه)

حالا یک کمی در مورد این موارد توضیح بدهیم:

معمولا مخرب ها وقتی روی سیستم اجرا می شوند یکسری کارهای تخریبی مشخص شده را انجام می دهند. معمولا تنظیمات شبکه را دستکاری می کنند، رجیستر را غیر فعال می کنند، خودشون را در استارتآپ قرار می دهند، دسترسی به سرویسهای ویندوز و .... بنابراین اگر یکسری رفتارهای مشکوک که شامل این موارد میشه را مشاهده کردید تازه میتونید به فایل شک کنید و اون را مسدود کنید. البته امنیت به خودتون بستگی داره. من خودم هر فایل ناشناخته ای(برای من ناشناخته باشه، نه برای کومودو) را با همون پیغام اول مسدود میکنم. شما هم بکنید.

بعد از مسدود کردن هم نباید بفرمایید که مخرب شناسایی شد، بلکه باید بگیم فایل مشکوک مسدود شد. (هر چند گاهی اوقات اینقدر رفتارها مشکوک است که میگیم : این بی شک یک مخرب است، البته هر چی تجربه کاربر بیشتر باشه، بهتر مخرب بودن فایل را میفهمه)

به عنوان مثال تغییر برخی تنظیمات شبکه توسط یک مخرب بعد از اجرا، که چند تا عکس میزارم ازش.

آیا فایل نیاز به این تغییرات داره. مثلا فرض کن به عنوان یک نرم افزار ماشین حساب میخواهید نصب یا اجراش بکنید!!

====
دسترسی/اجرا/کنترل/ فایل پروسه های سیستم مثل Svchost . CMD. ,...اینها پیغامهایی هستند که قبل از اجازه دادن به فایل می ارزه که کمی تامل بکنیم.

معمولا چند بار اجرا میشن:

این دو پیغام هم باید شما کمی توجه بکنید. البته فایهای سالم هم همینطور که در پیغام آمده هم چنین رفتاری دارند، ولی گاهی اوقت همه (اکثر) این رفتارها از یک فایل ناشناخته( یعنی واقعاً فایل برای شخص شما ناشناخته است) بروز میکنه، اینجا باید شک کرد.

باید ببینید فایل به این دسترسی نیاز داره، اصلا یک فایل مربوط و ابزار مربوط به شبکه است، اگر نیست => پس رفتار فایل متناسب با انتظار ما نیست. اینجا مشکوم میشیم.

این پیغام:

آیا از فایل مورد نظر این رفتار انتظار میره؟ بستگی به فایل داره که میشه جواب داد. آیا فایل را می شناسید. فایل از کجا اومده.. از چه سایتی دانلود کردید، مربوط به چه شرکتی است؟ و ... اینها را باید در کنار پیغامها، برخی اطلاعات دیگه بزارید و نتیجه بگیرد. مثلا رجیستری را میخواهد تغییر بدهد، خب کدوم قسمت؟

مثلا اگر سی کلینیر باشه، خب به این دسترسی نیاز داره و اجازه بدهید...

شاید بگید چقدر کار سخت شد، ما که نمیتونیم تشخیص بدهیم. ج: من که همون اول عرض کرم HIPS سیستم تشخیص مستقیم نیست. خوبی ای که HIPS داره در وهله اول اینه که این امتیاز را براتون به ارمغان میاره که بتونید فایلهای ناشناخته را مسدود کنید. بعدآ میتونید در موردشون تصمیم گیری کنید. اما بدون این سیستم پیشگیری فایل در میره.......!! تصمیم گیری میشه رفع آلودگی!

HIPS به شما قدرت کنترل سیستم را میده.

Jadda
09-01-2013, 19:59
سلام عباس

منظور من تست بروی ویندوز جدید یعنی 8بود وگرنه 7 که معلومه !!!

ویندوز من این بود : Windows 8 Enterprise 64 Bit

سلام عباس

این هم از فیلم من : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر دیدی اشتباه است یا نوع تست خوب نیست لطفا به رفقایی که در این تایپیک هستند و ویندوز 8 و کومودو ورژن 6 دارند بگید تست بکنند .

خلاصه شرمنده :40:

چون باید تست اتوسندباکس میشد که باید سیستم ریستارت می شد ولی من فقط تست verbose را قرار دادم ولی یادمه در حالت لیمیت هم رد شد.

سلام

من فعلا نمیتونم ویندوز 8 نصب کنم. اما بزودی قصد این کارو دارم. حتی شده روی VM

بعد حتما تست میکنم. اگر مشکلی باشه قطعاً گزارش میکنم.

مرسی بابت اطلاع رسانی.

Jadda
09-01-2013, 20:04
یکی جواب ما رو نداد که...تنظیماتی رو که برای فایروال انجام داده بودم درست بود یا نه؟قوانین تعریف شده برای بلوک کردن درست بود؟:n13:

سلام

به نظر درست میاد.

و سعی کنید فایل اجرایی که قصد ارتباط با اینترنت دارد را مسدود کنید. فایروال را طوری تنظیم کنید که ازتون برای همه برنامه ها سوال کنه؛ بعد مسدودش کنید

dvb595959
09-01-2013, 20:11
من قبلا توي محيط کيوسک به راحتي ميتونستم فارسي تايپ کنم ولي الان نميدونم چي شده که فقط انگليسي ميشه نوشت و اصلا فارسي نميشه؟دليلش چي ميتونه باشه؟؟؟

Jadda
09-01-2013, 20:50
تو محیط ورتیکال کیوسک . نمیشه از فارسی استفاده کرد درسته ؟ فقط انگلیسی میشه تایپ کرد
راه حلی داره ؟

سلام

من میتونم فارسی تایپ کنم.
مورد شما را باید بیشتر روش فکر کنم.

راستی کومودو را آفلاین آپدیت کردید؟

kaivanika
09-01-2013, 21:58
راستی کومودو را آفلاین آپدیت کردید؟

سلام . اره رفیق شد . یه بار حذف کردم
اینترنت رو خاموش کردم و دوباره نصب کردم
بعد آفلاین آپدیت کردم

دوستای دیگه هم سعی کنن قبل از نصب اینترنت رو خاموش کنن چون همون سری اول میره که آنلاین آپدیت بشه و مشکل براشون پیش میاد

Jadda
09-01-2013, 22:04
سلام . اره رفیق شد . یه بار حذف کردم
اینترنت رو خاموش کردم و دوباره نصب کردم
بعد آفلاین آپدیت کردم

دوستای دیگه هم سعی کنن قبل از نصب اینترنت رو خاموش کنن چون همون سری اول میره که آنلاین آپدیت بشه و مشکل براشون پیش میاد

سلام

مرسی رفیق قدیمی.:n12:

خب، پس این هم یک تجربه شد، برای انجام آپدیت آفلاین (وارد کردن فایل دیتابیس از طریق محیط CIS) بهتر است که کومودو در حال آپدیت آنلاین دیتابیس نباشد، برای اطمینان از این موضوع حتی میتوانید زمان انجام آپدیت آفلاین، اینترنت را موقتا قطع نمایید.

از زمانی که اون فایل را قرار دادم 10 روزی گذشته. پس حداقل تا 10 روز کار میکنه. شایدم بیشتر.... بعدا خودم سعی میکنم حداکثر زمان استفاده از آخرین بکاپ دیتابیس را از روی همین فایل تست کنم.

مرسی کیوان جان.

fb.atheist
10-01-2013, 01:25
آقا این آپدیت کومودو اسنشیال رو میشه به صورت آفلاین انجام داد؟من وقتی میخوام باهاش اسکن کنم اول نرم افزار شروع میکنه به دانلود آپدیت که حدود 115 مگابایت هست و بعد یهو وسط آپدیت قطع میشه چند بار امتحان کردم ولی بازم وسط آپدیت آنلاین قطع میشه! راه حلی هست که بشه به صورت آفلاین آپدیتش کرد؟من تو تنظیماتش گزینه آپدیت آفلاین ندیدم، اگه کسی میدونه راهنمایی کنه لطفا ((:

aylar6888
10-01-2013, 01:47
آقا این آپدیت کومودو اسنشیال رو میشه به صورت آفلاین انجام داد؟من وقتی میخوام باهاش اسکن کنم اول نرم افزار شروع میکنه به دانلود آپدیت که حدود 115 مگابایت هست و بعد یهو وسط آپدیت قطع میشه چند بار امتحان کردم ولی بازم وسط آپدیت آنلاین قطع میشه! راه حلی هست که بشه به صورت آفلاین آپدیتش کرد؟من تو تنظیماتش گزینه آپدیت آفلاین ندیدم، اگه کسی میدونه راهنمایی کنه لطفا ((:

سلام دوست عزیز :
شما اول اینترنتت رو قطع کن بعد وقتی نرم افزار راه افتاد از منوییی که نشون دادم فایل ABASES.CAV رو به کومودو اسنشیال معرفی کن کامل آپدیت میشه.اما باید این فایل رو از آپدیت یکی از نرمافزارهای کومودو داشته باشی.اگه نسخه 2 هست که روشش اینجوریه اما نسخه 6 خودش با کومودو اینترنت سکوریتی نسخه 6 آپدیت میشه و احتیاجی نداره...

fb.atheist
10-01-2013, 02:59
سلام دوست عزیز :
شما اول اینترنتت رو قطع کن بعد وقتی نرم افزار راه افتاد از منوییی که نشون دادم فایل ABASES.CAV رو به کومودو اسنشیال معرفی کن کامل آپدیت میشه.اما باید این فایل رو از آپدیت یکی از نرمافزارهای کومودو داشته باشی.اگه نسخه 2 هست که روشش اینجوریه اما نسخه 6 خودش با کومودو اینترنت سکوریتی نسخه 6 آپدیت میشه و احتیاجی نداره...

ممنون از توضیحتون، خب این فایل CAV DATABASE رو از کجا باید دانلود کنم؟سایت خود کومودو نداره برم دانلود کنم؟

dvb595959
10-01-2013, 21:00
سلام .... من با فایروال کومودو مشکل دارم... برنامه folder lock رو توسط فایروال مسدود کرده بودم و حتی عکسش رو در چند صفحه قبل گذاشتم... تاتاییدی باشه بر حرفهای من ...بعد از اینکه فایروال این برنامه رو بلوک نکرد کد این برنامه شناسایی و باطل شد... و مجبور شدم برنامه فودر گارد رو نصب کنم. بازم با اطمینان میگم اول دیسی شدم برنامه رو نصب کردم و بعدش رجیستر کردم و پیام رجیستر شدن رو هم داد .بعش توسط فایروال کومودو تمام فایلهای ی برنامه رو مسدود کردم... تا چند روز کار کرد ولی امروز پیام باطل شدن کد رو داره میده.این یعنی برنامه از فایروال عبور کرده...از v*p**n هم استفاده کردم...اگه لازم هست تا تصاویر مربوط به بلوک کردن برنامه رو هم برای تایید حرفهایم بفرستم....مشکل رو لطفا بررسی کنید.... در صورت امکان طریقه صحیح بلوک کردن یک برنامه رو بوسیله فایروال شرح بدین...:n14::n14:

M e i s a m
10-01-2013, 21:07
در مورد این برنامه اطلاعی ندارم من ولی همیشه فایل اصلی و اجرایی خود برنامه نیست که به اینترنت وصل میشه و شما احتمالا خود فایل اصلیِ اجرای برنامه رو بلاک کردی و بی اثر بوده وگرنه شما اگر فایروال کمودو رو بذاری روی Custom هیچ برنامه و فایلی بدونه اجازه شما به اینترنت وصل نمیشه دیگه اگر دستی بلاک هم بشه که اصلا امکان خطا توش نیست

dvb595959
10-01-2013, 21:27
در مورد این برنامه اطلاعی ندارم من ولی همیشه فایل اصلی و اجرایی خود برنامه نیست که به اینترنت وصل میشه و شما احتمالا خود فایل اصلیِ اجرای برنامه رو بلاک کردی و بی اثر بوده وگرنه شما اگر فایروال کمودو رو بذاری روی Custom هیچ برنامه و فایلی بدونه اجازه شما به اینترنت وصل نمیشه دیگه اگر دستی بلاک هم بشه که اصلا امکان خطا توش نیست
ممنون از جواب ... ولی دوست من موقع بلوک کردن فقط 4 تا فایل رو به من نشون داد که منم هر چهارتا فایل مسدود کردم ...و هرچند که توی پوشه اصلی نصب برنامه فایلهای دیگه ای هم هستن.... حالا سوال اینجاست ... چرا همه فایلها رو نشون نمیده؟ و من اگه بخام کل محتویات یک پوشه رو مسدود کنم باید از چه راهی اقدام کنم؟ در کل ما با فایروال کومودو چه نوع فایلهایی رو میتونیم مسدود کنیم؟مگه همه فایلها رو نباید بشه مسدود کرد؟اگه آره پس چرا بقیه فایلها رو نشون نداد؟

M e i s a m
10-01-2013, 22:11
:دی
والا به نظرم هر فایلی مثل فایل های exe نیست که توانایی وصل شدن به اینترنت رو داشته باشه و قسمت فایروال هم برای محدود کردن دسترسی به اینترنت و شبکه هست دیگه
چیزی که گفتم رو زیاد دیدم تو برنامه های کرکی مثلا برنامه aaa.exe بوده و قسمتی که به اینترنت وصل میشده و مسئول اکتیوشن بوده اسمش مثلا regsiter.exe بوده یه اینطور چیزی حتی شاید تو خود پوشه اصلی هم نبوده! بهرحال طرفی که برنامه رو ساخته تمام تلاشش رو میکنه که از کرک شدنش جلوگیری کنه :دی
بلاک کردن همه ی فایل ها شاید جوابگو باشه برای کرکینگ شاید نباشه ولی ممکنه برنه کل برنامه رو خراب کنه مثلا کل فایل ها رو بذاری تو سندباکس که دیگه برنامه قدرت قفل گذاریش رو هم از دست میده!

یه گوگل الان زدم در مورد همین برنامه فولدرلاک و اولین گزینه این لینک رو اورد که مربوط به کمودو هم هست!

(1/1)

ricardo2000:
I have a program called Folder Lock that I unfortunately purchased before trying it out properly. No product has given me more trouble with Comodo than this one and I would be very grateful if someone can suggest a solution.

When I open Folder Lock it immediately tries to connect to the internet via any other program such as a clock which has permission. When Comodo advises me of this and I deny connection it switches to another program and so on. The worst is that every time I open my Thunderbird mail or my Opera browser programs it tries to connect via them as well and when denied Opera and Thunderbird are also blocked from connecting to the internet. How can I stop this pest of a program. I contacted Folder Lock and they deny that their program connects to the internet.

It is also important to note that even after I close the Folder Lock program and removing the USB flash drive that it will still keep trying to connect to the internet via every other program ...... completely preventing Thunderbird or Opera connecting. The only way out of this is to re-boot.

Navigation
اگر چیزی که در مورد فولدرلاک نوشته همیشه صادق باشه یعنی شرکتی که فولدرلاک رو تولید کرده قضیه ی رجیستر کردن رو شدیدا سفت و سخت گرفته و با این اوصاف فکر نمیکنم براش راهی باشه که بشه دستی بلاکش کرد و به نوع فایروال هم اصلا ربط نداره
البته ظاهرا این مشکل حل شده قبلا و فایل disable activation براش تهیه کردن برو این سایت و دانلودش کن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
فاصله بین سافت و 98 رو حذف کن

ila
11-01-2013, 00:41
من یک کیلاگر روی سیستمم نصب کردم که کمودو گرفت قرنطینه کرد و از فعالیت بازش داشت
با اینکه من فایروال تسک به عتوان یک اپلیکشن سالم بهش شناسانده بودم ولی باز اینطوری کرد و الان هر دکمه ای تایپ میکنم دیگه توی کیلاگر ثبت نمیشه
اولا باید چیکار کنم که که کیلاگرم به فعالیتش ادامه بده..بعد اینکه چطوری فایلهایی که رفته توی قرنطیه از توی قرنطینه در بیارم؟
ممنون

Mr KING
11-01-2013, 00:44
سلام این فایروال کومودو همانطور که میدونید برای هر کاری اجازه میگیره مثلا میای یه برنامه نصب کنی بیست سی بار باید اجازه دسترسی بدی
راهی هست که به غیر از خاموش کردن یا Exit کردن برنامه دیگه این پیغام ها نیاد و خودش اتوماتیک تصمیم بگیره؟

aylar6888
11-01-2013, 01:24
ممنون از توضیحتون، خب این فایل CAV DATABASE رو از کجا باید دانلود کنم؟سایت خود کومودو نداره برم دانلود کنم؟
سلام :
این لینک آپدیت دیتابیسهای کومودو از خود سایتشه که 2 روز یکبار بروز میشه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 21c8a4cb78e&key5sk2=2128&key5sk3=1356905335000&key5sk8=&key5sk9=1356905108000&key5sk10=2128&key5sk11=1356905345000&key5sk12=&key5sk13=1356905363000&key5sk14=&key5sk15=1356905380000&key5sk16=&key5sk17=1356907641000&key6sk1=&key6sk2=CH230127195&key6sk3=7&key6sk4=fa&key6sk5=&key6sk6=1&key6sk7=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حالا شما چرا اینجوری میخوای آپدیت کنی؟شما خود برنامه رو آپدیت آنلاین کن و داخل برنامه توی پوشه scanners فایلی که گذاشت عکسشو یعنی CAV DATABASE فایل آپدیت تمام محصولات کومودو تا ورژن 5.12 هست که ازون یه کپی بگیر و برای دفعات آینده جایی ذخیره کن و هر محصول کومودو جز ورژن 6 اون با معرفی و یا جایگزینی این فایل آفلاین آپدیت میشه....اگرم نخواستی با لینک بالا آخرین آپدیت رو بگیر و همون یا این فایل رو بعد از آپدیت ذخیره کن...
پیروز باشی

fb.atheist
11-01-2013, 03:04
سلام :
این لینک آپدیت دیتابیسهای کومودو از خود سایتشه که 2 روز یکبار بروز میشه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 21c8a4cb78e&key5sk2=2128&key5sk3=1356905335000&key5sk8=&key5sk9=1356905108000&key5sk10=2128&key5sk11=1356905345000&key5sk12=&key5sk13=1356905363000&key5sk14=&key5sk15=1356905380000&key5sk16=&key5sk17=1356907641000&key6sk1=&key6sk2=CH230127195&key6sk3=7&key6sk4=fa&key6sk5=&key6sk6=1&key6sk7=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حالا شما چرا اینجوری میخوای آپدیت کنی؟شما خود برنامه رو آپدیت آنلاین کن و داخل برنامه توی پوشه scanners فایلی که گذاشت عکسشو یعنی CAV DATABASE فایل آپدیت تمام محصولات کومودو تا ورژن 5.12 هست که ازون یه کپی بگیر و برای دفعات آینده جایی ذخیره کن و هر محصول کومودو جز ورژن 6 اون با معرفی و یا جایگزینی این فایل آفلاین آپدیت میشه....اگرم نخواستی با لینک بالا آخرین آپدیت رو بگیر و همون یا این فایل رو بعد از آپدیت ذخیره کن...
پیروز باشی

آخه آپدیت آنلاین نمیشه و وسط آپدیت قطع میشه، به همین دلیل آفلاینش رو خواستم بگیرم، ممنون از راهنماییتون ((:

Arashdn
11-01-2013, 06:28
سلام
راهی هست تو ورژن 6 اینترنت سکوریتی مثل وزژن های قبلی ترافیک شبکه رو در آیکن تسک بار نشون بده؟
و اینکه آپدیت آفلاین ورژن 6 با ورژن 5 فرقی کرده؟
اگه فرق داره چجوری باید انجام بشه؟

ila
11-01-2013, 11:53
من یک کیلاگر روی سیستمم نصب کردم که کمودو گرفت قرنطینه کرد و از فعالیت بازش داشت
با اینکه من فایروال تسک به عتوان یک اپلیکشن سالم بهش شناسانده بودم ولی باز اینطوری کرد و الان هر دکمه ای تایپ میکنم دیگه توی کیلاگر ثبت نمیشه
اولا باید چیکار کنم که که کیلاگرم به فعالیتش ادامه بده..بعد اینکه چطوری فایلهایی که رفته توی قرنطیه از توی قرنطینه در بیارم؟
ممنون

حواب منم میدید دوستان؟ ممنون و تشکر

pedram_01
11-01-2013, 16:49
سلام
راهی هست تو ورژن 6 اینترنت سکوریتی مثل وزژن های قبلی ترافیک شبکه رو در آیکن تسک بار نشون بده؟

اگه فرق داره چجوری باید انجام بشه؟

الان خیر ولی مثل اینکه قراره این امکان به کمودو 6 اضافه بشه مثل نسخه 5

pedram_01
11-01-2013, 16:56
حواب منم میدید دوستان؟ ممنون و تشکر

از در اوردن قرنطینه

فقط نباید به فایروال شناسایی بشه باید به انتی ویروس هم شناسایی بشه

و اینجا هم برید اگه برنامه شما در اینجا بود درش بیارید و به فایل امن انتقالش بدید

Mr KING
12-01-2013, 01:48
سلام این فایروال کومودو همانطور که میدونید برای هر کاری اجازه میگیره مثلا میای یه برنامه نصب کنی بیست سی بار باید اجازه دسترسی بدی
راهی هست که به غیر از خاموش کردن یا Exit کردن برنامه دیگه این پیغام ها نیاد و خودش اتوماتیک تصمیم بگیره؟

جواب؟؟؟؟؟؟؟

aylar6888
12-01-2013, 02:15
جواب؟؟؟؟؟؟؟
سلام :
روی آیکون برنامه کومودو کنار ساعت راست کلیک کن و موس رو روی FIREWALL security lewvel نگه دار.چند تا گزینه میاد که:از بالا هر چی به سمت پایین بیای کمتر سوال میپرسه و در ضمن امنیتت هم به نسبت کمتر میشه.(درست تر اینه که نظارت کمتری روی کارها داری):n01:....
روی block all همه دسترسیها بلاک میشن- castume policy برای همه دسترسیها سوال میپرسه-safe mode بیشتر تصمیمها رو خودش میگیره و کلا اتوماتیک دسترسیها رو امن میکنه مگه اینکه مورد مشکوکی باشه .... و training mode کمترین سوال و برای کاربرای مبتدی و تازه کار با کومودو هست....DISABLE هم که کلا فاتحه فایروال رو میخونه...:n08:

jolan57
12-01-2013, 03:59
من فکر میکنم منظور دوستمون پیغام های دیفنس باشه چون فایروال یک بار بیشتر برای هر برنامه ای سوال نمیپرسه
برای کمتر شدن پیغام ها من او پیشنهاد میکنم شما ورژن 6 یعنی آخرین ورژن کمودو رو دانلود و نصب کنید اگر هم دارین که چه بهتر.
در ورژن 6 مسدود کننده رفتار یا behavior blocker رو فعال کنید در این صورت پیغام های کمودو خیلی کم در حد یکی دو تا که اونم مربوط به فایروال و اتصال برنامه به اینترنت است میشه
حالا ما با دو نوع فایل سر و کار داریم , فایل هایی امن که در لیست سفید کمودو هستند و فایل های ناشناخته برای کمودو
در مورد فایل های اولی که کمودو کاری باهاشون نداره و سوالی نمیپرسه.
در فایل های ناشناخته کمودو اونارو سندباکس میکنه و دسترسی هاشون رو محدود میکنه (بستگی به درجه سندباکس)
حالا اگر فایل مورد اعتماد شماست (در این مورد باید دقت کنید ) اون فایل رو به لیست فایل های مورد اعتماد اضافه میکنید (trusted) و کمودو بازم کاری بهش نداره
و اگر مورد اعتماد شما نیست بهتره که همون داخل سندباکس نگهش دارین
برای خارج کردن فایل ها از سندباکس این مسیر رو برین:

mrmmnb
12-01-2013, 07:39
دوستان این برنامه هایی کومدو رو چطوری میشه فهمید ورژنش چند هست؟
غیر از cis بقیه رو رفتم صفحه دانلود ننوشته ورژن چند هست هر چی توی اون صفحه گشتم ببینم برا ورژن چیزی نوشته پیدا نکردم الان میخوام اینا رو دانلود کنم میخوام ورژن فایل رو بدونم و جلو اسم فایل موقع سیو در هارد درج کنم که بعد بفهم این چه ورژنی هست
مثلا دو تا مرورگری که داره رو سافت 98 از خود سایت کومودو لینک داده تو سافت 98 نوشته ورژن چند ولی سایت کومودو ننوشته!
برنامه هایی که میخوام دانلود کنم:

Comodo System Utilities
Comodo Cleaning Essentials
Comodo Rescue Disk
Comodo Programs Manager
Comodo Dragon
Comodo IceDragon

لینک های دانلود رو دارم ورژن ها رو میخوام
در ضمن دو مورد اخری رو همون طور که گفتم تونستم از سافت 98 ورژنش رو پیدا کنم ولی اینکه تا چه حد این شماره ورژن که سافت 98 نوشته اعتبار داره نمیدونم

Jadda
12-01-2013, 11:26
دوستان این برنامه هایی کومدو رو چطوری میشه فهمید ورژنش چند هست؟
غیر از cis بقیه رو رفتم صفحه دانلود ننوشته ورژن چند هست هر چی توی اون صفحه گشتم ببینم برا ورژن چیزی نوشته پیدا نکردم الان میخوام اینا رو دانلود کنم میخوام ورژن فایل رو بدونم و جلو اسم فایل موقع سیو در هارد درج کنم که بعد بفهم این چه ورژنی هست
مثلا دو تا مرورگری که داره رو سافت 98 از خود سایت کومودو لینک داده تو سافت 98 نوشته ورژن چند ولی سایت کومودو ننوشته!
برنامه هایی که میخوام دانلود کنم:

لینک های دانلود رو دارم ورژن ها رو میخوام
در ضمن دو مورد اخری رو همون طور که گفتم تونستم از سافت 98 ورژنش رو پیدا کنم ولی اینکه تا چه حد این شماره ورژن که سافت 98 نوشته اعتبار داره نمیدونم

سلام

1-توی سایت کومودو همیشه آخرین ورژن واسه دانلود قرار داره.

2-برای فهمیدن ورژن فایل اینستالر، روی اون کلیک راست کنید و Properties....... عکس:

mrmmnb
12-01-2013, 14:58
ممنون
گفتم شاید شماره ورژن رو هم مثل خیلی سایت داشته باشه حتی خود cis رو هم گذاشته
اینکه روی فایل راست کیلیک بکنیم رو بلد بودم ولی یکی اینکه همیشه در مورد همه اینستالر ها جواب نمیده (حالا شاید برا محصولات کومودو درست باشه ولی دیدم اینستالری که این شماره ربطی به ورژن نداشته) کورد بعدی اینکه من الان مثلا ورژن 23.4 رو روی هارد دارم میخوام قبل از اینکه نصب کنم ببینم ورژن جدیدتر از این اومده یا نه اینو نمیشه از سایت فهمید تنها راهش همین هست که دانلود کنی که دیگه اون موقع مقایسه نمیخواد خودش اخرین ورژن هست
خلاصه خیلی مسخره هست ورژن ها رو نزاشتن
با تشکر

dvb595959
12-01-2013, 17:58
سلام...
کیوسک مجازی ممن خودبخود از کار افتاد هر کاری میکنم دیگه باز نمیشه... ری استارت کردم درست نشد.. میترسم دوباره کومودو رو نصب کنم .بخاد باز از اول ابدیتش کنی.البته ابدیتهاش رو برداشتم.ولی نمیدونم راهی هست بدون نصب دوباره انتی ویروس درستش کنم.داشتم کار میکردم یک لحظه خارج شدم و اومدم به محیط اصلی ویندوز وقتی دوباره خاستم وارد کیوسک بشم دیدم دیگه وارد نمیشه...

Jadda
12-01-2013, 22:34
ممنون
گفتم شاید شماره ورژن رو هم مثل خیلی سایت داشته باشه حتی خود cis رو هم گذاشته
اینکه روی فایل راست کیلیک بکنیم رو بلد بودم ولی یکی اینکه همیشه در مورد همه اینستالر ها جواب نمیده (حالا شاید برا محصولات کومودو درست باشه ولی دیدم اینستالری که این شماره ربطی به ورژن نداشته) کورد بعدی اینکه من الان مثلا ورژن 23.4 رو روی هارد دارم میخوام قبل از اینکه نصب کنم ببینم ورژن جدیدتر از این اومده یا نه اینو نمیشه از سایت فهمید تنها راهش همین هست که دانلود کنی که دیگه اون موقع مقایسه نمیخواد خودش اخرین ورژن هست
خلاصه خیلی مسخره هست ورژن ها رو نزاشتن
با تشکر

سلام

در مورد اینستالرهای کومودو جواب میده.

آره حق با شماست من خودم چک نکردم سایت را، ولی بهتره که شماره نسخه برنامه هم باشه. البته من از فروم کومودو استفاده میکنم و اونجا همه چیز مشخصه و نام محصول با لینک دانلود و شماره نسخه و تغییرات و ... اومده ، البته بهتره که توی سایت هم همین اطلاعات باشه.

سلام...
کیوسک مجازی من خودبخود از کار افتاد هر کاری میکنم دیگه باز نمیشه... ری استارت کردم درست نشد.. میترسم دوباره کومودو رو نصب کنم .بخاد باز از اول ابدیتش کنی.البته ابدیتهاش رو برداشتم.ولی نمیدونم راهی هست بدون نصب دوباره انتی ویروس درستش کنم.داشتم کار میکردم یک لحظه خارج شدم و اومدم به محیط اصلی ویندوز وقتی دوباره خاستم وارد کیوسک بشم دیدم دیگه وارد نمیشه...

