PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شكستن يكي از پين هاي محل قرار گيري cpu بر روي مادربرد ؟!

SA.JJ.AD
20-10-2012, 20:07
سلام
.
دوستان من يه چند روز پيش سيستمم رو صبح كه روشن كردن همه قطعات روشن شدن اما تصويري رو مانيتور نيومد !! كه با كلي سرو كله زدن با قطعات مشكلي نديدم !! و سر در نياوردم علت چيه !!

.
اما امروز سيستمو بردم بيرون !!‌يارو cpu رو برداشت از محلش و بهم نشون داد اون زيرش يكي دو تا ازين ( خازنه .. پينه چيه ؟!:دي) شكسته بود واسه همين cpu نميتونه درست كار كنه !!
.
ميخواستم بدونم 100%‌ علت همينه ديگه ؟!‌:دي راهي هست موقت تعمير شه ؟!
.
چون ميخوام مادربرد نو بخرم يهو با يه تير 2 نشون بزنم !!
.
ممنون ...

MXRX
20-10-2012, 20:31
چرا یک راه دارد ولی خیلی مشکل هست و کار هر کس نیست اگر سوکت cpu مادر بورد شما قدیمی و از نوع پایه دار در فیبر مدار چاپی باشد ( قابل لحیم کاری در پشت مدار چاپی باشد) و از نوع پایه هایی که با heater به مین بورد نصب میشوند نباشد مثل chipset مین بورد تنها راه آن , تعویض سوکت CPU مادر بورد با سوکت cpu یک مادربورد اوراقی مشابه هست.

hsn.arami
20-10-2012, 21:30
نوع مادر بوردتو چیه؟
من خودم یه سوکت 1155 داشتم چندتا پینش شکسته بود لحیم شد راه افتاد اگه هم سوکت 775 کلا سوکتش عوض میشه

EXTREME
21-10-2012, 10:04
سلام
.
دوستان من يه چند روز پيش سيستمم رو صبح كه روشن كردن همه قطعات روشن شدن اما تصويري رو مانيتور نيومد !! كه با كلي سرو كله زدن با قطعات مشكلي نديدم !! و سر در نياوردم علت چيه !!

.
اما امروز سيستمو بردم بيرون !!‌يارو cpu رو برداشت از محلش و بهم نشون داد اون زيرش يكي دو تا ازين ( خازنه .. پينه چيه ؟!:دي) شكسته بود واسه همين cpu نميتونه درست كار كنه !!
.
ميخواستم بدونم 100%‌ علت همينه ديگه ؟!‌:دي راهي هست موقت تعمير شه ؟!
.
چون ميخوام مادربرد نو بخرم يهو با يه تير 2 نشون بزنم !!
.
ممنون ...

اگه پین هایی که روی سوکت است مربوط به ولتاژ باشه بله سی پی یو دیتکت نمیشه و سیستم تصویر نمیده وگرنه مشکل از یک جای دیگست

SA.JJ.AD
22-10-2012, 18:13
خیر متاسفانه راه حلی نداره, پین شکسته را به خاطر گرمای cpu به هنگام پردازش, نمیتوان لحیم یا جوش داد.

نوع مادر بوردتو چیه؟
من خودم یه سوکت 1155 داشتم چندتا پینش شکسته بود لحیم شد راه افتاد اگه هم سوکت 775 کلا سوکتش عوض میشه

اگه پین هایی که روی سوکت است مربوط به ولتاژ باشه بله سی پی یو دیتکت نمیشه و سیستم تصویر نمیده وگرنه مشکل از یک جای دیگست

ممنون بابت راهنمايي دوستان ...
.
اما من با اينكه الان يه مادربرد جديد تر و بهتر خريدم و ديگه نيازي بهش ندارم !!‌برا تعميرش ( صرفا برا فروش در اينده) بردم چند جاي مثلا معتبر !!‌ يا گفتن تعمير نميكنيم !! يكي دوتاشونم گفتن تو اينجا كلا گمون نكنم جايي بتوني اينو رديف كني ... بايد بفرستي تهرانو اينور اونور اونم شايد حدود 30 تومن هزينه ببره !!! بنظرتون ارزش داره اصلا !!؟ من كه بيخيالش شدم و انداختمش به زباله دان تاريخ :31:(بالا پشت بوم ):27: