PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک اختصاصی محصولات COMODO ← راهنمای تاپیک در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Jadda
21-12-2012, 21:58
سلام

فعلا چیزی مد نظرم نیست. یک کم هم باهاش آشنا نیستم. اونوقت IP را به سرور خاصی میفرسته؟ اینجور نرم افزارها احتمالا باید خریداری بشن. تا پشتیبانی هم بشید.

pedram_01
21-12-2012, 23:45
راستی من نسخه 6 رو دان کردم برای اپدیت 92 مگ دان کرد و هنوز 42 درصد رفته

danialia
22-12-2012, 00:13
سلام
دوستان من آخریم نسخه فایروال کومودو یعنی ورژن 6 رو دانلود ونصب کردم کنارش هم آخرین نسخه آنتی ویروس رایگان آواست رو نصب کردم.
به نظرتون خوبه یا فقط از comodo internet security premium استفاده کنم؟

در ضمن من با Comodo Leak Tests یه تست گرفتم و نتیجه اصلا خوب نبود رتبه شدش 120 از 340 !!!!

چیکار کنم 340 بشه؟؟؟
لطفا یه راهنمایی بکنید.
مرسی

دوستان؟؟؟؟؟؟

pedram_01
22-12-2012, 00:14
دوستان لطفا یکی کمکم کنه من نسخه 6 رو دانلود و اپدیت کردم حالا میخوام پاکش کنم و یک هفته دیگه نصبش کنم و نمیخوام دوباره 100 مگ اپدیتش کنم چجوری این اپدیتی که کردم رو ذخیره کنم و یک هفته دیگه ازش استفاده کنم مرسی

aylar6888
22-12-2012, 01:26
دوستان لطفا یکی کمکم کنه من نسخه 6 رو دانلود و اپدیت کردم حالا میخوام پاکش کنم و یک هفته دیگه نصبش کنم و نمیخوام دوباره 100 مگ اپدیتش کنم چجوری این اپدیتی که کردم رو ذخیره کنم و یک هفته دیگه ازش استفاده کنم مرسی

آموزش اپدیت آفلاین کومودو 6:n16:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammad_87
22-12-2012, 12:35
سلام
نسخه فاینال 6 با win 8 64 bit سازگاری کامل داره؟

K1lou
22-12-2012, 13:28
با سلام
خوب من هم امروز روی سیستم اصلی کومودو 6 رو نصب کردم در کار با کیوسک مجازی چند سئوال برام پیش اومده
علی در این توضیح اشاره کرده که در این محیط میشه برنامه نصب کرد یا تست ویروس انجام داد ولی من که نتونستم برنامه ای نصب کنم چطور میشه در این محیط برنامه نصب کرد مثلا چیزی شبیه idm
دومین سئوال اینه که من با مرورگر در این محیط فایلی رو دانلود کردم این فایل مستقیم در قسمت دانلود سیستم عامل اصلی ذخیره شد آیا نباید در share space ذخیره بشه و یا چطور بهش مسیر بدم که مثلا ویروس دانلود شده خارج از کیوسک ذخیره نشه

زمانی که در کیوسک برنامه های روی دسکتاپ رو ( برنامه هایی که خودمون نصب کردیم ) رو اجرا کنیم همه در حالت سند بوکس اجرا میشن مثلا من در عکس زیر اگه cccleaner رو اجرا کنم در محیط سند باکس اجرا میشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و یک سئوال دیگه که قبلا هم پرسیده بودم چرا برنامه های من توی سند بوکس اجرا شدن در حالیکه من در حال حاضر کیوسک مجازی رو اجرا نکردم در واقع یک ساعت پیش اجرا کردم و بستم اما الان انگار همه برنامه ها در سند بوکس هستند
در مورد سرویس svchost نظرتون چیه و چرا در سند بوکس اجرا شده با اینکه سیستمی هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
با تشکر

با سلام
دوستان کسی توضیحی برای سئوالات ما نداره
با تشکر

Jadda
22-12-2012, 19:30
راستی من نسخه 6 رو دان کردم برای اپدیت 92 مگ دان کرد و هنوز 42 درصد رفته

سلام

وقتی کل دیتابیس دانلود بشه درصد را 50 درصد نشون میده. 50 در صد بقیه رو میره روی نصب و آماده سازی برای استفاده. یعنی واسه شما فقط 8 درصد دیگه مونده تا دیتابیس کامل دانلود بشه.

Jadda
22-12-2012, 19:32
دوستان؟؟؟؟؟؟

سلام

به نظر من همون کومودو اینترنت سکیوریتی خوبه.

پیکربندی کومودو را بزار روی پرواکتیو، اوضات بهتر میشه.

Jadda
22-12-2012, 20:02
با سلام
خوب من هم امروز روی سیستم اصلی کومودو 6 رو نصب کردم در کار با کیوسک مجازی چند سئوال برام پیش اومده
1-علی در این توضیح اشاره کرده که در این محیط میشه برنامه نصب کرد یا تست ویروس انجام داد ولی من که نتونستم برنامه ای نصب کنم چطور میشه در این محیط برنامه نصب کرد مثلا چیزی شبیه idm
2-دومین سئوال اینه که من با مرورگر در این محیط فایلی رو دانلود کردم این فایل مستقیم در قسمت دانلود سیستم عامل اصلی ذخیره شد آیا نباید در share space ذخیره بشه و یا چطور بهش مسیر بدم که مثلا ویروس دانلود شده خارج از کیوسک ذخیره نشه

3-زمانی که در کیوسک برنامه های روی دسکتاپ رو ( برنامه هایی که خودمون نصب کردیم ) رو اجرا کنیم همه در حالت سند بوکس اجرا میشن مثلا من در عکس زیر اگه cccleaner رو اجرا کنم در محیط سند باکس اجرا میشه

4-و یک سئوال دیگه که قبلا هم پرسیده بودم چرا برنامه های من توی سند بوکس اجرا شدن در حالیکه من در حال حاضر کیوسک مجازی رو اجرا نکردم در واقع یک ساعت پیش اجرا کردم و بستم اما الان انگار همه برنامه ها در سند بوکس هستند
5-در مورد سرویس svchost نظرتون چیه و چرا در سند بوکس اجرا شده با اینکه سیستمی هست

با تشکر

سلام

1-فایل نصب برنامه را از در پوشه اشتراکی کپی کنید و وارد کیوسک بشید و فایل را بردارید و بعد نصبش کنید.
2-هر چیزی در محیط کیوسک دانلود بشه ، وارد سیستم اصلی نمیشه. شما فقط یک راه پیشفرض دارید برای اینکه اون فایلهای دانلود شده را به ویندوز اصلی انتقال بدهید و اون راه پوشه اشتراکی است.
3-بله، هر برنامه ای را در محیط سندباکس اجرا کنید در محیط مجازی اجرا میشه. اصلا وقتی کیوسک اجرا شده باهش همه چیز مجازیه. یعنی روی سیستم اصلیتون نیست.
4- یا باید ریستارت بکنید سیستم را یا از ابزار پاکسازی سندباکس استفاده بکنید.
5-شما مثل اینکه متوجه نشدید. وقتی سندباکس اجرا میشه. هر چیز دیگری ، فایل ، برنامه ، فرایند ، پروسه دیگری که نیاز به اجرا داشته باشه در همون حالت مجازی شده Virtual اجرا میشه. حتی پروسه های ویندوز و کومودو.

..:: HoRaTo ::..
22-12-2012, 20:16
دوستان اگه ممکنه آپدیت آفلاین کمدو اینترنت سکوریتی رو هم بذارید(امشب میخوام بدانلودمش هم خودشو هم آپدیتشو)

Jadda
22-12-2012, 20:24
دوستان اگه ممکنه آپدیت آفلاین کمدو اینترنت سکوریتی رو هم بذارید(امشب میخوام بدانلودمش هم خودشو هم آپدیتشو)

سلام

فایل آپدیت آفلاین فعلا در دسترس نیست. فعلا باید برای بار اول کومودو را آنلاین آپدیت بکنید.
بهشون گفتم. گفتن بزودی...

danialia
23-12-2012, 01:19
سلام

به نظر من همون کومودو اینترنت سکیوریتی خوبه.

پیکربندی کومودو را بزار روی پرواکتیو، اوضات بهتر میشه.

سلام مرسی. اینرنت سکوریتی رو دانلود کردم و اون آنتی ویروس و فایروال رو هم پاک کردم. و کاری که گفتید رو انجام دادم. و دوباره تست گرفتم . ایندفعه رتبه 320 از 340 داد.

K1lou
23-12-2012, 07:50
سلام

1-فایل نصب برنامه را از در پوشه اشتراکی کپی کنید و وارد کیوسک بشید و فایل را بردارید و بعد نصبش کنید.
2-هر چیزی در محیط کیوسک دانلود بشه ، وارد سیستم اصلی نمیشه. شما فقط یک راه پیشفرض دارید برای اینکه اون فایلهای دانلود شده را به ویندوز اصلی انتقال بدهید و اون راه پوشه اشتراکی است.
3-بله، هر برنامه ای را در محیط سندباکس اجرا کنید در محیط مجازی اجرا میشه. اصلا وقتی کیوسک اجرا شده باهش همه چیز مجازیه. یعنی روی سیستم اصلیتون نیست.
4- یا باید ریستارت بکنید سیستم را یا از ابزار پاکسازی سندباکس استفاده بکنید.
5-شما مثل اینکه متوجه نشدید. وقتی سندباکس اجرا میشه. هر چیز دیگری ، فایل ، برنامه ، فرایند ، پروسه دیگری که نیاز به اجرا داشته باشه در همون حالت مجازی شده Virtual اجرا میشه. حتی پروسه های ویندوز و کومودو.

با سلام
علی جان ممنون بابت جواب
ولی عکس زیر رو ببینید من در محیط کیوسک wirar رو دانلود کردم مستقیما در سیستم اصلی ذخیره شده

شما مثل اینکه متوجه نشدید. وقتی سندباکس اجرا میشه. هر چیز دیگری ، فایل ، برنامه ، فرایند ، پروسه دیگری که نیاز به اجرا داشته باشه در همون حالت مجازی شده Virtual اجرا میشه. حتی پروسه های ویندوز و کومودو
یعنی کافیه ما یه بار کیوسک رو اجرا کنیم تا همه چیز توی محیط سند باکس اجرا بشه . حالا اگه از کیوسک خارج بشیم پروسه ها از سند باکس خارج نمیشن تا وقتی که reset sandbox رو بزنیم درسته ؟
با تشکر

dvb595959
23-12-2012, 10:55
سلام دوستان.من هم نسخه 6 رو بلاخره نصب کردم.تا اینجای کار که راضی بودم.البته توی نسخه 5 به راحتی میتونستم کنترل داشته باشم روی برنامه هایی که به اینترنت وصل میشن منظورم همون تب اولیه که اسمش یادم رفت.ولی الان توی نسخه 6 نمیدونم چجوری به اون دسترسی داشته باشم تا بتونم برنامه هایی که اجازه وصل شدن رو بهشون دادم ببینم.از دوستان میخام یکم راهنمایی کنن.فکر میکنم این نسخه 6 جا برای بحث داشته باشه.باید بهمدیگه کمک کنیم تا سریعتر بهش عادت کنیم.من که فکر میکنم بهتر شده.

23-12-2012, 11:33
دوستان کمدو رو نصبیدم(نسخه اینترنت سکوریتی پرمیوم)، IDM رو که اجرا کردم idm.exe رو حذف کرده، چه باید کرد؟
در ضمن دیتابیس کومودو رو دانلود کردم(BASE_END_USER_v14618.cav)، از توی نرم افزار که میزنم import virus database هیچ اتفاقی نمیافته، یه راهی بدین که دیگه من 100 مگ دانلود نکنم.

pedram_01
23-12-2012, 12:10
دوستان کمدو رو نصبیدم(نسخه اینترنت سکوریتی پرمیوم)، IDM رو که اجرا کردم idm.exe رو حذف کرده، چه باید کرد؟
در ضمن دیتابیس کومودو رو دانلود کردم(BASE_END_USER_v14618.cav)، از توی نرم افزار که میزنم import virus database هیچ اتفاقی نمیافته، یه راهی بدین که دیگه من 100 مگ دانلود نکنم.

منم مشگل شما رو داشتم این کارو انجام بدید اول انتی ویروس و فاروال و کلا کمودو رو غیر فعال کنید بعد idm رو نصب کنید بعد برید تو کمودو این تنضیمات رو انجام بدید

23-12-2012, 12:46
کسی نمیدونه؟

Gilopa
23-12-2012, 17:22
سایت comodo تبلیغ خاصی برای نسخه 6 نداره و حتی در صفحه اصلیش صحبت از internet security 2012 میشه .. کلا سایتش خیلی به روز نیست انگار و یادش رفته تو دنیای امروزی تبلیقات خیلی مهمه .

Jadda
23-12-2012, 18:22
سلام مرسی. اینرنت سکوریتی رو دانلود کردم و اون آنتی ویروس و فایروال رو هم پاک کردم. و کاری که گفتید رو انجام دادم. و دوباره تست گرفتم . ایندفعه رتبه 320 از 340 داد.

سلام

خب، الان وضع خوبه. دلیل اینکه 320 شد اینه که BB فعاله و اتوسندباکس روی partially limited هست.

اتو سندباکس را بزار روی Limited یا بالاتر..... فقط روی Partially Limited نباشه.

Jadda
23-12-2012, 18:31
با سلام
علی جان ممنون بابت جواب
1- ولی عکس زیر رو ببینید من در محیط کیوسک wirar رو دانلود کردم مستقیما در سیستم اصلی ذخیره شده

2-یعنی کافیه ما یه بار کیوسک رو اجرا کنیم تا همه چیز توی محیط سند باکس اجرا بشه . حالا اگه از کیوسک خارج بشیم پروسه ها از سند باکس خارج نمیشن تا وقتی که reset sandbox رو بزنیم درسته ؟
با تشکر

سلام

1- نه دیگه، الان شما عکسی که قرار دادید سیستم اصلیت نیست ؛ توی محیط کیوسک هست(فرض کن کیوسک یک ویندوز مجازی هست). کی میگه فایل توی سیستم اصلیت ذخیره شده؟!! از کیوسک خارج شو و برو به همون مسیر و ببین فایل
wirar را که دانلود کردی میبینی؟ خــیــر

راهش هم اینه که از طریق پوشه اشتراکی این فایل را به سیستم اصلیت انتقال بدهی. قبلش هم اگر پاکسازی سندباکس را اجرا کنی. این فایل پاک میشه میره.

2-من عرض کردم که وقتی کیوسک اجرا شد، اونوقت هر فایل و برنامه ای که اجرا میکنید کلا مجازی سازی میشه، بعلاوه همه پروسه ها و فرایندهای موردنیاز اون برنامه. حتی فایلهای سیستمی ویندوز.

Jadda
23-12-2012, 18:37
سلام دوستان.من هم نسخه 6 رو بلاخره نصب کردم.تا اینجای کار که راضی بودم.1-البته توی نسخه 5 به راحتی میتونستم کنترل داشته باشم روی برنامه هایی که به اینترنت وصل میشن منظورم همون تب اولیه که اسمش یادم رفت.ولی الان توی نسخه 6 نمیدونم چجوری به اون دسترسی داشته باشم2- تا بتونم برنامه هایی که اجازه وصل شدن رو بهشون دادم ببینم.از دوستان میخام یکم راهنمایی کنن.فکر میکنم این نسخه 6 جا برای بحث داشته باشه.باید بهمدیگه کمک کنیم تا سریعتر بهش عادت کنیم.من که فکر میکنم بهتر شده.

1- از طریق KillSwitch و سربرک Network.
2-به برنامه هایی که اجازه دادید هم قسمت فایروال، برو به بخش قوانین برنامه ها. Application Rules

Jadda
23-12-2012, 18:43
دوستان کمدو رو نصبیدم(نسخه اینترنت سکوریتی پرمیوم)،1- IDM رو که اجرا کردم idm.exe رو حذف کرده، چه باید کرد؟
2-در ضمن دیتابیس کومودو رو دانلود کردم(BASE_END_USER_v14618.cav)، از توی نرم افزار که میزنم import virus database هیچ اتفاقی نمیافته، یه راهی بدین که دیگه من 100 مگ دانلود نکنم.

سوال اول را که دوستمون پاسخ دادند، اضافه اینکه شما برای رجیستر کردن IDM از کرک و پچ استفاده کردید.... بنابراین خودتون دستی توی کومودو باید IDM را بزارید در لیست فایل های امن، تا مشکلی نداشته باشید.

2- فایل دیتابیس را از کجا دانلود کردید؟!

اگر از طریق CIS بوده که الان کومودوی شما آپدیته..... فقط میتونید این فایل را کپی داشته باشید برای روز مبادا به درد میخوره. هفته ای یک بکاپ ازش میتونید بگیرید. البته اگر برای سیستمهای دیگه نیاز دارید میتونید ازش استفاده بکنید.....

vooroojack1989
23-12-2012, 20:03
سلام بچه ها من ورژن 5.12 رو دارم به نظرتون به 6 ارتقا بدم
.
.
لطفا لینک دانلود ورژن 6 با لینک آپدیت آفلاین رو هم قرار بدین برای ویندوز 7 64 bit

Saeid1212
23-12-2012, 21:04
سلام دوستان من کومودو ورژن ۵ام رو به ورژن شش ارتقا دادم ولی باعث شد که کلا نت ورکم فطع بشه و دسترسی به شبکه محلی و اینترنت رو از دست بدم، ولی وقتی کلا پاکش میکنم دوباره دسترسیم درست میشه. میشه راهنمایی کنید چه کار باید بکنم؟ ممکنه به این دلیلی باشه که ورژن ۶ رو روی ورژن ۵ آپگرید کردم؟ ممنونم از راهنماییتون

Jadda
23-12-2012, 21:15
سلام دوستان من کومودو ورژن ۵ام رو به ورژن شش ارتقا دادم ولی باعث شد که کلا نت ورکم فطع بشه و دسترسی به شبکه محلی و اینترنت رو از دست بدم، ولی وقتی کلا پاکش میکنم دوباره دسترسیم درست میشه. میشه راهنمایی کنید چه کار باید بکنم؟ ممکنه به این دلیلی باشه که ورژن ۶ رو روی ورژن ۵ آپگرید کردم؟ ممنونم از راهنماییتون

سلام

نسخه 5 و 6 تغییراتشون زیاد بوده. اصلا توصیه نمیشه که آپگریت کنید.

حتما ابتدا نسخه 5 را پاک کنید و بعد نسخه 6 را نصب کنید.

ghost_dog
23-12-2012, 22:04
سلام دوستان. من یه مشکلی با آپدیت کردن کومودو در محل کار دارم ، اون هم اینه که و شرکت برای شبکه کردن و استفاده از یه نرم افزاری خاص، اومدن یه dns برای سرورشون گذاشتن. به همین دلیل نمیشه کومودو رو آنلاین آپدیت کرد.
میدونم میشه از آپدیت آفلاین استفاده کرد ولی یه مشکل دیگه هست. زیاد فلش به کامپیوترها میزنن،به همین خاطر آپدیت آفلاین زیاد خوب جواب نمیده،و با اینکه تنظیمات رو از همین تاپیک انجام دادم ولی باز هم سیس ویروسی شده. دنبال اهکار میگردم.ممنون میشم اگه راهنمایی کنین منو. بازهم ممنون

Jadda
23-12-2012, 22:26
سلام دوستان. من یه مشکلی با آپدیت کردن کومودو در محل کار دارم ، اون هم اینه که و شرکت برای شبکه کردن و استفاده از یه نرم افزاری خاص، اومدن یه dns برای سرورشون گذاشتن. به همین دلیل نمیشه کومودو رو آنلاین آپدیت کرد.
میدونم میشه از آپدیت آفلاین استفاده کرد ولی یه مشکل دیگه هست. زیاد فلش به کامپیوترها میزنن،به همین خاطر آپدیت آفلاین زیاد خوب جواب نمیده،و با اینکه تنظیمات رو از همین تاپیک انجام دادم ولی باز هم سیس ویروسی شده. دنبال اهکار میگردم.ممنون میشم اگه راهنمایی کنین منو. بازهم ممنون

سلام

شما باید این کارو بکنید:

ابتدا روی سیستم محل کارتون. برنامه های مورد نیازتون را نصب بکنید و اجراشون بکنید و همه را درلیست فایل/برنامه های امن کومودو قرار بدهید.

بعد اتوسندباکس کومودو را فعال بکنید و بزاریدش روی Block

حالا هر کی هر چندتا فلش دوست داره به سیستم وصل کنه. اگه اتوسندباکس خاموشه. واسه +D اینو انتخاب کن: هیچ پیغامی نشان نده، همه را مسدود کن

هر وقت هم مشکلی پیدا کردی که فکر میکنی از کومودو هست، برو به قسمت گزارشها و وقایع دیفنس را بررسی کن ببین چی را مسدود کرده.

با این کار اصلا نیازی به آپدیت هم نداری.

من خودم توی اداره روی چند تا سیستم ( البته سیستم خودم نه- واسه کاربرای دیگه) این کارو کردم. هیچ مشکلی از لحاظ ویروس ندارند. کومودو هم سالی یکبار آپدیت نمیشه.

روی کومودو هم میتونید پسورد بزارید تا معاندین تنظیمات را تغییر ندهند

حالا سیستم را بده دست یک کاربر ناوارد، هر چی هم فلش دوست داری بزن به سیستم.........:n24:

سیستم محل کاره دیگه. روزی 700 تا برنامه که نصب نمیکنی.

ghost_dog
23-12-2012, 22:32
ممنون از جوابتون. ولی مشکل من اینه که رو سیسم اطلاعات خیلی حساسی هست،نمیخوام خود سیستم ویروسی بشه. همین چند روز پیش دیدم یه سر از اطلاعات به صورت هیدن رو فلش کپی شده.شانس آوردم فلش مال خودم بود.وگرنه کارم .......