یکبار ابزار عیب یابی کومودو را اجرا کنید ببینید مشکلی پیدا میکنه.

برای نصب مجدد اگر از فایلهای آپدیت بکاپ گرفتید مشکلی نیست و در نهایت میتونید مجدداً نصب کنید.

ke2010moha
12-01-2013, 23:41
سلام به دوستان. من cav 6 رو نصب کردم و آپدیتش هم که حدود 100 مگ بود انجام دادم. حالا چطوری می تونم این آپدیت رو بردارم و دفعه بعد که ویندوز عوض کردم یا اگه خواستم رو کامپیوتر دیگه نصب کنم آپدیت رو جایگزین کنم که دیگه نخواد از اینترنت دانلود کنه؟اگه کسی بلده لطفا یه توضیح کامل بده ببینم می تونم کاری کنم یا نه. ممنون.

aylar6888
13-01-2013, 01:36
سلام به دوستان. من cav 6 رو نصب کردم و آپدیتش هم که حدود 100 مگ بود انجام دادم. حالا چطوری می تونم این آپدیت رو بردارم و دفعه بعد که ویندوز عوض کردم یا اگه خواستم رو کامپیوتر دیگه نصب کنم آپدیت رو جایگزین کنم که دیگه نخواد از اینترنت دانلود کنه؟اگه کسی بلده لطفا یه توضیح کامل بده ببینم می تونم کاری کنم یا نه. ممنون.

این پست رو بخونید...
آموزش اپدیت آفلاین کومودو 6

مدیران بیزحمت این پست که لینکش رو دادم به پست اول کومودو اضافه کنید....

SevenCity
13-01-2013, 07:07
برای دومین باره دارم میبینم cavwp.exe سی پی یو رو به شدت اشغال میکنه و فقط باید سیستم رو ریستارت کرد با بستن کومودو هم چیزی حل نمیشه

pedram_01
13-01-2013, 14:14
سلام لطفا لینک اسکنر کمودو رو اینجا قرار بدید برای دانلود مرسی و بگید چگونه اپدیت میشه

Jadda
13-01-2013, 20:40
سلام لطفا لینک اسکنر کمودو رو اینجا قرار بدید برای دانلود مرسی و بگید چگونه اپدیت میشه

سلام

32 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

64 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قبل از اسکن اپدیت میشه. البته اپدیت افلاین هم داره؛ که میتونید از اپدیت کومودو اینترنت سکیوریتی استفاده کنید

Jadda
13-01-2013, 20:47
برای دومین باره دارم میبینم cavwp.exe سی پی یو رو به شدت اشغال میکنه و فقط باید سیستم رو ریستارت کرد با بستن کومودو هم چیزی حل نمیشه

سلام

آیا از محصولات امنیتی دیگری هم استفاد می کنید؟

اگر قبلاً از یک محصول امنیتی دیگری استفاده می کردید، سعی کنید بقایای اونها را کاملاً از بین ببرید، از این ابزارها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاد کنید.

سعی کنید مدتی از تنظیمات آنتی ویروس ، قابلیت Cache Builder را غیر فعال کنید، ببینید مشکل حل میشه.

alen sherif
13-01-2013, 23:52
سلام دوستان comodo نرم افزار جدیدی رو با نام CBS برای تلفن های اندروید ارائه کرده که برای بهینه سازی مصرف باطری هستش.میتونید اونو از لینک زیر دانلود کنید

SevenCity
15-01-2013, 08:03
کومودو یک اینترنت سکیورتی هست. دنبال فایروالش نباشید. برید یک فایروال دیگه نصب کنید.

یه سوال برام پیش اومده مگه بسته فایروال، HIPs و سندباکس و غیره رو نداره؟ پس چرا دنبال فایروال کمودو نباشیم؟

bdgunn
15-01-2013, 08:24
من اینو تو تاپیکه bitdefender نوشتم

من ورژن انتیویروس پلاس بیت دیفندر رو روی ویندوز هشت نصب کردم با سریال ارجینال بعدش هم نسخه اینترنت سکیوریتی کومودو رو نصب کردم که فقط فایروال و بلاکرش فعال هست . ولی یه مشکل دارم : فایرفاکسم کرش میکنه موقع کار کردن و این ارور رو میده : A script on this page may be busy, or it may have stopped responding. You can stop the script now, or you can continue to see if the script will complete . تو کانفیگ فایرفاکس هم رفتم و مقدار زمان اسکریپتش رو از 0 به 20 تغییر دادم ولی درست نشد. تا قبل اینکه این دوتا نرم افزارو نصب کنم مشکلی نداشت و روون کار میکرد ولی وقتی انتی ویروس رو نصب کردم اینجوری شد. بقیه browser هام خوب کار میکنن فقط فایر فاکس مشکل داره. کسی میدونه مشکلش از کجاست ؟
ولی الان فهمیدم مشکل از comodo هست، چون پاکش کردم درست شد
صدای ویندوزمم قطع شده بود که اونم درست شد
کسی میدونه مشکل از کجا بود؟ چجوری میتونم فایروالشو بی دردسر نصب کنم؟

Jadda
15-01-2013, 18:14
یه سوال برام پیش اومده مگه بسته فایروال، HIPs و سندباکس و غیره رو نداره؟ پس چرا دنبال فایروال کمودو نباشیم؟

سلام علیکم

صحبت بر سر امکانات فایروال نیست.( کما اینکه من اکثراً آنتی ویروس کومودوم غیر فعاله، دیگه عادت کردم.....)، یعنی همون فایروال خالی هم امنیت داره.

با فایروالش سیستم پیشگیری رو که دارید(حملات شبکه و مخرب ها)، برای شناسایی (مخرب ها) هم فایروال از اسکن آنلاین بهره میبره .... پس همون فایروال خالی هم اینقدر قدرت داره که هم کار یک فایروال عالی را براتون انجام بده و اینقدر توانایی داره که نقش شناسایی مخرب ها را هم بهش بسپرید. پس فایروال خالیش هم یه جورهایی کامله. اما عرض کردم که بحث امکانات نیست.

دو نکته کلی در ذهن داشتم:

1- وقتی سمت کومودو میرید، با نصب اینترنت سکیوریتی کومودو امنیت حاصل میشه، بنابراین چرا دو محصول نصب کنیم؟؟ چه توجیهی داره؟؟

2- احتمال بروز برخی ناسازگاریها بین فایروال یک شرکت (حالا هر شرکتی) و آنتی ویروس شرکت غیر؛

واسه همین بنده عرض کردم کسانی که این فکر را دارند کلا بیخیال کومودو بشوند، و اگر نمیتونند دیدگاه خودوشون (استفاده از محصولات امنیتی ترکیبی) را عوض کنند، بهتره یک فایروال از یک شرکت دیگه نصب کنند، که با این کار (عدم استفاده از فایروال کومودو) ؛؛ اگر هم ضرری در این عمل باشه، برای کومودو به خاطر رایگان بودنش نیست، و ضرر (منظورم بروز مشکلات است) برای کاربر است.

چرا کومودو خودش را درگیر این مشکلات بکنه؟

kaivanika
16-01-2013, 03:20
از آپدیت ورژن 6 نمیشه برای استفاده از اسکنرها استفاده کرد نه ؟؟؟

SevenCity
16-01-2013, 07:02
1- تو ورژن قبلی میتونستیم سختگیری دسترسی برنامه ها به نت رو کم و زیاد کنیم
آیا این گزینه همون Set alert frequency level در Firewall settings هست؟
2- این Filter IPV6 traffic دقیقا چیکار میکنه؟ (بعد از ویرایش: یه پست از Dr hannibal پیدا کردم که در کشورهای ناامن از لحاظ مونیتور زیرساختی باید این گزینه فعال باشه)
3- چرا تیک Block Fragmented IP datagrams رو که تو ورژن قبلی به صورت دیفالت خورده بود رو تو این ورژن برداشتند؟
4- Do protocol analysis و anti arp spoofing باید فعال باشند؟

pcsoft
16-01-2013, 17:48
2- این Filter IPV6 traffic دقیقا چیکار میکنه؟ (بعد از ویرایش: یه پست از Dr hannibal پیدا کردم که در کشورهای ناامن از لحاظ مونیتور زیرساختی باید این گزینه فعال باشه)
3- چرا تیک Block Fragmented IP datagrams رو که تو ورژن قبلی به صورت دیفالت خورده بود رو تو این ورژن برداشتند؟
سلام
1- بله این گزینه طبق نسخه 5 هست و میزان سخت گیری کومودو و نشون دادن پیغام های فایروال به کاربر رو نشون میده. راهنمای این قسمت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])(پایین صفحه کامل توضیح داده شده)
3- اینطور که من تحقیق کردم بخاطر برنامه های تورنت هست. گویا فعال بودن این گزینه در عملکرد اونها مشکل ایجاد میکنه.
4- بله فعال کنید.

Jadda
16-01-2013, 17:55

سلام علیکم

1- بله.

2- با فعال بودن این گزینه همه ارتباطهای پروتکل ورژن 6 نظارت و کنترل میشه. در واقع با فعال بودنش پروتکل IPv6 هم تحت پوشش فایروال قرار میگیره. مثلاً اگر قرار باشه ارتباطی بوسیله این پورتکل صورت بگیره کومودو بهش عکس العمل نشون میده و یا اگر برنامه ای بخواهد از این پروتکل استفاده بکنه کومودو بهتون اعلام میکنه یا طبق قانون اونو مسدود میکنه یا اجازه میده و .... در حالت پیشرفض پروتکل IPv4 نظارت میشه.

3- چون روی برخی شکبه های بزرگ LAN مثل ( ادارت و شرکتها و مدارس غربی) اختلال در شبکه ایجاد میکرده. تصمیم گرفتن در حالت پیشفرض اونو غیرفعال کنند. ولی شما فعالش کنید.

4-بله.

نکته: کمی صبر کنید، بعد از ارائه نسخه فارسی من یکی دو پست آموزشی در مورد تنظیمات کومودو +توضیح بخشهای مختلف کومودو مینویسم. میخوام عکسهایی که قرار میدم واسه تنظیم و توضیحات قسمتهای مختلف کومودو فارسی باشه، واسه همین تا الان کمی صبر کردم ...

naamre
16-01-2013, 18:06
من آخرش نتونستم با کومودوی 6 کنار بیام وقتی تو سیستم داری با نرم افزارهای قبلی کار می کنی مشکلی نیست و لی تا یه نرم افزار جدید نصب می کنی مشکلات شروع میشه. جالبه گاهی با وجود غیر فعال کردن کل اینترنت سکیوریتی بازم مشکل حل نمی شه انگار کومودو اون پشت مشتا هم ول کن نیست. گیرو داده دیگه . بارها شده رفتم واز توی ویجت نرم افزار رو جزو نمونه های قابل اعتماد کردم بعد از ریست شدن ویندوز دوباره رفته توی ویجت :)

Переклад не
16-01-2013, 23:57
دوستان از دست این شیطون چیکار کنم من؟ دیشب نصبش کردم بعد اومده idm رو از رو ویندوز پاک کرده:n04:
آخه مگه مرض داری
منم اووردم واسه تنبیه غیرفعالش کردم و از لیست startup حذفش کردم
باید تو تنظیماتش چیکار کنم تا از این کارا نکنه؟
ممنون

Jadda
17-01-2013, 00:06
دوستان از دست این شیطون چیکار کنم من؟ دیشب نصبش کردم بعد اومده idm رو از رو ویندوز پاک کرده:n04:
آخه مگه مرض داری
ممنون

سلام

دلیلش اینه که شما IDM را کرک کرده بودید، حالا کرک سالم بوده یا نه بماند.......

بایستی گوش این شیطونو بکشید تا دیگه از این کارها نکنه. آنتی ویروس که نباید خودسر کاری انجام بده. رئیس ما هستیم.

واسه اینکه گوش CIS را بکشید این 3 کار را بکنید:

1)هر فایلی که از نظر شما سالم و امن هست را به لیست امن اضافه کنید.

2)اگر هم آنتی بهش گیر میده به لیست استثنائات آنتی ویرس هم اضافه کنید.

3)و بعد هم آنتی ویروس را طوری تنظیم کنید که خودش فایل های مخرب را نبره قرنطینه، بلکه ازتون سوال کنه.

با این تنظیمات درس خوبی به CIS بدهید. اگر این سه مرحله پیچوندن گوش CIS را انجام بدهید دیگه کومودو بدون اجازه شما آب هم نمیخوره.

لازمه عکس بزارم.....

Переклад не
17-01-2013, 00:37
سلام

دلیلش اینه که شما IDM را کرک کرده بودید، حالا کرک سالم بوده یا نه بماند.......

بایستی گوش این شیطونو بکشید تا دیگه از این کارها نکنه. آنتی ویروس که نباید خودسر کاری انجام بده. رئیس ما هستیم.

واسه اینکه گوش CIS را بکشید این 3 کار را بکنید:

1)هر فایلی که از نظر شما سالم و امن هست را به لیست امن اضافه کنید.

2)اگر هم آنتی بهش گیر میده به لیست استثنائات آنتی ویرس هم اضافه کنید.

3)و بعد هم آنتی ویروس را طوری تنظیم کنید که خودش فایل های مخرب را نبره قرنطینه، بلکه ازتون سوال کنه.

با این تنظیمات درس خوبی به CIS بدهید. اگر این سه مرحله پیچوندن گوش CIS را انجام بدهید دیگه کومودو بدون اجازه شما آب هم نمیخوره.

لازمه عکس بزارم.....

ممنون
من اولین بارمه از این آنتی دارم استفاده میکنم.تا الانش نود 32 و کسپرسکی بوده
از کدوم قسمتش باید اقدام کنم؟

Jadda
17-01-2013, 01:08
ممنون
من اولین بارمه از این آنتی دارم استفاده میکنم.تا الانش نود 32 و کسپرسکی بوده
از کدوم قسمتش باید اقدام کنم؟

سلام

خب، به جمع کاربران کومودو خوش آمدید.:n12:

طبق همون توضیحات عکس میزارم. البته اول مرحله 3 را انجام بدهید بعد 2 و بعد 1،

عکسها به اندازه کافی گویا است، خیلی هم توضیح نیاز نداره. فقط چون تاره با کومودو آشنا شدید عرض میکنم که افزون یک فایل به لیست امن باعث میشه تا کومودو اصلا کاری به فایل نداشته باشه. یعنی شما دارید به کومودو میگید که این فایل امن هست.

1)لیست فایل های امن:

2)استثتائات: اینجا یعنی آنتی ویروس دیگه اونو اسکن نمیکنه،

3) تنظیم آنتی ویروس: به نحوی که ازتون نظر بخواهد و دیگه خودسر فایل را قرنطینه نکنه، راستی اون فایلت هم قرنطینه شده، میتونید برشگردونید، الان توی قرنطینه است، از قسمت قرنطینه برشگردونید

این قسمتی که مشخص کردم را غیر فعال بکن، تیکش را بـردارید

با این کار اگر مخربی پیدا بکنه بهتون میگه و شما راحت تصمیم بگیرید، مثلا در صورت سالم بودن فایل میتونید نادیده گرفتن و افزودن به لیست استثنائات آنتی ویروس یا نادیده گرفتن و گزارش به عنوان تشخیص اشتباه را انتخاب کنید.

==

ویرایش: ضمناً شما الان کومودوت روی پرواکتیو نیست، بزاریدش روی پرواکتیو.

ALI16437
17-01-2013, 13:15
آخه مگه مرض داری
ممنون

با سلام
البته دوستان توضیحات کاملی دادند منم گفتم یک نکته به این توضیحات اضافه کنم
اونم روش دوست خوبم مهران درباره کرک کردن idm بدون استفاده از هیچ نوع کرکی
است بدون دستکاری در سورس برنامه که هیچ انتی ویروسی بهش دیگه گیر نخواهد داد .

کارهاي زير رو که بهت ميگم انجام بده تا براي هميشه اين برنامه رو کرک کني.
IDM رو از توي کامپيوترت پاک کن چون شما نسخه ي آزمايشي رو داري.يعني کامل Uninstall کن و بعد هم ريستارت کن.
حالا جدیدترین نسخه اون رو از سایت idm دانلود کن

بعد از اينکه IDM رو نصب کردي برو توي مسير زير داخل ويندوزت.

C:\Windows\system32\drivers\etc
.
اونجا يک فايل وجود داره به اسم Host روش کليک راست کن و با NotePad بازش کن.

حالا تمام آدرس هاي زير رو مثل عکسي که ميبيني توش وارد کن. وقتي خواستي NotePad رو ببندي روي Save کليک کن تا تغييرات انجام بشه.

کد:

127.0.0.1 tonec.com
127.0.0.1 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
127.0.0.1 registeridm.com
127.0.0.1 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
127.0.0.1 secure.registeridm.com
127.0.0.1 internetdownloadmanager.com
127.0.0.1 secure.internetdownloadmanager.com
127.0.0.1 mirror.internetdownloadmanager.com
127.0.0.1 mirror2.internetdownloadmanager.com
127.0.0.1 mirror3.internetdownloadmanager.com
127.0.0.1 star.tonec.com

0.0.0.0 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
127.0.0.1 registeridm.com
127.0.0.1 tonec.com
127.0.0.1 secure.registeridm.com
127.0.0.1 secure.internetdownloadmanager.com
127.0.0.1 mirror.internetdownloadmanager.com
127.0.0.1 mirror2.internetdownloadmanager.com
127.0.0.1 mirror3.internetdownloadmanager.com
127.0.0.1 mirror4.internetdownloadmanager.com
127.0.0.1 mirror5.internetdownloadmanager.com
127.0.0.1 mirror6.internetdownloadmanager.com

حالا IDM رو باز کن و با يکي از سريال هاي زير رجيسترش کن.

Name: Mehr@n
Serials:
3IZP5-B8NFQ-CTW7J-S93TY
PFTYO-TU9SC-P57WV-W4KUH
BKJE4-6K4O4-1ID60-NDZR1
XLKCX-9E7AM-WE2OH-VOTOE
PZ1CW-E20TQ-LOFS5-VH0S0
TZEA4-J6I5X-NMJ0U-UG4WC
0YT08-M27Q7-R0GPP-1A6MY
UXPYI-B52AZ-FQHZ7-TCDZ7

اين روش هميشه کار ميکنه و هيچ وقت هم سريال ها توي ليست سياه نميره. تشکر هم يادت نره.
اینم لینک فایل host ویرایش شده کافی است دانلود کرده و روی فایل قبلی کپی و پست نمایید.

موفق باشی

Переклад не
17-01-2013, 13:28
سلام

خب، به جمع کاربران کومودو خوش آمدید.:n12:

طبق همون توضیحات عکس میزارم. البته اول مرحله 3 را انجام بدهید بعد 2 و بعد 1،

عکسها به اندازه کافی گویا است، خیلی هم توضیح نیاز نداره. فقط چون تاره با کومودو آشنا شدید عرض میکنم که افزون یک فایل به لیست امن باعث میشه تا کومودو اصلا کاری به فایل نداشته باشه. یعنی شما دارید به کومودو میگید که این فایل امن هست.

1)لیست فایل های امن:

2)استثتائات: اینجا یعنی آنتی ویروس دیگه اونو اسکن نمیکنه،

3) تنظیم آنتی ویروس: به نحوی که ازتون نظر بخواهد و دیگه خودسر فایل را قرنطینه نکنه، راستی اون فایلت هم قرنطینه شده، میتونید برشگردونید، الان توی قرنطینه است، از قسمت قرنطینه برشگردونید

این قسمتی که مشخص کردم را غیر فعال بکن، تیکش را بـردارید

با این کار اگر مخربی پیدا بکنه بهتون میگه و شما راحت تصمیم بگیرید، مثلا در صورت سالم بودن فایل میتونید نادیده گرفتن و افزودن به لیست استثنائات آنتی ویروس یا نادیده گرفتن و گزارش به عنوان تشخیص اشتباه را انتخاب کنید.

==

ویرایش: ضمناً شما الان کومودوت روی پرواکتیو نیست، بزاریدش روی پرواکتیو.
من نسخه ی 2012 رو نصب کردم .این بخش تنظیماتش کجاست؟

Persia Xperia
17-01-2013, 14:07
درود‎ ‎دوستان، من‎ ‎از‎ ‎آنتی‎ ‎ویروس‎ ‎رایگان‎ ‎آواست‎ ‎استفاده‎ ‎میکنم،به‎ ‎پیشنهاد‎ ‎دوستان‎ ‎فایروال‎ ‎کومودو‎ ‎رو‎ ‎هم‎ ‎نصب‎ ‎کردم.‎ ‎
اما‎ ‎یه‎ ‎مشکل‎ ‎بزرگ‎ ‎دارم‎ ‎باهاش‎،

با‎ ‎کلیک‎ ‎کردن‎ ‎رو‎ ‎بعضی‎ ‎از‎ ‎آیکون‎ ‎هاش‎ ‎کامپیوترم‎ ‎ریستارت‎ ‎میشه،مثلا‎ ‎اگه‎ ‎بخوام‎ ‎از‎ ‎ویدجتش‎ ‎که‎ ‎مرورگر‎ ‎ها‎ ‎رو‎ ‎هم‎ ‎میشه‎ ‎توش‎ ‎گذاشت‎ ‎بخوام‎ ‎مثلا‎ ‎فایرفاکس‎ ‎رو‎ ‎باز‎ ‎کنم‎ ‎ریستارت‎ ‎میشه.
یا‎ ‎تو‎ ‎قسمت‎ sandbox ‎رو‎ ‎اکثر‎ ‎قسمتا‎ ‎اگه‎ ‎کلیک‎ ‎کنم‎ ‎ریستار‎ ‎میشه.
میشه‎ ‎بگین‎ ‎مشکل‎ ‎کجاست؟واسه‎ ‎همین‎ ‎پاکش‎ ‎کردم.
ممکنه‎ ‎به‎ ‎سیستمم‎ ‎مربوط‎ ‎باشه؟آخه‎ ‎قدیمیه.
Windows:xp sp3
CPU:Intel 2.8 GH
Ram:2
میشه‎ ‎کمک‎ ‎کنید؟‎ ‎اخه‎ ‎خیلی‎ ‎این‎ ‎فایروال‎ ‎رو‎ ‎دوست‎ ‎دارم،سپاس‎ ‎ازتون.

Jadda
17-01-2013, 18:14

سلام

مورد یک که عرض کردم از قسمت +D و موارد دو ؛ سه هم از قسمت آنتی ویروس .....

عکس ندارم بزارم، ورژن 5 دیگه توی این انجمن ساپورت نمیشه.....:n02:

dvb595959
17-01-2013, 21:15
سلام دوستان...
من چیکار کنم از دست این کومودو؟ کیوسک مجازی برای من اجرا نمیشه.... یعنی اجرا میشه ولی بعد از یکی دو روز از کار میفته بعدش دیگه هر کاری میکنم باز نمیشه....حتی بخاطرش دوبار هم مجبور شدم ویندوز عوض کنم بازم مشکلم حل نشد. در همون حالت لود میمووه و باز نمیکنه...قسمت عیب یابی هم اجرا میکنم بی فایده است.قبلا این مشکل رو نداشتم... نمیدونم چی باعث این مشکل شده.

pcsoft
17-01-2013, 21:19

1- Defense+-Trusted Files

2- Antivirus-Scanner Settings- Exclusions

3- Antivirus- Scanner Settings

Jadda
17-01-2013, 21:23
سلام دوستان...
من چیکار کنم از دست این کومودو؟ کیوسک مجازی برای من اجرا نمیشه.... یعنی اجرا میشه ولی بعد از یکی دو روز از کار میفته بعدش دیگه هر کاری میکنم باز نمیشه....حتی بخاطرش دوبار هم مجبور شدم ویندوز عوض کنم بازم مشکلم حل نشد. در همون حالت لود میمووه و باز نمیکنه...قسمت عیب یابی هم اجرا میکنم بی فایده است.قبلا این مشکل رو نداشتم... نمیدونم چی باعث این مشکل شده.

سلام

فعلا از نسخه فارسی که استفاده نمیکنید؟ شاید به خاطر اون باشه.....

Переклад не
17-01-2013, 21:29
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چیکار کنم از دست این زده گوگل کروم رو کاری کرده که دیگه هیچ سایتی رو لود نمیکنهههه
کمک کنید دوستان

Jadda
17-01-2013, 21:36
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چیکار کنم از دست این زده گوگل کروم رو کاری کرده که دیگه هیچ سایتی رو لود نمیکنهههه
کمک کنید دوستان

سلام

کروم اجرا میشه و سایتها باز نمیشن؟

سایر مرورگرهات مشکل دارند یا فقط کروم؟

راستی شما چرا توی عکست فایروال نصب نبود؟ خودتون نصب نکردید؟ از یک فایروال دیگه استفاده میکنید؟

از محصولات امنیتی دیگری هم استفاده میکنید؟

چطوری متوجه شدید کومودو اونو مسدود کرده، لاگها را بررسی کردید؟ یک نگاهای به لاگهای دیفنس بندازید ببینید چیزی دستگیرتون میشه؟

میخوام بگم یک عکس از قانون کروم توی فایروال اینجا بزارید، ولی دیدم فایروال کومودو را ندارید...

بخش دیفنس را باز کنید و اون قسمتی که مربوط به قوانین برنامه میشه، ببینید برای کروم چیزی ساخته شده؟

Mehrdad092000
17-01-2013, 21:37
سلام
من الان Kaspersky Internet Security2013 دارم
به نظرتون پاک کنم نسخه اینترنت سکروییتی اینو نصب کنم؟

Jadda
17-01-2013, 21:49
سلام
من الان Kaspersky Internet Security2013 دارم
به نظرتون پاک کنم نسخه اینترنت سکروییتی اینو نصب کنم؟

سلام

اگر فقط امنیت براتون مهمه، باید بگم که نه، نیازی نیست کسپر را پاک کنید،روی کسپر بمانید.

اگر از محصولات کسپر پولی استفاده میکنید و قصد استفاده غیر قانونی از یک نرم افزار امنیتی را ندارید،و از این به بعد هم قصد پرداخت پول برای استفاده از کسپر را ندارید=> اونوقت به کومودو فکر کنید.(پولی پرداخت نمیکنید)

اگر هم از سریال استفاده میکنید و گیر آوردنش براتون مشکل هست=> باز میتونید به کومودو فکر کنید،(آسوده خاطر میشید)

اگر از کسپر استفاده میکنید و گیر آوردن سریال براتون دردسر ساز نیست، روی کسپر بمانید.

اگر کسپر برای سیستم شما سنگینه=> میتونید به کومودو فکر کنید، (کومودو سبکتره)

اگر.......... به کومودو فکر کنید

اگر.......... روی کسپر بمانید

اگر.......... به کومودو فکر کنید

اگر........... روی کسپر بمانید

میبینید که به لحاظ امنیتی کسپر قابل اطمینان هست(البته کومود هم هست) و همه دلایلی که آوردم ارتباطی به امنیت نداشت، و میتونید روی کسپر بمونید. مگر اینکه مسائل دیگری ، که عرض کردم باعث بشه بیایید سمت کومودو.

Переклад не
17-01-2013, 22:19
سلام

کروم اجرا میشه و سایتها باز نمیشن؟

سایر مرورگرهات مشکل دارند یا فقط کروم؟

راستی شما چرا توی عکست فایروال نصب نبود؟ خودتون نصب نکردید؟ از یک فایروال دیگه استفاده میکنید؟

از محصولات امنیتی دیگری هم استفاده میکنید؟

چطوری متوجه شدید کومودو اونو مسدود کرده، لاگها را بررسی کردید؟ یک نگاهای به لاگهای دیفنس بندازید ببینید چیزی دستگیرتون میشه؟

میخوام بگم یک عکس از قانون کروم توی فایروال اینجا بزارید، ولی دیدم فایروال کومودو را ندارید...

بخش دیفنس را باز کنید و اون قسمتی که مربوط به قوانین برنامه میشه، ببینید برای کروم چیزی ساخته شده؟

تو همون بخش گزارشاتش کلا درمورد کروم هستش و اینو گفته :
chrome.exe is trying to access chrome.exe in memory

و:
The parent application that is accessing the target application in memory will allow the parent application to fully control the target application. This is a common technique used by many legitimate applications as well as various malware. If chrome.exe is one of your everyday applications, then you can allow this request.

