PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در Win7

kiar
21-10-2012, 22:40
سلام

دو تا مشکل برام به پیش اومده که همیشه چنین مواقعی ویندوز رو عوض میکردم ولی الان نمیتونم میخوام بدونم چطوری میشه این اشکالات رو برطرف کرد:

1- وقتی میخوام فایلی رو سیو کنم توی قسمت سمت چپ صفحه که میانبر ها هستند گزینه Desktop و چند تا دیگه که زیر مجموعه Favorites بودن حذف شدن. توی computer هم این گزینه ها حذف شدن.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2- هیچ فایلی رو نمیتونم به Taskbar پین کنم وقتی گزینه Pin to Taskbar رو میزنم هیچ اتفاقی نمی افته.

jafarian
21-10-2012, 23:53
برای مورد اول طبق شکل پایین به قسمت user ویندوز برین بعدشم پوشه های مورد نظر که لازم دارین با موس داخل ستون سمت چپ درگ کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مورد دوم روشهای پایین برین

روش اول

برای پین کردن برنامه برنامه رو با موس درگ کنید پایین تسکبار ببینید درست میشه

روش دوم

منوی run اجرا این دستور پایین داخلش copy و paste اینتر کنید

داخل صفحه مورد نظر هربرنامه ای که میبینید پاک کنید بعدشم از نوع اقدام به پین کردن برنامه کنید

Answered Cannot pin programs to taskbar in windows 7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

روش سوم

از برنامه Windows 7 Taskbar Items Pinner استفاده کنید ببنید با این برنامه هم به همون صورته یا که نه

Windows 7 Taskbar Items Pinner ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kiar
22-10-2012, 15:56
برای مورد اول طبق شکل پایین به قسمت user ویندوز برین بعدشم پوشه های مورد نظر که لازم دارین با موس داخل ستون سمت چپ درگ کنید

برای مورد دوم روشهای پایین برین

روش اول

برای پین کردن برنامه برنامه رو با موس درگ کنید پایین تسکبار ببینید درست میشه

روش دوم

منوی run اجرا این دستور پایین داخلش copy و paste اینتر کنید

داخل صفحه مورد نظر هربرنامه ای که میبینید پاک کنید بعدشم از نوع اقدام به پین کردن برنامه کنید

Answered Cannot pin programs to taskbar in windows 7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

روش سوم

از برنامه Windows 7 Taskbar Items Pinner استفاده کنید ببنید با این برنامه هم به همون صورته یا که نه

Windows 7 Taskbar Items Pinner ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون بایت راهنماییتون ولی هیچچ کدوم از روشها جواب نداد.
مثل این که مشکل از ریجیستری ویندوز باشه. گزینه های Pin to start Menu و Pin to Taskbar از منوی راست کلیک حذف شدن.

jafarian
22-10-2012, 16:17
شماابتدا فایل پایین دانلود کنید بعدشم جفت فایلها رو سیو کنید روی دسکتاپ بعدشم فایلی به اسم Enable_Taskbar_Pinned_Programs اجرا کنید هرچی پیغام داد تایید اکی کنید سیستم log off کنید بالا که اومد اون یکی فایل به اسم Default_LNK اجرا کنید هر چی پیغام داد تایید اکی بعدشم سیستم log off کنید.

Desktop ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kiar
22-10-2012, 16:45
این بار درست شد ممنون.

DIKT
23-12-2015, 13:26
با تشکر از دوستان خوبم

من چند وقت پیش تو نت سرچ کردم تا راهی پیدا کنم که بلکه بشه اون علامت Shortcut رو از بغل ایکن ها حذف کنم که با حذف یا تغییر یه مقدار تو ریجستر ویندوز موفق شدم

اما الان اتفاقی که اتفاده هیچ فایلی رو نمیتونم pin کنم و تواین مسیر ریجستر HKEY_CLASSES_ROOT من گزینه ی lnkfile نیست یعنی بعد این

HKEY_CLASSES_ROOT این گزینه lnkfileنیست الان من چیکار کنم که pin برگرده

GHAGHALEELEE
23-12-2015, 14:55
شما بجای تغییر در رجیستری بهتر بود از برنامه tuneup استفاده میکردی برای حذف شورتکات.

DIKT
24-12-2015, 08:56
شما بجای تغییر در رجیستری بهتر بود از برنامه tuneup استفاده میکردی برای حذف شورتکات.

خب الان برای اصلاح این گمدی که زدم چیکار باید بکنم

اون تغییر د رمقدار ریجستری رو هم خیر سرم تو نت خوندم

ولی در هر صورتبرای تصحیح این اشتباهم راهی باید وجودداشته باشه

GHAGHALEELEE
24-12-2015, 13:03
تو همین برنامه tuneup کلی برنامه دیگر هم هست ، یکی پاک سازی رجیستری هست ، فکر نکنم بتونه این مشکلتون رو حل کنه ولی چه دیدید توی دنیای کامپیوتر از این جور اتفاقها زیاد می افته.
البته برنامه های دیگری هم برای اصلاح رجیستری در نت باید باشه ولی احتمالا اگر این برنامه های رجیستری رو پیش فرض کنند کلی از برنامه های نصب شده و تنظیمات و کرک هاشون هم از کار بیافته.
شما توی فروم های خارجی یا همین جایی که ازش اموزش دیدید سوال بپرسید احتمال داره راه حل رو بگویند.