Jadda
23-12-2012, 22:37
ممنون از جوابتون. ولی مشکل من اینه که رو سیسم اطلاعات خیلی حساسی هست،نمیخوام خود سیستم ویروسی بشه. همین چند روز پیش دیدم یه سر از اطلاعات به صورت هیدن رو فلش کپی شده.شانس آوردم فلش مال خودم بود.وگرنه کارم .......

خب شما سیستمت ویروسیه. اول پاکسازیش بکن. ( از CCE پرتابل استفاده بکن)

بعد اون کارهایی که گفتم را انجام بده.

اینها را گفتم که دیگه سیستم محل کارت ویروسی نشه.

با اون راهی که جلو پات گذاشتم خیالت بابت آلودگی سیستم راحت میشه. این روش از استفاده هزارتا آنتی ویروس اپدیت شده بهتر عمل میکنه و واقعا 99 درصد امنیت واقعی داری.

dvb595959
23-12-2012, 22:45
سلام... دوستان زبان فارسی برای کومودو 6 اماده نشده هنوز؟ چقدر ممکنه طول داشته باشه تا آماده بشه؟

fb.gente
24-12-2012, 00:00
آقا 2تا سوال دارم،یکی اینکه فرق HIPS با Behavior Blocker چیه؟مگه جفتشون برای محافظت در مورد برنامه های ناشناخته که میخوان اجرا بشن نیست؟
دوم اینکه من چیکار کنم که فایل فلش پلیر که تو پوشه system32 تو فولدر Macromedia قرار داره Auto Sand box نشه؟آخه تا با فایرفاکس یه سایت فلش دار رو باز میکنم یهو فایرفاکس هنگ میکنه فکر کنم بخاطر جلوگیری از اجرای فلش پلیر هست، رفتم تو قسمت Log دیدم سند باکس فایل فلش پلیر رو Limitid میکنه،لطفا یکی توضیح بده چجوری این فایل رو تو لیست سفید سندباکس قرار بدم که کاری باهاش نداشته باشه

vooroojack1989
24-12-2012, 00:27
.
.
لطفا لینک دانلود ورژن 6 با لینک آپدیت آفلاین رو هم قرار بدین برای ویندوز 7 64 bit

اگه کسی جواب بده ممنون میشم

fb.gente
24-12-2012, 01:40
آقا من با CLT فایروال کومودو رو تست کردم و متاسفانه نمره 200 بهم داد، ممنون میشم یکی کمک کنه تنظیمات فایروال رو ارتقا بدم تا نمره بهتری بگیرم، من نمیدونم کجا رو باید دستکاری کنم تا نمره بهتری بگیرم
لیست تست های مردود شده هم به این شکل هست:
4. RootkitInstallation: ChangeDrvPath
6. Invasion: RawDisk
8. Invasion: FileDrop
10. Injection: SetWinEventHook
11. Injection: SetWindowsHookEx
13. Injection: Services
15. Injection: KnownDlls
21. InfoSend: DNS Test
24. Impersonation: DDE
25. Impersonation: Coat
28. Hijacking: Userinit
30. Hijacking: SupersedeServiceDll
31. Hijacking: StartupPrograms
33. Hijacking: AppinitDlls

dartan5
24-12-2012, 01:42
سلام دوستان یه کمک می خواستم

من کل تاپیک کومودو و اویرارو خوندم همه میگن که نسخه رایگان اویرا با فایر وال کومودو هم سازگاره هم امنیت خوبی ایجاد میکنه و اینکه برای سازگاریشون کار خاصی نیاز نیست بکنیم . و منم نصب کردم
ولی تو قسمت action centere windows پیغام داده که به دلیل نصب 2 برنامه defense + comodo and avira که هر 2 spyware هستن احتمال تداخل هست البته windows defender هم تو لیست اون قسمت هست که off هستش
میشه در این مورد راهنمایی کنین و بگین که موردی هست که من باید انجام بدم

با تشکر:n01:

aylar6888
24-12-2012, 01:53
آقا من با CLT فایروال کومودو رو تست کردم و متاسفانه نمره 200 بهم داد، ممنون میشم یکی کمک کنه تنظیمات فایروال رو ارتقا بدم تا نمره بهتری بگیرم، من نمیدونم کجا رو باید دستکاری کنم تا نمره بهتری بگیرم

سلام
تنظیماتتون رو روی پرو اکتیو بذارید (روی آیکون کومودو کنار ساعت رایت کلیک کنیدو از زبانه CONFIGURATION ) بعد حتما ریستارت کنید.
پست زیر رو بخونید.

pedram_01
24-12-2012, 02:06
.
.

اگه کسی جواب بده ممنون میشم

من تازه به کمودو پیستم و از اول نسخه 6 استفاده کردم برام خوبه ولی میگن محیط نسخه 6 با 5 خیلی فرق کرده برای همین شاید واسه شما خوب نباشه چون جاهای تنظیمات و... عوض شده

pedram_01
24-12-2012, 02:07
اقا این کمودو جدیدا جایی توی تست ها شرکت نکرده ببینیم قدرتش چجوریه؟

kases
24-12-2012, 02:17

COMODO Internet Security 2013

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

COMODO Antivirus 2013

COMODO Firewall 2013

COMODO Internet Security PRO 2013

COMODO Internet Security Complete 2013

fb.gente
24-12-2012, 02:37
سلام
تنظیماتتون رو روی پرو اکتیو بذارید (روی آیکون کومودو کنار ساعت رایت کلیک کنیدو از زبانه CONFIGURATION ) بعد حتما ریستارت کنید.
پست زیر رو بخونید.

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون ولی تو پستی که بهش اشاره کردین بخونم چیز زیادی در مورد تنظیمات فایروال (و نه +D) گفته نشده و فقط به یکی دو مورد کلی اشاره کرده که من قبلا رعایت کرده بودمش، اگه میشه لطف کنید یه منبع برای تنظیمات کامل فایروال معرفی کنید، من یه چندتا از تنظیمات رو دستکاری کردم و خوشبختانه امتیاز به 310 رسید،یعنی 3 تا تست مردود شده، کسی میتونه راهنمایی کنه چجوری این 3 تا تست هم رفع مشکل کنم که امتیاز کامل رو بتونم بگیرم؟کدوم تنظیمات رو باید تغییر بدم؟
اینم 3تا تستی که مردود شد:

aylar6888
24-12-2012, 02:59
دوست عزیز ممنون از راهنماییتون ولی تو پستی که بهش اشاره کردین بخونم چیز زیادی در مورد تنظیمات فایروال (و نه +D) گفته نشده و فقط به یکی دو مورد کلی اشاره کرده که من قبلا رعایت کرده بودمش، اگه میشه لطف کنید یه منبع برای تنظیمات کامل فایروال معرفی کنید، من واقعا همه تنظیمات رو به بهترین وجه و سختگیرانه ترین حالت ست کردم ولی نمیدونم چرا امتیازی که میگیریم خیلی پایینه و بیشتر از 200 نمیشه!
سند باکس رو هم خاموش کنید و تنظیمات پست زیر را انجام دهید:
منم اوایل مشکل شما رو داشتم...تا یکبار آنیستال نکردم درست نشد....

K1lou
24-12-2012, 11:00
سلام

1- نه دیگه، الان شما عکسی که قرار دادید سیستم اصلیت نیست ؛ توی محیط کیوسک هست(فرض کن کیوسک یک ویندوز مجازی هست). کی میگه فایل توی سیستم اصلیت ذخیره شده؟!! از کیوسک خارج شو و برو به همون مسیر و ببین فایل
wirar را که دانلود کردی میبینی؟ خــیــر

راهش هم اینه که از طریق پوشه اشتراکی این فایل را به سیستم اصلیت انتقال بدهی. قبلش هم اگر پاکسازی سندباکس را اجرا کنی. این فایل پاک میشه میره.

2-من عرض کردم که وقتی کیوسک اجرا شد، اونوقت هر فایل و برنامه ای که اجرا میکنید کلا مجازی سازی میشه، بعلاوه همه پروسه ها و فرایندهای موردنیاز اون برنامه. حتی فایلهای سیستمی ویندوز.

با سلام
علی جان من از دیروز در کیوسک هر دانلودی انجام میدم انجام نمیشه و با idm سیستم اصلی صورت میگیره یعنی به این صورت هست که من دانلود رو که میزنم تا به ویندوز سویچ نکنم و در idm شروع دانلود رو نزنم دانلودی صورت نمیگیره . دیروز با خود مرورگر در کیوسک انجام میشد . بعد فایل دانلود شده در قسمت دانلود های سیستم اصلی قرار میگیره و با ریست سند بوکس هم از بین نمیره و در سیستم اصلی باقی میمونه . پوشه share space هم که من تا به حال هر دانلودی داشتم خالی بوده
نمی دونم مشکل از کجاست
بعد از ریست سند بوکس فایلها همچنان در سیستم اصلی موندن

با تشکر

dvb595959
24-12-2012, 11:09
با سلام
علی جان من از دیروز در کیوسک هر دانلودی انجام میدم انجام نمیشه و با idm سیستم اصلی صورت میگیره یعنی به این صورت هست که من دانلود رو که میزنم تا به ویندوز سویچ نکنم و در idm شروع دانلود رو نزنم دانلودی صورت نمیگیره . دیروز با خود مرورگر در کیوسک انجام میشد . بعد فایل دانلود شده در قسمت دانلود های سیستم اصلی قرار میگیره و با ریست سند بوکس هم از بین نمیره و در سیستم اصلی باقی میمونه . پوشه share space هم که من تا به حال هر دانلودی داشتم خالی بوده
نمی دونم مشکل از کجاست
با تشکر

با سلام...
منم در محیط کیوسک که اقدام به دانلود میکنم ای دی ام در محیط ویندوز اصلی باز میشه و باید دکه دانلود رو بزنم تا دانلود انجام بگیره و فایل ذخیره شده هم اصلا در پوشه اشتراک قرار نمیگیره ...بلکه باد از طریق محیط کیوسک برم و به محل ذخیره فایل برم و فایل ذخیره شده رو به چوشه اشتراک کپی کنم تا در ویندوز اصلی هم داشته باشم و بعدش از ویندوز اصلی برم به پوشه اشتراک و فایل مورد نظر رو به محل اصلی منتقل کنم. یعنی در واقع باید دو بار عمل کپی کردن رو انجام بدیم

myusac
24-12-2012, 14:13
دوستان چرا کومودو اتوماتیک همیشه این 3 تا Process رو تو Sandbox اجرا میکنه؟؟

K1lou
24-12-2012, 18:21
دوستان چرا کومودو اتوماتیک همیشه این 3 تا Process رو تو Sandbox اجرا میکنه؟؟

با سلام
من هم همین مشکل رو در زمانی که فایر فاکس رو اجرا می کنم دارم وقتی اجرا می کنم این 3 فایل به سند بوکس میرن و فایر فاکس هم هنگ می کنه

راه حل چیه که بتونم از فایر فاکس هم استفاده کنم

تصحیح
البته الان کومودو رو غیر فعال کردم و فایر فاکس رو اجرا کردم باز هم فایر فاکس هنگ کرد و سه تا پروسه هم به سند بوکس نرفته بودن اما سری قبلی به کحض اجرا فایر فاکس سه تا پروسه به سند بوکس رفتن
حالا مشکل از کجاست نمی دونم
با تشکر

Jadda
24-12-2012, 18:29
با سلام
نمی دونم مشکل از کجاست
بعد از ریست سند بوکس فایلها همچنان در سیستم اصلی موندن

با تشکر

سلام

اما همانطوری که عرض کردم تمام دانلود ها در محیط کیوسک روی سیستم اصلی قرار نمیگیره. یا نباید بگیره. با اجرای پاکسازی سندباکس هم از حذف میشن. یا باید خذف بشوند.

پوشه share space مکان پیشفرض برای ذخیره فایل های دانلود نیست. بلکه یک پوشه پیشفرض است که مجازی سازی نمشه. اون پوشه یک پل ارتباطی است. شما خودتون باید برای انتقال فایل ها از سیستم اصلی به محیط کیوسک و یا بلعکس فایل را در این پوشه کپی کنید و در محیز دیگر اونو بردارید. اینجوری نیست که محل ذخیره دانلودها در کیوسک ، پوشه share space باشه.

الان درستش اینه:

با سلام...
منم در محیط کیوسک که اقدام به دانلود میکنم ای دی ام در محیط ویندوز اصلی باز میشه و باید دکه دانلود رو بزنم تا دانلود انجام بگیره و فایل ذخیره شده هم اصلا در پوشه اشتراک قرار نمیگیره ...بلکه باد از طریق محیط کیوسک برم و به محل ذخیره فایل برم و فایل ذخیره شده رو به چوشه اشتراک کپی کنم تا در ویندوز اصلی هم داشته باشم و بعدش از ویندوز اصلی برم به پوشه اشتراک و فایل مورد نظر رو به محل اصلی منتقل کنم. یعنی در واقع باید دو بار عمل کپی کردن رو انجام بدیم

خب، راه همینه دیگه. share space یک پل ارتباطی بین سیستم اصلی و کیوسک مجازی است. نه محل پیشفرض ذخیره فایلهای دانلود شده. شما میتونید از این پل ارتباطی برای تبادل فابل ها بین دو محیط استفاده بکنید. همین. چیز خاصی نیست. فقط یک پوشه است.

Jadda
24-12-2012, 18:35
با سلام
من هم همین مشکل رو در زمانی که فایر فاکس رو اجرا می کنم دارم وقتی اجرا می کنم این 3 فایل به سند بوکس میرن و فایر فاکس هم هنگ می کنه

راه حل چیه که بتونم از فایر فاکس هم استفاده کنم

تصحیح
البته الان کومودو رو غیر فعال کردم و فایر فاکس رو اجرا کردم باز هم فایر فاکس هنگ کرد و سه تا پروسه هم به سند بوکس نرفته بودن اما سری قبلی به کحض اجرا فایر فاکس سه تا پروسه به سند بوکس رفتن
حالا مشکل از کجاست نمی دونم
با تشکر

سلام

اون نشون میده که شما یکبار کیوسک را اجرا کردی، ........حالا تا قیامت هی ما اینو باید بگیم!! یکبار سندباکس را پاکسازی کنید.

جواد جان، یکبار سیستم را ریستارت کن. کومودو هم فعال باشه. بعد فایرفاکس را اجرا کن ببین میره توی سندباکس==> خیر، آخه دلیلی نداره که بره توی سندباکس

مگر اینکه خودتون توی سندباکس اجراش کنید. اگر میانبر برنامه فایرفاکس روی ویجت کومودو را بزنید فایرفاکس توی سندباکس اجرا میشه، و شاید شما بی اطلاع هستند. فایرفاکس را با شورتکاتش روی دسکتاپ اجرا کنید نتیجه را بزارید، ببینیم میره توی سندباکس. قبلش سیستم را ریستارت کنید و کومودو هم فعال باشه :n13:

Jadda
24-12-2012, 18:56
آقا 2تا سوال دارم،یکی اینکه فرق HIPS با Behavior Blocker چیه؟مگه جفتشون برای محافظت در مورد برنامه های ناشناخته که میخوان اجرا بشن نیست؟
دوم اینکه من چیکار کنم که فایل فلش پلیر که تو پوشه system32 تو فولدر Macromedia قرار داره Auto Sand box نشه؟آخه تا با فایرفاکس یه سایت فلش دار رو باز میکنم یهو فایرفاکس هنگ میکنه فکر کنم بخاطر جلوگیری از اجرای فلش پلیر هست، رفتم تو قسمت Log دیدم سند باکس فایل فلش پلیر رو Limitid میکنه،لطفا یکی توضیح بده چجوری این فایل رو تو لیست سفید سندباکس قرار بدم که کاری باهاش نداشته باشه

سلام

یه مقدار که پیگیر این تاپیک باشی فرق HIPS و BB را متوجه میشوید.

HIPS در واقع با پیغامهای زیاد همراه است و کار را به کاربر میسپاره... ولی BB خودش کار میکنه و حالت Silent Protection را فراهم میکنه.

محصولات ادوبی امن هستند. و وارد سندباکس نمیشن...

مگر اینکه فایرفاکس را در محیط مجازی سندباکس یا کیوسک اجرا کنیم، که مجازی سازی میشن.

aylar6888
24-12-2012, 19:09
سلام علی جان:
اگه میشه لینک اون پستی که در مورد hips توضیح داده رو برام بذارید برای تحقیق یکی از دوستام میخوام.گشتم اما ندیدم.ممنون

pedram_01
24-12-2012, 19:51
چجوری میشه رو حالت bb گذاشت؟

pcsoft
24-12-2012, 20:01
چجوری میشه رو حالت bb گذاشت؟

سلام
فکر میکنم در حالت پیش فرض، BB فعال و HIPS خاموش هست.

fb.gente
24-12-2012, 22:10
سلام

یه مقدار که پیگیر این تاپیک باشی فرق HIPS و BB را متوجه میشوید.

HIPS در واقع با پیغامهای زیاد همراه است و کار را به کاربر میسپاره... ولی BB خودش کار میکنه و حالت Silent Protection را فراهم میکنه.

محصولات ادوبی امن هستند. و وارد سندباکس نمیشن...

مگر اینکه فایرفاکس را در محیط مجازی سندباکس یا کیوسک اجرا کنیم، که مجازی سازی میشن.

دوست عزیز من تا به حال حتی یکبار هم نه خود کیسوک رو اجرا نکردم و نه مرورگری رو تو سندباکس یا کیوسک اجرا کردم ولی کومودو به صورت پیش فرض فلش پلیر رو میبره تو سندباکس و لیمیت میکنه، عکسش هم براتون گذاشتم، منتها خودم رفتم تو BB و فایل فلش پلیر رو جز استثنائات قرار دادم و مشکلم حل شد

Jadda
24-12-2012, 23:31
دوست عزیز من تا به حال حتی یکبار هم نه خود کیسوک رو اجرا نکردم و نه مرورگری رو تو سندباکس یا کیوسک اجرا کردم ولی کومودو به صورت پیش فرض فلش پلیر رو میبره تو سندباکس و لیمیت میکنه، عکسش هم براتون گذاشتم، منتها خودم رفتم تو BB و فایل فلش پلیر رو جز استثنائات قرار دادم و مشکلم حل شد

سلام

در حالت عادی نباید این اتفاق بیفته. میتونید اتوسندباکس را خاموش بکنید و HIPS را فعال بکنید و بعد فایرفاکس را اجرا بکنید ببینید چه پیغامهایی نشون میده:Safe یا نه.

asklt
25-12-2012, 00:08
سلام من میخوام ssl رایگان بگریم از این قسمت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط نمیدونم باید چطور بگریم و یک سوال هم دارم اگه 90 روز تمام شد باز هم میشه گرفت یا باید بی خیال شد ؟

pedram_01
25-12-2012, 00:27
سلام
فکر میکنم در حالت پیش فرض، BB فعال و HIPS خاموش هست.

حالا شما فکر کنید hips من روشنه و bb خاموش حالا باید چجوری روشنش کنم مرسی

بعد bb کار همون hips رو انجام میده دیگه ؟ فقط از کاربر سوال نمیکنه درسه؟

fb.gente
25-12-2012, 00:48
سلام

در حالت عادی نباید این اتفاق بیفته. میتونید اتوسندباکس را خاموش بکنید و HIPS را فعال بکنید و بعد فایرفاکس را اجرا بکنید ببینید چه پیغامهایی نشون میده:Safe یا نه

همین کار رو کردم و درست شد، ممنون از راهنماییتون

fb.gente
25-12-2012, 00:52
من یه چندتا از تنظیمات فایروال رو دستکاری کردم و خوشبختانه امتیاز به 310 رسید،یعنی 3 تا تست مردود شده، کسی میتونه راهنمایی کنه چجوری این 3 تا تست هم رفع مشکل کنم که امتیاز کامل رو بتونم بگیرم؟کدوم تنظیمات رو باید تغییر بدم؟

آقا کسی نبود ما رو راهنمایی کنه؟ممنون میشم:n02:

tirkou
25-12-2012, 01:13
سلام یکی از دوستان این سوالو تو تاپیک اویرا کرده کسی راهنمایی نکرده منم دقیقا همین سوالو دارم لتطفا راهنمایی کنین و کپی میکنم سوالشو:n02:

من کل تاپیک کومودو و اویرارو خوندم همه میگن که نسخه رایگان اویرا با فایر وال کومودو هم سازگاره هم امنیت خوبی ایجاد میکنه و اینکه برای سازگاریشون کار خاصی نیاز نیست بکنیم . و منم نصب کردم
ولی تو قسمت action centere windows پیغام داده که به دلیل نصب 2 برنامه defense + comodo and avira که هر 2 spyware هستن احتمال تداخل هست البته windows defender هم تو لیست اون قسمت هست که off هستش

با تشکر

asklt
25-12-2012, 12:12
یک سول دیگه هم داشتم چطور میشه کاری کرد که کومدو یک پوشه و یا درایو رو هیچ وقت چک و اسکن نکنه ؟!!!

MahdiidhaM
25-12-2012, 12:33
ضمن تشکر از پاسختون

با سلام ،
از چه مرورگری استفاده میکنی فایر فاکس

ایا مرورگر رو در سندبوکس اجرا میکنی یا خیر بعد پیشنهاد شما فعالش کردم ولی فرقی نکرد

ویندوزت چی هست ایکس پی پک دو

از اون صفحه به هیچ جای دیگه نمیره یعنی چی. از صفحه ایمیل یکباره میره تو این صفحه پر از عکس و لینک ولی از اینجا به هیچ جا نمیره این عکس رو جدید گرفتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فرقی که کرد وقتی سند باکس فعال بود عکسهای تو صفحه نیومد ، تو این صفحه هر جا که کلیک کنیم هیچ اتفاقی نمیفته ولی میتونیم به صفحه قبلی برگردیم اما دوباره پس از دو سه ثانیه باز میاد تو همین صفحه این اتفاق فقط تو ایمیل میفته ، گفتم شاید برا کسای دیگه اتفاق افتاده باشه و حلش کرده باشن ولی وقتی یه سرچی تو اینترنت زدم و اسم pagesinxt رو جستجو کردم کسانی که قبلاً مشابه مشکل منو داشتن ( و نتونسته بودن حلش کنن !!) در قسمتهای دیگه بهش برخورد کرده بودن مثلاً تو انجمن با این مشکل مواجه میشدن!