Mehrdad092000
17-01-2013, 22:23
ممنون
درسته سیتمم یکم احساس میکنم کند شده (البته این سیستم خونه نیست )
بعدشم از این سریالا استفاده میکنم

---------------------------

comodo توی یه سایت تست انتی ویروس نبود چرا
میخوام کسپر پاک کنم یه چی دیگه نصب کنم
Avast
avira
comodo
norton و خیلیا دیگه ادمو گیج میکنن

Переклад не
17-01-2013, 22:26
واقعا که راس میگن این کومودو ماله حرفه ایاست
مثله یه بچه ی شیطون پدرمو دراوورد امروز.یه روزم از دانلودهام عقب افتادم به خاطر اینکه شب idm رو پاک کرده بود و پیچاره کامپیوتر تا صب روشن مونده بوده
تازه گوگل کرومم غیرفعال کرده آدم نمیدونه چیکارش کنه

Переклад не
17-01-2013, 22:36
تحت یه کتک مفصل همه ی رو به حالت قبلی باز گردوند.کلا غیرفعالش کردم.اول یادش میگیرم بعد استفاده
ولی واقعا کارش درسته.همون اولش تو ویندوز صفر (دوروز بود نصبش کرده بودم) دوتا تروجان به اسم 00 00 00 پیدا کرد :n04:

Mehrdad092000
17-01-2013, 23:05
تحت یه کتک مفصل همه ی رو به حالت قبلی باز گردوند.کلا غیرفعالش کردم.اول یادش میگیرم بعد استفاده
ولی واقعا کارش درسته.همون اولش تو ویندوز صفر (دوروز بود نصبش کرده بودم) دوتا تروجان به اسم 00 00 00 پیدا کرد :n04:

چرا پاک کرده بود ؟ :D
به کرک گیر داده؟
---------
من شاید نصبش کنم از الان بدونم چشه

dvb595959
17-01-2013, 23:45
سلام

فعلا از نسخه فارسی که استفاده نمیکنید؟ شاید به خاطر اون باشه.....
اتفاقا زمانی که از تسخه فارسی استفاده میکردم درست بودش بعدش که انگلیس کردم مشکل برام پیش اومد .. الان رفتم دوباره فارسی کردم دیدم انگار دست شد....حالا ببینم تا فردا گیر نمیده دوباره.... راستی الان مرورگر کروم برام پیج باز نمیکنه...دناولد منیجرم دانلود نمیکنه... ول یمسنجرم بازم میشه....فکر میکنم زیر سر این کومودو باشه ولی نمیدونم از کجا...

atm1
18-01-2013, 00:02
کمومودو فایروال خیلی خوبیست......

aylar6888
18-01-2013, 01:31
کمومودو فایروال خیلی خوبیست......
سلام احسنت:n01::n01::n01:
-------------------------------------------------------------------------------------
دوستان خواهشا یه پست که 10 تا عکس توشه و شما به هیچ قسمتش اشاره نمیکنین و سوال دوباره از عکسها ندارین رو نقل قول کامل نکنین...همون نقل متن یا اسم کسی که زحمت جواب رو کشیده کافیه....البته جسارتا..
چون هم تاپیک الکی با پستهای کم بهره پر میشه هم سرعت لود صفحات پایین میاد....
خواهش میکنم...:n28:
-------------------------------------------------------------------------------------
دوستانی که گوگل کرومشون غیرفعال میشه اگه توی قوانین اشتباه ثبت نکرده باشن به احتمال 90 درصد اینترنت اکسپلوررشون هم از کار میفته...
اگه اینطوره باید پورتهاتون رو از محیط داس ریست کنین و به حالت اولیه برگردونین تا حل بشه...
چک کنین اگه مشکل از قوانین فایروال و دیفنس نباشه بگین تا راه ریست پورتها رو براتون بذارم...
خودم مشکلم فقط با همین راه و با کمک دوست خوبم امیر (کرکس):n16:عزیز فقط حل شد....
پیروز باشید...

aylar6888
18-01-2013, 03:40
کلیک کنید :::

کامپیوتر خود را برگردانید!
آشنایی با برنامه Comodo Time Machine

کلیک کنید :::

pcsoft
18-01-2013, 09:31

وقتی کار باهاش رو یاد بگیرین. فکر نمیکنم با هیچ چیز دیگه ای عوضش کنید. شما در واقع با تنظیمات پیش فرض کومودو مشکل داشتید نه با قدرت اصلی کومودو!
کومودو چیزی رو پاک نمیکنه بلکه قرنطینه میکنه و میتونین برش گردونین. در واقع چیز از دست رفته ای وجود نداره.
پست های آموزشی رو ببینین کم کم راه می افتین:n12:

dvb595959
18-01-2013, 09:47
سلام...
1-یکی به من کمک کنه.... با کیوسک مجازی کومودو مشکل دارم... گاهی اجرا نمیشه....یعنی به صورت خودبخود از کار میفته و روی حالت لود میمونه..... برای درست کردنش حتما باید یکبار از طریق سند باکس ریست کنم تا دوباره درست بشه....علتش چی میتونه باشه؟ قبلا این مشکل رو نداشتم ...
2-این حالت بازی که کومودو داره منظور چیه؟

3-

pcsoft
18-01-2013, 09:53
سلام...
1-یکی به من کمک کنه.... با کیوسک مجازی کومودو مشکل دارم... گاهی اجرا نمیشه....یعنی به صورت خودبخود از کار میفته و روی حالت لود میمونه..... برای درست کردنش حتما باید یکبار از طریق سند باکس ریست کنم تا دوباره درست بشه....علتش چی میتونه باشه؟ قبلا این مشکل رو نداشتم ...
2-این حالت بازی که کومودو داره منظور چیه؟

3-

سلام
1- باز برا شما خوبه. برای من توی سون که اصلا باز نمیشد! به هر حال اولین نسخه هست باید تحمل کرد تا درستش کنن.
2- حالتی هست که پیغام به شما نشون نمیده تا موقع بازی حواستون پرت نشه و مزاحم بازی نباشه.

SevenCity
18-01-2013, 10:36
با کدوم قسمت کمودو میشه یک برنامه ای رو کاملا آزاد کرد؟ (چه دسترسی به نت و چه دسترسی به سیستم)
حالا:
فرض کنیم سیستم شلوغی داریم و یک سال هم داریم از کمودو استفاده میکنیم و قبلا برای یک برنامه قدیمی به سوالات و پیغام های کمودو پاسخ دادیم و فرض کنیم اون برنامه بطور مثال بعضی دسترسی هاش طبق HIPs بلاک شده بود یا سندباکس شده بود یا طبق فایروال از اینترنت هم محدود شده بود!

برای آزادسازی این برنامه ما باید به آرشیو کمودو برگردیم و لاگ ها رو ببینیم و یکی یکی قانون هاش رو بدون محدودیت کنیم و به برنامه اجازه دسترسی به اینترنت و سیستم رو بدیم یا راه میانبری هم هست؟

tirkou
18-01-2013, 10:48
سلام دوستان میشه در مورد این عکس راهنمایی کنین . تو action centere ویندوز این پیغام میده avira free و comodo free firewall ممکنه باهم تداخل داشته باشه ولی دوستان همیشه تو تاپیک های مختلف گفنت که این 2 با هم تداخل ندارن

pcsoft
18-01-2013, 11:48
با کدوم قسمت کمودو میشه یک برنامه ای رو کاملا آزاد کرد؟ (چه دسترسی به نت و چه دسترسی به سیستم)
حالا:
فرض کنیم سیستم شلوغی داریم و یک سال هم داریم از کمودو استفاده میکنیم و قبلا برای یک برنامه قدیمی به سوالات و پیغام های کمودو پاسخ دادیم و فرض کنیم اون برنامه بطور مثال بعضی دسترسی هاش طبق HIPs بلاک شده بود یا سندباکس شده بود یا طبق فایروال از اینترنت هم محدود شده بود!

برای آزادسازی این برنامه ما باید به آرشیو کمودو برگردیم و لاگ ها رو ببینیم و یکی یکی قانون هاش رو بدون محدودیت کنیم و به برنامه اجازه دسترسی به اینترنت و سیستم رو بدیم یا راه میانبری هم هست؟

برای یک برنامه دو جا برای ساخت قانون بیشتر نداریم آن هم در قسمت های:
1- فایروال
2- Defense+
1- برای اولی فقط یکبار به Network Security Policy میریم و برنامه رو پیدا کرده و از بلاک در میاریم.
2- به بخش Defense و قسمت Computer Security Policy رفته و برنامه موردنظر را پیدا کرده و از بلاک در میاریم.
اگر برنامه بصورت Blocked تعریف شده باشه یا به شکل Custom فرقی نمیکنه. در هر حال، یک برنامه در یک قسمت از کومودو، فقط یک قانون داره.
این برای نسخه 5 بود. نسخه 6 هم تنظیمات مشابه همین رو داره. به جز BB که من پیشنهاد میکنم خاموش باشه این بخش، چون HIPS رو من کارآمدتر میبینم.

MAHY@R
18-01-2013, 14:38
دوستان بنظرتون ترکیب کومودو بهمراه آنتی ویروس خود ویندوز 8 کافیه یا نیاز به آنتی ویروس جدا دارم؟

Jadda
18-01-2013, 14:47
دوستان بنظرتون ترکیب کومودو بهمراه آنتی ویروس خود ویندوز 8 کافیه یا نیاز به آنتی ویروس جدا دارم؟

COMODO INTERNET SECURITY 2013

Hidden-Hunter
18-01-2013, 15:19
سلام علی

علی یه سوال دارم و این که تو تنظیمات فایروال نسخه 2013 یه قسمت هست که نوشته منیج نتورک ، این کاراییش چی هست ؟ چون وقتی میزنه کامپیوتر شما این هست که زیرش نوشته Turest یا Block خب اگر بلاک بکنیم ، یعنی همه دسترسی به روتر من بلاک میشه ؟؟

Jadda
18-01-2013, 16:14
سلام علی

علی یه سوال دارم و این که تو تنظیمات فایروال نسخه 2013 یه قسمت هست که نوشته منیج نتورک ، این کاراییش چی هست ؟ چون وقتی میزنه کامپیوتر شما این هست که زیرش نوشته Turest یا Block خب اگر بلاک بکنیم ، یعنی همه دسترسی به روتر من بلاک میشه ؟؟

سلام

منظورت این قسمت است:

خب، بزارید از نسخه فارسی عکس بزارم تا بهتر متوجه بشیم:

ببینید، توضیحات کامل هست:

اجازه دادن یا مسدود کردن اتصالات این کامپیوتر با سایر کامپیوترهای روی شبکه

خب، فرض کنید یک شبکه دارید با 6 کامپیوتر حالا شبکه شما یا کابلی (Wired) هست یا بی سیم (Wireless)، فرقی نداره کومودو قادره هر دو نوع شبکه را تشخیص بده ، یکی که سیستم شماست، 5 تای دیگه 4 تا کامپیوتر هست و یک پرینتر: خب در واقع کامپیوتر شما به عنوان یک دستگاه با 5 دستگاه دیگه متصل است،

کومودو در این قسمت امکان مدیریت (اجازه یا مسدود) کامپیوتر شما به این 5 دستگاه را میده، یعنی اول کامپیوتر شما + هر 5 دستگاه دیگر را اینجا نشون میده و شما میتونید مدیریت بکنید اجازه یا مسدود کنید،

به عنوان مثال میتونید روی شبکه خودتون، دسترسی 3 کامپیوتر به پرینتر را قطع بکنید؛ و ......

مثال یک شبکه کوچولو بین سیستم من و مودم:

Mehrdad092000
19-01-2013, 22:51
بچه خا کومودو بهتره یا کسپر
؟
میخوام پاکش کنم قدرتش در حد کسپر هست؟

Jadda
19-01-2013, 23:41
بچه خا کومودو بهتره یا کسپر
؟
میخوام پاکش کنم قدرتش در حد کسپر هست؟

سلام

شما هنوز دارید دنبال سویت امنیتی می گردید؟؟

البته این حساسیت خوبه ها.... من هم صفحه قبل سعی کردم جواب شما را طوری بدم که به دردتون بخوره.

بزارید یک مقدار بیشتر بحث را بشکافیم:

چرا قصد دارید کسپر را حذف کنید؟ دلیل؟

جواب به سوال بالا سوال میتونه هدف شما برای انتخاب محصول بعدی باشه......

من اگر بخواهم یک روز از CIS جدا بشم، پیش خودم میگم به این دلایل CIS را حذف کردم و به این دلایل محصول X را نصب کردم. و دلایلم باید با هم مرتبط باشند.

کسی نمیتونه برای شما انتخاب کنه، اینجوری بیشتر سردرگم میشید، توی هر تاپیکی هم برید و سوال بپرسید هر کسی یه چیزی میگه.

عرض کردم که=> آیا کسپر برای سیستم شما سنگینه/یا نه(البته چون میبینم بعضی دوستان اینو میفرمایند، من اینو عرض میکنم، وگرنه خودم چند وقته کسپر نصب نکردم)؟ آیا اونو خریداری کردید و الان قصد استفاده از یک محصول رایگان را دارید/یا نه؟ آیا تهیه سریال و کی برای اکتیو نگه داشتن کسپر برای شما دشوار است/یا نه؟ آیا....

اصلاً نمیپرسم: آیا به فکر استفاده یک محصول قویتر از کسپر هستید؟ چون موضوعیت نداره !

من خودم الان مدت زیادیه که از کومودو استفاده میکنم، بنابراین نمیتونم وارد جزئیات سایر محصولات بشوم و توضیح مبسوط بدم، و اونها را تشرح کنم. اما دونستن سبک دفاعی سایر محصولات میتونه مفید باشه، من این را به شما توصیه میکنم، هرکسی گفت این آنتی خوبه؛ سریع بفرمایید سبک دفاعیش چیه و چه سیستمهایی برای تحقق این روش داره؟ جدیداً میگم ایدئولوژی امنیتی <=سعی کنید بهش برسید.

آی این آنتی ویروس معرفه و اون آنتی ویرس توی تست فلان رتبه رو آورده و ..... را می خواهم عرض کنم خوب نیست، ولی نمیگم! به جاش میگم اینها را بزارید برای مرحله بعدی.

باور کنید اصلا هم به کسی توصیه نمیکنم که کومودو نصب کنه....... هر کسی خودش باید فکر کنه، خودش باید انتخاب کنه، خودش هم باید پای نتایج مثبت و منفی تصمیماتش بایسته. این عالم اینجوریه!

p30g
19-01-2013, 23:57
سلام خدمت استاد Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نظرتون رو راجبه comodo Firewall Free به علاوه ی kaspersky anti 2013 رو میخواستم بدونم

باتشکر

Jadda
20-01-2013, 00:50
سلام خدمت Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نظرتون رو راجبه comodo Firewall Free به علاوه ی kaspersky anti 2013 رو میخواستم بدونم

باتشکر

سلام

از تغییرات و ویژگیهای نسخه 2013 آنتی ویروس کسپر خبری ندارم...

علاقه مند بودید میتونید نصب بکنید، ابتدا کسپر را نصب بکنید و بعد فایروال کومودو، ورژن 6 کومودو هم کلی درایور و چیز میز نصب میکنه، اگه با هم دیگه بسازند، مشکلی نیست.

Hidden-Hunter
20-01-2013, 10:32
سلام خدمت استاد Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نظرتون رو راجبه comodo Firewall Free به علاوه ی kaspersky anti 2013 رو میخواستم بدونم

باتشکر

سلام
من جای شما بودم یا اینترنت سکیوریتی کامل کومودو یا کسپرسکی را نصب می کردم یا کسپرسکی انتی ویروس را حذف می کردم و یک انتی ویروس مانند اواست یا اویرا یا نورتون نصب می کردم.
چون کسپرسکی با کومودو تداخل داره بخاطر داشتن System Watcher با HIPS کومودو تداخل پیدا میکنه و هر دو سوییت دارای قدرت هستند که شما نصب کردید ولی امکان استفاده از ان را ندارند.

hellbrain666
21-01-2013, 13:47
سلام
دوستان جدیدترین نسخه Comodo Internet Security موجود در سایت خودش با win8 مشکلی نداره؟
شنیده بودم اوایل کمی ناهماهنگی داشته

Mehrdad092000
21-01-2013, 14:17
سلام

شما هنوز دارید دنبال سویت امنیتی می گردید؟؟

البته این حساسیت خوبه ها.... من هم صفحه قبل سعی کردم جواب شما را طوری بدم که به دردتون بخوره.

بزارید یک مقدار بیشتر بحث را بشکافیم:

چرا قصد دارید کسپر را حذف کنید؟ دلیل؟

جواب به سوال بالا سوال میتونه هدف شما برای انتخاب محصول بعدی باشه......

من اگر بخواهم یک روز از CIS جدا بشم، پیش خودم میگم به این دلایل CIS را حذف کردم و به این دلایل محصول X را نصب کردم. و دلایلم باید با هم مرتبط باشند.

کسی نمیتونه برای شما انتخاب کنه، اینجوری بیشتر سردرگم میشید، توی هر تاپیکی هم برید و سوال بپرسید هر کسی یه چیزی میگه.

عرض کردم که=> آیا کسپر برای سیستم شما سنگینه/یا نه(البته چون میبینم بعضی دوستان اینو میفرمایند، من اینو عرض میکنم، وگرنه خودم چند وقته کسپر نصب نکردم)؟ آیا اونو خریداری کردید و الان قصد استفاده از یک محصول رایگان را دارید/یا نه؟ آیا تهیه سریال و کی برای اکتیو نگه داشتن کسپر برای شما دشوار است/یا نه؟ آیا....

اصلاً نمیپرسم: آیا به فکر استفاده یک محصول قویتر از کسپر هستید؟ چون موضوعیت نداره !

من خودم الان مدت زیادیه که از کومودو استفاده میکنم، بنابراین نمیتونم وارد جزئیات سایر محصولات بشوم و توضیح مبسوط بدم، و اونها را تشرح کنم. اما دونستن سبک دفاعی سایر محصولات میتونه مفید باشه، من این را به شما توصیه میکنم، هرکسی گفت این آنتی خوبه؛ سریع بفرمایید سبک دفاعیش چیه و چه سیستمهایی برای تحقق این روش داره؟ جدیداً میگم ایدئولوژی امنیتی <=سعی کنید بهش برسید.

آی این آنتی ویروس معرفه و اون آنتی ویرس توی تست فلان رتبه رو آورده و ..... را می خواهم عرض کنم خوب نیست، ولی نمیگم! به جاش میگم اینها را بزارید برای مرحله بعدی.

باور کنید اصلا هم به کسی توصیه نمیکنم که کومودو نصب کنه....... هر کسی خودش باید فکر کنه، خودش باید انتخاب کنه، خودش هم باید پای نتایج مثبت و منفی تصمیماتش بایسته. این عالم اینجوریه!

ممنون بابت جواب کامل
2g ram
e4500
1.اره کسپر خیلی نه اما یکن برای سیستم سنگینه
2.خریداری نکردم از key های موجود استفاده میکنم اما خوب اگه یه انتی ویروس راییگان واقا کارش خوب باشه ادمو اونو انتخاب میکنه
3.یعنی بالاتر از کسپر چیزی نیست که این سوالو نپرسیدید؟

ALI16437
21-01-2013, 19:48
با سلام

خدمت اساتید عارضم که بنده از انتیویروس نورتون اورجینال استفاده میکنم که ازش خیلی هم راضیم کنارش از فایروال outpost استفاده میکنم که اونم اورجینال هست
تقریبا یک سال پیش به مدت 10-12 ماهی از نسخه 5 کومودو استفاده کردم خیلی راضی بودم ازش ، تنها برتری outpost بهش بخشی به نام attack detection
هست که گزارشات مبصوتی از اسکن پورتها و دفع حملاتی که از طرف اینترنت و isp انجام میشود را میدهد ولی کومودو اصلا تو این مدتی که من باهاش کار کردم
حتی یک مورد گزارش اسکن پورتها یا حملات -- اینترنت رو هم نداد البته تعدادی از دوستان هم که من میشناختم و با کومودو کار میکردنند هم هیچ گزارشی درباره
اسکن پورتهای کامپیوتر و حملات -- شبکه دریافت نکرده اند میخوام در این مورد در ورژن 6 سوال کنم که هنوز هم این مشکل ، به نظر من ، در کومودو 6 وجود داره
یا نه ، و مزایا و مشکلات و معایب کومودو 6 از نظر دوسنتان کومودو کار چی هست تعریف که زیاد بوده، ازش ، مشکلات و معایبش چی هست .
بعد یکی از دوستان لینک دانلود فارسی ساز و نحوه انجام فارسی سازی رو هم توضیح بده ممنون میشم.

مخلص دوستان علی ،

Jadda
21-01-2013, 20:45
با سلام

خدمت اساتید عارضم که بنده از انتیویروس نورتون اورجینال استفاده میکنم که ازش خیلی هم راضیم کنارش از فایروال outpost استفاده میکنم که اونم اورجینال هست
تقریبا یک سال پیش به مدت 10-12 ماهی از نسخه 5 کومودو استفاده کردم خیلی راضی بودم ازش ، تنها برتری outpost بهش بخشی به نام attack detection
هست که گزارشات مبصوتی از اسکن پورتها و دفع حملاتی که از طرف اینترنت و isp انجام میشود را میدهد ولی کومودو اصلا تو این مدتی که من باهاش کار کردم
حتی یک مورد گزارش اسکن پورتها یا حملات -- اینترنت رو هم نداد البته تعدادی از دوستان هم که من میشناختم و با کومودو کار میکردنند هم هیچ گزارشی درباره
اسکن پورتهای کامپیوتر و حملات -- شبکه دریافت نکرده اند میخوام در این مورد در ورژن 6 سوال کنم که هنوز هم این مشکل ، به نظر من ، در کومودو 6 وجود داره
یا نه ، و مزایا و مشکلات و معایب کومودو 6 از نظر دوسنتان کومودو کار چی هست تعریف که زیاد بوده، ازش ، مشکلات و معایبش چی هست .
بعد یکی از دوستان لینک دانلود فارسی ساز و نحوه انجام فارسی سازی رو هم توضیح بده ممنون میشم.

مخلص دوستان علی ،

سلام

این موردی که شما عرض کردید، بسیار جای بحث داره.......

کومودو فاقد تشخیص پورت اسکن هست، یعنی گزارشی بهتون نمیده، حتی گزارشی در مورد حملات شبکه نمیده،

سیستم شناسایی حملات شبکه، (دقت کنید میگم شناسایی) بسیار پیچیده هست، به نظر بنده تا الان هیچ فایروال نتونسته اونجور که باید و شاید اون را پیاده سازی بکنه.

چند وقت پیش از یک متخصص شبکه پرسیدم یک فایروال که IDS داره بهم معرفی بکن، گفت هیچی، گفتم اما X اینو داره، گفت هیچکدام از این IDS ها یک IDS واقعی نیستن!!، همش فالس، همش فالس،...

این ماژول در فایروال برای اینکه به دردتون بخوره هنوز خیی زوده، هنوز شرکتها سالهای زیادی نیازه تا روش کار بکنند.....

سوال: حس میکنید اون حملاتی که بهتون گزارش شده چند درصدشون کار ه.ک.ر.ها بوده؟؟

این یک بحث کلی بوده در مورد IDS در فایروال ها، شما بدون این ماژول هم ه.ک نمیشید، قول میدم!

اما یک توضیحی در مورد فایروال کومودو بدم، و اینکه بر مبنای پیکربندی کار میکنه، یعنی یک سری قوائد برای فایروال تعریف شده، از قوائد برنامه ها بگیر تا قوانین عمومی برای سیستم عامل و کل ترافیک عبوری، و نحوه برخورد با ترافیکها و اینکه چه ترافیکی عبور کنه و چه ترافیکی مسدود بشه، اینجا دیگه فایروال دست به تشخیص نمیزنه، طبق قوانین موجود ترافیک را فیلتر میکنه.

فرض کنید شما مقداری ماسه و سنگ را از یک صافی عبور بدهید و اون صافی طوری طراحی شده: که سوراخهایی به قطر 1 سانتی متر داره، خب اگر سنگی بزرگتر از این قطر قراره عبور کنه، مسدود میشه، اون صافی هم طوری طراحی شده که اجازه عبور سنگهای رنگی را نمیده، و مسدود میکنه، و .... فایروال کومودو این حالت را داره. خب، خیلی از فایروالهای دیگه هم این حالت را دارند ولی به نظرم عملکرد فایروال کومودو بهتره. یعنی بهتر وظایف تعریف شده را انجام میده، و به نظر من بزرگترین تغییر فایروال در نسخه 6 بهبود در عملکرد بوده، یعنی روش کار کردند تا باز بهتر نسبت به گذشته کار بکنه.... نمیدونم چطوری بشتر توضیح بدم، ولی به عنوان مثال IPv6 در نسخه قبلی گاهی اوقات از دست کومودو در میرفت! اما الان بجز ICMPv6 همه تحت کنترل هستند، من فکر میکنم باز توی نسخه های بعدی اینو بهبود ببخشند. )

در کل هیچ ترافیکی نمیتونه بدون اجازه ما وارد یا خارج بشه.

===

در مورد نسخه فارسی ، باید عرض کنم که هدف تیم ما ارائه فارسی ساز ، برای کومودو نبود، بلکه قراره زبان فارسی، کاملاً رسمی، از طریق کومودو منتشر بشه،

کار تموم شده و فایلها برای کومودو ارسال شده و در حال تست هستیم.....یک نسخه از وژن جدید هم بهمون داده شده که زبان فارسی در اون گنجانده شده، که ایشالله بزودی منتشر میشه، منتظر باشید....

mostafa akbari
21-01-2013, 22:11
یادتون هست قبلا با کاربری در مورد این ids و ips چقدر بحث کردیم . هر چی بهش میگفتیم این ids های نرم افزاری بجز اسنورت بقیشون به هیچ دردی نمیخورند برای همین کومودو اون رو کلا حذف کرد از فایروالش و ips برای پیشگیری از حملات کافی هست ولی اون باز حرف خودش را میزد.

saeediranzad
22-01-2013, 06:48
سلام
بالاخره ورژن 6 را نصب کردم. یعنی چون ویندوز8 جدید نصب کردم.
خوشکله! این آیکون روی دسکتاپ باید باشه؟ نمیشه پاکش کرد؟
فایده ای که نداره.

khmusic
22-01-2013, 07:07
سلام
تو وزژن قبلی یه قسمت داشت به نام network activity که برنامه هایی که از شبکه استفاده میکردنو نشون میداد و براساس میزان استفاده از شبکه تقسیم بندی میکرد تو این ورژن نیست البته یه قسمت به نام watch activity وجود داره که مثل اون قبلی نیست میخواستم بدونم به طور کامل حذف شده این قسمت

Hidden-Hunter
22-01-2013, 09:39
با سلام

مخلص دوستان علی ،

سلام

این اتوپست شناسایی اتکی که داره ، بنظر من یکم چرت هست و فالس هست ، 1ماه ازش استفاده می کردم و گذاشته بودم روی High حتی برای ورود به انجمن هم گزارش اتک میداد با اون صدا مسخرش :31:
که مجبور میشدم ای پی انجمن را در لیست استثناعات قرار بدم یا حتی موقعی هم که روی Medium بود برای ورود به سایت هایی هشدار اتک میداد که منم زدم پاکش کردم. بنظر من زیاد روی گزارش اتک این سوییت حساب باز نکنید...چیزی که بدرد نمیخوره باید جدا ( کَنده ) بشه .

hellbrain666
22-01-2013, 13:17
سلام تو نسخه جدید چطور میشه sand box رو disable کرد؟

ALI16437
22-01-2013, 18:17
سلام

این موردی که شما عرض کردید، بسیار جای بحث داره.......

کومودو فاقد تشخیص پورت اسکن هست، یعنی گزارشی بهتون نمیده، حتی گزارشی در مورد حملات شبکه نمیده،

سیستم شناسایی حملات شبکه، (دقت کنید میگم شناسایی) بسیار پیچیده هست، به نظر بنده تا الان هیچ فایروال نتونسته اونجور که باید و شاید اون را پیاده سازی بکنه.

چند وقت پیش از یک متخصص شبکه پرسیدم یک فایروال که IDS داره بهم معرفی بکن، گفت هیچی، گفتم اما X اینو داره، گفت هیچکدام از این IDS ها یک IDS واقعی نیستن!!، همش فالس، همش فالس،...

این ماژول در فایروال برای اینکه به دردتون بخوره هنوز خیی زوده، هنوز شرکتها سالهای زیادی نیازه تا روش کار بکنند.....

سوال: حس میکنید اون حملاتی که بهتون گزارش شده چند درصدشون کار ه.ک.ر.ها بوده؟؟

این یک بحث کلی بوده در مورد IDS در فایروال ها، شما بدون این ماژول هم ه.ک نمیشید، قول میدم!

اما یک توضیحی در مورد فایروال کومودو بدم، و اینکه بر مبنای پیکربندی کار میکنه، یعنی یک سری قوائد برای فایروال تعریف شده، از قوائد برنامه ها بگیر تا قوانین عمومی برای سیستم عامل و کل ترافیک عبوری، و نحوه برخورد با ترافیکها و اینکه چه ترافیکی عبور کنه و چه ترافیکی مسدود بشه، اینجا دیگه فایروال دست به تشخیص نمیزنه، طبق قوانین موجود ترافیک را فیلتر میکنه.

فرض کنید شما مقداری ماسه و سنگ را از یک صافی عبور بدهید و اون صافی طوری طراحی شده: که سوراخهایی به قطر 1 سانتی متر داره، خب اگر سنگی بزرگتر از این قطر قراره عبور کنه، مسدود میشه، اون صافی هم طوری طراحی شده که اجازه عبور سنگهای رنگی را نمیده، و مسدود میکنه، و .... فایروال کومودو این حالت را داره. خب، خیلی از فایروالهای دیگه هم این حالت را دارند ولی به نظرم عملکرد فایروال کومودو بهتره. یعنی بهتر وظایف تعریف شده را انجام میده، و به نظر من بزرگترین تغییر فایروال در نسخه 6 بهبود در عملکرد بوده، یعنی روش کار کردند تا باز بهتر نسبت به گذشته کار بکنه.... نمیدونم چطوری بشتر توضیح بدم، ولی به عنوان مثال IPv6 در نسخه قبلی گاهی اوقات از دست کومودو در میرفت! اما الان بجز ICMPv6 همه تحت کنترل هستند، من فکر میکنم باز توی نسخه های بعدی اینو بهبود ببخشند. )

در کل هیچ ترافیکی نمیتونه بدون اجازه ما وارد یا خارج بشه.

