PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صدای تلق تلق از هارد در زمان روشن شدن سیستم

saeedblack
19-10-2012, 19:16
با سلام خدمت اساتید و متخصصان تعمیرات سخت افزار وبالاخص هارد
یه مشکلی دارم امیدوارم بتونید در مورد این مشکل به من کمک کنید
به تازگی یه هارد یک ترابایت سیگیت باراکودا گرفتم که به شکل کامل کار می کنه وپارتیشن بندی هم کردم واطلاعات هم بدون دیلای کپی و پیست میشن اما مشکل اینجاست که وقتی برای اولین بار سیستم رو روشن میکنم یک صدای تلق تلق تا 2یا 3 ثانیه از هارد میاد وبعد قطع میشه که نسبت به سایر هاردهایی که تا حالا داشتم طبیعی نیست(این مشکل وقتی ریست میکنم سیستم رو وجود نداره)
همچنین وقتی هم سیستم رو خاموش میکنم با یک صدای تق خاموش میشه
حالا سوال ها :
آیا این مشکل به زودی هارد رو از کار خواهد انداخت؟
آیا به پاور سیستم فشار وارد می کند؟
آیا ممکن است باعث خرابی قسمت دیگری از سیستم شود؟
راه حلی برای حل این مشکل وجود دارد؟
با توجه به اینکه هارد تا سه سال دیگه گارانتی دریا داره لطفا راهنمایی کنید که چه کار کنم
پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم

EXTREME
19-10-2012, 19:38
با سلام خدمت اساتید و متخصصان تعمیرات سخت افزار وبالاخص هارد
یه مشکلی دارم امیدوارم بتونید در مورد این مشکل به من کمک کنید
به تازگی یه هارد یک ترابایت سیگیت باراکودا گرفتم که به شکل کامل کار می کنه وپارتیشن بندی هم کردم واطلاعات هم بدون دیلای کپی و پیست میشن اما مشکل اینجاست که وقتی برای اولین بار سیستم رو روشن میکنم یک صدای تلق تلق تا 2یا 3 ثانیه از هارد میاد وبعد قطع میشه که نسبت به سایر هاردهایی که تا حالا داشتم طبیعی نیست(این مشکل وقتی ریست میکنم سیستم رو وجود نداره)
همچنین وقتی هم سیستم رو خاموش میکنم با یک صدای تق خاموش میشه
حالا سوال ها :
آیا این مشکل به زودی هارد رو از کار خواهد انداخت؟
آیا به پاور سیستم فشار وارد می کند؟
آیا ممکن است باعث خرابی قسمت دیگری از سیستم شود؟
راه حلی برای حل این مشکل وجود دارد؟
با توجه به اینکه هارد تا سه سال دیگه گارانتی دریا داره لطفا راهنمایی کنید که چه کار کنم
پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم

جوابتون رو تو اون تاپیک دادم اگه مایل هستین بحث رو در این تاپیک ادامه بدیم

saeedblack
19-10-2012, 21:46
واقعا ازت ممنونم دوست عزیز،دیدم تشکر خالی جوابگو نیست.چشم دوست من .با اون نرم افزار هم چک می کنم ونتیجه رو اعلام می کنم
اون سوال که پرسیدم باعث خرابی جای دیگری میشه به خاطر اینه که من قبلا یه کارت گرافیک داشتم ودقیقا چند دقیقه بعد از نصب این هارد سوخت
Sent from my SK17i using Tapatalk 2

EXTREME
19-10-2012, 21:58
واقعا ازت ممنونم دوست عزیز،دیدم تشکر خالی جوابگو نیست.چشم دوست من .با اون نرم افزار هم چک می کنم ونتیجه رو اعلام می کنم
اون سوال که پرسیدم باعث خرابی جای دیگری میشه به خاطر اینه که من قبلا یه کارت گرافیک داشتم ودقیقا چند دقیقه بعد از نصب این هارد سوخت
Sent from my SK17i using Tapatalk 2

فکر نکنم ربطی به هارد داشته باشه شاید مشکل از اسلات گرافیک یا مشکل از طرف پاور بوده

saeedblack
20-10-2012, 12:37
این عکس از تب health و error scan نرم افزار hd tune
در مورد پاور باید بگم که پاور قبلی بسیار وضعیت افتضاحی داشت و قبل از خرید این هارد بازی زیادی در می آورد
حالا امکانش وجود داره که با نصب این هارد برق رسانیش به کارت گرافیک ضعیف بوده باشه و باعث سوختن کارت گرافیک شده باشه؟
یا کارت گرافیک عمرش به سر رسیده بود؟(چون سه سال به شکل مدام به صورت گیمینگ ازش استفاده کرده بودیم)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
20-10-2012, 12:46
این عکس از تب health و error scan نرم افزار hd tune
در مورد پاور باید بگم که پاور قبلی بسیار وضعیت افتضاحی داشت و قبل از خرید این هارد بازی زیادی در می آورد
حالا امکانش وجود داره که با نصب این هارد برق رسانیش به کارت گرافیک ضعیف بوده باشه و باعث سوختن کارت گرافیک شده باشه؟
یا کارت گرافیک عمرش به سر رسیده بود؟(چون سه سال به شکل مدام به صورت گیمینگ ازش استفاده کرده بودیم)

بله میتونه هم از خود گرافیک بوده باشه یا اثر پاور روی سیستم
خوب مثل اینکه قبلا هارد یک مشکلاتی داشته ولی الان سلامت هارد ok هست و سالمه و مشکلی نداره

saeedblack
20-10-2012, 12:57
خوب مثل اینکه قبلا هارد یک مشکلاتی داشته ولی الان سلامت هارد ok هست و سالمه و مشکلی نداره
ببخشید میشه بیشتر در این مورد توضیح بدید چون من این هارد رو نو و پلمپ خریدم؟
یعنی این هارد ریفربیش هست؟

EXTREME
20-10-2012, 14:32
ببخشید میشه بیشتر در این مورد توضیح بدید چون من این هارد رو نو و پلمپ خریدم؟
یعنی این هارد ریفربیش هست؟

یعنی اینکه هاردتون الان سالمه و مشکلی نداره

knightsolo
18-01-2013, 00:37
دوست عزیز نگران نباش زمانی که شما سیستم و هارد را روشن میکنید هد هارد ، درایو C هارد را می خونه و برای پیدا کردن نقطه میانی و حد مجاز حرکت و نیز نقطه میانی و نقطه شروع سیلندر حرکتی رو انجام میده که موجب این صدا میشه
پس نگران نباشید