از چه برنامهای واسه دیدن ایمیلها استفاده میکنی اوت لوک یا در خود سایت ایملهاتو میبینی . از یاهو میل
معمولا نباید روی لینکهای ناشناسی که به ایمیلتون می یاد کلیک کنید این کار رو نکردم

خوب این کارهارو کنید بعد نتیجه رو گزارش بدید :

اگر از موزیلا استفاده میکنید به help - Troubleshooting Information برید و دکمه ریست رو بزنید صفحه قفل نمیشه همش به همین صفحه که گفتم میره

حالا میمونه اصل الودگی اگر از یک دیسک نجات استفاده کنید خیلی عالی است دیسک نجات رو چطور تهیه کنم ؟

یا برنامهای زیر رو دانلود و نصب و اپدیت کنید
و کل هارد رو باهاش اسکن کنید.
Malwarebytes Anti-Malware
hitman pro
SUPERAntiSpyware برنامه Malwarebytes Anti-Malware رو دانلود و نصب و اجرا کردم چیزایی پیدا کرد ولی مشکل رفع نشد !

Comodo Cleaning Essentials 2.5.242177.201 روهم اگر دارید یکبار با اجرای KillSwitch ببینید چه پروسههای در حال اجرا رو سیستم شماهستند
و کلا یک بررسی با KillSwitch بکنید ببینید چی میگه. این برنامه رو ندارم

یک فلش به سیستم بزنید خالی باشه بهتره تیک شو هیدن رو هم بردارید ببینید چیزی توش نشون میده میخوام بدونم این چه
الودگی بوده که comodo جلوشو نگرفته ایا همیشه sandboxe کومودو رو روشن میزارید یا مثل من همیشه خاموشش میکنیدو اگر
چیز داخل فلش نشون داد با winrar ارشیوش کنید اینجا بزارید یک برسی کنند اساتید ببینیم چه الودگی بوده .

ممنونم علی. فلش زدم ( خالی نبود) Show Hidden رو هم فعال کردم ولی چیزی تو روت نبود
ممنون

pedram_01
25-12-2012, 12:56
یک سول دیگه هم داشتم چطور میشه کاری کرد که کومدو یک پوشه و یا درایو رو هیچ وقت چک و اسکن نکنه ؟!!!

GodFather009
25-12-2012, 12:56
سلام دوستان كسي نمودونه اكانت trust connect رايگانش هم هست؟؟؟
مرسي

gnulinux
25-12-2012, 14:26
سلام من نظیماتبا اون قوانین نجام ادادم و تست clt باید تو سند باکس انجام شه یا بدون اون ؟

تو سند باکس امتیاز 320 اگه سند باکس خاموش باشه 130 الان کسی هست توضیح بده باید چه کرد؟

capitan black
25-12-2012, 15:20
دوستان من چطوری در ویندوز 8 اینترنت سیکیوریتی 6 رو به صورت افلاین اپدیت کنم ؟!

dvb595959
25-12-2012, 17:08
سلام.
چرا قسمت tablet mode برای من غیر فعاله؟

pcsoft
25-12-2012, 17:20
سلام.
چرا قسمت tablet mode برای من غیر فعاله؟

چون Silverlight نصب نیست.

dvb595959
25-12-2012, 17:42
Silverligh چی هست؟ از کجا پیدا کنم و نصب کنم .؟

gnulinux
فایل اپدیت افلاین ورژن 6 ندارید؟ با سرعت 8 داره دان میکنه omg !!!!!!!!!

myusac
دوستان چقدر طول میکشه یک فایل آنلالیز بشه
من یک فایلی رو حدودا 24 ساعت پیش ثبت کردم اما هنوز جوابی نداده عکسش رو پایین گذاشتم

myusac
25-12-2012, 17:44

kases
25-12-2012, 17:44

dvb595959
25-12-2012, 20:05
چون Silverlight نصب نیست.
اقا برنامه رو هم نصب کردیم ولی بازم حل نشد.هنوزم غیر فعاله.

dartan5
25-12-2012, 21:08
سلام یکی از دوستان این سوالو تو تاپیک اویرا کرده کسی راهنمایی نکرده منم دقیقا همین سوالو دارم لتطفا راهنمایی کنین و کپی میکنم سوالشو:n02:

با تشکر

دوستان لطفا کسی نمی دونه ؟؟ :(

Saeid1212
25-12-2012, 22:10
سلام دوستان:n01:
اپیدت آفلاین کومودو ورژن 6 رو از کجا باید دانلود کرد؟ چون فایل دیتا بیس ورژن 5 مثل اینکه کار نمیکنه
ممنون

dvb595959
25-12-2012, 22:19
سلام دوستان:n01:
اپیدت آفلاین کومودو ورژن 6 رو از کجا باید دانلود کرد؟ چون فایل دیتا بیس ورژن 5 مثل اینکه کار نمیکنه
ممنون
فعلا ابدیت افلاین برای 6 در دسترس نیست و بصورت انلایت باید یکبار ابدیت کنید.بعدش میتونی فایلهای ابدیتش رو برای دفعات بعد برداری.

GodFather009
26-12-2012, 01:37
سلام دوستان كسي نمودونه اكانت trust connect رايگانش هم هست؟؟؟
مرسي
كسي نيست بلد باشه... كرك شدش چيزي هم نيست ؟؟؟؟

K1lou
26-12-2012, 09:19
با سلام
خوب یه روزی نبودم
علی جان در مورد فلش پلیر وقتی فایر فاکس رو اجرا می کنم میره به لیست ناشناخته ها و فایر فاکس هنگ می کنه

در کومودو دراگون مشکل هنگ کردن رو ندارم

و سئوال دوم
وقتی با پیامی مثل پیام زیر از طرف فایروال مواجه میشم چطور باید اطلاعات مربوط به ip نشون داده شده رو دربیارم که مربوط به کدوم سایت هست تا بهش اجازه بدم یا ندم

با تشکر

gnulinux
26-12-2012, 12:20
سلام میشه اون تنظیمات مربوط به 3 قانون برای ورژن 6 هم بذارید؟ :n01:

zeus7610
26-12-2012, 14:38
سلام اين ورژن 6 فول ورژن اومد يا هنوز همون بتاست؟
bb بهتره يا HIPS هر دو با هم ميشه فعال باشه؟
بهترين تنظيمات تو کدوم تاپيکه؟؟؟

Gilopa
26-12-2012, 16:53
comodo intenret security 6 رو ویندوز 7 64 بیتی من به شدت بد عمل کرد .. سرعت سیستم به طرز عجیبی پایین اومد .. مجبور شدم دوباره ویندوز رو ریستور کنم .. البته این اولین تست من بود شاید دلیل دیگه ای هم بوده باشه که از چشمم دور مونده .. دوستان رو 64 بیتی مشکل خاصی ندیدند ؟

x64
26-12-2012, 17:16
من تو 8 64 بیت مشکلی نداشتم!

ali.reihani
26-12-2012, 17:31
سلام بر دوستان!
ببخشید این مرورگری که comodo درست کرده سرعتش به گوگل کروم میرسد و همین طور آیا روش فلش پلیر نصب است؟؟؟

dvb595959
26-12-2012, 18:19
comodo intenret security 6 رو ویندوز 7 64 بیتی من به شدت بد عمل کرد .. سرعت سیستم به طرز عجیبی پایین اومد .. مجبور شدم دوباره ویندوز رو ریستور کنم .. البته این اولین تست من بود شاید دلیل دیگه ای هم بوده باشه که از چشمم دور مونده .. دوستان رو 64 بیتی مشکل خاصی ندیدند ؟
من روی ویندوز 7 64 نصب کردم و عالی جواب میده و هیچگونه مشکلی ندارم.

gnulinux
26-12-2012, 22:12
منم مشکلی ندارم

Jadda
26-12-2012, 22:55
با سلام
خوب یه روزی نبودم
1-علی جان در مورد فلش پلیر وقتی فایر فاکس رو اجرا می کنم میره به لیست ناشناخته ها و فایر فاکس هنگ می کنه

در کومودو دراگون مشکل هنگ کردن رو ندارم

و سئوال دوم
2-وقتی با پیامی مثل پیام زیر از طرف فایروال مواجه میشم چطور باید اطلاعات مربوط به ip نشون داده شده رو دربیارم که مربوط به کدوم سایت هست تا بهش اجازه بدم یا ندم

با تشکر

سلام

1-تنظیمات خاصی که اعمال نکردید. کومودو از لیست شرکت های امن TVL استفاده میکنه، از قسمت اعتبار سنجی فایلها، File Rating. یک گزینه واسه این کار هست غیر فعالش که نکردید.

همیشه اینجوریه، یا گاهی اوقت و برای سایتهای خاصی؟

2- از سایتها و حتی ابزارهای مربوطه میتونید استفاده بکنید. مثلا:

بیشتر به خود فایل توجه کنید. تا مقصد. (البته مقصد هم گاهی اوقت مهمه) ولی خیلی نمیشه روش حساب باز کرد. قابل تغییره. مخصوصا ورودیها...

در کل در مورد امنیت با فایروال کومودو قبلا چند بار روش کلی را عرض کردم.

Outbound Defense

Inbound Defense

اتصالات با مبداء از خارج سیستم را گفتیم کلا ببندیم. {مگر در شرایط خاص، یعنی بهش نیاز داشته باشیم. اونم با تعریف دقیق قانون: آدرس مقابل + نرم افزار مقابل + پورتها +پروتکل (افسار گسیخته نباید باشه)}

برای ارتباطات خروجی هم فقط کافیه سیستم آلوده نباشه.... کار را به آنتی ویروس و Hips و BB و .... بسپارید. کاری که ما باید انجام بدهیم توجه به فایل است. اگه سالمه، آزادش بزاری روی شبکه به لحاط امنیتی مشکلی نداره.( اکثرآ هم سعی کنید قانون Outgoing Only را انتخاب بکنید. برای مرورگرها همWeb Browser و ....)

aylar6888
27-12-2012, 00:02
سلام:
علی جان من لیک تست رو که اجرا میکنم هیچ سوالی ازم نمیپرسه.چون قبلا روی سیستمم فایروال کومودو داشتم و اونو با قوانین دستی و بدون سوال 340 میگرفتم اما الان اصلا سوال نمیپرسه و مثل خنگا مرورگرهامو باز میکنه.این دوتا قانون رو هم میشه توضیح بدی چی هستن و اینکه میشه از فایروال قبلیم که آنیستال کردم این قوانین توی تنظیمات ویندوز یعنی فایل تنظیماتش جایی مونده باشه؟؟؟
امتیازو ببین حال کن.تنظیمات رو هم درست کردم اما فقط بار اول که نصب کردم 320 شدم اما با ریستارت این شده.....:n02:
ممنون...
اگه وقت کردی تنظیمات نسخه 6 رو هم بصورت عکس یا فیلم برامون بذار...:n16:

aylar6888
27-12-2012, 00:03
این قسمت برای همه غیرفعاله یا مال من اینطوریه؟؟؟؟

pashangparsi6
27-12-2012, 00:07
درود
دوستان گرامی این دو گزینه که زیر فایرفاکس هستند یعنی svchost.exe چی هستند؟ آیا اینها مصرف اینترنتی دارند؟ آیا فایل های مربوط به ویندوز هستند و اینجا بودنشون طبیعی هست؟

با سپاس

dvb595959
27-12-2012, 00:17
این قسمت برای همه غیرفعاله یا مال من اینطوریه؟؟؟؟

برای من هم همینجوری غیر فعاله...راستی چجوری زبان فارسی گذاشتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟

dvb595959
27-12-2012, 00:20
درود
دوستان گرامی این دو گزینه که زیر فایرفاکس هستند یعنی svchost.exe چی هستند؟ آیا اینها مصرف اینترنتی دارند؟ آیا فایل های مربوط به ویندوز هستند و اینجا بودنشون طبیعی هست؟

با سپاس
svchost.exe جزء فایلهای سیستمی هستش.

aylar6888
27-12-2012, 01:25
ویرایش شددددددددددددددد

dvb595959
27-12-2012, 08:33
حذف شد. شرمنده کمی دیر شد.مدتی نبودم.

Mr.foad
27-12-2012, 10:26
سلام
من الان دارم از norton internet security استفاده میکنم !
چیز بدی نیست فقط مشکلش اینه که به طور اتوماتیک autorun هارو نمی بنده و باید دستی اونارو بست !
الان به سرم زده که کومودو نصب کنم ! از نطر فایروال که مشخصه ولی از نظر آنتی ویروس کدومشون بهتره ؟ کوکودو آتوران هارو می بنده ؟
از نظر سبکتر بودن چطور ؟

dvb595959
27-12-2012, 11:15
سلام
ميخاستم بدونم نصب کردن برنامه ها در قسمت کيوسک و سپس پاکسازي ان از طريق سند باکس به مرور زمان باعث کند شدن ويندوز نميشه؟
منظور اينه که ايا بعد از عمل پاکسازي کاملا رجيستري مثل اول ميشه و در واقع انگار هيچ فايلي از اول نصب نشده؟
من ميخام برنامه هاي زيادي رو در اين محيط کيوسک نصب و امتحان کنم.ولي مطمئن نيستم که باعث کند شدن سيستم نشه

pedram_01
27-12-2012, 11:29
ویرایش شد پاک شود

fb.gente
27-12-2012, 14:46
من یه چندتا از تنظیمات فایروال کومودو رو دستکاری کردم و خوشبختانه امتیاز به 310 رسید،یعنی 3 تا تست مردود شده، کسی میتونه راهنمایی کنه چجوری این 3 تا تست هم رفع مشکل کنم که امتیاز کامل رو بتونم بگیرم؟کدوم تنظیمات رو باید تغییر بدم؟
من نتونستم بفهمم این 3 تا تست واسه کدوم قسمت از آسیب پذیری سیستم هست که بتونم رفعش کنم، اگه میشه راهنمایی کنید

pedram_01
27-12-2012, 15:21
چجوری میشه فهمید کمودو اخرین اپدیت را دارد قبلا تو سایتش میزد الان نمیدونم کجاس میشه به من بگید مرسی . (همون تو سایتش رو میگم )

Jadda
27-12-2012, 15:27
سلام علیکم،

کار اقا حمید از نظر من موردی نداره. ولی فعلا چون در حال تست هستیم، واسه همین سعی شد همه چیز توی گروه انجام بشه، تا خدای ناکرده، کاربری اینجا دچار مشکل نشه، مثلا روی یک گزینه کلیک میکنید و یه اتفاق دیگه میافته و .... سیستم ویروسی میشه(ولی اگر توی گروه باشه، کاربر با خواست خودش این خطر را پذیرفته). خواستیم این موارد را دوستان توی گروه تست کنند و اگر مشکلی بود توی همون گروه رفع بشه. غیر از این نکته ای که عرض کردم ، مسئله دیگری نیست. اجازه هم نیازی نیست. منم مثل شمام.

اگر کسی الان کومودوش را فارسی کرده، بعدا که نسخه فارسی عرضه بشه( ژانویه) مشکلی ایجاد نمیشه و فایلهای جدید جایگزین میشن. البته قبلش اطلاع رسانی میکنیم تا دوستان این فایلها را دستی پاک کنند و زبان کومودو را انگلیسی کنند.تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری بشه.

یک مورد دیگری که من میبینم در مورد تست کومودو هست که به طور کلی اول پیکربندی را بزارید روی پرواکتیو (کامپیوتر را ریستارت بکنید)و بعد اگر سندباکس فعاله بزاریدش روی محدود یا بالاتر. اگر هم که اتوسندباکس غیرفعاله، HIPS فعال باشه .

توجه: هر فایل/برنامه/ویروس؛ که قراره تست بشه نباید در لیست فایل های امن کومودو باشه.

در مورد حالت تبلیت. مایکروسافت سیلورلایت نصب بشه و بهتره که دراگون را هم نصب کنید.(فعلا به همه چیز شک داریم)، سیلورلایت را از طریق محیط کومودو دانلود و نصب کنید. اگر مشکلی بود بگید، باید با کومودو در میون بزاریم.

برای چک کردن آخرین نسخه دیتابس هم از ایـنـجـا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

aylar6888
27-12-2012, 15:29
سلام
با تشکر از شما و اقای JADDA که زحمت زیادی در این قسمت بر عهده ایشون بوده.خسته نباشید.
اگه الان ترجمه رو اضافه کنم برای بعد که مشکلی پیش نمیاد ؟ منظورم اینه که بعد از انتشار نسخه اصلی ترجمه تداخل ایجاد نمیشه؟
ممنون اگه لطف کنید و نقل قول منو پاک کنید ممنون میشم....:n01:

aylar6888
27-12-2012, 15:35
سلام علیکم،

کار اقا حمید از نظر من موردی نداره. ولی فعلا چون در حال تست هستیم، واسه همین سعی شد همه چیز توی گروه انجام بشه، تا خدای ناکرده، کاربری اینجا دچار مشکل نشه، مثلا روی یک گزینه کلیک میکنید و یه اتفاق دیگه میافته و .... سیستم ویروسی میشه(ولی اگر توی گروه باشه، کاربر با خواست خودش این خطر را پذیرفته). خواستیم این موارد را دوستان توی گروه تست کنند و اگر مشکلی بود توی همون گروه رفع بشه. غیر از این نکته ای که عرض کردم ، مسئله دیگری نیست. اجازه هم نیازی نیست. منم مثل شمام.

اگر کسی الان کومودوش را فارسی کرده، بعدا که نسخه فارسی عرضه بشه( ژانویه) مشکلی ایجاد نمیشه و فایلهای جدید جایگزین میشن. البته قبلش اطلاع رسانی میکنیم تا دوستان این فایلها را دستی پاک کنند و زبان کومودو را انگلیسی کنند.تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری بشه.

یک مورد دیگری که من میبینم در مورد تست کومودو هست که به طور کلی اول پیکربندی را بزارید روی پرواکتیو (کامپیوتر را ریستارت بکنید)و بعد اگر سندباکس فعاله بزاریدش روی محدود یا بالاتر. اگر هم که اتوسندباکس غیرفعاله، HIPS فعال باشه .

توجه: هر فایل/برنامه/ویروس؛ که قراره تست بشه نباید در لیست فایل های امن کومودو باشه.

در مورد حالت تبلیت. مایکروسافت سیلورلایت نصب بشه و بهتره که دراگون را هم نصب کنید.(فعلا به همه چیز شک داریم)، سیلورلایت را از طریق محیط کومودو دانلود و نصب کنید. اگر مشکلی بود بگید، باید با کومودو در میون بزاریم.

برای چک کردن آخرین نسخه دیتابس هم از ایـنـجـا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام علی جان پدرام جان درست میگن اما هدف منم کمک به علاقمندی دوستان به استفاده از کومودو بود با اینحال ازشون خواستم نقل قول منو پاک کنن...
من باید اول اجازه میگرفتم اما نمیدونم اشتباها فکر کردم جایی دیدم که فارسی سازی برای کاربری توضیح داده شده بود ولی اشتباه دیده بودم و گرنه اینکارو نمیکردم...
شرمنده و معذرت میخوام:n16:

در ضمن من تنظیمات رو انجام میدم اما هر بار که ریستارت میکنم خیلیهاشون برمیگردن به حالت پیشفرض.الان تست لیک من 340 میشه اما کومودو بدون -وی. پی.ان آپدیت نمیشه و خطا میده.

مال من این مشکلو داره یا باگ برای دیگران هم پیش اومده؟؟؟
با پاکسازی کوکیها و کشهای ویندوز و مرورگرهام با سی کلینر هم رفع نشده...
پ.ن : سیلورلایت هم خودم داشتم نصب کردم اما درست نشد رابط تبلت توی کیوسک

Jadda
27-12-2012, 15:41
سلام علی جان پدرام جان درست میگن اما هدف منم کمک به علاقمندی دوستان به استفاده از کومودو بود با اینحال ازشون خواستم نقل قول منو پاک کنن...
من باید اول اجازه میگرفتم اما نمیدونم اشتباها فکر کردم جایی دیدم که فارسی سازی برای کاربری توضیح داده شده بود ولی اشتباه دیده بودم و گرنه اینکارو نمیکردم...
شرمنده و معذرت میخوام:n16:

در ضمن من تنظیمات رو انجام میدم اما هر بار که ریستارت میکنم خیلیهاشون برمیگردن به حالت پیشفرض.الان تست لیک من 340 میشه اما کومودو بدون -وی. پی.ان آپدیت نمیشه و خطا میده.
مال من این مشکلو داره یا باگ برای دیگران هم پیش اومده؟؟؟
با پاکسازی کوکیها و کشهای ویندوز و مرورگرهام با سی کلینر هم رفع نشده...
پ.ن : سیلورلایت هم خودم داشتم نصب کردم اما درست نشد رابط تبلت توی کیوسک

سلام

عرض کردم که موردی نداره.دیشب خودم هوس کردم اینجا بزارم،.... الحمدولله مشکلی هم تا الان نداشتیم و اون خطری که عرض کردم منتفی هست. مخلصیم :n16:

خب اوضاع تست خوبه. اپدیت را هم حدود نیم تا یکساعت دیگه صبر کن و بعد، بدون ابزار خاصی!! تست کن ببین آپدیت میشه. آپدیت جای نگرانی نداره، درست میشه.

myusac
27-12-2012, 18:10
دوستان چقدر طول میکشه یک فایل آنلالیز بشه
من یک فایلی رو حدودا 24 ساعت پیش ثبت کردم اما هنوز جوابی نداده عکسش رو پایین گذاشتم

دوستان ؟؟؟؟

Jadda
27-12-2012, 18:17
دوستان ؟؟؟؟

بهتره فایل را از طریق محیط CIS برای کومودو ارسال بکنید..... ضمنا حجم فایلهای ارسالی برای کومودو از سرتاسر جهان بسیار زیاده.