===

در مورد نسخه فارسی ، باید عرض کنم که هدف تیم ما ارائه فارسی ساز ، برای کومودو نبود، بلکه قراره زبان فارسی، کاملاً رسمی، از طریق کومودو منتشر بشه،

کار تموم شده و فایلها برای کومودو ارسال شده و در حال تست هستیم.....یک نسخه از وژن جدید هم بهمون داده شده که زبان فارسی در اون گنجانده شده، که ایشالله بزودی منتشر میشه، منتظر باشید....

با تشکر از دوست خوبم Jadda عزیز ، به خاطر توضیحات جامعشون
اگر امکان داره درباره ids و ips تفاوتها و شباهتهاشون و کلا چی هستند
یکمقدار واسه ما توضیح بدید
یکجای خوندم که فایروالها مردهاند مطلبش بنظرم جالب اومد گفتم اینجا لینک بدم دوستان هم مطالعه کنند
راستی بجز outpost دیگران هم از ids استفاده میکنند مثل eset

سلام

این اتوپست شناسایی اتکی که داره ، بنظر من یکم چرت هست و فالس هست ، 1ماه ازش استفاده می کردم و گذاشته بودم روی High حتی برای ورود به انجمن هم گزارش اتک میداد با اون صدا مسخرش :31:
که مجبور میشدم ای پی انجمن را در لیست استثناعات قرار بدم یا حتی موقعی هم که روی Medium بود برای ورود به سایت هایی هشدار اتک میداد که منم زدم پاکش کردم. بنظر من زیاد روی گزارش اتک این سوییت حساب باز نکنید...چیزی که بدرد نمیخوره باید جدا ( کَنده ) بشه .

البته با کمال احترام من تو این یک سالی که از outpost استفاده کردم اصلا با مواردی که شما میگید برخورد نکردم و بیشتر هشدارهاش واقعی بود بعد از یک مدت به وضوح
میشود ه-ک شودن رو رو سیستم خودتون احساس کنید و این نشون میده که هکرها کارشون رو به خوبی انجام میدهند .

ممنونم علی

Hidden-Hunter
22-01-2013, 18:46
البته با کمال احترام من تو این یک سالی که از outpost استفاده کردم اصلا با مواردی که شما میگید برخورد نکردم و بیشتر هشدارهاش واقعی بود بعد از یک مدت به وضوح
میشود ه-ک شودن رو رو سیستم خودتون احساس کنید و این نشون میده که هکرها کارشون رو به خوبی انجام میدهند .

ممنونم علی

سلام

حقایقی بود که گفتم ، خود دانید .:n01:در ضمن یک شرکت تجاری اهمیت زیادی نسبت به یک یوزر معمولی باید داشته باشه.

من خودم برای وبگردی خیلی حساس هستم ولی کسپرسکی روی سیستم نصب کردم ولی خیلی سنگین تنظیم کردم بخصوص قسمت فایروال .

من باشم به کومودو بیشتر اعتماد دارم تا اتوپست ! نظرم شخصی هست .:n06:

Jadda
22-01-2013, 19:35
با تشکر از دوست خوبم Jadda عزیز ، به خاطر توضیحات جامعشون
اگر امکان داره درباره ids و ips تفاوتها و شباهتهاشون و کلا چی هستند
یکمقدار واسه ما توضیح بدید
یکجای خوندم که فایروالها مردهاند مطلبش بنظرم جالب اومد گفتم اینجا لینک بدم دوستان هم مطالعه کنند
راستی بجز outpost دیگران هم از ids استفاده میکنند مثل eset

ممنونم علی

سلام علیکم

ابتدا باید عرض کنم که بحث IDS و IPS حتی فراتر از یک فایروال نرم افزاری هست، و یک مبحث وسیع در امنیت شبکه محسوب می شود. در مورد این مبحث باید کتابها خواند و مقاله ها نوشت. مدیران امنیتی یک شبکه برای حفط امنیت شبکه خود نیاز به استفاده از هر دوی این سیستم ها دارند، و مبحثی فراتر از یک فایروال نرم افزاری خانگی است.... و پرداختن به این موضوعات هم خیلی در اینجا موردی ندارد، و ضروری نیست.

اما بحث ما بر روی همین فایروال ساده نرم افزاری خودمون هست، که البته با توجه به نیازهای کاربران خانگی به نظر بنده بسیار هم خوب طراحی شده اند!

اون لینکی هم که قرار دادید را من خوندم و باید عرض کنم که با نظرات جناب راجر گرايمز (Roger Grimes) ، مخالفم. البته اینکه فایروال ها نیاز به پیشرفت دارند شکی نیست. (کلا سیستمهای امنیتی همیشه باید پیشرفت بکنند، فایروال هم یک بخشش هست)، ولی اصلا اوضاع کاربران خانگی را بد نمیبنم، شک دارید؟ به اطراف خود نگاه کنید...

کلا بحث ایشون در یک جمله خلاصه میشه و اون اینه: کاربران ناوارد هستند بنابراین فایروال ها مرده اند!!!

بر فرض اگر کاربران مبتدی باشند این دلیل ایراد بر فایروال نیست. یادمون باشه در بررسی یک محصول و در خوب یا بد بودن یک محصول چیزی که مورد توجه قرار نمیگرد، کاربر است. بحث کاربر یک بحث مجزای دیگری است که بعد از بررسی محصول در فاز دوم تازه باید وارد بحث کاربر شد. ولی حرفه ای یا مبتدی بودن کاربر در بررسی قدرت یک محصول موضعیت ندارد.

بر فرض من اگر گفتم سیستم تشخیص در فایروال ها هنوز به تکامل نرسیده اند، به کاربر کاری ندارم، بلکه میگم خودِ این سیستم هنوز خیلی ناقصه و نیاز به کار داره. ارتباطی به کاربر نداره. حالا کاربر میخواد دانشش را داشته باشه یا نداشته باشه، محصول فالس زیاد داره، این چه ارتباطی به کاربر داره؟
جناب راجر گرايمز، میگه:

يكي ديگر از دلايل گرايمز براي استفاده نکردن از فايروال روي كامپيوترهاي شخصي، اجرا شدن بيش از ۹۹ درصد حملات در سمت كلاينت و توسط كاربر با اجازه مستقيم اوست. بسياري از حملات مالي به واسطه نا‌آگاهي كاربر صورت مي‌گيرند و بنابراين فايروال اينجا نمي‌تواند كاري انجام بدهد.

خیلی جالبه!!! یکی نیست بهش بگه خب، اگر کاربر اشتباه کنه، دلیل مشکل فایروال نیست. وقتی کاربر خودش اجازه میده و ناآگاه هست=> اونوقت شما فایروال نه، بیا یه چیز دیگه بهش بده ببین همون کاربر ناآگاه میتونه باهاش کار بکنه؟

همچنین:

گرايمز همچنين با اشاره به دستگاه‌هاي همراه جديد گفته است كه آينده دستگاه‌هاي محاسباتي كامپيوترهاي شخصي يا نوت‌بوك‌ها نيستند؛ بلكه تبلت‌ها، گوشي‌هاي موبايل و اسمارت‌فون‌ها خواهند بود كه كاربران اين دستگاه‌ها اطلاع كاملي درباره نرم‌افزارهاي فايروال ندارند يا نمي‌دانند چگونه بايد آنها را پيكره‌بندي كنند يا نمي‌توانند از اين نرم‌افزارها روي دستگاه خود استفاده كنند.

:n13: ؛ در مورد جملات بالا واقعاً نمیدونم چی بگم. ایشون الان دارند از فایروال ایراد میگیرند یا کاربران؟؟؟

گرايمز در دلايل مخالفت با فايروال، گريزي به تجربه‌ها و تاريخچه حملات خطرناك زده است و1- با مثال زدن كرم بلستر، استدلال كرده كه در مورد اين كرم هيچ فايروالي نتوانست از آلوده شدن كامپيوترها جلوگيري كند. او همچنين می‌گوید2- كاربران به بسياري از دستورات و اخطارهاي شركت‌هاي امنيتي براي تنظيم فايروال خود اعتنا نكرده و به اجرا شدن فايروال با تنظيمات پيش‌فرض اكتفا مي‌كنند كه اين تنظيمات و قوانين بر همگان و از جمله هكرها آشكار است و همه از آنها آگاهي دارند.

1- یعنی چی اونوقت؟؟؟؛؛ کاملاً نیمه خالی لیوان را دیدند؛؛؛ آیا این دلیل میشه که بگیم پس فایروال به درد نمیخوره؟ منم 100 تا مثال میارم که فایروال کاربر را نجات داده....
2- خب، کاربران فایروال خودشان را تنظیم بکنند، اگه نمیکند فایروال بد بخت چه گناهی داره؟

به شخصه معتقدم در صحت بسياري از ادعاهاي گرايمز ترديدي نيست و با توجه به سابقه و تجربه‌اي كه دارد، نمي‌توان به‌‌راحتي از كنار حرف‌هایش گذشت، اما چند نكته قابل تامل نيز در اين ميان وجود دارد كه سعي مي‌كنم به صورت گذرا به آن‌ها اشاره كنم و اميدوارم كه در آينده‌اي نزديك، بتوان مفصل‌تر به نظريات گرايمز و موافقان و مخالفان فايروال در ماهنامه‌ شبكه پرداخت.
نكته نخست پورت ۸۰ است. روترها و اكسس‌پوينت‌ها و دستگاه‌هاي ديگر بي‌سيم هم‌‌اكنون دارند از نوعي فايروال به نام SPI استفاده مي‌كنند كه كاربردش جلوگيري از يك سري حملات روي پورت ۸۰ است. همچنين نرم‌افزارهاي IDS و IPS جديد نيز مي‌توانند در اين بخش كارايي خوبي داشته باشند. شايد نظريه گرايمز را بتوان اين‌طور اصلاح كرد كه شكل و ساختار فايروال‌هاي قديمي مرده است و بايد با شكل و ساختار جديد از فايروال‌ها استفاده كرد.

خب، اینو هم که ما بدون هیچ مقدمه چینی قبلاً گفتیم، باید روی سیستمهای تشخیص خیلی خیلی کار بکنند و سیستم جلوگیری از نفوذ را هم بهبود ببخشند، البته نیارها هم مهمه، اینجا بحث فایروالهای خانگی است و به نظرم حالا حالاها این فایروال ها بسیار خوب هستند. شک ندارم.

و جمع بندی:

اگر بخواهم جمع‌بندي كنم بايد بگويم: بله؛ فايروال‌ها مرده‌اند و با نگاهي به كامپيوترهاي دسكتاپ مي‌توان فهميد که درصد بسيار كمي از كاربران اين روزها فايروال نصب مي‌كنند.

مخالفم.

Jadda
22-01-2013, 20:02
سلام

سلام
بالاخره ورژن 6 را نصب کردم. یعنی چون ویندوز8 جدید نصب کردم.
خوشکله! این آیکون روی دسکتاپ باید باشه؟ نمیشه پاکش کرد؟
فایده ای که نداره.

اگر دوست نداشتید، میتونید شورتکات روی دسکتاپ را پاکش کنید. موردی نداره.

سلام
تو وزژن قبلی یه قسمت داشت به نام network activity که برنامه هایی که از شبکه استفاده میکردنو نشون میداد و براساس میزان استفاده از شبکه تقسیم بندی میکرد تو این ورژن نیست البته یه قسمت به نام watch activity وجود داره که مثل اون قبلی نیست میخواستم بدونم به طور کامل حذف شده این قسمت

اون قسمت دیگه به حالت قبلی نیست و حذف شده. از همون WatchActivity و سربرگ Network می تونید استفاده کنید.

احتمال قوی بزودی دوباره با یک فرم جدید وارد CIS میشه. به نظر من اشتباه کردند اونو حذف کردند.

سلام تو نسخه جدید چطور میشه sand box رو disable کرد؟

روی آیکون کومودو کنار ساعت ویندوز کلیک راست بکنید و BB را غیرفعال بکنید.

hellbrain666
22-01-2013, 21:32
اون قسمت دیگه به حالت قبلی نیست و حذف شده. از همون WatchActivity و سربرگ Network می تونید استفاده کنید.

احتمال قوی بزودی دوباره با یک فرم جدید وارد CIS میشه. به نظر من اشتباه کردند اونو حذف کردند.

روی آیکون کومودو کنار ساعت ویندوز کلیک راست بکنید و BB را غیرفعال بکنید.

ممنون اونوقت با این کار defence غیر فعال نمیشه ؟ تو نسخه قبلی که داشتم anti - fire wall -defence همه فعال بودند و فقط سند باکس غیر فعال بود الانم دنبال همین هستم

به نظر من هم یک مقدار نسخه جدید شبیه کسپر شده ، دسترسی به بخش های مختلف کمی سخت و مبهم و بعضی ها هم کلا حذق شده:n15:

Mehrdad092000
22-01-2013, 22:04
من اینو نصب کردم اما بعضی جاهاش که کلیک میکردم توی برنامه سیستم blue میشدو ریستارت میکرد
پاکش کردم الان نورتون ریختم
2تا سوال
1.چرا اینجوری میشده ؟
2.به نظرتون نرتون +فایروال کومودو هماهنگه؟
3.چرا حجم فایرال 127 میگ اما حجم اینترنت سکوریتیشم 127 میگه؟فایل هاش یکین که دیگه دانلود نکنمش؟توی اینستال فرق داره؟

Jadda
22-01-2013, 23:18
ممنون1- اونوقت با این کار defence غیر فعال نمیشه ؟2- تو نسخه قبلی که داشتم anti - fire wall -defence همه فعال بودند و فقط سند باکس غیر فعال بود الانم دنبال همین هستم

3-به نظر من هم یک مقدار نسخه جدید شبیه کسپر شده ، دسترسی به بخش های مختلف کمی سخت و مبهم و بعضی ها هم کلا حذق شده:n15:

سلام

1- نه نمیشه، دیفنس شامل سه بخش هست. HIPS و BB (اتوسندباکس) و محیطمجازی(سندباکس + کیوسک)

2- با غیر فعال کردن BB ، فقط اتوسندباکس غیر فعال میشه.( همون کاری که گفتم را انجام بدهید)

3-بله نسخه 6 تغییر کرده، بعد از مدتی عادت میکنید. حذف هم فقط قسمت Summary حذف شده، و تا اونجایی که من اطلاع دارم احتمالا برمیگرده.....

من اینو نصب کردم اما بعضی جاهاش که کلیک میکردم توی برنامه سیستم blue میشدو ریستارت میکرد
پاکش کردم الان نورتون ریختم
2تا سوال
1.چرا اینجوری میشده ؟
2.به نظرتون نرتون +فایروال کومودو هماهنگه؟
3.چرا حجم فایرال 127 میگ اما حجم اینترنت سکوریتیشم 127 میگه؟فایل هاش یکین که دیگه دانلود نکنمش؟توی اینستال فرق داره؟

کومودو را تنها نصب کردید یا محصول دیگری هم نصب بوده؟ اینطور مسادل باید دقیق برسی بشه.....

من خودم تست نکردم در مورد فایروال 6 کومودو و آنتی دیگه....

نه دیگه دانلودش نکن همون را داشه باش، میتونید آنتی را نصب نکند.(تیک نصبش را موقع نصب بردار).

Mehrdad092000
23-01-2013, 00:28
سلام

1- نه نمیشه، دیفنس شامل سه بخش هست. HIPS و BB (اتوسندباکس) و محیطمجازی(سندباکس + کیوسک)

2- با غیر فعال کردن BB ، فقط اتوسندباکس غیر فعال میشه.( همون کاری که گفتم را انجام بدهید)

3-بله نسخه 6 تغییر کرده، بعد از مدتی عادت میکنید. حذف هم فقط قسمت Summary حذف شده، و تا اونجایی که من اطلاع دارم احتمالا برمیگرده.....

کومودو را تنها نصب کردید یا محصول دیگری هم نصب بوده؟ اینطور مسادل باید دقیق برسی بشه.....

من خودم تست نکردم در مورد فایروال 6 کومودو و آنتی دیگه....

نه دیگه دانلودش نکن همون را داشه باش، میتونید آنتی را نصب نکند.(تیک نصبش را موقع نصب بردار).

1.نه چیز دیگه نصب نبود
اما فکر کنم کسپر کامل پاک نشده بوده(من خودم از Addremove پاک کردم) چون موقع که اومدم نورتون نصب کنم گفت کامل پاک نشده فایل remove کسپر گرفتم پاکیدکم درست شد ممکنه از این بوده باشه؟
2.
اها من میگم چرا حجمشون یکیه ها پس موقه اینستال کاستوم بزنم فقط میشه فایروال نصب کرد؟
3.به نظرت این کار درسته
norton+firewall comodo
یا همون کومودو اینترنت سکوریتی نصب کنم

aylar6888
23-01-2013, 01:26
1.نه چیز دیگه نصب نبود
اما فکر کنم کسپر کامل پاک نشده بوده(من خودم از Addremove پاک کردم) چون موقع که اومدم نورتون نصب کنم گفت کامل پاک نشده فایل remove کسپر گرفتم پاکیدکم درست شد ممکنه از این بوده باشه؟
2.
اها من میگم چرا حجمشون یکیه ها پس موقه اینستال کاستوم بزنم فقط میشه فایروال نصب کرد؟
3.به نظرت این کار درسته
norton+firewall comodo
یا همون کومودو اینترنت سکوریتی نصب کنم
سلام :
حتی با نرم افزار ریموور کسپر باز هم اثراتی ازش توی رجیستری میمونه بهتره دستی از رجیستری پاکش میکردید...
من نورتون انتی ویروس با کومودو نصب کردم کاملا هماهنگ و روان و بدون مشکل کار میکردند....
اما :
کومودو یه سوییت کامله و بنظر من هیچ احتیاجی به انتی ویروس دیگه ای ندارید...نرم افزار رایگان با حجم کم و آپدیت کم حجم و قدرت فوق العاده...دیگه آدم چی میخواد که نداشته باشه؟؟؟
منم دارم تست میکنم...که نورتون و....نصب کرده بودم تستم تموم بشه برمیگردم اینترنت سکوریتی کومودو...چون با پیکر بندی درست حتی انتی ویروس خودشم نباشه هیچ موردی براتون پیش نمیاد....
پیروز باشید...

Mr.foad
23-01-2013, 02:08
سلام.
کسی میدونه آپدیت های آفلاین اینترنت سکوریتی کومودو رو از کجا میشه گیر آورد ؟ این آنلاین که میخواد آپدیت بشه خیلی قطع و وصل میشه ! کسی میدونه چطور میشه از آپدیت هاش بک آپ گرفت ؟
خیلی وقت بود که فکر نصب کردن کومودو بودم ولی نورتون داشتم چون مشکلی نبود حوصلم نمیومد پاک کنم اینو نصب کنم !
ولی امروز این نورتونه که همیشه آپدیت بود همچین بی عرضه گی کرد که زده شدم ازش ! امیدوارم از این دیگه همیچین رفتارایی سر نزنه :n02:

satansilent
23-01-2013, 02:46
هیچ آنتی ویروسی برای همیشه نمیتونه شمارو از آلودگی حفظ کنه حتی سیستم هایی که سیستم رو کامل lock down می کنن و کارهای مشابه اگه هکری واقعا نیاز باشه سیستمتون رو -- می کنه!
آنتی ویروس و برنامه های مشابه تنها ضریب امنیت شما رو بالاتر می بره بجای هر روز آلوده شدن و هرچی امنیت بالاتر امکان آلودگی کمتر, این در نهایت user هست که از system خود حفاظت می کنه!
اینم دانلود آفلاین comodo ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بالایی برای ورژن 5.8 به بالا مثلا 6 و پایینی برای ورژن 5.5 به پایین.

tirkou
23-01-2013, 15:49
سلام دوستان میشه در مورد این عکس راهنمایی کنین . تو action centere ویندوز این پیغام میده avira free و comodo free firewall ممکنه باهم تداخل داشته باشه ولی دوستان همیشه تو تاپیک های مختلف گفنت که این 2 با هم تداخل ندارن

دوستان کسی راهنمایی نمیکنه ؟؟؟

AM4
23-01-2013, 21:26
با سلام خدمت همه دوستان یه مشکل کوچیک برام پیش اومده خواستم اساتید به من کمک کنند تو قسمت widget نوشته مثلا دو برنامه تو سند باکس اجرا میشن ولی وقتی میرم تو قسمت سندباکس هیچ فایلی اونجا نیست میخوام بدونم کدوم برنامه ها هستند که تو سندباکس اجرا میشن :n16:راستی چرا من نمیتونم دکمه تشکر رو پیدا کنم:n13:

Jadda
23-01-2013, 21:37
با سلام خدمت همه دوستان یه مشکل کوچیک برام پیش اومده خواستم اساتید به من کمک کنند تو قسمت widget نوشته مثلا دو برنامه تو سند باکس اجرا میشن ولی وقتی میرم تو قسمت سندباکس هیچ فایلی اونجا نیست میخوام بدونم کدوم برنامه ها هستند که تو سندباکس اجرا میشن :n16:راستی چرا من نمیتونم دکمه تشکر رو پیدا کنم:n13:

سلام

اونها مربوط به سرویسهای میط مجازی(سندباکس) و کیوسک میشن، هر وقت اینطوری شد میتونید یکبار پاکسازی سندباکس را اجرا کنید.

aylar6888
24-01-2013, 01:26
دوستان کسی راهنمایی نمیکنه ؟؟؟
سلام :
من چندین ماه ازین ترکیب استفاده کردم و روی سیتم خیلیها نصبش کردم اما مشکل و اروری که شما نشون دادید ندیدم.فقط موقع نصب گاهی اخطار میده که اونم بعد از نصب رفع میشه...
شما مطمین بشین که فقط فایروال کومودو رو نصب کردین...اگه بازم مشکل برقرار بود اویرا رو ریموو و اینترنت سکوریتی کومودو یا اویرا رو نصب کنید...

kaivanika
24-01-2013, 03:20
با فتوشاپ میخوام کار کنم همه برنامه ها هنگ میکنه

چیکار کنم کمودو به برنامه فتوشاپ نه اسکن کنه نه به فعالیت ش کاری داشته باشه و اصن فکر کنه فتو شاپ اجازه از مقامات بالا داره که هر کاری دوس داره بکنه ؟؟ :n02: کلن همه فعالیت هاش رو به حالت عادی بزاره

بعدشم تو محیط کیوسک من همچنان فارسی ندارم راهی نیس ؟

fishdilo
24-01-2013, 18:25
با فتوشاپ میخوام کار کنم همه برنامه ها هنگ میکنه

چیکار کنم کمودو به برنامه فتوشاپ نه اسکن کنه نه به فعالیت ش کاری داشته باشه و اصن فکر کنه فتو شاپ اجازه از مقامات بالا داره که هر کاری دوس داره بکنه ؟؟ :n02: کلن همه فعالیت هاش رو به حالت عادی بزاره

بعدشم تو محیط کیوسک من همچنان فارسی ندارم راهی نیس ؟

سلام
ورژن کومودوتون چیه؟
من ورژن 6 رو نصبیده بودم و شدید با فتوشاپ مشکل داشت و آنیستالش کردم

Jadda
24-01-2013, 18:46
سلام علیکم

سه کار را انجام بدهید:

1-برنامه را به لیست استثنائات آنتی ویروس اضافه کنید، کل پوشه.

2- برنامه را به لیست امن اضافه کنید، کل پوشه( که البته کومودو خودش میبره توی لیست امن)

3- وارد این قسمتی که توی عکس نشون دادن بشوید و باز کل پوشه فتوشاپ را به اون دو قسمت که با رنگ زرد مشخص کردم هم اضافه کنید:

**--**
25-01-2013, 19:45
سلام
نسخه جدید 6 کومودو کی میاد که زبان فارسی رو همراه خودش داشته باشه؟چند روز دیگه میاد کسی خبر داره؟

saeed_136915
25-01-2013, 20:18
سلام دوستان
ورژن 6 کمودو فایروال تنظیمات نداره؟؟ منظورم همون تنظیمات عمومی فایروال (مثلا توی ورژن قبلی Safe Mode و Custom Mode و ... ) و مثلا اینکه یه برنامه رو محدود کنیم دسترسیشو یا کامل اجازه بدیم. از کجا میشه به تنظیماتش رفت؟؟ خیلی عوض کردن محیطشو، قبلی بهتر بود :n29:

Jadda
25-01-2013, 20:47
سلام

سلام
نسخه جدید 6 کومودو کی میاد که زبان فارسی رو همراه خودش داشته باشه؟چند روز دیگه میاد کسی خبر داره؟

تاریخ دقیق انتشار مشخص نیست، "بزودی" کلمه خوبیه اینجا.....

سلام دوستان
ورژن 6 کمودو فایروال تنظیمات نداره؟؟ منظورم همون تنظیمات عمومی فایروال (مثلا توی ورژن قبلی Safe Mode و Custom Mode و ... ) و مثلا اینکه یه برنامه رو محدود کنیم دسترسیشو یا کامل اجازه بدیم. از کجا میشه به تنظیماتش رفت؟؟ خیلی عوض کردن محیطشو، قبلی بهتر بود :n29:

به دلیل تغییر GUI ابتدای امر دچار سردرگمی میشوید، عادت می کنید.

تنظیمات:

Tasks -> Advanced Tasks -> Open Advanced Settings

alen sherif
25-01-2013, 23:28
آیا تو آپدیت کومودو مشکلات اسکن و کیوسکش حل میشه اگه حل نمیشه بگید برم یه چیز دیگه نصب کنم:n03::n28::n28::n28:

Jadda
25-01-2013, 23:47
آیا تو آپدیت کومودو مشکلات اسکن و کیوسکش حل میشه اگه حل نمیشه بگید برم یه چیز دیگه نصب کنم:n03::n28::n28::n28:

سلام

معمولا سعی میشه با ارائه آپدیتها مشکلات را کمتر بکنند....

مشکل اسکنش چیه؟

کیوسک را فرمودید بعد از چند دقیقه ازش خارج میشید؟

ویندوزتون چیه و چه برنامه های امنیتی دیگری نصب دارید؟

یکبار ابزار عیب یابی کومودو را هم اجرا کنید.

استارپ ویندوز را حتماً خلوت کنید و نگذارید برنامه های زیادی همراه ویندوز اجرا بشوند، دسکتاپ را هم بهتره خلوترش کنید، میانبرهای اضافی را از دسکتاپ حذف کنید.

alen sherif
26-01-2013, 05:58
مشکل اسکنش اینه که سریع نیست روی بعضی فایلها قفل می کنه و اسکنش تموم نمیشه و باید ریستارت تا از هنگ دربیاد
ویندوزم seven32 Bit هستش و غیر از CIS برنامه امنیتی دیگه ای ندارم
عیب یابش رو اجرا کردم می گه همه چیز OK هستش
من برای افزایش سرعت سیستم برنامه های مختلفی نصب کردم استارت آپ هم خلوته تو دسکتاپ هم هیچی نیست حتی سطل آشغال!!!

Jadda
26-01-2013, 20:02
مشکل اسکنش اینه که سریع نیست روی بعضی فایلها قفل می کنه و اسکنش تموم نمیشه و باید ریستارت تا از هنگ دربیاد
ویندوزم seven32 Bit هستش و غیر از CIS برنامه امنیتی دیگه ای ندارم
عیب یابش رو اجرا کردم می گه همه چیز OK هستش
من برای افزایش سرعت سیستم برنامه های مختلفی نصب کردم استارت آپ هم خلوته تو دسکتاپ هم هیچی نیست حتی سطل آشغال!!!

سلام

در مورد اسکتر آنتی ویروس، فکر نکنم آنتی ویروس کومودو مشکلی داشته باشه،

شاید هاردتون بدسکتور پیدا کرده، میتونید این مورد را بررسی کنید، مخصوصاً اگر روی یک فایل خاص گیر میکنه بیشتر مشکوک بشید، اگر فایل سالمه بزاریدش در استثنائات آنتی ویروس.

میتوانید کلود اسکن را موقتاً غیر فعال کنید از طریق تنظیمات آنتی ویروس.

alen sherif
27-01-2013, 06:24
تازه فهمیدم تو ریجستری ویندوز هم دستکاری کرده ریجستری ویندوز رو یه بخشیش رو از بین برده:n28:

pashangparsi6
27-01-2013, 16:47
با درود

دوستان ویرایش تازه ی دیوارآتش کومودو رو که نصب می کنیم به گونه ای فراگیر چهره ی نرم افزار تغییر کرده و ...

به نظرم نیاز هست حتما بخش آموزشی بهترین تنظیمات ویرایش تازه رو هم تهیه کنه. آیا چنین چیزی وجود داره؟ یعنی آموزش بهترین تنظیمات دیوارآتش کومودو ؟ (ویرایش تازه ی نرم افزار منظورم هست)

با سپاس

Jadda
27-01-2013, 18:10
سلام

تازه فهمیدم تو ریجستری ویندوز هم دستکاری کرده ریجستری ویندوز رو یه بخشیش رو از بین برده:n28:

متوجه نمیشم، یعنی کومودو زده رجیستری ویندوز را از بین برده؟!! جالبه!

با درود

دوستان ویرایش تازه ی دیوارآتش کومودو رو که نصب می کنیم به گونه ای فراگیر چهره ی نرم افزار تغییر کرده و ...

به نظرم نیاز هست حتما بخش آموزشی بهترین تنظیمات ویرایش تازه رو هم تهیه کنه. آیا چنین چیزی وجود داره؟ یعنی آموزش بهترین تنظیمات دیوارآتش کومودو ؟ (ویرایش تازه ی نرم افزار منظورم هست)

با سپاس

سلام

سعی میکنم بزودی یکسری توضیحات مختصر در مورد آپشنها و بخشهای مختلف کومودو + تنظیمات بزارم، فعلا ترجیح دادم تا ارائه نسخه فارسی صبر کنم. دلیلش را هم که قبلاً عرض کردم، میخوام تصاویر و توضیحات فارسی باشه....

