PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی درباره کارت گرافیک

popo2012
24-10-2012, 16:33
سلام
دیروز بعد از حدود 8 ساعت که کامپیوتر روشن بود یهو یه صدای فیییس اومد و کامپیوتر خاموش شد...یه بوی سوختگی هم داد...امروز که دوباره روشنش کردن تصویر سیاه بود و چراغ مانیتور چشمک میزد...فکر کنم کارت گرافیکم سوخته ولی میخوام مطمئن بشم...کسی میتونه 100% بگه سوخته؟ یا راهی هست که بتونم امتحان کنم؟
الان به گرافیک انبرد وصل کردم و کامپیوتر کار میکنه.ممنون

EXTREME
24-10-2012, 17:54
نه کسی 100% نمیتونه بگه اول از همه روی برد گرافیک رو باید نگاه کنید خازن هاشو ببینید باد نکرده یا تغییر ظاهری در برد نداره
اگه معلوم نبود باید با قطعه سالم سیستم رو چک کنید هم رم هم گرافیک و هم پاور تست بشه و حتی مین
اگه دیباگر باشه بدون تست قطعه میتونید بفهمید مشکل از کدوم قطعه است

popo2012
24-10-2012, 18:15
نه کسی 100% نمیتونه بگه اول از همه روی برد گرافیک رو باید نگاه کنید خازن هاشو ببینید باد نکرده یا تغییر ظاهری در برد نداره
اگه معلوم نبود باید با قطعه سالم سیستم رو چک کنید هم رم هم گرافیک و هم پاور تست بشه و حتی مین
اگه دیباگر باشه بدون تست قطعه میتونید بفهمید مشکل از کدوم قطعه است
هیچ تغییر ظاهری نکرده وقتی میزنم فنش هم روشن میشه (نمیدونم ربطی داره یا نه!) فک کنم تنها راه همون تست قطعه باشه ممنون

EXTREME
24-10-2012, 19:02
هیچ تغییر ظاهری نکرده وقتی میزنم فنش هم روشن میشه (نمیدونم ربطی داره یا نه!) فک کنم تنها راه همون تست قطعه باشه ممنون

قبل از همه اینکارها با برداشتن باتری مین بایوس رو دیفالت کنید و با یک باتری دیگه تست کنید

popo2012
25-10-2012, 12:57
قبل از همه اینکارها با برداشتن باتری مین بایوس رو دیفالت کنید و با یک باتری دیگه تست کنید
باشه فقط یه سوال...اگه باتری رو در بیارم به هیچ کدوم از فایلای تو کامپیوتر اسیبی نمیرسه؟

EXTREME
25-10-2012, 14:50
باشه فقط یه سوال...اگه باتری رو در بیارم به هیچ کدوم از فایلای تو کامپیوتر اسیبی نمیرسه؟

نه فقط تنظیمات بایوس به حالت قبل برمیگرده به فایل های سیستمتون کاری نداره
بعد از اینکار تاریخ سیستم رو دوباره باید ست کنید یا در بایوس یا ویندوز