هر کی بیشتر بدونه ، بیشتر سود میبره=> ما میخواهیم تکلیف فایلمون زودتر مشخص بشه=> از روشهای دیگر برای زودتر به نتیجه رسیدن استفاده کنید=> انجمن، ایمیل؛

روشهای ارسال فایل برای کومودو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

pedram_01
27-12-2012, 18:52
تنضیمات دیفنس پلاس کمودو کجاست؟

Jadda
27-12-2012, 19:06
تنضیمات دیفنس پلاس کمودو کجاست؟

اینجاست:

حالا کدوم بخش از حفاظت (دیفنس پلاس) را میخواهید ویرایش بکنید؟

fb.gente
28-12-2012, 01:36
سلام علیکم،

علی آقا ممنون از راهنماییتون من کارایی که برای تست گفتید انجام دادم ولی همونطور که گفتم امتیاز 310 میشه و هر کار میکنم به 340 نمیرسه، تست های شماره 10 و 11 و 24 بودن که مردود شدن،شما میدونید این 3تا تست برای کدوم یک از نقاط ضعف سیستم هست که من بتونم رفعش کنم و امتیاز 340 رو بگیرم؟تنظیمات اتو سندباکس روی Restricted هست و HIPS هم فعال و در حالت پارانوید قرار داره، اگه راهنمایی کنید که این 3تا تست رو مشکلش رو بفهمم که چرا مردود میشن واقعا ممنون میشم ((:

dvb595959
28-12-2012, 11:03
اقا ما این سیلور لایت رو نصب کردیم ولی قسمت مود مشکلش حل نشد.

dartan5
28-12-2012, 12:18

با تشکر
1 هفتس منتظرم يكي راهنمايي كنه !!

pcsoft
28-12-2012, 13:22
اقا ما این سیلور لایت رو نصب کردیم ولی قسمت مود مشکلش حل نشد.

سلام
این چیزی بود که داخل فروم کومودو نوشته شده بود. Tablet Mode فقط آیکون ها رو بزرگتر نشون میده. همین! اینکه چرا درست نشد رو نمیدونم. شاید یه باگ باشه.

Jadda
28-12-2012, 13:27
علی آقا ممنون از راهنماییتون من کارایی که برای تست گفتید انجام دادم ولی همونطور که گفتم امتیاز 310 میشه و هر کار میکنم به 340 نمیرسه، تست های شماره 10 و 11 و 24 بودن که مردود شدن،شما میدونید این 3تا تست برای کدوم یک از نقاط ضعف سیستم هست که من بتونم رفعش کنم و امتیاز 340 رو بگیرم؟تنظیمات اتو سندباکس روی Restricted هست و HIPS هم فعال و در حالت پارانوید قرار داره، اگه راهنمایی کنید که این 3تا تست رو مشکلش رو بفهمم که چرا مردود میشن واقعا ممنون میشم ((:

سلام

مورد 10و11 مربوط به هوک تست نصب HOOK میشه ، که ارتباط مستقیم با قابلیت انجام جاسوسی و سرقت اطلاعات از روی سیستم کاربر را داره.

مورد 24 ؛ DDE

برخی از مخرب ها پشت پروسه های امن مخفی می شوند و از اونها سوء استفاده می کنند برای دریافت یا ارسال اطلاعات، مانند نمونه هایی از خانواده زئوس Zeus، مثل PWS (PassWord Stealer)-Zbot،
مرورگرهای اینترنت در معرض خطر این نوع بهره برداری هستند، مخربها میتونند طبق نیاز خودشون کنترل مرورگرها را در دست بگیرند و از این طریق به دریافت یا اجرای فایل هایی موردنظر مخرب را اقدام کنند...

البته این قسمت تست فقط تست دفاعی یک بخش از این نوع دسترسی است. به هر حال اگر مخربی بتونه از چنگ سیستم شناسایی رد بشه، باید ماژولهایی باشه تا حداقل جلوی این کارها گرفته بشه.

===

شما تنظیماتت خوبه؛ حالا یکبار سیستم را با برنامه CCleaner پاکسازی بکنید و بعد سیستم را ریستارت بکنید و بعد پوشه CLT را پاک کنید و دوباره فایل CLT را از حالت فشرده خارج کنید و تست کنید. مطمئنا نتیجه 340 میشه

الان نتیجه شما واقعی نیست. چون چند بار تست کردید و با شکست مواجه شد، هم کش مرورگر و هم پوشه CLT حاوی اطلاعاتیه که مربوط به گذشته است ، باید پاک بشه.

fb.gente
28-12-2012, 14:35
سلام

مورد 10و11 مربوط به هوک تست نصب HOOK میشه ، که ارتباط مستقیم با قابلیت انجام جاسوسی و سرقت اطلاعات از روی سیستم کاربر را داره.

مورد 24 ؛ DDE

برخی از مخرب ها پشت پروسه های امن مخفی می شوند و از اونها سوء استفاده می کنند برای دریافت یا ارسال اطلاعات، مانند نمونه هایی از خانواده زئوس Zeus، مثل PWS (PassWord Stealer)-Zbot،
مرورگرهای اینترنت در معرض خطر این نوع بهره برداری هستند، مخربها میتونند طبق نیاز خودشون کنترل مرورگرها را در دست بگیرند و از این طریق به دریافت یا اجرای فایل هایی موردنظر مخرب را اقدام کنند...

البته این قسمت تست فقط تست دفاعی یک بخش از این نوع دسترسی است. به هر حال اگر مخربی بتونه از چنگ سیستم شناسایی رد بشه، باید ماژولهایی باشه تا حداقل جلوی این کارها گرفته بشه.

===

شما تنظیماتت خوبه؛ حالا یکبار سیستم را با برنامه CCleaner پاکسازی بکنید و بعد سیستم را ریستارت بکنید و بعد پوشه CLT را پاک کنید و دوباره فایل CLT را از حالت فشرده خارج کنید و تست کنید. مطمئنا نتیجه 340 میشه

الان نتیجه شما واقعی نیست. چون چند بار تست کردید و با شکست مواجه شد، هم کش مرورگر و هم پوشه CLT حاوی اطلاعاتیه که مربوط به گذشته است ، باید پاک بشه.

ممنون از راهنماییتون من با چندتا برنامه optimizer و همچنین CCleaner سیستم رو پاکسازی کردم و دقیقا کاری که گفتید رو انجام دادم ولی بازم نتیجه تست مثل قبل میشه، این رو هم اضافه کنم که چند روز پیش ویندوز رو تعویض کردم و در همون ویندوز قبلی هم نتیجه تست همین 310 میشد!
واقعا دیگه موندم چیکار کنم ، هر کاری میکنم اون 3تا تست مردود میشن

pedram_01
28-12-2012, 17:12
دوستان چرا همه میگن فقط فایرووال کمودو خوبه و انتی ویروسش اشغاله ؟ واقعا انتی ویروسش بدرد نخوره؟ دقیقا مشگلش چیه شناسایی یا پاک سازی؟

pcsoft
28-12-2012, 17:22
دوستان چرا همه میگن فقط فایرووال کمودو خوبه و انتی ویروسش اشغاله ؟ واقعا انتی ویروسش بدرد نخوره؟ دقیقا مشگلش چیه شناسایی یا پاک سازی؟

سلام
آنتی ویروس کومودو در حال حاضر به وضعیت خوبی رسیده و میتونه امنیت رو برقرار کنه. ضمنا بسته امنیتی کومودو که شامل فایروال-دیفنس و آنتی ویروس میشه قادر هست که 99 درصد تهدیدات رو ازش جلوگیری کنه.

SevenCity
28-12-2012, 18:55
cis با انتی ویروس خاموش + nav مشکل داره؟
تو ورژن قبلی مشکلی حس نکردم ولی اینبار که cis ورژن جدید رو نصب کردم سیستم کرش میکرد بخاطر اینکه آنتی ویروس cis روشن بود و در موقع نصب هم هیچ سوالی در این مورد نمیپرسید
nav رو حتما باید داشته باشم حالا پیشنهاد میکنید فایروال کمودو رو نصب کنم یا همین cis با آنتی ویروس خاموش رو نگه دارم
این علامت ضربدر روی آیکون هم نمیشه از بین بره؟ میخوام مثل ورژن قبلی سند و رسیو رو نشون بده

بهترین تنظیمات ورژن حدید چیه

jolan57
28-12-2012, 19:02
cis با انتی ویروس خاموش + nav مشکل داره؟
تو ورژن قبلی مشکلی حس نکردم ولی اینبار که cis ورژن جدید رو نصب کردم سیستم کرش میکرد بخاطر اینکه آنتی ویروس cis روشن بود و در موقع نصب هم هیچ سوالی در این مورد نمیپرسید
nav رو حتما باید داشته باشم حالا پیشنهاد میکنید فایروال کمودو رو نصب کنم یا همین cis با آنتی ویروس خاموش رو نگه دارم
این علامت ضربدر روی آیکون هم نمیشه از بین بره؟ میخوام مثل ورژن قبلی سند و رسیو رو نشون بده

بهترین تنظیمات ورژن حدید چیه
شما آنتی ویروس رو پاک کنید
all program - comodo - add or remove components-next-change
تیک آنتی ویروس رو بردارین
وقتی آنتی ویروس رو پاک کنید اون ضربدر هم برداشته میشه
تنظیمات هم که تغییرات خاصی با ورژن 5 نداشته فقط اتوسندباکس بهینه تر شده و با اسم behavior blocker شناخته میشه

SevenCity
28-12-2012, 20:29
شما آنتی ویروس رو پاک کنید
all program - comodo - add or remove components-next-change
تیک آنتی ویروس رو بردارین
وقتی آنتی ویروس رو پاک کنید اون ضربدر هم برداشته میشه
تنظیمات هم که تغییرات خاصی با ورژن 5 نداشته فقط اتوسندباکس بهینه تر شده و با اسم behavior blocker شناخته میشه

مشکلی پیش میاد اگر انتی ویروس هم باشه؟

jolan57
28-12-2012, 21:31
مشکلی پیش میاد اگر انتی ویروس هم باشه؟
اگر به صورت خاموش باشه خیر
ولی خب فکر کردم شاید دوست داشته باشید پاکش کنید ولی اگر مشکلی براتون پیش نیومده بذارین باشه به عنوان یک اسکنر

pedram_01
28-12-2012, 23:05

gnulinux
29-12-2012, 00:11
اون 3 قانون واسه این ورژن میشه راه حل شو بذارید؟

GodFather009
29-12-2012, 01:24
سلام دوستان
ورژن جديدش چرا اينقدر اشغال شده...؟؟؟
بدترين و افتضاح ترين يوزر فريندلي ممكن كه ميشه تصور كرد
برا يه نصب وانيستال ساده سيصدتا سوال؟؟
واقعا پس رفت قابل تامليه...همون ورژن 5

pedram_01
29-12-2012, 01:33
سلام دوستان

من که با ورژن 6 خیلی بیشتر از 5 حال میکنم

fb.gente
29-12-2012, 03:02
آقا به دادم برسید!
یه مشکل خیلی مذخرفی پیدا کردم با کومودو 6، و اونم اینکه وقتی میخوام سیستم رو Lock یا Sleep یا Switch User کنم ویندوز بهم Please Whait میده و کومودو هم یه آلارم میده که من فقط صدای آلارم رو میشنوم و خود آلارم رو نمیبینم به دلیل اینکه سیستم داره خارج میشه و فقط به صفحه اسکرین جلومه، بعد هر چقدر هم که صبر میکنم سیستم نه Lock میشه نه Sleep و همونطور رو Please whait میمونه و مجبور میشم سیستم رو به صورت دستی خاموش کنم و بعد دوباره روشن کنم! حالا جالب اینجاست که تو قسمت Log کومودو هم این آلارم ثبت نمیشه که من بخوام ببینم چیه تا بهش اجازه دسترسی بدم، خلاصه پدر ما رو درآورده، اگه کسی راه حلی به نظرش میرسه لطفا کمک کنه که خیلی رو اعصابه!

SevenCity
29-12-2012, 12:04
خب مثل اینکه nav و کمودو فایروال هم با هم آنچنان مچ نیستند فقط زمانی مشکل ندارم که یکی از این دو محصول آنیستال باشند!
سیستم در حین کار دچار مشکل نیست اما به محض ریستارت بار اول ویندوز لود نمیشه و بار دوم لود میشه! و این لود شدن و روان کار کردن ویندوز هم فکر نمیکنم ضامن مچ بودن این دو با هم باشه!
من با نسخه 5.12 هیچ مشکلی نداشتم
دوباره برمیگردم به نسخه 5 تازمانیکه این دو محصول باهم هماهنگ بشن
هنوز از مطالب شما متوجه ویژگی خاص و متفاوتی از نسخه 6 نشدم!
باگ های 5 هم زیاد اسیبی به من نمیزنه

K1lou
29-12-2012, 12:42
سلام

1-تنظیمات خاصی که اعمال نکردید. کومودو از لیست شرکت های امن TVL استفاده میکنه، از قسمت اعتبار سنجی فایلها، File Rating. یک گزینه واسه این کار هست غیر فعالش که نکردید.

همیشه اینجوریه، یا گاهی اوقت و برای سایتهای خاصی؟

2- از سایتها و حتی ابزارهای مربوطه میتونید استفاده بکنید. مثلا:

بیشتر به خود فایل توجه کنید. تا مقصد. (البته مقصد هم گاهی اوقت مهمه) ولی خیلی نمیشه روش حساب باز کرد. قابل تغییره. مخصوصا ورودیها...

در کل در مورد امنیت با فایروال کومودو قبلا چند بار روش کلی را عرض کردم.

Outbound Defense

Inbound Defense

اتصالات با مبداء از خارج سیستم را گفتیم کلا ببندیم. {مگر در شرایط خاص، یعنی بهش نیاز داشته باشیم. اونم با تعریف دقیق قانون: آدرس مقابل + نرم افزار مقابل + پورتها +پروتکل (افسار گسیخته نباید باشه)}

برای ارتباطات خروجی هم فقط کافیه سیستم آلوده نباشه.... کار را به آنتی ویروس و Hips و BB و .... بسپارید. کاری که ما باید انجام بدهیم توجه به فایل است. اگه سالمه، آزادش بزاری روی شبکه به لحاط امنیتی مشکلی نداره.( اکثرآ هم سعی کنید قانون Outgoing Only را انتخاب بکنید. برای مرورگرها همWeb Browser و ....)

با سلام و تشکر علی جان
راستش من تنظیمات رو دستکاری نکردم ولی الان با فایرفاکس اصلا نمی تونم کار کنم و همش کرش میکنه و فلش پلیر هم در ورود به همه سایتهایی که امتحان کردم به لیست ناشناخته ها میره . یادم میاد قبلا به سند بوکس میفرستاد

عکسی از تنظیماتی که گفته بودین

امروز لیک تست هم به لیست ناشناخته ها رفت قبلا فقط توی سند بوکس اجرا میشد

کثرآ هم سعی کنید قانون Outgoing Only را انتخاب بکنید. برای مرورگرها همWeb Browser و ....
معنی این قانون outgoing only چی هست و چکار می کنه من الان نگاه کردم برای من همه روی custom هست به غیر از چند مورد حالا همه رو دستی به outgoing only ببرم ؟

در ورژن 5 وقتی فایلی در سند بوکس اجرا میشد با راست کلیک کردن فکر کنم میشد به لیست مورد اطمینان انتقال داد در ورژن 6 چطور باید اینکار رو کرد البته به غیر از اون دفعه اول که ایزوله میکنه و میشه گزینه dont isolait رو زد
چرا وقتی برنامه ای در سند بوکس اجرا میشه در قسمت زیر چیزی نشون داده نمیشه که بتوان تصمیم گرفت و یا اونو انتقال داد

سئوال دیگه
وقتی کیوسک رو اجرا می کنیم و بعد swith to windows زو بزنیم برنامه های ویندوز اصلی هم در سند بوکس اجرا میشن یا نه ؟ در واقع exit کردن کیوسک با switch to windows تفاوتی جز در دسترس بودن کیوسک در حالت switch تفاوت دیگه ای ایجاد نمی کنه
با تشکر

alen sherif
29-12-2012, 12:42
آقا من وقتی می خوام واردkioskبشم ویندوز ارور میده و تا وقتی closeرو نزنم واردkioskنمیشه بعضی وقتا هم که توkioskهستم خود به خود از kiosk میره بیرون.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali.reihani
29-12-2012, 13:09
سلام!
این کومودو dragon کیبرد مجازی هم دارد؟؟؟

GodFather009
29-12-2012, 13:12
اين سوالاي بي موردش خيلي ميره رو اعصاب
خو وقتي يه پك نرم افزار رو تاييد ميكني دليلي نداره برا تك تك فايلاش سوال بپرسه
تصورش رو كنيد بخواي با اين وضعيت ماكروسافت.نت رو نصب كني...
خوب هر كي يه چي رو ميپسنده
روز خوش

Shahroozs2
29-12-2012, 13:27
سلام!
این کومودو dragon کیبرد مجازی هم دارد؟؟؟

خودش نداره ولی میتونی از chrome web store اکستنشن-شو بگیری.تو سرچش بزن virtual keyboard

ali.reihani
29-12-2012, 13:36
سلام!
فایروال v6 کومودو چه ویژگی های بهتری نسبت به 5 دارد!

ali.reihani
29-12-2012, 13:38
خودش نداره ولی میتونی از chrome web store اکستنشن-شو بگیری.تو سرچش بزن virtual keyboard
بعد این کیبورد ها ایمنیشون همه مثل همه یا نه؟ مثلا: یکی قویتر و یکی ضعیفتر

taoching
29-12-2012, 13:58
سلام دوستان

بنده cis ورژن 5 را دارم...میخام بدونم ورژن 6 هم رایگان ؟؟ یا هیچ تفاوتی نداره با ورژن 5 ؟؟؟ اگه میشه لینک دانلود cis 6 را بذارید ؟؟
ممنونم .

aylar6888
29-12-2012, 17:11
سلام به نظر من بجای گذاشتن 3 تا گزینه بزای تنظیمات توی زیر مجموعه سه تا تب خیلی کار بیموردیه.بجای اون یه تب بنام تنظیمات میذاشتن که هم راحت قابل دسترسی باشه هم کاربر مبتدی گیج نشه.
مثلا گزینه تنظیمات توی قسمت کارهای فایروال هست که انتظار داری تنظیمات فایروال باشه اما تنظیمات همشون هست....
سه تا گزینه که همشون زیرمجموعه و مثل هم هستند.یکی میذاشتن خیال همه رو راحت میکردن خوب:n01:

dvb595959
29-12-2012, 17:23
سلام به نظر من بجای گذاشتن 3 تا گزینه بزای تنظیمات توی زیر مجموعه سه تا تب خیلی کار بیموردیه.بجای اون یه تب بنام تنظیمات میذاشتن که هم راحت قابل دسترسی باشه هم کاربر مبتدی گیج نشه.
مثلا گزینه تنظیمات توی قسمت کارهای فایروال هست که انتظار داری تنظیمات فایروال باشه اما تنظیمات همشون هست....
سه تا گزینه که همشون زیرمجموعه و مثل هم هستند.یکی میذاشتن خیال همه رو راحت میکردن خوب:n01:
منم کاملا با شما موافقم....

Shahroozs2
29-12-2012, 17:37
بعد این کیبورد ها ایمنیشون همه مثل همه یا نه؟ مثلا: یکی قویتر و یکی ضعیفتر

فرقی نمیکنن با هم.
اساسا کار کیبرد مجازی اینه که امنیت شما رو در برابر KEYLOGGER ها فراهم کنه چون نیازی نیست دیگه تایپ کنید.

Jadda
29-12-2012, 20:18
سلام علیکم

اون 3 قانون واسه این ورژن میشه راه حل شو بذارید؟

اگر نیاز بود من میگم توضیح تصویر میدم. فعلا نیازی نیست. کمی صبر کنید.

سلام دوستان

کومودو در اعمال تنظیمات همواره یوزر فرندلی بوده. اونقدر دستت بازه که حیران میشی.....10 محصول کومودو روی 10 سیستم مختلف نصب هست. هر کدام هم یک تنظیمی دارندو یک داستانی!! به این میگن باز بودن دست کاربر در تغییر تنظیمات یک برنامه....

اتفاقا من فکر میکنم سوالات کمتر شده. شما در تنظیمات Hips تیک قسمت Set popup alert to verbose mode را بردارید.

آقا به دادم برسید!
یه مشکل خیلی مذخرفی پیدا کردم با کومودو 6، و اونم اینکه وقتی میخوام سیستم رو Lock یا Sleep یا Switch User کنم ویندوز بهم Please Whait میده و کومودو هم یه آلارم میده که من فقط صدای آلارم رو میشنوم و خود آلارم رو نمیبینم به دلیل اینکه سیستم داره خارج میشه و فقط به صفحه اسکرین جلومه، بعد هر چقدر هم که صبر میکنم سیستم نه Lock میشه نه Sleep و همونطور رو Please whait میمونه و مجبور میشم سیستم رو به صورت دستی خاموش کنم و بعد دوباره روشن کنم! حالا جالب اینجاست که تو قسمت Log کومودو هم این آلارم ثبت نمیشه که من بخوام ببینم چیه تا بهش اجازه دسترسی بدم، خلاصه پدر ما رو درآورده، اگه کسی راه حلی به نظرش میرسه لطفا کمک کنه که خیلی رو اعصابه!

شما تنظیم HIPS را روی Paranoid Mode قرار دادید. بزاریدش روی Safe mode، درست میشه. کار کردن در حالت Paranoid برای شروع کار با کومودو آسون نیست، گیر میده به همه چیر. بعد از مدتی میتونی این کارو انجام بدی.