حتی اگر نیاز بشه یک کتاب "راهنمای کومودو اینترنت سکیوریتی" هم درست میکنیم و میزاریم اینجا دوستان استفاده کنند.

g900
27-01-2013, 18:33
سلام. آيا راهی هست در اين نسخه‌ی 6 بتوان از تنظيمات Backup تهيه کرد؟ (مثل Eset Smart Security 6.0)

Jadda
27-01-2013, 18:41
سلام. آيا راهی هست در اين نسخه‌ی 6 بتوان از تنظيمات Backup تهيه کرد؟ (مثل Eset Smart Security 6.0)

سلام

بله، میتونید از تنظیمات بکاپ بگیرد،

از تمام تنظمات موجود + همه قوانین کلی و عمومی + تنظمات فایل/برنامه ها در سه بخش آنتی ویروس و حفاظت پیشرفته و فایروال بکاپ گرفته میشه.

alen sherif
27-01-2013, 18:44
منظورم اینه که غیرقابل دسترسی شده یعنی این که تو عکس می بینی کومودو رو هم که خاموش می کنم مشکل برطرف نمیشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Jadda
27-01-2013, 18:49
منظورم اینه که غیرقابل شده

چه چیزی غــیــر قــابــل شــده؟

میتونید یک عکس از قسمت وقایع کومودو بزارید،

قوانین تمام فایل و برنامه های شما در HIPS را هم دوست دارم ببینم،

1)راه بهتر اینه که از پیکربندی فعلی کومودوت یک بکاپ بگیر و از طریق پیغام خصوصی به من بدهید

2)از قسمت گزاش ها هم یک بکاپ بگیرید و از طریق پیغام خصوصی برام بفرستید

البته اگر دوست داشتید....

مرسی

kaivanika
27-01-2013, 21:18
جریان این فایل های آپدیت چیه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حجممون تموم نشه با این گرونی

رسیدیگی میکنید ؟؟

Jadda
27-01-2013, 21:52
جریان این فایل های آپدیت چیه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حجممون تموم نشه با این گرونی

رسیدیگی میکنید ؟؟

سلام

دیتابیس و نحوه ذخیره سازی آپدیت آنتی ویرویس و امضاها و تعاریف ویروسها در نسخه 6 با سابق فرق کرده.

سابق بر این همه اطلاعات در فایل bases.cav ذخیره میشد. اما الان کومودو یک فایل دیتای پایه bases.cav داره + در کنارش فایلی حاوی امضاها و تعارف ویروسها و سیگناتورهای گندزدایی. که در واقع اون فایل ها به زبان ساده خودمون همون آپدیت هست که بچه ها میگن.

ظاهراً در چند فایل طبق سابقه و طبق زمانبندی اپدیتی که شما انجام میدهید ( حالا چه دستی و چه خودکار) ذخیره میکنه، و همیشه آخرین آپدیت همون فایلیه که بالاترین شماره را داره.

الان آپدیت آنتی ویروس شما 15066 هست، که اتفاقاً امروز هم روی سیستم شما تعاریفی بهش اضافه شده و تغییر کرده.2013/01/27

من فکر میکنم این کارشون باعث میشه مدت زمان قابل استفاده بودن فایل بکاپ آپدیت آنتی ویرس، برای استفاده آپدیت آفلاین، بیشتر بشه..... باید تست کنم.

ولی مقدار حجم آپدیت آنتی ویروس فرقی نکرده و همچنان میانگین روزی 1 الی حداکثر 2 مگ هست. نگران نباشید.

alen sherif
28-01-2013, 00:38
:n16:دادا Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اسکنش درست شد خرم دارد میثی بنز کار میکوند

:n20:

فقط باید یه ذره بهش ور می رفتم در مورد ریجستری هم اون برنامه Auslogics Boostspeed دارد یه ذره شولوغش میکوند با TuneUP utilities 2013 همون کار را انجام دادم ایرادی نگرفت:n19:

aylar6888
28-01-2013, 01:31
به نظر من اصلا نباید به این برنامه های تیون آپ و رجیستری بها بدید و جز دیفراگ کردن اونهم در شرایط خاص و معمولی هر کاری که اینها با رجیستری میکنن اصلا تضمینی نیست که بهتر عمل کنه...حتی در اکثر اوقات مشکلات لحظه ای و آنی و در دراز مدت بوجود میارن...
چون این برنامه ها عقل که ندارن که طبق خواسته ما پاکسازی و تمیزکاری کنن...
اکثر قریب به اتفاق نرم افزارها و بخصوص ضد مخربها توی شاخه ها و زیر شاخه ها ی متعدد و گاهی بی ربط در رجیستری تغییر ایجاد میکنن و برای ماها که کرک زیاد استفاده میکنیم این تغییرات بیشتر و متنوع تر و با اشکالات بیشتری همراه است...
شما امتحان کن و یه برنامه مثل ضدمخرب نصب کن احتمالش خیلی کمه که این نرم افزارها اولا تمام بقایا رو کامل بعد از ریموو پاکسازی کنن و اگر هم اینکار رو انجام بدن به احتمال زیاد خرابکاری هم همراهش بجا میذارن...
خودم ازین نرم افزارها خیلی ضرر خورده بهم...گفتم بنظر من فقط برای دیفراگ و حد اکثر پاکسازی آثار یه برنامه خاص (نه پاکسازی کلی و دوره ای ) اونهم در صورت واجب بودن خوبن....
البته این نظر منه....

pcsoft
28-01-2013, 11:13
به نظر من اصلا نباید به این برنامه های تیون آپ و رجیستری بها بدید و جز دیفراگ کردن اونهم در شرایط خاص و معمولی هر کاری که اینها با رجیستری میکنن اصلا تضمینی نیست که بهتر عمل کنه...حتی در اکثر اوقات مشکلات لحظه ای و آنی و در دراز مدت بوجود میارن...
چون این برنامه ها عقل که ندارن که طبق خواسته ما پاکسازی و تمیزکاری کنن...
اکثر قریب به اتفاق نرم افزارها و بخصوص ضد مخربها توی شاخه ها و زیر شاخه ها ی متعدد و گاهی بی ربط در رجیستری تغییر ایجاد میکنن و برای ماها که کرک زیاد استفاده میکنیم این تغییرات بیشتر و متنوع تر و با اشکالات بیشتری همراه است...
شما امتحان کن و یه برنامه مثل ضدمخرب نصب کن احتمالش خیلی کمه که این نرم افزارها اولا تمام بقایا رو کامل بعد از ریموو پاکسازی کنن و اگر هم اینکار رو انجام بدن به احتمال زیاد خرابکاری هم همراهش بجا میذارن...
خودم ازین نرم افزارها خیلی ضرر خورده بهم...گفتم بنظر من فقط برای دیفراگ و حد اکثر پاکسازی آثار یه برنامه خاص (نه پاکسازی کلی و دوره ای ) اونهم در صورت واجب بودن خوبن....
البته این نظر منه....
پاکسازی دو نوع هست.
1- پاکسازی کامل یک برنامه از سیستم(مثل آنتی ویروس)
2- پاکسازی سیستم
1: برای این مورد، کافیه که شما برنامه موردنظر رو با برنامه قدرتمندی مثل Your Uninstaller کامل پاک کنید. البته بهتره داخل تنظیمات، میزان حساسیت برنامه رو روی متوسط بذارین.(گزینه Match Level رو روی Average تنظیم بشه).
2- من خودم برنامه TuneUp Utilities 2013 استفاده میکنم. تا الان که مشکلی نداشته و خیلی برنامه کاربردی هست. قبلا بعضی برنامه ها در این زمینه تست کرده بودم از این Registry Cleaner ها، اصلا و ابدا نباید به این برنامه ها اطمینان کرد. چون در تست من که سیستم به کلی به هم ریخت. ولی برنامه TuneUp برنامه خوبی هست.

AM4
29-01-2013, 12:38
باسلام مجدد خدمت همه اساتید ودوستان میخواستم بدونم کومودو تنظیماتی نداره تا از باز شدن سایتهای تبلیغاتی جلوگیری کنه میری یه سایت باز کنی میبینی 4تاسایت دیگه از کنارش باز شد من هر چی گشتم تو تنظیمات کومودو همچین گزینه ای ندیدم یا من به تنظیمات زیاد اشنا نیستم یا کومودو همچین قابلیتی نداره پیشاپیش از همه دوستانی که جواب میدن ممنونم نمیدونم چرا دکمه تشکر برای من فعال نیست

pedram_01
29-01-2013, 12:53
باسلام مجدد خدمت همه اساتید ودوستان میخواستم بدونم کومودو تنظیماتی نداره تا از باز شدن سایتهای تبلیغاتی جلوگیری کنه میری یه سایت باز کنی میبینی 4تاسایت دیگه از کنارش باز شد من هر چی گشتم تو تنظیمات کومودو همچین گزینه ای ندیدم یا من به تنظیمات زیاد اشنا نیستم یا کومودو همچین قابلیتی نداره پیشاپیش از همه دوستانی که جواب میدن ممنونم نمیدونم چرا دکمه تشکر برای من فعال نیست

شما قبلا چه انتی ویروسی داشتید که این قابلیت رو داشت؟

AM4
29-01-2013, 13:43
دوست خوبم من نگفتم انتی ویروسی داشتم که این قابلیت رو داشته من عرض کردم خدمتتون که ایا این انتی ویروس همچین قابلیتی داره یا نه:n12:

ali.reihani
29-01-2013, 15:02
دوست خوبم من نگفتم انتی ویروسی داشتم که این قابلیت رو داشته من عرض کردم خدمتتون که ایا این انتی ویروس همچین قابلیتی داره یا نه:n12:
مرورگر opera از باز شدن این سایت ها جلوگیری میکند!
میتونید از این مرورگر استفاده کنید!

GHAGHALEELEE
30-01-2013, 04:42
سلام بچه ها .
من از فایروال کومودو استفاده میکنم (نسخه رایگانش).میخوام ببینم فایروال خود ویندوز رو خاموش کنم یا نه ؟ راستی ویندوز دفندر چطور . اون هم لازم نیست اپدیت کنم ؟
تنکس:n16:

saeediranzad
30-01-2013, 04:50
سلام بچه ها .
من از فایروال کومودو استفاده میکنم (نسخه رایگانش).میخوام ببینم فایروال خود ویندوز رو خاموش کنم یا نه ؟ راستی ویندوز دفندر چطور . اون هم لازم نیست اپدیت کنم ؟
روی ویندوز۸ فقط یکی از فایروالها فعاله که من کومودو را انتخاب میکنم.
دیفندر هم انگار آپدیت نمیشه.
ولی روی وین۷ هر آپدیتی بیاد میگیرمِ ضرر نداره.

aylar6888
30-01-2013, 21:34
سلام علی جان :
3 تا سوال داشتم :
1-اولا وقتی سیستم یکی رو اسکن میکنم و کرک پیدا میکنه آیا راهی هست که بفهمم ای فایل حتما مخربه یا تنها راهش اینه که فایلهای برنامه ها رو بشناسم؟
مثلا خیلی از کرکها مثلا بازیها فایلهایی با پسوند DLL دارن که کرک همون بازیه..بعد از اسکن مثلا این فایل پیدا شد ومنم از طریق مسیر یابی فهمیدم مال همین بازی هست...از کجا بفهمم که واقعا مخربه یا اینکه فقط کرک همون بازیه؟؟اصلا راهی داره واسه مطمئن شدن؟؟؟؟چون مثلا اسم فایل یا نوع اون کی ژن یا کرک یا کی میکر و....نیست و فقط یه فایل dll هست؟؟؟

2- فایلهای dll دقیقا چه کاری تو سیستم انجام میدن و سطح دسترسی اونها به کجاها معمول و منطقیه و خارج از اون احتمال مخرب بودنشون هست؟؟؟؟
3- درباره HOOK میشه یه توضیح مختصر بدی؟؟؟
ممنون و خسته نباشی:n16:

aylar6888
30-01-2013, 21:38
سلام بچه ها .
کومودو معمولا (و اکثر فایروالها) در حین نصب فایروال خود ویندوز رو غیرفعال میکنن...تو نرم افزارهای امنیتی اصلا صحیح نیست دو برنامه با قابلیتهای یکسان روی سیستمتون فعال باشن...اگه امنیتتون رو کمتر نکنن حد اقل تو کار همدیگه و بدتر از اون توی کار سیستم عامل اخلال ایجاد میکنن....چون برنامه ها توی ویندوز برعکس مثلا مکینتاش وابسته به هم و از اون مهمتر کاملا وابسته به سیستم عامل هستن و ارتباط تنگاتنگی با هم دارن و این همیشه باعث تداخل میشه و این از بزرگترین ضعفهای سیستم عامل محبوب و نا امن ویندوز نسبت به لینوکس و مکینتاش هست...
ویندوز دیفندر هم بیشتر یه انتی اسپایور هست تا انتی ویروس و نسبت به کمپانیهایی که کار تخصصیشون امنیته مطمئنا ضعفهای زیادی داره...اما دیفندر معمولا فقط امکان داره با انتی اسپایور ها تداخل داشته باشه که اکثر نرم افزارهایی که با اینها مورد داشته باشن حتما قبل یا در حین نصب بهتون اخطار میدن که یکی رو یا آنیستال یا غیر فعال کنید...

Jadda
31-01-2013, 00:11
سلام علی جان :
3 تا سوال داشتم :
1-اولا وقتی سیستم یکی رو اسکن میکنم و کرک پیدا میکنه آیا راهی هست که بفهمم ای فایل حتما مخربه یا تنها راهش اینه که فایلهای برنامه ها رو بشناسم؟
مثلا خیلی از کرکها مثلا بازیها فایلهایی با پسوند DLL دارن که کرک همون بازیه..بعد از اسکن مثلا این فایل پیدا شد ومنم از طریق مسیر یابی فهمیدم مال همین بازی هست...از کجا بفهمم که واقعا مخربه یا اینکه فقط کرک همون بازیه؟؟اصلا راهی داره واسه مطمئن شدن؟؟؟؟چون مثلا اسم فایل یا نوع اون کی ژن یا کرک یا کی میکر و....نیست و فقط یه فایل dll هست؟؟؟

2- فایلهای dll دقیقا چه کاری تو سیستم انجام میدن و سطح دسترسی اونها به کجاها معمول و منطقیه و خارج از اون احتمال مخرب بودنشون هست؟؟؟؟
3- درباره HOOK میشه یه توضیح مختصر بدی؟؟؟
ممنون و خسته نباشی:n16:

سلام

در مورد کرک ها، خب برخی موارد سخته فهمید واقعاً مخربند یا نه، میتوند از ویروس توتال استفاده کنید و ببیند که چه آنتی ویروس هایی اونو شناختند و به چه عنوانی، راستی اینکه اولین و آخرین زمانی که اون فایل در توتال اسکن شده هم مهمه، مثلا اگر این مدت به 5 ماه یا بیشتر میرسه برخی آنتی های مشهور هنوز نشناختند احتمال داره سالم باشه، اما مطمئن ترین راه اینه که فایل را برای یک شرکت بفرستید، مثلا من برای کومودو میفرستم و اگر فایل سالم باشه اونها میگن{ این فایل یک کرک است و اگر دوست داشتید ازش استفاده کنید میتونید به بخش استثنائات آنتی ویروس اضافه کنید}

فایل های dell به خودی خود اجرا نمی شوند و باید توسط یک برنامه دیگر اجرا یا فراخوانی بشوند. حاوی دیتا و کد هستند که توسط برنامه ها و خود سیستم عامل مورد استفاده قرار میگیرند. مایکروسافت خیلی از ویژگیهای ویندوز را در این فایل ها قرار داه و معمولا این فایل ها توسط svchost.exe اجرا میشن، در واقع برخی توابعی هستند که از فایل های exe به این فایلها یعنی dell منتقل شدند، دلیلش همه مثلاً صرفه جویی در رم (هر وقت نیاز باشند اجرا می شوند) یا استفاده چند برنامه از یک فایل dell ، اشغال فضای کمتر روی هارد، اجرای سریعتر برنامه ها و ...

Hook

هوک در واقع یک نوع جاسوسی/شنود (مثبت یا منفی) برخی وقایع مثل فراخوانی توابع ، ارسال پیامها، پاسخ به رخدادها در سیستم عامل هست. که توسط مخربها و برنامه های جاسوس افزارها هم مورد استفاده قرار میگره.

سیستم عامل ویندوز یک سیستم مبتنی بر پیام هست، یعنی تمام اعمالی که در ویندوز انجام میشه از طریق ارسال پیامهایی از بخشهای مختلف ویندوز به سایر بخشها انجام میشه(از طریق تابع API به نام SendMessage). و هوک در واقع نصب شنودگر در سیستم پیام رسان ویندوز است.

هوک هم دو نوع داریم:
Global hook
Local hook
حالا فرقشون چیه: هوک سراسری در واقع برای بررسی یک عمل (بطور عمومی) در ویندوز است، اما Local hook فقط برای شنود یک برنامه خاص است. فرض کنیم بخواهیم پارامترهای ارسالی در تابع SendMessage به پنجره های ویندوز را شنود کنیم، اینجا باید یک هوک سراسری Global Hook نصب بشه، ولی اگر هدف شنود یک برنامه تنها باشه، نیاز به یک Local Hook هست. در واقع هوک سراسری رویدادهای تمام پروسه های سیستم عامل را شنود میکنه. مخرب ها میتونند هر چیزی ،کیبورد، موس، مانیتور، فعالیت شبکه ... را زیر نظر بگیرن.
مثلا یک ویروس میتونه با هوک کردن تابع CreateProcess کنترل اجرای برنامه ها را به دست بگیره، یا با هوک تابعی مثل WriteProcessMemory روند مدیریت حافظه را مختل کنه.

**--**
31-01-2013, 01:13
اینی که منشر شده دیگه فارسی رو داره؟

COMODO Internet Security 6.0.264710.270832
64

Changes in COMODO Internet Security 6.0.264710.2708 – 30 January, 2013:
* Improved Compatibility between some programs and sandbox/kiosk
* Additional languages are now supported
* Virtual Keyboard can be intercepted by certain key loggers
* Advanced Settings Editor sometimes hangs
* BSOD or Black Screen on Windows 8
* Flash player plugin is erroneously auto-sandboxed
* MSN Messenger can’t start IE if IE is configured to run in sandbox
* CIS can’t run GB on Windows 8
* Web Browsers can’t connect to the Internet when running in SandboxIE
* Files cannot be moved from unrecognized files to trusted files
* Realtime scanner doesn’t scan certain archives
* Cancel button sometimes doesn’t function in manage exceptions dialog
* Incompatibility with Wacom Bamboo Pen&Touch graphics tablet driver
* ‘system’ process is missing in running processes list
* Java won’t start if Firefox, Palemoon, Dragon is running Sandboxed
* Comodo Firewall doesn’t intercept HTTP packets for browser when installed Avast Free Antivirus

**--**
31-01-2013, 01:15
اینی که منتشر شده دیگه فارسی رو داره؟

COMODO Internet Security 6.0.264710.2708

32
64

Changes in COMODO Internet Security 6.0.264710.2708 – 30 January, 2013:
* Improved Compatibility between some programs and sandbox/kiosk
* Additional languages are now supported
* Virtual Keyboard can be intercepted by certain key loggers
* Advanced Settings Editor sometimes hangs
* BSOD or Black Screen on Windows 8
* Flash player plugin is erroneously auto-sandboxed
* MSN Messenger can’t start IE if IE is configured to run in sandbox
* CIS can’t run GB on Windows 8
* Web Browsers can’t connect to the Internet when running in SandboxIE
* Files cannot be moved from unrecognized files to trusted files
* Realtime scanner doesn’t scan certain archives
* Cancel button sometimes doesn’t function in manage exceptions dialog
* Incompatibility with Wacom Bamboo Pen&Touch graphics tablet driver
* ‘system’ process is missing in running processes list
* Java won’t start if Firefox, Palemoon, Dragon is running Sandboxed
* Comodo Firewall doesn’t intercept HTTP packets for browser when installed Avast Free Antivirus

aylar6888
31-01-2013, 01:34
سلام :
ممنون علی جان ...مثل همیشه کامل و بدون ذره ای ابهام پاسخ دادی...لطف کردی...
خوب مسئله اینه که مثلا اعتبار سنجی نمیتونه ملاک باشه .چون برنامه های کرک شده رو مشکوک یا ناشناخته شناسایی میکنه.با ویروس توتال هم به نظر شما روی نتیجه کدوم برنامه ها میشه بیشتر حساب کرد که هم قدرتمند باشن هم کرک رو بیخودی مخرب معرفی نکنن؟به نظرم همون ارسال فایل میتونه بهترین ملاک باشه....اگه با ایمیل ارسال بشه جواب میدن که نتیجه چی بوده؟من مثلا به اوست ارسال کردم اما نتیجه رو جواب ندادن چی شده...کومودو جواب میده؟؟؟؟از چه آدرسی بفرستم؟؟؟؟

virus total :scan DLL file-crack call of duty.black ops 2
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 35563383d4a5e0/analysis/
ممنون:n16:

hTC2013
31-01-2013, 03:21
سلام من چندین ساله که کمودو استفاده می کنم.
ورژن جدید 6 به بالا متاسفانه ایراداتی دیدم که البته جدیدترینش امشب قابل دانلوده.
1. در ورژن های قدیمی فایل database حاوی ساینیچر های ویروس تحت نام Base.cav قایل کپی و دانلود بود که در نصب های مجدد ویندوز با ریپلیس کردنش در حالت سیو مد از دانلود مجدد این فایل تقریبا حجیم 118 مگابایتی راحت می شدیم. ولی در ورژن های جدید قضیه فرق کرده علاوه بر این فایل فایل های جدیدی ارائه میشه که دیگه قابل کپی و نصب مجدد نیست. حتی از قسمت هلپ این نرم افزار که دکمه وارد کردن فایل های دیتابیس رو گذاشتن امکان لود این فایل ها وجود نداره. قضیه چیه؟ من تا به حال 4 بار مجبور به دانلود از طریق آپ دیت کمودو کردم که خوشایند نیست

2. هرچقدر برنامه هایی مثل IDM که کرک می شن رو وارد نرم افزار می کنم که فایل trust هستش درسته وارد لیست میشه ولی هر گیر میده. می بینی دو روز کار می کنه روز بعد یوهو فایل رو قرنطینه می کنه. و فایلی که از قرنطینه ریستوری میشه دیگه قابل استفاهده نمیشه.

3. این نرم افزار بدجور به کرک ها گیر میده. کاسپراسکای با اینکه جز گوشه ای از چهارگوش امنیتی جهان هستش ولی به کرک هایی که کودو گیر میده اصلا کاری نداره! متاسفانه کاسپر هم سیستم رو به مصرف خودش احاطه می کنه و حتی دیدم سرعت بارگذاری صفحات رو پایین میاره

aylar6888
31-01-2013, 03:52
سلام من چندین ساله که کمودو استفاده می کنم.
ورژن جدید 6 به بالا متاسفانه ایراداتی دیدم که البته جدیدترینش امشب قابل دانلوده.
1. در ورژن های قدیمی فایل database حاوی ساینیچر های ویروس تحت نام Base.cav قایل کپی و دانلود بود که در نصب های مجدد ویندوز با ریپلیس کردنش در حالت سیو مد از دانلود مجدد این فایل تقریبا حجیم 118 مگابایتی راحت می شدیم. ولی در ورژن های جدید قضیه فرق کرده علاوه بر این فایل فایل های جدیدی ارائه میشه که دیگه قابل کپی و نصب مجدد نیست. حتی از قسمت هلپ این نرم افزار که دکمه وارد کردن فایل های دیتابیس رو گذاشتن امکان لود این فایل ها وجود نداره. قضیه چیه؟ من تا به حال 4 بار مجبور به دانلود از طریق آپ دیت کمودو کردم که خوشایند نیست

2. هرچقدر برنامه هایی مثل IDM که کرک می شن رو وارد نرم افزار می کنم که فایل trust هستش درسته وارد لیست میشه ولی هر گیر میده. می بینی دو روز کار می کنه روز بعد یوهو فایل رو قرنطینه می کنه. و فایلی که از قرنطینه ریستوری میشه دیگه قابل استفاهده نمیشه.

3. این نرم افزار بدجور به کرک ها گیر میده. کاسپراسکای با اینکه جز گوشه ای از چهارگوش امنیتی جهان هستش ولی به کرک هایی که کودو گیر میده اصلا کاری نداره! متاسفانه کاسپر هم سیستم رو به مصرف خودش احاطه می کنه و حتی دیدم سرعت بارگذاری صفحات رو پایین میاره
سلام :
1- آپدیت آفلاین کومودو 6 چندین بار توضیح داده شده توسط JADDA ی عزیز ...لطف کنین چند صفحه آخر رو درست بخونین متوجه میشین..فقط یه فایل اضافه شده که توی همین صفحه اگه میخوندین دلیلش رو بیان کردن که چرا اینطوری شده...تازه توی ورژن جدید بهترم شده چون فایلهای دیتابیس رو مثل کومودو کلینینگ به کومودو تک تک معرفی میکنین و دیگه به سیف مد نیازی نیست....
2- روش درست اضافه کردن فایل به استثنائات هم چندین بار توضیح داده شده...در ضمن شما میتونید آی دی امتون رو بدون کرک رجیستر کنین...کومودو به آی دی ام کرک شما گیر میده چون تغییر کرده و توی لیست سفیدش فایل سالم اون هست نه کرک شده اون...شما میتونید اتو سندباکس رو خاموش کنید تا اون رو توی سند باکس اجرا نکنه و کاری بهش نداشته باشه....
3- گیر دادن به کرکها اصلا چیز بدی نیست و برای ما ایرانیها ناخوشاینده که سیستممون پر از کرکه.و هر ضد مخربی که به کرک گیر نمیده به نظر ما خوبه.در ضمن کومودو توی ورژنهای قبلی هم به کرکها گیر میداد...امنیت یعنی همین که بهتون میگه این فایلها مخرب یا مشکوک هستن و تصمیم با خود کاربره و با تصمیم و مسئولیت خودش میتونه این نوع فایلها رو از اسکن یا حذف و قرنطینه استثنا کنه ولی عواقبش به عهده خودشه...

alen sherif
31-01-2013, 05:25
:n19::n19::n19:مژده مژده به تمام دوستانی که در ترجمه COMODO نقش داشتند Comodo Internet Security آپدیت شد و زبان فارسی هم در این آپدیت هست من همین الان آپدیت کردم و نتیجه زحمات دوستان رو دیدم
نسخه برنامه:6.0.264710.2708

mostafa akbari
31-01-2013, 07:20

Change log:
Improved: Compatibility between some programs and sandbox/kiosk
Improved: Additional languages are now supported
Fixed: Virtual Keyboard can be intercepted by certain key loggers
Fixed: Advanced Settings Editor sometimes hangs
Fixed: BSOD or Black Screen on Windows 8
Fixed: Flash player plugin is erroneously auto-sandboxed
Fixed: MSN Messenger can’t start IE if IE is configured to run in sandbox
Fixed: CIS can’t run GB on Windows 8
Fixed: Web Browsers cant connect to the Internet when running in SandboxIE
Fixed: Files cannot be moved from unrecognized files to trusted files
Fixed: Realtime scanner doesn’t scan certain archives
Fixed: Cancel button sometimes does’t not function in manage exceptions dialog
Fixed: Incompatibility with Wacom Bamboo Pen&Touch graphics tablet driver
Fixed: 'system' process is missing in running processes list
Fixed: Java won't start if Firefox, Palemoon, Dragon is running Sandboxed
Fixed: Comodo Firewall doesn't intercept HTTP packets for browser when installed Avast Free Antivirus

pcsoft
31-01-2013, 09:04
خب منتظر زبان فارسی بودیم که توی این ورژن جدید اضافه شد. فقط نمیدونم پنجره Summary برگشته یا نه.:n13:

ali.reihani
31-01-2013, 09:30
من کومودو را نصب کردم!
ولی آنقدر به کرک ها گیر میداد که ویروس هم نبودن چون با کاسپر و نود32 اسکن کرده بودم و چیزی نداشت فهمیدم که این کرک ها ویروس نیستند و comodo الکی به جای فایل وخرب اون ها را میگیرد مجبور شدم کومودو را پاک کنم!:n03::n14:

pcsoft
31-01-2013, 10:19
من کومودو را نصب کردم!
ولی آنقدر به کرک ها گیر میداد که ویروس هم نبودن چون با کاسپر و نود32 اسکن کرده بودم و چیزی نداشت فهمیدم که این کرک ها ویروس نیستند و comodo الکی به جای فایل وخرب اون ها را میگیرد مجبور شدم کومودو را پاک کنم!:n03::n14:

دوست عزیز کافیه فایل هایی که گیر میده را به لیست Trusted اضافه کنید + گزینه Do Not show Antivirus Alerts در قسمت Scanner Settings رو تیکش رو بردارین تا ازتون بپرسه+ Sandbox خاموش کنید.
اونوقت کومودو فقط سوال می پرسه و کاری سر خود انجام نخواهد داد.

taoching
31-01-2013, 12:05
سلام دوستان
من میخام مثلا قسمت آپدیت را باز کنم اما باز نمیشه!! هر چی روش کلیک میکنم باز نمیشه!! یعنی هیچ قسمت CIS 6 باز نمی شه !! نمیدونم چرا؟؟؟ انگار هنگ کرده!! صفحه اصلی باز میشه اما میخوام برم تو قسمتهای مختلفش اصلن باز نمیشه!!! کسی میدونه علت چیه؟؟؟
ممنون میشم

roteal2007
31-01-2013, 12:10
سلام دوستان
من میخام مثلا قسمت آپدیت را باز کنم اما باز نمیشه!! هر چی روش کلیک میکنم باز نمیشه!! یعنی هیچ قسمت CIS 6 باز نمی شه !! نمیدونم چرا؟؟؟ انگار هنگ کرده!! صفحه اصلی باز میشه اما میخوام برم تو قسمتهای مختلفش اصلن باز نمیشه!!! کسی میدونه علت چیه؟؟؟
ممنون میشم

دوست عزیز قبل از آپدیت کومودو تمامی قسمت ها غیر فعال هستن.
میتونید به صفحه اول همین تاپیک برید و آموزش آفلاین آپدیت رو بخونید اون پایین واسه ورژن 5.8 و بالاتر یه فایل 117 مگی هست دانلود کرده و از قسمت about آنتی ویروس فایل base.cab رو ایمپورت کنید و چند دقیقه صبر کنید تا نصب و آپدیتش کنه...
دوستان یه ویروس خفن دارید با کیوسک اجراش کنیم ببینیم تو چه حدی هستش ؟

taoching
31-01-2013, 12:18
ممنونم دوست عزیز
بنده خیلی وقت CIS 6 را نصب کردم و تا الان هیچ مشکلی نداشتم..اما الان صفحه اصلی را باز میکنم و زمانیکه میخام برم تو قسمتهای مختلف مثلن scan , update , V kiosk , firewall, sandbox و... اما هیچ قسمتی باز نمی شه!!؟؟ روی widjet هم که میرم و کلیک میکنم ویجت هم باز نمیکنه و از رو دسکتاپ میپره و محو میشه و دوباره میاد !!!

vooroojack1989
31-01-2013, 15:05
بچه حا لطفا کمک کنید . وقتی برای اولین بار میزنم آپدیت نمیشه و قطع میشه . لطفا طریقه آپدیت آفلاین رو بگید . نسخه 6 رو نصب کردم

Saeid1212
31-01-2013, 15:56
سلام دوستان :n01:
آیا جایی هستش که بشه آپدیتهای آفلاین کمودو ورژن 6 رو دانلود کنیم و به صورت آفلاین آپدیتش کنیم؟
اگه هست آدرسش رو لطف کنید.
ممنوننننننن :n16:

noisymind
31-01-2013, 16:01
سلام.
چطوری تو ورژن 6 میشه یک برنامه مثل Waterfox رو به widjet اضافه کرد که تو sandbox اجرا بشه؟
و دیگه اینکه چطوری یک سایتی رو که اشتباه فیلتر کرده و باز نمیکنه رو میشه باز کرد؟ ( سایتی رو که بلاک کرده تو کیوسک هم باز نمکنه که!!)

