PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در icon درایو

The End
24-07-2006, 14:38
سلام دوستان یه مشکلی داشتم
من یه برنامه نصب کردم از اینا که ویندوز رو تغییر میده بعد از uninstall کردن اون برنامه همه چیز به حالت قبل برگشت به جز icon درایو C که به شکل زیر در اومده حالا چیکار کنم که از این شکل در بیاد و مثل قبل بشه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

M.R.M
24-07-2006, 21:02
سلام دوست عزيز ،
در خصوص رفع اين مشكل چند روش مختلف وجود دارد كه ميتوانيد هر يك را امتحان نماييد. من با ساده ترين روش آغاز ميكنم.
مراحل زير پيگيري نماييد :
ابتدا وارد My Computer شويد.
سپس از منوي Tools گزينه Folder Options را انتخاب نماييد.
وارد شاخه File Types شويد .
از ليست موجود ، گزينه Drive را در File Type انتخاب نماييد ( به تصوير زير توجه نماييد ) :

بر روي دكمه Advanced كليك نماييد تا وارد صفحه زير گرديد :

در اين قسمت بر روي دكمه Change Icon كليك نماييد و آيكن مناسب را براي درايو هاي سيستم خود انتخاب نماييد :

سپس بر روي OK هاي متوالي كليك نماييد و يك نتيجه را مشاهده نماييد ( به مسير فايل Shell32.DLL نيز حتما توجه نماييد و توجه داشته باشيد كه اين فايل در مسيري كه در تصوير مشاهده ميكنيد قرار داشته باشد ، اگر نبود از طريق دكمه Browse مسير را دنبال نماييد ).
اگر اين روش موثر نبود اعلام نماييد تا روشهاي ديگر را نيز به شما معرفي نمايم.
( اگر تصاوير قابل رويت براي شما نيستند اعلام نماييد تا محل آپلود آنها را تغيير دهم )
شاد و پيروز و موفق باشيد :happy: .

MB_Danger
24-07-2006, 21:44
این بعید به نظر می رسه !
چون این کاربر عزیز فقط شکل یکی از درایو هاش ( C ) مشکل پیدا کرده و مابقی درسته ولی این روشی رو که شما فرمودین برای تمام درایو هاست !
موفق باشید .

.

M.R.M
25-07-2006, 00:25
سلام دوست عزيز ،
ضمن تشكر از توجه شما ، دقيقا همين طور است كه شما فرموديد.
اين روش ، روشي كلي ميباشد و قاعدتا با كمك آن تمامي درايو ها به حالت پيش فرض ( يا انتخابي كاربر ) باز خواهند گشت ...
اما حال با توجه به اينكه شما اين نكته را ذكر نموديد ، من روش رجيستري را نيز بيان مينمايم تا در صورت تمايل تنها آيكن يك درايو را ويرايش نماييد.
براي اين منظور كافي است مراحل زير را پيگيري نماييد :
ابتدا وارد ابزار Regedit شويد.
سپس مسير زير را در آن بيابيد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
در زير مجموعه اين مسير به دنبال كليدي با نام DriveIcons بگرديد.
اگر نبود يك كليد با همين نام ايجاد نماييد. براي اين كار بر روي كليد Explorer‌ راست كليك نموده و از گزينه New ، گزينه Key را انتخاب نماييد و كليد جديد را با نام DriveIcons ايجاد نماييد.
سپس يك كليد ديگر به همين روش ولي اين بار در زير مجموعه DriveIcons ايجاد نماييد و نام آن را C بگذاريد ( نام درايو مورد نظر شما براي اعمال تغييرات ).
سپس در زير مجموعه اين كليد ( يعني كليد C ) كليد ديگري با همان روش و با نام DefaultIcon ايجاد نماييد.
حال بر روي كليد Default در صفحه سمت راست دوبار كليك نموده و مقدار زير را به آن اختصاص دهيد :