با سلام و تشکر علی جان
1-راستش من تنظیمات رو دستکاری نکردم ولی الان با فایرفاکس اصلا نمی تونم کار کنم و همش کرش میکنه و فلش پلیر هم در ورود به همه سایتهایی که امتحان کردم به لیست ناشناخته ها میره . یادم میاد قبلا به سند بوکس میفرستاد

2-امروز لیک تست هم به لیست ناشناخته ها رفت قبلا فقط توی سند بوکس اجرا میشد

3-معنی این قانون outgoing only چی هست و چکار می کنه من الان نگاه کردم برای من همه روی custom هست به غیر از چند مورد حالا همه رو دستی به outgoing only ببرم ؟

4-در ورژن 5 وقتی فایلی در سند بوکس اجرا میشد با راست کلیک کردن فکر کنم میشد به لیست مورد اطمینان انتقال داد در ورژن 6 چطور باید اینکار رو کرد البته به غیر از اون دفعه اول که ایزوله میکنه و میشه گزینه dont isolait رو زد ؛

5- چرا وقتی برنامه ای در سند بوکس اجرا میشه در قسمت زیر چیزی نشون داده نمیشه که بتوان تصمیم گرفت و یا اونو انتقال داد

سئوال دیگه
6- الف- وقتی کیوسک رو اجرا می کنیم و بعد swith to windows زو بزنیم برنامه های ویندوز اصلی هم در سند بوکس اجرا میشن یا نه ؟ ب- در واقع exit کردن کیوسک با switch to windows تفاوتی جز در دسترس بودن کیوسک در حالت switch تفاوت دیگه ای ایجاد نمی کنه
با تشکر

1- فعلا چاره ای ندارید جز اینکه ببریدش در لیست فایل های امن.

2-CLT باید هم به لیست ناشناخته ها بره. قرار نیست که بره در لیست فایل های امن. ویروس هم که نیست. پس میره در گروه فایل های نامعتبر و ناشناخته. و همه این فایل های ناشناخته هم در سندباکس اجرا میشن.( همه چیز طبیعی است، من مورد خاصی نمیبینم که عجیب باشه)

3- این قانون، اجازه هر نوع اتصال با مبداء از بیرون سیستم شما را به این فایل/برنامه مسدود میکنه. در واقع فایل/برنامه هایی که این قانون براشون تعریف شده، ارتباطاتی که روی شبکه/اینترنت دارند، قطعا مبداءش از سیستم شما بود، و شما درخواست دهنده بودید. ( با Send و Receive اشتباه نگیرید؛؛ برای IDM هم این قانون را بزارید و ....).

4- الان هم میشه؛؛ فقط وقتی فایلی در لیست فایل های ناشناخته موجود باشه و اجرا بشه دیگه اون پیغام اتوسندباکس معروف نمیاد.

کار خیلی ساده است=> از قسمت لیست فایلهای ناشناخته، فایل را به لیست فایلهای امن انتقال بدهید.

5- اون قسمتی که شما عکسشو قرار داید اشتباهه، مسیرش همون جاییکه در عکس قبلیتون فایل CLT رفته. از اونجا باید انتقال بدهید.

6- الف-خیر نمی شوند ب-بله، درسته،

در سه قسمت متفاون با کلیک روی تنظیمات پیشرفته مستقیم وارد تنظیمات همون بخش میشید. خواستن سریعتر به تنظیمات برسید، حالا کارسون درست بوده یا نه نمیدونم.

taoching
29-12-2012, 20:36
سلام

من cis 6 را نصب کردم...کسی میتونه بگه چطوری تنظیمش کنم که سیف و استاندارد باشه !؟؟؟ تنظیماتش را کسی میدونه ؟؟

ممنون

Jadda
29-12-2012, 20:40
سلام

من cis 6 را نصب کردم...کسی میتونه بگه چطوری تنظیمش کنم که سیف و استاندارد باشه !؟؟؟ تنظیماتش را کسی میدونه ؟؟

ممنون

سلام

فعلا تنظیم خاصی نیاز نیست، فقط کومودو را بزارید روی پرواکتیو و بعد اتوسندباکس را خواستید فعالش بکنید یا نه دست خودتونه.

ظاهرا باید یک پست کلی در مورد تنظیمات CIS6 بزارم.....

نیاز شد اینکارو میکنم.

taoching
29-12-2012, 20:55
ممنونم دوست عزیز...لطف کردید

fb.gente
29-12-2012, 21:43
سلام علیکم

شما تنظیم HIPS را روی Paranoid Mode قرار دادید. بزاریدش روی Safe mode، درست میشه. کار کردن در حالت Paranoid برای شروع کار با کومودو آسون نیست، گیر میده به همه چیر. بعد از مدتی میتونی این کارو انجام بدی.

ممنون از راهنماییتون، اما من تنظیماتو رو همون پارانوید نگه داشتن و با یه سری کلک زدن به ویندوز متوجه شدم که فایل LogonUI در پوشه WinSxS و پوشه system32 رو کومودو بهش گیر میده و آلارم میده منم بردمش تو لیست Exception در تنظیمات Behavior Blocker و درست شد ((:

myusac
29-12-2012, 21:58
بهتره فایل را از طریق محیط CIS برای کومودو ارسال بکنید..... ضمنا حجم فایلهای ارسالی برای کومودو از سرتاسر جهان بسیار زیاده.

هر کی بیشتر بدونه ، بیشتر سود میبره=> ما میخواهیم تکلیف فایلمون زودتر مشخص بشه=> از روشهای دیگر برای زودتر به نتیجه رسیدن استفاده کنید=> انجمن، ایمیل؛

روشهای ارسال فایل برای کومودو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوست عزیز ممنون بابت پاسخ
من روش های ارسال فایل برای کومودو رو میدونم و تحت وب هم براش فرستادم تحت خود برنامه هم که عکسش رو براتون گذاشتم من 24ام فرستادم امروز 29ام هست فکر نمیکنین برای اینکه هنوز فایل ناشناخته باشه زمان زیادیه؟؟

Jadda
29-12-2012, 22:09
دوست عزیز ممنون بابت پاسخ
من روش های ارسال فایل برای کومودو رو میدونم و تحت وب هم براش فرستادم تحت خود برنامه هم که عکسش رو براتون گذاشتم من 24ام فرستادم امروز 29ام هست فکر نمیکنین برای اینکه هنوز فایل ناشناخته باشه زمان زیادیه؟؟

سلام

عرض کردم خدمتتون که، فایلهایی که از سرتاسر جهان برای کومودو ارسال میشه زیاده و زمان زیادی میبره تا بررسی بشن. من هدفم این بود که به این اکتفا نکنیم و به فکر منافع خودمون باشیم. گره کار خودمون را باز کنیم.

خب، ما هدفمون امنیت هست. وقتی فایلی میره توی قسمت ناشناخته، باید تکلیفش مشخص بشه، کومودو هم کارهایی برای این بخش کرده. ولی نباید بهش دل ببندیم. شاید یکماه دیگه هم به جواب نرسی.

اونها این کارو کردند تا مخربهای بیشتری را جمع آوری بکنند، من مطمئنم فایلهایی ارسالی زمان زیادی میبرن تا بررسی بشوند. روش من این هست که خودم دست به کار میشم. بهترین راه هم فروم کومودو هست.

اهمیت این فروم تا جاییه که حتی لینکش در نرم افزار CIS هم اومده تا کاربران ازش استفاده بکنند.

ali.reihani
29-12-2012, 22:43
سلام!
فایروال v6 کومودو چه ویژگی های بهتری نسبت به 5 دارد!
اوستاها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
کسی نمیدونه...............میدونه....... چه جوریه؟؟؟!!!!!!

Jadda
29-12-2012, 22:56
اوستاها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
کسی نمیدونه...............میدونه....... چه جوریه؟؟؟!!!!!!

کومودو یک اینترنت سکیورتی هست. دنبال فایروالش نباشید. برید یک فایروال دیگه نصب کنید.

GodFather009
29-12-2012, 23:46
سلام علیکم

اگر نیاز بود من میگم توضیح تصویر میدم. فعلا نیازی نیست. کمی صبر کنید.

کومودو در اعمال تنظیمات همواره یوزر فرندلی بوده. اونقدر دستت بازه که حیران میشی.....10 محصول کومودو روی 10 سیستم مختلف نصب هست. هر کدام هم یک تنظیمی دارندو یک داستانی!! به این میگن باز بودن دست کاربر در تغییر تنظیمات یک برنامه....

اتفاقا من فکر میکنم سوالات کمتر شده. شما در تنظیمات Hips تیک قسمت Set popup alert to verbose mode را بردارید.

2-CLT باید هم به لیست ناشناخته ها بره. قرار نیست که بره در لیست فایل های امن. ویروس هم که نیست. پس میره در گروه فایل های نامعتبر و ناشناخته. و همه این فایل های ناشناخته هم در سندباکس اجرا میشن.( همه چیز طبیعی است، من مورد خاصی نمیبینم که عجیب باشه)

3- این قانون، اجازه هر نوع اتصال با مبداء از بیرون سیستم شما را به این فایل/برنامه مسدود میکنه. در واقع فایل/برنامه هایی که این قانون براشون تعریف شده، ارتباطاتی که روی شبکه/اینترنت دارند، قطعا مبداءش از سیستم شما بود، و شما درخواست دهنده بودید. ( با Send و Receive اشتباه نگیرید؛؛ برای IDM هم این قانون را بزارید و ....).

4- الان هم میشه؛؛ فقط وقتی فایلی در لیست فایل های ناشناخته موجود باشه و اجرا بشه دیگه اون پیغام اتوسندباکس معروف نمیاد.

کار خیلی ساده است=> از قسمت لیست فایلهای ناشناخته، فایل را به لیست فایلهای امن انتقال بدهید.

5- اون قسمتی که شما عکسشو قرار داید اشتباهه، مسیرش همون جاییکه در عکس قبلیتون فایل CLT رفته. از اونجا باید انتقال بدهید.

6- الف-خیر نمی شوند ب-بله، درسته،

در سه قسمت متفاون با کلیک روی تنظیمات پیشرفته مستقیم وارد تنظیمات همون بخش میشید. خواستن سریعتر به تنظیمات برسید، حالا کارسون درست بوده یا نه نمیدونم.

ممنون كه جواب سوالات رو ميديد
منظور من گيج شدن در هنگام كاره يه جورايي اشتباه نورتون رو مرتكب شدن براي يه تنظيم ساده بايد چندين زير شاخه و باز كني
اسكينش هم تو دل برو نيست انگار برنامه زمان 2002 هست زيادي خشكه آيكون ها هم چنگي به دل نميزنه درسته هدف امنيته كه كومودو كار درسته ولي نميشه نسبت به اين مسائل هم بي تفاوت بود...مثلا يكي از موفقيت هاي آيفون همين كاربر پسند بودنشه
شب خوش...

aylar6888
30-12-2012, 01:31
ممنون كه جواب سوالات رو ميديد
منظور من گيج شدن در هنگام كاره يه جورايي اشتباه نورتون رو مرتكب شدن براي يه تنظيم ساده بايد چندين زير شاخه و باز كني
اسكينش هم تو دل برو نيست انگار برنامه زمان 2002 هست زيادي خشكه آيكون ها هم چنگي به دل نميزنه درسته هدف امنيته كه كومودو كار درسته ولي نميشه نسبت به اين مسائل هم بي تفاوت بود...مثلا يكي از موفقيت هاي آيفون همين كاربر پسند بودنشه
شب خوش...
سلام :
دوست من اگه کومودو یا یه نرم افزار دیگه اسکین یا پوسته گرافیکی و خیلی زیبا داشته باشه روی سیتمهای ضعیف پرفورمنسو پایین میاره که اغلب ماها سیستمهامون بروز نیست شاید مال شما باشه اما سیاست کومودو نگاه به عموم بوده و گرنه این نرم افزارهای واقعا کم نظیر رو رایگان دست من و شما نمیداد....اگه سرعت سیستم پایین بیاد اونوقت خود شما شکایت میکنی که سرعت مثلا کومودو پایینه.ما درباره ویندوز با هزاران مشکل حرف میزنیم اساسا مک رو با ویندوز مقایسه کردن کار عبثیه.مکینتاش قابلیت اجرا و نصب بیش از 200 نرم افزار همزمان رو داره اما تو ویندوز 3تا برنامه با هم نصب کنین سیستم هر چیم باشه سیستم عامل کرش میکنه....

alen sherif
30-12-2012, 11:54
ممنون از اینکه جوابم رو نمیدید!!!!!:n27:یادم باشه دیگه سوالی نکنم

pcsoft
30-12-2012, 12:33
سلام :
دوست من اگه کومودو یا یه نرم افزار دیگه اسکین یا پوسته گرافیکی و خیلی زیبا داشته باشه روی سیتمهای ضعیف پرفورمنسو پایین میاره که اغلب ماها سیستمهامون بروز نیست شاید مال شما باشه اما سیاست کومودو نگاه به عموم بوده و گرنه این نرم افزارهای واقعا کم نظیر رو رایگان دست من و شما نمیداد....اگه سرعت سیستم پایین بیاد اونوقت خود شما شکایت میکنی که سرعت مثلا کومودو پایینه.ما درباره ویندوز با هزاران مشکل حرف میزنیم اساسا مک رو با ویندوز مقایسه کردن کار عبثیه.مکینتاش قابلیت اجرا و نصب بیش از 200 نرم افزار همزمان رو داره اما تو ویندوز 3تا برنامه با هم نصب کنین سیستم هر چیم باشه سیستم عامل کرش میکنه....

کسی نگفته کومودو بیاد و برنامه رو سنگین کنه. بلکه باید کاربر پسند باشه. که نیست. ورژن 5 هم کاربر پسند بود و ظاهر آنچنان گرافیکی هم نداشت ولی خوب بود. ببینیم توی ورژن اصلاحی با توجه به موج اعتراضات علیه اینترفیس، تغییری حاصل میشه یا نه باید فدای کاربرای تازه کار بشیم ما.

aylar6888
30-12-2012, 12:42
کسی نگفته کومودو بیاد و برنامه رو سنگین کنه. بلکه باید کاربر پسند باشه. که نیست. ورژن 5 هم کاربر پسند بود و ظاهر آنچنان گرافیکی هم نداشت ولی خوب بود. ببینیم توی ورژن اصلاحی با توجه به موج اعتراضات علیه اینترفیس، تغییری حاصل میشه یا نه باید فدای کاربرای تازه کار بشیم ما.
s
سلام:
جواب من به اون دوستمون در مورد پوسته گرافیکی بود نه راحتی کار با اینترفیس .خود منم چند تا ایراد از اینترفیس دارم و راحت نمیتونم مثل نسخه 5 باهاش کار کنم....
شماها که کاربر حرفه ای هستید لابد از ما تازه کارها حتما حرفتون پیش کومودو بیشتر خریدار داره و حتما بخاطر شما اینترفیس رو عوض میکنن...:n01:

pcsoft
30-12-2012, 12:55
s
سلام:
جواب من به اون دوستمون در مورد پوسته گرافیکی بود نه راحتی کار با اینترفیس .خود منم چند تا ایراد از اینترفیس دارم و راحت نمیتونم مثل نسخه 5 باهاش کار کنم....
شماها که کاربر حرفه ای هستید لابد از ما تازه کارها حتما حرفتون پیش کومودو بیشتر خریدار داره و حتما بخاطر شما اینترفیس رو عوض میکنن...:n01:

سلام
قصد جسارت نداشتم و کسی رو به عنوان تازه کار خطاب قرار ندادم. فقط خواستم بگم که شیک و کارآمد بودن ظاهر، لزوما به فوق العاده گرافیکی بودن اینترفیس نیست. بلکه به اینه که کار رو راه بندازه و کارآمد باشه و یه ظاهر مناسبی هم داشته باشه.

K1lou
30-12-2012, 13:58
با سلام
علی جان ممنون بابت جوابهاتون

من هر چقدر فلش پلیر رو به لیست فایلهای امن می برم با هر اجرا دوباره فایر فاکس دوباره میره به لیست ناشناخته ها و فایر فاکس کرش میکنه الان کومودو رو غیر فعال کردم و با فایر فاکس این پست رو می زنم
من فایر فاکس رو یکبار پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی مشکل بازهم وجود داره یعنی باید قید فایر فاکس رو بزنم ؟
با تشکر

vooroojack1989
30-12-2012, 18:38
سلام یکی لطف کنه آپدیت آفلاین ورژن 6 رو بگه هرکاری میکنم نمیشه:n21:

SevenCity
30-12-2012, 19:00
دوستان شما میتونید به کانفیگ مودمتون برید؟
از وقتی 6 نصب کردم نمیره

vooroojack1989
30-12-2012, 19:18
سلام یکی لطف کنه آپدیت آفلاین ورژن 6 رو بگه هرکاری میکنم نمیشه

Jadda
30-12-2012, 19:23
ممنون از اینکه جوابم رو نمیدید!!!!!:n27:یادم باشه دیگه سوالی نکنم

سلام دوست عزیز، من دقیقا نمیدونم سوال شما چی بوده، اما الان که یک مروری کردم این پست را دیدم:

آقا من وقتی می خوام واردkioskبشم ویندوز ارور میده و تا وقتی closeرو نزنم واردkioskنمیشه بعضی وقتا هم که توkioskهستم خود به خود از kiosk میره بیرون.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از اینکه جواب نمیدید، اگر منظور شما من هستم ، باید عرض کنم که از تون معذرت میخوام. به هر حال جواب ندادن به یک پست دلیلی داره، یا جوابشو بلد نیستیم.یا اصلا پست را نمیبینیم(این اتفاق برای من چون کمتر میام اینجا و این روزها هم خیلی سرم شلوغه و درگیر مسائل دیگر زندگی هم هستم ؛ زیاد میافته) یا اطلاعات کافی در مورد مشکل و زمان بروز مشکل و نوع سیستم عامل و برنامه هایی نصب شده روی سیستم شما نداریم. برای حل مشکلات اینچنینی حتما باید یکسری اطلاعات از سیستم داشته باشیم(هر چند من خودم عادت دارم حتما سیستم را حضوری ببینم وگرنه نمیتونم کاری بکنم). ضمن اینکه اصلا شاید این یک باگ باشه. و باید رفع بشه. پس خرده ای بر کسی نیست. ولی خب، من همچنان از شما معذرت میخوام.:n16:

البته دیروز پست شما من یک لحظه دیدم، همون لحظه هم به فکرم خطور کرد که کار درست اینه که در صورت تداوم مشکل باید به عنوان یک ایراد و اشکال، به تیم کومودو گزارش بشه، و در واقع شما باید این کارو انجام بدهید. شخص ثالت دیگری نمیتونه، چون بعد از گزارش اشکال، کومودو شروع میکنه به سوال پرسیدن و کسب اطلاعات ، و چون این مشکل شماست، فقط شما میتونید باقی بحث را ادامه بدهید، و دقیق مشکل را مطرح بکنید. مثلا من بروم اونجا یک باگ ریپورت بکنم و چی بگم؟ بگم سیستم یکی ار دوستان اینجوریه، بعد سوال میپرسن و باید بیام از شما بپرسم و برم به اونها بگم. این نمیشه...

در کل؛ من یک راه جلوتون میزارم، تست کنید، اگر درست نشد، بهترین کار گزارش به کومودو است.

ابتدا Internet Explorer را باز کن و از منوی Tools برو به قسمت Internet Options و از پنجره باز شده به سربرگ Advanced تیک اون دو قسمتی که نشون دادم را بردارید. ببین مشکل حل میشه.

Jadda
30-12-2012, 19:32
دوستان شما میتونید به کانفیگ مودمتون برید؟
از وقتی 6 نصب کردم نمیره

سلام

شما باید این تنظیم را داشته باشید.

نیاز بود توضیح بدم چطوری...

aylar6888
30-12-2012, 19:47
سلام
قصد جسارت نداشتم و کسی رو به عنوان تازه کار خطاب قرار ندادم. فقط خواستم بگم که شیک و کارآمد بودن ظاهر، لزوما به فوق العاده گرافیکی بودن اینترفیس نیست. بلکه به اینه که کار رو راه بندازه و کارآمد باشه و یه ظاهر مناسبی هم داشته باشه.
سلام::n16:
حتی اگه منظورتون منم بودم ناراحت نشدم چون واقعا کاربر تازه کار کومودو هستم و شاگرد هستم و باید از شماها یاد بگیرم...:n16:
اما شما در این مورد درست میگین رابط کاربریش اصلا مثل نسخه قبل نیست و من هم با نسخه 5 راحت تر بودم.مثلا یکی از کاربرای حرفه ای انتی ویروس و نرم افزار که دوستمه گفت من چند دقیقه حیرون موندم تا فهمیدم کلید tasks یه کلید برای وروده و اگه روش کلیک نمیکردم اونم از سر ناچاری اصلا شک نمیکردم این فلش سبز کلید هست یا نه....

SevenCity
30-12-2012, 21:40
سلام

شما باید این تنظیم را داشته باشید.

نیاز بود توضیح بدم چطوری...

gateway ندارم

Jadda
30-12-2012, 23:30
gateway ندارم

سلام

توضیح تصویری؛ خیلی هم نیازی به توضیح نداره

یک اسم بزاش بزارید مثلا Modem

خب، حالا باید براش قانون تعریف کنی و بهش آدرس بدهی.