Jadda
31-01-2013, 16:47
درود بر دوستان

"زبان فارسی به کومودو اینترنت سکیوریتی اضافه شد"

خب، حال و هوای خاصی دارم و داریم....بنویسم؟ چیزی بنویسم یا نه؟ .... نمیدانم! نمیدانم سکوت کنم، و بنگرم به این محصول فارسی شده...... ما توانستیم و این برایم کافیست. خواستیم و اراده کردیم و تلاش کردیم و چانه زنی کردیم .... از همدیگر کمک گرفتیم، به همدیگر کمک کردیم، به هدفمان رسیدیم. و چه زیباست کار گروهی، و اکنون ماحصل این کار تیمی پیش چشم ماست. و چه لذت بخش است. نگاه میکنم...... کومودو=COMODO ؛ اکنون از خستگی راه خبری نیست....

بیایید درس زندگی بگیریم.... فکر کنیم، هدف گذاری کنیم، موانع را بررسی نماییم، تهدیدها و فرصت ها را ببینیم، ابزار راه فراهم نماییم، و با نیروی عشق ==> حرکت، ...ما می توانیم.

از هر چه بگذریم سخن دوستان خوش است، دوستانی که همگی در قالب یک گروه به نام تیم ترجمه کومودو باری از دوش کار ترجمه برداشتند، نظر دادند، پیشنهاد دادند، و چقدر برای یک عبارت، یک جمله، یک پیشنهاد، یک ایده، وقت گرانبهای خود را بدون هیچ منت، خرج نمودند، چه می توانم در مورد این گروه بگویم؟ زبانم قاصر است و لنگ، تمامی سخنم را در یک واژه خلاصه می کنم،=> سپاسگزارم.

قطعاً بدون این گروه، این کار راه به جایی نمیبرد، و نمیشد آنچه اکنون هست. آمدید بدون دعوت نامه (عاشقان به پای خویشتن آیند...)، بدون منافع، بدون منفعت، فقط به قصد کمک،... جز تشکر چیزی در کف دست ندارم/

بحثها شد، گفتگوها شد، و چقدر تند و گاهی ملایم، آری اینست راه جدل، بزن، محکم بزن، و زدیم بر سر و کول هم! با حرف! ایده، انتقاد، نظر، و شاید من مثل همیشه از همه تندتر، عصبی تر، معذرت بابت آن تندیها،... و چه ما را به جلو هل داد این نظرات، این احساس مسئولیتهای دوستان، و سعی کردیم از هر نظری بهره ای بگیریم، تا آنجا که توانستیم البته..... هر جای کار مناسب ترجمه شده، من مدیون دوستان هستم، و هر جای این محصول، ایراداتی دارد >مقصرش من هستم....

آفرین و درود بر شما.

قصد نام بردن از کسی را ندارم، از همه سپاسگزارم، کل تیم، کل اعضاء، حتی آنهایی که فقط عضو بودند، عضویتشان باعث روحیه ما شد که تنها نیستیم. و برخی دوستان پر تلاشتر مانند

saeediranzad عزیز که خیلی کمک کرد و همیشه دقیق بود، M e i s a m عزیز با نگاه خاصتر به قضیه، و پیشنهادات عالی، و جسور! E.K.H عزیز که حتی یک نظرش هم برام مناسب بود، aylar6888 عزیز و با اخلاق، ریزبین و کنجکاو ... میدید آنچه ما نمیدیدیم، alen sherif عزیز با آن لهجه شیرین، pedram_01 عزیز که خیلی کمک کردند dvb595959 عزیز،mrmmnb عزیز و پیگیر، pashangparsi6 عزیز با واژهای جالب و حس مسئولیت به زبان فارسی، pcsoft عزیز، آقا رضای خودمون واقعاً ازش تشکر میکنم، خیلی خیلی کمک کردی رضا جان، و عباس آقای عزیز jolan57 که مثل برادر همیشه کنارم بوده تشکر..... و ..و... و .......الان که نگاه میکنم 28 /29 نفری بودیم. حتی دوستانی که به دلیل مشغله شان، کمتر سعادت داشتیم در خدمتشان باشیم، همینکه عضو تیم بودند، باعث دلگرمی ما شد و از همه ممنونم. دوستانی مثل امیر، علی، امین و ...

اما یک تشکر خاص هم از آقا مصطفی داشته باشم>mostafa akbari< که پای ثابت تیم بودند همیشه با نظرات و پیشنهادات مناسب> وظیفه ویراستاری این کار پر غلط را بر عهده داشتند، که واقعاً ازش تشکر میکنم. ممنونم مصطفی.

در پایان هم از جناب Batman ناظر محترم انجمن بابت حمایتهای همیشگی سپاسگزارم.

با نام بردن از دوستان و تشکر، حق مطلب ادا نشد، اما این تنها چیزی بود که در کف دست داشتم....

در پایان: کار به نوعی تمام شده، ولی راه اصلاح و بهبود ترجمه همیشه باز است، هر نظری/ پیشنهادی/انتقادی داشتید میتوانید مطرح کنید تا بعد از بررسی اصلاح شود.... و کومودو هم تغییرات را در بروز رسانی ها قرار خواهد داد.

با بهترین آرزوها...

:n12:

roteal2007
31-01-2013, 17:51
سلام دوستان :n01:
آیا جایی هستش که بشه آپدیتهای آفلاین کمودو ورژن 6 رو دانلود کنیم و به صورت آفلاین آپدیتش کنیم؟
اگه هست آدرسش رو لطف کنید.
ممنوننننننن :n16:

از این لینک پایین صفحه :

سلام.
چطوری تو ورژن 6 میشه یک برنامه مثل Waterfox رو به widjet اضافه کرد که تو sandbox اجرا بشه؟
و دیگه اینکه چطوری یک سایتی رو که اشتباه فیلتر کرده و باز نمیکنه رو میشه باز کرد؟ ( سایتی رو که بلاک کرده تو کیوسک هم باز نمکنه که!!)
روی برنامه مورد نظر راست کلیک کنید و RUN IN COMODO SANDBOX رو بزنید و یا در پنجره اصلی کومودو نرم افزار رو درگ کنید روی محل مشخص شده.

g900
31-01-2013, 20:16
سلام. وقتی میخوام Killswitch رو از Comodo Firewall نصب کنم با پیغام زیر مواجه میشم. تنظیمات اینترنتم مشکلی نداره و Proxy و V.P.N هم غیرفعال هستند.

taoching
31-01-2013, 20:17
درود بر دوستان

"زبان فارسی به کومودو اینترنت سکیوریتی اضافه شد"

خب، حال و هوای خاصی دارم و داریم....بنویسم؟ چیزی بنویسم یا نه؟ .... نمیدانم! نمیدانم سکوت کنم، و بنگرم به این محصول فارسی شده...... ما توانستیم و این برایم کافیست. خواستیم و اراده کردیم و تلاش کردیم و چانه زنی کردیم .... از همدیگر کمک گرفتیم، به همدیگر کمک کردیم، به هدفمان رسیدیم. و چه زیباست کار گروهی، و اکنون ماحصل این کار تیمی پیش چشم ماست. و چه لذت بخش است. نگاه میکنم...... کومودو=COMODO ؛ اکنون از خستگی راه خبری نیست....

بیایید درس زندگی بگیریم.... فکر کنیم، هدف گذاری کنیم، موانع را بررسی نماییم، تهدیدها و فرصت ها را ببینیم، ابزار راه فراهم نماییم، و با نیروی عشق ==> حرکت، ...ما می توانیم.

از هر چه بگذریم سخن دوستان خوش است، دوستانی که همگی در قالب یک گروه به نام تیم ترجمه کومودو باری از دوش کار ترجمه برداشتند، نظر دادند، پیشنهاد دادند، و چقدر برای یک عبارت، یک جمله، یک پیشنهاد، یک ایده، وقت گرانبهای خود را بدون هیچ منت، خرج نمودند، چه می توانم در مورد این گروه بگویم؟ زبانم قاصر است و لنگ، تمامی سخنم را در یک واژه خلاصه می کنم،=> سپاسگزارم.

قطعاً بدون این گروه، این کار راه به جایی نمیبرد، و نمیشد آنچه اکنون هست. آمدید بدون دعوت نامه (عاشقان به پای خویشتن آیند...)، بدون منافع، بدون منفعت، فقط به قصد کمک،... جز تشکر چیزی در کف دست ندارم/

بحثها شد، گفتگوها شد، و چقدر تند و گاهی ملایم، آری اینست راه جدل، بزن، محکم بزن، و زدیم بر سر و کول هم! با حرف! ایده، انتقاد، نظر، و شاید من مثل همیشه از همه تندتر، عصبی تر، معذرت بابت آن تندیها،... و چه ما را به جلو هل داد این نظرات، این احساس مسئولیتهای دوستان، و سعی کردیم از هر نظری بهره ای بگیریم، تا آنجا که توانستیم البته..... هر جای کار مناسب ترجمه شده، من مدیون دوستان هستم، و هر جای این محصول، ایراداتی دارد >مقصرش من هستم....

آفرین و درود بر شما.

قصد نام بردن از کسی را ندارم، از همه سپاسگزارم، کل تیم، کل اعضاء، حتی آنهایی که فقط عضو بودند، عضویتشان باعث روحیه ما شد که تنها نیستیم. و برخی دوستان پر تلاشتر مانند

saeediranzad عزیز که خیلی کمک کرد و همیشه دقیق بود، M e i s a m عزیز با نگاه خاصتر به قضیه، و پیشنهادات عالی، و جسور! E.K.H عزیز که حتی یک نظرش هم برام مناسب بود، aylar6888 عزیز و با اخلاق، ریزبین و کنجکاو ... میدید آنچه ما نمیدیدیم، alen sherif عزیز با آن لهجه شیرین، pedram_01 عزیز که خیلی کمک کردند dvb595959 عزیز،mrmmnb عزیز و پیگیر، pashangparsi6 عزیز با واژهای جالب و حس مسئولیت به زبان فارسی، pcsoft عزیز، آقا رضای خودمون واقعاً ازش تشکر میکنم، خیلی خیلی کمک کردی رضا جان، و عباس آقای عزیز jolan57 که مثل برادر همیشه کنارم بوده تشکر..... و ..و... و .......الان که نگاه میکنم 28 /29 نفری بودیم. حتی دوستانی که به دلیل مشغله شان، کمتر سعادت داشتیم در خدمتشان باشیم، همینکه عضو تیم بودند، باعث دلگرمی ما شد و از همه ممنونم. دوستانی مثل امیر، علی، امین و ...

اما یک تشکر خاص هم از آقا مصطفی داشته باشم>mostafa akbari< که پای ثابت تیم بودند همیشه با نظرات و پیشنهادات مناسب> وظیفه ویراستاری این کار پر غلط را بر عهده داشتند، که واقعاً ازش تشکر میکنم. ممنونم مصطفی.

در پایان هم از جناب Batman ناظر محترم انجمن بابت حمایتهای همیشگی سپاسگزارم.

با نام بردن از دوستان و تشکر، حق مطلب ادا نشد، اما این تنها چیزی بود که در کف دست داشتم....

در پایان: کار به نوعی تمام شده، ولی راه اصلاح و بهبود ترجمه همیشه باز است، هر نظری/ پیشنهادی/انتقادی داشتید میتوانید مطرح کنید تا بعد از بررسی اصلاح شود.... و کومودو هم تغییرات را در بروز رسانی ها قرار خواهد داد.

با بهترین آرزوها...

:n12:
با تشکر از شما دوست عزیز و همه ی عزیزان بابت این کار بزرگ و قابل تقدیر...دست مریزاد دوستان دست اندرکار...فقط یه نکته اینکه اگه به جای کلمه "فارسی" می نوشتید "پارسی" دیگه خیلی عالی می شد...ببخشید که فضولی کردم...در پناه حق :n12:

Jadda
31-01-2013, 20:38
سلام. وقتی میخوام Killswitch رو از Comodo Firewall نصب کنم با پیغام زیر مواجه میشم. تنظیمات اینترنتم مشکلی نداره و Proxy و V.P.N هم غیرفعال هستند.

سلام

شما باید به اینترنت وصل باشید.....این ابزار باید از اینترنت (سرور کومودو) دریافت بشه.

g900
31-01-2013, 20:44
سلام

شما باید به اینترنت وصل باشید.....این ابزار باید از اینترنت (سرور کومودو) دریافت بشه.

به اینترنت وصل هستم و کانکشن هم مشکلی نداره.

Jadda
31-01-2013, 20:46
به اینترنت وصل هستم و کانکشن هم مشکلی نداره.

یکبار سیستم را ریستارت بکنید،

بعد به نت وصل بشید، برای تست کومودو را آپدیت بکنید، ببینید اصلاً به سرورها وصل میشه،

بعد از طریق کومودو CCE را دریافت و نصب بکنید KillSwitch به همراش نصب میشه.

g900
31-01-2013, 20:51
چند بار تست کردم.
خود کومودو براحتی به سرور وصل میشه و آپدیت بودنش را چک میکنه. ولی موقع دربافت این برنامه همچین مشکلی پیش میاد.:n13:

Jadda
31-01-2013, 20:54
چند بار تست کردم.
خود کومودو براحتی به سرور وصل میشه و آپدیت بودنش را چک میکنه. ولی موقع دربافت این برنامه همچین مشکلی پیش میاد.:n13:

اول این سوال من را جواب بدهید:

آیا CCE دریافت و نصب میشه؟

g900
31-01-2013, 20:57
اول این سوال من را جواب بدهید:

آیا CCE دریافت و نصب میشه؟

خیر. موقع نصب CCE هم همین پیغام ظاهر میشه.

Jadda
31-01-2013, 21:01
خیر. موقع نصب CCE هم همین پیغام ظاهر میشه.

مرسی،

هنگام نصب کومودو شما کومودو را به زبان فارسی نصب نکردید؟ درسته؟

خب، الان از طریق CIS زبان کومودو را انگلیسی کنید و برای اعمال تغییر زبان، از کومودو خارج بشید و مجددا کومودو را با کلیک روی آیکون دسکتاپ اجرا کنید و بعد CCE را دریافت کنید.....

بعد دوباره زبان کومودو را فارسی کنید!

g900
31-01-2013, 21:11
بله. زبان پیش‌فرض انگلیسی بود و بعدا فارسی را انتخاب کردم.
البته هفته پیش که کومودو رو که نصب کرده بودم فقط از انگلیسی استفاده میکردم، باز هم همین مشکلو داشتم. الان روش شما رو هم تست کردم ولی متاسفانه جواب نداد.

Jadda
31-01-2013, 21:17
بله. زبان پیش‌فرض انگلیسی بود و بعدا فارسی را انتخاب کردم.
البته هفته پیش که کومودو رو که نصب کرده بودم فقط از انگلیسی استفاده میکردم، باز هم همین مشکلو داشتم. الان روش شما رو هم تست کردم ولی متاسفانه جواب نداد.

از نسخه جدید استفاده میکنی؟ 2708 منظورمه

به هر حال بهتره بعداً سعی بکنید. اگر نشد باید یک فکری بکنیم....:n13:

g900
31-01-2013, 21:21
بله. 6.0.264710.2708
با فعال کردن Proxifier مشکل دانلود Kill Switch حل شد.:n01:

hTC2013
31-01-2013, 22:48
سلام :
1- آپدیت آفلاین کومودو 6 چندین بار توضیح داده شده توسط JADDA ی عزیز ...لطف کنین چند صفحه آخر رو درست بخونین متوجه میشین..فقط یه فایل اضافه شده که توی همین صفحه اگه میخوندین دلیلش رو بیان کردن که چرا اینطوری شده...تازه توی ورژن جدید بهترم شده چون فایلهای دیتابیس رو مثل کومودو کلینینگ به کومودو تک تک معرفی میکنین و دیگه به سیف مد نیازی نیست....
2- روش درست اضافه کردن فایل به استثنائات هم چندین بار توضیح داده شده...در ضمن شما میتونید آی دی امتون رو بدون کرک رجیستر کنین...کومودو به آی دی ام کرک شما گیر میده چون تغییر کرده و توی لیست سفیدش فایل سالم اون هست نه کرک شده اون...شما میتونید اتو سندباکس رو خاموش کنید تا اون رو توی سند باکس اجرا نکنه و کاری بهش نداشته باشه....
3- گیر دادن به کرکها اصلا چیز بدی نیست و برای ما ایرانیها ناخوشاینده که سیستممون پر از کرکه.و هر ضد مخربی که به کرک گیر نمیده به نظر ما خوبه.در ضمن کومودو توی ورژنهای قبلی هم به کرکها گیر میداد...امنیت یعنی همین که بهتون میگه این فایلها مخرب یا مشکوک هستن و تصمیم با خود کاربره و با تصمیم و مسئولیت خودش میتونه این نوع فایلها رو از اسکن یا حذف و قرنطینه استثنا کنه ولی عواقبش به عهده خودشه...

قرار بود من این همه مطلب رو بخونم تا به مورد مطلبوم برسم که یک هفته طول می کشه! ماشا الله شما هم که فقط می فرمایید توضیح داده شده و ال بل. لطف فرمایید شماره پست و صفحه بدید تا مطالعه کنم به جای گشت و گذار.پی رایت
درضمن تو هیمن صفحه در مورد آپ دیتش خوندم ولی راه چاره ای براش ننوشته بودید. ذکر نکردید که مثلا چیکار باید کرد! بنده خودم یکبار که نصب و آپ دیتش کرده بودم تمام فایل های داخل پروشه scanner با پسوند cav رو کپی کردم تا در نصب بعدی بدردم بخوره ولی خود بجر فایل base.cav اون یکی ها بخصوص اونی که مد نظرم بود و حجمش حدود 120 مگ هستش و هر روز بر طبق میزان ساینیچر عوض میشه رو قبول نکرد و دوباره شروع به دانلود کرد!!!!
مستحضر هستم که کرک ها ممکنه بعضی هاش بدافزار باشه یا ویروسی و ... ولی عرض کردم به 99 درصد کرک ها گیر میده. همون کرک ها رو نه کاسپر نه نود نه آواست نه آویرا نه دفندر خود ویندوز و... ایراد نمی گیرند ولی کمودو گیر میده. این شد اذیت!
خوبه ذکر کردین ما ایرانیها! یوهو فکر می کردم شما ایرانی نیستید (شوخی کردم) قرار بود حق کپی رایت اجرا بشه برای هر نرم افزاری باید پول می دادیم ریز و بزرگ! شدنیه؟! پس کرک ها بد بد هم نیستند!
در مورد آِ دی ام هم میگم که بعد کرک کردن من به تنظیمات کمودو واردش می کنم که این فایل را تراست حساب کن ولی بعضی اوقتا بگیر نگیر داره. تو ورژن های 5 اینجوری نبود. انگار تو ورژنی که همین دیشب ریلیز شده مشکل به نظرم رفع شده!
متشکر از شما

Jadda
31-01-2013, 23:51
سلام

آموزش آپدیت آفلاین کومودو + تهیه بکاپ از دیتابیس کومودو و انتقال به سیستم دیگر

وارد این قسمت که نشون دادم بشوید و فقط از اون فایل که نشون دادم کپی بگیرید....(توجه: اگر دو فایل اون قسمت هست که شماره دارند! فقط فایلی که شماره بالاتری داره را کپی بگیرید، بقیه نیازی نیست):

بنابراین دیتابیس کومودو فایل bxxxxxxx.cav است. x= عدد (نسخه دیتابیس)

برای انجام آپدیت آفلاین هم ابتدا اینترنت را قطع کنید و بعد از طریق محیط برنامه این مسیری که نشون دادم آپدیت را وارد کنید:

=========
=========

دانلود فیلم آموزشی آپدیت آفلاین کومودو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، ، فایل آپدیت را از طریق CIS وارد می کنید و پنجره آپدیت باز می شود و کومودو آپدیت ها را نصب میکند( توجه: اینترنت را قبلاً قطع نماید، یه دلیل اینکه احتمال داره همزمان CIS اقدام به دریافت آپدیت از اینترنت (آنلاین) کرده باشه و با آپدیت آفلاین شما تداخل ایجاد بشه)

نکته: اگر فایل آپدیت کومودو را در اختیار ندارید (مثلا تازه قصد نصب کومودو را دارید) می توانید آخرین آپدیت را از ایــنــجــا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])دریافت کنید.

Saeid1212
01-02-2013, 00:13
سلام به کارشناسان کومودو :n02:
من با آپدیت کردن این ورژن شش مشکل دارم به این صورت که وقتی شروع به آپدیت میکنه بعد از اینکه فقط چند مگابایت دانلود میکنه ارور میده و باید مجدد آپدیت کرد، به این ترتیب امکان آپدیت رو ندارم، نمیشه اون فایل حدودا 100 مگابایتی رو از جایی دیگه آپدیت کرد؟؟؟
ممنون میشم دقیق راهنمایی کنید چون در مورد آپدیت آفلاین ورژن 5 مشکلی نیود و با یه جابجایی کار تموم بود اما این یکی شده معضل:n15:

Beta
01-02-2013, 00:23
نمیشه اون فایل حدودا 100 مگابایتی رو از جایی دیگه آپدیت کرد؟؟؟

چرا از اینجا میشه : Anti-Malware Database
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Jadda
01-02-2013, 00:42
من با آپدیت کردن این ورژن شش مشکل دارم به این صورت که وقتی شروع به آپدیت میکنه بعد از اینکه فقط چند مگابایت دانلود میکنه ارور میده و باید مجدد آپدیت کرد، به این ترتیب امکان آپدیت رو ندارم، نمیشه اون فایل حدودا 100 مگابایتی رو از جایی دیگه آپدیت کرد؟؟؟
ممنون میشم دقیق راهنمایی کنید چون در مورد آپدیت آفلاین ورژن 5 مشکلی نیود و با یه جابجایی کار تموم بود اما این یکی شده معضل:n15:

با مشکلی که شما دارید، باید کومودو را آفلاین آپدیت بکنید، اون لینکی که دوستان قرار دادند، مربوط به نسخه 5 هست، نمیدونم 6 رو هم آپدیت میکنه یا نه،

ولی خودم امشب فایل آپدیت نسخه 6 را از سیستمم اینجا براتون آپلود میکنم تا با دانلود منیجر دانلودش بکنید......

اون فیلم آموزشی آپدیت آفلاین را که قرار دادم را هم ببنید.

hTC2013
01-02-2013, 01:46
سلام

در مورد آپدیت که قبلاً کلی صحبت شده، شما هم که تازه وارد این تاپیک شدید که نمی تونید یک شبه همه مطالب را یاد بگیرد، بالاخره باید برای فهمیدن راهکارها و چند ترفند و حل مسائل و .... چند صفحه تاپپک را بخونید یا نه؟ این مقدار مطالعه هم براتون سخته!! بگذریم....

وارد این قسمت که نشون دادم بشوید و فقط از اون فایل که نشون دادم کپی بگیرید....(توجه: اگر دو فایل اون قسمت هست که شماره دارند! فقط فایلی که شماره بالاتری داره را کپی بگیرید، بقیه نیازی نیست):

برای اتجان آپدیت آفلاین هم ابتدا اینترنت را قطع کنید و بعد از طریق محیط برنامه این مسیری که نشون دادم آپدیت را وارد کنید:

=========
=========

دانلود فیلم آموزشی آپدیت آفلاین کومودو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، این عمل بسیار آسان است، فایل آپدیت را از طریق CIS وارد می کنید و پنجره آپدیت باز می شود و کومودو آپدیت ها را نصب میکند( توجه: اینترنت را قبلاً قطع نماید)

دوست عزیزم من تازه وارد نیستم یکی از کاربران سال 2006 هستم که متاسفانه مشکلی برای آی دیم بوجود اومده که در حال رفع اون هستیم.
همه این موارد رو می دونستم و انجامش دادم ولی بدبختی باز شروع به آپ دیت می کنه! فقط مسئله ای عنوان فرمودید در مورد قطع اینترنت که این تازگی داره برام و اونو اعمال میکنم ایشالا جواب بگیرم
متشکرم از لطفتون

Jadda
01-02-2013, 01:53
دوست عزیزم من تازه وارد نیستم یکی از کاربران سال 2006 هستم که متاسفانه مشکلی برای آی دیم بوجود اومده که در حال رفع اون هستیم.
همه این موارد رو می دونستم و انجامش دادم ولی بدبختی باز شروع به آپ دیت می کنه! فقط مسئله ای عنوان فرمودید در مورد قطع اینترنت که این تازگی داره برام و اونو اعمال میکنم ایشالا جواب بگیرم
متشکرم از لطفتون

سلام

منظورم از تازه وارد، توی تاپیک کومودو بود، وگرنه از نحوی پست دادن شما معلومه تازه وارد (در انجمن) نیستید.

نکته انحرافی: یکی میگفت من 20 ساله کومودو دارم!! 15 سالش بود، چند ماه پیش ما تولد 4 سالگی CIS را گرفتیم، ایشون چطوری 20 سال کاربر کومودو بوده حیرانم!!!:n13:

حالا شما اون کاری که گفتم انجام بده، ایشالله آپدپت میشه

Jadda
01-02-2013, 02:01
سلام مجدد

دانلود فایل آپدیت کومودو، برای انجام آپدیت آفلاین:

دریــافـت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نسخه آپدیت 15117

این فایل از حالا حداقل تا 15 روز قابل استفاده است، شایدم بیشتر.....

kaivanika
01-02-2013, 03:52
سلام

دیتابیس و نحوه ذخیره سازی آپدیت آنتی ویرویس و امضاها و تعاریف ویروسها در نسخه 6 با سابق فرق کرده.

سابق بر این همه اطلاعات در فایل bases.cav ذخیره میشد. اما الان کومودو یک فایل دیتای پایه bases.cav داره + در کنارش فایلی حاوی امضاها و تعارف ویروسها و سیگناتورهای گندزدایی. که در واقع اون فایل ها به زبان ساده خودمون همون آپدیت هست که بچه ها میگن.

ظاهراً در چند فایل طبق سابقه و طبق زمانبندی اپدیتی که شما انجام میدهید ( حالا چه دستی و چه خودکار) ذخیره میکنه، و همیشه آخرین آپدیت همون فایلیه که بالاترین شماره را داره.

الان آپدیت آنتی ویروس شما 15066 هست، که اتفاقاً امروز هم روی سیستم شما تعاریفی بهش اضافه شده و تغییر کرده.2013/01/27

من فکر میکنم این کارشون باعث میشه مدت زمان قابل استفاده بودن فایل بکاپ آپدیت آنتی ویرس، برای استفاده آپدیت آفلاین، بیشتر بشه..... باید تست کنم.

ولی مقدار حجم آپدیت آنتی ویروس فرقی نکرده و همچنان میانگین روزی 1 الی حداکثر 2 مگ هست. نگران نباشید.