توجه داشته باشيد كه شماره انتهاي اين عبارت ( يعني 8 ) شماره آيكن مورد نظر در فايل Shell32.dll ميباشد كه ميتوانيد به دلخواه هر يك از آيكنهاي اين فايل و يا حتي با دادن مسيري متفاوت ، آيكني متفاوت را به درايو خود اختصاص دهيد. سپس بهتر است براي اعمال تغييرات سيستم خود را مجددا راه اندازي نماييد.
براي تغيير آيكن هر يك از درايوهاي سيستم خود ميتوانيد به همين روش كليدهايي با نام درايو مورد نظر خود در زير مجموعه DriveIcons ايجاد نماييد و آن را به روشي كه ذكر نمودم مقدار دهي نماييد تا آيكن درايو شما به دلخواه تغيير نمايد.
با همين روش ميتوانيد با ساخت كليد DefaultLabel در زير مجموعه نام درايو ، برچسب آن را نيز تغيير دهيد كه اين حالت در اين تاپيك مورد بحث نميباشد.
البته روشهاي ديگري نيز همچون استفاده از يك فايل Autorun.inf در درايو C يا هر درايو ديگري با مقدار دهي مشابه زير :

نيز وجود دارد ( در مورد اين روش در انجمن بحث شده است ) ، كه كاربر ميتواند از هر يك از اين روشها استفاده نمايد ( و يا حتي روش استفاده از Shortcut‌ مجازي و ... كه واقعا نيازي به استفاده از آنها نميباشد ) .
اگر سوالي بود در خدمت هستم.

The End
25-07-2006, 01:54
M.r.m عزیز واقعا ممنونم از راهنماییتون و احسنت میگم به اطلاعات و توضیحات دقیق شما خیلی خیلی ممنون.

MB_Danger
25-07-2006, 05:17
M.r.m عزیز واقعا ممنونم از راهنماییتون و احسنت میگم به اطلاعات و توضیحات دقیق شما خیلی خیلی ممنون.
مشکلت بر طرف شد ؟
با روش اول حلش کردی یا از طریق رجیستری ؟

hardrock007
25-07-2006, 06:29
The End عزيز

يکی از دوستان در اين تاپيک مشکلی مشابه شما داشت که حل شد:

لطفا قبل از ايجاد تاپيک جديد از دکمه زيبای Search هم استفاده کنيد

موفق باشيد

The End
25-07-2006, 15:22
با روش رجیستری درست شد ولی وقتی روش اول رو انجام دادم یه مشکلی پیش اومد و اونم اینه که وقتی میخوام وارد هر درایوی بشم بجای اینکه وارد اون بشه پنجره ی سرچ باز میشه
وقتی هم right کلیک میکنم روی درایو ها اولین گزینه به جای اینکه open باشه search هست

M.R.M
25-07-2006, 18:50
سلام دوست عزيز ،
خوشحالم كه مشكل قبلي شما برطرف شده است ...
در خصوص رفع اين مشكل مراحل زير را انجام دهيد ( البته در مورد اين مشكل قبلا در انجمن بحث شده است و با جستجو ميتوانيد بحث مشابه را بيابيد ، اما با توجه به يكپارچگي موضوع من مجددا توضيحات مختصري را ارائه ميدهم ) :
ابتدا وارد ابزار Regedit شويد و مسيرهاي زير را بيابيد :

در هر دوي اين مسير ها دقت نماييد كه كليد Default مقدار none را داشته باشد ، اگر نداشت خودتان مقدار none را به آنها اختصاص دهيد :

سپس از رجيستري خارج شويد و يك بار سيستم خود را Restart نماييد.
اگر مشكل رفع نشد ، وارد ابزار Run شويد و دستور زير را در آن وارد و اجرا نماييد :

با كمك هر يك از اين روشها ميتوانيد مشكل خود را برطرف نماييد.