دقیقا همین IP/Mask را وارد کنید

در پایان هم OK کنید

fb.gente
31-12-2012, 00:48
با سلام
علی جان ممنون بابت جوابهاتون

من هر چقدر فلش پلیر رو به لیست فایلهای امن می برم با هر اجرا دوباره فایر فاکس دوباره میره به لیست ناشناخته ها و فایر فاکس کرش میکنه الان کومودو رو غیر فعال کردم و با فایر فاکس این پست رو می زنم
من فایر فاکس رو یکبار پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی مشکل بازهم وجود داره یعنی باید قید فایر فاکس رو بزنم ؟
با تشکر

دوست عزیز منم دقیقا مشکل شما رو داشتم اینکاری که میگم بکنید مشکلتون 100% حل میشه، ابتدا برید به این آدرس: C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash و فایل FlashPlayerPlugin_11_5_502_135.exe رو کپی کنید تو این آدرس : C:\Windows\System32\Macromed\Flash
بعد برید به تنظیمات Behavior Blocker و گزینه exception رو بزنید

و بعد همین فایل FlashPlayerPlugin_11_5_502_135.exe رو که در آدرس C:\Windows\System32\Macromed\Flash کپی کردید به لیست Exception وارد کنید، همونطور که تو عکس بالا میبینید 2تا exception هست، شما تو جفتش وارد کنید

و بعد فایرفاکس رو اجرا کنید و یه سایت فلش دار مثل همین فروم خودمون رو باز کنید و بعد میبینید که کومودو در مورد اجرای فلش پلیر بهتون آلارم میده و شماره آلارم رو allow کنید و بعد میبینید که دیگه فایرفاکس به راحتی کار میکنه و هنگ نمیکنه من اینکارو رو 3تا سیستم انجام دادم و به راحتی مشکلشون حل شد ((:

Core™ i7
31-12-2012, 00:58
سلام
زبان فارسی به نسخه 6 کومودو کی اضافه میشه تا دانلود و نصب کنم ؟
الان نورتون 360 دارم میخوام کومودو نصب کنم

aylar6888
31-12-2012, 01:33
بالاخره کومودو نسخه اینترنت سکوریتی و دیگر محصولات 2013 را برای دانلود توی سایت رسمیش معرفی کرد :

لینک صفحه دانلود محصولات مختلف کومودو 2013 :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] f3778d7363b&key5sk2=2720&key5sk3=1356904787000&key5sk4=2720&key5sk5=1356904850000&key6sk1=&key6sk2=CH230127195&key6sk3=7&key6sk4=fa&key6sk5=&key6sk6=0&key6sk7=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ree-products.php&key6sk8=11531&key6sk9=1360768&key6sk10=true&key6sk11=86d253f7ddaacdb46dafd03f2e47c67304c49b62&key6sk12=2034&key7sk1=19&key1sk1=dt&key1sk2=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ree-products.php

COMODO INTERNET SECURITY FREE 2013

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 21c8a4cb78e&key5sk2=2128&key5sk3=1356905335000&key5sk8=&key5sk9=1356905108000&key5sk10=2128&key5sk11=1356905345000&key5sk12=&key5sk13=1356905363000&key5sk14=&key5sk15=1356905380000&key6sk1=&key6sk2=CH230127195&key6sk3=7&key6sk4=fa&key6sk5=&key6sk6=1&key6sk7=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Core™ i7
31-12-2012, 01:38
بالاخره کومودو نسخه 2013 رو برای دانلود توی سایت رسمیش معرفی کرد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] f3778d7363b&key5sk2=2720&key5sk3=1356904787000&key5sk4=2720&key5sk5=1356904850000&key6sk1=&key6sk2=CH230127195&key6sk3=7&key6sk4=fa&key6sk5=&key6sk6=0&key6sk7=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ree-products.php&key6sk8=11531&key6sk9=1360768&key6sk10=true&key6sk11=86d253f7ddaacdb46dafd03f2e47c67304c49b62&key6sk12=2034&key7sk1=19&key1sk1=dt&key1sk2=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ree-products.php

سلام
زبان فارسی اضافه شده؟

fb.gente
31-12-2012, 01:56
بالاخره کومودو نسخه 2013 رو برای دانلود توی سایت رسمیش معرفی کرد.

COMODO INTERNET SECURITY FREE 2013

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 21c8a4cb78e&key5sk2=2128&key5sk3=1356905335000&key5sk8=&key5sk9=1356905108000&key5sk10=2128&key5sk11=1356905345000&key5sk12=&key5sk13=1356905363000&key5sk14=&key5sk15=1356905380000&key6sk1=&key6sk2=CH230127195&key6sk3=7&key6sk4=fa&key6sk5=&key6sk6=1&key6sk7=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من که فایروال کومودو 6 رو یه هفته پیش دانلود کردم حجمش 47 مگ بود ولی الان از سایت خودش که میخوام دان کنم حجمش رو زده 127مگ، یعنی حجمش با اینترنت سکیوریتی رایگان یکی هست؟یا سایتش اشتباه لینک گذاشته؟

aylar6888
31-12-2012, 02:08
من که فایروال کومودو 6 رو یه هفته پیش دانلود کردم حجمش 47 مگ بود ولی الان از سایت خودش که میخوام دان کنم حجمش رو زده 127مگ، یعنی حجمش با اینترنت سکیوریتی رایگان یکی هست؟یا سایتش اشتباه لینک گذاشته؟
شاید اون ورژن 5 بوده که شما دانلود کردین.
نه درست گذاشته حجمشون با هم یکیه شاید چون سیاستشون اینه که کومودو یک بسته امنیتی کامل باید باشه و اینترنت سکوریتی هست ...
شما باید کل اینترنت سکوریتی رو دانلود کنید و موقع نصب تیک هر گزینه ای که نمیخواهید نصب بشه رو بردارید...مثلا انتی ویروس یا گیک بادی یا....
کومودو الان لینک دانلود رو اینطوری گذاشته شاید بعد حجم دانلود فایروال جدا بشه....
این روش خوبیش اینه که شما همیشه کل محصول کومودو رو اعم از انتی ویروس و فایروال و اینترنت سکوریتی رو در اختیار دارید و هر وقت خواستید میتونید یکی یا همه اونها رو نصب کنید و احتیاج به دانلود دوباره ندارید...

fb.gente
31-12-2012, 02:22
اون ورژن 5 بوده که شما دانلود کردین.
نه درست گذاشته حجمشون با هم یکیه حتما چون سیاستشون اینه که کومودو یک بسته امنیتی کامل باید باشه و اینترنت سکوریتی هست ...
شما باید کل اینترنت سکوریتی رو دانلود کنید و موقع نصب تیک هر گزینه ای که نمیخواهید نصب بشه رو بردارید...مثلا انتی ویروس یا گیک بادی یا....
کومودو الان لینک دانلود رو اینطوری گذاشته شاید بعد فایروال جدا بشه که بعید میدونم....
این روش خوبیش اینه که شما همیشه کل محصول کومودو رو اعم از انتی ویروس و فایروال و اینترنت سکوریتی رو در اختیار دارید و هر وقت خواستید میتونید یکی یا همه اونها رو نصب کنید و احتیاج به دانلود دوباره ندارید...

نه بابا همین نسخه 6 رو دانلود کردم، الان هم رو سیستم نصبه، دیگه فرق نسخه 5 با 6 رو که میدونیم برادر!
فکر کنم تو همین تاپیک هم لینک دانلودش رو گذاشته بود یکی، به هر حال به قول شما بهتره یهو همش رو دانلود کنی بعد هرکدوم رو که خواستی نصب کنی

SevenCity
31-12-2012, 08:09
.

دوستان تایید میکنید؟
چون CIS موقع نصب برای من هیچ سوالی در این مورد که ایشون میگن نپرسید
به نظر من در این رابطه حق با کومودو هست و فکر نمیکنم بسته اینترنت سکیوریتی دیگه ای باشه که همچین اجازه ای بده برای خاموش کردن انتی ویروس موقع نصب!
هرچند که کلا به ضرر ما شد چون من هم CIS رو میخوام هم NAV رو ولی تو این ورژن CIS اگر انتی ویرسش به هردلیلی خاموش باشه At Risk میزنه و علامت ضربدر داره تو ورژن قبلی مهربونتر بود! :n11:

pcsoft
31-12-2012, 12:01
دوستان تایید میکنید؟
به نظر من در این رابطه حق با کومودو هست و فکر نمیکنم بسته اینترنت سکیوریتی دیگه ای باشه که همچین اجازه ای بده برای خاموش کردن انتی ویروس موقع نصب!
هرچند که کلا به ضرر ما شد چون من هم CIS رو میخوام هم NAV رو ولی تو این ورژن CIS اگر انتی ویرسش به هردلیلی خاموش باشه At Risk میزنه و علامت ضربدر داره تو ورژن قبلی مهربونتر بود! :n11:

سلام
موقع نصب گزینه Customize Upgrade برای همین کار هست. سوالی پرسیده نمیشه. بلکه گزینه هست.

SevenCity
31-12-2012, 13:01
سلام
موقع نصب گزینه Customize Upgrade برای همین کار هست. سوالی پرسیده نمیشه. بلکه گزینه هست.

بله اشتباه کردم

در ورژن 5 با اینکه انتی ویروس خاموش بود باز هم آلرت هایی مبنی بر حذف یا ایگنور کردن اون فایل مشکل دار شاهد بودیم
این پیغام ها چی بودند و اگر در هنگام نصب cis 6 تیک آنتی ویروس رو برداریم بازهم این پیغام هارو میبینیم؟

pcsoft
31-12-2012, 13:17
بله اشتباه کردم

در ورژن 5 با اینکه انتی ویروس خاموش بود باز هم آلرت هایی مبنی بر حذف یا ایگنور کردن اون فایل مشکل دار شاهد بودیم
این پیغام ها چی بودند و اگر در هنگام نصب cis 6 تیک آنتی ویروس رو برداریم بازهم این پیغام هارو میبینیم؟

دقیقا متوجه نشدم ولی احتمالا پبغام مربوط به Cloud بوده. با نبودن بخش آنتی ویروس هم، فکر میکنم کلود فعال باشه.

Core™ i7
31-12-2012, 14:07
دوستان اگه زبان فارسی بهش اضافه شده تا دانلود کنیم ؟

aylar6888
31-12-2012, 14:32
سلام
زبان فارسی اضافه شده؟
سلام :
هنوز ترجمه فارسی تموم نشده.وقتی اضافه بشه همینجا اعلام میشه توسط دوست عزیز JADDA

aylar6888
31-12-2012, 14:34
دوستان تایید میکنید؟
سلام:
شما مگه ضد مخربهاتون رو کاستیوم اینستال نمیکنین؟:n13:
اینکه از محیط ویندوز و بعد از نصب انتی ویروس رو غیرفعال کنین که کافی نیست.گارد پس زمینه فعاله خوب و معلومه تداخل پیش میاد و اخطار میده....
همیشه اینستالتون کاستیوم باشه چون آزادی عمل بیشتری برای نصب موارد مختلف بهتون میده.نه تنها ضدمخرب بلکه همه نرم افزارها رو اینطوری نصب کنین بنظر من بهتره....

AM4
31-12-2012, 15:55
دوستان خواهشا یه فکری به حال ما هم بکنید کومودو 6 نصب کردیم به خیال اینکه فایلهای اپدیت ورژن 5 به ورژن 6 میخوره حالا هر روز سعی میکنیم با سرعت زغالی اپدیتش کنیم نمیشه که نمیشه وهمش ارور میده ببخشید یه سوال برام پیش اومده میخواستم ببینم امکانش هست یکی از دوستان فایلهای اپدیت کومودو 6 رو از روی سیستمش برداره یه جا اپلود کنه تا بقیه که سرعت اینترنتشون پایین هست بتونن باIDM دانلود کنن ایا این کار عملی هست ؟

pedram_01
31-12-2012, 18:04
من از وقتی کمودو نصب کردم سیستمم خیلی کرش میکنه مثلا میبینی موس تکون نمیخوره حتما باید سسیستم رو خاموش کنی یا مثلا وقتی صفحه کامپیوتر خاموش میشه دیگه روشن نمیشه و از اینجور چیزا

Jadda
31-12-2012, 19:02
دوستان خواهشا یه فکری به حال ما هم بکنید کومودو 6 نصب کردیم به خیال اینکه فایلهای اپدیت ورژن 5 به ورژن 6 میخوره حالا هر روز سعی میکنیم با سرعت زغالی اپدیتش کنیم نمیشه که نمیشه وهمش ارور میده ببخشید یه سوال برام پیش اومده میخواستم ببینم امکانش هست یکی از دوستان فایلهای اپدیت کومودو 6 رو از روی سیستمش برداره یه جا اپلود کنه تا بقیه که سرعت اینترنتشون پایین هست بتونن باIDM دانلود کنن ایا این کار عملی هست ؟

سلام

از سیستمم براتون آپلود کردم. میتونید با IDM از اینجا دانلود کنید 107MB:

بعد از دانلود فایل را از حالت فشرده خارج کنید و از طریف محیط CIS به ترتیب هر دو فایل را Import کنید. و یک دقیقه صبر نمایید، آپدیت انجام میشه. دیتابیس تغییر خواهد کرد، و نیازی به آپدیت آنلاین نیست. البته بعد از این دیگه کومودو را آنلاین آپدیت بکنید و هفته ای یکبار هم از دیتابیس بکاپ (کپی) بگیرید.

AM4
31-12-2012, 19:22
دستت درد نکنه دوست گلم واقعا لطف کردی ویندوز من سون 64 بیتی هست مشکلی که نداره

Core™ i7
31-12-2012, 19:40
سلام :
هنوز ترجمه فارسی تموم نشده.وقتی اضافه بشه همینجا اعلام میشه توسط دوست عزیز JADDA

مرسی دوست عزیز
چند وقته دیگه تمام میشه ؟معلوم نیست؟

Jadda
31-12-2012, 19:53
دستت درد نکنه دوست گلم واقعا لطف کردی ویندوز من سون 64 بیتی هست مشکلی که نداره

سلام

نه مشکلی نداره. روی هر ویندوزی که کومودو نصب باشه ، این دو فایلی که قرار دادم کار میکنه.

SevenCity
31-12-2012, 21:31
سلام:
شما مگه ضد مخربهاتون رو کاستیوم اینستال نمیکنین؟:n13:
اینکه از محیط ویندوز و بعد از نصب انتی ویروس رو غیرفعال کنین که کافی نیست.گارد پس زمینه فعاله خوب و معلومه تداخل پیش میاد و اخطار میده....
همیشه اینستالتون کاستیوم باشه چون آزادی عمل بیشتری برای نصب موارد مختلف بهتون میده.نه تنها ضدمخرب بلکه همه نرم افزارها رو اینطوری نصب کنین بنظر من بهتره....

با کاستوم بطور مثال در اویرا ما میتونیم گارد آنتی ویروس رو خاموش کنیم و آنتی ویروس هم برای اسکن داشته باشیم این نوع انتخاب در موقع نصب کومودو وجود نداره و به کلی آنتی ویروس رو نصب نمیکنه! ( اینو دیگه اسمشو نمیشه گذاشت کاستوم در واقع میخوای بخوا میخوای نخوا)
تداخل و کرش تو این ورژن بسیار زیاده و مثل ورژن قبلی کومودو اصلا سازگاری نمیبینیم
تنها راه داشتن cis کنار دیگر انتی ویروس ها این هست که موقع نصب گارد انتی ویروسی که نصب هست رو خاموش کنیم

Jadda
31-12-2012, 22:11
با کاستوم بطور مثال در اویرا ما میتونیم گارد آنتی ویروس رو خاموش کنیم و آنتی ویروس هم برای اسکن داشته باشیم این نوع انتخاب در موقع نصب کومودو وجود نداره و به کلی آنتی ویروس رو نصب نمیکنه! ( اینو دیگه اسمشو نمیشه گذاشت کاستوم در واقع میخوای بخوا میخوای نخوا)
تداخل و کرش تو این ورژن بسیار زیاده و مثل ورژن قبلی کومودو اصلا سازگاری نمیبینیم
تنها راه داشتن cis کنار دیگر انتی ویروس ها این هست که موقع نصب گارد انتی ویروسی که نصب هست رو خاموش کنیم

دقیق مطالب را نخوندم....

ولی:

بهتره به این باور برسیم که: باید از یک اینترنت سکیوریتی یکپارچه استفاده کنیم. این خیلی بهتره. ترکیب کردن محصولات امنیتی همواره شاید ایراداتی را بوجود بیاره. اما استفاده از یک اینترنت سکیوریتی واحد، مشکلات را به حداقل میرسونه و محو میکنه. الان دوستانی که مشکل کرش و .... دارند باید عرض کنم کنار CIS اصلا از محصول امنیتی دیگه با گارد فعال استفاده نکنید. اصلا هم چند نوع محصول امنیتی مختلف روی سیستم نصب نکنید( اگر گاردشون غیر فعاله ولی در استارتآپ ویندوز هستند بازم مشکل سازند) سرویسهایی که همزمان لود میکنند باعث مشکل و تداخل و کرش ... میشه؛ سعی کنیم سیستممون تر و تمییز باشه. این جمله نخ نما هم یادمون باشه که: حتی برای دفعات زیاد نرم افزار و مخصوصا آنتی ویروس ، روی کامپیوتر عزل و نصب نکنیم. کاری به کومودو ندارم، کلی عرض میکنم.

ضمن اینکه الان به نظرم نیازی نیست که کنار کومودو چند تا آنتی دیگه هم داشته باشیم. اصلا نیازی به این کار نیست. بهتره تفکراتمان را عوض کنیم.

دیگه دوران استفاده از چند محصول امنیتی(آنتی ویروس) به خاطر داشتن چند دیتابیس مختلف جهت شناسایی بیشتر تموم شده. باور کنید تموم شد.

الان خیلی وقته دیتابیس ، و اسکنرها، و حتی رفتار شناسی و مسدود کننده های رفتار، شدند==> آنلاین، ابری، Cloud.

الان نه تنها نیازی به داشتن چندین دیتابیس از چند محصول نیست، بلکه حتی به راحتی میشه بدون حتی یک دیتابیس مستقر بر کلاینتها (EndPoint) از آلودگی سیستم پیشگیری کرد.

روش کار اینه=>1- ابتدا مسدود کردن همه فرآیندها/فایل های مشکوک ؛2- و بعد اگر نیاز شد بررسی/چک/اسکن=> آنلاین.

البته من مخالف دیتابیس روی کامپیوترهاLocal Database (نه سرور) نیستم، یکی نیازه ، دوتا بسه، سه تا زیادی.

pedram_01
01-01-2013, 00:51
من فقط کمودو اینترنت سیکروبتی دارم سیستمم کرش میکنه. من نسخه 6 دارم و تازه با کمودو اشنا شدم قبلا نسخه های دیگه کمودو 5 و 3 رو داشتم خیلی خیلی گیر میدادن و حتی بلوتوث لپتاپ منو از کار انداخته بود نسخه 5 و خیلی اذیت های دیگه مثل گیر دادن شدید به کرک ها از کار انداختن نرم افزار بازی و شناسایی ضعیف ویروس و ....که مجبور شدم به 1 روز نکشیده کمودو رو حذف کنم . ولی این نسخه 6 با فارسی شدنش و کمتر گیر دادنش و بهتر شدن ویروس شناسیش خیلی دوست داشتنی شده و من هیچ مشگلی جز کرش شدن سیستمم باهاش ندارم

aylar6888
01-01-2013, 01:17
سلاماز سیستمم براتون آپلود کردم. میتونید با IDM از اینجا دانلود کنید 107MB:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بعد از دانلود فایل را از حالت فشرده خارج کنید و از طریف محیط CIS به ترتیب هر دو فایل را Import کنید. و یک دقیقه صبر نمایید، آپدیت انجام میشه. دیتابیس تغییر خواهد کرد، و نیازی به آپدیت آنلاین نیست. البته بعد از این دیگه کومودو را آنلاین آپدیت بکنید و هفته ای یکبار هم از دیتابیس بکاپ (کپی) بگیرید.
سلام علی جان ::n16:
فایل آپدیت دیتابیس که خود کومودو توی سایتش میذاره برای نسخه 6 کار نمیده؟؟؟؟چون نوشته برای ورژن 5.8 به بالاتر.روی ورژن 6 امتحانش کردین؟؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 21c8a4cb78e&key5sk2=2128&key5sk3=1356905335000&key5sk8=&key5sk9=1356905108000&key5sk10=2128&key5sk11=1356905345000&key5sk12=&key5sk13=1356905363000&key5sk14=&key5sk15=1356905380000&key5sk16=&key5sk17=1356907641000&key6sk1=&key6sk2=CH230127195&key6sk3=7&key6sk4=fa&key6sk5=&key6sk6=1&key6sk7=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پ.ن :
توی پوشه تمها 4-5 تا تم هست اما من جایی رو برای تعویض تمها توی کومودو پیدا نکردم.میشه مسیرشو لطف کنی بگی ؟؟؟؟

Jadda
01-01-2013, 21:34
سلام علی جان ::n16:
فایل آپدیت دیتابیس که خود کومودو توی سایتش میذاره برای نسخه 6 کار نمیده؟؟؟؟چون نوشته برای ورژن 5.8 به بالاتر.روی ورژن 6 امتحانش کردین؟؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 21c8a4cb78e&key5sk2=2128&key5sk3=1356905335000&key5sk8=&key5sk9=1356905108000&key5sk10=2128&key5sk11=1356905345000&key5sk12=&key5sk13=1356905363000&key5sk14=&key5sk15=1356905380000&key5sk16=&key5sk17=1356907641000&key6sk1=&key6sk2=CH230127195&key6sk3=7&key6sk4=fa&key6sk5=&key6sk6=1&key6sk7=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پ.ن :
توی پوشه تمها 4-5 تا تم هست اما من جایی رو برای تعویض تمها توی کومودو پیدا نکردم.میشه مسیرشو لطف کنی بگی ؟؟؟؟

اون فایل، مربوط به دیتابیس نسخه 6 نمیشه.

در مورد تغییر تم، من هم چیزی پیدا نکردم.

M A M M U T
02-01-2013, 12:38
1-دوستان این فایروال با nod 32 antivirus تداخلی ایجاد نمیکنه؟
2-فایر وال کومودو رو از کجا میتونم دان لود کنم؟ اگه میشه از سایت اصلی لینک بدید...
من یه جا تو سایت اصلی رفتم میخواست 127 مگابایت دانلود کنه....در حالی که تو یکی از سایت ها دیدم حجمش 47 مگابایته....

pedram_01
02-01-2013, 15:08
یک سوال فوری لطفا سریع جواب بدید چگونه بفهمم یکفایل در اتوسندباکس رفته و چگونه از اتو سندباکس درش بیارم مرسی

pcsoft
02-01-2013, 15:25
1-دوستان این فایروال با nod 32 antivirus تداخلی ایجاد نمیکنه؟
2-فایر وال کومودو رو از کجا میتونم دان لود کنم؟ اگه میشه از سایت اصلی لینک بدید...
من یه جا تو سایت اصلی رفتم میخواست 127 مگابایت دانلود کنه....در حالی که تو یکی از سایت ها دیدم حجمش 47 مگابایته....

