PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال از C#.Net

saeed_136915
20-10-2012, 20:16
سلام دوستان من میخوام ببینم چجوری پارامترهای ورودی به برنامه ام بدم.
مثلا فرض کنین میخوام یه Image Viewer مثل مال ویندوز درست کنم که یه فایل jpg رو باهاش باز کنم. یا مثلا اگه برنامه ام رو با پارامتر e/ باز کردم یه کار خاصی بکنه. این پارامتر رو چجوری داخل کد برنامه بگیرم؟؟

خیلی ممنون :sq_24:

saeed_136915
21-10-2012, 12:01
دوستان من یه مقدار عجله دارم. یعنی کسی اطلاعی نداره؟؟

senaps
21-10-2012, 13:43
سلام.....سازنده‌ی فرمت رو باید مقدار دهی بکنی که مثلا ادرس فایلی که روش کلیک میکنی رو به عنوان پارامتر بگیره....د
دقیقا نمیدونم چیکار باید بکنی! ولی سازنده‌ی فرم ها همون تابع اینشیالایز میباشه!!! میتونین همون اینشیالایز رو یه بار با پارامتر استرینگی که داده‌اش ادرس فایل مورد نظره سربار کنین.... اینجوری اگر یه فایل رو کلیک کردین که برنامه اجرا بشه، اون فایل داخلش پیش‌فرض باز میشه مثل پینت و اینا یا ایمیج ویوور! یا اگر خود ایکن برنامه کلیک شد، حالت عادی لود میشه!؟!؟؟

تابع اینشیالایز رو تا جایی که یادم میاد تو همون دیزاینر فرم بود که میتونین پیداش کنین.... اگر لازم بود، بگید تا براتون چک کنم راه‌حل رو....
اینی که من گفتم احتمالا راه‌حل استاندارد نباشه و فقط سو‌استفاده‌ی از شی گرایی میباشه!!

saeed_136915
21-10-2012, 17:46
دستت درد نکنه ولی من چیزی نفهمیدم :sq_13:

saeed_136915
21-10-2012, 19:12
پیدا کردم :sq_15: :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

senaps
21-10-2012, 21:53
حالا کار کرد؟
عرض کردم که ... روشی که بنده خدمتتون عرض کردم، فقط کار کشیدن از تکنیک های شی‌گرایی بودش و نه راه حل استاندارد!....

اگر براتون امکان داره، لینک منبع پاسخ رو هم بذارید که بشه ازش استفاده کرد!

saeed_136915
21-10-2012, 22:16
حالا کار کرد؟
عرض کردم که ... روشی که بنده خدمتتون عرض کردم، فقط کار کشیدن از تکنیک های شی‌گرایی بودش و نه راه حل استاندارد!....

اگر براتون امکان داره، لینک منبع پاسخ رو هم بذارید که بشه ازش استفاده کرد!

بله کار میکنه.
از اینجا پیدا کردم : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

szh_1367
22-10-2012, 12:15
سلام دوستان من میخوام ببینم چجوری پارامترهای ورودی به برنامه ام بدم.
مثلا فرض کنین میخوام یه Image Viewer مثل مال ویندوز درست کنم که یه فایل jpg رو باهاش باز کنم. یا مثلا اگه برنامه ام رو با پارامتر e/ باز کردم یه کار خاصی بکنه. این پارامتر رو چجوری داخل کد برنامه بگیرم؟؟

خیلی ممنون :sq_24:
شما چطور وقتی روی یک عکس دابل کلیک میکنید تا برنامه image viewer یا برنامه ای که شما نوشته اید عکس مورد نظر شما رو نمایش بدهد پارامتر رو ارسال میکند ؟!!!

مگر اینکه با خط فرمان پارامتر رو ارسال کنید

saeed_136915
22-10-2012, 16:53
شما چطور وقتی روی یک عکس دابل کلیک میکنید تا برنامه image viewer یا برنامه ای که شما نوشته اید عکس مورد نظر شما رو نمایش بدهد پارامتر رو ارسال میکند ؟!!!

مگر اینکه با خط فرمان پارامتر رو ارسال کنید

وقتی یه فایل رو با یه برنامه از داخل ویندوز باز میکنیم پارامترش به برنامه ارسال میشه. مثلا اینجوری :

szh_1367
22-10-2012, 17:37
وقتی یه فایل رو با یه برنامه از داخل ویندوز باز میکنیم پارامترش به برنامه ارسال میشه. مثلا اینجوری :

این مورد رو اطلاع دارم (ادرس اجرای فایل است) من منظورم اون پارامترهایی است که در پست 5 اشاره شده مثل a/ یا b/

فرضا شما مثال بالا رو با پارامتر e/ چطور ارسال میکنید

saeed_136915
22-10-2012, 17:47
این مورد رو اطلاع دارم (ادرس اجرای فایل است) من منظورم اون پارامترهایی است که در پست 5 اشاره شده مثل a/ یا b/

فرضا شما مثال بالا رو با پارامتر e/ چطور ارسال میکنید

خوب فرقی نمیکنه که پارامتر چی باشه. مثلا برای برنامه ی DisplaySwitch.exe میتونین پارامتر clone/ رو ارسال کنین تا دوتا مانیتور یه تصویر رو نشون بدن.

_H2_
28-10-2012, 02:08
سلام
به ظاهر بحث تمام شده و دوستان به جواب هایشان رسیده اند...
ولی با اجازه لازم میدانم جهت تکمیل بحث نکته دیگری را اضافه کنم.
درست است که دستور CommandLine به خوبی نیاز شما را پاسخ میدهد.

ولی معمولاً در زبان های برنامه نویسی عرف بر این بوده که پارامترهای خط فرمان در تابع main شروع کننده برنامه تحویل داده شود.
دات نت هم از این شیوه هم در کنار خصیصه CommandLine پشتیبانی میکند:

علاوه بر روش قبل که دوستان اشاره کردند با تغییر متد main به فرم فوق هم میتوان پارامترهای خط فرمان را تحویل گرفت...
میتوان طی یک متد که مخصوص همین امر نوشته شده، همان اول تمام پارامترهای خط فرمان را پردازش کرد و متغییرهای لازم string یا bool (جهت وجود یا عدم وجود یک سوییچ خاص) و... را مقدار دهی کرد...

در این روش دات نت خودکار خط فرمان را بر اساس سویچ های دریافتی میشکند و در آرایه ای تحویل میدهد.

در آخر لازم میدانم تاکید کنم که برای محکم کاری همیشه وجود گیومه در ابتدا و انتهای مسیر فایل دریافتی را بررسی و در صورت وجود حذف کنید.
تا برنامه شما در سیستم عامل های مختلف و نسخه های متفاوت فریم ورک همواره جواب صحیح و عملکرد منطقی در مقابل دو خط فرمان زیر داشته باشد ....

....

شب خوش.