PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در استفده از کابل lpt to usb

raptor22
21-10-2012, 12:02
سلام دوستان ....
من یه پرینتر Hp laser jet 1320 دارم که خیلی هم دوسش میدارم .. به هرحال چند روز پیش پورت USB پرینتر بازی در آورد و دیگه کامپیوتر پرینتر رو نمیشناسه پنل کناری رو باز کردم دیدم روی برد شل شده یکی از پایه هاش در نتیجه تصمیم گرفتم از پورت lpt استفاده کنم اما متا سفانه کیس من فاقد این پورت هست ، بعد به فکر تبدیل افتادم و یک تبدیل lpt to usb خریدم اما متاسفانه سیستم نمیتونه پرینتر رو تشخیص بده .. آیا کار خاصی باید انجام بدم ؟ نرم افزاری چیزی باید نصب کنم ؟

ممنون میشم ...

m_2t_ab
21-10-2012, 12:18
سلام دوستان ....
من یه پرینتر Hp laser jet 1320 دارم که خیلی هم دوسش میدارم .. به هرحال چند روز پیش پورت USB پرینتر بازی در آورد و دیگه کامپیوتر پرینتر رو نمیشناسه پنل کناری رو باز کردم دیدم روی برد شل شده یکی از پایه هاش در نتیجه تصمیم گرفتم از پورت lpt استفاده کنم اما متا سفانه کیس من فاقد این پورت هست ، بعد به فکر تبدیل افتادم و یک تبدیل lpt to usb خریدم اما متاسفانه سیستم نمیتونه پرینتر رو تشخیص بده .. آیا کار خاصی باید انجام بدم ؟ نرم افزاری چیزی باید نصب کنم ؟

ممنون میشم ...

سلام دوست عزیز
من در مورد تبدیل اطلاعی ندارم اما اگر بتونید پرینتر رو باز کنید (گارنتی نداشته باشه) به راحتی می تونید پورت USB رو اگر کنده شده لحیم کنید و یا تعویض کنید.
البته اگر می تونید این کار رو انجام بدید.
ضمنا قبلش با یه کابل دیگه امتحان کنید، شاید مشکل از کابل باشه.
با یه سیستم دیگه هم امتحان کنید،‌شاید مشکل از اون باشه.
موفق باشید

h_khozooei
06-02-2013, 17:54
شاید تبدیلی که استفاده کردی ایراد داره
این تبدیل یه دیواس هستش یعنی وقتی وصل می کنی به کامپیوتر باید یه دیواس رو کامپیوترت تشخیص بده اولی این کارو بکن اگر تشخیص داد بد پرینتر رو خاموش وصل کن به این تبدیل
ولی معمولا دیواسهای تو بازار خیلی کیفیت خوبی ندارن و از این بازی ها در می ارن