سلام
1- نه تداخلی نداره
2- فایروالش رو از همون سایتش بگیر. نسخه 6 هست منتشر شده. و 127 مگ درسته. 47 مگابایت احتمالا نسخه 5.12 بوده فقط اولش ممکنه یه کم اذیت بشین سر فایروال، قلقش که دستتون بیاد حله:n02:

M A M M U T
02-01-2013, 17:13
ممنون یه سوال دیگه:اولش که از آدم میپرسه این اینترنتی که باهاش وصل شدی چه نوع اینترنتیه(خانگی یا اداری یا پابلیک)
گزینه هاش چه فرقی با هم داره؟منظورم اینه که اگه بزنیم خانگی یا پابلیک فرقی داره؟ با کدوم گزینه امنیت بیشتری اعمال میشه؟
(من اینترنتم خانگی هست)

pcsoft
02-01-2013, 17:23
ممنون یه سوال دیگه:اولش که از آدم میپرسه این اینترنتی که باهاش وصل شدی چه نوع اینترنتیه(خانگی یا اداری یا پابلیک)
گزینه هاش چه فرقی با هم داره؟منظورم اینه که اگه بزنیم خانگی یا پابلیک فرقی داره؟ با کدوم گزینه امنیت بیشتری اعمال میشه؟
(من اینترنتم خانگی هست)

شما بزنین Public. امن ترین گزینه هست.

mohammad_87
03-01-2013, 21:47
سلام
cis 6 با win 7 64 bit مشکلی نداره و کاملا سازگاره؟

dvb595959
03-01-2013, 21:54
سلام
cis 6 با win 7 64 bit مشکلی نداره و کاملا سازگاره؟
اره داداش سازگاره.من خودم روی ویندوز 7 نسخه 64 نصبیدم و استفاده میکنم

pedram_01
04-01-2013, 00:22
یک سوال فوری لطفا سریع جواب بدید چگونه بفهمم یکفایل در اتوسندباکس رفته و چگونه از اتو سندباکس درش بیارم مرسی

اگه کسی این سوال رو بلده بگه مرسی

aylar6888
04-01-2013, 01:30
اگه کسی این سوال رو بلده بگه مرسی
سلام :
برنامه هایی که داخل سند باکس در حال اجرا هستند رو از محیط ویجت جایی که مشخص کردم میتونی ببینی...بعد از منوی کارهای سندباکس پاکسازی سندباکس رو انتخاب کن بعد هم از جایی که توی عکس دوم نشون دادم اون برنامه رو استثنا کن تا توی سندباکس اجرا نشه...کلا سند باکس برنامه هایی که امن نیستن یا ناشناس هستند رو داخل خودش برای آسیب وارد نشدن به محیط ویندوز اجرا میکنه و اون برنامه دارای دسترسی محدود به منابع سیستم هست ...

Jadda
04-01-2013, 01:58
سلام

آقا حمید قسمت اول را درست فرمودید، قسمت دوم نادرست. اون قسمتی که شما نشون دادید، اگر قسمتی اضافه بشه، اون قسمت مجازی سازی نمشه. یعنی چی؟ یعنی اگر مثلا ویروسی در محیط مجازی کومودو اجرا بشه میتونه به اون قسمت دسترسی داشته باشه. چون اون قسمت مجازی سازی نمیشه و مستقیم در اختیار ویروس قرار میگیره. در واقع اونجا مناطق اشتراکی بین محیط مجازی و محیط اصلی سیستم است. پس مواظب باشید بی جهت قسمتی را به اونجا اضافه نکنید.

======

فایلهایی که هم اکنون در سندباکس( حالا یا محیط مجازی یا اتوسندباکس) در حال اجرا هستند را از طریق ویجت کومودو میتونید مشاهده کنید، توی عکس الان هیچ فایلی در حال اجرا توی سندباکس ندارم:

فایلهایی که اتوسندباکس می شوند به لیست فایل های ناشناخته می روند.

و برای اینکه فایلهایی که اتوسندباکس شدند را (در صورت امن بودن) درشون بیاری از قسمت فایل های ناشناخته --> انتقال به -> فایل های امن

dvb595959
04-01-2013, 10:58
سلام....
چجوری میشه کومودو رو تنظیم کرد تا در یک ساعت خاص شروع به آبدیت کنه و در مواقع دیگه اینکار رو نکنه .فقط سر ساعت مشخصی ابدیت بشه.

dvb595959
04-01-2013, 11:05
چجوری میتونم توی محیط کیوسک از برنامه snipping tool برای عکس گرفتن استفاده کنم . چون این برنامه در این محیط جواب نمیده.راهی به ذهن شما میرسه؟
در کل بعضی از برنامه ها در محیط کیوسک قابل اجرا نیستن. مثلا چیز پی ان رو باید در محیط اصلی اجرا کرد و در محیط کیوسک نمیتونی اجراش کنی.یا برنامه مثل hide ip در محیط کیوسک اجرا نمیشه و حتمی باید در ویندوز اصلی اجراشون کنی.

Hidden-Hunter
04-01-2013, 11:14
سلام علی جان

علی یه تست انجام میدی اگر روی ویندوز 8 هستی ؟ یا حالا دوستانی که در این انجمن هستند و از نسخه 6 فاینال بر روی ویندوز جدیدد 8 استفاده می کنند ، BB را غیرفعال بکنند و با HIPS Verbos تست کنید و ببینید در ویندوز 8 این قابلیت کار میکنه یا نه؟ اگر می توانید با این برنامه تست کنید : CLT.exe و ببینید از تمام قسمت از شما سوال می کند یا خیر؟

و اینکه باید بگم فعلا سوییت های جدید که خودم استفاده می کنم و KIS 2013 هست و با تنظیمات خیلی بالا و بعد امدم با ویروس مسعود تست کنم و همه دسترسی ها را بلاک کردم ولی باز مخرب تونست خرابکاری خودش را انجام بده و فایل های من پاک بشه و برای همین گفتم کاربرانی که در ویندوز 8 هستند با اپشن HIPS اگر خواستند مخربی تست بکنند ، خیلی و خیلی احتیاط کنند.

چون سوییت های جدید تا بیان بروی نسخه ویندوز جدید که 8 هست هماهنگ بشن شاید نسخه 2014 هر سوییت بتونه بهترین گزینه باشه ولی سوییت هایی که مانند کومودو نسخه جدید می دهند بهتر و زودتر می توانند این ناهماهنگی و مشکلات را برطرف کنند.

( چون یادمه ویروس مسعود هم با کسپرسکی ورژن 2012 بود که تست کردم و همان تنظیمات بود که جلوی مخرب را گرفت ) یا تنظیمات من مشکل داشتند یا کسپرسکی فعلا با نسخه جدید مشکل دارد ان هم با مخر بهایی که واقعا سمج هستند.

مخلصیم:n16:

Jadda
04-01-2013, 12:28
سلام علیکم

سلام....
چجوری میشه کومودو رو تنظیم کرد تا در یک ساعت خاص شروع به آبدیت کنه و در مواقع دیگه اینکار رو نکنه .فقط سر ساعت مشخصی ابدیت بشه.

میتونید از قسمت تنظیمات آپدیت، فواصل زمانی انجام آپدیت را زمانبندی بکنید.

چجوری میتونم توی محیط کیوسک از برنامه snipping tool برای عکس گرفتن استفاده کنم . چون این برنامه در این محیط جواب نمیده.راهی به ذهن شما میرسه؟
در کل بعضی از برنامه ها در محیط کیوسک قابل اجرا نیستن. مثلا چیز پی ان رو باید در محیط اصلی اجرا کرد و در محیط کیوسک نمیتونی اجراش کنی.یا برنامه مثل hide ip در محیط کیوسک اجرا نمیشه و حتمی باید در ویندوز اصلی اجراشون کنی.

تا آنجایی که من میدونم، عکسبرداری از محیط کیوسک به خاطر محیط امنی که قراره برای بانکداری آنلاین فراهم کنه مقدور نیست. من خودم نتونستم عکس بگیرم (با نرم افزارهایی عکس گرفتم، ولی عکس گرفته شده یک صفحه سیاه است).

من برای گشت و گذار آزاد اینترنتی از یک ابزار خاص و رایگان (منم که واسه این چیزها پول نمیدم) استفاده میکنم، که به راحتی در کیوسک هم اجرا میشه و مشکلی ندارم. فایروال فیلترنگ ایران هم نمیتونه جلوشو بگیره،

عکسی از محیط کیوسک، البته چون در محیط اصلی ویندوز نتونستم عکس بگیرم این مربوط به VM میشه، همه چیز آرومه:

سعی کن برنامه Hide IP را در کیوسک نصب کنی، بعد ببین اجرا میشه.
دلم میخواهد اینو معرفی بکنم اینجا ولی دو روز دیگه میرن میبندنش، حال ما رو میگیرن..:n02:

سلام علی جان

علی یه تست انجام میدی اگر روی ویندوز 8 هستی ؟

مخلصیم:n16:

سلام امیر جان،

من فعلا ویندوز 7 دارم...... حسش نیست برم 8، اما بزودی وین 8 نصب میکنم و سعی میکنم تستهایی انجام بدم.

dvb595959
04-01-2013, 12:57
[QUOTE=Jadda;7407575]سلام علیکم

میتونید از قسمت تنظیمات آپدیت، فواصل زمانی انجام آپدیت را زمانبندی بکنید.

تا آنجایی که من میدونم، عکسبرداری از محیط کیوسک به خاطر محیط امنی که قراره برای بانکداری آنلاین فراهم کنه مقدور نیست. من خودم نتونستم عکس بگیرم (با نرم افزارهایی عکس گرفتم، ولی عکس گرفته شده یک صفحه سیاه است).

من برای گشت و گذار آزاد اینترنتی از یک ابزار خاص و رایگان (منم که واسه این چیزها پول نمیدم) استفاده میکنم، که به راحتی در کیوسک هم اجرا میشه و مشکلی ندارم. فایروال فیلترنگ ایران هم نمیتونه جلوشو بگیره،

عکسی از محیط کیوسک، البته چون در محیط اصلی ویندوز نتونستم عکس بگیرم این مربوط به VM میشه، همه چیز آرومه:

سعی کن برنامه Hide IP را در کیوسک نصب کنی، بعد ببین اجرا میشه.
دلم میخواهد اینو معرفی بکنم اینجا ولی دو روز دیگه میرن میبندنش، حال ما رو میگیرن..:n02:

سلام... ممنوناز پاسخ.من این hide ip رو نصب کردم قبلا گفتم که توی محیط کیوسک جواب نمیده.(توی کیوسک نصب نمیشه) حالا یه جوری اونو بهمون برسون.:n02: فدات

dvb595959
04-01-2013, 12:58
سلام... ممنوناز پاسخ.من این hide ip رو نصب کردم قبلا گفتم که توی محیط کیوسک جواب نمیده.(توی کیوسک نصب نمیشه) حالا یه جوری اونو بهمون برسون.:n02:
فدات

taoching
04-01-2013, 13:09
سلام بر همگی
کاش یه جوانمردی آموزش استفاده و تنظیم CIS 6 را زحمت میکشید و اینجا قرار می داد برای ما تازه کارها !!! قسمتهای مختلفش را توضیخ میداد !! :n03:
ممنونم و سپاسگزار

K1lou
04-01-2013, 13:21
با سلام خدمت دوستان
در نسخه 6 برای ابدیت افلاین ( بعد از ابدیت انلاین )از کدوم فایلها باید کپی بگیرم تا بعد از نصب مجدد نیاز به ابدیت انلاین نباشه 3
با تشکر

Jadda
04-01-2013, 14:18
با سلام خدمت دوستان
در نسخه 6 برای ابدیت افلاین ( بعد از ابدیت انلاین )از کدوم فایلها باید کپی بگیرم تا بعد از نصب مجدد نیاز به ابدیت انلاین نباشه 3
با تشکر

از این دو فایل فعلا بکاپ بگیرید

K1lou
04-01-2013, 16:09
از این دو فایل فعلا بکاپ بگیرید

با سلام و تشکر
ممنون علی جان
خوب برای ابدیت این دو فایل رو باید import کرد یا در پوشه scanner کپی کرد ؟

Jadda
04-01-2013, 16:27
با سلام و تشکر
ممنون علی جان
خوب برای ابدیت این دو فایل رو باید import کرد یا در پوشه scanner کپی کرد ؟

سلام

Import کنید، و چند ثانیه (مثلا 20 ثانیه) صبر کنید، تا اعمال بشه......

dvb595959
04-01-2013, 17:08
سلام

Import کنید، و چند ثانیه (مثلا 20 ثانیه) صبر کنید، تا اعمال بشه......
لطفا مسیر import کردن فایل ابدیت رو هم با تصویر بزارید.اگه منتقل کنیم به پوشه جواب نمیده؟

Jadda
04-01-2013, 17:31
لطفا مسیر import کردن فایل ابدیت رو هم با تصویر بزارید.اگه منتقل کنیم به پوشه جواب نمیده؟

ramin vao
04-01-2013, 18:01
لطفا یکی از دوستانی که وارد هست یه اموزش برای ورژن 6 بزاره برای امنیت بیشتر چه گزینه هایی رو بزاره تو این نسخه

Jadda
04-01-2013, 18:12
لطفا یکی از دوستانی که وارد هست یه اموزش برای ورژن 6 بزاره برای امنیت بیشتر چه گزینه هایی رو بزاره تو این نسخه

سلام

کومودو را بزارید روی پرو اکتیو کفایت میکنه، سندباکس هم بالای محدود باشه. Limited به بالا.

یک پست در مورد تنظیمات مناسب میزارم.

dvb595959
04-01-2013, 19:20
من که این تصویر شما رو گشتم پیدا نکردم

Jadda
04-01-2013, 19:49
من که این تصویر شما رو گشتم پیدا نکردم

:n13:

نه، ظاهراً باید یکسری تنظیمات ولو ساده را بیان کنیم. اوضاع خرابه...... شوخی

Jadda
04-01-2013, 22:02
سلام و هورا!!!

یکی از مواردی که منو کمی آزار میداد حذف قسمت Summary یعنی خلاصه وضعیت، از کومودو بود. من خیلی اونو دوست داشتم. با یک نگاه اطلاعات خوبی از وضعیت امنیتی سیستم کسب میکردیم،

خیلی هم این نکتنه را به کومودو گفته شد. من خودمم خیلی پیگیر قضیه بودم و شدم.

در نهایت کومودو قبول کرده که یک پنجره خلاصه وضعیت مناسب برای ورژن 6 ارائه بکنه. این حرف جناب Egemen هست. همه کاره CIS.

تبریک. من که خیلی خوشحالم.

برید اینجا رای مثبت بدهید.

pedram_01
04-01-2013, 22:46
سلام و هورا!!!

یکی از مواردی که منو کمی آزار میداد حذف قسمت Summary یعنی خلاصه وضعیت، از کومودو بود. من خیلی اونو دوست داشتم. با یک نگاه اطلاعات خوبی از وضعیت امنیتی سیستم کسب میکردیم،

در نهایت کومودو قبول کرده که یک پنجره خلاصه وضعیت مناسب برای ورژن 6 ارائه بکنه. این حرف جناب Egemen هست. همه کاره CIS.

من نفهمیدم کارش چیه؟ میشه بیشتر توضیح بدید مرسی

و چند عکس از این Summary بزارید

dvb595959
04-01-2013, 23:34
سلام و هورا!!!

کجا باید رای داد؟ من که جایی ندیدم توی اون پیج برا ی رای دادن؟ولی دمتون گرم. این کار باید انجام بشه که به همت شما حتما میشه.

dvb595959
04-01-2013, 23:40

شما اگه ورزن 5 رو قبلا داشتی میدونستی منظور چیه الان هم اگه بری به همین سایتی که دوست عزیزمون jadda دادن شکلش رو میبینی.... نمایی کلی از همه چیز ارایه میکرد. تعدا ویروس ها .برنامه های در حال استفاده از شبکه.برنامه های درون سند باکس و ... در واقع انگار بر همه چی مسلط بودی. بر انتی ویروی مسلط بودی و همه چی جلوی چشمات بود.

aylar6888
05-01-2013, 12:26
کجا باید رای داد؟ من که جایی ندیدم توی اون پیج برا ی رای دادن؟ولی دمتون گرم. این کار باید انجام بشه که به همت شما حتما میشه.
سلام:
شما باید توی فروم عضو بشید.از همون صفحه عضو بشید تا به لینکها و رایها دسترسی پیدا کنید.بعد میتونید رای بدید.عضو که شدید برید توی همون صفحه روی گزینه yes کلیک کنید.منم الان رای مثبت دادم...فعلا که 100 درصد رای مثبت دادن :n01:

نوشته شده توسط
Jadda[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام و هورا!!!

پ.ن :
منم کاملا با شما موافقم علی جان.درسته که الان سرعت شبکه بصورت دیجیتالی و علامت ورود و خروج روی تسکبار و گجت نمایش داده میشه اما درصد و تعداد برنامه های در حال استفاده و ....مشخص نیست.منم رای مثبت دادم.:n16:

aylar6888
05-01-2013, 12:29

شما توی همون لینک فروم کومودو که علی جان معرفی کردن برو خود علی عکساشم گذاشته عزیز...

taoching
05-01-2013, 14:08
سلام و هورا!!!

بنده هم رفتم رای مثبت دادم :n01:

dara0
05-01-2013, 15:26
امید وارم هرچه زود تر این تغیرات اجرا بشه چون واقعا این ابزار کاربردی جای خالیش در کومودو 6 احساس میشه

از دوست عزیزمون jadda هم بابت تلاش مداومشون تشکر میکنم

pcsoft
05-01-2013, 17:03
سلام و هورا!!!

امیدوارم هر چه زودتر آپدیت جدید بیاد تا من یکی حداقل بتونم دو روز روی سیستم تحملش کنم:n01:
پنجره پیغام ها هم خیلی بد طراحی شده دکمه ها خیلی بزرگ. جا برای متن کامل نیست. سرعت عمل مورچه ای فراهم کرده.

mohsentanha
05-01-2013, 17:52
تو نسخه ۵ میشد یه برنامه ای خاص که از اینترنت استفاده میکنه رو ببندیم تو نسخه ۶ چجوری باید اینکار رو کرد؟:n13:
پیداش کردم killswitch بود!!!!

Jadda
05-01-2013, 19:02
امیدوارم هر چه زودتر آپدیت جدید بیاد تا من یکی حداقل بتونم دو روز روی سیستم تحملش کنم:n01:
پنجره پیغام ها هم خیلی بد طراحی شده دکمه ها خیلی بزرگ. جا برای متن کامل نیست. سرعت عمل مورچه ای فراهم کرده.

سلام

من فکر کنم تا آخر ژانویه یک دستی به اینترفیسش بکشن. البته فکر کنم قسمت Summary با طرحی جدید برگرده....

در مورد پیغامها بعید بدونم....

کلا این ورژن واسه HIPS کارها نیست(البته از لحاظ پیغامی ، وگرنه تنظیمات بهتر هم شده، فقط متن پیغامها مخفیه اینو میگم)....... همه چیز فدای Silent Protection شده، دلیلش هم اینه که کومودو کاربران معمولی را هدف قرار داده، میخواهد کاری بکنه که دیگه کسی نگه کومودو فقط برای کاربران حرفه ای است، اگر بلد نیستید به سوالات کومودو جواب بدهید، نصبش نکنید و از این حرفها ... البته عیبی نداره. ولی قدیمیها را هم نباید بپرونه:n02:
هر چند تا الان هم سعی کرده توی CIS طوری تغییر بده که Advanced User هـا باز هم دستشون باز باشه.
البته قبلا هم گفتم، من خیلی هم منتقد این نسخه نیستم. یه چند تا تغییر کوچولو بدن تمومه.

البته الان پیغامهای کومودو انصافا خیلی خیلی کم شده. حتی واسه منی که اتوسندباکسم خاموشه. اگر BB روشن باشه که پیغام نزدیک صفر میشه. ولی من به پیغامهای Hips دیگه عادت کردم.

Saeid1212
05-01-2013, 19:11
سلام دوستان :n01:
من تازه به ورژن 6 اپدیت کردم. به نظر خوب میاد فقط یه چند روزی یه برنامه به اسم cache builder تو قسمت taskmanager هستش که مدام فعال میشه و سیستم رو کند میکنه. این برنامه چی هستش و چطور میشه خاموشش کرد؟
ممنون از راهنماییتون

Jadda
05-01-2013, 19:35
سلام دوستان :n01:
من تازه به ورژن 6 اپدیت کردم. به نظر خوب میاد فقط یه چند روزی یه برنامه به اسم cache builder تو قسمت taskmanager هستش که مدام فعال میشه و سیستم رو کند میکنه. این برنامه چی هستش و چطور میشه خاموشش کرد؟
ممنون از راهنماییتون

سلام

کومودوی 6 نسخه خوبیه، قطعا نظر هر کسی را جلب میکنه، شک ندارم. اینترفیس مناسب، قدرت شناسایی مناسب، قدرت پاکسازی بهبود یافته، به همراه ویژگیهای جدیدی مثل کیوسک مجازی و BB و سرعت اسکن زیاد، اعتبار سنجی فایلها، فیلترینگ مناسب پروتکل 6 = (IPv6) (در نسخه های قبلی مشکلاتی داشت)، کم شدن سوالات، بهبود محیط مجازی سندباکس و ......
در مورد اینترفیسش ماها دنبال پرفکت هستیم. امیدوارم کومودو بهش برسه. وگرنه مشکلی نیست و اتفاقا خیلی هم شیکتر شده.

cache builder یک قابلیت جدید در نسخه 6 هست که باعث میشه موارد اسکن شده در حافظه موقت کومودو ثبت بشه، در واقع باعث بهبود در سرعت اسکن میشه. به نظر من فعال باشه خوبه.

اگر دوست ندارید، میتونید تیک این قسمت را بردارید.

