PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يك سوال:مي خواهم در مورد سيستم هاي عامل روي موبيل به من اطلاعات بدهيد؟

white-rose
24-07-2006, 19:40
درمورد سيستم هاي عامل روي موبايل به من اطلاعات بدهيد؟با تشکر

rami_hemi
24-07-2006, 22:34
مثلا" چه اطلاعاتی میخوای . ولی بهتر بود اینجا این پست و ندی. میرفتی کلوپ موبایل
یعنی اینجا:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی حالا اینا رو میگم.
سیستم عامل موبایل ها چند نوعه :1 سیمباین 2 جاوا 3 ویندوز موبایل 4 لینوکس .
ولی اکثرا" 3 تای اولی بیشتر روی گوشی ها استفاده میشه . آخری هنوز داره تازه مورد استفاده قرار میگیره.فعلا" اینا روداشته باش تا بقیه هم یه اطلاعاتی بدن.

metal_militia
24-07-2006, 22:37
خوب اگه منظورت سیمبیان و جاوا ابگم:
سیمبیان سیستم عاملی که به کاربر گوشی مجهز به سیمبیان اجازه میده بر روی گوشیش یه سری برنامه نصب کنه
به نوعی برنامه گرفتن و ... یه نوع سرگرمی جالب که منو گوشی شما دارای تنوع هستش
یه روز یه برنامه داری و فردا یکی دیگه میریزی ولی خوب گوشی های تحت جاوا چنین تنوعی ندارند

سیمبیان رو شما یه سری برنامه و بازی روش نصب میکنی و با این برنامه ها میتونی کار هایی انجام بدی

و در مورد جاوا تنوع برنامه خیلی کمه نهایت 4 5 تا برنامه بدرد بخور و بازی هاشم بجز بازی های مخصوص سونی اریکسن به درد نمیخورند
( اونها هم تحت جاوا هستند ولی به روش دیگری طراحی میشن لذا رو گوشی های دیگه کار نمکنن)
ظاهر برنامه های شما تا ابد یکسان هستش مثلا من تا اخر عمر گوشیم فقط یه مدیا پلیر رو گوشیم نصبه ولی تو نوکیا...

مشکل اساسی سیمبیان هنگ و ویروسهاشه
و در نهایت سلیقه
من الان دارم با جاوا حال میکنم و مثلا همون مدیا پلیر گوشیم برام کافیه و برنامه خور بودن اصلا برام اهمیت نداره
ه ولی یکی دوست داره هر روز یه مدیا پلیر جدید رو سیستمش باشه یا 100 تا برنامه دیگه

white-rose
25-07-2006, 02:29
تشکر به خاطر اطلاعاتی که دادید