ممنون

اولن خسته نباشید میگم خدمت همه دوستای عزیزی که تو فارسی کردن کمودو نقش داشتن

دومن این سه فایلی که من دادم تو عکس ینی خود کمودو اون یکی رو درست میکنه ؟

و برای انتقال آپدیت آفلاین هر سه مور لازمه ؟

میدونم که حجیم ترتینش آپدیت اصلی و اون کمترین آپدتی پایه اما اون وسطیه چیه و چرا ؟

^Byte
01-02-2013, 14:03
دوستان سلام من یه مشکل با این کومودو انتیرنت سیکوریتی 6.0.264710.2708 دارم که برنامه CLT اجرا میکنم تمام گزینه ها پروتکت هستش اما وقتی روی فایل راست کلیک میکنم و گزینه سندباکس رو میزتم این گزینه ها رو نشون میده حالا من باید چیکار کنم.. کومودو هم روی پرواکنیو هستش. Injection: SetWindowsHookEx Vulnerable Injection: SetThreadContext Vulnerable Injection: Services Vulnerable Injection: KnownDlls Vulnerable Injection: APC dll injection Vulnerable Injection: AdvancedProcessTermination Vulnerable Impersonation: ExplorerAsParent Vulnerable Impersonation: BITS Vulnerable Hijacking: Userinit Vulnerable Hijacking: SupersedeServiceDll Vulnerable Hijacking: StartupPrograms Vulnerable Hijacking: AppinitDlls Vulnerable

jolan57
01-02-2013, 14:15
دوستان سلام من یه مشکل با این کومودو انتیرنت سیکوریتی 6.0.264710.2708 دارم که برنامه CLT اجرا میکنم تمام گزینه ها پروتکت هستش اما وقتی روی فایل راست کلیک میکنم و گزینه سندباکس رو میزتم این گزینه ها رو نشون میده حالا من باید چیکار کنم.. کومودو هم روی پرواکنیو هستش. Injection: SetWindowsHookEx Vulnerable Injection: SetThreadContext Vulnerable Injection: Services Vulnerable Injection: KnownDlls Vulnerable Injection: APC dll injection Vulnerable Injection: AdvancedProcessTermination Vulnerable Impersonation: ExplorerAsParent Vulnerable Impersonation: BITS Vulnerable Hijacking: Userinit Vulnerable Hijacking: SupersedeServiceDll Vulnerable Hijacking: StartupPrograms Vulnerable Hijacking: AppinitDlls Vulnerable
از تنظیمات پیشرفته - مسدود کننده رفتار, درجه سندباکس رو بر روی محدودیت زیاد قرار بدین

Jadda
01-02-2013, 14:47
ممنون

اولن خسته نباشید میگم خدمت همه دوستای عزیزی که تو فارسی کردن کمودو نقش داشتن

دومن این سه فایلی که من دادم تو عکس ینی خود کمودو اون یکی رو درست میکنه ؟

و برای انتقال آپدیت آفلاین هر سه مور لازمه ؟

میدونم که حجیم ترتینش آپدیت اصلی و اون کمترین آپدتی پایه اما اون وسطیه چیه و چرا ؟

سلام

برای بکاپ گرفتن از آپدیت آنتی ویروس فقط از یک فایل کپی بگیرید، همون فایلی که شمارهء بالاتری داره، , و فایل bases.cav هم نیازی نیست.

اینو یه نگاه بنداز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Jadda
01-02-2013, 15:16
سلام.

سلام

اگر فکر میکنید سایتی امن هست و اشتباه مسدود شده،

این پیغام کومودو هست، برای ورود به سایت مورد نظر میتونید روی Disregard کلیک کنید:

بعد وارد مرحله بعد میشوید تا زمان دسترسی به اون سایت را مشخص کنید( مثلا 5 دقیقه /20 دقیقه /نیم ساعت /یک ساعت) مدت را انتخاب کنید، و با ادامه Continue وارد سایت می شوید

hTC2013
01-02-2013, 22:23
سلام

منظورم از تازه وارد، توی تاپیک کومودو بود، وگرنه از نحوی پست دادن شما معلومه تازه وارد (در انجمن) نیستید.

نکته انحرافی: یکی میگفت من 20 ساله کومودو دارم!! 15 سالش بود، چند ماه پیش ما تولد 4 سالگی CIS را گرفتیم، ایشون چطوری 20 سال کاربر کومودو بوده حیرانم!!!:n13:

حالا شما اون کاری که گفتم انجام بده، ایشالله آپدپت میشه

با این آی دی تازه وارد شدم
راستی دیگه نیازی نیست که base.cav رو هم به دستابیسش اضافه کنیم و فقط اون یکی فایل کافیه؟

در مورد اینکه من کمودو دارم ندارم استفاده کردم نکردم تازه واردم نیستم هرچی شما می فرمایید صحیح است تا قال قضیه کنده بشه. شما فرض کنید که اینجوریه. من نزدیک شاید 3 سال یا یه ذره بیشتره که کمودو رو انتخاب کردم. البته رو سیستم های مهمم کاسپراسکای نصب دارم. اگه دوس داشتید بدونید آی دی من چیه و چند ستاره دارم میتونید بفرمایید تا پیغام خصوصی بزنم. درثانی این مسائل مهم نیست. مهم سوال من بود و مهم تر از اون جوابی که شما فرمودید!
متشکرم ازتون.
تو این ورژن جدیدتری که یکی دوروزه پیش ریلیز شد من ریلیز نوتشو مطالعه کردم چندتا باگ رو سالو کردن و کارایی قسمت های عدیدشو بهبود بخشیدن. انگار مشکل IDM هم حل شده است. من مستقیم از سایت کمودو دانلود می کنمش. رو ورژنی که من دارم پک فارسی موجود نیس و تم های دیگه ای هم نصب نداره! حالا پک فارسی به کنار تم های دیگه رو چه جوری میشه ایمپورت کرد؟

Jadda
01-02-2013, 22:40
با این آی دی تازه وارد شدم
راستی دیگه نیازی نیست که base.cav رو هم به دستابیسش اضافه کنیم و فقط اون یکی فایل کافیه؟

در مورد اینکه من کمودو دارم ندارم استفاده کردم نکردم تازه واردم نیستم هرچی شما می فرمایید صحیح است تا قال قضیه کنده بشه. شما فرض کنید که اینجوریه. من نزدیک شاید 3 سال یا یه ذره بیشتره که کمودو رو انتخاب کردم. البته رو سیستم های مهمم کاسپراسکای نصب دارم. اگه دوس داشتید بدونید آی دی من چیه و چند ستاره دارم میتونید بفرمایید تا پیغام خصوصی بزنم. درثانی این مسائل مهم نیست. مهم سوال من بود و مهم تر از اون جوابی که شما فرمودید!
متشکرم ازتون.
تو این ورژن جدیدتری که یکی دوروزه پیش ریلیز شد من ریلیز نوتشو مطالعه کردم چندتا باگ رو سالو کردن و کارایی قسمت های عدیدشو بهبود بخشیدن. انگار مشکل IDM هم حل شده است. من مستقیم از سایت کمودو دانلود می کنمش. رو ورژنی که من دارم پک فارسی موجود نیس و تم های دیگه ای هم نصب نداره! حالا پک فارسی به کنار تم های دیگه رو چه جوری میشه ایمپورت کرد؟

سلام

حاشیه نمیرم.....

فایل bases.cav را فعلا فراموش کنید.... مربوط به نسخه قبلی بود. الان کنارش یک فایل آپدیت هست که توضیح دادیم شامل چی میشه....تعاریف ویروسها و سیگناتورهای گندزدایی. همون فایل را کپی بگیرید.

در مورد تم ها من چیزی ندیدم.

hTC2013
01-02-2013, 22:55
سلام

حاشیه نمیرم.....

فایل bases.cav را فعلا فراموش کنید.... مربوط به نسخه قبلی بود. الان کنارش یک فایل آپدیت هست که توضیح دادیم شامل چی میشه....تعاریف ویروسها و سیگناتورهای گندزدایی. همون فایل را کپی بگیرید.

در مورد تم ها من چیزی ندیدم.

یادمه در مورد آپدیت نزدیک نیم ساعت از طریق گیک بادی با اکسپرت های کمودو چت کردم دیدم جواب سر بالا میدن و جواب درست و حسابی نمی دن. پرسیدم موضوع چیه این چطور ساپورتیه که میدین! یارو به اسم پیتر جواب داد باید لایزنس قانونی بخری برو تو صفحه فلان بخر بعد. هی هم آدرس ایمیل از من میخواست. بعد اینکه زدم تو برجکش از طریق اینکه شما آمریکاییها فقط مدعی حقوق بشر هستید و خودتون رو شریف و با فرهنگ جلوه میدید آیا اینه فرهنگتون که در آخر سر اومد طریقه کپی base.cav رو شرح داد. گفتم اینکه بدرد نمیخوره و قدیمیه و آخر سر باز جواب نداد

Nico-SMY
01-02-2013, 22:57
سلام
ببخشید , تو نسخه قبلی , سرویسهایی که به اینترنت وصل بود رو تو صفحه نشون می داد , ولی این یکی نشون نمی ده , چطوری باید بفهمم که الان چه برنامه هایی به اینترنت وصله و داره از اون استفاده می کنه؟

Jadda
01-02-2013, 23:09
یادمه در مورد آپدیت نزدیک نیم ساعت از طریق گیک بادی با اکسپرت های کمودو چت کردم دیدم جواب سر بالا میدن و جواب درست و حسابی نمی دن. پرسیدم موضوع چیه این چطور ساپورتیه که میدین! یارو به اسم پیتر جواب داد باید لایزنس قانونی بخری برو تو صفحه فلان بخر بعد. هی هم آدرس ایمیل از من میخواست. بعد اینکه زدم تو برجکش از طریق اینکه شما آمریکاییها فقط مدعی حقوق بشر هستید و خودتون رو شریف و با فرهنگ جلوه میدید آیا اینه فرهنگتون که در آخر سر اومد طریقه کپی base.cav رو شرح داد. گفتم اینکه بدرد نمیخوره و قدیمیه و آخر سر باز جواب نداد

محترمی که 3 ساله کاربر کومودو هستید! نمیدونید پشتیبانی کومودو رایگان نیست و باید محصول خریداری بشه؟؟

کدوم با فرهنگی میاد 24 ساعت از کل هفته (24/7) وقت خودش را برای حل آنلاین مشکلات کاربران سرتاسر دنیا میزاره که امریکاییها بکنند؟؟

امریکاییها بی فرهنگ، حقوق بشر هم ندارند......شمای با فرهنگ میایید یک چنین شرکتی راه اندازی بکنید؟؟

ضمناً شما که زبانتون خوبه و با بخش پشتیبانی میچتی!!! نخوندی اون چیزی را که باید میخوندی! عیب نداره یکبار دیگه به زبان فارسی براتون میزارم تا ببینید:

بخونید:

تازه من به اونها مرد هم میگم، اره خیلی مرد بودند که روش بکاپ گرفتن از آپدیت کومودو را بهت گفتن....

Nico-SMY
01-02-2013, 23:41
سلام
ببخشید , تو نسخه قبلی , سرویسهایی که به اینترنت وصل بود رو تو صفحه نشون می داد , ولی این یکی نشون نمی ده , چطوری باید بفهمم که الان چه برنامه هایی به اینترنت وصله و داره از اون استفاده می کنه؟

کسی جواب ما رو نمی ده؟
راستی زبان فارسی رو چطور می تونم اضافه کنم؟

Jadda
01-02-2013, 23:49
کسی جواب ما رو نمی ده؟
راستی زبان فارسی رو چطور می تونم اضافه کنم؟

سلام دوست عزیز، معذرت میخوام.....

از طریق KillSwitch و سربرگ Network

فرقش با قبلی اینه که این یکی یک مقدار پیشرفته تر هست...... و برای کاربران حرفه ای مناسبه. تمامی سرویسها را نشون میده. تمام اتصالات( کانکشن) فعال، و تمام سرویسهایی که فال گوش ایستادن را هم نشون میده. برای قطع یک فرایند فعال روی شبکه هم روی اون اتصال کلیک راست بکنید و Close را انتخاب نمایید.

اون قسمت هم احتمال برمیگرده....

در رابطه با زبان فارسی: کومودو زبان فارسی را به نسخه 2708 اضافه کرده، الان نسخه کومودوی شما چنده؟

===

نسخه جدید را میتونید از لینک زیر دریافت کنید، زبان فارسی توش هست.

دریافت آخرین نسخه کومودو اینترنت سکیوریتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نکته 1: اگر قصد استفاده از زبان فارسی را دارید، بهتره در حین نصب در حالت زبان فارسی کومودو را نصب بکنید.

نکته 2 : اگر نسخه 6 را دارید حتما از آپدیت کومودو بکاپ بگیرید و بعد از نصب نسخه جدید کومودو را آپدیت آفلاین بکنید.

روش بکاپ گیری و انجام آپدیت آفلاین نسخه 6 توی این پستم هست، ویدئو را هم ببینید. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نکته 3 :ضمنا این نسخه جدید از طریق آپدیت برنامه هم قابل دریافته.

hTC2013
02-02-2013, 01:18
محترمی که 3 ساله کاربر کومودو هستید! نمیدونید پشتیبانی کومودو رایگان نیست و باید محصول خریداری بشه؟؟

کدوم با فرهنگی میاد 24 ساعت از کل هفته (24/7) وقت خودش را برای حل آنلاین مشکلات کاربران سرتاسر دنیا میزاره که امریکاییها بکنند؟؟

امریکاییها بی فرهنگ، حقوق بشر هم ندارند......شمای با فرهنگ میایید یک چنین شرکتی راه اندازی بکنید؟؟

ضمناً شما که زبانتون خوبه و با بخش پشتیبانی میچتی!!! نخوندی اون چیزی را که باید میخوندی! عیب نداره یکبار دیگه به زبان فارسی براتون میزارم تا ببینید:

بخونید:

تازه من به اونها مرد هم میگم، اره خیلی مرد بودند که روش بکاپ گرفتن از آپدیت کومودو را بهت گفتن....

شما چقدر زبان نرم و لطیفی دارید! همیشه این طور محترمانه صحبت می کنید؟ متشکرم ازتون
یه اشتباهی کردیم اومدیم ازتون سوالی پرسیدیم عجب غلطی کردیم اگه میفهمیدم اینجوری میخواهید جواب بدید عمرا پست می دادم.
--------------
داداش من شما کارشناس کمودو هستید نه من! بنده قرار نیست که سر هر برنامه ای وقت بزارم تا همه چیشو یاد بگیرم. چون نیازی ندارم. من فقط میخوام امنیت سیستمم برقرار بشه و بس و تا حدودی که به تنظیمات خاصش نیاز دارم اونجاها رو یاد میگیرم و بس! مگه قراره من فول همه چی باشم؟ اگه قرار بود خوب چه نیازی به وجود شما بود؟ خیر بنده متوجه این موضوع نشده بودم تا به حال که اوندفعه متوجه شدم. چون فقط ضرورتا نیاز داشتم به جواب سوالم دیگه هیچ جا رو مطالعه نکردم.
آخه یادمه چند ساله پیش باز با کمودو چت کردم و اون بار جوابمو کامل دادند و نه کسی ازم نخواست باید لایزنس بخری. بر اون پایه این دفعه هم این کارو انجام دادم. آخه سایت های DELL که بر اساس Service Tag فوری جواب میدن و من هم بر این اساس، سهوا با کمودو چت کردم. من با فارسی کاری ندارم فارسی برای شما خوبه.
خوب اونا مرد ما نامرد! بستگی داره مردی رو چی تفسیر کنی! مردی که ایرانی رو آدم حساب نمی کنه حتی ویزاشم نمیده! بدبخت من جون بکنم مقاله های ISI بدم تافل بگیرم به آدم ویزا برای تحصیل ندن خیلی مردانگیه! همه جا آقا خوب و بد داره. نمیشه گفت کی مطلقا خوبه و کی بد!
----------
افتادگی آموز گر طالب فیضی
هرگز نخورد آب زمینی که بلند است
--------
هر چیزی واحد شمارشی داره و درجه شماره انسانیت اخلاق نیکو هستش. من معذرت میخوام که موجبات ناراحتی شما رو فراهم ساختم.

jolan57
02-02-2013, 01:48
ربطی به ایران و ایرانی و رگ آریایی و کوروش و این مسائل نداره سغی نکنید با این حرف ها رگ غیرت کسی رو قلمبه کنید !
فقط یه نگاه به پست خودتون بندازین ببینید به کجاها رفت مقاله و تافل و ویزا و ...! کمودو اگه برای ایرانی ارزش قائل نبود که هیچ وقت زبان پارسی رو به نرم افزارش اضافه نمیکرد
اگه آلمانی هم بودی جوابشون همین بود چون برای ساپورت باید لایسنس نرم افزار رو خریداری کنید و تفاوت اصلی ورژن پولی و رایگان هم همین هست

fb.atheist
02-02-2013, 02:30
آقا دو تا سوال داشتم،
اول اینکه وقتی تو کومودو 6 تو قسمت گجت دسکتاپ میزنه application running in sand box من وقتی روش کلیک میکنم میرم تو قسمت کیل سوییچ و اون برنامه ای که سند باکس شده رو نشون میده ولی نمیدونم چطور اون برنامه رو از حالت سند باکس در بیارم، تو کیل سوییچ وقتی رو فایلی که سند باکس شده کلیک راست میکنم گزینه آخرش زده add to trust files اما وقتی رو این گزینه هم کلیک میکنم بازم برنامه از سند باکس خارج نمیشه و همچنان تو سند باکس اجرا میشه، ممنون میشم یکی به صورت تصویری توضیح بده چجوری برنامه رو از سند باکس خارج کنم تو کیل سوییچ

دوم اینکه وقتی من Virtual kiosk رو اجرا میکنم و یه فایل رو تو پوشه shared space کپی میکنم نشون نمیده که فایل اونجا کپی شده ولی وقتی از محیط Virtual kiosk خارج میشم میبینم که اون فایلی که کپی کردم اومده تو پوشه shared space، میخواستم بدونم مشکل از سیستم منه یا کلا تو محیط مجازی فایل هایی رو که تو shared space کپی میکنی نشون نمیده؟

pedram_01
02-02-2013, 03:05
سلام لطفا یکی اینو برام ترجمه کنه مرسی

· Comodo Firewall doesn't intercept HTTP packets for browser when installed Avast Free Antivirus

Hidden-Hunter
02-02-2013, 08:35
سلام

دوستان اگر در این تایپیک کسی یا کسانی فعالیت می کنند که پاسخ گو سریع و دقیق شما هستند ، بدونید که برای کمک کردن به دوستان اینجا فعالیت می کنند و دوست دارند دانشی که دریافت کردند رو به دوستان خودشون منتقل کنند ، این انجمن ، انجمن VIP نیست که هرکسی که فعالیت می کنه در عوض فعالیت بهایی دریافت میکنه، بلکه همه فعالیت ها برای خشنودی خودش و دیگر دوستان هست .
پس یکم رعایت کنید .

taoching
02-02-2013, 11:37
سلام عزیزان
من cis6 را نصب کردم اما دیروز یه فلش آلوده سیستم من را ویروسی کرده !! ویروس.autorun , recycle, system volume
چطوری باید پاکش کنم!! کسی میتونه کمکم کنه !!؟ با cis هم اسکن کردم اما پاک نشد !!

ali.reihani
02-02-2013, 13:34
سلام لطفا یکی اینو برام ترجمه کنه مرسی

· Comodo Firewall doesn't intercept HTTP packets for browser when installed Avast Free Antivirus
گوگل ترجه رو پس برای چی ساختند!
فقط بدی گوگل این است که نمی فهمی بار اول شاید هم بفهمی...باید چند بار بخونید!
اگر هم تفسیرش را میخواهید که اون دیگر جای خودش را دارد!:n01:

ArashMiniStar
02-02-2013, 14:06
شما چقدر زبان نرم و لطیفی دارید! همیشه این طور محترمانه صحبت می کنید؟ متشکرم ازتون
یه اشتباهی کردیم اومدیم ازتون سوالی پرسیدیم عجب غلطی کردیم اگه میفهمیدم اینجوری میخواهید جواب بدید عمرا پست می دادم.
--------------
داداش من شما کارشناس کمودو هستید نه من! بنده قرار نیست که سر هر برنامه ای وقت بزارم تا همه چیشو یاد بگیرم. چون نیازی ندارم. من فقط میخوام امنیت سیستمم برقرار بشه و بس و تا حدودی که به تنظیمات خاصش نیاز دارم اونجاها رو یاد میگیرم و بس! مگه قراره من فول همه چی باشم؟ اگه قرار بود خوب چه نیازی به وجود شما بود؟ خیر بنده متوجه این موضوع نشده بودم تا به حال که اوندفعه متوجه شدم. چون فقط ضرورتا نیاز داشتم به جواب سوالم دیگه هیچ جا رو مطالعه نکردم.
آخه یادمه چند ساله پیش باز با کمودو چت کردم و اون بار جوابمو کامل دادند و نه کسی ازم نخواست باید لایزنس بخری. بر اون پایه این دفعه هم این کارو انجام دادم. آخه سایت های DELL که بر اساس Service Tag فوری جواب میدن و من هم بر این اساس، سهوا با کمودو چت کردم. من با فارسی کاری ندارم فارسی برای شما خوبه.
خوب اونا مرد ما نامرد! بستگی داره مردی رو چی تفسیر کنی! مردی که ایرانی رو آدم حساب نمی کنه حتی ویزاشم نمیده! بدبخت من جون بکنم مقاله های ISI بدم تافل بگیرم به آدم ویزا برای تحصیل ندن خیلی مردانگیه! همه جا آقا خوب و بد داره. نمیشه گفت کی مطلقا خوبه و کی بد!
----------
افتادگی آموز گر طالب فیضی
هرگز نخورد آب زمینی که بلند است
--------
هر چیزی واحد شمارشی داره و درجه شماره انسانیت اخلاق نیکو هستش. من معذرت میخوام که موجبات ناراحتی شما رو فراهم ساختم.
دوست عزیز اگر قبلا به شما کمک کردند خیلی لطف کردند!! چون این محصول رایگان هست و قرار نیست پشتیبانیش هم رایگان باشه! مگه خیریه هست؟؟
هر چی باشه همون آمریکایی ها از ما آدم ترن.این ما هستیم که به غلط فکر میکنیم انسان هستیم ولی من که دارم هر روز به انسانیت این 75 میلیون مسلمون شیعه پی میبرم.:n28:
پ.ن : توهین تلقی نشده ولی واقعینه.یک عده دارن آبروی مارو میبرن.لطفا اول اطلاعات کسب کنید بعد اظهار فضل کنید.انتظار دارید مردم امریکا با این تبلیغات رسانه هاشون و رفتار های خود ما در مورد ما چی فکر کنند؟

pedram_01
02-02-2013, 16:40
سلام عزیزان
من cis6 را نصب کردم اما دیروز یه فلش آلوده سیستم من را ویروسی کرده !! ویروس.autorun , recycle, system volume
چطوری باید پاکش کنم!! کسی میتونه کمکم کنه !!؟ با cis هم اسکن کردم اما پاک نشد !!

دوست عزیز اون ویروس هایی رو که گرفتی چندتاشو تو فایل فشرده قرار بده و اینجا بزار . و چند عکس هم بگیر و اینجا بزار و اون ویروس هارو تو ویروس توتال اسکن کن ببین نتیجه چی میشه مرسی

با کمودو اسکن کردی پیدا کرد پاک نکرد؟ یا کلا پیدا نکرد

اگه سریع میخوای نتیجه بگیری انتی ویروس کمودو رو غیر فعال کن و سریع اویرا رایگان دانلود و نصب کن و اپدیتش کن و یک اسکن کامل بکن

ALI16437
02-02-2013, 17:05
با سلام

دوستان من امروز کومودو رو نصب کردم نسخه اینترنت سکیوریتی بعد از دادن فایل اپدیت که دوستان قرار داده بودنند نزدیک 85
مگ دیگه دانلود خواست که انجام دادم من که نفهمیدم واسه چی بود بعد یک مشکل دیگه که اینکه از کجا بفهمم کدوم برنامه
با اینترنت ارتباط داره و داره تبادل اطلاعات میکنه در وژن 5 صفحه اولش اون پایین گزارش کاملی از ارتباطات با اینترنت میداد
در این ورژن خبری از اون نیست .
راستی چه خبر از زبان فارسی ، اگر کومودو اضافه نمیکنه یکجا اپلود کنید ما خودمون اضافه اش کنیم

ممنونم علی

بنده جوابم رو تو صفحات قبل پیدا کردم .
بازم ممنون

fb.atheist
02-02-2013, 17:49
آقا دو تا سوال داشتم،
اول اینکه وقتی تو کومودو 6 تو قسمت گجت دسکتاپ میزنه application running in sand box من وقتی روش کلیک میکنم میرم تو قسمت کیل سوییچ و اون برنامه ای که سند باکس شده رو نشون میده ولی نمیدونم چطور اون برنامه رو از حالت سند باکس در بیارم، تو کیل سوییچ وقتی رو فایلی که سند باکس شده کلیک راست میکنم گزینه آخرش زده add to trust files اما وقتی رو این گزینه هم کلیک میکنم بازم برنامه از سند باکس خارج نمیشه و همچنان تو سند باکس اجرا میشه، ممنون میشم یکی به صورت تصویری توضیح بده چجوری برنامه رو از سند باکس خارج کنم تو کیل سوییچ

دوم اینکه وقتی من Virtual kiosk رو اجرا میکنم و یه فایل رو تو پوشه shared space کپی میکنم نشون نمیده که فایل اونجا کپی شده ولی وقتی از محیط Virtual kiosk خارج میشم میبینم که اون فایلی که کپی کردم اومده تو پوشه shared space، میخواستم بدونم مشکل از سیستم منه یا کلا تو محیط مجازی فایل هایی رو که تو shared space کپی میکنی نشون نمیده؟

اگه کسی منو راهنمایی کنه ممنون میشم ((:

Jadda
02-02-2013, 18:38
آقا دو تا سوال داشتم،

در مورد سوال اول باید عرض کنم که وقتی فایل اتوسندباکس میشه، برای دفعه اول که رفت توی سندباکس دیگه در همون اجرا و در همون حین از سندباکس خارج نمیشه،

بلکه ابتدا باید فایل را به لیست امن اضافه بکنید و در اجرای بعدی فایل توی سندباکس اجرا نمیشه....

در مورد کیوسک من خودم فایل هایی که در پوشه اشتراکی کپی میکنم را نشون میده... یعنی درستش هم اینه که نشون بده،

با این حساب شما برعکس عمل/تست کنید ببینید چه اتفاقی میافته: یعنی از محیط اصلی یک فایل را در پوشه اشتراکی کپی کنید و بعد وارد کیوسک بشوید و فایل را بردارید...ببینید فایل را نشون میده؟

fb.atheist
02-02-2013, 18:54
در مورد سوال اول باید عرض کنم که وقتی فایل اتوسندباکس میشه، برای دفعه اول که رفت توی سندباکس دیگه در همون اجرا و در همون حین از سندباکس خارج نمیشه،

بلکه ابتدا باید فایل را به لیست امن اضافه بکنید و در اجرای بعدی فایل توی سندباکس اجرا نمیشه....

در مورد کیوسک من خودم فایل هایی که در پوشه اشتراکی کپی میکنم را نشون میده... یعنی درستش هم اینه که نشون بده،

با این حساب شما برعکس عمل/تست کنید ببینید چه اتفاقی میافته: یعنی از محیط اصلی یک فایل را در پوشه اشتراکی کپی کنید و بعد وارد کیوسک بشوید و فایل را بردارید...ببینید فایل را نشون میده؟

آره وقتی از تو محیط اصلی یه چیزی رو کپی میکنم تو پوشه اشتراکی و میرم تو virtual kiosk نشونش میده، اما وقتی تو virtual kiosk چیزی رو کپی میکنم تو پوشه اشتراکی نشون نمیده و باید از محیط مجازی بیام بیرون و داخل محیط اصلی ویندوز شم تا بهم نشونش بده، برای شما هم به همین شکل هست؟اگه میشه یه تستی کنید ببینید برای شما هم اینطوریه

بعد یه چیز دیگه اینکه تو virtual kiosk وقتی بعضی از نرم افزار ها رو اجرا میکنم یا مثلا میرم تو یه فایل ویدیویی، یهو هنگ میکنه و هیچ چیز کار نمیکنه، فقط باید با تسک منیجر virtual رو ببندم و از محیطش خارج شم، این مشکل طبیعیه یا نه؟

Jadda
02-02-2013, 20:39
1- آره وقتی از تو محیط اصلی یه چیزی رو کپی میکنم تو پوشه اشتراکی و میرم تو virtual kiosk نشونش میده، اما وقتی تو virtual kiosk چیزی رو کپی میکنم تو پوشه اشتراکی نشون نمیده و باید از محیط مجازی بیام بیرون و داخل محیط اصلی ویندوز شم تا بهم نشونش بده، برای شما هم به همین شکل هست؟اگه میشه یه تستی کنید ببینید برای شما هم اینطوریه

2- بعد یه چیز دیگه اینکه تو virtual kiosk وقتی بعضی از نرم افزار ها رو اجرا میکنم یا مثلا میرم تو یه فایل ویدیویی، یهو هنگ میکنه و هیچ چیز کار نمیکنه، فقط باید با تسک منیجر virtual رو ببندم و از محیطش خارج شم، این مشکل طبیعیه یا نه؟

سلام

1- خب، این خوبه، نشون میده که شما دسترسی ها را به پوشه اشتراکی دارید و نمیشه گفت این ناحیه داره بطور 100 درصد ناقص کار میکنه..... شاید این وسط داره اتفاقی طبیعی/در یک شرایط خاص میافته که ما نمیدونیم....