The End
26-07-2006, 00:18
خیلی خیلی ممنونم عالی بود درست شد دستتون درد نکنه

peyman khatar
26-07-2006, 10:40
با سلام
چرا اين همه كار
ممكن يه فايل مثل autorun.inf داخل اون درايو باشه كه باعث اين كار بشه
وارد درايو مورد نظر بشيد و اون رو حذف كنيد همراه فايلي كه مي خواد اجرا كنه رو حذف كنيد سپس از اون خارج بشيد در my computer كليك راست كنيد و رفرش رو انتخاب كنيد بعد كامپيوتر خود رو ريستارت كنيد
همين
فعلا باي

The End
26-07-2006, 12:17
نه عزیز اینطور نشده بود جز راهی که گفتند نشد درستش کرد

hardrock007
26-07-2006, 13:12
... جز راهی که گفتند نشد درستش کرد

البته شما پست 7# رو امتحان نکرديد دوست عزيز!

hardrock007
27-07-2006, 13:30
... جز راهی که گفتند نشد درستش کرد
البته شما پست 7# رو امتحان نکرديد دوست عزيز!

xl
07-08-2006, 23:15
در زير مجموعه اين مسير به دنبال كليدي با نام DriveIcons بگرديد.
اگر نبود يك كليد با همين نام ايجاد نماييد. براي اين كار بر روي كليد Explorer‌ ‌ راست كليك نموده و از گزينه New ، گزينه Key را انتخاب نماييد و كليد جديد را با نام DriveIcons ايجاد نماييد.
سپس يك كليد ديگر به همين روش ولي اين بار در زير مجموعه DriveIcons ايجاد نماييد و نام آن را C بگذاريد ( نام درايو مورد نظر شما براي اعمال تغييرات ).
سپس در زير مجموعه اين كليد ( يعني كليد C ) كليد ديگري با همان روش و با نام DefaultIcon ايجاد نماييد.
حال بر روي كليد Default در صفحه سمت راست دوبار كليك نموده و مقدار زير را به آن اختصاص دهي

من دستورات رو انجام دادم و در پايان نيز مسير يك فايل icon، امّا (بعد از ريستارت) بي نتيجه بود
ضمناً قبلاً باBee Icon كار تصوير دادن به درايوها رو انجام مي دادم امّا نرم افزار مربوط، كرك و و سريال درست درموني نداره و بعدِ چند وقت ، از كار مي افته.
خواهشاً كسي اگه مي دونه، جواب بده

MB_Danger
09-08-2006, 01:47
من دستورات رو انجام دادم و در پايان نيز مسير يك فايل icon، امّا (بعد از ريستارت) بي نتيجه بود
ضمناً قبلاً باBee Icon كار تصوير دادن به درايوها رو انجام مي دادم امّا نرم افزار مربوط، كرك و و سريال درست درموني نداره و بعدِ چند وقت ، از كار مي افته.
خواهشاً كسي اگه مي دونه، جواب بده
سلام به شما دوست عزیز ...
شما باید در ادامه ی مسیر و نام آیکون ، پسوند آن را هم بنویسید .
برای نمونه :

در هر صورت من یه برنامه نوشتم که آیکون و برچسب درایوها رو تغییر میده ...
تازه نیاز به کرک و سریال نداره ، مجانی مجانیه ! :laughing:

به این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید .

موفق باشید .

xl
09-08-2006, 05:11
درود بر شما
پسوند هم داده بودم، امّا بي نتيجه
ضمناً برنامه اي كه نوشتي برا من نصب نمي شه

MB_Danger
09-08-2006, 06:05
درود بر شما
پسوند هم داده بودم، امّا بي نتيجه
ضمناً برنامه اي كه نوشتي برا من نصب نمي شه
سلام گلم ...
یه تغییراتی در برنامه ایجاد کردم .
مجددا مراجعه نمایید و اگه مشکلی بود در همون تاپیک بیان کنید .
با تشکر فراوان .

xl
11-08-2006, 09:09
اين مشكلش كجا بيد؟