Saeid1212
05-01-2013, 19:39
سلام

کومودوی 6 نسخه خوبیه، قطعا نظر هر کسی را جلب میکنه، شک ندارم. اینترفیس مناسب، قدرت شناسایی مناسب، قدرت پاکسازی بهبود یافته، به همراه ویژگیهای جدیدی مثل کیوسک مجازی و BB و سرعت اسکن زیاد، اعتبار سنجی فایلها، فیلترینگ مناسب پروتکل 6 = (IPv6)، کم شدن سوالات، بهبود محیط مجازی سندباکس و ......
در مورد اینترفیسش ماها دنبال پرفکت هستیم. امیدوارم کومودو بهش برسه. وگرنه مشکلی نیست و اتفاقا خیلی هم شیکتر شده.

cache builder یک قابلیت جدید در نسخه 6 هست که باعث میشه موارد اسکن شده در حافظه موقت کومودو ثبت بشه، در واقع باعث بهبود در سرعت اسکن میشه. به نظر من فعال باشه خوبه.

اگر دوست ندارید، میتونید تیک این قسمت را بردارید.

خیلی ممنون که سریع جواب دادین.
این تصویری که گذاشتید کومودو فارسی هستش. از کجا دانلود کردید؟ یا خودتون ترجمه اش کردید؟
من از کجا میتونم این نشخه رو دانلود کنم و چطور باید نصبش کنم؟ میشه روی همین ورژن نصب کرد یا باید اول این رو آناینستال کنم و بعد اون یکی رو نصب کنم؟
باز هم ممنون

Jadda
05-01-2013, 19:43
خیلی ممنون که سریع جواب دادین.
این تصویری که گذاشتید کومودو فارسی هستش. از کجا دانلود کردید؟ یا خودتون ترجمه اش کردید؟
من از کجا میتونم این نشخه رو دانلود کنم و چطور باید نصبش کنم؟ میشه روی همین ورژن نصب کرد یا باید اول این رو آناینستال کنم و بعد اون یکی رو نصب کنم؟
باز هم ممنون

نسخه فارسی کومودو بزودی......

بچه های همین انجمن دارن ترجمه اش میکنن... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

dvb595959
05-01-2013, 20:20
jadda جان این مشکل تبلت مود برای ما حل نشد و همچنان پا برجاست.برنامه سیلور لایت رو هم نصب کردیم و حل نشد.جریانش چیه؟:n13:

dvb595959
05-01-2013, 20:24
من وقتی توی محیط کیوسک میخام دانلود کنم.... توی محیط اصلی ویندوز دوتا idm برام باز میشه .... یکیدورش یک نوار سبز رنگ هست و یکی دیگه نه.... تا اینجا رو متوجه شدم که اونی که نوار سبز رنگ داره یعنی دانلود در محیط کیوسک انجام میشه... ولی گاهی هم فایلهایی رو که در محیط کیوسک میخام دانلود کنم با همون idm اصلی دانلود میشه.اصلا چرا دوتا idm باز میشه؟ و چرا گاهی با این و گاهی با اون یکی دانلود میشه؟

Jadda
05-01-2013, 20:49
من وقتی توی محیط کیوسک میخام دانلود کنم.... توی محیط اصلی ویندوز دوتا idm برام باز میشه .... یکیدورش یک نوار سبز رنگ هست و یکی دیگه نه.... تا اینجا رو متوجه شدم که اونی که نوار سبز رنگ داره یعنی دانلود در محیط کیوسک انجام میشه... ولی گاهی هم فایلهایی رو که در محیط کیوسک میخام دانلود کنم با همون idm اصلی دانلود میشه.اصلا چرا دوتا idm باز میشه؟ و چرا گاهی با این و گاهی با اون یکی دانلود میشه؟

سلام

شما ابتدا آیکون IDM را در دسکتاپ بزاید، بعد وارد محیط کیوسک شوید و در محیط کیوسک IDM را اجرا بکنید و بعداً مرورگرتون را باز بکنید و هر فایل که خواستید دانلود کنید که با IDM دانلود میشه،

البته اینبار چون شما IDM را در کیوسک اجرا کرده بودید و یک پروسه فعال در کیوسک است، بدون هیچ مشکلی فایل توسط IDM دانلود میشه بدون هیچ مشکلی.

پس راه اینه: وارد محیط کیوسک بشید و IDM را اجرا کنید ، بعد هر چی دوست دارید دانلود بکنید.

البته دانلودها در محیط کیوسک میمونه و باید از طریق پوشه اشتراکی وارد سیستم اصلیتون بکنید.

نیاز بود یک فیلم آموزشی بزارم؟

اینم پست 1000 ما ، زمان چقدر سریع میگذره ......:n04:

dvb595959
05-01-2013, 21:41
سلام .. نه عزیز نیاز با آموزش نیست.تشکر.پست 1000 هم مبارک:n02:

K1lou
06-01-2013, 14:46
باسلام
علی جان
در پیامهای hips وقتی با هشدارiهایی مثل زیر مواجه میشیم چطور باید تصمیم گیری کنیم مثلا پیامی creat a new file in directory یا modify a protect registry key
داریم آیا یک نرم افزار سالم و در لیست سفید کومودو این تغییرات را در سیستم ایجاد نمی کند که کومودو این هشدارها را می دهد مثلا همین برنامه du meter من کرک شده هست ایا هشدار ها به خاطر همین هست یا نسخه اورجینال هم این تغییرات رو در قسمتهای مشخص شده توسط کومودو ایجاد می کند
در واقع منظور من اینه که در ایجاد تغییرات در چه قسمتی هایی از ویندوز باید حساس باشیم یا چه قسمتهایی توسط نرم افزارهای اورجینال و در لیست سفید کومودو دچار تغییر نمی شوند که در زمان ایجاد تغییر در اون قسمتها باید احتیاط کرد یا تغییر یک کلید محافظت شده ریجستری توسط یک نرم افزار چیز غیر معمولی هست یا نه
پیامهای زیر و تغییرات در قسمتهای مختلف توسط یک نرم افزار

با تشکر

mosi252
06-01-2013, 16:54
دوستان من نسخه 6 رو نصب کردم ولی نمیتونم اپدیت افلاین کنم و همچنین اپدیت انلاین تا 6 درصد میره و ارور میده نمیدونم دیگه باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید

Jadda
06-01-2013, 18:47
دوستان من نسخه 6 رو نصب کردم ولی نمیتونم اپدیت افلاین کنم و همچنین اپدیت انلاین تا 6 درصد میره و ارور میده نمیدونم دیگه باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید

سلام

شما بعد از نصب نسخه 6 برای اینکه کومودو را آپدیت آفلاین بکنید از دیتابیس نسخه 5 استفاده کردید؟؟ اگر جواب مثبته احتمال بروز مشکل و انجام نشدن آپدیت آنلاین هست.

اگر هم با آپدیت آنلاین مشکل دارید، من توی این پـسـت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])دیتابیس نسخه 6 را برای آپدیت آفلاین قرار دادم. میتونید با IDM دانلود کنید و و بعد از طریق محیط کومودو دیتابیس را وارد کنید.

pedram_01
06-01-2013, 21:44
Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان این bb رو برام کارش رو توضیح بده و تو کمودو کجاست چجوری میشه فعال یا غیر فعالش کرد مرسی

بعد میشه هم hips باشه هم bb و اینکه این bb کی به کمودو اضافه شد

Jadda
06-01-2013, 22:50
Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان1- این bb رو برام کارش رو توضیح بده و2- تو کمودو کجاست چجوری میشه فعال یا غیر فعالش کرد مرسی

3-بعد میشه هم hips باشه هم bb و 4-اینکه این bb کی به کمودو اضافه شد

سلام

BBـی که ما میگیم مخفف Behavior Blocker است.

کومودو در نسخه های قبلی اتوسندباکس داشت. حالا اومده این اتوسندباکس را در قالب BB قرار داده. در واقع BB مسدود کننده رفتار هست. البته اگر بخواهیم درستر بگیم اسمش اینه:

محدود کننده رفتار،محدودگر رفتار. ( البته ما گذاشتیم مسدود کننده رفتار که اینم درسته، هر چند در پیغام اتوسندباکس اینو قرار دادیم: برنامه محدود شد، تا ذهن کاربر به سمت ماجرا سوق پیدا بکنه)

بزارید دقیقتر بررسی کنیم:

مخرب ها برای آنتی ویروس شما( حالا هر آنتی که دارید) دو دسته اند؛ یا آنتی ویروستون میشناسه یا نمیشناسه.

مخربهایی را که آنتی شما میشناسه، که هیچی ، مخرب شکار میشه و شما در امان هستید. همینجا به آخر عمرشون میرسن.

مخرب هایی که توسط سیستم تشخیص آنتی ویروس شناسایی نمیشن. یا در واقع آنتی ویروستون اونها را نمیشناسه. اینها در واقع از چنگ لایه آنتی ویروس رد میشوند. خب، حالا اینها وقتی رد شدند کجا میرن....؟

توی کومودو یکسری لایه های دیگه هم هست که مخرب باید از آنها هم عبورکنه. یکیش سیستم دفاعی Behavior Blocker است.

تازه رسیدیم به جایی که باید Behavior Blocker را تشریح کنیم:

بنابراین، BB یک ایست بازرسی هست. در واقع یقه فایلها را میگیره که: آقا جان کجا تشریف میبرن؟ صبر کن کارت دارم...

بعد وقتی اینجوری باشه کار سخت میشه، چون کلی فایل و برنامه توی سیستم ملت هست اگر BB بخواهد به فایلها گیر بده شدنی نیست. یعنی کاربر فراری ده است. ضمن اینکه تر و خشک قاطی میشه و فایل ویروس و سالم و امن و .... همه گرفتار میشن و کاربر هم سردرگم.

بنابراین قبل از اینکه فایلها به این ایست بازرسی برسن ابتدا باید دو لایه دیگه را طی کنند یعنی فیلتر میشوند تا فایلهای کمتری به دست BB برسه، تا کاربر راحتتر باشه. اون دوتا لایه یکی لیست سیاه آنتی ویروس است( که مخرب ها را تشخیص میده) یکی هم لیست سفید فایلهای امن حفاظت پیشرفته است ( که فایلهای سالم و امن را تشخیص میده)، خب اگر فایلی از دست این دو سیستم تشخیص فایل رد بشه و قابل تفکیک و تمایز نباشه، بهش میگن: فایل ناشناخته؛ این فایلها به دست Behavior Blocker سپرده میشه، که اون دو لایه تشخیص به BB میگن: آقا جان، این فایل را ما نتونستیم تشخیص بدیم که مخربه یا امنه. شما فعلا محدودش بکن، که اگر احیانا مخرب بود،لااقل سیستم آسیب نبینه. BB هم فایل را بعد از اجرا محدود میکنه.... بعدش هم کومودو گام در راه تشخیص این فایل به عنوام یک فایل مخرب یا امن میزاره، همین. خلاصه قصه اینه.

خب، حالا با این توضیحات و اون عکس و بکار گیری چندین باره کلمه محدود توی اون عکس دیگه باید متوجه شده باشید داستان چیه.... فعلا همینقدر بسه.

2- جزو قسمت دیفنس، حفاظت هست که از همونجا یا با کلیک راست روی آیکون کومودو در کنار ساعت ویندوز، میتونید فعال یا غیر فعالش بکنید. یا حتی میزان محدودیت را انتخاب بکنید. محدودیت را کمتر یا بیشترش کنید.

3- بله،موردی نداره، هر دو میتونند باهم فعال باشند، به نوعی همدیگر را پوشش می دهند، هر چند در این حالت کار اصلی را BB میکنه، من که میگم Hips همیشه فعال باشه.

4- قبلا به اسم اتوسندباکس بوده، الان (نسخه6)همون BB است. یعنی در تعریف BB به اتوسندباکس میرسم.

ArashMiniStar
07-01-2013, 13:14
سلام.از دوستان کسی هست برام دیتابیس روز نسخه 6 روز قرار بده؟ من که نسخه 5 رو جایگزین دیتابیس قبلیش کردم ولی انگار 100 مگابایتی میخواد دانلود کنه!:n29:
ممنون:n12:

SevenCity
07-01-2013, 13:35
درجه partially limited در BB چقدر میتونه آسیب پذیر باشه؟
چرا پیشنهاد میشه اتوسندباکس روی لول لیمیت به بالا باشه بیشتر برنامه ها توی این لول ها اصلا نصب و اجرا نمیشن بنابراین کاربر کلافه سریعا روی Dont isolate it again کلیک میکنه و خلاص
به نظرم باید یک میانبری برای تعیین لول سندباکس روی ایکون کمودو تعبیه بشه تا فقط در مواقع ضروری اتوسندباکس رو روی درجه سختگیری بزاریم
من که همیشه روی درجه لیمیتد dont.. رو میزنم و اتفاقا به خیلی از برنامه هام هم مطمئن نیستم اما اگر روی partially باشه چطور؟ بازهم دچار این مشکل میشدیم؟
مخرب ها امکان داره با این درجه، مشکل حاد درست کنند؟

pcsoft
07-01-2013, 13:43
درجه partially limited در BB چقدر میتونه آسیب پذیر باشه؟
چرا پیشنهاد میشه اتوسندباکس روی لول لیمیت به بالا باشه بیشتر برنامه ها توی این لول ها اصلا نصب و اجرا نمیشن بنابراین کاربر کلافه سریعا روی Dont isolate it again کلیک میکنه و خلاص
به نظرم باید یک میانبری برای تعیین لول سندباکس روی ایکون کمودو تعبیه بشه تا فقط در مواقع ضروری اتوسندباکس رو روی درجه سختگیری بزاریم
من که همیشه روی درجه لیمیتد dont.. رو میزنم و اتفاقا به خیلی از برنامه هام هم مطمئن نیستم اما اگر روی partially باشه چطور؟ بازهم دچار این مشکل میشدیم؟
مخرب ها امکان داره با این درجه، مشکل حاد درست کنند؟

من Hips رو پیشنهاد میکنم. خیلی واضح تر و روشن تر میشه نتیجه کار رو دید و کاربردی تر هست.

fb.gente
07-01-2013, 14:44
آقا دیتابیس این نرم افزار کومودو اسنشیال رو میشه به صورت آنلاین آپدیت کرد؟ من فقط توش گزینه import virus signature رو دیدم، گزینه ای نداره که به صورت آنلاین دیتابیس برنامه رو آپدیت کنه؟

ALI16437
07-01-2013, 16:34
با سلام

دوستان چه خبر از زبان فارسی ما هنوز منتظریم ببینیم زبان فارسی
کی به کومودو اضافه میشه ما هم ازش استفاده کنیم
اگر باگهاش بر طرف شده لینک دانلودشو واسه ما هم بذارید

ممنونم

dvb595959
07-01-2013, 17:27
با سلام

ممنونم
اندکی صبر سحر نزدیک است...چیزی نمونده

pedram_01
07-01-2013, 17:51
با سلام

ممنونم

8 یا 9 روز دیگه به اپدیت کمودو اضافه میشه

dvb595959
07-01-2013, 18:49
سلام دوستان....
من برای نصب برنامه folder lock 7 اول اینترنت رو قطع کردم بعدشم این برنامه رو نصب کردم و اخر سر هم با شماره سریالش رجیستر کردم.برای اینکه این برنامه به اینترنت وصل نشه از طریق فایروال کومودو اون رو بلوک کردم.ولی الان میبینم پیغامی مبنی بر اینکه رجیستر شما نامعتبر هست میده.چجوری ممکنه ؟عکسش رو هم فرستادم. شاید من کار اشتباهی کردم یا مسیر درست رو برای بلوک کردن نرفتم . اگه میشه اشکال کارم رو بگین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]وممنون.

SevenCity
07-01-2013, 20:00
من Hips رو پیشنهاد میکنم. خیلی واضح تر و روشن تر میشه نتیجه کار رو دید و کاربردی تر هست.

توضیح بیشتر...

pcsoft
07-01-2013, 20:51
توضیح بیشتر...

شما با استفاده از hips از لحظه به لحظه مراحل اجرای برنامه "ناشناخته" آگاه می شین و نیازی به رفتن به لاگ ها و دیدن اینکه آیا برنامه فعالیت خطرناک داشته یا نه نیست. شما دقیقا درخواست برنامه رو میبینین. نتیجه بررسی کومودو رو هم توی Alert میبینین که کومودو چیزی شناخته یا نه که تصمیم بهتری بگیرین. ضمن اینکه در حالت Safe Mode در HIPS، فایل های سالم شما زیاد ازشون سوال نمیشه. و موقع باز کردن فایل ناشناخته هم میتونین با انتخاب Paranoid Mode با خیال راحت برنامه رو اجرا و تک تک درخواست های اون رو ببینین و تصمیم بگیرین که اجازه بدین یا نه.

saeediranzad
08-01-2013, 09:09
سلام دوستان....
من برای نصب برنامه folder lock 7 اول اینترنت رو قطع کردم بعدشم این برنامه رو نصب کردم و اخر سر هم با شماره سریالش رجیستر کردم.برای اینکه این برنامه به اینترنت وصل نشه از طریق فایروال کومودو اون رو بلوک کردم.ولی الان میبینم پیغامی مبنی بر اینکه رجیستر شما نامعتبر هست میده.چجوری ممکنه ؟عکسش رو هم فرستادم. شاید من کار اشتباهی کردم یا مسیر درست رو برای بلوک کردن نرفتم . اگه میشه اشکال کارم رو بگین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]وممنون.
سلام
شماره رجیسترتون قبلاً استفاده شده.یه جور دیگه کرکش کنید.

kavehjan
08-01-2013, 10:08
سلام
شماره رجیسترتون قبلاً استفاده شده.یه جور دیگه کرکش کنید.

نه مشکلی نداشت و من با همین شماره سریال رجیستر کرده بودم و برام کار میکرد.بعد از مدتی دیدم اینجوری شد و پیغام رجیستر کردن دوباره داد.من برام سواله که این چجوری شماره سریالش نا معتبر شد در صورتی که بوسیله فایروال بلوک شده بود و به اینترنت دسترسی نداشت.

Hidden-Hunter
08-01-2013, 12:54
سلام دوستان....

سلام

وقتی شما با فایروال کومودو این برنامه را برای دسترسی به نت محدود می کنید فایروال همین گونه عمل میکنه ولی وقتی شما از ساک*س یا وی * پی ان استفاده می کنید بخاطر رد و بدل شدن دیتا در یک تونل رمز نگاری شده و امن ، دیگر فایروال نمی تواند محدودیت ها را اعمال بکنه و باعث میشه برنامه به نت کانکت شود !

kaivanika
08-01-2013, 18:21
من امروز این سویئت رو دوباره نصب کردم برای دانلود آپدیت آفلاین از خود سایت کمودو میشه اقدام کرد ؟

چچون فایل آپدیت آفلاین فقط 7 روز زمان داره و فایلی که دوست عزیزمون jadda قرار داده واسه 31 هستش که امروز 8 روزه و گذشته

آقای jadda یه فایل گذاشتن همونو دانلود کنم مشکلی نیست ؟

با این سرعت کشکی نمیشه آنلاین 115 مگابیات رو دانلود کرد

Jadda
08-01-2013, 18:52
سلام

وقتی شما با فایروال کومودو این برنامه را برای دسترسی به نت محدود می کنید فایروال همین گونه عمل میکنه ولی وقتی شما از ساک*س یا وی * پی ان استفاده می کنید بخاطر رد و بدل شدن دیتا در یک تونل رمز نگاری شده و امن ، دیگر فایروال نمی تواند محدودیت ها را اعمال بکنه و باعث میشه برنامه به نت کانکت شود !

سلام

امیر جان استفاده از این ابزارهها که اسم بردید فکر نکنم ارتباطی با قضیه داشته باشه.... یعنی مطمئنم ربطی به قضیه نداره.

اگر برنامه ای مسدود بشه با فایروال، اصلا ربطی به نوع شبکه نداره،فایل مسدود شده دیگه مسدوده، اینترنت هم فقط یک نوع از شبکه است.

کومودو میاد جلوی ارتباط یک فایل و برنامه را با یک آدرس یعنی IP میبنده. ربطی نداره از چه نوع ارتباطی استفاده کنید. ارتباطتون از هر نوعی که باشه، بالاخره برنامه باید با یک IP دیگه (مقصد) ارتباط برقرار میکنه.

فایروال هم جلوی ارتباط فایل با هر نوع ادرس مقصد را میگیره. البته طبق قانون شما.

اگر هم فرضاً ارتباط رمزنگاری شده باشه، بازهم ارتباطی نداره که فایروال نتونه جلوشو بگیره. رمزنگاری فقط حالت ضد شنود داره. یا دقیقتر اگر بخواهم بگم : اگر ارتباط دزدیه بشه و شنود بشه، چون دیتاها رمز نگاری شده اند باید رمز گشایی بشوند، که این امکان برای سارق مقدور نیست.؛؛؛ در واقع ارتباطات رمزنگاری شده هم قابل کنترل و فیلتر هستند. این دو مقوله با هم متفاوت هستند.

بنابراین در فایروال کومودوشما هر قانوی که تعریف کنید دقیقاً هموان قانون کار میکنه، نه کمتر و نه بیشتر. حالا شما یک فایل را با چه آدرس مقصدی مسدود کردید؟ Host Name یا IPv4 یا IPv4 Subnet Mask یا IPv6 Address یا IPv6 Subnet Mask یا Mac Address یا Network Zone یا اصلا ANY؟

ارتباط فایل با چه پروتکلی را ممنوع کردید؟ TCP یا UDP یا ICMP یا IGMP یا Raw IP یا PUD یا GGP یا GRE یا RSVP یا ICMPv6 یا اصلا ANY؟

خروجی را بستید ، ورودی را بستید ، یا اصلا هردو؟

ولی هر جوری که قانون بسازید عین همون قانون کار میکنه.
====

این مورد، دو دلیل داره:

1- یا قانون را اشتباه تعریف کردی. ( چون توی عکس نوشته Custom) حالا دقیقا چی براش تعریف شده را من نمیدونم.:n13:

درستش اینه:

2- یا قبلا برنامه از کار افتاده بوده.

از این دو حال خارج نیست.

dvb595959
08-01-2013, 18:56
سلام

آقا شما به این حرفتون اطمینان دارید؟حالا هیچ راهی نداره....منظورم اینه که توی تنظیمات کومودو نمیشه کاری کرد که همه جوره راه این برنامه بسته بشه و نتونه به اینترنت وصل بشه...حتی در صورت استفاده از و ی *ییییی*ان