2- کیوسک مجازی شاید برای کامل شدن و تعامل بهتر با سیستم عامل، و برخی برنامه ها و ایجاد یک محیط واقعی تر نیاز به بهبود داشته باشه، الان نمیدونم واقعاً تا چه حدی کامل ساخته شده، ولی تا اینجای کار نیازهای امنیتی و گشت و گذار امن در وب و بانکداری آنلاین و.... را برام فراهم کرده.

فقط سعی کنید هر چند وقت یکبار محیط کیوسک را پاکسازی بکنید،

Jadda
02-02-2013, 21:35
سلام علیکم

دوستان الان کومودو یک آپدیت برای کومودو اینترنت سکیوریتی منتشر کرده که مربوط به زبان فارسی میشه.( شامل برخی اصلاحات ریز میشه)

این به روز رسانی از طریق آپدیت روزانه CIS که بصورت خودکار انجام میشه قابل دریافت است.

:n12:با تشکر از کومودو:n12:

aylar6888
03-02-2013, 01:30
سلام :
دوستان خواهش میکنم دست بردارید...
این تاپیک یکی از حرفه ای ترین و کاملترین و کم اسپم ترین تاپیکها بوده (خودم زیاد اسپم دادم و همین پستم هم اسپم هست که از همه عذر میخوام)..داره تبدیل به محل جدل میشه...
علی جان که مخاطب بوده بیخیال شده شما هم منت سر من بذارید و بیخیال شید...
خواهش میکنم...:n16:

دوستان الان کومودو یک آپدیت برای کومودو اینترنت سکیوریتی منتشر کرده که مربوط به زبان فارسی میشه.( شامل برخی اصلاحات ریز میشه)

این به روز رسانی از طریق آپدیت روزانه CIS که بصورت خودکار انجام میشه قابل دریافت است.

ممنون از تو بعد کومودو علی جان که اینقدر پیگیر و خستگی ناپذیر هستی....:n16:

Mr.foad
04-02-2013, 04:51
من چند وقتی هست که کومودو رو نصب کردم ! قبلا نرتون داشتم ! این نرتونه یه بی لیاقتی کرد که زده شدم ازش ، ولی این کومودو با اینکه چندان معروفم نیست آنتی ویروسش ولی واسه من بهتر از نرتون جواب میده !
هر دو همیشه آپدیت بودن ! ولی نرتون که داشتم یه فلشی زدم همه ی سیستم پر شد فایل های recycle و shortcut !! اصلا یه چیزایی میومد که بعضیاشون 4گیگ حجم داشتن ، خلاصه که کار به ویندوز عوض کردن کشید !
بعدش این کومودو رو نصب و آپدیت کردم اسکن کردم مشکل حل شد ! تازه همون فلش رو هم زدم اسکن کردم چند تا مورد ازش گرفت و فلشه پاکسازی شد !! چند تا فلش میروسی و به قول صاحباشون منهدم کننده هم زدم همه رو پاکسازی کرد هیچ مشکلی هم واسه سیستم ایجاد نشد !! درکل من که ازش راضیم فعلا ! علت اینکه از نرتونه زده شدم اینه که این ویروس shortcut یه مورد قدیمیه و من قبلا هم زیاد ازش دیدم و انتظار میرفت یه گردن کلفتی مثل نرتون کم نیاره پیشش !
تنها اشکالی که میتونم از کومودو بگیرم اینه که مثل آویرا به محض زدن فلش یا گذاشتن سی دی فایل autorun اونارو بلوک نمیکنه که ویروس نپره تو سیستم مجبور شدم خودم دستی از طریق ویندوز ببندمش !! همینطور اینکه نمیشه ( یا من بلد نیستم) دید که چه برنامه ای داره چقدر از شبکه استفاده میکنه که احیانا بشه بلوکش کرد همون لحظه !!
دیگه چیزی که بشه بهش گفت اشکال نمیبینم ازش !

Jadda
04-02-2013, 20:03
تنها اشکالی که میتونم از کومودو بگیرم اینه که مثل آویرا به محض زدن فلش یا گذاشتن سی دی فایل autorun اونارو بلوک نمیکنه که ویروس نپره تو سیستم مجبور شدم خودم دستی از طریق ویندوز ببندمش !! همینطور اینکه نمیشه ( یا من بلد نیستم) دید که چه برنامه ای داره چقدر از شبکه استفاده میکنه که احیانا بشه بلوکش کرد همون لحظه !!
دیگه چیزی که بشه بهش گفت اشکال نمیبینم ازش !

سلام علیکم,

در مورد فلش ها باید عرض کنم که اگر مخربی قصد ران شدن داشته باشه، دو حالت ساده اینجا رخ میده، یا توسط آنتی ویروس شناسایی میشه و یا مخرب شناسایی نمیشه، در مرحله بعد گرفتار "حفاظت پیشرفته" میشه. البته اصطلاحاً گفته میشه با فعال بودن اتوسندباکس(مسدود کننده رفتار)، برای این موارد جای نگرانی وجود نداره. اگر هم اتوسندباکس شما غیر فعال باشه اونوقت HIPS حضور داره. بنابراین باید بگیم که فایل مخرب باید بتونه از سد" آنتی ویروس" و "حفاظت پیشرفته" رد بشه. آنتی ویروس را همیشه فرض کنید که اصلا نتونه تشخیص بده، خب موردی نداره، حفاظت پیشرفته وارد بازی میشه.

یه چیزی بگم: سعی کنید به آنتی ویروس تکیه نکنید، و تمرکزتان روی بخش "حفاظت پیشرفته" باشه..... اینجوری: دائماً حرفه ای تر میشید و یک گام میرید جلوتر، منم به عنوان یک مبتدی دارم همیشه این تز را پیاده میکنم.

در مورد اتصالات/ارتباطات فعال:

از طریق ابزار KillSwitch و سربرگ Network، میتونید اطلاعاتی از وضعیت شبکه بدست بیارید،

اگر قصد قطع یک ارتباط فعال را دارید، روی اون کلیک راست بکنید و Close را بزنید، ارتباط قطع میشه.

alen sherif
04-02-2013, 20:47
میشه در مورد Comodo SecureEmail هم یه توضیحی بدید؟

Jadda
04-02-2013, 21:25
میشه در مورد Comodo SecureEmail هم یه توضیحی بدید؟

سلام

یک نرم افزار رایگان رمزنگاری ایمیل هست.

اگر از نرم افزارهای email client برای ارسال و دریافت ایمیل استفاده میکنید، نظیر Microsoft Outlook یا Thunderbird یا Incredimail یا Eudora این ابزار میتونه به کارتون بیاد

^Byte
04-02-2013, 22:18
دوستان کسی نمیدونه جواب مشکل ما چه؟

من برنامه CLT رو توی سند باکس کومودو روی حالت کاملا مجازی گذاشتم و قسمت اتو سند باکس رو روی بلوک گذاشتم اما این مشکل هنوز هست
Injection: SetWindowsHookEx Vulnerable
Injection: SetThreadContext Vulnerable
Injection: Services Vulnerable
Injection: KnownDlls Vulnerable
Injection: APC dll injection Vulnerable
Injection: AdvancedProcessTermination Vulnerable
Impersonation: ExplorerAsParent Vulnerable
Impersonation: BITS Vulnerable
Hijacking: Userinit Vulnerable
Hijacking: SupersedeServiceDll Vulnerable
Hijacking: StartupPrograms Vulnerable
Hijacking: AppinitDlls Vulnerable

مشکل از کومودو هستش یا ویندوز7 ما. توی کامپیوتر شما همین جوری هست:n21:

Mr.foad
04-02-2013, 23:10
سلام علیکم,

در مورد فلش ها باید عرض کنم که اگر مخربی قصد ران شدن داشته باشه، دو حالت ساده اینجا رخ میده، یا توسط آنتی ویروس شناسایی میشه و یا مخرب شناسایی نمیشه، در مرحله بعد گرفتار "حفاظت پیشرفته" میشه. البته اصطلاحاً گفته میشه با فعال بودن اتوسندباکس(مسدود کننده رفتار)، برای این موارد جای نگرانی وجود نداره. اگر هم اتوسندباکس شما غیر فعال باشه اونوقت HIPS حضور داره. بنابراین باید بگیم که فایل مخرب باید بتونه از سد" آنتی ویروس" و "حفاظت پیشرفته" رد بشه. آنتی ویروس را همیشه فرض کنید که اصلا نتونه تشخیص بده، خب موردی نداره، حفاظت پیشرفته وارد بازی میشه.

یه چیزی بگم: سعی کنید به آنتی ویروس تکیه نکنید، و تمرکزتان روی بخش "حفاظت پیشرفته" باشه..... اینجوری: دائماً حرفه ای تر میشید و یک گام میرید جلوتر، منم به عنوان یک مبتدی دارم همیشه این تز را پیاده میکنم.

در مورد اتصالات/ارتباطات فعال:

از طریق ابزار KillSwitch و سربرگ Network، میتونید اطلاعاتی از وضعیت شبکه بدست بیارید،

اگر قصد قطع یک ارتباط فعال را دارید، روی اون کلیک راست بکنید و Close را بزنید، ارتباط قطع میشه.

ممنون ولی ظاهرا این مورد آخر توی ورژن 6 حذف شده ! چون من همچین چیزی پیدا نکردم !
درکل من که راضیم ازش ! مخصوصا نسخه ی 64 بیتش ! سرعت کارش بیشتره !

fb.atheist
04-02-2013, 23:14

من برنامه CLT رو توی سند باکس کومودو روی حالت کاملا مجازی گذاشتم و قسمت اتو سند باکس رو روی بلوک گذاشتم اما این مشکل هنوز هست
Injection: SetWindowsHookEx Vulnerable
Injection: SetThreadContext Vulnerable
Injection: Services Vulnerable
Injection: KnownDlls Vulnerable
Injection: APC dll injection Vulnerable
Injection: AdvancedProcessTermination Vulnerable
Impersonation: ExplorerAsParent Vulnerable
Impersonation: BITS Vulnerable
Hijacking: Userinit Vulnerable
Hijacking: SupersedeServiceDll Vulnerable
Hijacking: StartupPrograms Vulnerable
Hijacking: AppinitDlls Vulnerable

مشکل از کومودو هستش یا ویندوز7 ما. توی کامپیوتر شما همین جوری هست:n21:

شما به جای اینکه نرم افزار رو توی سند باکس اجرا کنید به صورت معمولی اجراش کنید و وقتی کومودو آلارم داد گزینه Run Isolated رو انتخاب کنید و بعد تست رو انجام بدید جواب خیلی بهتری خواهید گرفت، Config کومودو رو هم روی Proactive Security قرار بدید

fb.atheist
04-02-2013, 23:16
ممنون ولی ظاهرا این مورد آخر توی ورژن 6 حذف شده ! چون من همچین چیزی پیدا نکردم !
درکل من که راضیم ازش ! مخصوصا نسخه ی 64 بیتش ! سرعت کارش بیشتره !

همونطور که علی آقا گفت شما وارد KillSwitch بشید قسمت Network رو خواهید دید، هر چند به کاملی نسخه 5 تو Summery نمیرسه ولی کارتون رو راه میندازه

Jadda
04-02-2013, 23:22

سلام

سندباکس کومودو (منظورم محیط مجازی هست، و نه مسدود کننده رفتار) در واقع یک محیط مجازی را برای اجرای فایل در اختیار فایل ها قرار میده...."مسدود کننده رفتار" میاد فایل را محدود میکنه، ولی اون دسترسیهایی که محدود نمیشه=> روی سیستم اصلی اتفاق میافته.....

ولی در سندباکس (محیط مجازی) همه چیز در محیط مجازی اتفاق میافته. و اگر فایلی قصد آسیب رسوندن به سیستم شما را داشته باشه، چون به سیستم اصلی دسترسی نداره، بنابراین نمیتونه به سیستم شما آسیبی برسونه. حالت مجازی کامل هم برای "مسدود کننده رفتار" هم قابل تعریفه!!

و قویترین حالت (منظورم مظمئنترین حالت است) برای اتوسندباکس یا همون "مسدودکننده رفتار" حالت کاملاً مجازی است. (البته شما میتونید فایل را دستی در سندباکس اجرا کنید، که همین حالت وجود داره)

بنابراین برای تست سندباکس کومودو باید دست به یکسری تستهای بهتر و واقعیتر و خطرناکتر زد،

من تا الان روی این نسخه مخربهای بسیار زیادی را در حالت مسدودکننده رفتار روی "کاملاً مجازی" تست کردم و تا اینجای کار مشکلی مشاهده نکردم....... و تستها همچنان ادامه دارد....

برای مثال یک نمونه بسیار خطرناک به نام GpCode در اختیار دارم (خواستید نمونه را بهتون میدم تا روی سیستم اصلی تست کنید و فاجعه را ببینید!!!!) که در تستهای من در حالت "کاملاً مجازی" نتوانست آسیبی به سیستم برسونه، (البته فعلاً پست شما جوریه که فعلاً بحث روی سایر سطحها نیست، وگرنه اونها هم عالیند!.....)

===========

من مخرب را با دابل کلیک اجرا میکنم و مسدود کننده رفتار هم فعاله و روی کاملاً مجازی قرار داره
وقتی مخرب اجرا میشه شروع میکنه به خرابکاری و Lock کردن فایلهای من، رحم به چیزی هم نمیکنه..... اما داره اشتباه فکر میکنه::n06:

من همچنان در حال تست هستم......ولی اگر مسدود کننده رفتار شما روی کاملاً مجازی قرار داره یا فایل ها را در سندباکس مجازی، اجرا میکنید، نگران نباشید......

همینجا هم از دوستان میخوام که اگر نمونه های خطرناکی به دستشون رسید، حتماً برای تست در اختیار من قرار بدهند، کمال تشکر را دارم.

=====

CLT برای این ساخته شده که قدرت نظارت یک محصول امنیتی را تست کنه(HIPS). ما اینجا با یک محیط مجازی طرفیم....

fb.atheist
05-02-2013, 00:04
سلام

سندباکس کومودو (منظورم محیط مجازی هست، و نه مسدود کننده رفتار) در واقع یک محیط مجازی را برای اجرای فایل در اختیار فایل ها قرار میده...."مسدود کننده رفتار" میاد فایل را محدود میکنه، ولی اون دسترسیهایی که محدود نمیشه=> روی سیستم اصلی اتفاق میافته.....

ولی در سندباکس (محیط مجازی) همه چیز در محیط مجازی اتفاق میافته. و اگر فایلی قصد آسیب رسوندن به سیستم شما را داشته باشه، چون به سیستم اصلی دسترسی نداره، بنابراین نمیتونه به سیستم شما آسیبی برسونه. حالت مجازی کامل هم برای "مسدود کننده رفتار" هم قابل تعریفه!!

و قویترین حالت (منظورم مظمئنترین حالت است) برای اتوسندباکس یا همون "مسدودکننده رفتار" حالت کاملاً مجازی است. (البته شما میتونید فایل را دستی در سندباکس اجرا کنید، که همین حالت وجود داره)

بنابراین برای تست سندباکس کومودو باید دست به یکسری تستهای بهتر و واقعیتر و خطرناکتر زد،

من تا الان روی این نسخه مخربهای بسیار زیادی را در حالت مسدودکننده رفتار روی "کاملاً مجازی" تست کردم و تا اینجای کار مشکلی مشاهده نکردم....... و تستها همچنان ادامه دارد....

برای مثال یک نمونه بسیار خطرناک به نام GpCode در اختیار دارم (خواستید نمونه را بهتون میدم تا روی سیستم اصلی تست کنید و فاجعه را ببینید!!!!) که در تستهای من در حالت "کاملاً مجازی" نتوانست آسیبی به سیستم برسونه، (البته فعلاً پست شما جوریه که فعلاً بحث روی سایر سطحها نیست، وگرنه اونها هم عالیند!.....)

===========

من مخرب را با دابل کلیک اجرا میکنم و مسدود کننده رفتار هم فعاله و روی کاملاً مجازی قرار داره
وقتی مخرب اجرا میشه شروع میکنه به خرابکاری و Lock کردن فایلهای من، رحم به چیزی هم نمیکنه..... اما داره اشتباه فکر میکنه::n06:من همچنان در حال تست هستم......ولی اگر مسدود کننده رفتار شما روی کاملاً مجازی قرار داره یا فایل ها را در سندباکس مجازی، اجرا میکنید، نگران نباشید......

همینجا هم از دوستان میخوام که اگر نمونه های خطرناکی به دستشون رسید، حتماً برای تست در اختیار من قرار بدهند، کمال تشکر را دارم.

=====

CLT برای این ساخته شده که قدرت نظارت یک محصول امنیتی را تست کنه(HIPS). ما اینجا با یک محیط مجازی طرفیم....

علی آقا این گزینه کاملا مجازی به انگلیسی چی میشه؟همون Restricted میشه؟ نسخه فایروال من انگلیسی هست
بعد یه سوال دیگه اینکه Auto Sandbox روشن هست ولی وقتی روی فایل CLT کلیک میکنم به جای اینکه اونو به صورت خودکار محدود کنه برام یه آلارم میاره به صورت شکل زیر، میخواستم بدونم چیکار کنم که همون اول که رو CLT کلیک میکنم مثل تصویر شما برنامه محدود بشه

من میخوام وقتی فایل ناشناسی اجرا میشه کومودو مثل عکس شما که گذاشتید عمل کنه، منظورم این عکسه

Jadda
05-02-2013, 00:59
علی آقا این گزینه کاملا مجازی به انگلیسی چی میشه؟نسخه فایروال من انگلیسی هست
بعد یه سوال دیگه اینکه Auto Sandbox روشن هست ولی وقتی روی فایل CLT کلیک میکنم به جای اینکه اونو به صورت خودکار محدود کنه برام یه آلارم میاره به صورت شکل زیر، میخواستم بدونم چیکار کنم که همون اول که رو CLT کلیک میکنم مثل تصویر شما برنامه محدود بشه

من میخوام وقتی فایل ناشناسی اجرا میشه کومودو مثل عکس شما که گذاشتید عمل کنه، منظورم این عکسه
Jadda: برای بهتر لود شدن این صفحه، عسکای شما را در این نقل قول حدف کردم.

سلام

به نظرم بهتره کمی با نسخه فارسی کار کنید تا بیشتر با کومودو آشنا بشید..... به هر حال.

برای اینکه شما هم پیغام منو داشته باشید توی عکس اون قسمتی که نشون دادم و بارنگ زرد هایلایت کردم=> تیک اون قسمت را بـردارید.

کاملاً مجازی هم توی عکس به انگلیسی نشون دادم.....

این حالت بطور پیشفرض وجود نداره، ولی البته همینطور که گفتم میشه این حالت را برای اتوسندباکس یا همون مسدودکننده رفتار تعریف کرد، روش کار را قبلاً گفتم، ولی مجدداً عرض میکنم.

در Run تایپ کنید regedit و اینتر کنید تا Registry Editor ویندوز براتون باز بشه.

بعد به این مسیری که توی عکس به عنوان مرحله 1 نشون دادم بروید. و اونجا کلیک راست کنید و یک کلیک DWORD بسازید، و اسمش را بزارید EnableDefaultVirtualization بعد روی آن کلیک راست کنید و مقدار 1 به آن بدهید، خب، حالا اتوسندباکس شما با حالت کاملاً مجازی در خدمت است...

مسیر اینه:

HKEY_LOCAL_MACHINE >SYSTEM > software > Comodo > Firewall Pro

کومودو نیومده این حالت را بطور پیشفرض برای اتوسندباکس قرار بده ، کومودو اعتقاد داره این حالت برای کاربران حرفه ای است.....دلیلش اینه که کاربر باید بدونه داره چه اتفاقی میافته و داره چی کار میکنه. وگرنه در غیر این صورت اتفاقات احتمالی را برای کاربران ناآگاه نخواسته به جون بخره..... البته من توصیه میکنم این حالت را به اتوسندباکس اضافه کنید، حتی اگر ازش استفاده نکنید، هر چیز که خوار آید، روزی بکار آید.... البته کاربران حرفه ای که خودشون میدونند دارن چیکار میکنند، و راهشون را بلدند که هیچی. کومودو این این قابلیت را براشون قرار داده. من خودم خیلی روی مخ EGEMEN راه رفتم تا قبول کرد اینو بزاره!!

fb.atheist
05-02-2013, 01:17
سلام

به نظرم بهتره کمی با نسخه فارسی کار کنید تا بیشتر با کومودو آشنا بشید..... به هر حال.

برای اینکه شما هم پیغام منو داشته باشید توی عکس اون قسمتی که نشون دادم و بارنگ زرد هایلایت کردم=> تیک اون قسمت را بـردارید.

کاملاً مجازی هم توی عکس به انگلیسی نشون دادم.....

این حالت بطور پیشفرض وجود نداره، ولی البته همینطور که گفتم میشه این حالت را برای اتوسندباکس یا همون مسدودکننده رفتار تعریف کرد، روش کار را قبلاً گفتم، ولی مجدداً عرض میکنم.

در Run تایپ کنید regedit و اینتر کنید تا Registry Editor ویندوز براتون باز بشه.

بعد به این مسیری که توی عکس به عنوان مرحله 1 نشون دادم بروید. و اونجا کلیک راست کنید و یک کلیک DWORD بسازید، و اسمش را بزارید EnableDefaultVirtualization بعد روی آن کلیک راست کنید و مقدار 1 به آن بدهید، خب، حالا اتوسندباکس شما با حالت کاملاً مجازی در خدمت است...

مسیر اینه:

HKEY_LOCAL_MACHINE >SYSTEM > software > Comodo > Firewall Pro
کومودو نیومده این حالت را بطور پیشفرض برای اتوسندباکس قرار بده ، کومودو اعتقاد داره این حالت برای کاربران حرفه ای است.....دلیلش اینه که کاربر باید بدونه داره چه اتفاقی میافته و داره چی کار میکنه. وگرنه در غیر این صورت اتفاقات احتمالی را برای کاربران ناآگاه نخواسته به جون بخره..... البته من توصیه میکنم این حالت را به اتوسندباکس اضافه کنید، حتی اگر ازش استفاده نکنید، هر چیز که خوار آید، روزی بکار آید.... البته کاربران حرفه ای که خودشون میدونند دارن چیکار میکنند، و راهشون را بلدند که هیچی. کومودو این این قابلیت را براشون قرار داده. من خودم خیلی روی مخ EGEMEN راه رفتم تا قبول کرد اینو بزاره!!

بسیار ممنون از توضیحتون

pedram_01
05-02-2013, 01:20
چرا واسه من فرق داره؟

fb.atheist
05-02-2013, 01:30
چرا واسه من فرق داره؟

دوست عزیز اگه توضیحات پست قبلی علی آقا رو میخوندید ایشون گفتن چجوری اون گزینه رو اضافه کنیم، باید برید تو رجیستری، پست قبلی رو بخونید

Mr.foad
05-02-2013, 13:09
کسی میدونه از دیتابیس کومودو چطوری میشه پشتیبان گرفت ؟؟

fb.atheist
05-02-2013, 13:32
آقا من یه مشکل بدی که با نصب کومودو دارم اینه که وقتی رو لپ تاپ نصبش میکنم، اجازه نمیده که سیستم خاموش بشه یا Sleep شه!
چند بار هم ویندوزو عوض کردم ولی همچنان مشکل باقی میمونه، جالبه وقتی دکمه sleep رو میزنم LCD لپ تاپ خاموش میشه ولی فن لپ تاپ کار میکنه و انگار روشنه! و هر دکمه ای هم که بزنی LCD روشن نمیشه و لپ تاپ رو باید به صورت دستی خاموش کنم!
رفتم تو قسمت View Logs کومودو ببینم به چی گیر میده که نمیذاره سیستم خاموش یا sleep شه که دیدم به فایل dllhost.exe که تو پوشه syste32 هست گیر داد، اون فایل رو بردم تو استثنائات سند باکس و تو HIPS هم براش قانون تعریف کردم ولی بازم مشکل حل نشد! خواهشا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه
اینم عکس View Logs من بعد از اینکه فایل dllhost رو به قسمت استثنائات کومودو بردم

Jadda
05-02-2013, 18:51
کسی میدونه از دیتابیس کومودو چطوری میشه پشتیبان گرفت ؟؟

سلام

توی ایـن پـسـت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توضیح داده شده که از چه فایلی کپی بگیرید و هم اینکه چطور کومودو را آپدیت آفلاین بکنید.

آقا من یه مشکل بدی که با نصب کومودو دارم اینه که وقتی رو لپ تاپ نصبش میکنم، اجازه نمیده که سیستم خاموش بشه یا Sleep شه!
چند بار هم ویندوزو عوض کردم ولی همچنان مشکل باقی میمونه، جالبه وقتی دکمه sleep رو میزنم LCD لپ تاپ خاموش میشه ولی فن لپ تاپ کار میکنه و انگار روشنه! و هر دکمه ای هم که بزنی LCD روشن نمیشه و لپ تاپ رو باید به صورت دستی خاموش کنم!
رفتم تو قسمت View Logs کومودو ببینم به چی گیر میده که نمیذاره سیستم خاموش یا sleep شه که دیدم به فایل dllhost.exe که تو پوشه syste32 هست گیر داد، اون فایل رو بردم تو استثنائات سند باکس و تو HIPS هم براش قانون تعریف کردم ولی بازم مشکل حل نشد! خواهشا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه
اینم عکس View Logs من بعد از اینکه فایل dllhost رو به قسمت استثنائات کومودو بردم

سلام

اینجوری که من در عکس میبینم کومودو به هیچ فایلی گیر نداره، صحیحترش اینه بگم : درسته فایلهایی را مسدود کرده، اما فقط دسترسی اون فایلها به پروسه فعال کومودو در حافظه مسدود (بلوک) شده که اصلا مشکلی ایجاد نمیکنه و در واقع Self-Defense کومودو اجازه دسترسی هیچ فایلی (حتی فایلهای امن) را به پروسه های CIS در حافظه نمیده و همه را مسدود میکنه، بنابراین این مشکلی که فرمودید، ارتباطی با این لاگ( گزارش) نداره، البته نمیخوام بگم شاید مشکل از جانب کومودو نباشه، ولی این عکسی که قرار دادید ارتباطی به ایجاد اون مشکل نداره.....

اگر دوست داشتید از قسمت گزارشها (یک هفته اخیر) یک بکاپ بگیرید و از طریق پیغام خصوصی برام بفرستید....... حالا اگر از تنظیمات هم بکاپ گرفتید و برام فرستادید که چه بهتر.

fb.atheist
05-02-2013, 19:59
سلام

اینجوری که من در عکس میبینم کومودو به هیچ فایلی گیر نداره، صحیحترش اینه بگم : درسته فایلهایی را مسدود کرده، اما فقط دسترسی اون فایلها به پروسه فعال کومودو در حافظه مسدود (بلوک) شده که اصلا مشکلی ایجاد نمیکنه و در واقع Self-Defense کومودو اجازه دسترسی هیچ فایلی (حتی فایلهای امن) را به پروسه های CIS در حافظه نمیده و همه را مسدود میکنه، بنابراین این مشکلی که فرمودید، ارتباطی با این لاگ( گزارش) نداره، البته نمیخوام بگم شاید مشکل از جانب کومودو نباشه، ولی این عکسی که قرار دادید ارتباطی به ایجاد اون مشکل نداره.....

اگر دوست داشتید از قسمت گزارشها (یک هفته اخیر) یک بکاپ بگیرید و از طریق پیغام خصوصی برام بفرستید....... حالا اگر از تنظیمات هم بکاپ گرفتید و برام فرستادید که چه بهتر.

سلام، بکاپ log و تنظیمات رو براتون پیغام خصوصی کردم، من کلا 3 روزه که ویندوز رو عوض کردم و از همون موقع که کومودو نصب شده از log براتون بکاپ گرفتم

gnulinux
05-02-2013, 20:17
سلام من idm نصب کردم هم تو exclude انتی ویروس و trusted file پوشه idm قرار دادم ولی باز وقتی روش کلیک میکنم میگه دسترسی کافی براش ندارم نمیدونم چیکار کنم رو اعصابه :n03:

و سوال دوم فایلهای مهم مثل این چرا تو سند باکس اجرا میشن رو گجت کلیک کردم اینو نشون میده باید وارد trust کنم این فایلهارو؟

Jadda
05-02-2013, 21:23
سلام، بکاپ log و تنظیمات رو براتون پیغام خصوصی کردم، من کلا 3 روزه که ویندوز رو عوض کردم و از همون موقع که کومودو نصب شده از log براتون بکاپ گرفتم

سلام و مرسی

بررسی شد..... توضیحات + یکسری تنظیمات هم براتون ساختم، پیکربندی جدید را وارد بکنید و فعالش بکنید.

آگر آنتی کسپر همچنان روی سیستم شما نصب است، پاکش بکنید.

ممنونم

Jadda
05-02-2013, 21:37
سلام من idm نصب کردم هم تو exclude انتی ویروس و trusted file پوشه idm قرار دادم ولی باز وقتی روش کلیک میکنم میگه دسترسی کافی براش ندارم نمیدونم چیکار کنم رو اعصابه :n03:

و سوال دوم فایلهای مهم مثل این چرا تو سند باکس اجرا میشن رو گجت کلیک کردم اینو نشون میده باید وارد trust کنم این فایلهارو؟

سلام

وارد قوانین برنامه ها در بخش HIPS بشود و دسترسی explorer.exe به IDM را از حالت مسدود خارج کنید، در واقع باید اجازه بدهید explorer.exe بتونه IDM را اجرا بکنه.

در مورد سوال دوم: هیچ کاری انجام ندهید، IDM را که به لیست امن اضافه کردید، پس نیازی نیست کار دیگری انجام بدهید....